Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen, Five-O, #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen, Five-O, #5
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: måndag 22 april 2019

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖMTrail

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

U2

2 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malte AnderssonTrollhättans SOK15:09
2Balder Hasvik LarsenHalden SK18:21+3:12
3Alice WikströmStångenäs AIS19:41+4:32
4Erik KarlenOK Gipen20:26+5:17
5Elias SvalinOK Alehof22:09+7:00
6Alexander LindellOK Alehof22:53+7:44
7Daniel LarssonTrollhättans SOK23:19+8:10
8Emil LanevikOK Kullingshof26:52+11:43
9Felix AumoKungälvs OK27:00+11:51
10Frida ErikssonÅmåls OK27:52+12:43
11Hannah LarssonOK Gipen28:00+12:51
12Karl PerssonTrollhättans SOK28:39+13:30
13Elvin GalborgenEds SK29:07+13:58
14Casper ÄngstrandIFK Göteborg Orientering29:08+13:59
15Patricia ErikssonOK Skärmen29:25+14:16
16Alexander JohanssonOK Gipen29:47+14:38
17Måns LindénUddevalla OK30:31+15:22
18Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna31:51+16:42
19Axel TenggrenOK Skogsvargarna31:57+16:48
20Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK32:16+17:07
21Sara ErikssonÅmåls OK32:52+17:43
22Hilda LanevikOK Kullingshof33:06+17:57
23Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK33:14+18:05
24Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK33:27+18:18
25Waldermar HaraldssonOK Kullingshof34:31+19:22
26Linnea HaraldssonOK Kullingshof34:38+19:29
27Johanna LarssonVänersborgs SK35:30+20:21
28Erik IvarssonVänersborgs SK36:40+21:31
29Vilhem DahlströmÅmåls OK36:53+21:44
30Nils EkströmStenungsunds OK40:49+25:40
31Nora JohanssonOK Flundrehof42:51+27:42
32Siri SvalinVänersborgs SK44:19+29:10
Walter ThellTrollhättans SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser