Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kortfredan, Five-O, #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kortfredan, Five-O, #2
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: fredag 19 april 2019

D21

3 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marthe GløersenBækkelagets SK17:585:51
2Louise BorgHalmstad OK19:40+1:426:24
3Sara HägnanderLidköpings VSK21:04+3:066:51
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK22:00+4:027:09
5Sara IvarssonOK Kullingshof23:12+5:147:33
6Silje Borge HoviSkien OK23:53+5:557:46
7Wilma JanssonVänersborgs SK23:59+6:017:48
8Lisa WassénVänersborgs SK25:43+7:458:22
9Frida KjellmanLidköpings VSK27:06+9:088:49
10Anna AnderssonIK Gandvik31:00+13:0210:05

H21

3 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran WinbladFredrikstad SK16:434:52
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF17:12+0:295:00
3Anders VisterNydalens SK17:32+0:495:06
4Anders VedinSundsvalls OK18:56+2:135:31
5Arno GrønhovdModum O-lag20:37+3:546:00
6Eirik LarsenSkien OK20:43+4:006:02
7Nicolas SimoninBækkelagets SK22:07+5:246:26
8Adam FredénFalköpings AIK OK22:13+5:306:28
9Erik ThorssonTyrving IL22:29+5:466:33
10Johan LarssonOK Skogshjortarna23:16+6:336:46
11Filip SödervallIK Gandvik23:24+6:416:49
12Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK23:57+7:146:58
13Tommy StenkvistRyda SK24:31+7:487:08
14Hannes WelanderOK Djerf25:18+8:357:22
15Oskar DalströmOK Klyftamo26:18+9:357:40
16Joel AnderssonIK Gandvik27:05+10:227:53
17Linus OlssonOK Gipen27:32+10:498:01
18Erik ErikssonOK Älgen29:40+12:578:38
19Oskar ErikssonOK Älgen37:51+21:0811:02

D20

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aurora GjølsjøOK Moss17:195:45
2Sofi AnderssonIK Gandvik25:25+8:068:26
3Tove JohanssonOK Alehof40:10+22:5113:20
Alice SödervallIK Gandvikej start

D18

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma GustafssonSOK Aneby18:236:13
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:36+0:136:18
3Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF18:51+0:286:23
4Marie Lindløv JensenOK Moss21:08+2:457:09
5Lovisa MoqvistLerums SOK21:25+3:027:15
6Emma IvarssonOK Kullingshof22:54+4:317:45
Nicolina MobergOK Tyrej start

H18

3 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung15:175:01
2Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK15:57+0:405:14
3Simon NordbergGöteborg-Majorna OK16:01+0:445:16
4Hugo MandingerTrollhättans SOK16:19+1:025:22
5Elias ThörnbladTrollhättans SOK16:39+1:225:28
6Nils Forsberg RundströmIFK Enskede17:24+2:075:43
7Emrik LindFK Herkules17:48+2:315:51
8Elias BergenfurIK Vikings OK19:05+3:486:16
9Wilmer HolmqvistSjövalla FK20:26+5:096:43
10Erik JohanssonOK Alehof20:54+5:376:52
11Simon LiljaIFK Lidingö SOK25:58+10:418:32
12Sigve FeylingKolbotn o Skimt OL35:55+20:3811:48

D16

2 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilde Margrethe SæbbøStavanger OK15:005:42
2Alina NiggliO Jura15:34+0:345:55
3Hanna AlsiöIF Hagen15:54+0:546:02
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK16:31+1:316:16
5Frida JohanssonOK Skärmen17:29+2:296:38
6Ida BengtssonOK Alehof19:01+4:017:13
7Wilma PetterssonOK Kullingshof19:30+4:307:24
8Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK19:43+4:437:29
9Alma AppelgrenTrollhättans SOK20:31+5:317:48
10Hilda MartanderTrollhättans SOK22:02+7:028:22
11Agnes KamforsOK Kullingshof23:17+8:178:51
12Linnea AxelssonÅmåls OK24:40+9:409:22
13Agnes ThulinKungälvs OK28:36+13:3610:52
14Hanna ThulinVästerås SOK34:35+19:3513:08
Tilda HagelbergEksjö SOKej godkänd
Rebecka RundbladFrämmestads IKutgått
Tova JessenFrämmestads IKej start
Vera PetterssonFalköpings AIK OKej start

H16

2 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna12:184:36
2David AlménVänersborgs SK14:00+1:425:14
3Olle MelénTrollhättans SOK14:05+1:475:16
4Alfred BjørnerødOK Moss14:06+1:485:16
5Viktor JemthIF Thor14:07+1:495:17
6Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:22+2:045:22
7Gunnar FovaeusSävedalens AIK14:37+2:195:28
8Liam JohanssonIF Hagen14:44+2:265:31
9Alfred HallqvistUlricehamns OK14:57+2:395:35
10Elias NordbergGöteborg-Majorna OK14:58+2:405:36
11Adam SkoglundUlricehamns OK15:09+2:515:40
12Peder HaugaardIndre Østfold OK15:18+3:005:43
13Lucas BoströmOK Alehof15:19+3:015:44
13Samuel BökeOK Skogshjortarna15:19+3:015:44
15Edvin LakeSundsvalls OK15:22+3:045:45
16Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna15:42+3:245:52
17Elis Forsberg RundströmIFK Enskede15:44+3:265:53
18Hans Grønborg NielsenAllerød OK15:56+3:385:58
19Arvid EkströmStenungsunds OK16:02+3:446:00
20Ludvig HedströmOK Skogshjortarna16:03+3:456:00
21Øyvind LamarkGanddal IL16:50+4:326:18
22Melker PalmJärfälla OK16:58+4:406:21
23Ebbe HolmqvistSjövalla FK17:07+4:496:24
24Johan LundStenungsunds OK17:27+5:096:32
25Oscar LundborgKungälvs OK17:43+5:256:38
26Hjalmar OlssonUddevalla OK20:44+8:267:45
27Philip VibergRyda SK21:31+9:138:03
28Alfred LeonTrollhättans SOK23:06+10:488:39
29Oscar NymanOK Gipen26:50+14:3210:02
30Albin AppelgrenTrollhättans SOK32:46+20:2812:16
Isak ThörnbladOK Flundrehofej godkänd
Alvin RösehagVänersborgs SKej godkänd
Stene FeylingKolbotn o Skimt OLej godkänd
David HermanssonÅmåls OKej start

D14

2 250 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÖstenssonOK Tranan14:076:16
2Alva BjörkTrollhättans SOK14:19+0:126:21
3Malva ArvidssonBrattås CK14:43+0:366:32
4Wilma ReinholdssonOK Alehof15:01+0:546:40
5Elsa MartanderTrollhättans SOK15:30+1:236:53
6Saga KällstrandÅmåls OK15:40+1:336:57
7Elsa MoqvistLerums SOK15:55+1:487:04
8Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna16:16+2:097:13
9Hanna WidegrenIK Gandvik16:33+2:267:21
10Emma ChristianssonUddevalla OK16:48+2:417:28
11Hanna NilssonHestra IF16:53+2:467:30
12Tilia OlssonUddevalla OK16:54+2:477:30
13Lisa AnderssonRyda SK17:00+2:537:33
14Maja LiljaIFK Lidingö SOK17:55+3:487:57
15Lisa Hafstad WallanderBrattås CK18:13+4:068:05
16Alva HagelbergEksjö SOK18:27+4:208:12
17Klara NilssonHestra IF18:45+4:388:20
18Linn BjörneldKalmar OK19:21+5:148:36
19Emelie ForslundKristinehamns OK19:45+5:388:46
20Sara Storm-AnderssonOK Tyr19:56+5:498:51
21Elma Sagli GudimIndre Østfold OK21:03+6:569:21
22Alva KarlssonMariestads FK21:06+6:599:22
22Maja NymanVänersborgs SK21:06+6:599:22
24Hilda AhlgrenIK Gandvik22:07+8:009:49
25Elin ForsbergIK Gandvik22:43+8:3610:05
26Sara BengtssonOK Alehof24:14+10:0710:46
27Lina AhlstedtÅmåls OK24:43+10:3610:59
28Linnea StenbaekOK Skogshjortarna24:48+10:4111:01
29Maja JosefssonVästvärmlands OK26:12+12:0511:38
30Ingrid WikströmOK Skogsvargarna28:45+14:3812:46
31Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna29:34+15:2713:08
32Vilma ThulinVästerås SOK30:37+16:3013:36
33Elsa SödervallIK Gandvik32:00+17:5314:13
34Ellen ThorssonRyda SK34:20+20:1315:15
Ida HederIK Gandvikej godkänd
Rebecca AhlbergOK Skogsvargarnaej godkänd

H14

2 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:035:21
2Viggo WulffOK Gränsen13:19+1:165:55
3Julius WiklundFalköpings AIK OK13:32+1:296:00
4Isak SkoglundUlricehamns OK13:42+1:396:05
5Johan ErikssonTrollhättans SOK13:46+1:436:07
6Noel BengtssonOK Skogshjortarna13:52+1:496:09
7Albin SkottÅmåls OK13:53+1:506:10
8Petter RybergMariestads FK15:43+3:406:59
9Edvin OckbornTrollhättans SOK15:58+3:557:05
10Erik Grønborg NielsenAllerød OK15:59+3:567:06
11Hugo BergenfurIK Vikings OK16:08+4:057:10
12Hugo TofténSOK Träff16:32+4:297:20
13Axel VibergRyda SK17:05+5:027:35
14Liam HogedalVänersborgs SK17:20+5:177:42
15Simon ThörnbladOK Flundrehof19:14+7:118:32
16Albin JemthIF Thor21:46+9:439:40
Birk BreimoOK Mossej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Viktor NilssonStångenäs AISej godkänd
Johan AnderssonIK Gandvikej godkänd
Hampus KarlssonRyda SKutgått

D12

1 760 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK11:176:24
2Andrea EnbomVänersborgs SK12:04+0:476:51
3Emilie HellströmÅmåls OK12:34+1:177:08
4Ida AnderssonVänersborgs SK12:42+1:257:12
5Emelina HolmqvistSjövalla FK13:04+1:477:25
6Emma Aune JakobsenOK Moss14:29+3:128:13
7Emilia MellegårdLidköpings VSK14:40+3:238:20
8Olivia GustafssonTrollhättans SOK14:46+3:298:23
9Ella PetterssonOK Kullingshof15:01+3:448:31
10Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna15:55+4:389:02
11Alice KällstrandÅmåls OK16:26+5:099:20
12Frida SkoglundUlricehamns OK16:42+5:259:29
13Hilma EkströmStenungsunds OK17:07+5:509:43
14Elin ZachrissonKungälvs OK17:57+6:4010:11
15Greta DelinRyda SK18:06+6:4910:17
16Nora PantzarOK Skogsvargarna18:18+7:0110:23
17Ida TofténSOK Träff18:25+7:0810:27
18Frida KällbergOK Skogsvargarna19:16+7:5910:56
19Ida SylvanVänersborgs SK22:07+10:5012:33
20Alice KlintefeltLidköpings VSK23:42+12:2513:27
Evelina BjörkmanKungälvs OKutgått
Moa BengtssonOK Skogshjortarnaej start

H12

1 750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip ValentinGöteborg-Majorna OK11:286:33
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK12:06+0:386:54
3Gabriel HogedalVänersborgs SK12:18+0:507:01
4Vilmer RybergMariestads FK12:39+1:117:13
5Selmer LøkenOK Moss13:05+1:377:28
6Isak DahlOK Alehof13:24+1:567:39
7Emil AnderssonRyda SK13:48+2:207:53
8Bruno FovaeusSävedalens AIK14:31+3:038:17
9Oliver HammarFalköpings AIK OK14:48+3:208:27
10Nore ModénVänersborgs SK15:19+3:518:45
11William LännhultEds SK15:22+3:548:46
12Rickard JemthIF Thor15:57+4:299:06
13Hugo GustavssonMullsjö SOK18:27+6:5910:32
14Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK20:43+9:1511:50
15Ole HillebrandVänersborgs SK22:27+10:5912:49
Peter SæbbøStavanger OKdiskvalificerad
Elias JosefssonVästvärmlands OKej godkänd
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej start

D10

1 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:097:18
2Elvira BuudIFK Mora OK13:01+2:529:21
3Meja PetterssonOK Kullingshof13:23+3:149:37
4Selma FeylingKolbotn o Skimt OL13:29+3:209:42
5Stina KlintefeltLidköpings VSK14:09+4:0010:10
6Moa DahlOK Alehof14:57+4:4810:45
7Elsa LakeSundsvalls OK15:34+5:2511:11
8Selma MartanderTrollhättans SOK16:56+6:4712:10
9Lovisa KristianssonTrollhättans SOK22:21+12:1216:04

H10

1 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes AnderssonVänersborgs SK8:516:22
2Jon Forsberg RundströmIFK Enskede10:18+1:277:24
3Oskar GustafssonTrollhättans SOK10:30+1:397:33
4Alexander ThulinVästerås SOK10:58+2:077:53
5Vilmer HagelbergEksjö SOK11:45+2:548:27
6Oscar AhlstedtÅmåls OK11:59+3:088:37
7Sixten BuudIFK Mora OK13:04+4:139:24
8Folke WikströmOK Skogsvargarna17:30+8:3912:35
9Trym BreimoOK Moss19:36+10:4514:06
10Max SylvanVänersborgs SK24:41+15:5017:45
11Jonathan ThorssonRyda SK26:37+17:4619:08
12Emil HillebrandVänersborgs SK55:15+46:2439:44
Malte AnderssonTrollhättans SOKej start

D35

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK18:096:09
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK20:59+2:507:06
3Anna HammarFalköpings AIK OK22:53+4:447:45
4Jenny EkströmStenungsunds OK25:17+7:088:34

H35

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JakobsenOK Moss19:006:11
2Viktor SundströmBredareds IF22:54+3:547:27
3Rikard AnderssonFalköpings AIK OK27:00+8:008:47

D40

2 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK14:485:59
2Åsa HedströmOK Skogshjortarna15:18+0:306:11
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK16:42+1:546:45
4Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad17:12+2:246:57
5Eva DahlOK Alehof17:26+2:387:03
6Linda LarssonFrämmestads IK17:51+3:037:13
7Kristina ÅhlundVänersborgs SK18:17+3:297:24
8Katarina EnbomVänersborgs SK18:38+3:507:32
9Daria NiggliO Jura18:42+3:547:34
10Sara WulffOK Gränsen19:03+4:157:42
11Annika LännhultEds SK20:05+5:178:07
12Kristine RoskifteOK Moss21:57+7:098:53
13Sofia JessenFrämmestads IK22:53+8:059:15
14Ann Helen Aaboge HaugaardIndre Østfold OK23:19+8:319:26
15Jenny JohnssonLidköpings VSK23:53+9:059:40
16Louise ModénVänersborgs SK29:45+14:5712:02

H40

3 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK15:435:13
2Øyvind LøkenOK Moss17:02+1:195:39
3Thomas RoskifteOK Moss17:07+1:245:41
4Mikael MellegårdLidköpings VSK17:11+1:285:42
5Magnus BertilssonOK Skogshjortarna17:18+1:355:44
6Stefan DahlOK Alehof17:22+1:395:46
7Magnus VedinTrollhättans SOK18:05+2:226:00
8Henning Bratland CarlsenOK Moss18:23+2:406:06
9Tomas JohanssonVänersborgs SK18:43+3:006:13
10Daniel JohanssonRyda SK18:52+3:096:16
11Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad19:18+3:356:24
12Viktor ThorssonRyda SK20:34+4:516:49
13Linus LännhultEds SK22:15+6:327:23
14Erik JohanssonOK Skogshjortarna22:35+6:527:30
15Anders FranzénLidköpings VSK22:59+7:167:38
16Michael ForslundKristinehamns OK26:27+10:448:47

D45

2 470 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika RundbladFrämmestads IK15:546:26
2Eva OdeVästerås SOK16:31+0:376:41
2Gisela LindFK Herkules16:31+0:376:41
4Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna17:22+1:287:01
5Karin Rahm BjörneldKalmar OK18:32+2:387:30
6Vibeke LamarkGanddal IL18:42+2:487:34
7Angélique Grønbo RasmussenAllerød OK19:08+3:147:44
8Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK19:09+3:157:45
9Karin AlthoffKungälvs OK19:35+3:417:55
10Maria HederIK Gandvik20:08+4:148:09
11Åsa SylvanVänersborgs SK21:25+5:318:40
12Mia ThulinKungälvs OK23:37+7:439:33
13Sofia DelinRyda SK23:41+7:479:35
14Carina WallgrenIstrums SK23:50+7:569:38
15Anita SælevikTorvastad Idrettslag24:02+8:089:43
16Teres ZachrissonKungälvs OK24:59+9:0510:06
17Åsa PetterssonOK Kullingshof25:02+9:0810:08
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Kajsa LakeSundsvalls OKej godkänd
Wenche M. SæbbøStavanger OKej start

H45

2 950 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BuudIFK Mora OK15:005:05
2Gary LarssonOK Skogshjortarna15:40+0:405:18
3Pär LiljaIFK Lidingö SOK16:11+1:115:29
4Erik AderstedtKungälvs OK16:23+1:235:33
5Olle BjörneldKalmar OK16:39+1:395:38
6Mats ThulinVästerås SOK16:50+1:505:42
7Jonas MelénTrollhättans SOK17:09+2:095:48
8Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK17:16+2:165:51
9Asle Sagli GudimIndre Østfold OK17:27+2:275:54
9Jörgen JohanssonKarlskrona SOK17:27+2:275:54
9Mats BergenfurIK Vikings OK17:27+2:275:54
12Per JemthIF Thor17:39+2:395:58
13Jone SæbbøStavanger OK17:48+2:486:02
14Anders ThulinKungälvs OK18:41+3:416:20
15Odd WallanderBrattås CK19:40+4:406:39
16Olof MartanderTrollhättans SOK19:52+4:526:44
17Espen FeylingKolbotn o Skimt OL21:42+6:427:21
18Patrik SvalinVänersborgs SK22:03+7:037:28
19Morten BreimoOK Moss24:26+9:268:16
20Joel GöranssonLidköpings VSK25:25+10:258:36
21Karl DelinRyda SK25:29+10:298:38
22Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK25:44+10:448:43
23Magnus AhlgrenIK Gandvik33:34+18:3411:22
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OKej start

D50

2 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina RundströmIFK Enskede14:326:09
2Jenny NymanVänersborgs SK14:39+0:076:12
3Karin ÖhlinSOK Aneby15:34+1:026:35
4Mia LiljaIFK Lidingö SOK16:24+1:526:56
5Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK17:13+2:417:17
6Wenche LindløvSarpsborg OL17:58+3:267:36
7Therése AnderssonRyda SK18:10+3:387:41
8Monica FeylingKolbotn o Skimt OL18:42+4:107:55
9Charlotte ÖstermanVänersborgs SK19:21+4:498:11
10Anneli AnderssonIK Gandvik20:15+5:438:34
11Teija LaunisASS Raisu Lumous22:30+7:589:32
12Annika JohanssonOK Alehof36:27+21:5515:26
Helena SödervallIK Gandvikej start
Anna ErikssonOK Älgenej start

H50

2 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LiljaOK Älgen13:215:24
2Jurg NiggliO Jura14:10+0:495:44
3Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK14:14+0:535:45
4Magnus SödervallIK Gandvik14:43+1:225:57
5Tore BjørnerødOK Moss14:47+1:265:59
6Janne MattssonTrollhättans SOK15:19+1:586:12
7Martin MandingerTrollhättans SOK15:28+2:076:15
8Jan WiklundFalköpings AIK OK15:50+2:296:24
9Lars HagelbergEksjö SOK16:13+2:526:33
10Stefan ErikssonOK Älgen16:39+3:186:44
11Trond LamarkGanddal IL16:40+3:196:44
12Håkan JanssonVänersborgs SK17:17+3:566:59
13Kjell JohanssonIF Hagen17:39+4:187:08
14Claes OlssonOK Gipen20:05+6:448:07
15Lars WassénVänersborgs SK20:19+6:588:13
16Marthin AnderssonIK Gandvik20:30+7:098:17
17Peter AnderssonOK Klyftamo20:40+7:198:22
18Per MyhreTorvastad Idrettslag20:51+7:308:26
19Dan-Olof JohanssonOK Alehof20:54+7:338:27
20Kasperi LaunisASS Raisu Lumous21:10+7:498:34
Per ForsbergIFK Enskedeej godkänd

D55

2 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SvenssonSolna OK16:147:09
2Lena PeterssonOK Alehof16:51+0:377:25
3Christina BirathStenungsunds OK17:27+1:137:41
4Eva HägnanderLidköpings VSK17:41+1:277:47
5Nina SchmidtTrollhättans SOK19:07+2:538:25
6Birgit HanssonHerrestads AIF19:46+3:328:42
7Anita BodinGällstadbygdens SOK23:02+6:4810:08
8Margareta MandingerTrollhättans SOK30:20+14:0613:21

H55

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna13:205:38
2Håkan SchmidtTrollhättans SOK13:43+0:235:48
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK13:46+0:265:50
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL13:47+0:275:50
5Ralph JohanssonStångenäs AIS14:15+0:556:02
6Øystein JensenSarpsborg OL14:59+1:396:20
7Odd-Ragnar PettersenOK Moss16:49+3:297:07
8Stefan HornebrantTrollhättans SOK19:48+6:288:23
9Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen23:51+10:3110:06
Charles MolinFalköpings AIK OKej start
Tormod JensenSarpsborg OLej start

D60

2 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Grete Synnøve Borge HoviSkien OK16:248:04
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK16:28+0:048:06
3Märit GustafssonEds SK18:42+2:189:12
4Wenche BjørnstadRingsaker OK19:54+3:309:48
5Margareta NetzTrollhättans SOK19:59+3:359:50
6Anne SørumIndre Østfold OK20:12+3:489:57
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK20:21+3:5710:01
8Ann Warma LaasOK Skogshjortarna21:22+4:5810:31
9Monika LarssonSkarpnäcks OL30:06+13:4214:49
10Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK34:35+18:1117:02
Anna-Carin MolinFalköpings AIK OKej start

H60

2 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK13:285:55
2Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK14:19+0:516:18
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK14:21+0:536:19
4Lasse JohanssonEds SK14:46+1:186:30
5Sture OttesenIndre Østfold OK15:07+1:396:39
6Harald HoviSkien OK15:11+1:436:41
7Lars ElfvingOK Gipen16:13+2:457:08
8Sven SundströmBredareds IF16:26+2:587:14
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK16:29+3:017:15
10Ulf BjörkdahlHerrestads AIF16:30+3:027:16
11Arne LundStenungsunds OK16:32+3:047:17
12Jerker NetzTrollhättans SOK16:47+3:197:23
13Lars LandströmLånghundra IF16:48+3:207:24
14Herman BakkeLøten o-lag25:27+11:5911:12
15Thord EkströmTrollhättans SOK26:47+13:1911:47
Urban LarssonOK Gipenej godkänd
Clas BörjessonIK Uvenej start

D65

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HogedalVänersborgs SK17:548:49
2Lis DæhliLøten o-lag18:23+0:299:03
3Ingrid JessenFrämmestads IK18:58+1:049:20
4Britt GunnarssonKristinehamns OK20:47+2:5310:14
5Eva PetterssonVäxjö OK21:14+3:2010:27
6Evamarie LundahlIF Hagen23:55+6:0111:46
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd

H65

2 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PetersonKungälvs OK13:046:26
2Lars HogedalVänersborgs SK14:01+0:576:54
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK14:27+1:237:07
4Anders ErikssonIF Hagen14:41+1:377:13
5Per FredrikssonOK Skogshjortarna15:14+2:107:30
6Ingvar AnderssonOK Amne17:19+4:158:31

D70

1 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna16:129:12
2Kajsa TofténHjobygdens OK17:49+1:3710:07
3Barbro BörjesonOK Skogshjortarna20:34+4:2211:41
4Ingrid TengelandIK Gandvik21:36+5:2412:16
5Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad22:06+5:5412:33
6Tordis Rytter JakobsenOK Moss22:08+5:5612:34

H70

1 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL11:536:33
2Bertil KarlssonHjobygdens OK12:19+0:266:48
3Leif LöfTrollhättans SOK12:24+0:316:51
4Geir TrøanKolbotn o Skimt OL14:34+2:418:02
5Jan BojlingSolna OK15:45+3:528:42
6Lennart KorénOK Branten15:47+3:548:43
7Lars-Åke SjökvistVärend GN OL16:04+4:118:52
8Kurt BodinGällstadbygdens SOK23:59+12:0613:15
Arne AlexanderssonStenungsunds OKej godkänd

D75

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berith IvehagFrämmestads IK18:0810:21
2Lillemor HallinOK Landehof26:05+7:5714:54

H75

1 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna13:357:30
2Lars LjungbergTrollhättans SOK14:35+1:008:03
3Per LjungbergOK Alehof16:09+2:348:55
4Kurt FredrixonOK Skogshjortarna16:37+3:029:10
5Lennart KarlssonTrollhättans SOK17:37+4:029:43
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad18:01+4:269:57
7Mårten SvenssonOK Gipen18:02+4:279:57
8Kuno EkdahlOK P422:19+8:4412:19
9Tord LöövOK Klyftamo35:17+21:4219:29
Gunnar BrystHjobygdens OKej start

D80

1 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger E. VamnesHamar OK23:4713:35
Gunnel BörjessonIK Uvenej start

U1

1 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solan LøkenOK Moss9:527:28
2Hannes ModénVänersborgs SK10:37+0:458:02
3Siri HulténVänersborgs SK12:18+2:269:19
4Gustav HederIK Gandvik12:29+2:379:27
5Albin PetterssonOK Alehof13:49+3:5710:28
6Siri SvalinVänersborgs SK14:29+4:3710:58
7Sofie ÖjerssonOK Flundrehof15:04+5:1211:24
8Johanna Larsson-EnerothVänersborgs SK18:03+8:1113:40
9Filip von SneidernVänersborgs SK18:05+8:1313:41
9Jonathan Larsson-EnerothVänersborgs SK18:05+8:1313:41
11Olivia RoskifteOK Moss21:10+11:1816:02
12Robin GullqvistVästvärmlands OK22:30+12:3817:02
13Klara AnderssonFalköpings AIK OK24:52+15:0018:50
14Algot HulténVänersborgs SK32:37+22:4524:42
Oscar LarssonTrollhättans SOKej godkänd
Isac GötesjöLidköpings VSKej godkänd
Vidar NilssonLidköpings VSKej godkänd
Vidar NilssonLidköpings VSKej start

U2

1 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PerssonEj klubbansluten15:1110:23
2Alva MellegårdLidköpings VSK15:36+0:2510:41
3Alexander JohanssonOK Gipen15:38+0:2710:42
4Malte ZijpVänersborgs SK16:28+1:1711:16
5Petter AnderssonRyda SK18:46+3:3512:51
6Nils EkströmStenungsunds OK19:13+4:0213:09
7Anna HallOK Skogsvargarna20:01+4:5013:42
8Noah Nilsson-DagEds SK20:08+4:5713:47
9Elmer LilleengHerrestads AIF20:26+5:1513:59
10Alfred SvenssonOK Skogsvargarna21:31+6:2014:44
11Alice PantzarOK Skogsvargarna23:30+8:1916:05
12Victor ErikssonOK Flundrehof35:10+19:5924:05
13Max ErikssonOK Flundrehof41:46+26:3528:36

Öppen motion 1

1 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OK11:118:02
2Ewa ForsbergIK Gandvik12:30+1:198:59
3Oskar AnderssonFalköpings AIK OK13:01+1:509:21
4Berit LarssonEj klubbansluten13:03+1:529:23
5Elida Sagli GudimIndre Østfold OK19:13+8:0213:49
6Elvira SyrEj klubbansluten20:19+9:0814:36
7Renee JohanssonVänersborgs SK31:31+20:2022:40

Öppen motion 3

1 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BlomqvistOK Skogsvargarna12:567:20
2Karin PantzarOK Skogsvargarna13:17+0:217:32
3Sofia SamuelssonOK Gipen15:54+2:589:02
4Lena AxelssonÅmåls OK17:43+4:4710:03
5Noah RingströmRydboholms SK17:59+5:0310:13
6Ida ZetterströmLidköpings VSK18:42+5:4610:37
7Birgitta WiklundOK Skogsvargarna21:58+9:0212:28
8Louise ThorssonRyda SK22:31+9:3512:47
9Bengt HogedalOK Gipen22:56+10:0013:01
10Birgit LjungOK Gipen22:58+10:0213:02
11Maria BjörklundTrollhättans SOK24:29+11:3313:54
12Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK25:45+12:4914:37
13Jessica Käck KarlssonMariestads FK26:03+13:0714:48
14Elisabet BreimoOK Moss27:55+14:5915:51
15Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna28:36+15:4016:15
16Erica JohanssonVänersborgs SK28:53+15:5716:24
17Alexander Martinez-NiklassonEj klubbansluten30:29+17:3317:19
Ivar LakeSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 5

2 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BackmanOK Tranan16:547:26
2Anders BjörklundTrollhättans SOK17:10+0:167:33
3Lennart NymanVänersborgs SK17:46+0:527:49
4Niklas KamforsOK Kullingshof18:17+1:238:03
4Anna RedforsEj klubbansluten18:17+1:238:03
6Martin EnströmTrollhättans SOK19:55+3:018:46
7Lisa ErikssonLidköpings VSK19:58+3:048:47
8Carina IvarssonOK Kullingshof20:18+3:248:56
9Michael BackmanEj klubbansluten20:42+3:489:07
10Fredrik WulffOK Gränsen20:59+4:059:14
11Elinor DalstrandÅmåls OK21:44+4:509:34
12Patric SvenssonOK Skogsvargarna22:14+5:209:47
13Annie KamforsOK Kullingshof22:24+5:309:52
14Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna22:34+5:409:56
15Tony GullqvistVästvärmlands OK22:38+5:449:58
16Marianne LøkenOK Moss24:35+7:4110:49
17Rune PetterssonFrämmestads IK25:01+8:0711:01
18Silvana LilleengHerrestads AIF26:29+9:3511:40
19Anna SandgrenVänersborgs SK29:02+12:0812:47
20Lotta PetersénOK Njudung30:10+13:1613:17
21Elisabeth Aune JakobsenOK Moss31:42+14:4813:57
22Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK33:16+16:2214:39
23Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK34:52+17:5815:21
24Gurjeet SinghOK Gipen41:05+24:1118:05

Öppen motion Häxtrail

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zandra BuudIFK Mora OK29:31
2Tomas PetersénOK Njudung30:12+0:41
3Susanne JohanssonStångenäs AIS39:14+9:43

Inskolning

1 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Mats HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Alvin KösterKungälvs OKfullföljt
Alfred NorbergVänersborgs SKfullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Gustav ThorssonRyda SKfullföljt

Öppen motion 8

3 390 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban RingströmRydboholms SK22:436:42
2Peter HallEj klubbansluten23:10+0:276:50
3Patrik LilleengOK Gipen23:17+0:346:52
4Torbjörn PetterssonOK Kullingshof23:25+0:426:54
5Tomas CarlssonÅmåls OK23:36+0:536:57
6Hampus KarlssonTrollhättans SK24:34+1:517:14
7Björn SätranEj klubbansluten24:58+2:157:21
8Martin LundStenungsunds OK25:02+2:197:23
9Jörgen NymanOK Gipen25:11+2:287:25
10Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna25:40+2:577:34
11Linus IsebornFrämmestads IK26:03+3:207:41
12Åsa WidarssonLinköpings OK26:20+3:377:46
13Gustav KlotzMalmö OK26:40+3:577:51
14Roger KlotzMalmö OK26:55+4:127:56 Ladda ner rutt i gpx-format
15Olof BjörkmanKungälvs OK27:12+4:298:01
16Niclas KjellmanLidköpings VSK27:44+5:018:10
17Hannah FovaeusSävedalens AIK27:50+5:078:12
18Lars KarlssonTrollhättans SK28:45+6:028:28
19Magnus FovaeusSävedalens AIK30:07+7:248:53
20Fredrik HederIK Gandvik33:20+10:379:49
21Magnus HallqvistUlricehamns OK34:48+12:0510:15
22Sofie LarssonEj klubbansluten36:01+13:1810:37
23Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF37:33+14:5011:04
24Caroline KarlssonTrollhättans SK38:06+15:2311:14
25Anna DavidssonEj klubbansluten38:18+15:3511:17
26Markus HedenVänersborgs SK41:52+19:0912:21
27Per-Erik SvenssonLidköpings VSK43:26+20:4312:48
28Oliwer GöranssonLidköpings VSK44:53+22:1013:14
29Hans AnderssonIK Gandvik48:19+25:3614:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser