Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen, Five-O, #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen, Five-O, #5
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: måndag 22 april 2019

Öppen motion 3

2 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Max NymanOK Gipen36:09
2Lisa AnderssonRyda SK37:26+1:17
3Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna38:08+1:59
4Stefan AbrahamssonBrattås CK38:48+2:39
5Erik AnderssonEj klubbansluten40:55+4:46
6Hanne JensenEds SK41:16+5:07
7Elisabeth WilhelmssonOK Skogsvargarna42:45+6:36
8Viktor RödströmStångenäs AIS45:59+9:50
9Klara MartinssonLerums SOK46:16+10:07
10Birgitta WiklundOK Skogsvargarna48:03+11:54
11Anna HasselrotOK Flundrehof50:07+13:58
12Hans Gøran BjørkSandefjord OK51:58+15:49
13Kerstin OlaussonStenungsunds OK53:34+17:25
14Caroline WessmarkOK Flundrehof53:54+17:45
15Jessika ErixonOK Kullingshof54:11+18:02
16Karin ThörnbladOK Flundrehof54:36+18:27
17Karola TengerothRyda SK55:18+19:09
18Ärling AnderssonVänersborgs SK1:01:12+25:03
19Annika BolanderOK Skogsvargarna1:01:20+25:11
20Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:01:26+25:17
21Erika WikströmStångenäs AIS1:04:03+27:54
22Ingegerd FrickTrollhättans SK1:05:12+29:03
23Peter WilhelmssonOK Skogsvargarna1:07:27+31:18
24Per WennerbergOK Klyftamo1:07:39+31:30
25Melker ThellEj klubbansluten1:07:44+31:35
26Nike RosvallOK Klyftamo1:07:53+31:44
27Caroline OhlssonBrattås CK1:08:01+31:52
28Ebba EberlénOK Skogshjortarna1:10:36+34:27
29Maja EliassionOK Skogshjortarna1:10:39+34:30
30Ann-sofi NilssonEj klubbansluten1:27:01+50:52
31Fredrik JohanssonOK Flundrehof1:28:17+52:08
32Bengt HogedalOK Gipen1:40:40+1:04:31
33Birgit LjungOK Gipen1:40:41+1:04:32
Maine GodderidgeOK Klyftamoej godkänd
Monica LarssonOK Gipenutgått
Reine KarlssonUddevalla ISutgått
Pia RagnmarkOK Skogshjortarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser