Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

Åmåls OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alva OlssonD12 (19)15:066:39
1Eira OlssonD10 (10)11:506:02
2Maria ErikssonD60 (8)39:18+0:2514:43
3Jonna ÅhlD10 (10)15:54+4:048:06
3Simon SkottH10 (15)13:15+1:036:29
3Tomas JohanssonH40 (11)40:59+4:269:23
4Emma HellströmD10 (10)16:40+4:508:30
4Albin SkottH14 (22)27:11+4:178:20
5Eric ÅhlH12 (26)17:06+2:567:24
7Klara PetterssonÖppen 5 (34)39:08+9:3511:51
7Johanna Källvik LeufvénD20 Elit (59)33:12+4:188:24
8Nina PetterssonÖppen 5 (34)39:33+10:0011:59
8Lise-Lott AhlstedtÖppen 3 (26)34:10+9:5911:49
8Emil HellströmU1 (13)26:38+12:0314:42
8Elin ReuterD10 (10)42:47+30:5721:49
9Alice KällstrandD12 (19)23:12+8:0610:13
11Jörgen ÅhlH45 (42)32:41+5:277:37
12Ida NilssonU2 (14)42:15+20:5019:07
13Elsa ReuterD12 (19)25:36+10:3011:16
13Saga KällstrandD14 (16)1:00:03+31:1018:05
14Oskar OlssonU2 (14)46:37+25:1221:05
14Lina AhlstedtD14 (16)1:05:07+36:1419:36
14Oscar AhlstedtH10 (15)19:59+7:479:47
16Erika Källvik LeufvénD20 Elit (59)37:29+8:359:29
17Leif LarssonÖppen 5 (34)48:20+18:4714:38
17Agnes GustafssonD12 (19)36:21+21:1516:00
17Christer ErikssonH60 (23)48:11+19:1513:55
17Sumali SkottÖppen 3 (26)42:03+17:5214:33
17Per KällvikH50 (44)32:28+7:488:58
18Eva LarssonÖppen 5 (34)48:40+19:0714:44
18Annika LeufvénÖppen 7 (97)38:29+13:1112:42
19David HermanssonH16 (20)52:17+24:0614:36
20Tobias JohanssonÖppen 8 (43)47:47+14:1110:38
20Tomas HermanssonH50 (44)32:54+8:149:05
24Pontus NilssonH12 (26)31:19+17:0913:33
25Ulf DanielssonH50 (44)33:37+8:579:17
28Kristina HellströmÖppen 8 (43)54:39+21:0312:10
33Michaela KällstrandÖppen 8 (43)56:16+22:4012:31
35Tomas CarlssonÖppen 8 (43)56:27+22:5112:34
40Mattias HolmströmÖppen 8 (43)1:06:02+32:2614:42
84Mikael NilssonÖppen 7 (97)1:15:43+50:2524:59
Lena AxelssonÖppen 1 (4)ej start
Magnus HellströmÖppen 8 (43)ej start
Emilie HellströmD12 (19)ej start
Linnea AxelssonD16 (23)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser