Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen, Five-O, #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen, Five-O, #5
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: måndag 22 april 2019

Öppen motion 5

3 140 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jörgen NymanOK Gipen33:36
2Marcus BranellRyda SK36:11+2:35
3Anders DahlénIK Uven37:53+4:17
4Anna LebarGöteborg-Majorna OK38:55+5:19
5Morgan KlassonOK Flundrehof39:42+6:06
6Anneli TholénOK Skogshjortarna39:58+6:22
7Erik TholénOK Skogshjortarna40:04+6:28
8Per ZakariassonUddevalla OK40:05+6:29
9Niklas KamforsOK Kullingshof41:38+8:02
10Liselotte Melin-LarssonEj klubbansluten42:03+8:27
11Olof BjörkmanKungälvs OK42:27+8:51
12David NordvallEj klubbansluten42:28+8:52
13Anders HänströmTäby OK43:19+9:43
14Johan AnderssonFrämmestads IK44:16+10:40
15Elinor DalstrandÅmåls OK44:20+10:44
16Jan UhrbergBrattås CK44:34+10:58
17Mats OhlssonBrattås CK45:37+12:01
18Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro45:44+12:08
19Johanna RonnedeOK Gipen46:12+12:36
20Ture ErikssonEds SK47:16+13:40
21Anna AnderssonEj klubbansluten48:18+14:42
22Hugo AnderssonEj klubbansluten48:20+14:44
23Helena SonessonFalköpings AIK OK48:29+14:53
24Lennart SvenssonOK Kullingshof48:35+14:59
25Jan LarssonFrämmestads IK48:43+15:07
26Rune OlaussonOK Gipen49:23+15:47
27Berkley StaggOK Skogsvargarna49:41+16:05
28Annie KamforsOK Kullingshof50:06+16:30
29Katrin PellméStenungsunds OK51:41+18:05
30Lina ErikssonOK Flundrehof55:01+21:25
31Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK55:29+21:53
32Birgitta MattsonOK Kåre56:55+23:19
33Sara LindgrenLidköpings VSK58:01+24:25
34Jenny RönnqvistOK Löftan58:16+24:40
35Inga-Lill NilssonUddevalla OK58:27+24:51
36Stina Lyckemalm DahlénIK Uven58:49+25:13
37Anna-Sara ZakariassonUddevalla OK1:00:07+26:31
38Alva ZakariassonUddevalla OK1:00:26+26:50
39Rune PetterssonFrämmestads IK1:01:00+27:24
40Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:01:54+28:18
41Lars HolmstrandTrollhättans SK1:02:21+28:45
42Frida RönnqvistOK Löftan1:03:22+29:46
43Elisabeth Aune JakobsenOK Moss1:05:17+31:41
44Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:05:30+31:54
45Martin AlfredssonEj klubbansluten1:07:48+34:12
46Eva LingegårdOK Gipen1:08:31+34:55
47Stefan StoltVänersborgs SK1:14:15+40:39
48Lars HolmOK Gipen1:19:01+45:25
49Sophie StridhOK Gipen1:22:45+49:09
50Annika WessmarkOK Flundrehof1:24:02+50:26
51Jerry RasmussonHerrestads AIF1:25:05+51:29
52Bibbi GustafssonOK Gipen1:31:05+57:29
53Elsa DalstrandÅmåls OK2:08:24+1:34:48
Marianne WasseniusUddevalla OKej godkänd
Göran BerggrenLjungskile FKej godkänd
Lotta LemanGöteborgs SKutgått
Karin FermEj klubbanslutenutgått
Axel AnderssonEj klubbanslutenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser