Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götaälvdalsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götaälvdalsträffen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: onsdag 1 maj 2019

D21

7 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK1:11:519:00
2Marianne HaugIK Hakarpspojkarna1:12:08+0:179:03
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:22:29+10:3810:20
4Margret ZimmermannEstonia1:26:33+14:4210:51
Maria LundStenungsunds OKej godkänd
Cecilia GrothKungälvs OKej start

H21

10 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:10:066:58
2Timo SildKoovee1:14:49+4:437:27
3Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:15:36+5:307:31
4Simon AnderssonTrollhättans SOK1:20:09+10:037:58
5Mattias NilssonÄrla IF1:20:19+10:137:59
6Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:23:36+13:308:19
7Tobias MattssonTrollhättans SOK1:28:05+17:598:46
8Simon LindbergIK Uven1:39:18+29:129:53
9Oscar KarlssonTrollhättans SOK2:26:57+1:16:5114:38
Joar TryggöTrollhättans SOKej godkänd

H21 Kort

7 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK1:24:5511:15
2Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:26:43+1:4811:30
3Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb2:00:51+35:5616:01

D18

4 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida SüdhoffBrattås CK1:03:5814:05
2Matilda JohannessonFrölunda OL1:19:33+15:3517:31

H18

5 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias ThörnbladTrollhättans SOK1:11:2511:58
2Erik JohanssonOK Alehof2:01:25+50:0020:22

D17-20 Kort

3 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove JohanssonOK Alehof1:20:0020:18

D16

4 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis BergstrandUddevalla OK45:5310:34
2Frida JohanssonOK Skärmen47:59+2:0611:03
3Molly GranängKungälvs OK53:56+8:0312:25
4Emilia SandinOK Skärmen2:01:54+1:16:0128:05

H16

4 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AlménVänersborgs SK36:307:26
2Willy FjällborgStenungsunds OK38:36+2:067:51
3Lucas BoströmOK Alehof42:31+6:018:39
4Melker AnderssonEds SK44:34+8:049:04
5Axel BrönnestamOK Gipen46:33+10:039:28
6Arvid EkströmStenungsunds OK50:55+14:2510:22
7Gustav BertsOK Alehof52:34+16:0410:42
8David HermanssonÅmåls OK53:33+17:0310:54
9Alfred JohanssonOK Alehof54:44+18:1411:08
10Hjalmar OlssonUddevalla OK57:12+20:4211:38
11Johan LundStenungsunds OK57:30+21:0011:42
12Isak ThörnbladOK Flundrehof1:04:03+27:3313:02
13Adrian BergqvistOK Alehof1:05:49+29:1913:24
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Linus NilssonÅmåls OKej start

H16 Kort

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LjungkvistOK Alehof51:4713:16
2Ludvig KarlssonTrollhättans SOK1:12:18+20:3118:32

D14

3 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilia OlssonUddevalla OK37:279:36
2Malva ArvidssonBrattås CK41:18+3:5110:35
3Molly BergstrandUddevalla OK42:58+5:3111:01
4Signe LundqvistSjövalla FK45:06+7:3911:33
5Miranda WallströmSävedalens AIK50:49+13:2213:01
6Clara LövgärdOK Alehof54:21+16:5413:56
7Elsie GerhardtBrattås CK55:47+18:2014:18
8Maja NymanVänersborgs SK1:04:56+27:2916:38
Felicia SandinOK Skärmenej godkänd

H14

3 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ErikssonTrollhättans SOK35:089:00
2Felix JohanssonOK Alehof42:48+7:4010:58
3Erik SlättOK Alehof44:59+9:5111:32
4Viktor NilssonStångenäs AIS46:31+11:2311:55
5Elving LomanderUddevalla OK50:00+14:5212:49
6Erik SüdhoffBrattås CK52:06+16:5813:21
7August LinderOK Gipen53:58+18:5013:50
8Alexander LännhultEds SK58:39+23:3115:02
9Max NymanOK Gipen1:06:54+31:4617:09
10Simon ThörnbladOK Flundrehof1:13:36+38:2818:52
Olle KullmanOK Alehofej godkänd

D14 Kort

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen ErikssonOK Flundrehof30:069:44
Hanna SchälinOK Alehofej godkänd
Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarnaej godkänd

H14 Kort

3 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tor LindénUddevalla OKej start

D12

3 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK25:108:08
2Ida AnderssonVänersborgs SK31:42+6:3210:15
3Linn EnbomVänersborgs SK34:59+9:4911:19
4Tilda ErikssonOK Flundrehof37:29+12:1912:07
5Lilly JorehedOK Gipen39:16+14:0612:42
6Anna JohannessonFrölunda OL39:44+14:3412:51
7Alma OlssonUddevalla OK42:49+17:3913:51
8Maja Alenvik-dahlOK Alehof43:55+18:4514:12
9Ebba LövgärdOK Alehof46:13+21:0314:57
10Evelina BjörkmanKungälvs OK47:43+22:3315:26
11Hilma EkströmStenungsunds OK49:48+24:3816:06
12Elsa ForsengLjungskile FK53:02+27:5217:09
13Vilma HenrikssonUddevalla OK57:25+32:1518:34
Vera KlingbergLjungskile FKej godkänd
Signe KullmanOK Alehofej godkänd

H12

3 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Floyd GerhardtBrattås CK27:238:51
2Gustav StåhlSävedalens AIK28:27+1:049:12
3Axel EkdalaKungälvs OK29:21+1:589:29
4Nore ModénVänersborgs SK30:58+3:3510:01
5Rasmus GranängKungälvs OK31:06+3:4310:03
6Malte LjungkvistOK Alehof32:18+4:5510:27
7Vidar EkdalaKungälvs OK33:09+5:4610:43
8Erik KarlénOK Gipen34:54+7:3111:17
9Axel SlättOK Alehof38:41+11:1812:31
10William LännhultEds SK39:46+12:2312:52
11Miles GerhardtBrattås CK46:23+19:0015:00
12Melker MalmEds SK1:09:26+42:0322:28

H12 Kort

2 540 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias BergqvistOK Alehofej start

D10

2 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WallströmSävedalens AIK27:4210:54
2Elin SundbergLjungskile FK35:00+7:1813:46
3Celia KlingbergLjungskile FK41:03+13:2116:09
4Rebecca ErikssonOK Skärmen46:07+18:2518:09
5Jessica ErikssonOK Skärmen46:32+18:5018:19
6Agnes MalmEds SK52:33+24:5120:41
Madeleine BergqvistOK Alehofutgått

H10

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ArvidssonBrattås CK19:177:35
2Johannes AnderssonVänersborgs SK19:31+0:147:41
3Hilding MartinssonLerums SOK23:17+4:009:10
4Ted NömmIFK Göteborg Orientering24:18+5:019:34
5Filip StåhlSävedalens AIK25:43+6:2610:07
6Arvid HögnertOK Flundrehof26:48+7:3110:33
7Rasmus LindénUddevalla OK27:45+8:2810:55
8Vide KlingbergLjungskile FK30:15+10:5811:54
9Hampus GustafssonEds SK33:11+13:5413:03
10Alexander JohanssonOK Gipen36:30+17:1314:22
11Elias OhlssonBrattås CK38:33+19:1615:10
12Leo BertsOK Alehof40:15+20:5815:50

H35

7 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HögnertOK Flundrehof2:02:0715:19

D40

4 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Annika LännhultEds SKej godkänd
Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OKej start

H40

7 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus VedinTrollhättans SOK1:16:1910:07
2Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:35:58+19:3912:43
3Linus LännhultEds SK1:39:38+23:1913:12
4Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:51:06+34:4714:44

D45

4 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LövgärdOK Alehof47:2510:26
2Kristin EkdalaKungälvs OK56:13+8:4812:22
3Ellinor JohanssonOK Alehof1:00:43+13:1813:22
4Christina SüdhoffBrattås CK1:06:56+19:3114:44

H45

6 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK57:558:57
2Anders LövgärdOK Alehof1:05:12+7:1710:04
3Håkan LindénUddevalla OK1:20:39+22:4412:27
4Lars KullmanOK Alehof1:25:02+27:0713:08
5Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:40:51+42:5615:35
Johan BertsOK Alehofej godkänd
Thomas BergstrandUddevalla OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Gunnar ElveljungStångenäs AISej start

D50

3 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK41:2910:31
2Gunilla EdgrenTrollhättans SOK52:43+11:1413:22
3Heli MarjomaaStigsökarna53:17+11:4813:31
4Gun RosendahlIF Marin Väst1:41:05+59:3625:39
Katarina AlmehedFrölunda OLej godkänd
Elisabeth WilhelmssonOK Skogsvargarnaej godkänd

H50

5 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK49:298:18
2Patrik SvantessonTrollhättans SOK52:53+3:248:52
3Janne MattssonTrollhättans SOK1:01:40+12:1110:20
4Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK1:02:20+12:5110:27
5Tomas HermanssonÅmåls OK1:03:54+14:2510:43
6Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:15:49+26:2012:43
7Martin EkdalaKungälvs OK1:16:29+27:0012:49
8Gunnar HallOK Skogsvargarna1:17:50+28:2113:03
9David GabrielssonSävedalens AIK1:18:50+29:2113:13
10Carl NorinFrölunda OL1:19:04+29:3513:15
11Hans-Olof PerssonOK Alehof1:26:37+37:0814:31
12Pär JohannessonFrölunda OL1:38:29+49:0016:31
13Fredrik NilssonStångenäs AIS1:51:50+1:02:2118:45

D55

3 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK50:3012:49
2Lena PeterssonOK Alehof52:05+1:3513:13
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK56:43+6:1314:23
4Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK57:55+7:2514:41
5Nina BejbomUddevalla OK1:00:49+10:1915:26
6Mona OlssonBrattås CK1:04:23+13:5316:20
7Karin LaurellOK Flundrehof1:07:31+17:0117:08
8Birgit HanssonHerrestads AIF1:39:36+49:0625:16
Christina BirathStenungsunds OKej godkänd
Catharina KarlssonTrollhättans SOKej start

H55

5 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK52:029:22
2Bengt JohanssonOK Tyr1:00:49+8:4710:57
3Stefan GustafssonOK Skogshjortarna1:01:18+9:1611:02
4Ragnar UppströmFK Herkules1:06:55+14:5312:03 Ladda ner rutt i gpx-format
5Karl ErikssonUddevalla OK1:10:20+18:1812:40
6Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK1:12:22+20:2013:02
6Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:12:22+20:2013:02
8Mikael JohanssonOK Skärmen1:16:06+24:0413:42
9Ulf AlmehedFrölunda OL1:20:23+28:2114:29
10Mats LindströmOK Skärmen1:25:22+33:2015:22
11Håkan WåhlanderFrölunda OL1:32:03+40:0116:35
12Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:33:33+41:3116:51
13Börje PerssonOK Alehof1:45:17+53:1518:58
14Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:49:46+57:4419:46
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd

D60

3 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli Brander NilssonStenungsunds OK57:1316:29
2Eva KarlssonUddevalla OK1:02:55+5:4218:07
3Märit GustafssonEds SK1:10:06+12:5320:12
4Lisa LarssonSjövalla FK1:18:15+21:0222:33
5Monika NilssonOK Alehof1:19:38+22:2522:56
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:22:15+25:0223:42
Gunilla HolmbergHerrestads AIFej godkänd

H60

4 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlssonIdefjordens SK52:4010:33
2Rune KristiansenIdefjordens SK1:00:10+7:3012:03
3Lasse JohanssonEds SK1:01:56+9:1612:24
4Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:07:31+14:5113:31
5Johan KarlssonTrollhättans SOK1:11:10+18:3014:15
6Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:15:46+23:0615:11
7Arne LundStenungsunds OK1:19:32+26:5215:56
8Bengt BivrinIdefjordens SK1:22:41+30:0116:34
9Martin EickhoffSävedalens AIK1:24:27+31:4716:55
10Jan SveideFrölunda OL1:56:53+1:04:1323:25
11Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK2:01:02+1:08:2224:15
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd

D65

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK43:5812:40
2Gunilla HogedalVänersborgs SK1:02:13+18:1517:55
3Yvonne GalborgenEds SK1:26:01+42:0324:47
Gunnel TurpeinenKvillebyns SKej start

H65

4 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JanlövIF Åland55:5512:18
2Lars HogedalVänersborgs SK56:30+0:3512:26
3Kent KardellLjungskile FK59:44+3:4913:09
4Gunnar BejbomUddevalla OK1:00:28+4:3313:19
5Kent ErikssonLerums SOK1:01:51+5:5613:37
6Ulf PetersonKungälvs OK1:02:17+6:2213:43
7Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:05:15+9:2014:22
8Arvid GalborgenEds SK1:05:40+9:4514:27
9Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:08:21+12:2615:03
10Bengt SvedjebySkattkärrs SOK1:09:50+13:5515:22
11Roalh KlevelandKvillebyns SK1:11:32+15:3715:45
12Dan WidercrantzOK Skärmen1:11:42+15:4715:47
13Lennart VamlingFrölunda OL1:12:42+16:4716:00
14Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:17:06+21:1116:58
15Bror WidénUddevalla OK1:17:08+21:1316:59
16Arne AlfredssonUddevalla OK1:25:11+29:1618:45
17Matti LindqvistTrollhättans SOK1:25:34+29:3918:50
18Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:29:49+33:5419:47
19Roland MattssonOK Skärmen1:29:53+33:5819:47
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej godkänd

D70

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof48:0715:46
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:02:01+13:5420:20
3Ingegerd OlssonOK Alehof1:08:51+20:4422:34

H70

4 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HermanssonStångenäs AIS45:0811:11
2Per-Arne KällénUddevalla OK45:35+0:2711:18
3Leif LöfTrollhättans SOK47:24+2:1611:45
4Rune SandbergUddevalla OK48:41+3:3312:04
5Bo KarlssonLjungskile FK49:53+4:4512:22
6Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS1:00:53+15:4515:06
7Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:02:59+17:5115:37
8Jack GrönroosOK Alehof1:03:13+18:0515:41
9Oskar JohanssonStångenäs AIS1:08:31+23:2317:00
10Per-Olof FernbergIS Skanne1:18:35+33:2719:29
11Sten OlssonOK Alehof1:42:43+57:3525:29
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Olof KarlssonUddevalla OKej godkänd
Hans LindqvistTrollhättans SOKej start

D75

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena WaernTrollhättans SOK46:3015:14
2Margareta JohanssonTrollhättans SOK1:17:40+31:1025:27
3Eva OlofssonOK Flundrehof1:51:34+1:05:0436:34
4Elvy BörjessonOK Alehof1:52:59+1:06:2937:02

H75

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungbergOK Alehof53:0014:53
2Leif OlofssonOK Flundrehof53:22+0:2214:59
3Lars LjungbergTrollhättans SOK57:27+4:2716:08
4Bengt BörjessonOK Alehof1:05:01+12:0118:15
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:05:25+12:2518:22

H80

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allsing CarlssonOK Skogsvargarna42:4714:01
2Andre AlexanderssonKungälvs OK44:44+1:5714:40
3Ingemar SvenssonLunds OK54:01+11:1417:42
4Leif JohanssonTrollhättans SOK58:04+15:1719:02
Evert JenhallOK Skogsvargarnaej start

Inskolning

1 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tor AbrahamssonBrattås CKfullföljt
Mellane AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Jakob AnderssonOK Alehoffullföljt
Knut DavidssonUddevalla OKfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Tea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Natalie FridströmOK Gipenfullföljt
Lova HogedalOK Alehoffullföljt
Artur HöögUddevalla OKfullföljt
Viktora JohanssonOK Gipenfullföljt
Hugo KarlssonKlubblösfullföljt
Erik LevinOK Skogsvargarnafullföljt
Jesper NethGöteborgs SKfullföljt
ALICE nILSSONOK Flundrehoffullföljt
Albin PetterssonOK Alehoffullföljt
Isa RabitKlubblösfullföljt
Viktor SunnessonOK Alehoffullföljt
Elin TörnelandOK Gipenfullföljt
Hampus TörnelandOK Gipenfullföljt
Hillevi WallebäckLjungskile FKfullföljt
Inez WallebäckLjungskile FKfullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKej start

U1

2 350 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering21:259:06
2Albert NorbergIF Marin Väst22:14+0:499:27
3Hannes ModénVänersborgs SK25:03+3:3810:39
3Anton LindellOK Alehof25:03+3:3810:39
5Alva KullmanOK Alehof26:59+5:3411:28
6Ester OhlssonBrattås CK27:46+6:2111:48
7Ammanda KristenssonStångenäs AIS28:18+6:5312:02
8Jack MattssonEds SK32:38+11:1313:53
9Gabriel SlättOK Alehof34:49+13:2414:48
10Axel JonssonHudiksvalls OK34:58+13:3314:52
11Haldan LomanderUddevalla OK36:04+14:3915:20
12Ville AbrahamssonBrattås CK37:44+16:1916:03
13Nils EkedalBrattås CK39:18+17:5316:43
14Saga AlmBrattås CK39:20+17:5516:44
15Ellen JohanssonOK Flundrehof42:51+21:2618:14
16Amanda JohanssonEds SK47:00+25:3520:00
16Klara GalleEds SK47:00+25:3520:00
18Sofie ÖjessonOK Flundrehof47:42+26:1720:17
19Algot MalmEds SK51:28+30:0321:54
20Meja ErikssonBrattås CK58:25+37:0024:51
21Victor ErikssonOK Flundrehof1:00:06+38:4125:34

U2

2 540 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin HogedalOK Alehof21:448:33
2Arild NorbergIF Marin Väst25:01+3:179:50
3Elias SvallinOK Alehof28:27+6:4311:12
4Vidar SunnessonOK Alehof30:00+8:1611:48
5Elias GranängKungälvs OK30:52+9:0812:09
6Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb33:10+11:2613:03
7Oskar GalleEds SK33:11+11:2713:03
8Ebba ForsengLjungskile FK33:50+12:0613:19
9Julia JohanssonEds SK33:55+12:1113:21
10Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:07+12:2313:25
11Anna CarlssonTingbers AIS34:20+12:3613:31
12Oskar BryntessonEds SK39:29+17:4515:32
13Nora EngqvistOK Flundrehof39:38+17:5415:36
14Jesper NilssonKungälvs OK42:31+20:4716:44
15Patricia ErikssonOK Skärmen44:27+22:4317:30
16William AlfredssonOK Flundrehof44:57+23:1317:41
17Pontus MattssonEds SK45:03+23:1917:44
18Oliver NilssonOK Flundrehof45:04+23:2017:44
19Ella BryntessonEds SK45:31+23:4717:55
20Joel GustafssonEds SK46:55+25:1118:28
21Sven KarlssonOK Alehof47:51+26:0718:50
22Alfred SvenssonOK Skogsvargarna48:15+26:3118:59
23nORA jOHANSSONOK Flundrehof50:05+28:2119:43
24Linus AhlströmOK Flundrehof51:47+30:0320:23
25Anna HallOK Skogsvargarna1:04:11+42:2725:16
26NILS ERIKSSONStenungsunds OK1:08:00+46:1626:46
27Måns LindénUddevalla OK2:32:35+2:10:511:00:04
Jakob SundbergLjungskile FKej godkänd
Vilgot NilssonStenungsunds OKej start

Öppen 1

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AbrahamssonBrattås CK34:2513:42
2Rasmus WallströmLjungskile FK37:23+2:5814:53
3Susanne NyströmStenungsunds OK42:59+8:3417:07
4Märta NyströmStenungsunds OK43:01+8:3617:08

Öppen 3

2 830 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AbrahamssonBrattås CK23:338:19
2Alexander NilssonKungälvs OK28:05+4:329:55
3Klara MartinssonLerums SOK29:22+5:4910:22
4Maria NethGöteborgs SK30:14+6:4110:40
5Tomas ÅkerströmFK Herkules31:01+7:2810:57
6Hanne JensenEds SK31:39+8:0611:11
7Anna HasselrotOK Flundrehof32:31+8:5811:29
8KARIN tÖRNBLADOK Flundrehof33:56+10:2311:59
9Irma JonssonHudiksvalls OK34:14+10:4112:05
9Markus JohnssonHudiksvalls OK34:14+10:4112:05
11Elin JohnssonHudiksvalls OK34:47+11:1412:17
12Helena NorbergIF Marin Väst34:53+11:2012:19
13Julia HenrikssonHudiksvalls OK35:20+11:4712:29
14Anna-Karin ForsängLjungskile FK35:47+12:1412:38
15Ingemar AhlbergOK Skogsvargarna38:06+14:3313:27
16Ingegerd FrickTrollhättans SK38:26+14:5313:34
17Marie Henriksson NäsmanUddevalla OK39:19+15:4613:53
18Caroline OhlssonBrattås CK39:54+16:2114:05
19Maria BjörklundTrollhättans SOK39:55+16:2214:06
20Carina SåbyOK Flundrehof44:34+21:0115:44
21Martin EricssonOK Flundrehof44:45+21:1215:48
22Rune JungbjerGöteborgs SK45:04+21:3115:55
23Peter WilhelmssonOK Skogsvargarna49:42+26:0917:33
24Ingrid HögnertOK Flundrehof54:47+31:1419:21
25Frida HögnertOK Flundrehof55:37+32:0419:39
26Benjamin VinkOK Gipen59:43+36:1021:06
Sara AnderssonVänersborgs SKej start
Magnus NilssonStenungsunds OKej start
Tilda SåbyOK Flundrehofej start

Öppen 4

4 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SvenssonFrölunda OL59:2713:34
2Marie AlenvikOK Alehof1:13:39+14:1216:48
3Magnus GollungbergFrölunda OL1:23:57+24:3019:10

Öppen 5

3 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan ClassonOK Flundrehof40:5111:40
2Jan UhrbergBrattås CK44:54+4:0312:49
3Sune WikströmKlubblös47:19+6:2813:31
4Mats OhlssonBrattås CK49:54+9:0314:15
5Maria AnderssonKvillebyns SK50:26+9:3514:24
6Ylva WestUddevalla OK50:30+9:3914:25
7Carl-Johan StåhlSävedalens AIK51:07+10:1614:36
8Katarina ÅkerströmFK Herkules51:24+10:3314:41
9Patric SvenssonOK Skogsvargarna52:36+11:4515:01
10Linda GerhardtBrattås CK54:18+13:2715:30
11Marian WasseniusUddevalla OK55:37+14:4615:53
12Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro56:28+15:3716:08
13Berkley StaggOK Skogsvargarna57:30+16:3916:25
14Louise ModénVänersborgs SK58:13+17:2216:38
15Krister AndreIF Marin Väst58:24+17:3316:41
16Ingalill NilssonUddevalla OK58:56+18:0516:50
17Jan LarssonFrämmestads IK59:55+19:0417:07
18Helena LundqvistSjövalla FK1:00:34+19:4317:18
19Pär MalmEds SK1:04:45+23:5418:30
20BirgittaCarlson Tolered-Utby Ol-klubb1:07:45+26:5419:21
21Lina ErikssonOK Flundrehof1:11:29+30:3820:25
22Fredrik LeonTrollhättans SOK1:13:03+32:1220:52
23Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:23:02+42:1123:43
24Maria VamlingFrölunda OL1:23:57+43:0623:59
25Bengt Åke HenrikssonIFK Göteborg Orientering1:26:47+45:5624:47
Leo KarlssonOK Alehofej godkänd
Peter NorbergIF Marin Västej godkänd

Öppen 6

5 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus StafstedtFrämmestads IK1:17:1514:13
2Matts GruvefeltIFK Göteborg Orientering1:21:52+4:3715:04
3Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:21:55+4:4015:05
4Jonas LundqvistSjövalla FK2:00:58+43:4322:16
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Christer Brander NilssonStenungsunds OKej start

Öppen 7

3 040 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar SvalinOK Alehof24:448:08
2Lotta NybergOK Alehof32:06+7:2210:33
3Staffan NethGöteborgs SK33:26+8:4210:59
4Johan SundbergLjungskile FK35:16+10:3211:36
5Tomas KarlssonFrämmestads IK35:31+10:4711:40
6Luva NilssonKungälvs OK37:29+12:4512:19
7Bo KronOK Flundrehof38:21+13:3712:36
8Katarina EnbomVänersborgs SK38:47+14:0312:45
9Sten Åke NilssonOK Alehof39:01+14:1712:50
10Mikael NömmIFK Göteborg Orientering39:14+14:3012:54
11Maria WidmarkIF Hagen40:28+15:4413:18
12Anni HogedalOK Alehof40:49+16:0513:25
13Ingalill WahlbergVänersborgs SK41:33+16:4913:40
14Marie KarlssonStenungsunds OK42:13+17:2913:53
15Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering43:04+18:2014:10
16Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb43:06+18:2214:10
17Ulrika HellmanUddevalla OK44:35+19:5114:39
18Ylva SunnessonOK Alehof44:45+20:0114:43
19Göran SandbergUddevalla IS46:35+21:5115:19
20Karin KullmanOK Alehof46:50+22:0615:24
21Elisabet HöögUddevalla OK48:25+23:4115:55
22Gösta MalmerIF Marin Väst49:06+24:2216:09
23Lars LarssonSjövalla FK49:27+24:4316:15
24Mattias ModénVänersborgs SK49:33+24:4916:17
25Peter LarssonTrollhättans SOK50:59+26:1516:46
26Håkan EggerthIF Hagen51:25+26:4116:54
27Mats HanssonOK Alehof51:28+26:4416:55
28Marion HallstenUddevalla OK53:43+28:5917:40
29Christina StåhlSävedalens AIK59:09+34:2519:27
30Annika Repo WallmanOK Skogsvargarna1:00:09+35:2519:47
31Rutna VaitkeOK Skogsvargarna1:00:25+35:4119:52
32Algot HanssonKungälvs OK1:01:24+36:4020:11
33Göte NatanelssonLjungskile FK1:04:24+39:4021:11
34Fredrik AssarssonKlubblös1:05:36+40:5221:34
35Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:26:25+1:01:4128:25
36Magnus BergqvistOK Alehof1:28:10+1:03:2629:00
37Kristin HolmbergKlubblös1:48:17+1:23:3335:37
Sven PerssonLjungskile FKej godkänd
Maria TryggöTrollhättans SOKej godkänd
Annika JohanssonOK Alehofej godkänd
Anna BergquistKlubblösej godkänd
Kristin Back FriskVänersborgs SKej godkänd

Öppen 8

4 470 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias LindellOK Alehof36:068:04
2Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering46:07+10:0110:19
3Mattias KlingbergLjungskile FK46:34+10:2810:25
4Franz WallebäckLjungskile FK50:35+14:2911:18
5Erik KvarnströmKils OK51:34+15:2811:32
6Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering58:36+22:3013:06
7Jan GranängKungälvs OK58:52+22:4613:10
8Hedda BergqvistGöteborg-Majorna OK59:45+23:3913:22
9Olof StåhlSävedalens AIK1:01:48+25:4213:49
10Patrik JohanssonLerums SOK1:01:56+25:5013:51
11Håkan BerntssonFrölunda OL1:02:03+25:5713:52
12Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:03:32+27:2614:12
13Stefan MillegardSävedalens AIK1:05:55+29:4914:44
14Martin WestUddevalla OK1:05:58+29:5214:45
15Oskar CarlssonKvillebyns SK1:08:07+32:0115:14
16Mattias GustavssonKlubblös1:10:11+34:0515:42
17Fredrik PerssonFK Åsen1:11:24+35:1815:58
18Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:11:33+35:2716:00
19Niklas NygrenFrölunda OL1:13:50+37:4416:31
20Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK1:17:14+41:0817:16
21Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:18:21+42:1517:31
22Johannes SüdhoffBrattås CK1:19:32+43:2617:47
23Lars NohleKungälvs OK1:20:26+44:2017:59
24Jonas MelenTrollhättans SOK1:23:10+47:0418:36
25Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:30:35+54:2920:15
26Jan RydénSjövalla FK1:33:12+57:0620:51
27Ronja ArvidssonIK Uven1:35:17+59:1121:18
Axel JosefssonOK Alehofej godkänd
Olof BjörkmanKungälvs OKej godkänd

Öppen 9

7 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg Orientering1:02:028:14
2Martin AnkelOK Alehof1:06:30+4:288:49
3Jonas PalmSävedalens AIK1:09:48+7:469:16
4Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK1:10:25+8:239:21
5JONAS zAKARIASSONUddevalla OK1:16:56+14:5410:13
6Niklas ÖsterlundUlricehamns OK1:17:46+15:4410:19
7Pär SvenssonStenungsunds OK1:24:04+22:0211:09
8Karl LarssonUddevalla OK1:26:33+24:3111:29
9Jan HanssonStenungsunds OK1:32:13+30:1112:14
10Svante LundgrenKlubblös2:03:41+1:01:3916:25
Fredrik OlssonUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser