Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klövaträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klövaträffen
Arrangörsorganisation: OK Kompassen
Datum: söndag 14 april 2019

Skåneslättens OL

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ina LindebergD60 (7)39:2810:59
1Vilmer LjungdahlH12 Kort (2)22:5210:35
1Gunnar Tjompen SvenssonÖppen 6 (18)57:289:29
1Ingmar EkelövÖppen 7 (35)29:149:50
1Patrik LindebergH21 (18)1:09:327:05
1Anders CarlssonH80 (11)34:3611:38
1Freja LjungdahlD14 Kort (1)44:2617:55
2Valter NelkingH10 (2)37:43+19:3617:27
2Curth SvenssonH90 (2)1:27:01+35:2642:14
2Pontus ThuressonH18 (3)1:33:09+13:0114:36
2Marie MarkholmÖppen 7 (35)29:58+0:4410:05
2Christina OlssonD45 (6)55:14+12:2112:03
2Klas TykessonH85 (4)47:03+6:5416:30
2Johan SanderÖppen 8 (46)37:56+0:138:07
3Christina SegerslättD60 (7)43:27+3:5912:06
3Saga ChristensenD12 (11)34:12+10:1813:47
3Tuva ChristensenD10 (3)1:00:38+16:2928:04
4Emil HjalmarssonH21 (18)1:20:02+10:308:09
4Lena OlssonD55 (11)44:01+2:5310:42
4Pia OlssonD21 (20)1:08:53+8:0110:29
4Joel KristianssonÖppen 8 (46)42:10+4:279:01
5Torbjörn WingqvistH80 (11)52:22+17:4617:37
5Britt Forsell PirozziD70 (13)47:41+11:3516:09
5Magnus ThuressonH45 (9)1:03:14+12:049:58
6Johan JensenH45 (9)1:05:00+13:5010:15
6Sven OlssonÖppen 7 (35)37:55+8:4112:45
6Kajsa BenattiD35 (11)1:27:29+21:0915:08
6Sten SegerslättH60 (9)1:01:01+22:5712:16
7Desirée SegerslättÖppen 6 (18)1:12:52+15:2412:02
7Ola MarkholmH45 (9)1:07:47+16:3710:41
7Jan JohanssonH50 (8)1:25:34+33:4013:48
8Göran MattsonÖppen 6 (18)1:13:39+16:1112:10
8Pernilla OlssonÖppen 9 (19)1:14:04+13:4910:02
9Göran JohnssonH65 (13)1:03:34+19:0314:15
9Martin NelkingÖppen 5 (26)58:00+21:5716:20
9Marianne CarlssonD75 (9)1:21:50+36:3327:05
10Matilda OlssonÖppen 9 (19)1:16:31+16:1610:22
10Allie NelkingD12 (11)54:48+30:5422:05
10Hans KulstadÖppen 6 (18)1:29:42+32:1414:49
11Daniel NilssonÖppen 9 (19)1:20:35+20:2010:56
13Stefan PålssonH21 (18)1:29:24+19:529:06
14Gert OlssonH70 (25)58:00+19:1314:50
22Linda SvenssonÖppen 8 (46)1:04:13+26:3013:45
22Sven-Erik ForsellH75 (24)1:07:09+30:5619:01
32Anita OlssonÖppen 7 (35)1:08:25+39:1123:02
33Bengt SalomonssonÖppen 7 (35)1:16:10+46:5625:38
Eva NelkingD45 (6)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser