Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | D18E2 | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 5

3 300 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats AnderssonCentrum OK29:33
2Christian ErikssonVästvärmlands OK30:54+1:21
3Thomas ForslundSäffle OK31:10+1:37
4Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL31:30+1:57
5Jonas GunnbergGrums kommun36:17+6:44
6Martin HagbergKalmar OK37:15+7:42
7Klara PetterssonÅmåls OK39:08+9:35
8Nina PetterssonÅmåls OK39:33+10:00
9Micael ElmbladBredaryds SOK40:39+11:06
10Michael ÅgrenSäffle OK41:38+12:05
11Edward SundellOK Alehof42:19+12:46
12Elsa PedersenOK Alehof42:29+12:56
13Marianne WasseniusUddevalla OK44:52+15:19
14Maria WennbergSkellefteå OK46:00+16:27
15Andreas GöhlinKlubblös46:06+16:33
16Lisbeth CelanderKristinehamns OK46:15+16:42
17Leif LarssonÅmåls OK48:20+18:47
18Eva LarssonÅmåls OK48:40+19:07
18Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro48:40+19:07
20Klara NordströmKils OK48:51+19:18
21Lisa ErikssonSundbybergs IK49:55+20:22
22Annette HalvorsenOK Milan50:09+20:36
23Rebecka NylénDegerfors OK50:17+20:44
24Sven-Ove SvenssonLustens OK50:32+20:59
25Bengt StarkOK Milan50:41+21:08
26Maria WikströmOK Tyr53:05+23:32
27David ÅkerlindLustens OK54:01+24:28
28Emma LiliegrenOK Djerf55:13+25:40
29Lena NilssonOK Österåker58:13+28:40
30Annika BjörklundIFK Mora OK1:00:38+31:05
31Tatiana KarlströmOK Tyr1:11:03+41:30
32Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:12:04+42:31
Laura GöhlinKlubblösej godkänd
Annelie WighFilipstads OKej godkänd
Fredrik KörleOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser