Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | D18E2 | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

W21-2

4 180 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF36:46
2Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering37:02+0:16
3Linnea GustafssonUddevalla OK37:16+0:30
4Emma HelmerssonOK Roxen37:31+0:45
5Sara KindlundIFK Mora OK38:00+1:14
6Liliana GotsevaBulgaria National Team38:08+1:22
7Anni HeikkonenMS Parma38:30+1:44
8Josefin ErlandssonOK Milan39:12+2:26
9Inga KazlauskaitéOK Roslagen39:13+2:27
10Alice HugossonIFK Lidingö SOK39:37+2:51
11Sanna SkoogKils OK39:52+3:06
12Sara JohanssonDomnarvets GOIF40:34+3:48
13Elin DahlinDomnarvets GOIF40:54+4:08
14Rebecka HylanderNyköpings OK40:57+4:11
15Hedwig HaasOK Linné41:22+4:36
16Carolina DelgadoMalungs OK Skogsmårdarna42:31+5:45
17Alice AronengHestra IF43:00+6:14
18Stina NordinSundsvalls OK43:17+6:31
19Tone AlbrektssonOK Ravinen43:21+6:35
20Frida NeroGöteborg-Majorna OK45:06+8:20
21Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering45:55+9:09
22Angelica EngströmSkåneslättens OL45:58+9:12
23Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro46:28+9:42
24Emma PetterssonOK Roxen47:17+10:31
25Elisabeth AhlgrenLinköpings OK48:43+11:57
26Maria BjörklundStora Tuna OK48:47+12:01
27Rebecka NylinOK Tisaren50:10+13:24
28Helen HanstockÖstersunds OK51:26+14:40
29Stina NeroLinköpings OK53:35+16:49
30Wilma JanssonVänersborgs SK1:02:50+26:04
31Linnea GustafssonOK Gynge1:04:10+27:24
32Martina WalchIK Hakarpspojkarna1:04:55+28:09
33Alicia FribergIF Hagen1:15:44+38:58
34Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:15:51+39:05
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej godkänd
Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKej start
Tsz Ying YuMetropolitan Orienteering Clubej start
Frida JunegardTullinge SKej start
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKåterbud
Lina StrandGöteborg-Majorna OKåterbud
Elin PetterssonIFK Göteborg Orienteringåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser