Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morokulien 2-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Jösse / Åmotfors OK
Datum: lördag 6 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

3 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny ErikssonOK Kåre31:008:35
2Malin KristianssonTrollhättans SOK31:27+0:278:42
3My WestlundOK Tyr36:04+5:049:59
4Ida KristianssonHalden SK36:29+5:2910:06
5Jenny Bagge AnlindLeksands OK40:13+9:1311:08
6Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf41:11+10:1111:24
7Ebba LindOK Skärmen46:41+15:4112:55
8Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK47:06+16:0613:02
9Heidi VogtØstmarka OK47:08+16:0813:03 Ladda ner rutt i gpx-format
10Maria ErikssonVästvärmlands OK47:23+16:2313:07
11Linda EngenRaumar Orientering49:00+18:0013:34
12Maria BrodinFossum IF49:28+18:2813:42
13Elin ErikssonVästvärmlands OK50:02+19:0213:51
14Stine AustadRaumar Orientering1:06:41+35:4118:28

H21

4 150 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK29:547:12
2Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna30:55+1:017:26
3Linus KristianssonTrollhättans SOK31:32+1:387:35
4Göran AnlindLeksands OK32:37+2:437:51
5Jan OlmKils OK33:04+3:107:58
6Kristian DahlströmIFK Mora OK33:06+3:127:58
7Jan Richard EriksenAsker SK33:35+3:418:05
8Björn KristianssonTrollhättans SOK33:36+3:428:05
9Inge Andreas LindsethNydalens SK34:25+4:318:17
10Lars JohanssonKarlsbyhedens OK34:59+5:058:25
11Joar TryggöTrollhättans SOK35:00+5:068:26
12Adrian DahlströmIFK Mora OK36:43+6:498:50
13Hallvard BergeOK Hierne37:20+7:268:59
14Eskil TryggöTrollhättans SOK39:14+9:209:27
15Anders HedqvistOK Tyr48:06+18:1211:35
16Peter LöfgrenTäby OK49:10+19:1611:50
17Martin KvarnströmKils OK50:48+20:5412:14
18Joakim PerssonKils OK51:05+21:1112:18
19Erik RåbergFossum IF52:34+22:4012:39
20Anders EmilssonNTNUI54:51+24:5713:13
21Lars HolenNydalens SK55:06+25:1213:16
Sigve VågsnesOppsal Orienteringej start
Adam NymanCentrum OKej start

D21 Kort

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KristianssonTrollhättans SOK31:0710:55
2Anne Berg GjølbergLarvik OK1:08:27+37:2024:01
Julia HellmarkHadeland OLej godkänd

H21 Kort

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trond FrøvollOdal OL36:5712:57
2Didrik BredesenLillomarka OL1:02:05+25:0821:47
3Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:24:05+47:0829:30

D17-20

3 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Blakkestad IngesenFossum IF38:4611:36
2Mathilde SønsterudbråtenLillomarka OL47:10+8:2414:07
3Elin BlomkvistSkattkärrs SOK52:09+13:2315:36
4Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering53:06+14:2015:53
5Elise StørenBø OL1:10:18+31:3221:02
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H17-20

3 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton UllerKils OK31:019:00
2Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering31:17+0:169:05
3Øyvind Eliseussen-SkalleHarstad OL38:28+7:2711:10
4Henrik Åserud SørensenOdal OL40:29+9:2811:46
5Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering43:25+12:2412:37
6Sondre SkytterenOdal OL47:49+16:4813:54

H16

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HermanssonÅmåls OK32:229:48
2Jørgen Eliseussen-SkalleHarstad OL37:53+5:3111:28
3Mattias JosefssonOK Roxen40:14+7:5212:11

D14

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina UllerKils OK28:4411:00
2Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb30:42+1:5811:45

H14

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL21:138:07
2Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb26:07+4:5410:00
3Ragnar LandeEidskog OL32:02+10:4912:16
4Alexander LännhultEds SK32:15+11:0212:21
5Alexander FedjeFrölunda OL34:18+13:0513:08
6Lucas OlssonVästvärmlands OK35:55+14:4213:45
7Nils JohanssonVästvärmlands OK46:48+25:3517:55

D12

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Izabella LjungbergOK Tyr19:218:50
2Alva OlssonÅmåls OK19:40+0:198:58
3Synne Kvittum NytrøenTynset IF27:27+8:0612:32
4Mira KarlströmOK Tyr33:34+14:1315:19
5Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK42:17+22:5619:18
6Edith BergenfurSkattkärrs SOK48:17+28:5622:02

H12

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar WikströmOK Tyr19:469:01
2Simen Dalen EriksenAsker SK21:07+1:219:38
3Asbjørn LandeEidskog OL24:36+4:5011:13
4Elias CajdellVästvärmlands OK24:38+4:5211:14
5Brage Fuglseth OlsenAsker SK26:14+6:2811:58
6Anton CajdellVästvärmlands OK27:47+8:0112:41
7Elias JosefssonVästvärmlands OK28:44+8:5813:07
8William LännhultEds SK36:28+16:4216:39
9Lauritz Niklas StolpeEidskog OL37:21+17:3517:03
10Malte BlomgrenOK Hierne52:55+33:0924:09
Eivind VågsnesOppsal Orienteringej start
Aleksander Tangen HoltetEidskog OLej start

D10

1 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira OlssonÅmåls OK16:178:42
2Hanna LiljaOK Älgen25:35+9:1813:40
3Vilja OlssonÅmåls OK38:16+21:5920:27
4Lilly BergenfurSkattkärrs SOK38:44+22:2720:42

H10

1 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry NordströmKils OK18:099:42
2Gilbert KarlströmOK Tyr19:47+1:3810:34
3Vincent LjungbergOK Tyr22:15+4:0611:53
4Alrik WikströmOK Tyr22:19+4:1011:56
5Birger KarlströmOK Tyr22:54+4:4512:14
6William FedjeFrölunda OL29:48+11:3915:56
7Gaute Fuglseth OlsenAsker SK37:20+19:1119:57

D40

3 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjersti Fuglseth OlsenAsker SK34:5310:26
2Angelica WikströmOK Tyr41:37+6:4412:27
3Ann HyvönenSkattkärrs SOK44:11+9:1813:13
4Annika LännhultEds SK1:03:02+28:0918:52
5Beate MoldestadLillomarka OL1:32:17+57:2427:37
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OLej godkänd
Mila ZaharinovaOppsal Orienteringej start

H40

3 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trond KortnerØstmarka OK29:297:32
2Tomas JohanssonÅmåls OK32:01+2:328:11
3Martin LjungbergOK Tyr32:57+3:288:25
4Jonas FogelbergVästvärmlands OK35:14+5:459:00
5Peter AnderssonVästvärmlands OK35:50+6:219:09
6Jörgen KarlssonOK Hierne1:10:27+40:5818:01
7Linus LännhultEds SK1:12:30+43:0118:32
8Christopher JakobssonVästvärmlands OK2:24:35+1:55:0636:58
Magnus JonssonVästvärmlands OKej godkänd

D45

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn NilssonOK Tyr29:569:17
2Britta FismenFossum IF37:12+7:1611:33
3Anna NordströmKils OK37:16+7:2011:34
4Audrun UtskarpenIL GeoForm44:50+14:5413:55
5Anna UllerKils OK46:09+16:1314:19
6Lill NallgårdVästerås SOK1:00:24+30:2818:45
7Marte Kvittum TangenTynset IF1:08:42+38:4621:20
Heidi ØstliRaumar Orienteringej start

H45

3 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Steinar LandeBø OL39:1210:01
2Magnus MossbergLesjöfors SK41:03+1:5110:29
3Morten FismenFossum IF41:06+1:5410:30
4Andreas BlomgrenOK Hierne45:12+6:0011:33
5Per BaierTolered-Utby Ol-klubb46:29+7:1711:53
6Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL50:47+11:3512:59
7Øyvind StørenBø OL1:02:32+23:2015:59
8Martin SkytterenOdal OL1:17:13+38:0119:44
Mats VesterbergOK Tyrej start

D50

3 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering40:1212:29
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna44:53+4:4113:56
3Tone Karina IngesenSarpsborg OL46:55+6:4314:34
4Lena GrandinOK Linné47:43+7:3114:49
5Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK51:41+11:2916:03
6Karin SteneboAttunda OK1:02:02+21:5019:15
7Gitte KristianssonTrollhättans SOK1:03:19+23:0719:39
8Maria TryggöTrollhättans SOK1:13:16+33:0422:45
Kristina LindOK Skärmenej godkänd

H50

3 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LiljaOK Älgen26:587:50
2Sten Åge NygårdseterVegårshei IL30:20+3:228:49
3Fredrik SteneboAttunda OK30:49+3:518:57
4Jonas SamuelssonLustens OK31:23+4:259:07
5Bjørn Idar SætranIF Trauma32:28+5:309:26
6Guttorm EggeIL GeoForm32:40+5:429:29
7Stig SønsterudbråtenLillomarka OL34:01+7:039:53
8Magnus NordströmKils OK34:03+7:059:53
9Stefan SpetzUlricehamns OK34:36+7:3810:03
10Tomas HermanssonÅmåls OK36:02+9:0410:28
11Peter PetterssonÅmåls OK36:36+9:3810:38
12Anders PetterssonStigsökarna37:46+10:4810:58
13Mikael ErikssonOK Tyr42:15+15:1712:16
14Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna44:07+17:0912:49
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D55

3 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove StrandMåren OK30:4910:08
2Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens OK35:01+4:1211:31
3Maria SahlinArboga OK39:33+8:4413:00
4Veslemøy SolbergKonnerud IL40:29+9:4013:19
5Pia FrostIFK Mora OK41:53+11:0413:46
6Christina GabrielssonVästvärmlands OK44:39+13:5014:41
7Anette ForssGarphyttans IF45:27+14:3814:57
8Nina BejbomUddevalla OK48:31+17:4215:57
9Annika BrämersonTibro OK49:27+18:3816:15
10Ann-Sofie HultsvedOK Tyr58:26+27:3719:13
Birgitta LarssonOK Älgenej godkänd

H55

3 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans WedbergSjövalla FK30:229:15
2Fredrik BarrulfOK Tyr32:23+2:019:52
3Lars AnderssonOK Tyr34:35+4:1310:32
4Jan-Ove BråthenOK Øst35:23+5:0110:47
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna35:40+5:1810:52
6Per SundströmVästerås SOK36:11+5:4911:01
7Stein Arne NegårdVang OL36:34+6:1211:08
8Johnny AnderssonOK Fryksdalen38:10+7:4811:38
9Sven OhrvikKonnerud IL42:56+12:3413:05
10Peter BrämersonTibro OK44:52+14:3013:40
11Magnus WideFrölunda OL46:24+16:0214:08
12Trond HolterMåren OK47:10+16:4814:22
13Bengt ZetterbergOK Skärmen50:26+20:0415:22
14Björn EngströmLustens OK51:25+21:0315:40
Lasse SkalleHarstad OLej godkänd

D60

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BurmanKvillebyns SK31:3013:07
2Marianne Rud SkjærstadLøten o-lag33:21+1:5113:53
3Anna Lena ChristensenOK Fryksdalen34:14+2:4414:15
4Eva Hadmark-P.Tullinge SK34:31+3:0114:22
5Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK40:42+9:1216:57
6Marit AxelssonVästvärmlands OK44:47+13:1718:39
7Kristin SwärdHadeland OL2:01:06+1:29:3650:27

H60

3 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordströmKils OK33:0110:03
2Thomas GabrielssonVästvärmlands OK36:17+3:1611:03
3Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIF38:54+5:5311:51
4Ole RognstadBrandval/Kongsvinger OK38:55+5:5411:51
5Knut-Anders LøkenFossum IF42:51+9:5013:03
6Bengt NilssonVästvärmlands OK48:22+15:2114:44
7Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna49:18+16:1715:01
8Maffe FrostIFK Mora OK50:38+17:3715:26
9Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL50:52+17:5115:30
10Göran KarlströmOK Tyr52:17+19:1615:56
11Håkan LarssonLjungskile FK54:10+21:0916:30
12Bo EmilssonOppsal Orientering56:02+23:0117:05
Kay Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OKej godkänd
Roy GjerdingOK Mossej start
Bernt AnderssonIF Rigorej start

D65

1 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt FredrikssonKroppa IF22:1415:46
2Mariann NilssonLustens OK26:06+3:5218:30
3Barbro VallinKungälvs OK28:01+5:4719:52
4Viveca JernstedtKristinehamns OK28:08+5:5419:57

H65

3 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FredrikssonOK Skogshjortarna38:5212:47
2Gunnar BejbomUddevalla OK40:53+2:0113:26
3Johan SwärdHadeland OL43:19+4:2714:14
4Roalh KlevelandKvillebyns SK47:09+8:1715:30
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd

H70

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FogelbergVästvärmlands OK22:059:16
2Åke GustavssonOK Älgen27:33+5:2811:34
3Rolf GjølbergLarvik OK30:37+8:3212:51
4Per AasRaumar Orientering30:41+8:3612:53
5Jimmy NordliTrøsken IL32:16+10:1113:33
6Kåre ThorbjørnsenLarvik OK38:59+16:5416:22
7Arne LandeBø OL45:20+23:1519:02

H75

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart MattssonLustens OK39:2516:33
2Amund HerrebrødenOK Øst42:44+3:1917:57
3Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange48:39+9:1420:26
4Thor EdvardsenLarvik OK54:03+14:3822:42
5Hans Petter JevanordRingsaker OK1:01:26+22:0125:48
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H80

1 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin NilssonLustens OK32:0319:11
2Nils JanssonSkattkärrs SOK45:49+13:4627:26
3Helge HalvorsenLarvik OK1:08:58+36:5541:17

Inskolning

1 770 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anna Elizabeth Fontes AarbuVarteig OLfullföljt
Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Rasmus Bagge AnlindLeksands OKfullföljt
Joel BryntessonVästvärmlands OKfullföljt
Christopher David EriksenLarvik OKfullföljt
Olav Aas GrønengKlubblösfullföljt
Robin GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Olov HambergVästvärmlands OKfullföljt
Finn HansskeKils OKfullföljt
Lotta HansskeKils OKfullföljt
Sara Sofie Larsen SimonsenOK Østfullföljt
Ida MoldestadLillomarka OLfullföljt
Jakob MoldestadLillomarka OLfullföljt
Trym Fuglseth OlsenAsker SKfullföljt
Maren OpsahlEidsvoll OLfullföljt
Assar SandHalden SKfullföljt
Sixten SandHalden SKfullföljt
Jonathan ÅsanderKlubblösfullföljt
Martin Aas ØdegårdRøa ILfullföljt
Astrid  HambergVästvärmlands OKej godkänd
Andréa Tangen HoltetEidskog OLej start
Sebastian Tangen HoltetEidskog OLej start
Martina VågsnesOppsal Orienteringej start

U1

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vide Zetterberg ViklundOK Djerf21:2312:04

U2

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar OlssonÅmåls OK20:4511:05
2Lucas Bagge AnlindLeksands OK24:37+3:5213:09
3Ture BlomgrenOK Hierne34:01+13:1618:11

Öppen motion 1

1 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer IngebretsenRaumar Orientering27:5314:54
2Nils Aas ØdegårdFossum IF28:12+0:1915:04
3Liv SimonsenOK Øst31:42+3:4916:57
4Unni HerrebrødenOK Øst59:23+31:3031:45
Aasmund NordgaardOdal OLej godkänd

Öppen motion 3

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heidi EriksenLarvik OK32:0414:38
2Carina DahlströmÅmåls OK34:30+2:2615:45
3Emil SkytterenOdal OL36:39+4:3516:44
4Arvid SaxKlubblös37:06+5:0216:56
5Åsa SaxKlubblös37:10+5:0616:58
6Jannika JosefssonOK Roxen41:40+9:3619:01
7Pia RagnmarkOK Skogshjortarna42:10+10:0619:15
8Morten EngebretsenRaumar Orientering46:13+14:0921:06
9Tor SimonsenOK Øst1:18:24+46:2035:47
Inger Beate TokvamRaumar Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

2 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FredriksonKroppa IF34:0213:02
2Torbjörn JohanssonOK Älgen34:23+0:2113:10
3Jonny HalvorsrudEidskog OL35:14+1:1213:29
4Ingrid Aas ØdegårdRøa IL35:58+1:5613:46
5Kai Jostein BergersenEidskog OL39:19+5:1715:03
6Monica MalménOK Älgen40:01+5:5915:19
7Emma SaleskogOK Tyr40:54+6:5215:40
8Oddvar GravingenOK Hierne41:02+7:0015:43
9Kjetil JacobsenHamar OK41:49+7:4716:01
10Anna OpsahlEidsvoll OL42:42+8:4016:21
11Linda PhilipssonVästvärmlands OK46:28+12:2617:48
12Nina PetterssonÅmåls OK48:54+14:5218:44
13Lene Anett KillingmoOK Øst51:27+17:2519:42
14Pertti PalokangasOK Tyr54:21+20:1920:49
15Stig VahlbergKristinehamns OK1:00:04+26:0223:00
16Tatiana KarlströmOK Tyr1:10:17+36:1526:55
17Andreas KoppfeldtVästvärmlands OK1:14:05+40:0328:23
18Marie WideFrölunda OL1:21:55+47:5331:23
Stefan SaxKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 340 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas OlsenAsker SK35:0010:28
2Petter ÅsanderKlubblös38:45+3:4511:36
3Geir ØdegårdRøa IL42:51+7:5112:49
4Kurt NilssonOK Hierne43:12+8:1212:56
5Rolf AnderssonVästvärmlands OK45:33+10:3313:38
6Ragnhild AasKlubblös47:45+12:4514:17
7Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK52:44+17:4415:47
8Dan JosefssonOK Roxen54:57+19:5716:27
9Jon ÅsanderKlubblös55:18+20:1816:33
10Sverre WikströmOK Tyr56:43+21:4316:58
11Mats IvermarkSäffle OK56:45+21:4516:59
12Lars MellkvistOK Hierne56:52+21:5217:01
13Anders OlssonOK Tyr56:55+21:5517:02
14Leif SalinOK Tyr1:00:51+25:5118:13
15Jens-Henrik SimonsenOK Øst1:01:48+26:4818:30
16Maria NordströmKils OK1:03:29+28:2919:00
17Ulf GrandinOK Linné1:07:08+32:0820:05
Jan-Olov NewborgOK Jösseej godkänd
Eva TrangiusOK Tyrej godkänd

Öppen motion 8

3 910 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald OpsahlEidsvoll OL31:057:56 Ladda ner rutt i gpx-format
2Eivind LandeEidskog OL32:35+1:308:20
3Emanuel ViklundGustavsbergs OK33:21+2:168:31
4Andrey AbadzhievOK Tyr33:58+2:538:41
5Kjartan HaugerFørde IL35:11+4:068:59
6Malin SandHalden SK38:19+7:149:47
7Terje GudbrandsenHamar OK41:03+9:5810:29
8Emma TarandiIFK Lidingö SOK41:40+10:3510:39
9Per KaarbyKlubblös42:33+11:2810:52
10Zlatimira AbadzhievaOK Tyr42:34+11:2910:53
11Jenny NilssonOK Tyr42:39+11:3410:54
12Magnus StråleOK Tyr42:44+11:3910:55
13Ole IngesenSarpsborg OL42:53+11:4810:58
14Jon Ivar BergersenEidskog OL46:53+15:4811:59
15Bengt HansskeKils OK48:57+17:5212:31
15Kay Arne NyhusBrandval/Kongsvinger OK48:57+17:5212:31
17Jörgen AurénIK Vikings OK51:11+20:0613:05
18Jan-Olov AnderssonOK Älgen51:25+20:2013:09
19Marcus ErikssonOK Tyr52:35+21:3013:26
20Elias LarssonOK Järnbärarna53:53+22:4813:46
21Karin HederskogJönköpings OK55:08+24:0314:06
22Leif BillingsøEidskog OL55:38+24:3314:13 Ladda ner rutt i gpx-format
23Stefan SöderströmIK Vikings OK56:02+24:5714:19
24Mats LindahlVästvärmlands OK1:00:02+28:5715:21
25Stefan AnderssonIFK Mora OK1:03:38+32:3316:16
26Malin JanssonHjobygdens OK1:08:05+37:0017:24
27Bosse EngborgHällefors OK1:08:50+37:4517:36 Ladda ner rutt i gpx-format
28Magnus GrønengKlubblös1:10:42+39:3718:04
29Mary OlssonVästvärmlands OK1:24:14+53:0921:32
30Niklas StolpeEidskog OL1:27:24+56:1922:21
31Elin FøyenEidskog OL1:33:25+1:02:2023:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser