Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: söndag 14 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

6 010 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy LindbergOK Roslagen39:10
2Per JanssonOK Djerf41:20+2:10
3Olov VikströmSundsvalls OK41:39+2:29
4Pär StålVästerbergslagens OL42:25+3:15
5Björn KristianssonTrollhättans SOK44:01+4:51
6Mats NylundBredaryds SOK45:51+6:41
7Per KällvikÅmåls OK46:09+6:59
8Henrik PetterssonOK Roxen46:12+7:02
9Magnus NordströmKils OK46:44+7:34
10Thomas JohannessonRonneby OK48:16+9:06
11Magnus HjorthDomnarvets GOIF48:44+9:34
12Magnus RajanIFK Lidingö SOK49:15+10:05
13Mikael WesterbergOK Kolmården49:51+10:41
14Svein NygårdLillomarka OL49:59+10:49
15Ola WallinderGöteborg-Majorna OK50:11+11:01
16Matti EnvallIK Hakarpspojkarna52:02+12:52
17Anders LillieströmOK Roxen52:29+13:19
18Conny ForsbergLånghundra IF53:55+14:45
19Tomas HermanssonÅmåls OK55:57+16:47
20Jonas PetterssonOK Tisaren56:12+17:02
21Anders JonssonIK Vikings OK58:25+19:15
22Kennet AnderssonGrycksbo IF OK58:52+19:42
23Lars JacobssonDegerfors OK58:54+19:44
24Mats WilhelmssonFilipstads OK59:34+20:24
25Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:02:37+23:27
26Magnus TrofastBredaryds SOK1:02:41+23:31
27Jonas SamuelssonLustens OK1:06:08+26:58
28Håkan LindbergOK Djerf1:11:49+32:39
29Roger LindénAttunda OK1:13:14+34:04
30Kennet HorvathHalmstad OK1:33:39+54:29
31Matz AnderssonLesjöfors SK1:33:50+54:40
Björn ÖbergRyda SKej godkänd
Anders LarssonAlmby IKej godkänd
Johan HofstedtTäby OKej start
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej start
Ulf DanielssonÅmåls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser