Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

H20 Elit

4 980 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip TrofastBredaryds SOK28:50
2Emil AuseliusBredaryds SOK29:10+0:20
3Axel GranqvistOK Ravinen29:14+0:24
4Ludvig EkNyköpings OK29:18+0:28
5Niklas CarlssonSundbybergs IK30:04+1:14
6Erik HerneOK Ravinen30:25+1:35
7Gustav RuneforsVäxjö OK30:58+2:08
8Hugo LillieströmOK Roxen31:21+2:31
9Carl CarlssonNyköpings OK32:08+3:18
10Oscar JohanssonKarlskrona SOK32:28+3:38
11Simon HardenFK Boken32:43+3:53
12Olle GrywenzOK Linné32:58+4:08
13Oskar EdvardssonJärfälla OK33:13+4:23
14Gustav OlssonOK Orion33:31+4:41
15Victor HanssonJönköpings OK33:42+4:52
16Fredrik HamreforsVästerås SOK34:07+5:17
17Filip BengtssonOK Orion34:08+5:18
18Jonas AnderssonOK Roxen34:09+5:19
19August MollénOK Denseln34:27+5:37
20Zac HuddIFK Lidingö SOK34:30+5:40
21Tim JohanssonFK Friskus-Varberg35:10+6:20
22Olof SkoglundKils OK35:13+6:23
23Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna35:30+6:40
24Isac EricssonVäxjö OK35:45+6:55
25Lukas KatvalaKarlskrona SOK36:10+7:20
26Axel OlssonIF Hagen36:13+7:23
27Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna36:22+7:32
28Andreas JonssonOK Orion36:27+7:37
29Martin LammFrölunda OL36:59+8:09
30Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK37:06+8:16
31Riccardo CasanovaOLG Regensburg37:50+9:00
32Walter LagerhällRehns BK38:14+9:24
33Emil KarlssonHestra IF38:21+9:31
34Lukas OlmKils OK38:25+9:35
35Filip MöllerOK Södertörn38:27+9:37
36Daniel BogrenIF Hagen38:46+9:56
37Johannes ÖhgrenOK Kåre38:50+10:00
38Carl HolmbergIF Hagen39:09+10:19
39Jonathan UllerKils OK39:18+10:28
40Jonathan JylltorpLinköpings OK40:18+11:28
41Simon DahlbergOK Nolaskogsarna40:19+11:29
42William LundstedtMullsjö SOK42:10+13:20
43Oscar ModigOK Pan-Kristianstad42:23+13:33
44Elias LjungqvistSävedalens AIK43:10+14:20
45Daniel RönnqvistOK Linné43:37+14:47
46Oskar EngesAttunda OK44:02+15:12
47Victor BylundIF Thor44:05+15:15
48Klas JohanssonOK Tranan44:12+15:22
49Gunnar EngströmLinköpings OK44:22+15:32
50Emil PetterssonKarlskrona SOK45:47+16:57
51Gabriel SturessonLerums SOK46:15+17:25
52Olle HedmanIF Hagen46:28+17:38
53Gustav JohnssonIFK Mora OK47:33+18:43
54Timon LorenzOLG Regensburg48:06+19:16
55Simon BjörklundSävedalens AIK48:21+19:31
56Marcus CarlssonIF Hagen48:43+19:53
57Eric BerlinTrollhättans SOK49:59+21:09
58Mattias KallhaugeSnättringe SK50:46+21:56
59Simon FreylandEksjö SOK51:14+22:24
60Oskar SvahnEksjö SOK56:29+27:39
61Erik ErikssonOK Älgen56:34+27:44
62William NilssonNyköpings OK56:37+27:47
63Albin AlsiöIF Hagen1:01:42+32:52
64Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:02:23+33:33
Emil GrehnOK Rodhenej godkänd
Marcus NylénDegerfors OKej godkänd
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej start
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFej start
Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Oskar NymanOK Tyrej start
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaåterbud
Felix AxelssonMarkbygdens OKåterbud
Erik HannrupIF Thoråterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser