Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höst-springet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höst-springet
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: tisdag 4 september 2018

1,9 km

1 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga PetterssonStora Sundby GoIF15:117:52
2Hilding GindemoÄrla IF15:22+0:117:57
3Alexander BladhStora Sundby GoIF17:15+2:048:56
4Anton MobergEskilstuna OL18:01+2:509:20
5Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF20:09+4:5810:26
6Sigge RinaldoOK Tor21:19+6:0811:02
7Leo ErikssonEskilstuna OL30:37+15:2615:51
8Liv MobergEskilstuna OL47:56+32:4524:50

2,6 km

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof BergmanEskilstuna OL24:519:22
2Melvin StranskyStora Sundby GoIF26:21+1:309:56
3Tilde TimlövStora Sundby GoIF26:35+1:4410:01
4Alf LundkvistOK Tor27:18+2:2710:18
5Kerstin PalmKjula IF28:31+3:4010:45
6Alice CarlssonIK Standard29:38+4:4711:10
7Åsa GindemoÄrla IF33:33+8:4212:39
8Karin ZackrissonKjula IF37:03+12:1213:58

3,7 km

3 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WibergStora Sundby GoIF37:3010:06
2Erik NetzOK Tor38:40+1:1010:25
3Thomas NyzellEskilstuna OL40:14+2:4410:50
4Helen MagnussonOK Tor45:04+7:3412:08
5Marianne LissEskilstuna OL45:05+7:3512:09
6Bo SegerEskilstuna OL46:14+8:4412:27
7Lars JohanssonOK Tor47:19+9:4912:45
8Lennart OlssonIK Standard48:45+11:1513:08
9Kjell BlombergIK Standard50:26+12:5613:35
10Jan GustavssonStora Sundby GoIF50:27+12:5713:35
11Jerry HolmEskilstuna OL50:41+13:1113:39
12Frida GustavssonStora Sundby GoIF52:06+14:3614:02
13Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF57:33+20:0315:30
14Matilda EkEskilstuna OL1:31:59+54:2924:47
15Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL1:32:00+54:3024:47

4,5 km

4 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KarlssonOK Tor38:308:26
2Viktor FröbergOK Tor40:04+1:348:47
3Stefan VikströmOK Tor40:15+1:458:49
4Claes CaspárÄrla IF40:22+1:528:51
5Magnus ÖhlingOK Tor42:11+3:419:15
6Malin BierfeldtÄrla IF42:36+4:069:20
7Roger HaapaniemiOK Tor44:27+5:579:44
8Lisa AnderssonÄrla IF44:33+6:039:46
9Håkan PantzarKjula IF44:43+6:139:48
10Rasmus HedarOK Tor45:02+6:329:52
11Marie HedarOK Tor45:06+6:369:53
12Wilma LarssonOK Tor46:02+7:3210:05
13Karl ZensOK Tor46:17+7:4710:08
14Roger PetterssonÄrla IF57:27+18:5712:35
15Marie BjörklundEskilstuna OL1:00:58+22:2813:22
16Tommy ÖhlingÄrla IF1:03:06+24:3613:50
17Johnny FranssonÄrla IF1:07:24+28:5414:46
Mona BierfeldtÄrla IFej godkänd
Magnus HarrysonEskilstuna OLej godkänd

6,5 km

6 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonÄrla IF40:246:12
2Patrik LindÄrla IF49:25+9:017:35
3Tomas EklundKlubblös50:59+10:357:49
4Linn BrännebyÄrla IF53:37+13:138:14
5Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL58:33+18:098:59
6Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:04:24+24:009:53
7Jan ViklundVästerås SOK1:06:42+26:1810:14
Inger OnsbringEskilstuna OLej godkänd
Casper KarlssonOK Torej godkänd
Pontus BierfeldtÄrla IFej godkänd
Casper HedarOK Torej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser