Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lindebygdsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lindebygdsträffen
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: söndag 11 augusti 2019

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 2 dagar! (11 svar)

D21

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin TjernlundOK Tisaren28:178:04
2Lovisa PerssonOK Tisaren31:00+2:438:51
3Josefin ErlandssonOK Milan32:52+4:359:23
4Josefin AronssonOK Tisaren33:45+5:289:38
5Ellinor TjernlundOK Tisaren35:23+7:0610:06
6Frida JunegardTullinge SK36:26+8:0910:24
7Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro36:43+8:2610:29
8Therese KorkeakoskiOK Milan36:56+8:3910:33
9Annika BjörkOK Linné37:20+9:0310:40
10Karin FägerlindCentrum OK41:03+12:4611:43
11Elisabeth AhlgrenLinköpings OK42:47+14:3012:13
12Frida JohanssonOK Djerf44:59+16:4212:51
13Lovisa WigertzLånghundra IF49:06+20:4914:01
14Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro51:05+22:4814:35
15Jessica KorkeakoskiOK Milan55:31+27:1415:51
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Elin BlomkvistSkattkärrs SOKej start
Anna HallménOK Tisarenej start
Saga SanderOK Milanej start

H21

4 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonOK Tisaren31:396:44
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK32:19+0:406:52
3Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad34:06+2:277:15
4Erik BerzellJärla Orientering35:08+3:297:28
5Oskar ArleboKFUM Örebro OK38:08+6:298:06
6Per EklöfOK Milan40:20+8:418:34
7Christoffer AndersénOK Tisaren40:22+8:438:35
8Tomas HallménOK Tisaren40:31+8:528:37
9Rasmus PetterssonOK Djerf41:27+9:488:49
10Erik HarlénKFUM Örebro OK42:55+11:169:07
11David HenrikssonKristinehamns OK44:10+12:319:23
12Andreas MogrenOK Milan48:54+17:1510:24
13Cristoffer StockmanOK Tisaren50:43+19:0410:47
14Linus MalmKFUM Örebro OK50:46+19:0710:48
15William SeguraKFUM Örebro OK52:00+20:2111:03
16Johan AronssonOK Tisaren52:16+20:3711:07
17Johan CelanderKöping-Kolsva OK55:14+23:3511:45
Anders KallinKFUM Örebro OKej start

D18

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK40:2511:32
2Tilda WigforssArboga OK53:35+13:1015:18
3Ylva JohanssonOK Djerf1:03:48+23:2318:13
4Lisa HallménOK Tisaren1:37:23+56:5827:49

H18

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Aristondo MagnussonOK Tor43:4312:29
2Ceasar TengbrandArboga OK1:04:52+21:0918:32

D16

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LindgrenKFUM Örebro OK38:4610:28
2Sofie BodinAlmby IK39:54+1:0810:47
3Sanna SanderOK Milan1:02:17+23:3116:50
4Julia BergKFUM Örebro OK1:11:02+32:1619:11

H16

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK27:027:18
2Emil LarssonOK Tisaren29:25+2:237:57
3Noel HelmerssonOK Tisaren32:58+5:568:54
4Hugo ÖrnKFUM Örebro OK34:37+7:359:21
5Alexander JanssonOK Djerf37:32+10:3010:08
Edvin BerggrenOK Hedströmmenej start

D14

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK30:219:29
2Klara JunegardTullinge SK30:29+0:089:31
3Ella JacobsonOK Tor30:40+0:199:35
4Johanna BergKFUM Örebro OK33:03+2:4210:19

H14

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BergqvistGarphyttans IF23:237:18
2Viggo HolmbergOK Tylöskog25:19+1:567:54
3Casper KarlssonOK Tor26:31+3:088:17
4Arvid JonforsenSurahammars SOK28:27+5:048:53
5Rasmus DoeringGarphyttans IF29:14+5:519:08
6Arvid JohanssonOK Djerf30:55+7:329:39
7Rasmus HedarOK Tor35:26+12:0311:04
8Nils SkymbergKFUM Örebro OK41:27+18:0412:57

D12

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KruseKFUM Örebro OK23:378:26
2Elin DoeringGarphyttans IF25:53+2:169:14
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK27:49+4:129:56
4Emma SeguraKFUM Örebro OK30:47+7:1010:59
5Sanna KallinKFUM Örebro OK34:35+10:5812:21
6Astrid JacobsonOK Tor35:30+11:5312:40
Wilma WikströmFellingsbro GOIFej start

H12

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK18:076:28
2Ted NilssonKFUM Örebro OK20:38+2:317:22
3Ted LagerströmAttunda OK20:58+2:517:29
4Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf26:16+8:099:22
5Fabian BergqvistGarphyttans IF28:32+10:2510:11
6Oliver ArnessonLindebygdens OK28:55+10:4810:19
7Henning JanegrenKFUM Örebro OK31:10+13:0311:07
8Oliver Angberg JohnsonLindebygdens OK35:19+17:1212:36
9Axel GustafssonOK Tylöskog36:17+18:1012:57
10Albin ReteliusLindebygdens OK36:54+18:4713:10
11Rasmus LindebergLindebygdens OK45:17+27:1016:10
12Elliot RunestavAlmby IK45:20+27:1316:11
13Oscar KristofferssonAlmby IK46:37+28:3016:38
Edwin SäkerHagaby GoIF Örebroej godkänd
Arvid LarssonOK Milanej godkänd

D10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK20:247:50
2Mia LagerströmAttunda OK22:36+2:128:41
3Astrid SillénOK Linné23:09+2:458:54
4Ingrid ArnessonLindebygdens OK26:47+6:2310:18
5Alva NilssonKFUM Örebro OK27:46+7:2210:40
6Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK1:06:33+46:0925:35

H10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns DahlbergAlmby IK21:128:09
2Erik HallonqvistAlmby IK31:14+10:0212:00
3Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf32:27+11:1512:28
4Rasmus KruseKFUM Örebro OK33:58+12:4613:03
5Viktor KallinKFUM Örebro OK34:46+13:3413:22
6Oliver RunestavAlmby IK38:18+17:0614:43

D35

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin JacobsonOK Tor37:3010:42
2Kristin JacobsonKFUM Örebro OK39:12+1:4211:12
3Johanna NordströmKFUM Örebro OK41:08+3:3811:45
4Annica KristofferssonAlmby IK47:49+10:1913:39
5Diana BrandbergFagersta OK51:45+14:1514:47
Anna JanegrenKFUM Örebro OKutgått

D40

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK43:5312:32
2Cecilia SvedinKFUM Örebro OK44:53+1:0012:49
3Malin WiklundAlmby IK46:50+2:5713:22
4Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:03:19+19:2618:05

H40

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter WikströmOK Tisaren47:4510:51
2Niklas DoeringGarphyttans IF47:50+0:0510:52
3Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK52:27+4:4211:55
4Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:25:36+37:5119:27

D45

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina JunegardTullinge SK30:179:27
2Charlotte FlansbjerOK Djerf38:07+7:5011:54
3Marie ÅsbergOK Hedströmmen40:20+10:0312:36
4Camilla KruseKFUM Örebro OK44:54+14:3714:01
5Anna GustafssonKFUM Örebro OK59:32+29:1518:36
6Helen MagnussonOK Tor1:00:41+30:2418:57
7Ulrika SanderOK Milan1:02:55+32:3819:39
8Sofia ErlandssonOK Milan1:08:42+38:2521:28
9Hanna WigforssArboga OK1:18:56+48:3924:40
10Maria PeterssonHalmstad OK1:19:17+49:0024:46
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej start

H45

4 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren35:398:29
2Pontus HalldinKFUM Örebro OK38:03+2:249:03
3Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby39:10+3:319:19
4Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK40:09+4:309:33
5Per HåstlundAlmby IK45:12+9:3310:45
6Jakob BergKFUM Örebro OK47:21+11:4211:16
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro47:26+11:4711:17
8Johan PetriOK Djerf47:37+11:5811:20
9Pär-Magnus BjurekTibro OK47:42+12:0311:21
10Martin JohanssonHalmstad OK57:30+21:5113:41
11Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro59:39+24:0014:12
Kent MossbäckHagaby GoIF Örebroutgått

D50

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro44:5214:01
2Lotta StålVästerbergslagens OL47:36+2:4414:52
3Berit WetterArboga OK53:02+8:1016:34
4Annette WigertzLånghundra IF1:07:02+22:1020:56
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OLej start
Åsa WikströmFellingsbro GOIFej start

H50

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola TovenKöping-Kolsva OK34:029:27
2Pär StålVästerbergslagens OL35:28+1:269:51
3Rickard JonforsenSurahammars SOK36:41+2:3910:11
4Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL37:02+3:0010:17
5Leif KrügerGarphyttans IF39:23+5:2110:56
6Gustaf SameliusVisborgs OK40:13+6:1111:10
7Tommy FröjdVästerås SOK41:09+7:0711:25
8Thord SalenbäckKristinehamns OK41:52+7:5011:37
9Lars JacobssonDegerfors OK42:27+8:2511:47
10Lars-Erik LarssonOK Milan43:11+9:0911:59
11Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro46:36+12:3412:56
Niklas SanderOK Milanej godkänd

D55

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog38:4912:07
2Annika LarssonArboga OK39:46+0:5712:25
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8741:53+3:0413:05
4Anne BodinAlmby IK42:54+4:0513:24
5Barbro KarlssonKatrineholms OK53:55+15:0616:50
6Maria SahlinArboga OK58:34+19:4518:18
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OKej godkänd
Anette ForssGarphyttans IFej start

H55

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik AhlgrenTäby OK32:158:57
2Per BjurströmOK Tisaren34:10+1:559:29
3Reinert HallorOK Tisaren34:28+2:139:34
4Sven WigertzLånghundra IF35:42+3:279:55
5Lennart MalmbergSvaide Roma SOK36:34+4:1910:09
5Jan-Åke IsraelssonOK Milan36:34+4:1910:09
7Anders LundJärfälla OK38:22+6:0710:39
8Nils AronssonOK Tisaren41:02+8:4711:23
9Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan41:40+9:2511:34
10Bo GustafssonOK Tylöskog41:57+9:4211:39
11Thomas NilssonStora Tuna OK46:41+14:2612:58
12Magnus WideFrölunda OL52:13+19:5814:30
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

D60

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne TovenKöping-Kolsva OK33:4412:58
2Barbro IsakssonOK Tisaren34:35+0:5113:18
3Lotta ValentinGustavsbergs OK35:26+1:4213:37
4Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:14:00+40:1628:27

H60

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NotstamArboga OK34:449:55
2Mats CarlsvärdAlmby IK36:26+1:4210:24
3Johnny JunegardTullinge SK39:11+4:2711:11
4Lars-Åke AnderssonArboga OK41:36+6:5211:53
5Jan-Olof BäckOK Djerf42:20+7:3612:05
6Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro51:22+16:3814:40
7Kjell GustafssonOK Järnbärarna52:39+17:5515:02
8Tore TjernlundOK Vilse 8753:30+18:4615:17
9Tomas AnderssonOK Tor57:18+22:3416:22
10Håkan SvenssonAlmby IK1:03:29+28:4518:08
11Bengt RobertssonAlmby IK1:06:31+31:4719:00
Åke SundinHällefors OKej godkänd

D65

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JansonArboga OK41:1915:53
2Monica SvärdOK Klemmingen41:47+0:2816:04
3Britt FredrikssonKroppa IF42:50+1:3116:28
4Mona HullAlmby IK51:38+10:1919:51
Karin JanssonOK Fryksdalenej godkänd

H65

3 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro31:069:43
2Per-Åke HullAlmby IK35:50+4:4411:11
3Nils-Olof BodinAlmby IK36:43+5:3711:28
4Matz LarssonGustavsbergs OK37:02+5:5611:34
5Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro38:26+7:2012:00
6Thom SandvikAvesta OK42:42+11:3613:20
7Christer NordströmOK Älvsjö-Örby43:03+11:5713:27
8Bo DavidssonSolna OK46:31+15:2514:32
9Peter ÅslundKFUM Örebro OK47:32+16:2614:51
10Åke MossbergOK Milan48:27+17:2115:08
11Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen53:26+22:2016:41
12Peder WickströmArboga OK54:24+23:1817:00
13Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:01:07+30:0119:05
14Ola LindholmKöping-Kolsva OK1:05:15+34:0920:23
Stefan ÖbergOK Milanej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKutgått

D70

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro MöllbergArboga OK40:1015:26
2Anna-Lena LundellGävle OK53:57+13:4720:45
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK55:15+15:0521:15
Lena WahssAvesta OKej godkänd
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKutgått
Ulla LindellOK Hällenutgått

H70

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olov WiklundArboga OK34:1310:41
2Christer ElfsbergKristinehamns OK35:39+1:2611:08
3Ulf KjellinOK Hedströmmen38:32+4:1912:02
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK39:17+5:0412:16
5Börje RåbergOK Tyr40:04+5:5112:31
6Alf LindbergKöping-Kolsva OK41:59+7:4613:07
7Lennart LindgrenOK Järnbärarna44:02+9:4913:45
8Göran SvärdOK Klemmingen44:54+10:4114:01
9Lars TörnblomHällefors OK45:36+11:2314:15
10Torben JörgensenSilkeborg OK51:29+17:1616:05
11Göran LarboAttunda OK52:08+17:5516:17
12Kjell-Åke RyenKroppa IF1:23:00+48:4725:56
Christer NälemarkOK Djerfutgått

D75

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta ArleboKFUM Örebro OK37:0418:32
2Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK51:12+14:0825:36
3Irma BjärudVästerbergslagens OL1:19:42+42:3839:51
4Evy EkströmOK Alferna1:23:50+46:4641:55

H75

3 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK37:0311:34
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK44:13+7:1013:49
3Per-Ivar MöllbergArboga OK45:07+8:0414:05
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen45:22+8:1914:10
5Per SundbergGävle OK46:44+9:4114:36
6Lennart LundhOK Tisaren46:55+9:5214:39
7Bertil HolmgrenGävle OK49:32+12:2915:28
8Johnny BrandtHällefors OK54:45+17:4217:06
9Rolf BjärudVästerbergslagens OL1:00:30+23:2718:54
10Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:07:33+30:3021:06
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Nils MogrenHällefors OKutgått

H80

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sune LindellOK Hällen47:3518:18
2Nils JohanssonOK Tjärnen52:48+5:1320:18
3Tord LidströmHagaby GoIF Örebro59:13+11:3822:46
4Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:09:33+21:5826:45
Magnus MejyrGävle OKej godkänd
Karl EkströmOK Alfernaej godkänd
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej start

H85

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK39:2919:44
2Gunnar NymanOK Djerf47:32+8:0323:46
Arvo HyvönenSkattkärrs SOKej godkänd

U1

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle JacobsonOK Tor19:1311:18
2Eric TörnqvistGarphyttans IF22:24+3:1113:10
3Ellen HallonqvistAlmby IK27:12+7:5916:00
4Erik ArleboKFUM Örebro OK27:22+8:0916:05
5Elis LarssonAlmby IK28:44+9:3116:54
6Ebba VestergårdAlmby IK30:26+11:1317:54

U2

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter BergqvistGarphyttans IF33:3912:56
2Kevin Angberg JohnsonLindebygdens OK38:49+5:1014:55
3Fanni PetterssonLindebygdens OK49:12+15:3318:55
4Ville PetterssonLindebygdens OK49:13+15:3418:55
5Joy MungaiLindebygdens OK1:39:30+1:05:5138:16
Jonna DoeringGarphyttans IFej start

Öppen motion 1

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver KjellinOK Hedströmmen34:4113:20
2Camilla WennerlundHagaby GoIF Örebro1:01:47+27:0623:45

Öppen motion 3

3 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika HallonqvistAlmby IK33:5910:57
2Linnea SundbergKlubblös35:57+1:5811:35
3Henrik TörnqvistGarphyttans IF36:45+2:4611:51
4Ann-Sofi SandvikAvesta OK47:32+13:3315:20
5Nina GrönborgLindebygdens OK50:11+16:1216:11
6Sofia RunestavAlmby IK53:03+19:0417:06
7Emma LiliegrenOK Djerf55:17+21:1817:50
8Annica AhlgrenTäby OK55:32+21:3317:54
9Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:09:37+35:3822:27
10Eva KorkeakoskiOK Milan1:15:05+41:0624:13
Joline PetriOK Djerfutgått

Öppen motion 5

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PerssonKlubblös51:0513:48
2Johan NilssonLindebygdens OK53:14+2:0914:23
3Ingela PetterssonOK Milan53:30+2:2514:27
4Tony CarlssonKFUM Örebro OK58:50+7:4515:54
5Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:08:22+17:1718:28
6Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:19:26+28:2121:28
7Lena LindgrenOK Järnbärarna1:36:22+45:1726:02

Öppen motion 7

3 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael VestergårdAlmby IK33:1310:22
2Roger ÅsbergOK Hedströmmen35:47+2:3411:10
3Hanna HellsingLindebygdens OK42:58+9:4513:25
4Björn LindgrenKFUM Örebro OK44:11+10:5813:48
5Felix LarssonArboga OK45:47+12:3414:18
6Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro54:00+20:4716:52
7Marie HedarOK Tor54:54+21:4117:09
8Olof NilssonKFUM Örebro OK56:16+23:0317:35
9Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby58:10+24:5718:10
10Agneta HasselkvistOK Milan59:48+26:3518:41
11Johanna HenrikssonOK Tisaren1:00:56+27:4319:02
12Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:01:45+28:3219:17
13Bo KarlssonKatrineholms OK1:02:24+29:1119:30
14Erica OlssonIFK Mora OK1:02:27+29:1419:30
15Frida JonforsenSurahammars SOK1:17:10+43:5724:06
16Gunilla SandströmAlmby IK1:17:52+44:3924:20
17Toni AnderssonVästerås SOK1:22:09+48:5625:40
18Jonas RunestavAlmby IK1:26:18+53:0526:58
Sven JacobsonOK Milanej godkänd
Monica HallorOK Tisarenej godkänd
Inga HolmströmOK Milanej godkänd
Sara FredrikssonKFUM Örebro OKutgått
Jörgen HolmströmOK Milanutgått

Öppen motion 8

4 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK39:088:53
2Hans LibergOK Milan50:34+11:2611:29
3Mats GustafssonKFUM Örebro OK51:18+12:1011:39
4Håkan LibergOK Milan59:44+20:3613:34
5Björn SvenssonOK Djerf1:02:25+23:1714:11
6Joakim DahlbergAlmby IK1:02:39+23:3114:14
7Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:03:42+24:3414:28
8Daniel BoströmOK Tor1:08:44+29:3615:37
9Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:17:52+38:4417:41
10Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro1:19:25+40:1718:02
11Rihards DarzinsAlmby IK1:21:31+42:2318:31
12Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro1:31:25+52:1720:46
13Johan HelanderHagaby GoIF Örebro1:46:34+1:07:2624:13
Kari TalltjärnVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser