Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions 5-Dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions 5-Dagars
Arrangörsorganisation: Värend GN OL
Datum: onsdag 11 april 2018

Öppen motion 1 Herr

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LindénVäxjö OK11:356:48
2Joar AnderssonVäxjö OK12:13+0:387:11
3William AnderssonVäxjö OK17:54+6:1910:31
4Love KarlssonAlvesta SOK18:21+6:4610:47
5Anton KroksmyrKlubblös18:41+7:0610:59
6Ville ElmerssonKlubblös21:07+9:3212:25
7Albin VibergVäxjö OK26:51+15:1615:47

Öppen motion 1 Dam

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda GustavssonVäxjö OK12:577:37
2Olivia AnderssonVäxjö OK17:52+4:5510:30
3Maja HavtorpVäxjö OK18:49+5:5211:04
4Maja KarlssonVäxjö OK24:58+12:0114:41
5Lily RoothVäxjö OK25:12+12:1514:49
6Henrietta RundgrenVäxjö OK26:35+13:3815:38
7Petra ÅhsbergVäxjö OK27:02+14:0515:54
8Saga HavtorpVäxjö OK28:54+15:5717:00
9Emma NilssonKlubblös32:20+19:2319:01

Öppen motion 3Herr

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter RoothVäxjö OK20:437:40
2Isac ElingforsVäxjö OK22:56+2:138:29
3Ingemar ErlandssonVäxjö OK31:10+10:2711:32
4Bengt AnderssonAlvesta SOK33:42+12:5912:28
5Klas-Erik SturessonVäxjö OK37:19+16:3613:49
6Saim Najafi zahKlubblös41:10+20:2715:14
7Olof PeterssonKlubblös42:22+21:3915:41
8Nils ErikssonKlubblös52:48+32:0519:33
Samuel FagerVäxjö OKej godkänd
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 3 Dam

2 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa KroksmyrVäxjö OK21:227:54
2Lisa WilhelmssonVärend GN OL22:05+0:438:10
3Christine KvennefeldtAlvesta SOK23:00+1:388:31
4Karin TideliusKlubblös24:23+3:019:01
5Hilda LindénVäxjö OK25:31+4:099:27
6Wilma KroksmyrVäxjö OK33:27+12:0512:23
6Ebba AnderssonAlvesta SOK33:27+12:0512:23
8Ingrid NilssonVäxjö OK39:07+17:4514:29
9Alma EkelöfVärend GN OL41:39+20:1715:25
10Birgitta PeterssonKlubblös43:32+22:1016:07
11Margareta WikströmVäxjö AIS51:02+29:4018:54
12Marianne JovingeVärend GN OL52:19+30:5719:22
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej godkänd

Öppen motion 5Herr

3 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ElingforsVäxjö OK24:117:19
2Bengt HenrikssonVäxjö AIS31:30+7:199:32
3Ulf WikellVärend GN OL33:17+9:0610:05
4Johannes BygdéusVäxjö OK36:53+12:4211:10
5Torgny JonssonVäxjö AIS38:52+14:4111:46
6Kjell PeterssonVäxjö AIS39:51+15:4012:04
7Staffan LundqvistKlubblös43:42+19:3113:14
8Mats HolmVäxjö OK44:58+20:4713:37
9Lars-Olof KarlssonVäxjö OK1:03:19+39:0819:11

Öppen motion 6Herr

3 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonVäxjö OK20:245:13
2Niklas KarlssonVäxjö OK22:03+1:395:39
3Peter BraunVäxjö OK22:42+2:185:49
4Ludvig ZaarLunds OK22:51+2:275:51
5John E ErikssonVäxjö OK23:57+3:336:08
6Klas ÅströmMölndal Outdoor IF24:07+3:436:11
7Noel BraunVäxjö OK25:10+4:466:27
8Daniel FolkessonKlubblös25:54+5:306:38
9Rasmus SvenssonVärend GN OL27:11+6:476:58
10Robin KarlssonAlvesta SOK28:28+8:047:17
11Petter AnderssonVäxjö OK28:30+8:067:18
12Kalle LindqvistVäxjö OK29:10+8:467:28
13Johan MalmqvistVäxjö OK29:20+8:567:31
14Rune LundgrenOK Trian29:27+9:037:33
15Thomas BeckerinVäxjö OK30:34+10:107:50
16Jonas FagerVäxjö OK31:03+10:397:57
17Lars EklundVäxjö OK31:07+10:437:58
18Åke KarlssonAlvesta SOK31:08+10:447:58
19Joakim PerssonKlubblös31:19+10:558:01
20Joakim WessmanVäxjö OK31:20+10:568:02
21Krister NilssonVäxjö OK35:55+15:319:12
22Liam KarlssonVäxjö OK42:06+21:4210:47

Öppen motion 5 Dam

3 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LindénVäxjö OK25:297:43
2Johanna LindénVäxjö OK25:44+0:157:47
3Johanna FalkVärend GN OL26:46+1:178:06
4Charlotte NilssonKlubblös30:17+4:489:10
5Jennie BlomkvistKlubblös34:05+8:3610:19
6Mona RosbergFK puls36:49+11:2011:09
7Eva NilssonVäxjö OK39:47+14:1812:03
8Barbro FyrmanVäxjö OK40:33+15:0412:17

Öppen motion 6 Dam

3 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja PorleVäxjö OK23:045:54
2Maria BraunVäxjö OK25:15+2:116:28
3Sara AnderssonVäxjö OK25:27+2:236:31
4Eva GustafssonVäxjö OK27:44+4:407:06
5Rebecca SvenssonVärend GN OL29:29+6:257:33
6Jennie GustavssonVäxjö OK31:26+8:228:03
7Eva PetterssonVäxjö OK36:46+13:429:25
8Eva TollsternVäxjö AIS45:37+22:3311:41
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser