Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs #1 VÖOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs #1 VÖOL
Arrangörsorganisation: Vallentuna-Össeby OL
Datum: tisdag 15 maj 2018

Länna IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alma WesselD12 (1)33:0216:06
1Sara HartvikD10 (4)16:239:21
1Alfred WesselH10 (10)12:537:21
1Cornelia KrafftD16 (1)34:058:13
1Rufus ButlerU2 (19)15:298:50
1Theodore ButlerU1 (1)25:3216:34
2Emil AnderssonMF16 (5)27:46+0:206:42
2Johan HartvikMF14 (5)30:19+2:559:35
3Lukas CnattingiusH10 (10)17:11+4:189:49
4Hillevi PalmqvistMF14 (5)52:39+25:1516:39
4Andreas KrafftMF16 (5)37:38+10:129:05
5Pelle ElgebrantH12 (6)44:23+31:1621:39
12Arvid KjellströmU2 (19)27:23+11:5415:38
Felicia KrafftD12 (1)ej start
Oliver ErlandssonH10 (10)ej start
Aron BromanH14ej start

OK Roslagen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergMF16 (5)27:266:37
2Jacob WaleH16 (3)51:03+19:1112:19
3David NäslundH16 (3)54:54+23:0213:15
3Rebecka LindbergMF16 (5)29:26+2:007:06
8Aron LindbergH10 (10)18:40+5:4710:40
13Rasmus DobsonU2 (19)27:34+12:0515:45
Enzo DobsonInskolning (4)fullföljt
Gustav LindbergH12 (6)ej godkänd
Axel WaleH14ej start
Elin WahlqvistU2 (19)ej start

Rånäs OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundH12 (6)13:076:23
1Alva OláD14 (1)53:1216:50
1Oskar SundblomH16 (3)31:527:41
1Jesper HenrikssonMF14 (5)27:248:40
2Isak HoltingU2 (19)16:56+1:279:40
3Gustav SvenssonH12 (6)37:02+23:5518:03
4Eric HenrikssonH12 (6)38:16+25:0918:40
5Gunnar ÅhlénMF16 (5)39:40+12:149:34
6Ossian OláH10 (10)18:07+5:1410:21
11Wilgot DalsättU2 (19)26:40+11:1115:14
Casper HoltingInskolning (4)fullföljt
Albin TynellInskolning (4)fullföljt
Albin DalsättU2 (19)ej godkänd
Jacob HenrikssonH14ej start
Celina TagessonD12 (1)ej start
John AnderssonH12 (6)ej start
Markus HawéeH12 (6)ej start
Malin SvenssonD16 (1)ej start
Adam NybergH12 (6)ej start
Madars JermacansU2 (19)ej start
Alva KarlssonU2 (19)ej start
Johannes ThylénU2 (19)ej start
Rasmus ThylénU2 (19)ej start
Samuel ThylénU2 (19)ej start

Vallentuna-Össeby OL

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Max GreppiU3 (1)23:3211:28
2Gustav OlsenH12 (6)24:27+11:2011:55
2Freja SundbladD10 (4)18:00+1:3710:17
2Simon RydhH10 (10)16:15+3:229:17
3Arvid LarssonU2 (19)18:23+2:5410:30
3Julia LotfiD10 (4)30:20+13:5717:20
3Johan DalsättMF14 (5)42:09+14:4513:20
4Lotus SernaU2 (19)18:54+3:2510:48
4Nathalie BartoftD10 (4)30:23+14:0017:21
4Carl FalckH10 (10)17:12+4:199:49
5Magdalena StagreusMF14 (5)55:24+28:0017:31
5Hampus PetersonU2 (19)19:21+3:5211:03
5Edvin EkholmH10 (10)17:15+4:229:51
6Linnea CarlssonU2 (19)21:24+5:5512:13
7Louisa CarlssonU2 (19)21:35+6:0612:20
7Filip LindhagenH10 (10)18:21+5:2810:29
8Eleonora CarlssonU2 (19)22:52+7:2313:04
9Josefine EjremyrU2 (19)23:58+8:2913:41
9Tim JanssonH10 (10)20:37+7:4411:46
10Alexander NordenfeltU2 (19)24:06+8:3713:46
10Dan TirénH10 (10)20:41+7:4811:49
14Jonah ÖhrlundU2 (19)28:36+13:0716:20
15Oliwer WeberU2 (19)31:32+16:0318:01
16Ida OlsenU2 (19)31:41+16:1218:06
17Petter EmtforsU2 (19)35:56+20:2720:32
Olivia RydhInskolning (4)fullföljt
Linn ErssonU2 (19)ej godkänd
Julia SödergrannD12 (1)utgått
Julia NordströmD12 (1)ej start
Artur GadH12 (6)ej start
Vilmer RanhagenH10 (10)ej start
Arvid SjöbergH12 (6)ej start
Jesper EmtforsU2 (19)ej start
Emelie ErssonU2 (19)ej start
Anton Nilsson EjremyrU2 (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser