Swedish Orienteering Federation

Official results for Till Skogs #1 VÖOL

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Till Skogs #1 VÖOL
Organiser: Vallentuna-Össeby OL
Date: Tuesday 15 May 2018

Classes: Show all | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | U5 | MF14 | MF16

D16

4 140 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cornelia KrafftLänna IF34:058:13
Malin SvenssonRånäs OKdid not start

H16

4 140 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oskar SundblomRånäs OK31:527:41
2Jacob WaleOK Roslagen51:03+19:1112:19
3David NäslundOK Roslagen54:54+23:0213:15

D14

3 160 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alva OláRånäs OK53:1216:50

H14

3 160 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Jacob HenrikssonRånäs OKdid not start
Aron BromanLänna IFdid not start
Axel WaleOK Roslagendid not start

D12

2 050 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alma WesselLänna IF33:0216:06
Julia SödergrannVallentuna-Össeby OLdid not finish
Julia NordströmVallentuna-Össeby OLdid not start
Felicia KrafftLänna IFdid not start
Celina TagessonRånäs OKdid not start

H12

2 050 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hugo ÖrtlundRånäs OK13:076:23
2Gustav OlsenVallentuna-Össeby OL24:27+11:2011:55
3Gustav SvenssonRånäs OK37:02+23:5518:03
4Eric HenrikssonRånäs OK38:16+25:0918:40
5Pelle ElgebrantLänna IF44:23+31:1621:39
Gustav LindbergOK Roslagenmispunched
Artur GadVallentuna-Össeby OLdid not start
John AnderssonRånäs OKdid not start
Arvid SjöbergVallentuna-Össeby OLdid not start
Markus HawéeRånäs OKdid not start
Adam NybergRånäs OKdid not start

D10

1 750 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sara HartvikLänna IF16:239:21
2Freja SundbladVallentuna-Össeby OL18:00+1:3710:17
3Julia LotfiVallentuna-Össeby OL30:20+13:5717:20
4Nathalie BartoftVallentuna-Össeby OL30:23+14:0017:21

H10

1 750 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alfred WesselLänna IF12:537:21
2Simon RydhVallentuna-Össeby OL16:15+3:229:17
3Lukas CnattingiusLänna IF17:11+4:189:49
4Carl FalckVallentuna-Össeby OL17:12+4:199:49
5Edvin EkholmVallentuna-Össeby OL17:15+4:229:51
6Ossian OláRånäs OK18:07+5:1410:21
7Filip LindhagenVallentuna-Össeby OL18:21+5:2810:29
8Aron LindbergOK Roslagen18:40+5:4710:40
9Tim JanssonVallentuna-Össeby OL20:37+7:4411:46
10Dan TirénVallentuna-Össeby OL20:41+7:4811:49
Oliver ErlandssonLänna IFdid not start
Vilmer RanhagenVallentuna-Össeby OLdid not start

Inskolning

1 540 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Enzo DobsonOK Roslagencompleted
Casper HoltingRånäs OKcompleted
Olivia RydhVallentuna-Össeby OLcompleted
Albin TynellRånäs OKcompleted

U1

1 540 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Theodore ButlerLänna IF25:3216:34

U2

1 750 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rufus ButlerLänna IF15:298:50
2Isak HoltingRånäs OK16:56+1:279:40
3Arvid LarssonVallentuna-Össeby OL18:23+2:5410:30
4Lotus SernaVallentuna-Össeby OL18:54+3:2510:48
5Hampus PetersonVallentuna-Össeby OL19:21+3:5211:03
6Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OL21:24+5:5512:13
7Louisa CarlssonVallentuna-Össeby OL21:35+6:0612:20
8Eleonora CarlssonVallentuna-Össeby OL22:52+7:2313:04
9Josefine EjremyrVallentuna-Össeby OL23:58+8:2913:41
10Alexander NordenfeltVallentuna-Össeby OL24:06+8:3713:46
11Wilgot DalsättRånäs OK26:40+11:1115:14
12Arvid KjellströmLänna IF27:23+11:5415:38
13Rasmus DobsonOK Roslagen27:34+12:0515:45
14Jonah ÖhrlundVallentuna-Össeby OL28:36+13:0716:20
15Oliwer WeberVallentuna-Össeby OL31:32+16:0318:01
16Ida OlsenVallentuna-Össeby OL31:41+16:1218:06
17Petter EmtforsVallentuna-Össeby OL35:56+20:2720:32
Albin DalsättRånäs OKmispunched
Linn ErssonVallentuna-Össeby OLmispunched
Jesper EmtforsVallentuna-Össeby OLdid not start
Emelie ErssonVallentuna-Össeby OLdid not start
Madars JermacansRånäs OKdid not start
Alva KarlssonRånäs OKdid not start
Anton Nilsson EjremyrVallentuna-Össeby OLdid not start
Johannes ThylénRånäs OKdid not start
Rasmus ThylénRånäs OKdid not start
Samuel ThylénRånäs OKdid not start
Elin WahlqvistOK Roslagendid not start

U3

2 050 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max GreppiVallentuna-Össeby OL23:3211:28

MF14

3 160 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jesper HenrikssonRånäs OK27:248:40
2Johan HartvikLänna IF30:19+2:559:35
3Johan DalsättVallentuna-Össeby OL42:09+14:4513:20
4Hillevi PalmqvistLänna IF52:39+25:1516:39
5Magdalena StagreusVallentuna-Össeby OL55:24+28:0017:31

MF16

4 140 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tommy LindbergOK Roslagen27:266:37
2Emil AnderssonLänna IF27:46+0:206:42
3Rebecka LindbergOK Roslagen29:26+2:007:06
4Andreas KrafftLänna IF37:38+10:129:05
5Gunnar ÅhlénRånäs OK39:40+12:149:34

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements