Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs #1 VÖOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs #1 VÖOL
Arrangörsorganisation: Vallentuna-Össeby OL
Datum: tisdag 15 maj 2018

D16

4 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KrafftLänna IF34:058:13
Malin SvenssonRånäs OKej start

H16

4 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SundblomRånäs OK31:527:41
2Jacob WaleOK Roslagen51:03+19:1112:19
3David NäslundOK Roslagen54:54+23:0213:15

D14

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OláRånäs OK53:1216:50

H14

3 160 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jacob HenrikssonRånäs OKej start
Aron BromanLänna IFej start
Axel WaleOK Roslagenej start

D12

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WesselLänna IF33:0216:06
Julia SödergrannVallentuna-Össeby OLutgått
Julia NordströmVallentuna-Össeby OLej start
Felicia KrafftLänna IFej start
Celina TagessonRånäs OKej start

H12

2 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundRånäs OK13:076:23
2Gustav OlsenVallentuna-Össeby OL24:27+11:2011:55
3Gustav SvenssonRånäs OK37:02+23:5518:03
4Eric HenrikssonRånäs OK38:16+25:0918:40
5Pelle ElgebrantLänna IF44:23+31:1621:39
Gustav LindbergOK Roslagenej godkänd
Artur GadVallentuna-Össeby OLej start
John AnderssonRånäs OKej start
Arvid SjöbergVallentuna-Össeby OLej start
Markus HawéeRånäs OKej start
Adam NybergRånäs OKej start

D10

1 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HartvikLänna IF16:239:21
2Freja SundbladVallentuna-Össeby OL18:00+1:3710:17
3Julia LotfiVallentuna-Össeby OL30:20+13:5717:20
4Nathalie BartoftVallentuna-Össeby OL30:23+14:0017:21

H10

1 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred WesselLänna IF12:537:21
2Simon RydhVallentuna-Össeby OL16:15+3:229:17
3Lukas CnattingiusLänna IF17:11+4:189:49
4Carl FalckVallentuna-Össeby OL17:12+4:199:49
5Edvin EkholmVallentuna-Össeby OL17:15+4:229:51
6Ossian OláRånäs OK18:07+5:1410:21
7Filip LindhagenVallentuna-Össeby OL18:21+5:2810:29
8Aron LindbergOK Roslagen18:40+5:4710:40
9Tim JanssonVallentuna-Össeby OL20:37+7:4411:46
10Dan TirénVallentuna-Össeby OL20:41+7:4811:49
Oliver ErlandssonLänna IFej start
Vilmer RanhagenVallentuna-Össeby OLej start

Inskolning

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Enzo DobsonOK Roslagenfullföljt
Casper HoltingRånäs OKfullföljt
Olivia RydhVallentuna-Össeby OLfullföljt
Albin TynellRånäs OKfullföljt

U1

1 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodore ButlerLänna IF25:3216:34

U2

1 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rufus ButlerLänna IF15:298:50
2Isak HoltingRånäs OK16:56+1:279:40
3Arvid LarssonVallentuna-Össeby OL18:23+2:5410:30
4Lotus SernaVallentuna-Össeby OL18:54+3:2510:48
5Hampus PetersonVallentuna-Össeby OL19:21+3:5211:03
6Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OL21:24+5:5512:13
7Louisa CarlssonVallentuna-Össeby OL21:35+6:0612:20
8Eleonora CarlssonVallentuna-Össeby OL22:52+7:2313:04
9Josefine EjremyrVallentuna-Össeby OL23:58+8:2913:41
10Alexander NordenfeltVallentuna-Össeby OL24:06+8:3713:46
11Wilgot DalsättRånäs OK26:40+11:1115:14
12Arvid KjellströmLänna IF27:23+11:5415:38
13Rasmus DobsonOK Roslagen27:34+12:0515:45
14Jonah ÖhrlundVallentuna-Össeby OL28:36+13:0716:20
15Oliwer WeberVallentuna-Össeby OL31:32+16:0318:01
16Ida OlsenVallentuna-Össeby OL31:41+16:1218:06
17Petter EmtforsVallentuna-Össeby OL35:56+20:2720:32
Albin DalsättRånäs OKej godkänd
Linn ErssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Jesper EmtforsVallentuna-Össeby OLej start
Emelie ErssonVallentuna-Össeby OLej start
Madars JermacansRånäs OKej start
Alva KarlssonRånäs OKej start
Anton Nilsson EjremyrVallentuna-Össeby OLej start
Johannes ThylénRånäs OKej start
Rasmus ThylénRånäs OKej start
Samuel ThylénRånäs OKej start
Elin WahlqvistOK Roslagenej start

U3

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max GreppiVallentuna-Össeby OL23:3211:28

MF14

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HenrikssonRånäs OK27:248:40
2Johan HartvikLänna IF30:19+2:559:35
3Johan DalsättVallentuna-Össeby OL42:09+14:4513:20
4Hillevi PalmqvistLänna IF52:39+25:1516:39
5Magdalena StagreusVallentuna-Össeby OL55:24+28:0017:31

MF16

4 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen27:266:37
2Emil AnderssonLänna IF27:46+0:206:42
3Rebecka LindbergOK Roslagen29:26+2:007:06
4Andreas KrafftLänna IF37:38+10:129:05
5Gunnar ÅhlénRånäs OK39:40+12:149:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser