Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | D18E2 | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 8

4 490 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils EdvardssonJärfälla OK33:36
2Sören KindlundOK Tyr35:18+1:42
3Mats NordbrødenHalden SK35:26+1:50
4Erik MattssonJärla Orientering39:14+5:38
5Jonny EngelOK Ravinen39:47+6:11
6Hugo StrömMullsjö SOK39:58+6:22
7Tord HederskogJönköpings OK40:30+6:54
8Henrik ModigOK Pan-Kristianstad41:58+8:22
9Göran NordSol Tranås42:19+8:43
10Johanna KindlundOK Tyr42:23+8:47
11Joakim KarmetunOK Njudung43:11+9:35
12Per SpikLeksands OK43:35+9:59
13Michael WennblomHagaby GoIF Örebro43:39+10:03
14Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr44:31+10:55
15David ModigOK Denseln46:23+12:47
16Helena AnderssonOK Tisaren46:26+12:50
17Jörgen HectorSnättringe SK46:49+13:13
18Daniel RoosAttunda OK47:14+13:38
19Johan NordströmOK Älgen47:15+13:39
20Tobias JohanssonÅmåls OK47:47+14:11
21Bengt HansskeKils OK47:48+14:12
22Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro48:23+14:47
23Malin JonssonOK Tyr48:43+15:07
24Niclas NilssonOK Österåker50:16+16:40
25Johan HanssonJönköpings OK51:02+17:26
26Rolf AnderssonVästvärmlands OK53:49+20:13
27Jonas BacklundVästvärmlands OK54:09+20:33
28Kristina HellströmÅmåls OK54:39+21:03
29Jenny GullqvistVästvärmlands OK54:43+21:07
30Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK55:03+21:27
31Karin NordlundOK Linné55:23+21:47
32Sverre WikströmOK Tyr56:06+22:30
33Göran ModinBromma-Vällingby SOK56:16+22:40
33Michaela KällstrandÅmåls OK56:16+22:40
35Tomas CarlssonÅmåls OK56:27+22:51
36Mattias IvermarkSäffle OK57:19+23:43
37Håkan RichterKlubblös58:21+24:45
38Björn AnderssonKlubblös58:31+24:55
39Kristofer DrejmoOK Landehof59:58+26:22
40Mattias HolmströmÅmåls OK1:06:02+32:26
41Frida ErkersLeksands OK1:14:17+40:41
42Nicklas EnlundGamleby OK1:16:40+43:04
Richard JutegrimOK Djerfej godkänd
Magnus HellströmÅmåls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila