*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för DM, medel, Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Uppland
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: lördag 7 september 2019

D21

3 890 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergOK Linné37:359:39
2Hilda ForsgrenOK Linné38:38+1:039:55
3Rebecka LindbergOK Roslagen38:59+1:2410:01
4Gunilla SvärdIF Thor39:33+1:5810:10
5Sandra NäslundOK Linné41:31+3:5610:40
6Julia OhlssonOK Linné44:07+6:3211:20
7Kate MorrisonOK Linné45:07+7:3211:35
8Sara BengtssonLånghundra IF45:30+7:5511:41
9Kristin OlovssonOK Linné45:58+8:2311:48
10Galina RibediucHellas Orientering46:22+8:4711:55
11Annika BjörkOK Linné47:26+9:5112:11
12Lisa CarlssonOK Linné47:29+9:5412:12
13Kristina RobertoOK Linné48:19+10:4412:25
14Karin NordlundOK Linné48:38+11:0312:30
15Inga KazlauskaitéOK Roslagen49:16+11:4112:39
16Linnea TroengOK Linné52:13+14:3813:25
17Ebba WesterbergIF Thor1:02:07+24:3215:58
18Elin LindTierps SOK1:06:42+29:0717:08
19Katrina BerganderOK Linné1:06:56+29:2117:12
20Audrey FoleySigtuna OK1:27:59+50:2422:37
21Ida Pihl SkogOK Linné1:44:27+1:06:5226:51
Emma Pihl SkoogOK Linnéej start
Lovisa LingforsOK Linnéej start
Linda WåhlströmIF Thorej start

H21

4 890 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin RidefeltOK Linné29:205:59
2Rassmus AnderssonOK Linné30:20+1:006:12
3David LingforsOK Linné33:30+4:106:51
4Jan TroengOK Linné33:35+4:156:52
5Mats TroengOK Linné34:15+4:557:00
6Tommy LindbergOK Roslagen36:14+6:547:24
7Josef NordlundOK Linné36:59+7:397:33
8Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF37:03+7:437:34
9Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL37:48+8:287:43
10Jakob AnderssonOK Linné37:55+8:357:45
11Olle NilssonOK Linné38:06+8:467:47
12Erik ÅhlinLånghundra IF38:13+8:537:48
13Sixten HillerhagOK Linné38:22+9:027:50
14Emil ÅbergOK Kåre39:12+9:528:00
15Thomas RexSundsvalls OK39:43+10:238:07
16Waldemar AnderssonLånghundra IF39:56+10:368:09
17Jonathan SvenssonVäxjö OK41:10+11:508:25
18Liutauras BileviciusOK Roslagen41:56+12:368:34
19Ulf TroengOK Linné42:18+12:588:39
20Olov VikströmSundsvalls OK44:14+14:549:02
21Christian FoleySigtuna OK46:36+17:169:31
22Olof ErikssonOK Linné47:22+18:029:41
23Anton SundgrenLånghundra IF49:53+20:3310:12
24Alexander AlnessLånghundra IF51:00+21:4010:25
25Petter LindbergOK Linné1:00:25+31:0512:21
26Hideto TakahashiOK Linné1:09:46+40:2614:16
Viktor LindbergOK Roslagenej godkänd

D20

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra BoströmOK Linné35:5610:24
2Maria JanssonOK Linné42:12+6:1612:13
3Klara MöllerOK Linné44:33+8:3712:54
4Alva LindellIF Thor1:12:32+36:3621:01

H20

3 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LilandNydalens SK27:547:10
2Erik HannrupIF Thor29:29+1:357:34
3Oskar Spets StorhovFreidig31:45+3:518:09
4Victor BylundIF Thor40:08+12:1410:19
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start

D18

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindellIF Thor32:129:45
2Lovisa WigertzLånghundra IF52:48+20:3616:00
3Hedvig SundstedtRasbo IK1:24:03+51:5125:28
Sara SundinWaxholms OKej start

H18

3 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid UmegårdLånghundra IF30:148:50
2Oskar SundblomRånäs OK33:57+3:439:55
3Oscar PalmOK Linné37:10+6:5610:52
4Anton SegermanIF Thor43:23+13:0912:41
5Arvid BylundIF Thor1:06:52+36:3819:33
6Albin ErikssonIF Thor1:19:31+49:1723:15

D16

3 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KrafftLänna IF37:2710:40
2Agnes WeissLånghundra IF38:13+0:4610:53
3Ellen HannrupIF Thor42:06+4:3911:59
4Linn RistoOK Linné50:35+13:0814:24
5Fannie SjölanderOK Rodhen52:00+14:3314:48
6Agnes Söllvander EklundOK Rodhen55:33+18:0615:49
7Ebba AnderssonSundsvalls OK57:16+19:4916:18
8Felicia SvenssonRasbo IK58:16+20:4916:36
9Ebba LindholmSundsvalls OK58:17+20:5016:36
10Sofia SundinWaxholms OK1:03:05+25:3817:58
11Malin SvenssonRånäs OK1:08:13+30:4619:26
12Vega SundstedtRasbo IK1:22:07+44:4023:23
13Ylva SandströmSundsvalls OK1:25:01+47:3424:13
14Isabell StålbrandtRasbo IK1:27:14+49:4724:51
Miia RollerJärfälla OKej godkänd
Erica KarlssonOK Rodhenej godkänd
Alice LarssonSundsvalls OKutgått
Tyra KarlssonSundsvalls OKutgått
Fanny CedstedtLånghundra IFutgått
Amanda SchönfeldtSundsvalls OKutgått
Ella ServinLånghundra IFej start
Stina LindholmSundsvalls OKej start
Hanna JonsellIF Thorej start
Elsa GranholmSundsvalls OKej start
Anna Castilho MarcaoOK Linnéej start
Emma JohanssonSundsvalls OKej start
Malva MöllerOK Linnéej start
Astrid RexSundsvalls OKej start

H16

3 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonLånghundra IF26:207:12
2Aron HellgrenIF Thor27:29+1:097:31
3Oskar VikströmSundsvalls OK29:10+2:507:59
4Jacob HenrikssonRånäs OK32:07+5:478:47
5David BerglundIF Thor34:17+7:579:23
6Viktor JemthIF Thor35:05+8:459:36
7Albin WarvelinLånghundra IF35:55+9:359:50
8Edvin LakeSundsvalls OK36:12+9:529:55
9Gustav LyckebäckSigtuna OK41:05+14:4511:15
10Elias StrömlandSigtuna OK45:01+18:4112:20
11Johan LindénSelånger SOK46:22+20:0212:42
12William LeijonspjuthSigtuna OK51:17+24:5714:03
13Petter ErlandssonSundsvalls OK54:04+27:4414:48
14Simon ClaessonOK Rodhen54:18+27:5814:52
15Alex ÖstermanRasbo IK1:00:15+33:5516:30
16Erik BernerssonOK Enen1:05:06+38:4617:50
17Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:07:06+40:4618:23
Sean BerglundSigtuna OKej godkänd
Viggo ÖstlundKovlands IFej start

D14

3 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HartOK Linné34:5611:36
2Frida MelinOK Rodhen36:39+1:4312:10
3Elsa Söllvander EklundOK Rodhen37:06+2:1012:19
4Elise MagnussonSigtuna OK40:29+5:3313:26
5Wilma LarssonSundsvalls OK42:01+7:0513:57
6Olivia UnnerudLånghundra IF47:56+13:0015:55
7Emelie SvärdIF Thor50:00+15:0416:36
8Emily KruysIF Thor51:25+16:2917:04
9Isabel UnnerudLånghundra IF56:09+21:1318:39
10Ingrid Suarez LarssonOK Linné59:55+24:5919:54
11Lovisa DufvaSundsvalls OK1:03:40+28:4421:09
12Amanda RådströmOK Enen1:04:16+29:2021:21
13Frida ÖstermanRasbo IK1:06:34+31:3822:06
14Alva LarssonOK Linné1:06:44+31:4822:10
15Alva OláRånäs OK1:07:51+32:5522:32
16Hanna FriskOK Linné1:10:36+35:4023:27
17Ida WarvelinLånghundra IF1:24:29+49:3328:04
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd
Hillevi LarssonOK Enenej godkänd
Ida PalmOK Linnéej start
Matilda PerssonOK Enenej start
Agnes MörlinRasbo IKej start

H14

3 010 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron BromanLänna IF25:088:20
2Love BylundIF Thor26:47+1:398:53
3Hugo ÖrtlundRånäs OK28:32+3:249:28
4Olov NorinSundsvalls OK29:53+4:459:55
5Emil ÅbergOK Linné30:07+4:5910:00
6Edvin TögenmarkOK Linné30:27+5:1910:06
7Simon NordlanderSundsvalls OK30:41+5:3310:11
8Elias WesterberghRasbo IK31:27+6:1910:26
9Wilmer RexSundsvalls OK32:44+7:3610:52
10Joel AhlbergOK Linné33:52+8:4411:15
11Axel AnderssonIF Thor38:02+12:5412:38
12Adam SparrmanOK Linné38:26+13:1812:46
13Elis HanssonIF Thor40:59+15:5113:36
14Hugo NordlanderSundsvalls OK41:48+16:4013:53
15Simon SegermanIF Thor45:00+19:5214:57
16Love UmegårdLånghundra IF45:36+20:2815:08
17Erik GuggiIF Thor45:48+20:4015:12
18Gustav SvenssonRånäs OK49:45+24:3716:31
19Theodor Von SethIF Thor54:12+29:0418:00
20Mattias LarssonSundsvalls OK58:42+33:3419:30
21Karl WeimarckIF Thor58:43+33:3519:30
22Felix JohnssonOK Linné59:14+34:0619:40
23Simon SpetsLånghundra IF1:19:01+53:5326:15
24Viggo IngwersenOK Enen1:19:41+54:3326:28
25Maximus RörickOK Linné1:20:50+55:4226:51
26Vilmer DernrothOK Linné1:35:21+1:10:1331:40
27Henrik LarssonOK Enen2:31:20+2:06:1250:16
Oskar ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Viktor FischerOK Linnéutgått
Miro MårtenssonIF Thorej start
Fredrik EdsjöIF Thorej start
Albin JemthIF Thorej start
Malte HellgrenIF Thorej start

D12

2 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen HedinOK Linné19:038:12
2Signe PalmOK Linné19:27+0:248:23
3Sara RoosOK Linné21:20+2:179:11
4Maja LyckebäckSigtuna OK25:15+6:1210:53
5Ellen AarnioOK Linné30:49+11:4613:16
6Marike StäglichOK Linné31:23+12:2013:31
7Moa PetterssonOK Linné31:31+12:2813:35
8Sigrid Gillman WikstrandOK Linné41:30+22:2717:53
9Eira Dinges OlivOK Enen44:28+25:2519:10
10Alma WesselLänna IF44:59+25:5619:23
11Freja SundbladVallentuna-Össeby OL58:46+39:4325:19
Tora JonsellIF Thorej start
Ellen SandbergIF Thorej start
Hedvig AnderssonOK Linnéej start

H12

2 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid TögenmarkOK Linné19:108:15
2Alfons WesterberghRasbo IK22:03+2:539:30
3Adrian RönnbackOK Linné25:29+6:1910:59
4Oliver ErlandssonLänna IF25:31+6:2110:59
5Lukas LindIF Thor25:49+6:3911:07
6Algot HellgrenIF Thor26:21+7:1111:21
7Jelmer SellingLänna IF26:47+7:3711:32
8Axel SparrmanOK Linné27:00+7:5011:38
9Theo RistoOK Linné27:06+7:5611:40
10Cedric WangheimOK Linné27:49+8:3911:59
11Elliot HjelmIF Thor28:53+9:4312:26
12Gustav LindbergOK Roslagen29:51+10:4112:51
13Vilhelm SödermanOK Rodhen29:58+10:4812:55
14Axel WetterqvistOK Linné31:43+12:3313:40
15Francisco Borg GodinhoSigtuna OK33:09+13:5914:17
16Gustav KaronenIF Thor35:14+16:0415:11
17Mikael BergOK Enen39:13+20:0316:54
18Melker NymanOK Linné44:10+25:0019:02
19Liam BergefurTierps SOK45:57+26:4719:48
20Gustav AnderssonRasbo IK52:56+33:4622:48
21John Lembke von SchéeleOK Linné53:12+34:0222:55
22Robin LarssonOK Linné54:12+35:0223:21
Rickard JemthIF Thorej godkänd
Elis WesterlundOK Enenej start
Hampus RörickOK Linnéej start

D10

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva LarssonOK Linné15:398:41
2Flora PetterssonOK Linné16:41+1:029:16
3Ellinor Von SethIF Thor18:03+2:2410:01
4Lovisa FischerOK Linné19:26+3:4710:47
5Liv HägerströmOK Linné20:33+4:5411:25
6Tilde IngwersenOK Enen21:08+5:2911:44
7Märta Gillman WikstrandOK Linné22:21+6:4212:25
8Sara HartvikLänna IF22:22+6:4312:25
9Olga Bertilsson SkogOK Linné25:12+9:3314:00
Ellinor KruysIF Thorej start

H10

1 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ÅbergOK Linné13:027:14
2Oskar LindIF Thor14:19+1:177:57
3Alfred WesselLänna IF15:12+2:108:26
4Axel GuggiIF Thor15:31+2:298:37
5Sigge AnderssonOK Linné16:04+3:028:55
6Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen17:19+4:179:37
7Ossian OláRånäs OK17:21+4:199:38
8Elis EklundOK Rodhen17:23+4:219:39
9Isak WarvelinLånghundra IF20:30+7:2811:23
10Sixten SundbergOK Linné22:31+9:2912:30
11Joel WesterberghRasbo IK22:43+9:4112:37
12Wilgot DalsättRånäs OK24:32+11:3013:37
13Noah SamulssonOK Linné25:42+12:4014:16
14Aron LindbergOK Roslagen26:22+13:2014:38
15Harry PetterssonOK Linné27:29+14:2715:16
16Arvid RunfeldtSigtuna OK30:29+17:2716:56
17Jakob WåhlströmIF Thor33:54+20:5218:50
18Albin DalsättRånäs OK57:11+44:0931:46
Edvin SandbergIF Thorej start

D40

3 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WesterberghRasbo IK30:199:11
2Åsa BergSigtuna OK51:26+21:0715:35
3Annette RoosOK Linné53:44+23:2516:16
4Emma LarssonOK Linné53:45+23:2616:17
5Stina ÅbergOK Linné1:01:34+31:1518:39
6Åsa KruysIF Thor1:07:02+36:4320:18
7Ida SundstedtRasbo IK1:14:10+43:5122:28
8Karin PalmOK Linné1:23:55+53:3625:25
Ninna EngströmLånghundra IFej godkänd

H40

3 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SundblomRånäs OK34:048:44
2Henrik BoströmOK Linné34:07+0:038:44
3Jonas ErikssonLänna IF35:58+1:549:13
4Mats ÅbergOK Linné42:23+8:1910:52
5Henrik WåhlströmIF Thor42:45+8:4110:57
6Andreas OlssonIF Thor43:04+9:0011:02
7Emil AnderssonLänna IF46:46+12:4211:59
8Kent LundvallVallentuna-Össeby OL48:12+14:0812:21
9Mats WarvelinLånghundra IF50:00+15:5612:49
10Anders LindgrenLånghundra IF55:30+21:2614:13
11Johan AnderssonOK Linné58:45+24:4115:03
Jonas SellingLänna IFej godkänd
Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OLej godkänd
Per GrundbergRimbo SOKej start

D45

2 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Karin OlmIF Thor36:4512:59
2Sofie BergendahlIF Thor44:44+7:5915:48
3Marie LyckebäckSigtuna OK44:52+8:0715:51
4Annika RidellIF Thor44:53+8:0815:51
5Karolina AnderssonLänna IF47:35+10:5016:48
6Helene LindelavOK Roslagen50:12+13:2717:44
7Eva CedstedtLånghundra IF51:50+15:0518:18
8Karin LarssonSundsvalls OK53:34+16:4918:55
9Malin SparrmanOK Linné54:52+18:0719:23
10Elisabet Lindblom LarssonOK Enen1:29:02+52:1731:27
11Clary BernerssonOK Enen1:42:27+1:05:4236:12
Ann-Sofie JemthIF Thorej godkänd
Pernilla SvedinLånghundra IFej godkänd
Marica TynellRånäs OKej godkänd
Karin LindellIF Thorej godkänd

H45

3 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LindIF Thor33:258:34
2Staffan Jacobsson SvärdIF Thor33:58+0:338:42
3Ulrik ImbergOK Linné35:19+1:549:03
4Bo SegermanIF Thor35:50+2:259:11
5Jörgen HellgrenIF Thor37:21+3:569:34
6Marcus PherssonOK Linné39:18+5:5310:04
7Jonas AnderssonIF Thor39:31+6:0610:07
8John SolbreckLånghundra IF40:24+6:5910:21
9Fredrik NilssonLånghundra IF40:57+7:3210:30
10Per JemthIF Thor45:27+12:0211:39
11Fredrik LindellIF Thor47:04+13:3912:04
12Johan WesterberghRasbo IK48:59+15:3412:33
13Roger TynellRånäs OK51:45+18:2013:16
14Robert CederholmLänna IF1:16:50+43:2519:42
15Peter OláRånäs OK1:24:32+51:0721:40
16Daniel PalmOK Linné2:06:51+1:33:2632:31
Nic KruysIF Thorutgått
Patrik ServinLånghundra IFej start

D50

2 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine NordströmOK Triangeln32:3011:29
2Marianne CarlbergRånäs OK35:52+3:2212:40
3Maria HartOK Linné36:21+3:5112:50
4Ammie BerglundIF Thor37:45+5:1513:20
5Maria KvarnlöfOK Roslagen47:24+14:5416:44
6Anette ArksandVallentuna-Össeby OL50:39+18:0917:53
7Annette WigertzLånghundra IF1:09:59+37:2924:43
Evonne StrandOK Linnéej godkänd

H50

3 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HultinOK Roslagen26:207:37
2Per-Olov WedinIF Thor29:12+2:528:27
3Conny ForsbergLånghundra IF29:13+2:538:28
4Lars Håkan SandvikAttunda OK29:46+3:268:37
5Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL30:23+4:038:48
6Rob HartOK Linné31:24+5:049:06
7Jonas GidingVallentuna-Össeby OL35:17+8:5710:13
8Johan SundinWaxholms OK36:02+9:4210:26
9Petter RanefallIF Thor37:10+10:5010:46
10Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL37:58+11:3811:00
11Christer ArksandVallentuna-Össeby OL38:09+11:4911:03
12Daniel OlmIF Thor38:13+11:5311:04
13Pär TögenmarkOK Linné40:01+13:4111:35
14Daniel UnnerudLånghundra IF42:27+16:0712:18
15Johan JakobssonLånghundra IF44:35+18:1512:55
16Patrik SteenOK Enen56:10+29:5016:16
17Staffan BromanOK Roslagen58:07+31:4716:50
18Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:05:11+38:5118:53
19Stefan NordströmSigtuna OK1:05:20+39:0018:56
20Bo AnderssonIF Thor1:07:33+41:1319:34
Johan DalsättRånäs OKej godkänd
Jesper HenrikssonRånäs OKej godkänd
Håkan BerglundIF Thorutgått
Jonas NordströmOK Roslagenej start
Mats JonsellIF Thorej start
Pontus GilleOK Roslagenej start

D55

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi ErikssonOK Linné33:0611:46
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL35:08+2:0212:30
3Cathrine JohanssonTierps SOK40:31+7:2514:25
4Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL46:39+13:3316:36
5Lena NilssonOK Linné46:47+13:4116:38
6Karin LindTierps SOK56:50+23:4420:13
7Malin BromanLänna IF1:11:08+38:0225:18
Inger SkantzLänna IFej godkänd
Maria LännevallOK Roslagenej godkänd
Dorothe SpillmannIF Thorej start

H55

3 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy ÅhmanLånghundra IF32:289:29
2Anders LundJärfälla OK33:11+0:439:42
3Peter HambäckLånghundra IF33:47+1:199:52
4Torbjörn LännevallOK Roslagen34:46+2:1810:09
5Sven WigertzLånghundra IF35:57+3:2910:30
6Lars-Olof JanssonOK Linné36:50+4:2210:46
7Ola TorstenssonVästerås SOK38:42+6:1411:18
8Anders OhlinRånäs OK38:52+6:2411:21
9Kenneth HermanssonSigtuna OK39:06+6:3811:25
10Bo StrandOK Linné39:38+7:1011:35
11Anders JönssonOK Triangeln39:50+7:2211:38
12Mats LundinLånghundra IF43:38+11:1012:45
13Per EdenhamnLänna IF46:48+14:2013:41
14Klaus KrischanEnnstal52:57+20:2915:28
15Mats BernerssonOK Enen55:31+23:0316:13
16Kjell RistoOK Linné1:01:28+29:0017:58
17Jan NylundOK Linné1:04:58+32:3018:59
Stefan NilssonOK Linnéej godkänd
Mats BäckströmOK Enenej godkänd
Stefan LundOK Linnéej start
Per-Olof SvenssonLänna IFej start

D60

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ElnerudSigtuna OK37:5715:10
2Helena EkbrinkIF Thor46:11+8:1418:28
3Christina OhlinRånäs OK53:23+15:2621:21
4Monica OhlinRånäs OK53:56+15:5921:34
Brita NilssonOK Linnéej start

H60

3 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars OhlinRånäs OK33:1910:05
2Andreas HjertsonOK Linné34:17+0:5810:23
3Pär JanssonIF Thor37:54+4:3511:29
4Roland JanssonOK Linné43:58+10:3913:19
5Björn SöderbäckOK Linné50:11+16:5215:12
6Lars LandströmLånghundra IF58:52+25:3317:50
7Rune TuressonOK Bävern1:00:16+26:5718:15
8Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:01:46+28:2718:43
9Sven-Erik LevinTierps SOK1:10:12+36:5321:16
Lennart KarlssonOK Roslagenej godkänd
Peter RidefeltOK Linnéutgått
Mats LundmanOK Roslagenutgått

D65

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina HjertsonOK Linné32:4414:25
2Gunlis LarssonOK Enen55:59+23:1524:39
3Britt LarssonLänna IF58:02+25:1825:33

H65

2 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL34:0612:02
2Leif AlmtorpLånghundra IF37:27+3:2113:13
3Hans OhlinRånäs OK38:43+4:3713:40
4Jan ÅsbergHäverödals SK40:41+6:3514:22
5Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL40:55+6:4914:27
6Kjell JanssonLånghundra IF41:08+7:0214:32
7Tommy HöglundLånghundra IF45:37+11:3116:07
8Lars-Erik HermanssonOK Linné46:12+12:0616:19
9Kjell LindblomJärfälla OK56:49+22:4320:04
10Per-Johan JanssonLänna IF56:53+22:4720:06
11Leonard JanssonRasbo IK56:54+22:4820:06
12Svend Erik MathiassenOK Linné58:48+24:4220:46
13Reinhold LenneboIF Thor1:08:17+34:1124:07
Stig AnderssonOK Linnéej godkänd
Tom KarlssonOK Linnéutgått
Kenneth LarssonOK Enenej start

D70

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KlangLånghundra IF47:2520:53
2Ewa NordlundLänna IF53:00+5:3523:20
3Elke WilkeTierps SOK1:01:02+13:3726:53
4Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:06:08+18:4329:08
5Marianne SellgrenSigtuna OK1:24:32+37:0737:14
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

H70

2 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SellgrenSigtuna OK37:1013:13
2Torsten PetterssonLånghundra IF42:17+5:0715:02
3Tomas ÅhgrenLånghundra IF43:14+6:0415:23
4Leif BergSigtuna OK45:23+8:1316:09
5Folke BoströmOK Linné46:14+9:0416:27
6Lars WestinVallentuna-Össeby OL47:57+10:4717:03
7Per-Erik WåhlbergOK Linné48:39+11:2917:18
8Bengt-Göran StjernaLänna IF51:49+14:3918:26
9Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden56:18+19:0820:02
10Anders EdlingOK Linné1:02:52+25:4222:22
11Yngve PerssonTierps SOK1:06:28+29:1823:39
12Sten JohanssonOK Borgen1:09:07+31:5724:35
13Jan Olov JonssonTierps SOK1:32:14+55:0432:49
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Göran JanssonOK Triangelnutgått

D75

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva von HeijneSigtuna OK41:2220:47
2Margareta HaraldssonSigtuna OK45:07+3:4522:40
3Caje JacobssonIF Thor51:44+10:2225:59
4Margaretha NyströmLänna IF1:07:37+26:1533:58
Dagny GustavssonSigtuna OKej godkänd

H75

2 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olov NorlinRimbo SOK38:1515:18
2Thord RådbergOK Roslagen44:51+6:3617:56
3Bernt JohanssonHäverödals SK50:25+12:1020:10
4Lennart JanssonHäverödals SK50:27+12:1220:10
5Olov JanssonHäverödals SK53:44+15:2921:29
6Christer SolbreckLånghundra IF1:00:37+22:2224:14
7Bo WestlingHäverödals SK1:01:47+23:3224:42
8Kurt BoströmOK Linné1:19:24+41:0931:45
9Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:20:48+42:3332:19
Per-Olov AnderssonOK Linnéej godkänd
Sören WingeUpsala IFej godkänd
Sven JacobssonIF Thorej godkänd
Lars-Erik KarlssonRasbo IKej godkänd

H80

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL39:4817:31
2Urban GullbergOK Linné44:01+4:1319:23
3Jan-Olof MalmSigtuna OK48:24+8:3621:19
4Roine MattssonHäverödals SK51:16+11:2822:35
5Sivert SöderbärgOK Roslagen1:00:24+20:3626:36
6Karl Henrik LovangIF Thor1:04:19+24:3128:20
7Lars-Erik LindellVäsby OK1:18:58+39:1034:47
Rolf AnderssonRimbo SOKej godkänd
Bertil KarlssonOK Linnéej godkänd

H85

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar AnderssonHäverödals SK1:08:3034:25
2Tage AbrahamssonRånäs OK1:10:00+1:3035:10
3Jörgen AxelssonIF Thor1:34:03+25:3347:15

Öppen motion 3

2 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina RodinOK Enen27:2511:08
2Linda WernvallLånghundra IF33:03+5:3813:26
3Perniila RönnbackOK Linné35:49+8:2414:33
4Katarina SundOK Roslagen45:23+17:5818:26
5Björn JanssonOK Linné46:00+18:3518:41
6Thony HolmgrenOK Rodhen46:47+19:2219:01
7Håkan GyllnerLänna IF51:33+24:0820:57
8Jeanette JönssonKlubblös52:06+24:4121:10
9Helena PetterssonOK Linné52:07+24:4221:11
10Karin MörlinRasbo IK52:50+25:2521:28
11Gunnela GustafsonLänna IF54:15+26:5022:03
12Patrik KvarnlöfOK Roslagen57:20+29:5523:18
13Bo RockJärfälla OK58:20+30:5523:42
14Christer ErikssonOK Linné1:06:20+38:5526:57
15Katarina SellingLänna IF1:19:43+52:1832:24
16Sofia Borg GodinhoSigtuna OK1:42:48+1:15:2341:47
Johan RedanderIF Thorej godkänd

Öppen motion 5

2 860 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer RönbackOK Linné30:4810:46
2Daniel BengtssonLånghundra IF44:32+13:4415:34
3Eva Andersson DverstorpLånghundra IF49:29+18:4117:18
4Pär SäfstenOK Linné51:44+20:5618:05
5Marie EnbergVästerbergslagens OL55:21+24:3319:21
6Emma PalmOK Roslagen55:23+24:3519:21
7Erika TroengOK Linné55:33+24:4519:25
8Jonas NorellAttunda OK1:01:05+30:1721:21
9Nils VaernholtOK Enen1:12:05+41:1725:12
10Stefan PalmOK Roslagen1:14:31+43:4326:03
11Mattias JonssonUpsala IF1:18:37+47:4927:29
12Lena Anderling NorellAttunda OK1:21:17+50:2928:25
13Helene SvenssonRånäs OK1:23:21+52:3329:08
14Anna-Karin IngwersenOK Enen1:23:33+52:4529:12
15Anders FalkIF Thor1:23:37+52:4929:14
16Linda DrevinOK Rodhen1:23:53+53:0529:19
17Ola MörlinRasbo IK1:24:44+53:5629:37
18Ulrika ÖrtlundRånäs OK1:24:47+53:5929:38
19Joachim LindströmOK Rodhen1:40:00+1:09:1234:57
20Dan WadellOK Rodhen1:40:03+1:09:1534:58
21Elin SjöstedtLånghundra IF1:46:38+1:15:5037:17
22Malin SjöstedtLånghundra IF1:46:42+1:15:5437:18
23Riina AarnioOK Linné1:49:30+1:18:4238:17
24Zoe KarantzasAuckland OC1:49:44+1:18:5638:22
25Ida WesselLänna IF1:53:19+1:22:3139:37
Gustaf RunfeldtSigtuna OKej godkänd
Kristina WestfeldtIF Thorej godkänd
Sofia GyllenswärdOK Linnéej godkänd
Anders EkströmOK Linnéej godkänd
Anna-Maria HartvikLänna IFej godkänd
Roland HotzOK Linnéej godkänd
Lisa OlivOK Enenutgått
Cath TraynorKlubblösutgått
Gölin WikstrandOK Linnéutgått
Magnus Von SethIF Thorutgått
Viktoria LöfgrenEj klubbanslutenutgått
Fredrik JohanssonOK Linnéej start
Gun KristenssonOK Enenej start
Christoffer SandbergIF Thorej start
Sofie SandbergIF Thorej start
Magnus WesterlundOK Enenej start

Öppen motion 7

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OhlströmIF Thor34:3012:19
2Per LjungCentrum OK36:04+1:3412:52
3Mattias GyllenswärdOK Linné42:55+8:2515:19
4Johan HartvikLänna IF43:43+9:1315:36
5Ann RollerJärfälla OK49:04+14:3417:31
6Lena KaskOK Linné49:05+14:3517:31
7Harry EnbergVästerbergslagens OL49:53+15:2317:48
8Karin HannrupIF Thor51:00+16:3018:12
9Morten IngwersenOK Enen56:36+22:0620:12
10Lars LundinTierps SOK57:18+22:4820:27
11Bengt FribergJärfälla OK58:10+23:4020:46
12Ingela AlnessLånghundra IF59:39+25:0921:18
13Malin JanssonRånäs OK1:06:00+31:3023:34
14Stefan NorellAttunda OK1:10:31+36:0125:11
15Jan-Erik LarssonUpsala IF1:17:32+43:0227:41
Thomas JanssonLänna IFej godkänd
Patrik LanderOK Enenej start

Öppen motion 8

4 360 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ross SmithOK Linné42:509:49
2Josefin BengtssonIF Thor50:12+7:2211:30
3Klas BirgerssonLånghundra IF51:40+8:5011:51
4Björn JohanssonOK Borgen54:20+11:3012:27
5Johanna GrybäckIF Thor59:08+16:1813:33
6Andreas KrafftLänna IF59:31+16:4113:39
7James BrewisLänna IF59:46+16:5613:42
8Samantha SegerOK Linné1:02:55+20:0514:25
9Rask AttackMicke Mellbergs SOK1:10:09+27:1916:05
10Mattias ÖrtlundRånäs OK1:10:39+27:4916:12
11Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:13:28+30:3816:51
12Felix SvenssonRasbo IK1:17:11+34:2117:42
13Helena WidegrenIF Thor1:17:25+34:3517:45
14Emil BramerWaxholms OK1:19:36+36:4618:15
15Anna StaafUpsala IF1:20:53+38:0318:33
16Simonius JagerAuckland OC1:26:13+43:2319:46
17Erik SparrmanOK Linné1:27:33+44:4320:04
18Mikko AarnioOK Linné1:49:46+1:06:5625:10
19Paul-Erik van GemstIF Thor1:51:58+1:09:0825:40
Carl DingesOK Enenej godkänd

Inskolning

1 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ludvig LindquistOK Enen22:12+6:4516:12
Erik SjölanderOK Rodhen26:16+10:4919:10
Ida SjölanderOK Rodhen44:25+28:5832:25
Joel SjölanderOK Rodhen47:23+31:5634:35
Edwin GustavssonLänna IF23:16+7:4916:58
Jacob HulténOK Linné17:05+1:3812:28
David HolmgrenOK Rodhen21:21+5:5415:35
Ester HolmgrenOK Rodhen20:32+5:0514:59
Ellen ÅkerfäldtOK Rodhen17:29+2:0212:45
Filippa JanssonLänna IF19:10+3:4313:59
Oscar AnderssonRasbo IK24:51+9:2418:08
Ida EnbergVästerbergslagens OL17:51+2:2413:01
Ture BrandsjöOK Rodhen15:2711:16
Victor GyllenswärdOK Linné22:20+6:5316:18
Vivianne TroengOK Linné22:35+7:0816:29
Leonard Hörnell-ÖhlundOK Linné20:39+5:1215:04
Axel SjölanderOK Rodhenej godkänd

U1

1 420 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian GrybäckIF Thor10:547:40
2Emilia GrybäckIF Thor12:08+1:148:32
3Alfred SmedsSigtuna OK13:02+2:089:10
4Kai UnnerudLånghundra IF14:11+3:179:59
5Devin CarlssonOK Enen14:14+3:2010:01
6Astrid Jakobsson CarlssonOK Rodhen14:34+3:4010:15
7Moa WegmüllerOK Rodhen14:35+3:4110:16
8Tilde JäderOK Rodhen15:51+4:5711:09
9Siri FlodbergOK Rodhen16:14+5:2011:25
10Wilda ErikssonTierps SOK17:31+6:3712:20
11Albin TynellRånäs OK18:01+7:0712:41
12Elias WahlbergOK Rodhen19:42+8:4813:52
13Isak WegmüllerOK Rodhen19:45+8:5113:54
13Karl MalmströmOK Linné19:45+8:5113:54
15Olof MalmströmOK Linné20:25+9:3114:22
16Vilhelm MalmströmOK Linné21:32+10:3815:09
17Pontus Van GemstIF Thor22:18+11:2415:42
18Maj OlovssonOK Linné23:51+12:5716:47
19Elsa RamstedtOK Linné23:52+12:5816:48
20Rebecka DrevinOK Rodhen24:07+13:1316:59
21Holger SäfstenOK Linné25:50+14:5618:11
22Hanna WåhlströmIF Thor26:27+15:3318:37
23Zacharias HolmgrenOK Rodhen27:18+16:2419:13
24Silja KaronenIF Thor31:38+20:4422:16
25Tyra RunfeltSigtuna OK32:33+21:3922:55
Alvar AhlundOK Rodhenej start

U2

2 260 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WidegrenIF Thor19:408:42
2Folke ÅhlinLånghundra IF24:15+4:3510:43
3Christian Jönsson UlateOK Triangeln24:48+5:0810:58
4Arvid JohansenIF Thor25:37+5:5711:20
5Ida ThorsbrinkOK Linné27:10+7:3012:01
6Melinda BergOK Enen27:18+7:3812:04
7Agnes Ohlin-BoströmOK Linné28:12+8:3212:28
8Albin HulkkoOK Enen28:28+8:4812:35
9Axel Lembke von SchéeleOK Linné29:37+9:5713:06
10Sigge JanssonOK Linné31:18+11:3813:50
11Ingemar WestfeldtIF Thor32:18+12:3814:17
12Selma KaskOK Linné32:56+13:1614:34
13Rebecka RönnbackOK Linné33:38+13:5814:52
14Olivia JanssonLänna IF35:07+15:2715:32
15Hugo RodinOK Enen37:10+17:3016:26
16Wilhelm LindquistOK Enen38:33+18:5317:03
17Lisa DverstorpLånghundra IF39:18+19:3817:23
18Anton RedanderIF Thor39:47+20:0717:36
19Lilly VaernholtOK Enen41:48+22:0818:29
20Elsa JohansenIF Thor42:00+22:2018:35
21Arvid VaernholtOK Enen42:35+22:5518:50
22Grete VaernholtOK Enen42:50+23:1018:57
23Ida OlssonIF Thor45:12+25:3220:00
24Tova OlssonIF Thor47:27+27:4720:59
25Harald EklöfOK Linné54:07+34:2723:56
26Ylva SjöstedtLånghundra IF56:17+36:3724:54
27David LindblomIF Thor56:19+36:3924:55
Amanda BaggeOK Linnéej start
Emilia BaggeOK Linnéej start
Lovisa NällOK Linnéej start

U3

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida WestfeldtIF Thor24:3610:36
2Alva StrömlandSigtuna OK49:55+25:1921:30
3John BernhoffOK Linné55:45+31:0924:01
Anton GörgårdLånghundra IFej godkänd
Tobias af GeijerstamSigtuna OKej start
Sebastian RönnqvistSigtuna OKej start

U4

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar VikmanOK Linné1:05:5921:55
2Arvid HallgrenLånghundra IF1:21:20+15:2127:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser