*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

OK Tyr

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andrey AbadzhievH35 (2)42:169:24
1Sara Storm-AnderssonD14 Kort (2)21:019:05
1Vincent LjungbergU2 (14)21:259:41
1Malin NilssonD12 Kort (1)24:3712:07
2Linnea BjörklundD14 Kort (2)21:21+0:209:14
2Sören KindlundÖppen 8 (43)35:18+1:427:51
3Tuva HenricssonD12 (19)18:45+3:398:15
3Milla ForkéusD14 (16)32:04+3:119:39
3Malte GranefeltH12 (26)15:15+1:056:36
5Molly LundqvistU1 (13)19:04+4:2910:32
5Emil ForsgrenU2 (14)26:52+5:2712:09
5Olle GranefeltH10 (15)14:30+2:187:06
5Linus NilssonH14 (22)27:47+4:538:31
6Emma AlfredssonD14 (16)35:10+6:1710:35
6Gustav PermanH18 Elit 2 (35)37:18+3:099:07
6Gilbert KarlströmH10 (15)15:02+2:507:22
7Irma ErikssonD12 (19)22:24+7:189:52
7Arvid ErikssonH14 (22)29:31+6:379:03
8Lars AnderssonÖppen 7 (97)31:19+6:0110:20
8Wilma JonssonD12 (19)22:49+7:4310:03
8Danilo MobergH14 (22)29:39+6:459:05
9Fredrik HaneH16 (20)33:23+5:129:19
9Birger KarlströmH10 (15)16:31+4:198:05
10Johanna KindlundÖppen 8 (43)42:23+8:479:26
10Alrik WikströmH10 (15)16:52+4:408:16
10Oscar AnderssonH14 (22)30:22+7:289:18
11Mira KarlströmD12 (19)23:25+8:1910:18
12Isak ForsgrenU1 (13)51:52+37:1728:39
12Cornelia KindlundD16 (23)45:49+11:2712:45
13Emma NilssonU2 (14)44:49+23:2420:16
13Isak WikströmH16 (20)37:36+9:2510:30
13Felix LindH14 (22)35:58+13:0411:01
14Alma KappelD18 Elit 2 (16)1:42:09+1:06:5032:13
14Linn AnderssonD16 (23)47:22+13:0013:11
14Anna Isaksson ForsgrenÖppen 8 (43)44:31+10:559:54
15Amanda AlfredssonD16 (23)47:41+13:1913:16
15Lowe EkströmH10 (15)21:16+9:0410:25
16Albin RansjöH12 (26)21:46+7:369:25
16Albin IsakssonH14 (22)41:50+18:5612:49
18Tilda KindlundD12 (19)48:32+33:2621:22
19Anton JonssonH14 (22)45:50+22:5614:03
20Elin BomanD16 (23)57:37+23:1516:02
21Tage NymanH12 (26)25:59+11:4911:14
21Zlatimira AbadzhievaD21 (23)58:27+25:3515:20
22Leif SandahlÖppen 7 (97)39:14+13:5612:56
23Malin JonssonÖppen 8 (43)48:43+15:0710:51
24Malin NymanÖppen 7 (97)39:21+14:0312:59
25Ivar WikströmH12 (26)33:21+19:1114:26
26Maria WikströmÖppen 5 (34)53:05+23:3216:05
31Tatiana KarlströmÖppen 5 (34)1:11:03+41:3021:31
32Sverre WikströmÖppen 8 (43)56:06+22:3012:29
36Lisa GjeinÖppen 7 (97)44:49+19:3114:47
38Johan SöderlundM21-2 (96)37:54+5:487:01
39Mattias HaneH18 Elit (87)32:59+7:587:40
42Göran KarlströmÖppen 7 (97)47:10+21:5215:33
56Johan WennermarkM21-2 (96)41:09+9:037:38
69Karin MoodhÖppen 7 (97)57:10+31:5218:52
70Carola KarlssonÖppen 7 (97)57:52+32:3419:05
73Lisa AnnersandÖppen 7 (97)59:59+34:4119:47
74Nicolina MobergD18 Elit (83)53:30+25:3314:13
90Marcus BeckiusM21-2 (96)53:33+21:279:56
Andrea AbadzhievaInskolning (14)fullföljt
Leon GjeinInskolning (14)fullföljt
Folke NymanInskolning (14)fullföljt
Edward QuinInskolning (14)fullföljt
Eivor QuinInskolning (14)fullföljt
Karin Creutzer BlomgrenD70 (2)ej godkänd
Izabella LjungbergD12 (19)ej godkänd
Julia ForsgrenD14 (16)ej godkänd
Linda GustafssonÖppen 7 (97)ej godkänd
William LundqvistH12 (26)ej start
Stina GranefeltD21 (23)ej start
Oskar NymanH20 Elit (70)ej start
Albert BrohedeH14 (22)ej start
Hugo EkströmH14 (22)ej start
Elliot GjeinInskolning (14)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser