Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

D20 Elit

3 950 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ella OlssonGrycksbo IF OK28:54
2Agnes KrachtFarumTisvilde OK30:45+1:51
3Ida ØbroOK Orion31:12+2:18
4Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna32:20+3:26
5Ronja HuggStora Tuna OK32:43+3:49
6Frida VikströmSundsvalls OK32:44+3:50
7Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK33:12+4:18
8Eliane DeiningerIFK Mora OK33:18+4:24
9Isa EnvallIK Hakarpspojkarna33:29+4:35
10Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre34:42+5:48
11Sofia JohanssonOK Skärmen35:08+6:14
12Veronika KalininaIFK Lidingö SOK35:37+6:43
13Fanny SundbladEksjö SOK35:56+7:02
14Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK36:53+7:59
15Klara AxelssonEksjö SOK37:02+8:08
16Erika Källvik LeufvénÅmåls OK37:29+8:35
17Julia RajanIFK Lidingö SOK37:33+8:39
18Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna38:08+9:14
19Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF38:54+10:00Ladda ner rutt i gpx-format
20Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad39:16+10:22
20Irmalinn NilssonHärlövs IF39:16+10:22
22Maja KindlundOK Tranan39:52+10:58
23Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK40:16+11:22
24Maja MörthStora Tuna OK40:17+11:23
25Ida KristianssonHalden SK41:21+12:27
26Emma BlixtOK Hammaren41:51+12:57
27Moa WestbladOK Ravinen42:24+13:30
28Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna42:37+13:43
29Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF42:38+13:44
30Johanna NilssonKungälvs OK42:45+13:51
31Elsa LindeblomHestra IF43:06+14:12
32Karin ModinBromma-Vällingby SOK44:41+15:47
33Elina HansonKungälvs OK44:49+15:55
34Frida HectorSnättringe SK45:12+16:18
35Alva LindellIF Thor46:03+17:09
36Lovisa BlomgrenEksjö SOK46:13+17:19
37Hanna LagerbergOK Södertörn46:48+17:54
38Ebba HjertbergHestra IF46:49+17:55
39Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK46:51+17:57
40Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad47:10+18:16
40Ella SjöbergTullinge SK47:10+18:16
42Stina JohanssonOK Bävern47:20+18:26
43Ebba JensenSkåneslättens OL48:10+19:16
44Elvira WildheimFK Friskus-Varberg50:17+21:23
45Caroline PigerreIFK Lidingö SOK54:09+25:15
46Ella AnderssonOK Södertörn54:55+26:01
47Tindra HjortFalköpings AIK OK56:47+27:53
48Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK56:54+28:00
49Josefine AnderssonTäby OK57:14+28:20
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Jenny WegebroSundsvalls OKej godkänd
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd
Sofia KlassonHestra IFej start
Amanda KarlssonOK Ravinenåterbud
Emma HållströmGävle OKåterbud
Anna HallménOK Tisarenåterbud
Tove EkströmLinköpings OKåterbud
Ronja JungåkerOK Kåreåterbud
Ellen KallerbäckOK Orionåterbud
Frida JohanssonOK Djerfåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser