Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morokulien 2-dagars, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Jösse / Åmotfors OK
Datum: lördag 6 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

5 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny ErikssonOK Kåre46:028:37
2Malin KristianssonTrollhättans SOK48:06+2:049:00
3Ida KristianssonHalden SK54:30+8:2810:12
4Maria BrodinFossum IF56:31+10:2910:35
5Jenny Bagge AnlindLeksands OK57:31+11:2910:46
6Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf57:41+11:3910:48
7Elin ErikssonVästvärmlands OK58:01+11:5910:51
8Maria ErikssonVästvärmlands OK1:00:27+14:2511:19
9Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:01:28+15:2611:30
10Ebba LindOK Skärmen1:01:47+15:4511:34
11My WestlundOK Tyr1:07:21+21:1912:36
12Linda EngenRaumar Orientering1:09:17+23:1512:58
13Heidi VogtØstmarka OK1:09:33+23:3113:01 Ladda ner rutt i gpx-format
Stine AustadRaumar Orienteringej godkänd

H21

6 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK45:396:53
2Jan OlmKils OK47:34+1:557:11
3Kristian DahlströmIFK Mora OK47:37+1:587:11
4Göran AnlindLeksands OK47:50+2:117:13
5Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK48:24+2:457:18
6Sigve VågsnesOppsal Orientering49:38+3:597:29
7Lars JohanssonKarlsbyhedens OK52:55+7:167:59
8Björn KristianssonTrollhättans SOK53:01+7:228:00
9Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna54:15+8:368:11
10Jan Richard EriksenAsker SK54:54+9:158:17
11Eskil TryggöTrollhättans SOK1:07:39+22:0010:13
12Adrian DahlströmIFK Mora OK1:08:47+23:0810:23
13Joakim PerssonKils OK1:10:41+25:0210:40
14Lars HolenNydalens SK1:10:44+25:0510:41
15Martin KvarnströmKils OK1:10:46+25:0710:41
16Anders HedqvistOK Tyr1:11:17+25:3810:46
17Joar TryggöTrollhättans SOK1:23:28+37:4912:36
18Anders EmilssonNTNUI1:36:24+50:4514:33
Peter LöfgrenTäby OKej godkänd
Inge Andreas LindsethNydalens SKej start
Hallvard BergeOK Hierneej start
Adam NymanCentrum OKej start
Erik RåbergFossum IFej start

D21 Kort

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KristianssonTrollhättans SOK33:4510:53
2Anne Berg GjølbergLarvik OK1:07:00+33:1521:36
3Julia HellmarkHadeland OL1:48:06+1:14:2134:52

H21 Kort

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trond FrøvollOdal OL36:0411:38
2Didrik BredesenLillomarka OL1:15:01+38:5724:11
3Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:17:19+41:1524:56

D17-20

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Blakkestad IngesenFossum IF54:1812:20
2Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:09:36+15:1815:49
Mathilde SønsterudbråtenLillomarka OLej godkänd
Elise StørenBø OLej godkänd
Pernille SønsterudbråtenRaumar Orienteringej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H17-20

5 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton UllerKils OK48:109:01
2Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering53:44+5:3410:03
3Øyvind Eliseussen-SkalleHarstad OL1:01:22+13:1211:29
4Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:09:11+21:0112:57
5Henrik Åserud SørensenOdal OL1:11:09+22:5913:19
Sondre SkytterenOdal OLej start

H16

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HermanssonÅmåls OK45:1511:12
2Jørgen Eliseussen-SkalleHarstad OL59:09+13:5414:38
Mattias JosefssonOK Roxenej start

D14

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb41:2312:03
Lina UllerKils OKej godkänd

H14

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb32:069:21
2Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL34:45+2:3910:07
3Lucas OlssonVästvärmlands OK39:45+7:3911:35
4Alexander LännhultEds SK42:30+10:2412:23
5Alexander FedjeFrölunda OL43:56+11:5012:48
6Ragnar LandeEidskog OL44:16+12:1012:54
Nils JohanssonVästvärmlands OKej godkänd

D12

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonÅmåls OK21:468:07
2Izabella LjungbergOK Tyr22:08+0:228:15
3Synne Kvittum NytrøenTynset IF25:00+3:149:19
4Mira KarlströmOK Tyr31:10+9:2411:37
5Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK1:18:26+56:4029:15
6Edith BergenfurSkattkärrs SOK1:18:48+57:0229:24

H12

2 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar WikströmOK Tyr21:408:05
2Asbjørn LandeEidskog OL25:03+3:239:20
3Simen Dalen EriksenAsker SK25:21+3:419:27
4Elias JosefssonVästvärmlands OK30:22+8:4211:19
5Anton CajdellVästvärmlands OK30:36+8:5611:25
6William LännhultEds SK30:57+9:1711:32
7Eivind VågsnesOppsal Orientering33:40+12:0012:33
8Lauritz Niklas StolpeEidskog OL44:30+22:5016:36
9Malte BlomgrenOK Hierne46:12+24:3217:14
Elias CajdellVästvärmlands OKej godkänd
Brage Fuglseth OlsenAsker SKej godkänd
Aleksander Tangen HoltetEidskog OLej start

D10

2 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira OlssonÅmåls OK21:0210:24
2Lilly BergenfurSkattkärrs SOK33:08+12:0616:24
3Vilja OlssonÅmåls OK53:12+32:1026:20
Hanna LiljaOK Älgenej godkänd

H10

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gilbert KarlströmOK Tyr14:547:22
2Henry NordströmKils OK17:07+2:138:28
3Alrik WikströmOK Tyr19:30+4:369:39
4William FedjeFrölunda OL21:05+6:1110:26
5Birger KarlströmOK Tyr21:49+6:5510:48
6Gaute Fuglseth OlsenAsker SK26:37+11:4313:10
7Vincent LjungbergOK Tyr27:01+12:0713:22

D40

4 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjersti Fuglseth OlsenAsker SK42:5210:36
2Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL47:33+4:4111:46
3Angelica WikströmOK Tyr48:56+6:0412:06
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK56:56+14:0414:05
5Mila ZaharinovaOppsal Orientering1:03:39+20:4715:45
6Annika LännhultEds SK1:25:54+43:0221:15
Beate MoldestadLillomarka OLej start

H40

5 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trond KortnerØstmarka OK43:248:07
2Tomas JohanssonÅmåls OK49:59+6:359:21
3Jonas FogelbergVästvärmlands OK50:56+7:329:32
4Peter AnderssonVästvärmlands OK52:18+8:549:47
5Magnus JonssonVästvärmlands OK59:04+15:4011:03
6Martin LjungbergOK Tyr1:04:20+20:5612:02
7Linus LännhultEds SK1:05:55+22:3112:20
8Jörgen KarlssonOK Hierne1:12:39+29:1513:36
Christopher JakobssonVästvärmlands OKej godkänd

D45

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn NilssonOK Tyr31:149:06
2Britta FismenFossum IF31:46+0:329:15
3Audrun UtskarpenIL GeoForm36:00+4:4610:29
4Anna NordströmKils OK39:14+8:0011:26
5Anna UllerKils OK39:59+8:4511:39
6Marte Kvittum TangenTynset IF1:01:14+30:0017:51
7Lill NallgårdVästerås SOK1:06:42+35:2819:26
Heidi ØstliRaumar Orienteringej start

H45

4 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas BlomgrenOK Hierne43:299:52
2Magnus MossbergLesjöfors SK45:06+1:3710:14
3Morten FismenFossum IF45:41+2:1210:22
4Per BaierTolered-Utby Ol-klubb50:37+7:0811:30
5Steinar LandeBø OL51:15+7:4611:38
6Øyvind StørenBø OL1:08:23+24:5415:32
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:09:40+26:1115:50
8Martin SkytterenOdal OL1:19:38+36:0918:05
Mats VesterbergOK Tyrej start

D50

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SteneboAttunda OK31:3111:12
2Kristina LindOK Skärmen32:03+0:3211:24
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna34:02+2:3112:06
4Gitte KristianssonTrollhättans SOK38:06+6:3513:33
5Maria TryggöTrollhättans SOK38:17+6:4613:37
6Lena GrandinOK Linné39:32+8:0114:04
7Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering39:43+8:1214:08
8Tone Karina IngesenSarpsborg OL44:39+13:0815:53
9Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK53:30+21:5919:02

H50

4 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjørn Idar SætranIF Trauma42:299:39
2Peter PetterssonÅmåls OK42:39+0:109:41
3Fredrik SteneboAttunda OK42:54+0:259:45
4Mats LiljaOK Älgen43:01+0:329:46
5Jonas SamuelssonLustens OK43:29+1:009:52
6Tomas HermanssonÅmåls OK44:08+1:3910:01
7Guttorm EggeIL GeoForm46:42+4:1310:36
8Magnus NordströmKils OK49:46+7:1711:18
9Anders PetterssonStigsökarna51:13+8:4411:38
10Stefan SpetzUlricehamns OK52:37+10:0811:57
11Mikael ErikssonOK Tyr59:13+16:4413:27
12Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:05:28+22:5914:52
Sten Åge NygårdseterVegårshei ILej godkänd
Stig SønsterudbråtenLillomarka OLej start
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D55

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia FrostIFK Mora OK33:0911:47
2Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens OK34:29+1:2012:16
3Maria SahlinArboga OK35:20+2:1112:34
4Christina GabrielssonVästvärmlands OK37:02+3:5313:10
5Annika BrämersonTibro OK38:12+5:0313:35
6Veslemøy SolbergKonnerud IL40:41+7:3214:28
7Nina BejbomUddevalla OK41:43+8:3414:50
8Ann-Sofie HultsvedOK Tyr59:32+26:2321:11
9Birgitta LarssonOK Älgen1:04:26+31:1722:55
Tove StrandMåren OKej start
Anette ForssGarphyttans IFej start

H55

4 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans WedbergSjövalla FK39:489:51
2Stein Arne NegårdVang OL42:37+2:4910:32
3Per SundströmVästerås SOK44:27+4:3911:00
4Magnus WideFrölunda OL46:05+6:1711:24
5Jan-Ove BråthenOK Øst49:53+10:0512:20
6Lasse SkalleHarstad OL51:00+11:1212:37
7Peter BrämersonTibro OK51:33+11:4512:45
8Johnny AnderssonOK Fryksdalen55:08+15:2013:38
9Björn EngströmLustens OK56:19+16:3113:56
10Lars AnderssonOK Tyr59:00+19:1214:36
11Bengt ZetterbergOK Skärmen1:03:55+24:0715:49
Fredrik BarrulfOK Tyrej godkänd
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Sven OhrvikKonnerud ILej start
Trond HolterMåren OKej start

D60

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Lena ChristensenOK Fryksdalen36:4213:03
2Kerstin BurmanKvillebyns SK38:37+1:5513:44
3Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK39:17+2:3513:58
4Marit AxelssonVästvärmlands OK45:20+8:3816:07
5Marianne Rud SkjærstadLøten o-lag48:53+12:1117:23
6Kristin SwärdHadeland OL1:46:12+1:09:3037:47
Eva Hadmark-P.Tullinge SKej start

H60

3 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordströmKils OK29:308:36
2Ole RognstadBrandval/Kongsvinger OK33:41+4:119:49
3Thomas GabrielssonVästvärmlands OK33:48+4:189:51
4Kay Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK38:11+8:4111:07
5Håkan LarssonLjungskile FK38:26+8:5611:12
6Maffe FrostIFK Mora OK41:49+12:1912:11
7Bengt NilssonVästvärmlands OK43:13+13:4312:35
8Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna47:26+17:5613:49
9Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL48:33+19:0314:09
10Bo EmilssonOppsal Orientering49:56+20:2614:33
11Göran KarlströmOK Tyr50:17+20:4714:39
Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIFej start
Knut-Anders LøkenFossum IFej start
Bernt AnderssonIF Rigorej start
Roy GjerdingOK Mossej start

D65

2 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt FredrikssonKroppa IF50:1917:54
2Mariann NilssonLustens OK57:27+7:0820:26
3Barbro VallinKungälvs OK1:19:14+28:5528:11
Viveca JernstedtKristinehamns OKej godkänd

H65

3 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK40:2211:46
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna41:05+0:4311:58
3Johan SwärdHadeland OL43:43+3:2112:44
4Roalh KlevelandKvillebyns SK44:59+4:3713:06
5Gunnar BejbomUddevalla OK49:50+9:2814:31

H70

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FogelbergVästvärmlands OK25:279:03
2Åke GustavssonOK Älgen32:57+7:3011:43
3Rolf GjølbergLarvik OK36:57+11:3013:08
4Kåre ThorbjørnsenLarvik OK43:29+18:0215:28
5Arne LandeBø OL1:13:46+48:1926:15
Per AasRaumar Orienteringej start
Jimmy NordliTrøsken ILej start

H75

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart MattssonLustens OK29:1613:32
2Amund HerrebrødenOK Øst37:43+8:2717:27
2Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange37:43+8:2717:27
4Thor EdvardsenLarvik OK39:23+10:0718:13
5Hans Petter JevanordRingsaker OK42:14+12:5819:33
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H80

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK41:0018:58
2Melvin NilssonLustens OK44:24+3:2420:33
Helge HalvorsenLarvik OKej start

Inskolning

2 060 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anna Elizabeth Fontes AarbuVarteig OLfullföljt
Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Ingunn AmblieEidskog OLfullföljt
Oskar DåverhøgVästvärmlands OKfullföljt
Christopher David EriksenLarvik OKfullföljt
Erlend Sørli GrandeEidskog OLfullföljt
Robin GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Birk HaugerFørde ILfullföljt
Mattis HaugerFørde ILfullföljt
Bo JullumBrandval/Kongsvinger OKfullföljt
Erik JullumBrandval/Kongsvinger OKfullföljt
Sara Sofie Larsen SimonsenOK Østfullföljt
Ingrid NordströmKils OKfullföljt
Esten Valentin NybråtenTyrving ILfullföljt
Max Alexander NybråtenTyrving ILfullföljt
Bjørn Steinar NyhusBrandval/Kongsvinger OKfullföljt
Trym Fuglseth OlsenAsker SKfullföljt
Haakon Palmstrøm-StolpeEidskog OLfullföljt
Assar SandHalden SKfullföljt
Sixten SandHalden SKfullföljt
Ole Kristoffer SvendserudBrandval/Kongsvinger OKfullföljt
Synne SørliEidskog OLfullföljt
Martina VågsnesOppsal Orienteringfullföljt
Andréa Tangen HoltetEidskog OLej start
Ida MoldestadLillomarka OLej start
Jakob MoldestadLillomarka OLej start
Sebastian Tangen HoltetEidskog OLej start

U1

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vide Zetterberg ViklundOK Djerf19:409:32

U2

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar OlssonÅmåls OK24:4811:22
2Lucas Bagge AnlindLeksands OK27:11+2:2312:28
3Ture BlomgrenOK Hierne43:00+18:1219:43

Öppen motion 1

2 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin PerssonOK Djerf36:5917:51
2Joel DåverhögVästvärmlands OK39:20+2:2119:00
3Aasmund NordgaardOdal OL39:34+2:3519:06
4Emil JohanssonVästvärmlands OK39:46+2:4719:12
5Helena BjörklundOK Fryksdalen42:41+5:4220:37
6Kristoffer IngebretsenRaumar Orientering43:06+6:0720:49
7Liv SimonsenOK Øst49:27+12:2823:53
8Kari BergLarvik OK52:10+15:1125:12
9Gustav FernvikStora Tuna OK57:40+20:4127:51
10Unni HerrebrødenOK Øst59:03+22:0428:31
Nils Aas ØdegårdFossum IFåterbud

Öppen motion 3

2 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov NewborgVästvärmlands OK34:3812:55
2Noah OlssonOK Stigsökarna35:26+0:4813:13
3Heidi EriksenLarvik OK36:13+1:3513:30
4Klaus EngenEidskog OL37:37+2:5914:02
5Jannika JosefssonOK Roxen38:35+3:5714:23
6Lene FøyenEidskog OL39:02+4:2414:33
7Arvid SaxKlubblös40:14+5:3615:00
7Stefan SaxKlubblös40:14+5:3615:00
9Emil SkytterenOdal OL40:59+6:2115:17
10Johnny EriksenGrue IL42:44+8:0615:56
11Ida MagnussonVästvärmlands OK43:46+9:0816:19
12Morten EngebretsenRaumar Orientering44:02+9:2416:25
13Christina RambergØstmarka OK44:20+9:4216:32
14Vibeke JullumBrandval/Kongsvinger OK51:44+17:0619:18
15Pia RagnmarkOK Skogshjortarna57:02+22:2421:16
16Lennart JohanssonVästvärmlands OK1:01:04+26:2622:47
17Tor SimonsenOK Øst1:11:43+37:0526:45
Mette SolbergseterAustmarka ILej godkänd

Öppen motion 5

3 450 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SaxKlubblös42:3312:20
2Torbjörn JohanssonOK Älgen43:14+0:4112:31
3Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK46:57+4:2413:36
4Tony GullqvistVästvärmlands OK48:56+6:2314:11
5Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK49:44+7:1114:24
6Maria DåverhögVästvärmlands OK50:10+7:3714:32
7Emma SaleskogOK Tyr51:31+8:5814:55
8Jonas SalenskogOK Tyr51:48+9:1515:00
9Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen52:40+10:0715:15
10Nina PetterssonÅmåls OK52:59+10:2615:21
11Lena FredriksonKroppa IF55:26+12:5316:04
12Kjetil JacobsenHamar OK56:48+14:1516:27
13Stefan SahlinArboga OK57:24+14:5116:38
14Stig FøyenEidskog OL1:00:03+17:3017:24
15Gunilla PetersonVästvärmlands OK1:09:08+26:3520:02
16Oddvar GravingenOK Hierne1:11:35+29:0220:44
17Stig VahlbergKristinehamns OK1:13:24+30:5121:16
18Bjørn AarbuVarteig OL1:20:15+37:4223:15
19Lene Anett KillingmoOK Øst1:22:03+39:3023:46
20Tatiana KarlströmOK Tyr1:24:16+41:4324:25
Marie WideFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 7

3 920 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak OlssonOK Orion33:448:36
2Thomas OlsenAsker SK40:23+6:3910:18
3Kurt NilssonOK Hierne42:45+9:0110:54
4Emma TarandiIFK Lidingö SOK44:34+10:5011:22
5Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK46:23+12:3911:49
6Cassie TrewinTyrving IL46:47+13:0311:56
7Per KaarbyKlubblös50:10+16:2612:47
8Ella NordströmKils OK54:51+21:0713:59
9Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK55:06+21:2214:03
10Kjetil NeskvernBrandval/Kongsvinger OK59:55+26:1115:17
11Dan JosefssonOK Roxen1:00:19+26:3515:23
12Ulf GrandinOK Linné1:05:14+31:3016:38
13Jens-Henrik SimonsenOK Øst1:05:50+32:0616:47
14Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:06:56+33:1217:04
15Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL1:09:11+35:2717:38
16Maria NordströmKils OK1:09:21+35:3717:41
17Sverre WikströmOK Tyr1:15:46+42:0219:19
18Jörgen FernvikStora Tuna OK1:18:01+44:1719:54
19Jenny OlssonOK Stigsökarna1:26:51+53:0722:09
20Lars BroströmDegerfors OK1:30:53+57:0923:11
Kajsa SpetzUlricehamns OKej godkänd
Marianne GerbornVästvärmlands OKej godkänd
Rolf AnderssonVästvärmlands OKej godkänd

Öppen motion 8

5 310 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jim Øystein NybråtenTyrving IL39:037:21
2Lukas OlmKils OK40:30+1:277:37
3Olof SkoglundKils OK42:20+3:177:58
4Emanuel ViklundGustavsbergs OK44:03+5:008:17
5Jonathan UllerKils OK48:20+9:179:06
6Malin SandHalden SK50:55+11:529:35
7Andreas RambergØstmarka OK52:01+12:589:47
8Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK54:59+15:5610:21
9Kjartan HaugerFørde IL58:39+19:3611:02
10Stian OverskeidIndre Østfold OK59:49+20:4611:15
11Elis NordströmKils OK1:00:51+21:4811:27
12Ole IngesenSarpsborg OL1:00:53+21:5011:27
13Inge RambergØstmarka OK1:01:24+22:2111:33
14Klara JohanssonVästvärmlands OK1:02:49+23:4611:49
15Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:10:25+31:2213:15
16Tor SolbergseterAustmarka IL1:12:02+32:5913:33
17Karin HederskogJönköpings OK1:18:08+39:0514:42
18Staffan OlssonOK Stigsökarna1:18:35+39:3214:47
19Stefan AnderssonIFK Mora OK1:26:27+47:2416:16
Fredrik KarlssonVästvärmlands OKej godkänd
Jenny NilssonOK Tyrej godkänd
Kay Arne NyhusBrandval/Kongsvinger OKej godkänd
Eivind LandeEidskog OLåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser