Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | D18E2 | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H18 Elit 2

4 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl GranathOK Kåre34:09
2Samuel LindénAttunda OK36:08+1:59
3Theis MunktvedAllerød OK36:14+2:05
4Jacob SteinthalFarumTisvilde OK36:52+2:43
5Gustav BjörklundIFK Mora OK37:02+2:53
6Gustav PermanOK Tyr37:18+3:09
7Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK39:50+5:41
8Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF39:58+5:49
9Noa SjöstrandVästerås SOK40:20+6:11
10Aleksandar IvanovBulgaria National Team40:35+6:26
11Johannes GreenAlmby IK42:04+7:55
12Nils KylbornAlmby IK42:12+8:03
13Jonas GabsOK Melfar42:28+8:19
14Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK45:04+10:55
15Alexander SchandlOK Södertörn45:34+11:25
16Alfred LiljeströmGävle OK45:46+11:37
17Albin HainkeSnättringe SK46:58+12:49
18Albin LindgrenVisborgs OK50:18+16:09
19Isak BerggrenGävle OK50:40+16:31
20Ludvig SigrandOK Södertörn51:15+17:06
21Fredrik HanssonTäby OK53:32+19:23
22Tim DalheimerIK Vikings OK55:29+21:20
23Linus MalmKFUM Örebro OK57:22+23:13
24Emil BybergDomnarvets GOIF57:48+23:39
25John WolgastSnättringe SK1:00:28+26:19
26Erik LarssonIFK Mora OK1:12:37+38:28
27Wilmer LindblomKungälvs OK1:14:54+40:45
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Nils GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Simon FogelströmTorsås OKej godkänd
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start
Sixten EkbladhSol Tranåsej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Charlie EliassonDalaportens OLåterbud
Simon SvahnEksjö SOKåterbud
Erik NilssonDalaportens OLåterbud
Erik Lidström LauriSnättringe SKåterbud
Henry SvensVästerbergslagens OLåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila