Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klövaträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klövaträffen
Arrangörsorganisation: OK Kompassen
Datum: söndag 14 april 2019

Helsingborgs SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rune IsakssonH90 (2)51:3525:02
1Felicia PerssonD12 (11)23:549:38
1Arvid JohanssonÖppen 1 (5)32:4315:25
1Benjamin DavidsonH12 (4)33:4813:00
1Julia DahlD21 (20)1:00:529:15
2Vidar BrandtsfridhU1 (7)29:40+0:5015:12
2Ewa RoosD60 (7)42:15+2:4711:46
2Anders BrandtsfridhH40 (6)1:10:15+11:389:58
3Britt-Marie StenssonD55 (11)43:12+2:0410:30
3Jonas ÅhlinH55 (6)1:04:12+11:0111:25
4Linnea StéenD12 (11)41:38+17:4416:47
4Albin BengtssonU1 (7)57:21+28:3129:24
4Helena ÅhlinD50 (8)47:43+7:4911:21
5Malin PerssonÖppen 3 (15)55:57+12:3820:07
5Sven-Eric EricsonH65 (13)55:07+10:3612:21
5Stig JohanssonH70 (25)50:19+11:3212:52
5Eva EmanuelssonD60 (7)51:33+12:0514:21
5Mathias PerssonÖppen 9 (19)1:06:51+6:369:04
6Agnes PerssonD12 (11)45:31+21:3718:21
7Roy OvessonH70 (25)51:22+12:3513:08
7Lena NielsenD60 (7)1:00:43+21:1516:54
7Andreas BlomqvistÖppen 9 (19)1:13:24+13:099:57
8Veronica DahlbomÖppen 3 (15)1:08:44+25:2524:43
8Felix AlnervikH21 (18)1:24:36+15:048:37
8Thea BökmanD21 (20)1:15:49+14:5711:32
8Sven-Åke EmanuelssonH60 (9)1:05:24+27:2013:09
9Patrik JohanssonH21 (18)1:25:00+15:288:39
10Lotta Lewis-JonssonD21 (20)1:16:39+15:4711:40
11Astrid JohannessonD70 (13)1:07:26+31:2022:51
12Axel OrrhedeH21 (18)1:29:22+19:509:06
12Matilda StenssonÖppen 8 (46)52:29+14:4611:14
14Magnus SteenH21 (18)1:34:19+24:479:36
14Anders PerssonÖppen 5 (26)1:04:13+28:1018:05
16Jonas BengtssonH21 (18)1:42:06+32:3410:24
18Lennart StenssonÖppen 7 (35)48:54+19:4016:27
19Carin StenbergD21 (20)1:32:48+31:5614:07
20Josefin LindborgD21 (20)1:36:46+35:5414:43
20Alexander ErikssonÖppen 7 (35)50:58+21:4417:09
23Dag Lewis-JonssonH70 (25)1:12:43+33:5618:35
Lena JohanssonÖppen 5 (26)ej godkänd
Mats OrrhedeH50 (8)ej godkänd
Theo LindgrenU1 (7)ej godkänd
David PerssonH16 (2)ej start
Anton MarmelidH21 (18)ej start
Emil BendrothH45 (9)ej start
Johan BökmanH50 (8)ej start
Agnes BrandtsfridhU1 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser