Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Göteborg
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: söndag 1 september 2019

D21

8 670 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:12:378:22
2Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK1:16:01+3:248:46
3Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:18:12+5:359:01
4Maria MagnussonSävedalens AIK1:18:54+6:179:06
5Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:25:29+12:529:51
6Frida BrogrenSävedalens AIK1:29:18+16:4110:17
7Amilia BjörklundSävedalens AIK1:31:51+19:1410:35
8Emma AnderssonSävedalens AIK1:34:10+21:3310:51
9Filippa SpånérSävedalens AIK1:35:14+22:3710:59
10Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK1:36:32+23:5511:08
11Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:36:57+24:2011:10
12Lovisa NilssonSävedalens AIK1:38:04+25:2711:18
13Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK1:38:29+25:5211:21
14Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:41:25+28:4811:41
15Lovisa LemanGöteborgs SK1:42:49+30:1211:51
16Pernilla NilssonSävedalens AIK1:44:48+32:1112:05
17Therese LjungbergGöteborgs SK1:55:38+43:0113:20
18Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:56:17+43:4013:24
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKej godkänd

H21

11 390 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK1:12:536:23
2Gustav HindérOK Tisaren1:14:42+1:496:33
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:16:16+3:236:41
4Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:17:24+4:316:47
5Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:18:20+5:276:52
6Heino OllinSävedalens AIK1:18:24+5:316:52
7Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:18:46+5:536:54
8Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering1:19:30+6:376:58
9Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering1:20:16+7:237:02
10Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:20:32+7:397:04
11Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:20:55+8:027:06
12Jonas GustafssonOK Kåre1:22:20+9:277:13
13Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK1:22:34+9:417:14
14Mats NordbrødenHalden SK1:23:42+10:497:20
15Oskar LeinonenOK Kolmården1:23:45+10:527:21
16Fredrik MattssonOK Kåre1:23:56+11:037:22
17Sebastian InderstEksjö SOK1:24:07+11:147:23
18Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:24:22+11:297:24
19Fredrik HamreforsVästerås SOK1:24:36+11:437:25
20Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:25:16+12:237:29
21Harrison McCartneySävedalens AIK1:25:19+12:267:29
22Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering1:25:58+13:057:32
23Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:26:07+13:147:33
24Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:27:59+15:067:43
25Johan OlsonGöteborg-Majorna OK1:28:36+15:437:46
26Albin ThunbergSävedalens AIK1:29:03+16:107:49
27Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:34:17+21:248:16
28Jooseppi KallikoskiGöteborg-Majorna OK1:36:33+23:408:28
29Victor AxbomOK Landehof1:41:08+28:158:52
30Fredrik NorellFrölunda OL1:41:33+28:408:54
31Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:43:27+30:349:04
32Erik HajduSävedalens AIK1:53:07+40:149:55
33Balázs MiaveczSävedalens AIK1:53:18+40:259:56
34Martin AnkelOK Alehof2:01:35+48:4210:40
Simon SchusterIFK Lidingö SOKej godkänd
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan WikströmSävedalens AIKej godkänd
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKej start
Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubbej start

D21 Kort

5 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta NybergOK Alehof1:04:1112:01
2Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:05:26+1:1512:15
Isabell HåkanssonIK Uvenej start

H21 Kort

7 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HemlinIK Uven1:15:149:57
2John GabrielssonSävedalens AIK1:17:15+2:0110:13
3Arvid HammarFK Herkules1:23:26+8:1211:03
4Mattias IvermarkSäffle OK1:41:04+25:5013:23
Jonas HemlinIK Uvenej start

D20

5 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK57:1510:12
2Elina HansonKungälvs OK1:04:27+7:1211:29
3Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK1:04:28+7:1311:29
4Lisa BörnstedtKungälvs OK1:16:43+19:2813:40
5Emelie KarlssonSävedalens AIK1:20:39+23:2414:22
6Hanna BoquistIK Uven1:21:39+24:2414:33

H20

7 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:06:138:46
2Jonas LauriFK Herkules1:09:31+3:189:12
3Axel ForsmanFK Herkules1:20:27+14:1410:39
4Filip JohanssonKungälvs OK1:50:52+44:3914:41

D18

5 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK51:209:36
2Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering55:23+4:0310:22
3Isabella AumoKungälvs OK57:22+6:0210:44
4Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK58:46+7:2611:00
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:03:10+11:5011:49
6Ellika GrothKungälvs OK1:06:52+15:3212:31
7Klara WallinderGöteborg-Majorna OK1:22:53+31:3315:31
8Emelie RönnborgIK Uven2:07:07+1:15:4723:48
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start

H18

6 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof49:457:28
2Felix DrejmoOK Landehof50:58+1:137:39
3Carl JosefssonSävedalens AIK53:19+3:348:01
4Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering54:55+5:108:15
5Nils KörleOK Landehof57:49+8:048:41
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK58:28+8:438:47
7Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK59:49+10:048:59
8Jakob GunnarssonLerums SOK1:01:51+12:069:18
9Per NordholmSävedalens AIK1:03:18+13:339:31
10Erik JohanssonOK Alehof1:33:52+44:0714:06
Emil AxelssonLerums SOKej godkänd
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16

5 170 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof45:258:47
2Eleonora AlinderSjövalla FK45:58+0:338:53
3Elina ReinholdssonOK Alehof51:35+6:109:58
4Olivia LundstedtSjövalla FK54:05+8:4010:27
5Matilda AspIFK Göteborg Orientering59:53+14:2811:34
6Elsa KarlssonOK Landehof1:04:26+19:0112:27
7Elvira SöderbergSävedalens AIK1:06:09+20:4412:47
8Disa RangertKungälvs OK1:08:39+23:1413:16
9Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:09:54+24:2913:31
10Rebecka PihlströmOK Landehof1:14:18+28:5314:22
11Molly GranängKungälvs OK1:17:10+31:4514:55
12Ebba NäsmanLerums SOK1:19:01+33:3615:17
13Emilia KraftIK Uven1:30:38+45:1317:31
14Linn EneljungIFK Göteborg Orientering2:01:03+1:15:3823:24
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Sara SaetreOK Landehofej godkänd
Filippa KindeSävedalens AIKej start
Matilda WallströmSävedalens AIKej start
Sabina AumoKungälvs OKej start
Elsa AspMölndal Outdoor IFej start

H16

5 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK38:577:10
2William SturessonLerums SOK41:29+2:327:38
3Melker ÅkessonOK Landehof42:19+3:227:47
4Gunnar FovaeusSävedalens AIK43:48+4:518:03
5Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna45:52+6:558:26
6Simon BååthSävedalens AIK47:10+8:138:41
7Gustav BertsOK Alehof47:52+8:558:48
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK49:17+10:209:04
9Victor BeischerIK Uven50:19+11:229:15
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK51:39+12:429:30
11William RönnborgIK Uven53:32+14:359:51
12Lukas GrothKungälvs OK54:47+15:5010:05
13Lucas BoströmOK Alehof55:35+16:3810:14
14Ebbe HolmqvistSjövalla FK59:27+20:3010:56
15Hannes EssungerSjövalla FK59:58+21:0111:02
16Alfred JohanssonOK Alehof1:01:50+22:5311:23
17Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering1:08:16+29:1912:34
18Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:16:13+37:1614:02
19Simon SahlinSjövalla FK1:35:31+56:3417:35
20Jacob GrahnIK Uven1:42:29+1:03:3218:52
21Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:44:45+1:05:4819:17
22Jonas OlandersLerums SOK1:44:50+1:05:5319:18
23Axel BjörkmanSjövalla FK1:46:59+1:08:0219:42
24Simon LjungkvistOK Alehof1:53:27+1:14:3020:53
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Adrian BergqvistOK Alehofej start
Alvin OllanderOK Landehofej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida DahlbergIK Uven1:12:1818:04

H16 Kort

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton LarssonOK Landehof1:09:0017:25

D14

4 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering38:409:40
2Maja AxelssonLerums SOK39:12+0:329:48
3Elsa MoqvistLerums SOK39:45+1:059:56
4Miranda WallströmSävedalens AIK41:26+2:4610:21
5Audrey HanssonFrölunda OL42:02+3:2210:30
6Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb43:25+4:4510:51
7Wilma ReinholdssonOK Alehof43:53+5:1310:58
8Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb44:53+6:1311:13
9Ella PetterssonSävedalens AIK46:31+7:5111:37
10Julia BogeOK Alehof47:01+8:2111:45
11Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb51:32+12:5212:53
12Ida KörleOK Landehof53:05+14:2513:16
13Clara LövgärdOK Alehof56:54+18:1414:13
14Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb59:28+20:4814:52
15Sara BengtssonOK Alehof1:00:53+22:1315:13
16Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:03:01+24:2115:45
17Emma KarlssonOK Landehof1:03:16+24:3615:49
18Maja TorseinFrölunda OL1:03:58+25:1815:59
19Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:34+25:5416:08
20Signe KullanderSävedalens AIK1:05:58+27:1816:29
21Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:07:24+28:4416:51
22Stina Lyckemalm DahlénIK Uven1:13:04+34:2418:16
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Signe LundqvistSjövalla FKej start
Emilia LundstedtSjövalla FKej start
Johanna PihlströmOK Landehofej start

H14

3 960 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK30:547:48
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK32:31+1:378:12
3Hannes PerssonFK Herkules32:38+1:448:14
4Fabian AlinderSjövalla FK35:24+4:308:56
5Marcus LammFrölunda OL36:25+5:319:11
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:49+5:559:17
7Martin EkFrölunda OL40:01+9:0710:06
8Alwin EinarssonKungälvs OK43:13+12:1910:54
9Linus AlinderSjövalla FK43:52+12:5811:04
10Erik SlättOK Alehof44:42+13:4811:17
11Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb46:23+15:2911:42
12Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb47:02+16:0811:52
13Elias NyqvistOK Landehof48:40+17:4612:17
14Alexander FedjeFrölunda OL49:41+18:4712:32
15Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb50:20+19:2612:42
16Felix JohanssonOK Alehof50:23+19:2912:43
17Simon GrahnIK Uven58:44+27:5014:49
18Carl-Johan StåhlSävedalens AIK1:00:07+29:1315:10
19Elias LauriFK Herkules1:01:10+30:1615:26
20Noah ErefalkSjövalla FK1:14:29+43:3518:48
21Noah BjörklundSjövalla FK1:45:44+1:14:5026:42
Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Olle KullmanOK Alehofej godkänd
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubbej start
Isak ÖhgrenSävedalens AIKej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma PetterssonKungälvs OK48:3216:51
2Hanna SchälinOK Alehof50:51+2:1917:39
3Selma CronaTolered-Utby Ol-klubb53:32+5:0018:35

H14 Kort

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot NorbergIK Stern58:4319:58
2David BergströmFrölunda OL1:00:55+2:1220:43

D12

2 880 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NobornIFK Göteborg Orientering30:0410:26
2Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering30:15+0:1110:30
3Wilma RosénGöteborg-Majorna OK30:33+0:2910:36
4Elsa ArvidssonSjövalla FK33:12+3:0811:31
5Ellen SkovbjergFrölunda OL33:59+3:5511:47
6Elina KarlssonFK Herkules36:11+6:0712:33
6Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering36:11+6:0712:33
8Vera HöglundSjövalla FK37:48+7:4413:07
9Elin ZachrissonKungälvs OK38:30+8:2613:22
10Elin KarlssonOK Landehof38:45+8:4113:27
11Nelly GrothKungälvs OK40:22+10:1814:00
12Elin JonssonSjövalla FK40:28+10:2414:03
13Ebba LövgärdOK Alehof42:28+12:2414:44
14Selma PerssonFK Herkules43:11+13:0714:59
15Evelina BjörkmanKungälvs OK44:17+14:1315:22
16Emma WisslerFK Herkules44:59+14:5515:37
17Alva JunkellFK Herkules45:11+15:0715:41
18Signe KullmanOK Alehof48:47+18:4316:56
19Stina HelgesonKungälvs OK49:51+19:4717:18
20Agnes BogeOK Alehof50:11+20:0717:25
21Elly EinarssonKungälvs OK53:43+23:3918:39
22Idun Haag LundinSjövalla FK1:10:10+40:0624:21
Klara BrockmarkMölndal Outdoor IFej godkänd
Signe AxelssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anna EngströmSjövalla FKej godkänd
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej start
Elin AxelssonLerums SOKej start
Elin ClaessonOK Landehofej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

H12

2 940 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK23:057:51
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK24:56+1:518:28
3Filip ValentinGöteborg-Majorna OK25:52+2:478:47
4Edvin SonedahlOK Landehof26:20+3:158:57
5Axel EkdalaKungälvs OK26:48+3:439:06
6Noah HedenblomSjövalla FK27:03+3:589:12
7Gustav StåhlSävedalens AIK27:28+4:239:20
8Jarvis HanssonFrölunda OL27:44+4:399:25
9Gustav AspIFK Göteborg Orientering28:22+5:179:38
10Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb28:32+5:279:42
11Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering29:20+6:159:58
12Lukas RandåkerSjövalla FK29:53+6:4810:09
13Björn DjupströmFrölunda OL31:12+8:0710:36
14Rasmus GranängKungälvs OK32:14+9:0910:57
15Malte LjungkvistOK Alehof32:53+9:4811:11
16Jonas LeireGöteborg-Majorna OK33:23+10:1811:21
17Vidar EkdalaKungälvs OK33:56+10:5111:32
18Lukas GudmundssonOK Landehof34:15+11:1011:38
19Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering34:35+11:3011:45
20Eric EkströmIK Uven35:50+12:4512:11
21Albin SvenssonFK Herkules37:26+14:2112:43
22Axel SlättOK Alehof37:41+14:3612:49
23Linus WeihardSävedalens AIK39:17+16:1213:21
24Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb39:27+16:2213:25
25Herman PetterssonSävedalens AIK39:48+16:4313:32
26Bruno FovaeusSävedalens AIK40:35+17:3013:48
27Hannes GöökSjövalla FK42:13+19:0814:21
28Einar BeckmanSjövalla FK43:15+20:1014:42
29Theander HulthénMölndal Outdoor IF47:59+24:5416:19
30Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb49:39+26:3416:53
31Anton DahlbergIK Uven50:34+27:2917:11
32Emil AugustssonGöteborgs SK50:47+27:4217:16
33Eric OlofssonSjövalla FK56:03+32:5819:03
34William KraftIK Uven56:55+33:5019:21
35Carl DavidssonSävedalens AIK57:39+34:3419:36
Nils LydmarkSjövalla FKej godkänd
Malte AnderssonSjövalla FKej start
Isak DahlOK Alehofej start
Pontus BergströmFrölunda OLej start
Joel NilssonSjövalla FKej start

D12 Kort

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia SöderlundSjövalla FK57:0622:44
2Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb57:44+0:3823:00
3Alva KullmanOK Alehof1:00:53+3:4724:15
3Märta StrelénOK Alehof1:00:53+3:4724:15
Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OKej start

D10

2 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering23:279:20
2Hedvig AugustssonGöteborgs SK24:11+0:449:38
3Meja StridOK Landehof26:38+3:1110:36
4Linnéa RexOK Landehof27:33+4:0610:58
5Linnea LundstedtSjövalla FK28:11+4:4411:13
6Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering28:17+4:5011:16
7Moa WallströmSävedalens AIK33:01+9:3413:09
8Moa DahlOK Alehof36:04+12:3714:22
9Greta EngebrattGöteborgs SK36:18+12:5114:27
10Madeleine BergqvistOK Alehof41:56+18:2916:42
11Ellen HederströmLerums SOK42:40+19:1316:59
12Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb48:54+25:2719:28
13Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb52:07+28:4020:45
14Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK1:17:11+53:4430:45
Märta PetterssonKungälvs OKej godkänd
Elvira BjörklundSjövalla FKej godkänd
Nina OlssonIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 550 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb22:348:50
2Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering24:51+2:179:44
3Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering25:20+2:469:56
4Axel PerssonGöteborg-Majorna OK25:44+3:1010:05
5Alexander LindellOK Alehof26:45+4:1110:29
6Filip StåhlSävedalens AIK27:23+4:4910:44
7Arvid HägerstrandKungälvs OK27:41+5:0710:51
8Jesper RandåkerSjövalla FK29:10+6:3611:26
9Hilding MartinssonLerums SOK30:43+8:0912:02
10Herman EngIFK Göteborg Orientering31:11+8:3712:13
11Anton BäckLerums SOK31:19+8:4512:16
12Olle RoosIFK Göteborg Orientering31:23+8:4912:18
13Robin SommanssonIK Uven34:02+11:2813:20
14Arild NorbergIF Marin Väst36:47+14:1314:25
15Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering37:32+14:5814:43
16Axel LydmarkSjövalla FK38:17+15:4315:00
17Eric UnemanOK Alehof38:36+16:0215:08
18Martin SkovbjergFrölunda OL39:32+16:5815:30
19Felix AumoKungälvs OK40:06+17:3215:43
20Alfred EdmanLerums SOK41:33+18:5916:17
21Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF43:35+21:0117:05
22Alvar HedenblomSjövalla FK45:19+22:4517:46
23Gustav AgnvallIK Uven55:14+32:4021:39
24Gabriel SlättOK Alehof1:06:58+44:2426:15
Hjalmar JohanssonOK Alehofej godkänd
Joel BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Ted NömmIFK Göteborg Orienteringej start
Jakob GudmundssonOK Landehofej start
Ivar HolmstrandOK Landehofej start

D35

5 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering54:179:11
2Sara MelinTolered-Utby Ol-klubb1:11:03+16:4612:01
3Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering1:11:44+17:2712:08
4Desiré RexOK Landehof1:12:23+18:0612:14
5Lena MaxFrölunda OL1:25:51+31:3414:31

H35

8 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering1:03:297:35
2Tobias LindellOK Alehof1:05:15+1:467:47
3Fredrik WeihardSävedalens AIK1:05:33+2:047:49
4Petter JönssonGöteborg-Majorna OK1:09:28+5:598:17
5Johan LidströmIFK Göteborg Orientering1:10:09+6:408:22
6Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb1:11:04+7:358:29
7Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:11:41+8:128:33
8Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:12:16+8:478:38
9Mattias KarlssonOK Alehof1:18:19+14:509:21
10Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:19:08+15:399:27
11Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:32:50+29:2111:05
12David AndréGöteborg-Majorna OK1:33:31+30:0211:10
13Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:40:28+36:5912:00
Anders FogelbergVästvärmlands OKej godkänd
Martin LindqvistStenungsunds OKej start

D40

5 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof49:599:26
2Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering50:13+0:149:29
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof50:20+0:219:30
4Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK50:40+0:419:34
5Maria HolmqvistSjövalla FK52:56+2:5710:00
6Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK56:49+6:5010:44
7Linda HedenblomSjövalla FK59:33+9:3411:15
8Annica EngIFK Göteborg Orientering1:00:38+10:3911:27
9Anna BerlinKungälvs OK1:01:37+11:3811:38
10Annieke GrahnGöteborgs SK1:06:08+16:0912:30
11Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:22+22:2313:40
12Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:14:44+24:4514:07
13Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:25:30+35:3116:09
14Ingrid AlinderSjövalla FK1:26:50+36:5116:24
15Maria HöglundSjövalla FK1:27:10+37:1116:28
16Linda RandåkerSjövalla FK2:08:20+1:18:2124:15
Maria EngebrattGöteborgs SKej start

H40

7 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering54:227:09
2Tobias NobornIFK Göteborg Orientering55:31+1:097:18
3Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK57:32+3:107:34
4Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering57:46+3:247:36
5Fredrik SturessonOK Alehof1:02:00+7:388:09
6Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:03:11+8:498:18
7Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK1:05:36+11:148:37
8Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb1:09:00+14:389:04
9Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:09:12+14:509:06
10Daniel HägerstrandKungälvs OK1:17:15+22:5310:09
11Johan LidénOK Landehof1:20:49+26:2710:38
12Anders FrickTrollhättans SK1:21:18+26:5610:41
13Magnus AlinderSjövalla FK1:21:54+27:3210:46
14Magnus VedinTrollhättans SOK1:26:37+32:1511:23
15Peter AugustssonGöteborgs SK1:28:25+34:0311:38
16Johan UnemanOK Alehof1:37:51+43:2912:52
17Christian StiernstedtKungälvs OK1:44:50+50:2813:47
18Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK2:18:30+1:24:0818:13
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jakob EngIFK Göteborg Orienteringej start
Christian KjellbergerIFK Göteborg Orienteringej start
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej start

D45

4 790 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK45:549:34
2Lotta SaetreOK Landehof45:57+0:039:35
3Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK46:00+0:069:36
4Anna LövgärdOK Alehof48:18+2:2410:05
5Jeannette AumoKungälvs OK49:37+3:4310:21
6Katrin SkeppSävedalens AIK51:29+5:3510:44
7Pia JohanssonOK Landehof52:49+6:5511:01
8Cecilia GrothKungälvs OK58:39+12:4512:14
9Kristin EkdalaKungälvs OK58:59+13:0512:18
10Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb59:11+13:1712:21
11Åse SundinSjövalla FK1:00:16+14:2212:34
12Ellinor JohanssonOK Alehof1:00:28+14:3412:37
13Charlotte DrejmoOK Landehof1:00:38+14:4412:39
14Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:00:40+14:4612:39
15Hanna RangertKungälvs OK1:00:57+15:0312:43
16Marie-louise PerssonFK Herkules1:10:15+24:2114:39
17Maria AspIFK Göteborg Orientering1:12:52+26:5815:12
18Karin KullmanOK Alehof1:14:01+28:0715:27
19Mie ÖstlingKungälvs OK1:14:10+28:1615:29
20Mari KraftIK Uven1:15:52+29:5815:50
21Sofia KarlssonOK Landehof1:17:07+31:1316:05
22Anna RönnborgIK Uven1:17:33+31:3916:11
23Karin AlthoffKungälvs OK1:24:00+38:0617:32
24Susann SkovbjergFrölunda OL1:35:12+49:1819:52
25Annika OskarssonSjövalla FK1:46:55+1:01:0122:19
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H45

6 630 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonIFK Göteborg Orientering50:107:33
2Ola SkeppSävedalens AIK50:57+0:477:41
3Magnus HedmanKungälvs OK53:54+3:448:07
4Martin PetterssonSävedalens AIK53:56+3:468:08
5Johan EngebrattGöteborgs SK54:13+4:038:10
6Jussi AumoKungälvs OK54:14+4:048:10
7Martin ClaessonOK Landehof54:36+4:268:14 Ladda ner rutt i gpx-format
8Herman RosénGöteborg-Majorna OK55:42+5:328:24
9Peter AspIFK Göteborg Orientering56:58+6:488:35
10Marcus HanssonFrölunda OL58:12+8:028:46
11Anders LundellGöteborg-Majorna OK59:00+8:508:53
12Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK1:00:38+10:289:08
13Peter DellmingIFK Göteborg Orientering1:00:40+10:309:09
14Erik AderstedtKungälvs OK1:01:10+11:009:13
15Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK1:02:23+12:139:24
16Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:02:42+12:329:27
17Richard SottFrölunda OL1:04:03+13:539:39
18Anders HellgrenFrölunda OL1:04:18+14:089:41
19Lars KullmanOK Alehof1:05:05+14:559:48
20Per SöderbergSjövalla FK1:06:35+16:2510:02
21Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:26+17:1610:10
22Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:07:29+17:1910:10
23Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:09:08+18:5810:25
24Per BaierTolered-Utby Ol-klubb1:09:24+19:1410:28
25Anders ArfwedsonFrölunda OL1:09:31+19:2110:29
26Stefan KinellIFK Göteborg Orientering1:09:48+19:3810:31
27Jan JohanssonFrölunda OL1:10:27+20:1710:37
28Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:10:37+20:2710:39
29Johan BertsOK Alehof1:11:51+21:4110:50
30Sven BogeOK Alehof1:12:26+22:1610:55
31Erik LauriFK Herkules1:12:31+22:2110:56
32Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:12:59+22:4911:00
33Björn GrothKungälvs OK1:13:15+23:0511:02
34Örjan EmanuelssonFrölunda OL1:15:29+25:1911:23
35Mats KarlfeldtSävedalens AIK1:18:37+28:2711:51
36Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:21:03+30:5312:13
37Pontus KastrupFK Herkules1:34:04+43:5414:11
38Olof StåhlSävedalens AIK1:36:08+45:5814:29
39Håkan HöglindFK Herkules1:36:28+46:1814:33
40Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:39:00+48:5014:55
Thomas KarlssonOK Landehofej godkänd
Rikard AndreassonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Henrik OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Ulf NyqvistOK Landehofej start

D50

4 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK43:5110:17
2Anette BernhedSävedalens AIK46:36+2:4510:56
3Camilla ÖhgrenSävedalens AIK48:34+4:4311:24
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK50:07+6:1611:45
5Mia JodalGöteborg-Majorna OK55:20+11:2912:59
6Tuuli SaariFK Herkules1:06:34+22:4315:37
7Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:09:31+25:4016:19
8Gun RosendahlIF Marin Väst1:15:56+32:0517:49
9Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:21:02+37:1119:01
10Eva NilssonKungälvs OK1:21:03+37:1219:01
11Anna BeischerIK Uven2:05:12+1:21:2129:23
12Monica DahlbergIK Uven2:10:26+1:26:3530:37
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Karin ClarinIF Rigorej start

H50

5 910 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering48:358:13
2Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering49:29+0:548:22
3Pär HanssonIFK Göteborg Orientering51:03+2:288:38 Ladda ner rutt i gpx-format
4Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb51:31+2:568:43
5Anders AspMölndal Outdoor IF52:24+3:498:51
6Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK53:43+5:089:05
7Mattias BååthSävedalens AIK56:58+8:239:38
8Thomas KullanderSävedalens AIK57:22+8:479:42
9Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb58:00+9:259:48
10Ola WallinderGöteborg-Majorna OK58:03+9:289:49
11Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK58:48+10:139:56
12Carl NorinFrölunda OL1:01:21+12:4610:22
13Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:04:26+15:5110:54
14Staffan OlofssonSjövalla FK1:06:21+17:4611:13
15Torbjörn GrahnIK Uven1:08:41+20:0611:37
16David GabrielssonSävedalens AIK1:11:10+22:3512:02
17Martin EkdalaKungälvs OK1:12:23+23:4812:14
18Richard TorseinFrölunda OL1:15:11+26:3612:43
19Johan WettergrenFK Herkules1:15:56+27:2112:50
20Joakim ÅkessonOK Landehof1:17:38+29:0313:08
21Mats RönnborgIK Uven1:17:51+29:1613:10
22Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:19:28+30:5313:26
23Hans NilssonKungälvs OK1:21:56+33:2113:51
24Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:21:58+33:2313:52
25Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK1:22:14+33:3913:54
26Hans-Olof PerssonOK Alehof1:26:34+37:5914:38
27Graham KempGöteborg-Majorna OK1:33:03+44:2815:44
28Mats DahlrotIK Uven1:35:34+46:5916:10
29Lars LjungbergSjövalla FK1:38:43+50:0816:42
30Torbjörn KjörkFrölunda OL1:41:53+53:1817:14
31Bernt BerndtssonFrölunda OL1:44:11+55:3617:37
32Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering2:09:03+1:20:2821:50
Olle SjöforsOK Älmeej start
Björn LindbladSävedalens AIKej start
Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OKej start
Odd WallumSävedalens AIKej start

D55

4 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules44:3810:28
2Åsa NybergGöteborg-Majorna OK55:50+11:1213:06
3Lena PeterssonOK Alehof57:59+13:2113:36
4Annika AasaIK Uven58:04+13:2613:37
5Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK58:08+13:3013:38
6Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:04:14+19:3615:04

H55

5 610 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb52:409:23
2Magnus JosefssonSävedalens AIK52:47+0:079:24
3Lars MagnussonOK Landehof54:07+1:279:38
4Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK56:41+4:0110:06
5Ulf WallinGöteborg-Majorna OK57:55+5:1510:19
6Magnus JoelssonSOK 6858:11+5:3110:22
7Hans WedbergSjövalla FK59:20+6:4010:34
8Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:00:27+7:4710:46
9Stefan GustafssonOK Skogshjortarna1:02:39+9:5911:10
10Göran StuhlhoferOK Landehof1:04:17+11:3711:27
11Magnus KarlssonOK Landehof1:04:57+12:1711:34
12Jan GrahnIK Uven1:05:20+12:4011:38
13Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering1:06:22+13:4211:49
14Simon GeorgeBig Foot Orienteers1:08:32+15:5212:12
15Per-Olov DavalliusFK Herkules1:08:46+16:0612:15
16Pär ClaessonSävedalens AIK1:08:47+16:0712:15
17Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:09:59+17:1912:28
18Magnus OhlssonSjövalla FK1:12:52+20:1212:59
19Thomas AttforsSävedalens AIK1:17:00+24:2013:43
20Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK1:17:19+24:3913:46
21Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:18:31+25:5113:59
22Philip MullinsSjövalla FK1:26:22+33:4215:23
23Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:26:38+33:5815:26
24Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:35:36+42:5617:02
25Leif HagmanIK Uven1:42:16+49:3618:13
26Börje PerssonOK Alehof2:00:51+1:08:1121:32
Hans VokseppOK Skogshjortarnaej godkänd
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Ragnar UppströmFK Herkulesej start

D60

3 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern45:2711:59
2Gunilla AxelssonSävedalens AIK50:41+5:1413:22
3Sigbritt AndreassonIK Stern54:30+9:0314:22
4Ulrika GreenIK Stern57:38+12:1115:12
5My EngströmIK Stern1:04:32+19:0517:01
6Monika NilssonOK Alehof1:11:45+26:1818:55
7Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK1:13:31+28:0419:23

H60

5 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK49:019:15
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK54:42+5:4110:20
3Hans GarmerGöteborg-Majorna OK55:11+6:1010:25
4Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK59:40+10:3911:16
5Anders BjörklundSävedalens AIK1:01:56+12:5511:42
6Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:03:15+14:1411:57
7Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:03:16+14:1511:57
8Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:12:00+22:5913:36
9Clas BörjessonIK Uven1:12:08+23:0713:38
10Pierre KarlssonOK Alehof1:12:56+23:5513:47
Per-Martin JohanssonIF Rigorej godkänd
Mats LindqvistSävedalens AIKej start
Henrik CarlssonIK Uvenej start

D65

3 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK42:0011:04
2Maria NorellFrölunda OL48:34+6:3412:48
3Solveig HedenblomSjövalla FK57:10+15:1015:05
4Karin AxelssonIK Uven58:12+16:1215:21
5Monica KnutssonSävedalens AIK1:05:58+23:5817:24
6Karin ElfmanIF Marin Väst1:18:08+36:0820:36
7Eva BlomströmIK Stern1:19:10+37:1020:53

H65

4 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL47:339:55
2Stefan MillegårdSävedalens AIK51:57+4:2410:50
3Björn JägerströmIK Uven54:07+6:3411:17
4Ulf PetersonKungälvs OK58:08+10:3512:08
5Sten BlomströmIK Stern1:04:53+17:2013:32
6Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:08:12+20:3914:14
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:10:01+22:2814:37
8Jan AnderssonFjärås AIK1:50:47+1:03:1423:07

D70

3 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK48:4315:33
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:50+2:0716:14
3Britt-Marie GrönroosOK Alehof54:09+5:2617:18
4Ingegerd OlssonOK Alehof58:22+9:3918:38
5Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:01:38+12:5519:41
6Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:02:40+13:5720:01
7Lotta BörjessonSävedalens AIK1:02:45+14:0220:02
8Inga GustavssonIK Uven1:08:56+20:1322:01
Margareta NobornSundsvalls OKej godkänd
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubbej start

H70

4 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AdolfssonLerums SOK45:4911:04
2Sören SvenssonSjövalla FK51:38+5:4912:28
3Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering54:48+8:5913:14
4Inge LöwegrenKatrineholms OK59:59+14:1014:29
5Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:00:19+14:3014:34
6Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:00:58+15:0914:43
7Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:09+16:2015:00
8Anders AxelssonSävedalens AIK1:05:02+19:1315:42
9Hans CarlstedtSävedalens AIK1:05:21+19:3215:47
10Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:06:03+20:1415:57
11Jukka RankanenSjövalla FK1:06:55+21:0616:09
12Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:09:11+23:2216:42
13Lennart GustavssonIK Uven1:10:14+24:2516:57
14Sten OlssonOK Alehof1:18:08+32:1918:52
15Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:55:51+1:10:0227:58
Jack GrönroosOK Alehofej godkänd
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubbej start

D75

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern46:5314:58
2Barbro JohanssonSjövalla FK1:20:47+33:5425:48
3Elvy BörjessonOK Alehof1:26:06+39:1327:30
4Inga PerssonOK Skogshjortarna1:30:35+43:4228:56
5Lillemor HallinOK Landehof1:34:58+48:0530:20

H75

3 790 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL59:1715:38
2Claes GreenSjövalla FK1:00:30+1:1315:57
3Per LjungbergOK Alehof1:00:44+1:2716:01
4Bengt BörjessonOK Alehof1:00:56+1:3916:04
5Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:01:11+1:5416:08
6Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb1:03:27+4:1016:44
7Lars FinbomOK Landehof1:03:28+4:1116:44
8Gösta MalmerIF Marin Väst1:09:19+10:0218:17
9Karl-Axel JohanssonIK Uven1:16:44+17:2720:14
10Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:22:21+23:0421:43
11Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:46:34+47:1728:07
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bo BengtssonOK Alehofej godkänd
Bert LuvöFK Herkulesej start

D80

2 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK42:1515:45
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK47:12+4:5717:36
3Gunnel BörjessonIK Uven1:02:50+20:3523:26
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:10:20+28:0526:14
5Marianne GrahnGöteborgs SK1:26:48+44:3332:23

H80

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK43:5514:01
2Roland BrandshageSävedalens AIK49:24+5:2915:46
3Ragnar BewertOK Landehof59:47+15:5219:06
4Gösta GrahnGöteborgs SK1:20:23+36:2825:40

H85

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven55:4320:47

Inskolning

1 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Enar WernerssonGöteborg-Majorna OK16:3010:14
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK15:599:55
Daniel LeireGöteborg-Majorna OK18:0311:12
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro46:5829:10
Nils FrickTrollhättans SK18:3311:31
Assar LöwegrenIFK Göteborg Orientering27:5317:19
Agnes AhlgrenIFK Göteborg Orientering27:5317:19
Sophie LexénKlubblös33:1320:37
Oliver AgréerKlubblös39:1024:19
Eric LandahlKlubblös36:1722:32
Vera StrelénOK Alehof26:3616:31
Frans WessmanKlubblös26:3416:30
Tilda UnemanOK Alehof31:5219:47
Viktor SunessonOK Alehof25:3515:53
Erik MaxFrölunda OL39:2024:25
Miranda WesterbergGöteborg-Majorna OK31:2319:29
Arvid BorgLerums SOK27:0016:46
Ole RådboMölndal Outdoor IF31:4219:41
Maja EngIFK Göteborg Orientering20:1912:37
Malte AgnvallIK Uvenej start

U1

2 260 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb20:369:06
2Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK21:14+0:389:23
3Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering21:18+0:429:25
4Ella RosénGöteborg-Majorna OK21:41+1:059:35
5Jonathan RexOK Landehof22:05+1:299:46
6Felix EhlersSjövalla FK26:35+5:5911:45
7Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK27:17+6:4112:04
8Jonas EhlersSjövalla FK29:48+9:1213:11
9Emilia HederströmLerums SOK30:29+9:5313:29
10Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK32:32+11:5614:23
11Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering34:44+14:0815:22
12Dexter HanssonFrölunda OL36:01+15:2515:56
13Alice WolmhagLerums SOK39:37+19:0117:31
14Meja WolmhagLerums SOK39:55+19:1917:39
15Elvira EdmanLerums SOK47:09+26:3320:51
16Elsa EngstrandIFK Göteborg Orientering48:20+27:4421:23
17Olle EngstrandIFK Göteborg Orientering48:25+27:4921:25
18Alexandra LeuSjövalla FK49:37+29:0121:57
19Freja HesselSjövalla FK49:56+29:2022:05
20Agnes WesterbergGöteborg-Majorna OK53:11+32:3523:31
21John WesterbergGöteborg-Majorna OK53:19+32:4323:35
22Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb59:41+39:0526:24
23Oskar StenborgLerums SOK1:02:34+41:5827:41
24Tilda BäckLerums SOK1:06:48+46:1229:33
25Beatrice LeuSjövalla FK1:20:26+59:5035:35
Sally PilbladIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start
Victor EkströmIK Uvenej start

U2

2 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix WeihardSävedalens AIK39:4415:03
2Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering41:28+1:4415:42
3Vera ArvidssonSjövalla FK44:54+5:1017:00
4Elsa WisslerFK Herkules45:11+5:2717:06
5Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK45:40+5:5617:17
6Alice Dahlén FälldinIK Uven47:48+8:0418:06
7Adrian BorgLerums SOK49:10+9:2618:37
8Elton BokgrenIFK Göteborg Orientering51:16+11:3219:25
9Elvira EkstrandSjövalla FK55:08+15:2420:53
10Valdemar EhnSjövalla FK1:07:51+28:0725:42
11Theodor MossljungTolered-Utby Ol-klubb1:27:18+47:3433:04
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb53:5620:25

Öppen motion 3

2 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel StenhammarKlubblös34:5412:30
2Johanna HelgarKlubblös41:52+6:5815:00
3Ann NybergIFK Göteborg Orientering42:57+8:0315:23
4Hugo KonradssonIK Omega43:07+8:1315:27
5Patric StrelénOK Alehof47:33+12:3917:02
6Per-Ove LarssonOK Landehof1:01:19+26:2521:58
7Pär LydmarkSjövalla FK1:05:01+30:0723:18
8Annika JohanssonOK Alehof1:06:46+31:5223:55
9Helena  Björkman Sjövalla FK1:14:43+39:4926:46
10Magnus WestbergKlubblös1:16:03+41:0927:15
11Albert NorbergIF Marin Väst1:25:02+50:0830:28
12Helena NorbergIF Marin Väst1:25:04+50:1030:29
13Astrid EngströmKlubblös1:26:46+51:5231:05
Samuel JodalKlubblösej godkänd
Linnea NyströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob ArvidssonSjövalla FK51:2014:15
2Patrick EhlersOK Landehof55:46+4:2615:29
3Fredrik KörleOK Landehof56:51+5:3115:47
4Sune VikströmKlubblös58:43+7:2316:18
5Carina BerganderEksjö SOK1:00:52+9:3216:54
6Axel Ström EckerlidSävedalens AIK1:01:57+10:3717:12
7Peter NorbergIF Marin Väst1:02:01+10:4117:13
8Andreas HesselSjövalla FK1:03:35+12:1517:39
9Tomas NilssonFjärås AIK1:05:01+13:4118:03
10Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:05:43+14:2318:15
11Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubb1:05:55+14:3518:18
12Maria EngmanKlubblös1:07:19+15:5918:41
13Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:07:58+16:3818:52
14Jan AhlstrandKlubblös1:12:02+20:4220:00
15Cecilia LindvallKlubblös1:18:03+26:4321:40
16Henrik SkovbjergFrölunda OL1:19:12+27:5222:00
17Anders BjörklundSjövalla FK1:19:35+28:1522:06
18Annica BörjessonSävedalens AIK1:21:30+30:1022:38
19Harry LiderfeltTolered-Utby Ol-klubb1:24:59+33:3923:36
20Petter LiderfeltTolered-Utby Ol-klubb1:25:12+33:5223:40
21Eva-Lotta WesterbergGöteborg-Majorna OK1:26:24+35:0424:00
22Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:30:50+39:3025:13
23Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK1:40:12+48:5227:50
24Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:40:13+48:5327:50
25Sandra CervinIFK Göteborg Orientering1:56:26+1:05:0632:20
26Rebecca SvenssonKlubblös2:06:59+1:15:3935:16
27Claes EngströmKlubblös2:20:03+1:28:4338:54
Julia FranssonKlubblösej godkänd
Håkan FärnlöfIF Rigorej godkänd
Johanna HulthénMölndal Outdoor IFej start

Öppen motion 6

5 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SvenssonFK Herkules1:03:1710:44
2Jonas LeanderKlubblös1:06:50+3:3311:20
3Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK1:15:26+12:0912:48
4Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:19:41+16:2413:31
5Svante LundgrenKlubblös1:23:40+20:2314:12
6Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:28:51+25:3415:05
7Petter FranssonKlubblös1:48:29+45:1218:25
Stefan NilssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 7

3 310 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Erik JohanssonKlubblös36:4711:06
2Niclas KonradssonIK Omega36:52+0:0511:08
3Patrik WisslerFK Herkules37:11+0:2411:14
4Tim KonradssonIK Omega38:47+2:0011:43
5Lotta RosénGöteborg-Majorna OK40:40+3:5312:17
6Stefan JohanssonKungälvs OK44:38+7:5113:29
7Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK44:52+8:0513:33
8Malin LammFrölunda OL44:54+8:0713:33
9Filip KlingbergOK Alehof45:03+8:1613:36
10Sofia JohanssonOK Alehof45:27+8:4013:43
11Sofia AnderssonCentrum OK46:08+9:2113:56
12Annika BengtssonOK Alehof47:06+10:1914:13
13Andreas PihlströmOK Landehof47:13+10:2614:15
14Anders FrimodigKlubblös47:27+10:4014:20
15Marie-Lousie StjernlöfIFK Göteborg Orientering50:14+13:2715:10
16Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK51:19+14:3215:30
17Frida PerssonFK Herkules52:11+15:2415:45
18Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering54:51+18:0416:34
19Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK57:04+20:1717:14
20Adam GustavssonKlubblös58:16+21:2917:36
21Hanna  WessmanKlubblös59:32+22:4517:59
22Nina KastrupFK Herkules59:53+23:0618:05
23Mats HanssonOK Alehof1:01:37+24:5018:36
24Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK1:02:55+26:0819:00
25Sylvia ÅgrenIFK Göteborg Orientering1:03:20+26:3319:08
26Anna GrahnIK Uven1:05:22+28:3519:44
27Tove JohanssonOK Alehof1:06:06+29:1919:58
28Frida LyxellKlubblös1:07:16+30:2920:19
29Elisabet EkströmKlubblös1:12:02+35:1521:45
30Karin IngelhagFrölunda OL1:13:14+36:2722:07
31Jesper DovrenKlubblös1:13:50+37:0322:18
32Anna HensikssonKlubblös1:13:53+37:0622:19
33Christer HenrikssonKlubblös1:13:58+37:1122:20
34Lena KollénIF Marin Väst1:14:22+37:3522:28
35Martin SténIK Uven1:15:05+38:1822:41
36Christina StåhlSävedalens AIK1:17:29+40:4223:24
37Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:18:11+41:2423:37
38Anna ArvidssonSjövalla FK1:18:25+41:3823:41
39Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:30+43:4324:19
40Audun TengsFK Herkules1:21:52+45:0524:43
41Fredrik NilssonKlubblös1:22:11+45:2424:49
42Claes BjörkmanSjövalla FK1:28:58+52:1126:52
43In-Anna KnutsdotterKlubblös1:30:15+53:2827:15
44Magnus BergqvistOK Alehof1:37:03+1:00:1629:19
Sara LydmarkSjövalla FKej start

Öppen motion 8

4 620 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar IvarssonHestra IF37:148:03
2Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK38:57+1:438:25
3Johan GrahnIK Uven40:24+3:108:44
4Marcus KempeSävedalens AIK41:24+4:108:57
5Johan RosénGöteborg-Majorna OK41:44+4:309:01
6Bernard FiedlerKlubblös46:41+9:2710:06
7Gabriella S BerganderEksjö SOK47:57+10:4310:22
8Sofia EbermarkSävedalens AIK50:30+13:1610:55
9Andreas EklundGöteborg-Majorna OK50:48+13:3410:59
10Per PerssonFK Herkules51:59+14:4511:15
11Johan TykessonRävetofta OK52:34+15:2011:22
12Kajsa MattssonOK Kåre53:03+15:4911:28
13Olof BjörkmanKungälvs OK54:07+16:5311:42
14Elsa JanssonJärla Orientering54:19+17:0511:45
15Lars StrömqvistOK Skogshjortarna54:30+17:1611:47
16Christine BorgGöteborg-Majorna OK55:17+18:0311:57
17Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro55:47+18:3312:04
18Filip LemanGöteborgs SK56:01+18:4712:07
19Fredrik PerssonFK Åsen56:13+18:5912:10
20Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK59:17+22:0312:49
20Andreas GårdstamKlubblös59:17+22:0312:49
22Therese DahlströmOK Alehof59:30+22:1612:52
22Kristofer DrejmoOK Landehof59:30+22:1612:52
24Pär JohanssonOK Alehof59:37+22:2312:54
25Hans EricssonHalmstad OK1:00:16+23:0213:02
26Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering1:01:06+23:5213:13
27Pål SchmidtFrölunda OL1:02:01+24:4713:25
28Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:02:14+25:0013:28
29Anders AgnvallIK Uven1:02:53+25:3913:36
30Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb1:04:18+27:0413:55
31Daniel BånkestadKlubblös1:05:03+27:4914:04
32ChIara DallasantaKlubblös1:05:25+28:1114:09
33Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:08:18+31:0414:47
34Maja OttossonMölndal Outdoor IF1:08:28+31:1414:49
35Lars ÖstlingKungälvs OK1:09:30+32:1615:02
36Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK1:11:02+33:4815:22
37Otto PileUtby IK1:12:11+34:5715:37
38Jan StenhoffOK Landehof1:14:50+37:3616:11
39Axel NiklassonIK Uven1:20:46+43:3217:28
40Johanna Lindgren GrimåsFrölunda OL1:21:09+43:5517:33
41Alecsander BengtssonFrölunda OL1:21:18+44:0417:35
42Anders MattssonOK Kullingshof1:22:20+45:0617:49
43Ulla EinarssonKungälvs OK1:22:27+45:1317:50
44Åsa MattssonOK Kullingshof1:23:30+46:1618:04
45Albin SchmidtFrölunda OL1:25:14+48:0018:26
46Anders EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:28:48+51:3419:13
47Peter WissöLerums SOK1:35:20+58:0620:38
48Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:44:01+1:06:4722:30
Gabriella RydgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 9

7 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:18:459:56
2Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:24:28+5:4310:39
3Björn LindkvistSjövalla FK1:26:51+8:0610:57
4Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:27:16+8:3111:01
5Peter LekbergSävedalens AIK1:30:42+11:5711:27
6John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:39:48+21:0312:36
7Stefan JakobssonFrölunda OL1:47:45+29:0013:36
8Erik ÖstlingKungälvs OK1:51:08+32:2314:01
9Håkan SalbergIK Uven2:05:26+46:4115:50
Johan VestlundGöteborgs SKej godkänd
Pontus EnhagerOK Landehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser