Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klövaträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klövaträffen
Arrangörsorganisation: OK Kompassen
Datum: söndag 14 april 2019

Lunds OK

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bengt BergmanH75 (24)36:1310:15
1Lotta LinseforsD35 (11)1:06:2011:28
1Rasmus GrönlundÖppen 9 (19)1:00:158:10
1Gudrun NilssonD65 (8)38:1210:58
2Anna LjungqvistD35 (11)1:13:51+7:3112:46
2Kasper RingströmÖppen 1 (5)41:08+8:2519:24
2Fredrik HugossonH35 (23)1:06:01+1:248:31
2Hilda EdströmÖppen 4 (9)1:02:03+33:0417:02
2Niklas GustafsonÖppen 5 (26)41:30+5:2711:41
3Isak GrönlundU1 (7)35:45+6:5518:20
3Jenny VinbladÖppen 7 (35)34:16+5:0211:32
3Ebba RosénÖppen 1 (5)42:57+10:1420:15
3Inger GustafssonD65 (8)43:00+4:4812:21
4Alma RingströmU2 (4)43:34+5:4020:10
4Anders GrundbergH60 (9)50:19+12:1510:07
5Tilda HarrieU1 (7)57:24+28:3429:26
5Eva-Lotta BengtslinD35 (11)1:18:33+12:1313:35
5Fabian LjungqvistH35 (23)1:10:23+5:469:05
5Karl-Gunnar OlssonH60 (9)51:02+12:5810:16
6Lars HarrieÖppen 8 (46)44:01+6:189:25
6Ingemar SvenssonH80 (11)54:43+20:0718:25
6Karin HagwallD21 (20)1:10:44+9:5210:45
6Pontus GustavssonÖppen 9 (19)1:08:37+8:229:18
7Bo Anders NilssonH65 (13)58:59+14:2813:13
7Erik SchultzH21 (18)1:21:26+11:548:18
7Elin HugossonD21 (20)1:13:04+12:1211:07
8Filip HelgstenÖppen 8 (46)48:54+11:1110:28
8Åsa EricssonD35 (11)1:29:03+22:4315:24
8Margareta SjöbergD70 (13)1:00:23+24:1720:28
9Carin BergmanD70 (13)1:01:01+24:5520:41
10Ulf MinörÖppen 8 (46)50:18+12:3510:46
10Hanna ModinD21 (20)1:16:39+15:4711:40
10Johan GustafsonH35 (23)1:16:10+11:339:50
10Kristin LindbergD70 (13)1:02:03+25:5721:02
10Christine SvendsenD35 (11)1:57:10+50:5020:16
11Daniel HellbergH21 (18)1:28:51+19:199:03
11Freja GustafsonÖppen 3 (15)1:21:34+38:1529:20
11Raul HindovH35 (23)1:16:36+11:599:53
12Tom LindbergH75 (24)50:46+14:3314:22
13Christina-A-M RönngrenÖppen 6 (18)1:51:40+54:1218:27
13Örjan LarssonH35 (23)1:19:07+14:3010:13
13Tova HermodssonD21 (20)1:18:40+17:4811:58
13Krister EdströmÖppen 7 (35)45:48+16:3415:25
14Rune BergH75 (24)51:19+15:0614:32
14Martin HeydenÖppen 9 (19)1:30:14+29:5912:14
15Thomas VinbladÖppen 7 (35)46:56+17:4215:48
15Annika WigrenD21 (20)1:26:25+25:3313:09
15Sven ThelanderssonH75 (24)54:15+18:0215:22
15Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 5 (26)1:12:09+36:0620:19
15Anders EricssonH35 (23)1:21:15+16:3810:29
16Marie GrönlundÖppen 8 (46)56:11+18:2812:01
17Lukas WittenbecherH21 (18)1:48:28+38:5611:03
17Maria JohanssonÖppen 5 (26)1:16:04+40:0121:25
18Stefan MagnussonH35 (23)1:22:19+17:4210:38
18Roland AkselssonH75 (24)1:02:06+25:5317:35
19Mats EriksonH35 (23)1:24:27+19:5010:54
19Maria HarrieÖppen 7 (35)50:08+20:5416:52
21Peter BengtslinH35 (23)1:27:09+22:3211:15
22Mikael NilssonH35 (23)1:28:08+23:3111:23
25Henrik RosénÖppen 8 (46)1:05:01+27:1813:55
26Elna RosénÖppen 7 (35)59:49+30:3520:08
30Claes LinseforsÖppen 8 (46)1:10:32+32:4915:06
31Eva HagwallÖppen 8 (46)1:11:00+33:1715:12
34Folke SjöbergÖppen 7 (35)1:16:23+47:0925:43
35Oskar HenrikssonÖppen 8 (46)1:17:43+40:0016:38
36Alexander RexÖppen 8 (46)1:20:46+43:0317:17
37Veronika NesverovaÖppen 8 (46)1:24:36+46:5318:06
Kjell BjörupH85 (4)ej godkänd
Emelie EklöfD21 (20)ej start
Tina LjungqvistD21 (20)ej start
Kyrre ThalbergH60 (9)ej start
Richard AnderssonH40 (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser