Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: söndag 14 april 2019

D20 Elit

9 010 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:06:03
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:06:44+0:41
3Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna1:07:47+1:44
4Frida VikströmSundsvalls OK1:08:13+2:10
5Agnes KrachtFarumTisvilde OK1:09:29+3:26
6Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:10:44+4:41
7Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:11:16+5:13
8Hanna LagerbergOK Södertörn1:11:24+5:21
9Klara AxelssonEksjö SOK1:11:55+5:52
10Ella OlssonGrycksbo IF OK1:12:21+6:18
11Ella SjöbergTullinge SK1:13:10+7:07
12Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:13:16+7:13
13Ronja HuggStora Tuna OK1:14:00+7:57
14Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:15:11+9:08
15Ida KristianssonHalden SK1:15:12+9:09
16Eliane DeiningerIFK Mora OK1:15:34+9:31
17Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:17:04+11:01
18Veronika KalininaIFK Lidingö SOK1:17:37+11:34
19Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:18:03+12:00
20Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:19:05+13:02
21Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:19:26+13:23
22Fanny SundbladEksjö SOK1:24:37+18:34
23Maja KindlundOK Tranan1:24:44+18:41
24Caroline PigerreIFK Lidingö SOK1:25:13+19:10
25Julia RajanIFK Lidingö SOK1:25:15+19:12
26Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:25:58+19:55
27Moa WestbladOK Ravinen1:26:02+19:59
28Lovisa BlomgrenEksjö SOK1:27:22+21:19
29Sofia JohanssonOK Skärmen1:27:54+21:51
30Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:55+22:52
31Irmalinn NilssonHärlövs IF1:28:59+22:56
32Stina JohanssonOK Bävern1:30:08+24:05
33Elina HansonKungälvs OK1:30:13+24:10
34Johanna NilssonKungälvs OK1:31:07+25:04
35Emma BlixtOK Hammaren1:31:45+25:42
36Maja MörthStora Tuna OK1:33:07+27:04
37Lisa BörnstedtKungälvs OK1:34:50+28:47
38Alva LindellIF Thor1:35:43+29:40
39Ebba HjertbergHestra IF1:36:37+30:34
40Josefine AnderssonTäby OK1:38:13+32:10
41Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:38:22+32:19
42Ebba JensenSkåneslättens OL1:46:52+40:49
43Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:47:14+41:11
Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ella AnderssonOK Södertörnej godkänd
Tindra HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Ida ØbroOK Orionej godkänd
Jenny WegebroSundsvalls OKej start
Frida HectorSnättringe SKåterbud
Emma HållströmGävle OKåterbud
Amanda KarlssonOK Ravinenåterbud
Anna HallménOK Tisarenåterbud
Tove EkströmLinköpings OKåterbud
Ronja JungåkerOK Kåreåterbud
Frida JohanssonOK Djerfåterbud
Ellen KallerbäckOK Orionåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser