Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: söndag 14 april 2019

Klasser: Visa alla | W21 | W21-2 | M21 | M21-2 | D20E | H20E | D18E | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9

OK Linné

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Daniel RönnqvistÖppen 8 (68)29:19+3:216:32
3Hedwig HaasW21-2 (15)1:27:12+5:508:22
4Albin RidefeltM21 (81)1:30:29+5:395:32
5Karin NordlundÖppen 7 (75)32:22+5:2810:01
7Pia GuståsD50 (20)46:04+6:1311:01
8Carl-Johan HögbergH21 (41)1:10:22+10:377:02
9Johanna ÖbergW21 (79)1:23:12+6:187:09
13Johannes RidefeltM21-2 (81)1:18:49+4:176:07
20Johanna TrummerW21 (79)1:27:49+10:557:33
23Csaba GössweinM21-2 (81)1:20:48+6:166:16
23Olle GrywenzH20 Elit (63)1:16:52+14:106:48
24Rassmus AnderssonM21 (81)1:38:49+13:596:02
25Josef NordlundM21-2 (81)1:21:17+6:456:19
29Tryggve RönnqvistÖppen 8 (68)43:17+17:199:39
30Sixten HillerhagM21-2 (81)1:22:50+8:186:26
32Mats TroengM21 (81)1:41:02+16:126:10
36Rasmus Møller JessM21-2 (81)1:24:58+10:266:36
42Viktor JanrikM21-2 (81)1:26:06+11:346:41
58Tuve MöllerM21-2 (81)1:32:21+17:497:10
63Cécile FoltzerW21 (79)1:44:59+28:059:01
71Kate MorrisonW21 (79)1:53:40+36:469:46
73Anna LithellD18 Elit (89)1:26:37+36:4012:21
Kristin OlovssonW21 (79)ej godkänd
Sara JohanssonD21 (16)ej start
Miloš NykodýmM21 (81)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser