Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: tisdag 15 maj 2018

Klasser: Visa alla | H-Lång | D-Lång | H-Kort | D-Kort | HD12/Prova på

OK Tyr

82 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ivar WikströmUpp till 12/Prova på12:477:56
1Arvid ErikssonHerrar Kort16:117:31
1Johanna KindlundDamer Lång20:067:26
2Albin RansjöUpp till 12/Prova på13:38+0:518:28
2Linus NilssonHerrar Kort17:27+1:168:06
2Cornelia KindlundDamer Lång20:37+0:317:38
3Anton JonssonHerrar Kort18:31+2:208:36
3Milla ForkéusDamer Kort19:26+1:149:02
3Malin JonssonDamer Lång20:51+0:457:43
4Matteo MobergUpp till 12/Prova på14:44+1:579:09
4Malte GranefeltHerrar Kort18:53+2:428:46
4Sandra HaneDamer Kort20:32+2:209:33
4Gustav PermanHerrar Lång16:57+1:356:16
4Malin NymanDamer Lång21:01+0:557:47
5Julia ForsgrenDamer Lång21:20+1:147:54
5Hugo StåhlUpp till 12/Prova på15:12+2:259:26
5Emma AlfredssonDamer Kort20:45+2:339:39
6Oscar AnderssonHerrar Kort19:08+2:578:53
6Maria ErikssonDamer Kort21:03+2:519:47
7Hugo EkströmHerrar Kort19:10+2:598:54
7Eva AlbinssonDamer Lång21:35+1:297:59
7Isak WikströmHerrar Lång18:54+3:326:59
8Mira KarlströmUpp till 12/Prova på16:11+3:2410:03
8Elsa AlbinssonDamer Lång22:18+2:128:15
8Fredrik HaneHerrar Lång19:11+3:497:06
9Gilbert KarlströmUpp till 12/Prova på16:27+3:4010:13
9Magnus EklindHerrar Kort20:53+4:429:42
10Axel NordqvistUpp till 12/Prova på17:18+4:3110:44
11Monica DjurbergDamer Kort23:38+5:2610:59
11Albert BrohedeHerrar Kort21:26+5:159:58
12William LundqvistUpp till 12/Prova på20:07+7:2012:29Ladda ner rutt i gpx-format
12Felix LindHerrar Kort22:28+6:1710:26
12Sara Storm-AnderssonDamer Kort23:39+5:2711:00
12Nicolina MobergDamer Lång23:56+3:508:51
13Linnea BjörklundDamer Kort24:05+5:5311:12
13Linn AnderssonDamer Lång24:13+4:078:58
14Lars AnderssonHerrar Lång24:18+8:569:00
14Simon AlbinssonHerrar Kort26:23+10:1212:16
15Gösta WirénUpp till 12/Prova på21:21+8:3413:15
15Eva SvenssonDamer Kort28:22+10:1013:11
15Axel LindHerrar Kort27:20+11:0912:42
16Eva TrangiusDamer Kort28:54+10:4213:26
16Gustav JörgHerrar Kort30:00+13:4913:57
16Amanda AlfredssonDamer Lång27:48+7:4210:17
17Emil ForsgrenUpp till 12/Prova på21:49+9:0213:33
17Mikael AlfredssonHerrar Lång33:41+18:1912:28
21Jadwiga BubholzUpp till 12/Prova på23:27+10:4014:33
22Nils Gälterstad LufUpp till 12/Prova på23:30+10:4314:35
23Alvar EklindUpp till 12/Prova på23:47+11:0014:46
24Ruben BubholzUpp till 12/Prova på23:51+11:0414:48
25Emil PetterssonUpp till 12/Prova på24:04+11:1714:56
26Birger KarlströmUpp till 12/Prova på24:58+12:1115:30
27Bure Niss-JonssonUpp till 12/Prova på25:23+12:3615:45
28Melvin JörlénUpp till 12/Prova på25:28+12:4115:49
29Dino GöranssonUpp till 12/Prova på25:32+12:4515:51
32Vincent LjungbergUpp till 12/Prova på27:06+14:1916:49
34Vilma NilssonUpp till 12/Prova på27:19+14:3216:58
35Emil NilssonUpp till 12/Prova på28:33+15:4617:43
38Martin EdekransUpp till 12/Prova på31:12+18:2519:22
39Ellen BjörklundUpp till 12/Prova på31:59+19:1219:51
40Monika BubholzUpp till 12/Prova på32:56+20:0920:27
41Livia BubholzUpp till 12/Prova på32:57+20:1020:27
42Ebba AronsonUpp till 12/Prova på39:37+26:5024:36
43Axel AronsonUpp till 12/Prova på39:57+27:1024:48
44Julia SkoglundUpp till 12/Prova på40:45+27:5825:18
45Isabelle SkoglundUpp till 12/Prova på40:48+28:0125:20
Johan SöderlundHerrar Långej godkänd
Leif SalinHerrar Långej godkänd
Lottie LindDamer Långej godkänd
Mikael LindHerrar Långej godkänd
Sverre WikströmHerrar Långej godkänd
Mattias PerssonHerrar Långej godkänd
Alexander MobergHerrar Långej godkänd
Daniel BrohedeHerrar Långej godkänd
Magnus AlbinssonHerrar Långej godkänd
Jörgen GranefeltHerrar Långej godkänd
Izabella LjungbergDamer Kortej godkänd
Fredrik EkströmHerrar Långej godkänd
Karin MoodhDamer Kortej godkänd
Irma ErikssonUpp till 12/Prova påej godkänd
Sixten WestlundHerrar Långej godkänd
Lova PermanDamer Långej godkänd
Niclas MobergHerrar Långej start
Albin SigbyHerrar Långej start
Wilma JonssonUpp till 12/Prova påej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser