Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Kvillebyns klassiska

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kvillebyns klassiska
Arrangörsorganisation: Kvillebyns SK
Datum: söndag 24 mars 2019

D21 Elit

9 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kine Hallan SteiwerHalden SK1:13:557:27
2Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:18:21+4:267:54
3Amilia BjörklundSävedalens AIK1:19:24+5:298:01
4Maria MagnussonSävedalens AIK1:19:35+5:408:02
5Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:20:33+6:388:08
6Jo ShepherdHalden SK1:21:44+7:498:15
7Eveliina HirvonenHalden SK1:22:03+8:088:17
8Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:23:43+9:488:27
9Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:23:49+9:548:27 Ladda ner rutt i gpx-format
10Lizzie InghamHalden SK1:27:28+13:338:50
11Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:27:36+13:418:50
12Lovisa NilssonSävedalens AIK1:28:50+14:558:58
13Emma AnderssonSävedalens AIK1:30:31+16:369:08
14Oda SikkelandIL Tyrving1:30:55+17:009:11
15Anastasia DzianisavaSävedalens AIK1:31:23+17:289:13
16Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:35:10+21:159:36
17Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:36:03+22:089:42
18Rahela BrunnerGöteborg-Majorna OK1:37:40+23:459:51
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ida Marie BjørgulHalden SKej start
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OKej start
Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OKej start
Marika TeiniHalden SKej start

H21 Elit

13 840 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne DæhliHalden SK1:20:295:48
2Marcus MillegårdSävedalens AIK1:23:41+3:126:02
3Torgeir NørbechIL Tyrving1:24:43+4:146:07
4Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:26:18+5:496:14
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:26:28+5:596:14
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:28:32+8:036:23
7Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:29:33+9:046:28
8Heino OllinSävedalens AIK1:29:42+9:136:28
9Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:31:53+11:246:38
10Niels Christian HellerudHalden SK1:33:39+13:106:45
11Fredrik EliassonHalden SK1:33:53+13:246:47
12Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:34:12+13:436:48
13Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:34:21+13:526:49
14Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:34:26+13:576:49
15Lukas LilandNydalens SK1:35:14+14:456:52
16Jesse LaukkarinenHalden SK1:40:01+19:327:13
17Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:40:38+20:097:16
18Øyvind HelgerudHalden SK1:41:14+20:457:18
19Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:45:31+25:027:37
20Sigurd Myhre AndreassenHalden SK1:48:44+28:157:51
21Arnaud PerrinGöteborg-Majorna OK1:49:42+29:137:55
22Eva JurenikovaHalden SK2:00:14+39:458:41
23Anton BernevingOK Gipen2:12:36+52:079:34
24Christoffer JohanssonTrollhättans SOK2:16:41+56:129:52
25Oscar GustafssonIdefjordens SK2:44:54+1:24:2511:54
Bjørn EkebergIL Tyrvingej godkänd
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Viktor WassénHalden SKej godkänd
Karl FremstadIL Tyrvingej start
Olav LundanesHalden SKej start
Lukas PetersonIL Tyrvingej start
Håvard HagaNydalens SKej start
Olli-Markus TaivainenFredrikstad SKej start
Anders TiltnesIL Tyrvingej start
Johan HellmanVänersborgs SKej start
Jens WängdahlIFK Göteborg Orienteringej start

D20 Elit

6 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK1:03:549:16
2Rikke Blakkestad IngesenFossum IF1:15:16+11:2210:55

H20 Elit

9 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sander ArntzenAsker SK1:09:036:58
2Jostein Svaland DaleVang OL1:18:29+9:267:55
3Simen BallangrudOL Toten-Troll1:19:09+10:067:59
4Njaal Ellegaard MelbyVang OL1:24:19+15:168:31
5Even LindaasVang OL1:26:28+17:258:44

D18 Elit

6 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella AumoKungälvs OK1:00:329:54
2Marie Lindløv JensenOK Moss1:27:22+26:5014:17

H18 Elit

7 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK52:246:55
2Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK56:31+4:077:28
3Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK57:16+4:527:34
4Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK1:04:22+11:588:30
5Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering1:06:22+13:588:46

D21

6 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Päivi AutioHiisirasti1:00:208:45
2Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK1:03:30+3:109:12
3Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK1:04:54+4:349:25
4Malin WidénUddevalla OK1:05:33+5:139:30
5Ida Arnesen TiltnesIL Tyrving1:05:59+5:399:34
6Julia OhlssonOK Linné1:07:09+6:499:44
7Kristine FjeldboIL Tyrving1:08:12+7:529:53
8Bodil HelgerudHalden SK1:09:35+9:1510:05
9Solveig BlandkjennIL Tyrving1:09:57+9:3710:09
10Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:11:33+11:1310:23
11Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:12:10+11:5010:28
12Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro1:15:47+15:2710:59
13Marianne DæhliNydalens SK1:32:07+31:4713:22
Maria ErikssonGöteborg-Majorna OKej start

H21

9 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:08:306:55
2Espen JakobsenIL Tyrving1:08:40+0:106:56
3Victor FlingmarkUddevalla OK1:12:04+3:347:16
4Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:15:42+7:127:38
5Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:18:27+9:577:55
6Emil TengvallGöteborgs SK1:20:34+12:048:08
7Tor Andreas AndersenOppsal Orientering1:21:24+12:548:13
8Mattias NilssonÄrla IF1:22:41+14:118:21
9Erik SkärbergTrollhättans SOK1:24:00+15:308:29
10Daniel OlssonUddevalla OK1:26:51+18:218:46
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:29:47+21:179:04
12Magnus NordbrødenHalden SK1:31:10+22:409:12
Marius StaffOL Toten-Trollej godkänd

D21 Kort

5 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida StrömgårdUddevalla OK49:249:50
2Josephine RegnellVäxjö OK52:17+2:5310:24

H21 Kort

7 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer OhlssonUddevalla OK1:09:369:12
2Anders OhlssonUddevalla OK1:11:55+2:199:30

D20

6 110 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H20

7 560 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik LundStenungsunds OKej start

D18

5 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara WallinderGöteborg-Majorna OK58:0611:34
2Ida SüdhoffBrattås CK1:04:51+6:4512:55
Vera UhrbergBrattås CKej godkänd

H18

6 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:25:5113:10
2Sigurd KvammeOL Toten-Troll1:38:23+12:3215:05

D17-20 Kort

4 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berthe TesloHadeland OL1:16:4116:44

D16

4 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK39:228:35
2Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK40:13+0:518:46
3Embla ØvretveitFredrikstad SK47:33+8:1110:22
4Lovis BergstrandUddevalla OK48:03+8:4110:29
5Frida JohanssonOK Skärmen49:36+10:1410:49
6Martine SkjelsvikLillehammer OK55:44+16:2212:10
7Amalie LøkkebergFredrikstad SK57:36+18:1412:34
8Filippa KindeSävedalens AIK58:35+19:1312:47
9Signe Strand GulbrandsenFredrikstad SK1:03:35+24:1313:52
10Julie WoldOK Moss1:13:05+33:4315:57
Emma Visted-HansenGjø-Vard OLej start
Ingeborg Hasle HaslestadRingsaker OKej start

H16

5 330 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LienGjø-Vard OL38:537:17
2Willy FjällborgStenungsunds OK41:38+2:457:48
3Sigurd Saxe SandvikHalden SK42:02+3:097:53
4Arvid SkeppSävedalens AIK43:08+4:158:05
5Anton KastrupSävedalens AIK44:18+5:258:18
6Mats LindaasElverum OK44:32+5:398:21
7Thomas BlomkvistFredrikstad SK45:14+6:218:29
8Ole GunnarKleppa MadslienLillehammer OK48:06+9:139:01
9Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL48:24+9:319:04
10Axel BrönnestamOK Gipen52:44+13:519:53
11Arvid EkströmStenungsunds OK53:43+14:5010:04
12Johan LundStenungsunds OK54:06+15:1310:09
13Herman Lien BackstrømHalden SK56:30+17:3710:36
13Hjalmar OlssonUddevalla OK56:30+17:3710:36
15David HermanssonÅmåls OK56:49+17:5610:39
16Vegard RanestadHamar OK56:57+18:0410:41
17Melker AnderssonEds SK57:33+18:4010:47
18Anders TaraldsenLillehammer OK1:18:24+39:3114:42
19Erik PerssonBrattås CK1:20:17+41:2415:03
20Gaute LindaasElverum OK1:25:30+46:3716:02
David AlménVänersborgs SKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start

D16 Kort

4 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid RognstadHadeland OL1:01:1214:53

D14

4 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilia OlssonUddevalla OK46:2411:17
2Emma ChristianssonUddevalla OK47:57+1:3311:39
3Malva ArvidssonBrattås CK49:18+2:5411:59
4Molly BergstrandUddevalla OK50:56+4:3212:23
Julie BrenåsVarteig OLej godkänd

H14

4 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr32:047:48
2Emil Husebye AamodtFredrikstad SK34:23+2:198:21
3Marcus LammFrölunda OL36:09+4:058:47
4Albin SkottÅmåls OK42:22+10:1810:18
5Even LienGjø-Vard OL42:43+10:3910:23
6Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL50:23+18:1912:15
7Audun NordbyFredrikstad SK1:00:30+28:2614:43 Ladda ner rutt i gpx-format
8Amund FlaskerudOL Toten-Troll1:01:53+29:4915:03
9Alexander LännhultEds SK1:05:01+32:5715:49
10Harald RoessnerKvillebyns SK1:36:05+1:04:0123:22
Elving LomanderUddevalla OKej godkänd
Tor LindénUddevalla OKej start

D14 Kort

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mari Ovidia RanestadHamar OK22:527:58
2Ruth BratlienSnertingdal IF Orientering35:50+12:5812:29

H14 Kort

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes Bjørke SollienOL Toten-Troll39:4913:52

D12

2 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny DanevadFredrikstad SK22:087:42
2Evelina BjörkmanKungälvs OK29:02+6:5410:06
3Wilma JonssonOK Tyr30:26+8:1810:36
4Ida SylvanVänersborgs SK30:58+8:5010:47
5Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL37:40+15:3213:07
6Vera KlingbergLjungskile FK38:36+16:2813:26
7Elsa ForsengLjungskile FK40:50+18:4214:13
8Hilma EkströmStenungsunds OK42:46+20:3814:54

H12

2 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK21:357:31
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK23:16+1:418:06
3Eric ÅhlÅmåls OK27:30+5:559:34
4Syver Strand GulbrandsenFredrikstad SK30:54+9:1910:45
William LännhultEds SKej godkänd

D12 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Therese HolmenSnertingdal IF Orienteringej godkänd

H12 Kort

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole Solli KvikstadOL Toten-Troll22:248:36
2Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange23:29+1:059:01
3Nikolai TesloHadeland OL27:32+5:0810:35
4Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK31:59+9:3512:18
5Rasmus EricssonGöteborg-Majorna OK45:40+23:1617:33

D10

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnhild KLeppa MadslienLillehammer OK22:308:39
2Elvira ÅhlundVänersborgs SK26:55+4:2510:21
3Jonna ÅhlÅmåls OK28:28+5:5810:56
4Elina ChristianssonUddevalla OK28:48+6:1811:04
5Celia KlingbergLjungskile FK30:17+7:4711:38

H10

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ArvidssonBrattås CK17:266:42
2Simon SkottÅmåls OK27:47+10:2110:41
3Rasmus LindénUddevalla OK33:59+16:3313:04
Einar RoessnerKvillebyns SKej godkänd

D35

6 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny EkströmStenungsunds OK1:17:4212:43

H35

7 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering56:447:11
2Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:16:51+20:079:45
3Stefan RingOK Löftan1:22:40+25:5610:29

D40

5 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr49:349:52
2Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll51:04+1:3010:10
3Gunilla OtterstenEds SK55:59+6:2511:09
4Kristina ÅhlundVänersborgs SK56:33+6:5911:15
Annika LännhultEds SKej godkänd

H40

7 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LännhultEds SK1:19:3810:06
2Mathias Axelsson LöfvenholmOK Hierne1:24:11+4:3310:40
3Tomas CarlssonÅmåls OK1:26:26+6:4810:58
4Niklas JambrénGöteborgs SK1:42:53+23:1513:03
Magnus VedinTrollhättans SOKej start

D45

4 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runa Lien BackstrømHalden SK39:458:44
2Jeannette AumoKungälvs OK44:29+4:449:46
3Valborg MadslienLillehammer OK46:54+7:0910:18
4Katrin SkeppSävedalens AIK52:26+12:4111:31
5Christina SüdhoffBrattås CK59:28+19:4313:04
6Eli Ringstad LienGjø-Vard OL1:00:19+20:3413:15
7Hanne WoldOK Moss1:02:59+23:1413:50
8Åsa SylvanVänersborgs SK1:09:00+29:1515:09

H45

6 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bent Olav AamodtFredrikstad SK44:576:53
2Tore SandvikHalden SK45:24+0:276:57
3Henric BrohedeOK Tyr47:18+2:217:15
4Espen DanevadFredrikstad SK49:21+4:247:34
5Ola SkeppSävedalens AIK50:13+5:167:42
6Håkan StoltSundsvalls OK50:57+6:007:48
7Gunnar ElveljungStångenäs AIS53:17+8:208:10
8Jörgen ÅhlÅmåls OK53:19+8:228:10
9Magnus HomannOK Orinto54:18+9:218:19
10Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK55:25+10:288:29 Ladda ner rutt i gpx-format
11Anders SollienOL Toten-Troll57:09+12:128:45
12Anders LövgärdOK Alehof59:46+14:499:10
13Øyvind LienGjø-Vard OL1:01:27+16:309:25
14Anders ArfwedsonFrölunda OL1:05:28+20:3110:02
15Thomas BergstrandUddevalla OK1:07:52+22:5510:24
16Trond FlaskerudOL Toten-Troll1:16:05+31:0811:40
17Johan HanssonOK Löftan1:21:36+36:3912:30
18Even ErlienGjø-Vard OL1:25:34+40:3713:07
19Björn KarlssonOK Orinto1:26:03+41:0613:11
20Håvard KvammeOL Toten-Troll1:36:27+51:3014:47
Sigmund HansenGjø-Vard OLej start

D50

4 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules40:239:23
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK43:12+2:4910:02
3Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK45:58+5:3510:41
4Helena ErikssonEds SK49:22+8:5911:28
5Tone Karina IngesenSarpsborg OL50:45+10:2211:48
6Marianne MyklebustHamar OK51:12+10:4911:54
7Wenche LindløvSarpsborg OL53:02+12:3912:20
8Hege SolerødGjø-Vard OL55:34+15:1112:55 Ladda ner rutt i gpx-format
9Annelie JohanssonOK Skärmen1:01:22+20:5914:16
10Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:36:11+55:4822:22
Heli EricssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

H50

6 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK45:427:28
2Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK50:52+5:108:19
3Ola WallinderGöteborg-Majorna OK52:30+6:488:35
4Tommy JohanssonStångenäs AIS55:35+9:539:05
5Gert AnderssonEds SK56:08+10:269:11
6Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna56:16+10:349:12
7Tomas HermanssonÅmåls OK57:15+11:339:22
8Bjørn-Willy ArntzenLierbygda O-lag59:08+13:269:40
9Pål BackstrømHalden SK1:01:18+15:3610:01
10Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:01:59+16:1710:08
11Ole IngesenSarpsborg OL1:04:11+18:2910:30
12Anders LammFrölunda OL1:05:37+19:5510:44
13Mattias EricssonGöteborg-Majorna OK1:10:43+25:0111:34
14Einar TesloHadeland OL1:11:49+26:0711:45
15Stefan L JohanssonKungälvs OK1:20:41+34:5913:12
Richard BlomFrölunda OLej start
Jan HindérTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas HöijerSävedalens AIKej start

D55

4 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules39:089:06
2Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK42:53+3:459:58
3Agneta ErikssonUddevalla OK45:46+6:3810:38
4Vanja StaffOL Toten-Troll49:12+10:0411:26
5Britta SahlinVänersborgs SK49:27+10:1911:30
6Nina BejbomUddevalla OK51:55+12:4712:04
7Bente LineIndre Østfold OK52:12+13:0412:08 Ladda ner rutt i gpx-format
8Christina BirathStenungsunds OK52:17+13:0912:09
9Helena PepaHagaby GoIF Örebro52:29+13:2112:12
10Annette Falck LarssonVänersborgs SK53:44+14:3612:29
11Tone HollowellOK Tyr56:02+16:5413:01
12Birgit HanssonHerrestads AIF58:33+19:2513:36
13Mona OlssonBrattås CK59:33+20:2513:50
14Jane MelinGöteborg-Majorna OK59:41+20:3313:52
15Anna Weckner WestlundOK Tyr1:00:22+21:1414:02
16Heidi BørstadSarpsborg OL1:14:13+35:0517:15

H55

5 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr38:517:08
2Erlend SlokvikOL Toten-Troll42:44+3:537:51
3Axel WasseniusUddevalla OK43:28+4:377:59
4Magnus JosefssonSävedalens AIK43:31+4:407:59
5Per GustavssonGöteborg-Majorna OK44:04+5:138:06
5Hans MelinGöteborg-Majorna OK44:04+5:138:06
7Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:45+7:548:35
8Fredrik BarrulfOK Tyr46:58+8:078:38
9Jan HanssonStenungsunds OK47:24+8:338:42
10Dag BrenåsVarteig OL49:39+10:489:07
11Jörgen HallénTrollhättans SOK49:47+10:569:09
12Thomas HollowellOK Tyr50:35+11:449:17
13Øystein JensenSarpsborg OL50:46+11:559:19
14Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK51:29+12:389:27
15Thomas AttforsSävedalens AIK53:46+14:559:53
16Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK55:26+16:3510:11
17Pär ClaessonSävedalens AIK55:38+16:4710:13
18Nils-Olof LarssonVänersborgs SK58:27+19:3610:44
19Mats LindströmOK Skärmen59:15+20:2410:53
20Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:01:01+22:1011:12
21Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL1:01:09+22:1811:14
22Hans KööhlerTrollhättans SOK1:01:27+22:3611:17
23Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna1:01:52+23:0111:22
24Arne SääfGudhems IF1:03:10+24:1911:36
25Kari LaukkarinenTuusulan Voima-Veikot1:03:57+25:0611:45
26Håkan WåhlanderFrölunda OL1:04:33+25:4211:51
27Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:08:13+29:2212:32
28Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:18:43+39:5214:28
Roger HallgrenIFK Göteborg Orienteringej godkänd

D60

3 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag38:4910:36
2Berit DanielsenIL Tyrving41:39+2:5011:22
3Gunn Astrid JakobsenFredrikstad SK49:32+10:4313:32
4Kerstin Haugen LundStenungsunds OK53:11+14:2214:31
5Monika NilssonOK Alehof1:00:18+21:2916:28
6Eva KarlssonUddevalla OK1:01:55+23:0616:55
7Ingunn BrekkenSarpsborg OL1:04:34+25:4517:38
8Anne SørumIndre Østfold OK1:09:13+30:2418:54
9Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:11:09+32:2019:26

H60

5 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture OttesenIndre Østfold OK44:398:53
2Örjan WängdahlOK Gipen45:47+1:089:07
3Johan BerglundSävedalens AIK46:25+1:469:14
4Lasse JohanssonEds SK47:34+2:559:28
5Kjell Einar AndersenVarteig OL47:35+2:569:28
6Anders BjörklundSävedalens AIK47:42+3:039:30
7Tor Ragnar AndersenHalden SK48:10+3:319:35
8Carl-Göran StrutsEds SK50:11+5:329:59
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK50:13+5:3410:00
9Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK50:13+5:3410:00
11Anders AxelssonOK Skogsvargarna50:32+5:5310:03
12Ulf BjörkdahlHerrestads AIF50:56+6:1710:08
13Arne LundStenungsunds OK54:05+9:2610:46
14Bjørn ÅstorpSarpsborg OL58:09+13:3011:35
15Rune SandinIdefjordens SK59:15+14:3611:48
16Roger GustafssonIdefjordens SK1:03:29+18:5012:38
17Per Kristian EkebergIL Tyrving1:03:39+19:0012:40
18Roy GjerdingOK Moss1:05:01+20:2212:57
19Bengt BivrinIdefjordens SK1:08:42+24:0313:41 Ladda ner rutt i gpx-format
20Clas BörjessonIK Uven1:13:53+29:1414:43
Torsten BacktemanLerums SOKej start
Sten GustafssonEds SKej start

D65

3 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella AxelssonIdefjordens SK38:5210:37
2Susanne BerglundSävedalens AIK39:31+0:3910:47
3Unni Strand KarlsenFredrikstad SK42:20+3:2811:33
4Solveig HedenblomSjövalla FK47:37+8:4513:00
5Gunilla HogedalVänersborgs SK53:46+14:5414:41
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL57:44+18:5215:46
7Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL1:03:23+24:3117:19
Karin AxelssonIK Uvenej godkänd

H65

4 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom A. KarlsenFredrikstad SK40:378:55
2Svein S JacobsenIL Tyrving43:46+3:099:37
3Lars HogedalVänersborgs SK47:49+7:1210:30
4Yngve NilssonOK Gipen51:06+10:2911:13
5Bent GalborgenIndre Østfold OK51:15+10:3811:15
6Dan WidercrantzOK Skärmen51:57+11:2011:25
7Per StensethFredrikstad SK55:28+14:5112:11
8Gunnar BejbomUddevalla OK57:01+16:2412:31
9Anders ErikssonOK Gipen57:41+17:0412:40
10Bror WidénUddevalla OK59:13+18:3613:00
11Tommy WesterbergIF Hagen1:00:44+20:0713:20
12Arvid GalborgenEds SK1:01:29+20:5213:30
13Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:01:31+20:5413:31
14Reine SpetzStenungsunds OK1:03:00+22:2313:50
15Roland MattssonOK Skärmen1:05:00+24:2314:17
16Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:12:05+31:2815:50
Hans HusebySarpsborg OLej start

D70

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt JohanssonIK Stern46:5016:36
2Beatrice MalmstenLynx48:34+1:4417:13

H70

4 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy GrønstadGimle IF41:329:39
2Lennart HermanssonStångenäs AIS43:45+2:1310:10
3Leif BokerødIdd SPK46:49+5:1710:53
4Leif LöfTrollhättans SOK47:11+5:3910:58
5Hasse BergstrømIL Tyrving47:12+5:4010:58
6Olof KarlssonUddevalla OK48:26+6:5411:15
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS48:59+7:2711:23
8Jimmy NordliTrøsken IL52:06+10:3412:06
9Tore LangaardOppsal Orientering52:10+10:3812:07
10Johnny KarlssonUddevalla OK56:46+15:1413:12
11Ronald Mc GrailHjärnarps OL57:08+15:3613:17
12Oskar JohanssonStångenäs AIS58:05+16:3313:30
13Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL58:29+16:5713:36
14Tom WahlgrenSarpsborg OL1:00:53+19:2114:09
15Allan WikströmStångenäs AIS1:12:55+31:2316:57

D75

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK39:0013:49
2Gunnel BörjessonIK Uven51:16+12:1618:10
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:03:06+24:0622:22

H75

3 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna43:5912:01
2Ivan ErnvidUlricehamns OK55:19+11:2015:06

H80

2 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matts MattssonOK Gipen44:0215:36

Inskolning

1 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats Dyrlie AndersenVarteig OL14:009:31
2Maja Dyrlie AndersenVarteig OL14:54+0:5410:08
3Anna Elizabeth Fontes aabbuVarteig OL15:15+1:1510:22
4Haldan LomanderUddevalla OK22:52+8:5215:33
5Moa SylvanVänersborgs SK32:01+18:0121:46
6Ida Sofie BrekkenSarpsborg OL34:36+20:3623:32
7Julian KlingbergLjungskile FK35:12+21:1223:56
Tor AbrahamssonBrattås CKej godkänd

U1

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester OhlssonBrattås CK27:0013:10
2Ville AbrahamssonBrattås CK30:18+3:1814:46
3Klara ThoressonKlubblös32:27+5:2715:49
4Mina HolmenSnertingdal IF Orientering44:08+17:0821:31
Elida-Sofie KopperudIndre Østfold OKej start

U2

2 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas KvammeOL Toten-Troll20:488:00
2Hampus GustafssonEds SK26:05+5:1710:01
3Balder Hasvik LarsenHalden SK27:45+6:5710:40
4Vide KlingbergLjungskile FK28:20+7:3210:53
5Malin Husebye AamodtFredrikstad SK30:21+9:3311:40
6Felix AumoKungälvs OK31:50+11:0212:14
7Karl HedmanKungälvs OK33:14+12:2612:46
8Lars FlaskerudOL Toten-Troll34:16+13:2813:10
9Pål Solli KvikstadOL Toten-Troll36:56+16:0814:12
10Max SylvanVänersborgs SK41:59+21:1116:08
11Nils  EkströmStenungsunds OK42:56+22:0816:30
12Joel GustafssonEds SK43:43+22:5516:48
13Noah Nilsson-DagEds SK43:47+22:5916:50
14Ebba ForsengLjungskile FK45:18+24:3017:25
15Selma KvammeOL Toten-Troll47:36+26:4818:18
16Elias OhlssonBrattås CK48:50+28:0218:46
Joel BjörkmanKungälvs OKej start

Öppen 1

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thore HalvordssonIdefjordens SK29:2711:19
2Ole Christian Solli KvikstadOL Toten-Troll32:48+3:2112:36

Öppen 2

3 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob KantzerUddevalla OKej godkänd

Öppen 3

2 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AbrahamssonBrattås CK25:068:44
2Sivert FinstadFredrikstad SK29:27+4:2110:15
3Annika HildingKungshamn31:52+6:4611:06
4Monica NordbrødenHalden SK36:19+11:1312:39
5Caroline OhlssonBrattås CK40:09+15:0313:59
6Hilde Solli KvikstadOL Toten-Troll40:55+15:4914:15
7Noah OlssonStigsökarna48:09+23:0316:46
8Oscar NymanOK Gipen1:02:24+37:1821:44
9Emilia HedmanKungälvs OK1:06:40+41:3423:13
10Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK1:10:57+45:5124:43
11Bibbi GustafssonOK Gipen1:18:00+52:5427:10
Kjersti SmåstuenOL Toten-Trollej godkänd
Fritiof LomanderIstrums SKej godkänd
Eivind ImrikFredrikstad SKej start
Britt-Heidi KopperudIndre Østfold OKej start

Öppen 4

5 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil SagnérOK Gipen2:08:0525:24

Öppen 5

4 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars KullmanOK Alehof35:538:43
2Amanda HallénTrollhättans SOK41:14+5:2110:01
3Per-Arne KällénUddevalla OK42:32+6:3910:20
4Arnstein  DaleOL Vallset/Stange44:55+9:0210:55
5Pär JohnssonKlubblös46:44+10:5111:22
6Heli MarjomaaStigsökarna51:17+15:2412:28
7Håkan LarssonLjungskile FK52:10+16:1712:41
8Kristina Axellson LöwenholmVästvärmlands OK53:41+17:4813:03
9Mats OhlssonBrattås CK54:17+18:2413:12
10Solveig SikkelandTyrving IL55:40+19:4713:32
11Anneli GordonStigsökarna58:08+22:1514:08
12Jan UhrbergBrattås CK58:31+22:3814:14
13Malin ChristianssonUddevalla OK58:57+23:0414:20
14Hanna OlssonBrattås CK1:03:32+27:3915:27
15Ylva WestUddevalla OK1:06:58+31:0516:17

Öppen 6

6 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅhlundVänersborgs SK1:00:069:42
2Bernard FiedlerKlubblös1:09:08+9:0211:10
3Karl ErikssonUddevalla OK1:10:24+10:1811:22
4Björn Ketil HansenSarpsborg OL1:24:37+24:3113:40
4Lea TaraldsvikVarteig OL1:24:37+24:3113:40
6Arvid BjörklundKlubblös1:28:08+28:0214:14
Robin NyqvistOK Gipenej godkänd

Öppen 7

2 820 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KlingbergLjungskile FK19:426:59
2Terje LarsenHalden SK21:46+2:047:43
3Olof BjörkmanKungälvs OK27:59+8:179:55
4Linda WetterKungälvs OK34:01+14:1912:03
5Petra JohanssonTrollhättans SOK34:15+14:3312:08
6Lennart LenneviIdefjordens SK34:28+14:4612:13
7Odd OlssonUddevalla OK35:44+16:0212:40
8Mikael JohanssonOK Skärmen36:39+16:5712:59
9Sofia SamuelssonOK Gipen41:23+21:4114:40
10Sten-Åke NilssonOK Alehof41:54+22:1214:51
11Jenny OlssonStigsökarna42:18+22:3615:00
12Thord EkströmTrollhättans SOK45:19+25:3716:04
13Elsie BrenneVarteig OL45:27+25:4516:07
14Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK46:03+26:2116:19
15Eva BäcklundTrollhättans SOK46:20+26:3816:25
16Tore LindaasElverum OK48:27+28:4517:10
17Mårten SvenssonOK Gipen51:25+31:4318:13
18Monica BrönnestamOK Gipen51:54+32:1218:24
19Gunn Elin RudiHadeland OL52:34+32:5218:38
20Yvonne GalborgenEds SK53:11+33:2918:51
21Sandra EkströmOK Orinto1:11:46+52:0425:26
22Radka KühnelTrollhättans SOK1:34:12+1:14:3033:24
Liv Edle GrönstadGimle IFej godkänd

Öppen 8

4 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BladLjungskile FK41:539:12
2Ingevild NessetSarpsborg OL45:55+4:0210:05
3Jens Erik MjölnerödHalden SK46:03+4:1010:07
4Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL47:32+5:3910:26
5Inge JosefssonStångenäs AIS47:46+5:5310:29
6Johan LilljeqvistStigsökarna49:55+8:0210:58
7Jonas NielsenOK Skogshjortarna52:04+10:1111:26
8Lennart EkvallTrollhättans SOK54:54+13:0112:03
9Staffan OlssonStigsökarna55:36+13:4312:13
10Jörn NordbrødenHalden SK56:47+14:5412:28
11Mons LövfaldNydalens SK57:41+15:4812:40
12Martin WestUddevalla OK57:56+16:0312:43
13Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:01:34+19:4113:31
14Janni AxelssonSävedalens AIK1:02:12+20:1913:40 Ladda ner rutt i gpx-format
15Gunilla AxelssonSävedalens AIK1:03:50+21:5714:01
16Karin AlthoffKungälvs OK1:10:19+28:2615:27
Anne Julsrud HangenHalden SKej godkänd
Joakim BerglundSävedalens AIKej godkänd

Öppen 9

7 880 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK54:006:51
2Fredrik NorellFrölunda OL57:24+3:247:17
3Magnus HedmanKungälvs OK1:00:03+6:037:37
4Magnus ArvidssonBrattås CK1:02:06+8:067:52
5Jonas ZakariassonUddevalla OK1:02:44+8:447:57
6Jussi AumoKungälvs OK1:03:03+9:038:00
7Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering1:03:52+9:528:06
8Sindre LangaasNydalens SK1:05:27+11:278:18
9Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:06:11+12:118:23
10Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:07:24+13:248:33
11Erik AderstedtKungälvs OK1:07:33+13:338:34
12Ulf  JohnssonLerums SOK1:08:41+14:418:42
13Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:11:13+17:139:02
14Håkan LindénUddevalla OK1:15:12+21:129:32
15Marcus WetterKungälvs OK1:17:12+23:129:47
16Henning LarssonUdevalla OK1:20:20+26:2010:11
17Fredrik OlssonUddevalla OK1:22:10+28:1010:25
18Eirik NordbrödenHalden SK1:23:16+29:1610:34
19Fredrik EinarssonKlubblös1:23:50+29:5010:38
20Hans NilssonKungälvs OK1:24:18+30:1810:41
21Filip JohanssonKungälvs OK1:25:25+31:2510:50
22Max Peter BeimerIFK Göteborg Orientering1:27:30+33:3011:06
23Wilmer LindblomKungälvs OK1:40:06+46:0612:42
24Johan UnemanOK Alehof1:45:01+51:0113:19
25Patrik NilssonVänersborgs SK1:47:51+53:5113:41
Björn GrothKungälvs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser