Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höst-springet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höst-springet
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: tisdag 4 september 2018

Eskilstuna OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olof Bergman2,6 km (8)24:519:22
3Thomas Nyzell3,7 km (15)40:14+2:4410:50
4Anton Moberg1,9 km (8)18:01+2:509:20
5Marianne Liss3,7 km (15)45:05+7:3512:09
6Bo Seger3,7 km (15)46:14+8:4412:27
7Leo Eriksson1,9 km (8)30:37+15:2615:51
8Liv Moberg1,9 km (8)47:56+32:4524:50
11Jerry Holm3,7 km (15)50:41+13:1113:39
14Matilda Ek3,7 km (15)1:31:59+54:2924:47
15Bo Karlsson Löfroth3,7 km (15)1:32:00+54:3024:47
15Marie Björklund4,5 km (19)1:00:58+22:2813:22
Inger Onsbring6,5 km (11)ej godkänd
Magnus Harryson4,5 km (19)ej godkänd

IK Standard

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Alice Carlsson2,6 km (8)29:38+4:4711:10
8Lennart Olsson3,7 km (15)48:45+11:1513:08
9Kjell Blomberg3,7 km (15)50:26+12:5613:35

Kjula IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kerstin Palm2,6 km (8)28:31+3:4010:45
8Karin Zackrisson2,6 km (8)37:03+12:1213:58
9Håkan Pantzar4,5 km (19)44:43+6:139:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tomas Eklund6,5 km (11)50:59+10:357:49

OK Tor

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan Karlsson4,5 km (19)38:308:26
2Erik Netz3,7 km (15)38:40+1:1010:25
2Viktor Fröberg4,5 km (19)40:04+1:348:47
3Stefan Vikström4,5 km (19)40:15+1:458:49
4Alf Lundkvist2,6 km (8)27:18+2:2710:18
4Helen Magnusson3,7 km (15)45:04+7:3412:08
5Magnus Öhling4,5 km (19)42:11+3:419:15
6Sigge Rinaldo1,9 km (8)21:19+6:0811:02
7Roger Haapaniemi4,5 km (19)44:27+5:579:44
7Lars Johansson3,7 km (15)47:19+9:4912:45
10Rasmus Hedar4,5 km (19)45:02+6:329:52
11Marie Hedar4,5 km (19)45:06+6:369:53
12Wilma Larsson4,5 km (19)46:02+7:3210:05
13Karl Zens4,5 km (19)46:17+7:4710:08
Casper Karlsson6,5 km (11)ej godkänd
Casper Hedar6,5 km (11)ej godkänd

Stora Sundby GoIF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas Wiberg3,7 km (15)37:3010:06
1Saga Pettersson1,9 km (8)15:117:52
2Melvin Stransky2,6 km (8)26:21+1:309:56
3Tilde Timlöv2,6 km (8)26:35+1:4410:01
3Alexander Bladh1,9 km (8)17:15+2:048:56
5Lovisa Eriksson Wiberg1,9 km (8)20:09+4:5810:26
10Jan Gustavsson3,7 km (15)50:27+12:5713:35
12Frida Gustavsson3,7 km (15)52:06+14:3614:02
13Karl-Erik Hildenborg3,7 km (15)57:33+20:0315:30

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus Sterner6,5 km (11)58:33+18:098:59

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jan Viklund6,5 km (11)1:06:42+26:1810:14

Ärla IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil Andersson6,5 km (11)40:246:12
2Hilding Gindemo1,9 km (8)15:22+0:117:57
2Patrik Lind6,5 km (11)49:25+9:017:35
4Claes Caspár4,5 km (19)40:22+1:528:51
4Linn Bränneby6,5 km (11)53:37+13:138:14
6Sandra Karlsson Bierfeldt6,5 km (11)1:04:24+24:009:53
6Malin Bierfeldt4,5 km (19)42:36+4:069:20
7Åsa Gindemo2,6 km (8)33:33+8:4212:39
8Lisa Andersson4,5 km (19)44:33+6:039:46
14Roger Pettersson4,5 km (19)57:27+18:5712:35
16Tommy Öhling4,5 km (19)1:03:06+24:3613:50
17Johnny Fransson4,5 km (19)1:07:24+28:5414:46
Pontus Bierfeldt6,5 km (11)ej godkänd
Mona Bierfeldt4,5 km (19)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila