Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #2
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: tisdag 15 maj 2018

D16

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine JonssonOK Tor19:228:14
2Malin BierfeldtÄrla IF20:10+0:488:34
3Ingrid OlssonOK Tor25:58+6:3611:02
4Agnes OlssonOK Tor27:21+7:5911:38
5Tilde WickströmOK Tor34:13+14:5114:33

H16

2 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Aristondo MagnussonOK Tor18:588:04
2Carl LindellOK Tor19:45+0:478:24
3Johan VestinOK Tor22:53+3:559:44
4Lukas WibergStora Sundby GoIF24:08+5:1010:16
5Niklas LönnqvistÄrla IF25:11+6:1310:42
6William VuorinenOK Tor27:15+8:1711:35
Pablo Aristondo MagnussonOK Torej start

D14

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa RydensjöOK Tor13:037:35
2Julia AnderssonOK Tor14:15+1:128:17
3Lina HolmqvistOK Tor16:33+3:309:37
4Frida GustavssonStora Sundby GoIF17:10+4:079:58
5Nora RinmanStora Sundby GoIF18:29+5:2610:44
6Klara JedarOK Tor25:03+12:0014:33
Alma HarrysonEskilstuna OLej start

H14

1 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper KarlssonOK Tor11:456:49
2Jonatan WickströmOK Tor13:26+1:417:48
3Rasmus HedarOK Tor14:25+2:408:22
4Alexander HelminÄrla IF14:49+3:048:36
5Viktor FröbergOK Tor16:05+4:209:21
6Peter VestinOK Tor16:50+5:059:47
7Hugo ElfOK Tor20:24+8:3911:51
8Oscar LandstorpOK Tor21:08+9:2312:17
9Rasmus SaloOK Tor24:07+12:2214:01

D12

1 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JacobsonOK Tor10:216:35
2Elin LönnqvistÄrla IF12:03+1:427:40
3Alice CarlssonIK Standard13:19+2:588:28
4Nike RinaldoOK Tor16:09+5:4810:17
5Emilia AnderssonOK Tor16:40+6:1910:36
6Klara BjällhageOK Tor16:46+6:2510:40
7Mathilda EkEskilstuna OL19:47+9:2612:36
Vera HarrysonEskilstuna OLej start
Elsa VernerOK Torej start
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OLej start

H12

1 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin StranskyStora Sundby GoIF13:078:21
2Max LarssonKjula IF13:16+0:098:27
3Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL13:24+0:178:32
4Arvid FröbergOK Tor14:51+1:449:27

D10

1 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Armida MalmquistOK Tor18:2112:34

H10

1 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL8:085:34
2Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL10:26+2:187:08
3Isak WinnerstamEskilstuna OL10:34+2:267:14
4Emil LindgrenOK Tor11:35+3:277:56
5Cevin KarlssonEskilstuna OL12:14+4:068:22
6Karl MalmqvistStora Sundby GoIF13:59+5:519:34
7Alec SandbergOK Tor14:23+6:159:51
8Melker VernerOK Tor14:58+6:5010:15
9Emil WinnerstamEskilstuna OL18:29+10:2112:39
10Anton MobergEskilstuna OL18:55+10:4712:57

U1

1 280 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HelminÄrla IF8:566:58
2Leo GustafssonKjula IF9:25+0:297:21
3Tilde HolmbergKjula IF9:49+0:537:40
4Filippa LindIK Standard11:10+2:148:43
5Malkom MalmqvistOK Tor12:54+3:5810:04
6Adam LindgrenOK Tor13:17+4:2110:22
7Joel LarssonOK Tor13:43+4:4710:42
8Helmer GindemoÄrla IF13:46+4:5010:45
9Nova EkströmKjula IF13:55+4:5910:52
10Linnea NuikkaKjula IF13:57+5:0110:53
10Julia HarichKjula IF13:57+5:0110:53
12Hilding GindemoÄrla IF14:24+5:2811:15
13Sigge RinaldoOK Tor14:54+5:5811:38
13Alice AlströmOK Tor14:54+5:5811:38
15Isak JohanssonOK Tor14:59+6:0311:42
16John DahlinStora Sundby GoIF15:13+6:1711:53
16Vilgot EkströmKjula IF15:13+6:1711:53
18Casper Persson BierfeldtOK Tor15:27+6:3112:04
19Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL16:00+7:0412:30
20Casper KarlssonEskilstuna OL16:26+7:3012:50
21Neo FranssonÄrla IF16:44+7:4813:04
22André ÖhlingOK Tor17:26+8:3013:37
23Olle JacobsonOK Tor17:31+8:3513:41
24Stella SaloOK Tor18:21+9:2514:20
25Alma EkströmKjula IF20:04+11:0815:40
26Liv MobergEskilstuna OL26:26+17:3020:39
Fanny Persson-BierfeldtÄrla IFej godkänd
Maud KarlssonEskilstuna OLej godkänd
Olle LandstorpOK Torej start
Samuel RytterstedtEskilstuna OLej start
Annie ScholanderEskilstuna OLej start

U2

1 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF14:309:14
2Angelica BladhStora Sundby GoIF15:07+0:379:37
3Saga PetterssonStora Sundby GoIF15:26+0:569:49
4Alexander BladhStora Sundby GoIF20:00+5:3012:44
5Gustav MalmqvistStora Sundby GoIF28:18+13:4818:01

U3

1 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonOK Tor13:578:06
2Malachy BrunkerIK Standard16:11+2:149:24
3Amanda LindIK Standard17:22+3:2510:05
4Sanna NorrmanIK Standard18:13+4:1610:35

Öppen 1

1 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra LyktbergÄrla IF16:2012:45

Öppen 2

1 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BarkKjula IF12:488:09
2Roger EhnKjula IF12:50+0:028:10
3Linda WickströmOK Tor15:35+2:479:55
4Tomas WickströmOK Tor17:40+4:5211:15
Catharina AnderssonOK Torej start

Öppen 10

1 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo LindkvistKöping-Kolsva OK15:068:46
2Krister LennellSträngnäs-Malmby OL15:56+0:509:15
3Jesper AnderssonVingåkers OK18:12+3:0610:34
4Alf LundkvistOK Tor20:17+5:1111:47
5Ulf LarssonOK Tor20:28+5:2211:53
6Eva LindOK Tor27:24+12:1815:55
Hilding GindemoÄrla IFej godkänd
Åsa GindemoÄrla IFej godkänd
Elias JohanssonOK Torej start

Öppen 11

2 350 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ondrej HlavacÄrla IF14:406:14
2Jörgen JonssonOK Tor16:59+2:197:13
3Pontus BierfeldtÄrla IF17:08+2:287:17
4Patrik LindÄrla IF17:48+3:087:34
5Casper KarlssonOK Tor17:56+3:167:37
6Anders FröbergOK Tor19:47+5:078:25
7Arvid RinaldoOK Tor19:50+5:108:26
7Marcus NilssonÄrla IF19:50+5:108:26
9Magnus ÖhlingOK Tor20:01+5:218:31
10Anette LarssonEskilstuna OL20:04+5:248:32
11Wilma LarssonOK Tor20:26+5:468:41
12Johan KarlssonOK Tor21:27+6:479:07
13Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF21:48+7:089:16
14Tomas JonssonVandrarringen22:04+7:249:23
15Mikael StranskyStora Sundby GoIF22:18+7:389:29
16Michael RinmanStora Sundby GoIF22:22+7:429:31
17Gustav HolmbergKjula IF23:03+8:239:48
18Johan WallinSträngnäs-Malmby OL23:11+8:319:51
19Helen MagnussonOK Tor23:17+8:379:54
20Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF23:21+8:419:56
21Anders ElovssonIK Standard23:26+8:469:58
22Marcus WibergStora Sundby GoIF24:14+9:3410:18
23Tomas AnderssonOK Tor25:22+10:4210:47
24Inger OnsbringEskilstuna OL25:26+10:4610:49
25Erik NetzOK Tor25:32+10:5210:51
26Louise HildenborgStora Sundby GoIF26:21+11:4111:12
27Niclas BjällhageOK Tor27:34+12:5411:43
28Helena EkmanStora Sundby GoIF28:08+13:2811:58
29Pär VestinOK Tor29:27+14:4712:31
30Tommy LjungkvistÄrla IF29:32+14:5212:34
31Karin LindgrenOK Tor30:54+16:1413:08
32Anna WennbergOK Tor31:12+16:3213:16
33Bo SegerEskilstuna OL31:16+16:3613:18
34Monika JonssonOK Tor39:13+24:3316:41
35Björn WinnerstamEskilstuna OL49:46+35:0621:10
Thomas LindgrenOK Torej godkänd
Per VernerOK Torej godkänd
Jan GustavssonStora Sundby GoIFej godkänd
Emelie GustafssonStora Sundby GoIFej godkänd
Magnus FranssonÄrla IFej godkänd
Mona BierfeldtÄrla IFej godkänd
Rolf LindIK Standardej godkänd
Joachim ErikssonEskilstuna OLej start
Fredrik JohanssonOK Torej start
Linda RinaldoOK Torej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser