Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: söndag 14 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

M21-2

12 860 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lucas SundbladEksjö SOK1:14:32
2Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:14:49+0:17
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:15:39+1:07
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:15:58+1:26
5Ludvig ErikssonKils OK1:16:54+2:22
6Karl EngesAttunda OK1:16:57+2:25
7Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:17:12+2:40
8Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:17:28+2:56
9Anton NilssonJärla Orientering1:17:37+3:05
10Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:18:05+3:33
11Erik MalmbergLinköpings OK1:18:12+3:40
12Harrison McCartneySävedalens AIK1:18:45+4:13
13Johannes RidefeltOK Linné1:18:49+4:17
14Simon LundinOK Kolmården1:19:11+4:39
15Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:19:12+4:40
16Oskar LeinonenOK Kolmården1:19:21+4:49
17Johan TörnrothHestra IF1:19:36+5:04
18Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:19:47+5:15
19Axel WrådheAttunda OK1:19:54+5:22
20Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:20:18+5:46
21Heino OllinSävedalens AIK1:20:19+5:47
22Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:20:30+5:58
23Csaba GössweinOK Linné1:20:48+6:16
24Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:21:02+6:30
25Josef NordlundOK Linné1:21:17+6:45
26Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:21:42+7:10
27Stepan MudrakStora Tuna OK1:21:54+7:22
28Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:22:20+7:48
29Teodor YordanovKils OK1:22:45+8:13
30Sixten HillerhagOK Linné1:22:50+8:18
31Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:23:10+8:38
32Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:23:43+9:11
33Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:24:03+9:31
34Josh BeechEspoon Suunta1:24:12+9:40
35Nils Hammaräng GripOK Orion1:24:24+9:52
36Rasmus Møller JessOK Linné1:24:58+10:26
37Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:25:00+10:28
38Markus AdolfssonTullinge SK1:25:11+10:39
39Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering1:25:16+10:44
40Anders AxlingSundsvalls OK1:25:21+10:49
41Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:25:40+11:08
42Viktor JanrikOK Linné1:26:06+11:34
43Jacob LindstamOK Ravinen1:26:46+12:14
44Henrik VäisänenMS Parma1:26:57+12:25
45Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna1:27:01+12:29
46Viktor SkoogKils OK1:27:06+12:34
47Stefan YordanovBulgaria National Team1:27:35+13:03
48Gustav ÖhgrenOK Kåre1:27:36+13:04
49Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:27:57+13:25
50Erik LindgrenOK Tisaren1:28:20+13:48
51Aleksander BernaciakOK Orion1:29:02+14:30
52Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:29:04+14:32
53Markus LangStora Tuna OK1:29:27+14:55
54Johan SöderlundOK Tyr1:29:32+15:00
55Fritjof AxelssonFK Göingarna1:29:47+15:15
56Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:30:55+16:23
57Johan WennermarkOK Tyr1:31:12+16:40
58Tuve MöllerOK Linné1:32:21+17:49
59Thomas PetterssonAttunda OK1:32:59+18:27
60Sven EngströmLinköpings OK1:35:05+20:33
61Kristian DahlströmIFK Mora OK1:35:06+20:34
62Liutauras BileviciusOK Roslagen1:35:11+20:39
63Charlie StoltRehns BK1:35:19+20:47
64Daniel DuhlboIFK Mora OK1:35:23+20:51
65David SundströmSöderhamns OK1:36:19+21:47
66Simon MarteliusAttunda OK1:36:31+21:59
67Sergiu FalaOK Ravinen1:37:02+22:30
68Viacheslav MatiashOK Tisaren1:37:08+22:36
69Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:37:11+22:39
70Oskar EngmanNyköpings OK1:39:06+24:34
71Jonas AnderssonStora Tuna OK1:43:42+29:10
72Christian RedtzerAttunda OK1:53:59+39:27
73Johan PerssonAttunda OK1:56:24+41:52
Adrian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Stanislav PolianytsiaOK Denselnej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Tom CampbellOK Kolmårdenej godkänd
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Pasi IkonenPaimion Rastiej start
Apostol AtanasovBulgaria National Teamej start
Per CarlborgHagaby GoIF Örebroej start
Erik BomanGävle OKåterbud
Johan HögstrandIFK Göteborg Orienteringåterbud
Roman RyapolovIFK Mora OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila