Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

W21

4 790 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK31:16
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK32:09+0:53
3Elin MånssonIFK Göteborg Orientering32:32+1:16
4Lilian ForsgrenOK Tisaren32:38+1:22
5Sara HagströmIFK Göteborg Orientering32:52+1:36
6Alva OlssonLinköpings OK32:57+1:41
7Lisa RisbyOK Kåre33:58+2:42
8Karolin OhlssonJärla Orientering34:16+3:00
9Johanna ÖbergOK Linné34:34+3:18
10Ursula KadanOK Pan-Kristianstad34:40+3:24
11Helena KarlssonIFK Lidingö SOK34:42+3:26
12Anna NärhiIFK Göteborg Orientering35:10+3:54
13Tatyana RiabkinaHellas Orientering35:17+4:01
14Rebecka HeinrupTullinge SK35:50+4:34
15Emma BjessmoIFK Lidingö SOK37:08+5:52
16Olha PanchenkoIFK Mora OK37:18+6:02
17Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF37:34+6:18
18Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering37:46+6:30
19Maria MagnussonSävedalens AIK38:02+6:46
20Irina NybergAlfta-Ösa OK38:12+6:56
21Josefin TjernlundOK Tisaren38:28+7:12
22Louise LundgrenVäxjö OK38:40+7:24
23Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna39:02+7:46
24Aleksandra HornikPaimion Rasti39:07+7:51
25Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad39:17+8:01
26Vilma BlennowFalköpings AIK OK39:32+8:16
27Magdalena OlssonStora Tuna OK39:35+8:19
28Anna WallinGöteborg-Majorna OK40:05+8:49
29Jessica HallidayDomnarvets GOIF40:08+8:52
30Anna WehlinLinköpings OK40:11+8:55
31Galina RibediucHellas Orientering40:21+9:05
32Kajsa RisbyOK Kåre40:48+9:32
33Tilda JohanssonOK Orion40:50+9:34
34Hanna WisniewskaOK Orion40:52+9:36
35Rahela BrunnerGöteborg-Majorna OK40:55+9:39
36Malin Leijon LindOK Kolmården41:01+9:45
37Ellinor TjernlundOK Tisaren41:07+9:51
38Lovisa PerssonOK Tisaren41:12+9:56
39Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad41:51+10:35
40Hanna HugossonSundsvalls OK41:55+10:39
41Carina PolzerLinköpings OK42:05+10:49
42Johanna ÖbergOK Hällen42:30+11:14
43Frida SandbergStora Tuna OK42:49+11:33
44Johanna TrummerOK Linné42:53+11:37
45Kristina YakubkinaLillomarka OL42:55+11:39
46Louise BeechIK Hakarpspojkarna43:00+11:44
47Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad43:05+11:49
48Tova OlssonIK Hakarpspojkarna43:31+12:15
49Elin ClassonOK Orinto43:32+12:16
50Kristin HylanderNyköpings OK43:43+12:27
51Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad43:55+12:39
52Susanna TervoIFK Lidingö SOK44:00+12:44
53Anika GassnerLinköpings OK44:01+12:45
54Lisa JohanssonOK Tranan44:05+12:49
55Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK44:23+13:07
56Kateryna DzemaSävedalens AIK44:46+13:30
57Jenny ErikssonOK Kåre44:48+13:32
58Rebecka LindbergOK Roslagen44:58+13:42
59Filipa RodriguesJärla Orientering45:01+13:45
60Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna45:18+14:02
61Agnes LeoGöteborg-Majorna OK45:20+14:04
62Emma BergmanOK Pan-Kristianstad45:29+14:13
63Kristin OlovssonOK Linné47:20+16:04
64Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna47:32+16:16
65Ewa Gwó?d?OK Orion48:10+16:54
66Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OK48:28+17:12
67Kristina IvanovaBulgaria National Team50:34+19:18
68Kate MorrisonOK Linné51:41+20:25
69Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK51:48+20:32
70Cécile FoltzerOK Linné53:09+21:53
71Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK59:37+28:21
72Francesca TauferIK Hakarpspojkarna59:51+28:35
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Runa FremstadGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marianne HaugIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OKåterbud
Ida HylanderNyköpings OKåterbud
Gabriella S BerganderEksjö SOKåterbud
Andrea SvenssonOK Tisarenåterbud
Natalia GemperleAlfta-Ösa OKåterbud
Emma JohanssonDomnarvets GOIFåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser