Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Bävern

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Bävern
Arrangörsorganisation: OK Bävern
Datum: söndag 28 april 2019

D21

3 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KarmetunOK Njudung38:1210:09
2Hanna OlssonIFK Sävsjö40:11+1:5910:41
3Emma RosénOK Njudung42:16+4:0411:14

H21

4 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders YngveIK Hakarpspojkarna44:099:13
2Johan SandlundOK Njudung44:14+0:059:14
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna44:51+0:429:21
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK46:07+1:589:37
5Måns FaxénVäxjö OK46:31+2:229:42
6Rasmus SvenssonVärend GN OL53:17+9:0811:07
7David NeroNässjö OK1:27:23+43:1418:14
Thomas AspIFK Göteborg Orienteringej start

D16

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida MouchardIF Hallby SOK50:2814:20
Andrea LundellIF Hallby SOKej godkänd
Ellen TollOK Njudungej godkänd

H16

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar HultgrenOK Njudung28:478:10
2Alexander GustafssonOK Njudung42:57+14:1012:12
Linus NorénOK Njudungej godkänd

H16 Kort

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf JohanssonOK Njudung43:0712:47

D14

3 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HallOK Bävern32:119:32
2Alva HagelbergEksjö SOK33:47+1:3610:01
3Linda SahlinNässjö OK34:59+2:4810:22
4Felicia GustafssonOK Njudung35:04+2:5310:24
5Frida LindénEksjö SOK38:49+6:3811:31
6Tuva JohanssonNässjö OK49:06+16:5514:34
Evanna JohanssonOK Njudungej godkänd
Alma OlssonOK 64 Torpaej godkänd
Julia AbajiEksjö SOKej start

H14

3 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm KarmetunOK Njudung33:109:50
2Matti JohanssonOK Njudung33:35+0:259:57
3Martin ErikssonAnnebergs GIF33:57+0:4710:04
4Ruben QwickEksjö SOK57:22+24:1217:01
Max OlssonIFK Sävsjöej godkänd
Emil KarlssonOK Bävernej godkänd
Hugo HedströmOK Bävernej start

D14 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilly AxelssonVaggeryds SOK41:3816:04

H14 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung32:5212:41

D12

2 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde LennartssonNässjö OK25:129:43
2Frida AhlOK Norrvirdarna25:23+0:119:48 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ebba StenhagNässjö OK27:21+2:0910:33
4Agnes ErlandssonVimmerby OK27:27+2:1510:35
5Elsa HallOK Bävern29:21+4:0911:19
6Emma LindénEksjö SOK33:50+8:3813:03
7Klara JohanssonSOK Aneby38:19+13:0714:47
8Isabella StenbergSOK Aneby54:21+29:0920:59
9Tindra DavidssonOK Bävern1:06:34+41:2225:42
10Loviza KarlssonOK Bävern1:19:16+54:0430:36
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start

H12

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna29:3911:26
2Pelle JakobssonEksjö SOK31:30+1:5112:09
3Axel ErikssonKexholms SK33:14+3:3512:49
4Gustaf KarlssonOK Njudung35:24+5:4513:40
5Elias KarlssonOK Bävern37:29+7:5014:28
6Henning SöderhjelmOK Stigen39:18+9:3915:10
7Selvin  AnderssonOK Bävern39:58+10:1915:25
8Anton FaxénVäxjö OK42:51+13:1216:32
9Elias KilebrandEksjö SOK55:45+26:0621:31
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringej start

H12 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Luka UzurBodafors OK24:429:50

D10

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa AxelssonOK Norrvirdarna25:049:59
2Alma EreltOK Norrvirdarna26:30+1:2610:33
3Alma TräffMålilla OK27:02+1:5810:46

H10

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LindgrenOK Kåre25:3610:11
2Hampus KarlssonOK Bävern26:12+0:3610:26
3Vilmer HagelbergEksjö SOK27:42+2:0611:02
4Rufus HedströmOK Bävern28:55+3:1911:31
Arvid RosanderSOK Anebyej start
Daniel KarlssonOK Njudungej start

H35

4 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl LindgrenOK Kåre41:298:39
2Jari HuttunenSOK Aneby47:45+6:169:58

D40

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK39:0510:58
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK39:30+0:2511:05
3Susanne AxelssonVaggeryds SOK56:36+17:3115:53
4Eva PerssonVäxjö OK57:51+18:4616:15
5Cecilia KarmetunOK Njudung1:07:00+27:5518:49

H40

3 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas SylvanVäxjö OK38:499:49
2Christian EricssonEksjö Garnisons IF39:47+0:5810:04
3Magnus NilssonEksjö SOK40:56+2:0710:21
4Ingemar MånssonRonneby OK47:32+8:4312:02
5Pär SöderhjelmOK Stigen48:52+10:0312:22
6Jonas HåkanssonEksjö SOK49:03+10:1412:25
7Jonny LindénEksjö SOK49:06+10:1712:25
Mattias RundgrenVäxjö OKej godkänd

D45

3 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina JohanssonOK Njudung35:2710:34
2Anna LennartssonNässjö OK39:15+3:4811:42
3Malin ClassonOK Stigen40:28+5:0112:04
4Maria Rosén ThelinJönköpings OK42:02+6:3512:32
5Anette CarlssonGällstadbygdens SOK43:01+7:3412:50
6Anneli ArvidssonVimmerby OK46:19+10:5213:49
Johanna AspIFK Göteborg Orienteringej start

H45

3 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ErikssonKexholms SK35:238:57
2Per ErlandssonVimmerby OK36:02+0:399:07
3Magnus ClaessonJönköpings OK37:08+1:459:24
4Anders PeterssonOK Njudung37:36+2:139:31
5Pär SvenssonVärend GN OL42:09+6:4610:40
6Andreas NiemiEmmaboda Verda OK43:42+8:1911:03

D50

3 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkbringKexholms SK31:599:32
2Karin ÖhlinSOK Aneby35:15+3:1610:31
3Anna Nero NordmarkNässjö OK36:14+4:1510:48
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL37:53+5:5411:18
5Ulrika WahlströmTenhults SOK38:11+6:1211:23
6Anna RosénOK Njudung42:52+10:5312:47
7Ulrika RibbholmOK Njudung44:20+12:2113:14
8Caroline LiljebjörnNybro OK47:29+15:3014:10
9Camilla HolmqvistOK Stigen50:00+18:0114:55
10Petra OlssonIFK Sävsjö55:28+23:2916:33
11Monika HjellströmGränna-Bygdens OK56:10+24:1116:45

H50

3 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FranssonOK Njudung31:028:43
2Magnus SvenssonNässjö OK31:10+0:088:45
3Tomas KarlssonKexholms SK34:10+3:089:35
4Dennis TollOK Njudung38:32+7:3010:49
5Björn KarlssonKexholms SK38:42+7:4010:52
6Fredrik MouchardIF Hallby SOK40:35+9:3311:23
7Lars HagelbergEksjö SOK48:44+17:4213:41
8Lars RibbholmOK Njudung1:02:44+31:4217:37
Stefan ClaessonOK Stigenej start

D55

3 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF39:1411:42
2Kerstin SegerssonOK 64 Torpa46:14+7:0013:48
3Maritha HenrikssonJönköpings OK47:33+8:1914:11
4Kristina JohanssonKalmar OK47:49+8:3514:16
5Karina SvenssonVimmerby OK49:09+9:5514:40
6Kati NémethStigmännen Karlshamns OK51:00+11:4615:13
7Eva TollsternVäxjö AIS1:04:47+25:3319:20

H55

3 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna27:368:08
2Glen HåkanssonVäxjö OK29:58+2:228:50
3Anders MolinBoxholm-Mjölby OL32:00+4:249:26
3Bengt AnderssonTenhults SOK32:00+4:249:26
5John KarlssonOK Norrvirdarna32:08+4:329:28
6Gunnar KarlssonMålilla OK32:14+4:389:30
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:21+4:459:32
8Magnus JoelssonSOK 6832:36+5:009:36
9Pär ClaessonSävedalens AIK34:20+6:4410:07
10Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK34:21+6:4510:07
11Kent LarssonNässjö OK36:33+8:5710:46
12Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna39:56+12:2011:46
Ola AllvinIK Hakarpspojkarnaej start

D60

2 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HenrikssonEksjö SOK39:0614:10
2Bente KällVäxjö OK39:13+0:0714:12
3Kristina HammarfalkÖstersunds OK41:26+2:2015:00
4Maria AnderssonBredaryds SOK42:56+3:5015:33
5Marianne RosgrenOK Njudung46:30+7:2416:50
6Ann-Christine LööfEksjö SOK48:25+9:1917:32
7Yvonne JohanssonGamleby OK52:03+12:5718:51
8Karin ErnfridssonOK 64 Torpa52:04+12:5818:51
9Berit RuneforsVäxjö OK1:11:19+32:1325:50
Inger EnglundIFK Sävsjöej godkänd

H60

3 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KlintbergEksjö SOK37:4811:09
2Jan KarlssonVäxjö OK39:15+1:2711:34
3Morgan TidemanJönköpings OK42:01+4:1312:23
4Bo SalomonsonKalmar OK44:38+6:5013:09
5Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL45:36+7:4813:27
6Boo NordinSol Tranås1:00:17+22:2917:46
7Hans SamuelssonOK 64 Torpa1:05:51+28:0319:25

D65

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica MartinssonOK Tranan42:0415:14
2Ing-Marie BackEksjö SOK45:43+3:3916:33
3Gun HenrikssonEksjö SOK46:15+4:1116:45
4Gunvor ArbinAnnebergs GIF46:54+4:5016:59
5Anna-Karin ArgusSol Tranås50:18+8:1418:13
6Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna50:22+8:1818:14
7Evamarie LundahlIF Hagen1:06:47+24:4324:11
8Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:08:29+26:2524:48
Lena PerssonGamleby OKej start
Margareta SchölinTockarps IKej start

H65

3 040 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna28:479:28
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung30:06+1:199:54
3Arne BackEksjö SOK31:25+2:3810:20
4Kjell NeroNässjö OK32:23+3:3610:39
5Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK33:46+4:5911:06
6Peter EnglundIFK Sävsjö35:36+6:4911:42
7Anders ErikssonIF Hagen35:42+6:5511:44
8Stefan ArbinAnnebergs GIF36:00+7:1311:50
9Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna36:57+8:1012:09
10Ulf SvenssonOK Njudung37:03+8:1612:11
11Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna38:11+9:2412:33
12Hans TrofastTenhults SOK42:06+13:1913:50
13Jan JohanssonGamleby OK44:56+16:0914:46
14Stefan ElmquistTenhults SOK45:08+16:2114:50
15Björn PetterssonUlricehamns OK45:11+16:2414:51
Lars-Åke BrengdahlSol Tranåsej godkänd
Lennart GustafssonJönköpings OKej start
Ingemar PerssonGamleby OKej start
Christer FolkessonEksjö SOKej start
Arne AnderssonBredaryds SOKej start
Göran CarnanderIK Hakarpspojkarnaej start
Anders JohanssonSol Tranåsej start

D70

2 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna34:2214:05
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK35:34+1:1214:34
3Margareta LarssonOK Njudung38:28+4:0615:45
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK38:32+4:1015:47
5Ann-Mari PerssonVäxjö OK42:02+7:4017:13
6Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK43:05+8:4317:39
7Ulla LingJönköpings OK45:22+11:0018:35
8May-Sofie OlssonForserums SOK47:10+12:4819:19
9Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK52:42+18:2021:35
10Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby52:48+18:2621:38
11Solbritt GustafssonOK Virdarna55:15+20:5322:38
12Margareta WikströmVäxjö AIS1:05:32+31:1026:51
Lena SandahlGamleby OKej godkänd
Eva ArvidssonAlvesta SOKej godkänd
Gullevi SvenssonRonneby OKej start
Marie-Louise KarlssonNybro OKej start

H70

3 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars StrinnholmÖstersunds OK37:0912:13
2Göran DehlinAnnebergs GIF37:28+0:1912:19
3Nils KarlssonVäxjö AIS38:09+1:0012:32
4Stellan AhnströmForserums SOK38:37+1:2812:42
5Kjell MartinssonOK Tranan38:49+1:4012:46
6Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna39:40+2:3113:02
7Stefan G LarssonOK Njudung41:34+4:2513:40
8Gunnar EnbergMålilla OK42:43+5:3414:03
9Torbjörn BlomqvistJönköpings OK45:24+8:1514:56
10Kent EkdahlEmmaboda Verda OK45:40+8:3115:01
11Roland NilssonSOK Viljan47:28+10:1915:36
11Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan47:28+10:1915:36
13Sölve AnderssonBredaryds SOK48:35+11:2615:58
14Tommy OlssonKarlskrona SOK50:31+13:2216:37
15Göran KarlssonSOK Aneby50:32+13:2316:37
16Krister NilssonVäxjö OK52:14+15:0517:10
17Bo TuressonIFK Sävsjö53:58+16:4917:45
18Johnny GustafssonGamleby OK54:45+17:3618:00
19Bo JohanssonOK Stigen55:50+18:4118:21
20Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK56:55+19:4618:43
21Per GranevikJönköpings OK57:10+20:0118:48
Jan GunnarssonIFK Sävsjöej godkänd
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej godkänd
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Åke BorgerAnkarsrums OKej start
Bill SchölinTockarps IKej start

D75

2 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK35:1617:07
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK37:45+2:2918:19
3Berit ByströmOK Virdarna38:18+3:0218:35
4Barbro NilssonAlvesta SOK39:04+3:4818:57
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK40:26+5:1019:37
6Eva BergstrandVärend GN OL58:22+23:0628:20
7Siv EkelöfVärend GN OL1:06:06+30:5032:05
Ulla LindheIK Sternej godkänd

H75

3 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö42:5014:05
2Roland SandahlAnnebergs GIF43:08+0:1814:11
3Allan OlovssonOK Njudung47:16+4:2615:32
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK47:43+4:5315:41
5Hagbert PerssonVäxjö OK53:49+10:5917:42
6Leif CarlssonGällstadbygdens SOK54:10+11:2017:49
7Henrik HvoslefIK Stern55:54+13:0418:23
8Erland LingJönköpings OK57:12+14:2218:48
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:03+15:1319:05
10Erling EkelöfVärend GN OL59:22+16:3219:31
11Bengt OlssonMarkbygdens OK1:00:00+17:1019:44
12Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:00:27+17:3719:53
13Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:04:55+22:0521:21
14Alf OlssonForserums SOK1:05:17+22:2721:28
15Torgny JonssonVäxjö AIS1:06:28+23:3821:51
16Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:15:52+33:0224:57
17Göran ThourVärend GN OL1:18:37+35:4725:51
18John-Erik BergstrandVärend GN OL1:21:57+39:0726:57
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Krister SandbladVäxjö OKej start
Anders BuhréNybro OKej start
Roland KarlssonRonneby OKej start

D80

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg52:1625:22
Laila MalmqvistVäxjö OKej godkänd

H80

2 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK37:1015:13
2Werner TörnblomVäxjö OK39:00+1:5015:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Per LarssonJönköpings OK39:13+2:0316:04
4Rune AhlanderJönköpings OK40:41+3:3116:40
5Torild BornetunSkillingaryds FK43:56+6:4618:00
6Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby46:03+8:5318:52
7Gillis AlmVäxjö OK50:22+13:1220:38
8Anders AdlerLinköpings AIK51:08+13:5820:57
9Bengt ArvidssonOK Njudung52:00+14:5021:18
10Kurt BergstrandLessebo OK52:23+15:1321:28
11Mats BirgerssonForserums SOK57:27+20:1723:32
12John-Erik ErikssonJönköpings OK1:01:11+24:0125:04
13Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjö1:04:41+27:3126:30
Lars-Erik LindellVäsby OKej godkänd

H85

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore JohanssonSOK Aneby47:0822:52
2Lars-erik MalmqvistVäxjö OK50:10+3:0224:21

Inskolning

2 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred  JanssonEksjö SOK50:2824:51
Sixten StenbeckEksjö SOK50:5125:02
Wilma BardhOK Bävern36:4118:04
Tilde BardhOK Bävern36:3217:59
Adam BackEksjö SOK22:0510:52
Axel TräffMålilla OK25:4612:41
Love SylvanVäxjö OK43:3521:28
Rasmus LundgrenOK Bävern24:5712:17
Alva  LundgrenOK Bävern24:5512:16
Ebba KarlssonOK Bävern45:3522:27
Sigge BerganderEksjö SOKej godkänd
Liam FjärrnäsOK Bävernej start

U1

2 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester KilebrandEksjö SOK21:1710:32
2Gustav FlinkOK Bävern24:23+3:0612:04
3Oskar SanderOK Njudung24:38+3:2112:11
4Thure Qwick NilssonEksjö SOK26:07+4:5012:55
5Emil EreltOK Norrvirdarna31:08+9:5115:24
6Love GöthEksjö SOK32:52+11:3516:16
7Arvid ModigKexholms SK33:07+11:5016:23
8Stella SjöholmOK Norrvirdarna35:40+14:2317:39
9Ida LindgrenOK Kåre35:59+14:4217:48
10Philip Lindgren LobertVärend GN OL36:04+14:4717:51
11Alma FaxénVäxjö OK38:10+16:5318:53
12Stina AnderssonOK Bävern38:22+17:0518:59
13Meja EhrnborgOK Bävern38:36+17:1919:06
Olivia LindgrenVärend GN OLej godkänd

U2

2 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AhlOK Norrvirdarna23:569:43 Ladda ner rutt i gpx-format
2Viggo LöfbergKexholms SK24:35+0:399:59
3Malte StenhagNässjö OK25:25+1:2910:19
4Leon SjöholmOK Norrvirdarna30:09+6:1312:15
5Axel BogmarkEksjö SOK32:26+8:3013:11
6Albert AxelssonOK Norrvirdarna33:06+9:1013:27
7Truls Frohlund HäggEksjö SOK33:50+9:5413:45
8Rasmus SanderOK Njudung34:23+10:2713:58
9Oskar ModigKexholms SK39:16+15:2015:57
10Kasper ArvedalIFK Sävsjö41:03+17:0716:41
11Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna42:35+18:3917:18
12Agnes ErikssonKexholms SK43:06+19:1017:31
13Elise JohanssonNässjö OK45:35+21:3918:31
14Ylva SöderhjelmOK Stigen48:40+24:4419:46
15Ellie EnglundOK Stigen48:42+24:4619:47

Öppen motion 1

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin WesterlundOK Älme28:2911:34
2Peter KarlssonOK Njudung31:44+3:1512:53
3Göran JanssonGränna-Bygdens OK39:29+11:0016:03
4Olof WalfridssonSOK Aneby41:59+13:3017:03
5Tove JakobssonEksjö SOK42:16+13:4717:10
6Susanne  WadeklintKexholms SK54:12+25:4322:01

Öppen motion 3

2 810 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BackEksjö SOK31:2411:10
2Oskar JuelTenhults SOK34:41+3:1712:20
3Kjell LundellIF Hallby36:37+5:1313:01
4Robert NorénOK Njudung37:56+6:3213:29
5Cecilia ElofssonOK Njudung39:58+8:3414:13
6Per ArnessonSkarpnäcks OL40:05+8:4114:15
7Hanna HelanderMålilla OK40:08+8:4414:16
8Åsa PerssonEksjö SOK40:43+9:1914:29
9Teodor JonssonSkarpnäcks OL40:50+9:2614:31
10Martina OlssonOK 64 Torpa42:21+10:5715:04
11Nora SvenssonVimmerby OK43:04+11:4015:19
12Elisabeth WalfridssonSOK Aneby44:20+12:5615:46
13Oskar LöfbergKexholms SK48:22+16:5817:12
14Hanna AxelssonMålilla OK50:20+18:5617:54
15Emma EreltOK Norrvirdarna51:11+19:4718:12
16Sara SjöholmOK Norrvirdarna51:14+19:5018:13
17Kjell MånssonRonneby OK52:40+21:1618:44
18Åsa AhlOK Norrvirdarna54:03+22:3919:14
19Lotta PetersénOK Njudung54:25+23:0119:21
20Andrea WestlundKexholms SK54:41+23:1719:27
21Ulrika FranssonOK Njudung54:43+23:1919:28
22Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK55:09+23:4519:37
23Elin  SvenssonVimmerby OK58:52+27:2820:56
24MariAnne MånssonRonneby OK1:00:28+29:0421:31
25Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:00:44+29:2021:36
26Berndt HalvardssonNässjö OK1:00:50+29:2621:38
27Sofia JuelTenhults SOK1:01:28+30:0421:52
28Jonas JuelTenhults SOK1:01:35+30:1121:54
29Caorline JohanssonOK Njudung1:03:08+31:4422:28
30Kurt RutgerssonOK Njudung1:03:50+32:2622:42
31Stina SvenssonVimmerby OK1:09:22+37:5824:41
32Martina ErikssonKexholms SK1:10:13+38:4924:59
33Ingrid NilssonVäxjö OK1:12:02+40:3825:38
Simon HultbergEksjö SOKej godkänd
Ruben ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 5

3 270 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EreltOK Norrvirdarna31:089:31
2Magnus ClassonOK Stigen33:13+2:0510:09
3Peter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK33:38+2:3010:17
4Anders ErikssonKexholms SK36:10+5:0211:03
5Filip DryseliusSkarpnäcks OL39:21+8:1312:02
6Jörgen StenhagNässjö OK41:07+9:5912:34
7Jesper RundbäckVaggeryds SOK41:55+10:4712:49
8Morgan MiledalOK Njudung42:50+11:4213:05
9Karin ReimertzGällstadbygdens SOK43:29+12:2113:17
10Benny  SanderOK Njudung44:45+13:3713:41
11Pontus SjöholmOK Norrvirdarna45:24+14:1613:53
12Roland BernhardssonIFK Stockaryd46:16+15:0814:08
13Jenny JakobssonEksjö SOK47:08+16:0014:24
14Anna GöranssonIFK Sävsjö48:11+17:0314:44
15Charlotte StenhagNässjö OK48:53+17:4514:56
16Veronica SahlinNässjö OK48:57+17:4914:58
17Mathias DryseliusSkarpnäcks OL49:12+18:0415:02
18Ingela ArenanderSkarpnäcks OL49:33+18:2515:09
19Magnus JohanssonOK Njudung50:19+19:1115:23
20Ylva HolmqvistKlubblös51:36+20:2815:46
21Emma HultgrenOK Njudung51:37+20:2915:47
22Lars-Åke NordénSOK Aneby52:40+21:3216:06
23Tove SvedellSkarpnäcks OL52:45+21:3716:07
24Mats AdolfssonVimmerby OK54:23+23:1516:37
25Göran ErikssonKexholms SK56:57+25:4917:24
26Emma SöderhjelmOK Stigen58:53+27:4518:00
27Annika JohanssonOK Stigen59:05+27:5718:04
28Karina ModigKexholms SK59:14+28:0618:06
29Margareta LindgrenVärend GN OL59:35+28:2718:13
30Maria PetterssonOK Njudung1:01:36+30:2818:50
31Adam HilalNässjö OK1:07:25+36:1720:37
32Sven TerlegårdNässjö OK1:07:26+36:1820:37
33Jenny SanderOK Njudung1:10:15+39:0721:28
34Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna1:11:04+39:5621:43
35Dennis SjöblomNässjö OK1:12:07+40:5922:03
36Lena JohanssonIFK Sävsjö1:14:50+43:4222:53
37Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:18:25+47:1723:58
38Gunitha RobertssonVaggeryds SOK1:18:39+47:3124:03
39Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre1:19:09+48:0124:12
Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarnaej godkänd

Öppen motion 7

3 090 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AhlOK Norrvirdarna28:219:10
2Lars-Erik SpaakEksjö SOK37:33+9:1212:09
3Peter SahlinNässjö OK38:25+10:0412:25
4Patrik ArvidssonVimmerby OK39:44+11:2312:51
5William MöllerSkarpnäcks OL40:33+12:1213:07
6Mats LarssonMålilla OK41:48+13:2713:31
7Justus ArenanderSkarpnäcks OL41:50+13:2913:32
8Maria HåkanssonVäxjö OK43:14+14:5313:59
9Glenn HenningssonOK Stigen44:48+16:2714:29
10Leif AxelssonMålilla OK45:15+16:5414:38
11Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL45:23+17:0214:41
12Niklas ErikssonBodafors OK46:33+18:1215:03
13Thomas ElofssonOK Njudung46:44+18:2315:07
14Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung49:40+21:1916:04
15Johannes AxelssonOK Norrvirdarna50:04+21:4316:12
16Vera RolfssonSkarpnäcks OL51:01+22:4016:30
17Frida ArnessonSkarpnäcks OL51:02+22:4116:30
18Torbjörn SvenssonVimmerby OK51:20+22:5916:36
19Madeleine CarlssonOK Norrvirdarna54:16+25:5517:33
20Karolina KarlssonNybro OK56:43+28:2218:21
21Margareta BerghSkarpnäcks OL57:34+29:1318:37
22Torbjörn LöfbergKexholms SK59:00+30:3919:05
23Åsa Flink-SvenssonNässjö OK1:00:42+32:2119:38
24Ingela KlintbergEksjö SOK1:02:06+33:4520:05
25Ann-Katrin LarssonMålilla OK1:07:48+39:2721:56
26Lars KarlssonGamleby OK1:10:01+41:4022:39
Tomas FalkValbo AIFej godkänd
Ann Sofie AdolfssonVimmerby OKej godkänd

Öppen motion 8

4 770 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarmetunOK Njudung41:038:36
2Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna47:37+6:349:58
3Magnus WärnsvedOK Njudung47:39+6:369:59
4Jonas FrohlundEksjö SOK49:45+8:4210:25
5Jimmy NicklassonKexholms SK54:47+13:4411:29
6Daniel AxelssonMålilla OK58:25+17:2212:14
7Jonny JohanssonOK Njudung59:35+18:3212:29
8Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:02:24+21:2113:04
9Per SandlundOK Njudung1:03:16+22:1313:15
10Torgny PetterssonMarkbygdens OK1:03:23+22:2013:17
11Rebecca SvenssonVärend GN OL1:11:54+30:5115:04
12Christer AnderssonSOK Aneby1:13:22+32:1915:22
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:17:17+36:1416:12
14Anders MalmerTenhults SOK1:22:48+41:4517:21
15Per HallendorffEksjö SOK1:23:51+42:4817:34
16Kent RobertssonVaggeryds SOK1:25:29+44:2617:55
17Lars SonnertSol Tranås1:26:39+45:3618:09
Cecilia BerganderEksjö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser