Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Friskusträffen + DM, medel, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Friskusträffen + DM, medel, Halland
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 19 april 2019

D21

3 920 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonIFK Göteborg Orientering28:347:17
2Emma BergmanOK Pan-Kristianstad28:52+0:187:21
3Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering30:08+1:347:41
4Agnes LeoGöteborg-Majorna OK31:13+2:397:57
5Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK31:54+3:208:08
6Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering31:57+3:238:09
7Pernilla NilssonSävedalens AIK33:58+5:248:39
8Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering34:19+5:458:45
9Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK34:33+5:598:48
10Frida AnderssonFalkenbergs OK34:48+6:148:52
11Emma AnderssonSävedalens AIK35:03+6:298:56
12Linnéa JohnssonOK Nackhe36:52+8:189:24
13Malin AnderssonOK Nolaskogsarna37:51+9:179:39
14Klara HolmgårdKils OK41:15+12:4110:31
15Åsa SöderblomFalkenbergs OK42:38+14:0410:52
16Kajsa MattssonOK Kåre43:41+15:0711:08
17Emma BeskowFalkenbergs OK44:06+15:3211:15
18Sofia AnderssonCentrum OK44:24+15:5011:19
19Linnea GustafssonOK Gynge45:06+16:3211:30
20Amalie TripaxSøllerød OK45:59+17:2511:43
21Moa HenningssonIK Trenne Ullared48:35+20:0112:23
22Malin LjunggrenMarkbygdens OK50:16+21:4212:49
23Agnes AspMölndal Outdoor IF50:49+22:1512:57
24Madeleine AttforsSävedalens AIK53:08+24:3413:33
25Amanda LeoBredaryds SOK54:35+26:0113:55
26Karin KarlssonHalmstad OK57:23+28:4914:38
27Helena HagströmFalkenbergs OK1:10:44+42:1018:02
Camilla EngstrandIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OKej start
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 630 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering27:075:51
2Ola MartnerOK Pan-Kristianstad27:38+0:315:58
3Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering28:56+1:496:14
4Tobias NobornIFK Göteborg Orientering29:16+2:096:19
5Simon WikströmOK Pan-Kristianstad29:46+2:396:25
6Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering30:02+2:556:29
7Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad31:15+4:086:44
8Mats NordbrødenHalden SK31:16+4:096:45
9Albin AnderssonMarkbygdens OK31:20+4:136:46
10Arvid VågIFK Göteborg Orientering31:32+4:256:48
11Filip TrofastBredaryds SOK31:33+4:266:48
12Anders HedbergGöteborg-Majorna OK31:35+4:286:49
13Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering31:38+4:316:49
14Rikard ClaessonStora Tuna OK32:03+4:566:55
15Pär HanssonIFK Göteborg Orientering33:07+6:007:09
16Henrik OlaussonSävedalens AIK33:28+6:217:13
17Erik GustafssonNTNUI34:42+7:357:29
18Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering36:17+9:107:50
19Olle WinrothOK Löftan36:46+9:397:56
20Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK36:48+9:417:56
21Nils Wallentin TärkHalmstad OK37:11+10:048:01
22Björn KarlssonHalmstad OK37:50+10:438:10
23Loke AgmarkenHalmstad OK37:57+10:508:11
24Johan FröbergTjalve IF Norrköping38:25+11:188:17
25Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK38:44+11:378:21
26Anton SundgrenLånghundra IF38:53+11:468:23
27Linus LandergrenHestra IF39:44+12:378:34
28Fredrik AnderssonIF Rigor40:21+13:148:42
29Fredrik NorellFrölunda OL40:39+13:328:46
30Anders KonringSøllerød OK40:40+13:338:46
31Filip AnderssonMarkbygdens OK41:03+13:568:51
32Hampus OlesundOK Landehof42:23+15:169:09
33Markus HederskogIK Hakarpspojkarna43:25+16:189:22
34Anton HemlinIK Uven43:54+16:479:28
35John GabrielssonSävedalens AIK44:28+17:219:36
36Tobias JohanssonLaholms IF OK48:02+20:5510:22
37Johan GustafssonOK Nackhe50:01+22:5410:48
38Per FlakbergIFK Göteborg Orientering50:55+23:4810:59
39Johan HagströmFalkenbergs OK52:01+24:5411:14
40Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering1:05:38+38:3114:10
41Ola SöderblomFalkenbergs OK1:09:14+42:0714:57
Jonatan AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Fredrik JohanssonOK Nackheutgått
Johan WikströmSävedalens AIKej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
Anton GunnarssonBredaryds SOKej start
Anders CarlssonIFK Göteborg Orienteringej start

D20

3 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK29:168:01
2Emelie KarlssonSävedalens AIK37:29+8:1310:16
3Felizia ZienkiewiczIF Rigor38:39+9:2310:35
4Elina HansonKungälvs OK38:44+9:2810:36
5Alice HultinOK Löftan40:18+11:0211:02
6Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad40:27+11:1111:04
7Lovisa RingHalmstad OK47:02+17:4612:53
8Julia ElverlindOK Tranan49:06+19:5013:27
9Olivia LönkvistOK Vivill52:16+23:0014:19
10Paulina JägstedtHalmstad OK1:01:00+31:4416:42
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKutgått
Johanna RundqvistOK Löftanej start

H20

4 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BlomFrölunda OL36:438:42
2Jacob EnbergHalmstad OK42:42+5:5910:07
3Daniel GlimténOK Löftan1:08:52+32:0916:19

D18

3 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK28:338:34
2Emilia EngelOK Ravinen31:25+2:529:26
3Lovisa LagerHalmstad OK33:22+4:4910:01
4Linnea SkalbergBredaryds SOK36:32+7:5910:58
5Emely WeihartHestra IF37:07+8:3411:08
6Linnea BengtssonFalkenbergs OK39:52+11:1911:58
7Kajsa WardOK Vivill1:09:47+41:1420:57
Vendela LönkvistOK Vivillej start

H18

4 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan26:176:29
2Adrian VartiaOK Löftan29:47+3:307:21
3Mattis PerssonEksjö SOK30:23+4:067:30
4Olle BergstedtMarkbygdens OK30:56+4:397:38
5Felix DrejmoOK Landehof33:55+7:388:22
6Albin PerssonHalmstad OK35:40+9:238:48
7Hugo JohanssonOK Reftele36:44+10:279:04
8Erik HultanderIF Rigor42:39+16:2210:31
9Axel ErikssonOK Löftan46:03+19:4611:22
10Edvin BorneFrölunda OL49:43+23:2612:16
11Daniel AnderssonFjärås AIK1:29:29+1:03:1222:05
Petter BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd

D16

3 220 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK27:028:23
2Eleonora AlinderSjövalla FK27:08+0:068:25
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK29:51+2:499:16
4Klara PerssonHalmstad OK30:16+3:149:23
5Maja KarmstigFK Friskus-Varberg30:49+3:479:34
6Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering31:58+4:569:55
7Maja GraadIF Rigor34:51+7:4910:49
8Filippa KindeSävedalens AIK36:19+9:1711:16
9Thea BökmanHelsingborgs SOK38:41+11:3912:00
10Unni GranforsIF Rigor39:57+12:5512:24
11Tilda PalmIK Hakarpspojkarna40:27+13:2512:33
12Eline EricssonFalkenbergs OK41:37+14:3512:55
13Matilda AspIFK Göteborg Orientering42:15+15:1313:07
14Molly GranängKungälvs OK43:02+16:0013:21
15Sofia ElverlindOK Tranan43:48+16:4613:36
16Louise OlssonMölndal Outdoor IF45:28+18:2614:07
17Elsa AspMölndal Outdoor IF47:24+20:2214:43
18Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb48:49+21:4715:09
19Ella PerssonEksjö SOK50:04+23:0215:32
20Emmy WallinFalkenbergs OK52:27+25:2516:17
21Emma EliassonFK Friskus-Varberg54:20+27:1816:52
22Anna SvenssonIF Rigor55:20+28:1817:11
23Matilda FagerlindMarkbygdens OK56:07+29:0517:25
24Annie ErikssonOK Löftan56:38+29:3617:35
25Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb58:09+31:0718:03
26Lilly ChristieSnättringe SK1:03:25+36:2319:41
27Elsa LarssonBurseryds IF1:11:55+44:5322:20
28Emma WillborgFalkenbergs OK1:20:36+53:3425:01
Thilda SeldénIF Rigorej godkänd
Elina ReinholdssonOK Alehofej start

H16

3 640 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK27:167:29
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK27:22+0:067:31
3Pelle NilssonOK Linné28:26+1:107:48
4Willy FjällborgStenungsunds OK30:28+3:128:22
5Arvid SkeppSävedalens AIK30:37+3:218:24
6Anton KastrupSävedalens AIK30:48+3:328:27
7Jonathan RundqvistOK Nackhe30:59+3:438:30
8Isak BengtssonOK Löftan31:54+4:388:45
9Albin NyqvistOK Landehof32:35+5:198:57
10Alfred ErdeliusIF Rigor32:47+5:319:00
11Jakob MobergOK Löftan32:50+5:349:01
12Emil JägstedtHalmstad OK32:52+5:369:01
13Gustav AnderssonOK Löftan33:25+6:099:10
14Johan Wall JungbjerGöteborgs SK34:28+7:129:28
15Victor BeischerIK Uven34:50+7:349:34
16Melker ÅkessonOK Landehof35:33+8:179:45
17Alex JohanssonFK Friskus-Varberg36:03+8:479:54
18Karl GranforsOK Landehof37:39+10:2310:20
19Axel BechtelFK Friskus-Varberg38:01+10:4510:26
20Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb38:06+10:5010:28
21Hugo ÅkerbergOK Löftan39:25+12:0910:49
22Oscar EkenborgNyköpings OK41:40+14:2411:26
23William RönnborgIK Uven42:07+14:5111:34
24Anton BlomqvistMarkbygdens OK43:02+15:4611:49
25Linus BägebyOK Vivill43:22+16:0611:54
26Oscar OlinIK Hakarpspojkarna44:14+16:5812:09
27Martin HanssonIF Rigor45:16+18:0012:26
28Ville TörmänenMölndal Outdoor IF49:31+22:1513:36
29Malte KristianssonHalmstad OK50:52+23:3613:58
30Edvin TolestamIF Rigor1:25:20+58:0423:26
Tobias JohanssonOK Löftanej godkänd
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

D16 Kort

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK39:1913:25
2Linn OlssonOK Södertörn56:40+17:2119:20

H16 Kort

2 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg42:4514:35
2Jesper JanssonMölndal Outdoor IF51:27+8:4217:33
3Rickard BerndtssonFrölunda OL51:36+8:5117:36
4Albin SeverinssonOK Nackhe1:00:15+17:3020:33
5Albin JägstedtHalmstad OK1:18:48+36:0326:53

D14

2 970 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audrey HanssonFrölunda OL26:078:47
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:19+0:128:51
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna26:59+0:529:05
4Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb28:03+1:569:26
5Minna PalmIK Hakarpspojkarna28:40+2:339:39
6Ella PetterssonSävedalens AIK29:14+3:079:50
7Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg36:19+10:1212:13
8Tove OlssonOK Södertörn37:37+11:3012:39
9Fanny HanssonFalkenbergs OK38:18+12:1112:53
10Elsie HäggmarkMarkbygdens OK39:01+12:5413:08
11Elin BlomqvistMarkbygdens OK39:36+13:2913:19
12Emy HjertströmFK Friskus-Varberg39:56+13:4913:26
13Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb40:15+14:0813:33
14Isabella HolmOK Djerf41:41+15:3414:02
15Emilia ElverlindOK Tranan42:21+16:1414:15
16Jenny SeverinssonFalkenbergs OK43:38+17:3114:41
17Frida OdénFjärås AIK47:35+21:2816:01
18Tilde BlomOK Nackhe48:40+22:3316:23
19Alice OlssonMölndal Outdoor IF50:45+24:3817:05
20Anna LundqvistFK Friskus-Varberg1:03:35+37:2821:24

H14

2 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK20:326:54
2Simon CorneliussonOK Löftan21:50+1:187:21
3Hannes PerssonFK Herkules22:10+1:387:27
4Fabian AlinderSjövalla FK24:08+3:368:07
5Arvid JonforsenSurahammars SOK25:00+4:288:25
6Tom WeihartHestra IF25:35+5:038:36
7Olle FlorénIF Rigor25:41+5:098:38
8Alfred KjellénHelsingborgs SOK27:07+6:359:07
9Emil SeldénIF Rigor27:37+7:059:17
10Adam SjööarvOK Nackhe27:39+7:079:18
11Linus AlinderSjövalla FK28:08+7:369:28
12Ola LeireGöteborg-Majorna OK28:42+8:109:39
13Albin PaulssonOK Löftan29:41+9:099:59
14Oskar BlomOK Löftan29:45+9:1310:01
15Leon RybergFalkenbergs OK32:15+11:4310:51
16Adam BromsFK Friskus-Varberg33:17+12:4511:12
17Elias NyqvistOK Landehof33:52+13:2011:24
18Samuel DahlbergIK Trenne Ullared36:40+16:0812:20
19Simon TolestamIF Rigor38:00+17:2812:47
20Einar SörqvistMarkbygdens OK38:24+17:5212:55
21Gustav FagerlindMarkbygdens OK40:01+19:2913:28
22Gustav LundqvistHalmstad OK41:44+21:1214:03
23Simon HanssonIF Rigor47:49+27:1716:05
24Gabriel EkströmHalmstad OK54:39+34:0718:24
25Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg55:18+34:4618:37

D14 Kort

2 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Signe JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Selma AbrahamssonHalmstad OKej start

H14 Kort

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter HällåsOK Löftan30:3312:13
2Viktor BerndtssonFrölunda OL30:37+0:0412:14
3David BergströmFrölunda OL36:32+5:5914:36

D12

2 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg18:267:40
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK18:57+0:317:53
3Julia LönnHalmstad OK18:59+0:337:54
4Elin NobornIFK Göteborg Orientering20:49+2:238:40
5Alma KjellénHelsingborgs SOK21:28+3:028:56
6Edit TreptowAnderstorps OK22:48+4:229:30
7Selma PerssonFK Herkules23:43+5:179:52
8Lova JohanssonFK Friskus-Varberg25:26+7:0010:35
9Hilma TrofastJönköpings OK25:31+7:0510:37
10Emma PerssonHalmstad OK27:29+9:0311:27
11Nikki WeihartHestra IF29:31+11:0512:17
12Kerstin ChristieSnättringe SK30:08+11:4212:33
13Mira WallinFalkenbergs OK30:22+11:5612:39
14Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg31:04+12:3812:56
15Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb32:00+13:3413:20
16Kajsa LarssonBurseryds IF36:11+17:4515:04
17Ella HagstrandBurseryds IF37:15+18:4915:31
18Agnes PaulssonOK Löftan42:26+24:0017:40

H12

2 400 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK16:416:57
2Emil SkeppSävedalens AIK17:22+0:417:14
3Gustav AspIFK Göteborg Orientering18:33+1:527:43
4Jarvis HanssonFrölunda OL18:37+1:567:45
5Emil WalleniusFrölunda OL19:38+2:578:10
6Gustav RexOK Landehof19:48+3:078:15
7Hugo TolestamIF Rigor20:37+3:568:35
8Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg22:49+6:089:30
9Andy GranforsIF Rigor22:53+6:129:32
10William RönnFK Friskus-Varberg23:16+6:359:41
11Herman PetterssonSävedalens AIK23:26+6:459:45
12Pontus BergströmFrölunda OL23:37+6:569:50
13Elias BengtssonOK Tranan24:03+7:2210:01
14Hugo CorneliussonOK Löftan24:18+7:3710:07
15Felix SvenssonJönköpings OK24:30+7:4910:12
16Jonas LeireGöteborg-Majorna OK24:36+7:5510:15
17Rasmus GranängKungälvs OK24:41+8:0010:17
18Anton KarlssonUlricehamns OK25:29+8:4810:37
19Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg26:19+9:3810:57
20Walter BlomqvistJönköpings OK27:07+10:2611:17
21Johan GusedFalkenbergs OK27:51+11:1011:36
22Melker OlaussonFalkenbergs OK30:30+13:4912:42
23Theander HulthénMölndal Outdoor IF33:07+16:2613:47
24Elliot JägstedtHalmstad OK33:20+16:3913:53
25Isak GustafssonHalmstad OK34:18+17:3714:17
26Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg34:47+18:0614:29
Rasmus GripFalkenbergs OKej godkänd
Alvin LönkvistOK Vivillej godkänd

D12 Kort

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga WildheimMölndal Outdoor IF22:4710:44
2Elsa ÖstmanFalkenbergs OK24:31+1:4411:33
3Agnes BestermanIK Trenne Ullared29:39+6:5213:59
4Cornelia HällåsOK Löftan33:36+10:4915:50
5Tyra SvenssonFalkenbergs OK51:32+28:4524:18

H12 Kort

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert JonforsenFrölunda OL15:267:16
2Sebastian LundgrenFK Friskus-Varberg16:52+1:267:57
3David JonforsenSurahammars SOK17:35+2:098:17
4Hugo HallbergIK Ymer20:06+4:409:28
5Samuel BernhardtFalkenbergs OK24:09+8:4311:23

D10

1 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:577:11
2Sara LönnHalmstad OK14:28+0:317:27
3Linnéa RexOK Landehof16:13+2:168:21
4Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering16:25+2:288:27
5Molly GraadIF Rigor23:08+9:1111:55
6Viola RönnFK Friskus-Varberg25:43+11:4613:15
7Alva SunnenellFalkenbergs OK25:54+11:5713:21
8Alma TrofastJönköpings OK26:03+12:0613:25
9Agnes BöregårdFalkenbergs OK31:49+17:5216:24
10Nemi HarderFalkenbergs OK37:24+23:2719:16

H10

1 940 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KarlssonUlricehamns OK12:376:30
2Joar AnderssonVäxjö OK13:09+0:326:46
3Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb13:50+1:137:07
4Ted NömmIFK Göteborg Orientering14:21+1:447:23
5Almer HanningOK Löftan15:10+2:337:49
6Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb15:18+2:417:53
7Albin StamfjordFalkenbergs OK16:04+3:278:16
8Alvar HedenblomSjövalla FK16:28+3:518:29
9Malte PalmérUlricehamns OK17:06+4:298:48
10Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg17:08+4:318:49
10Hugo ClaessonStora Tuna OK17:08+4:318:49
12Ralf GustavssonOK Löftan21:26+8:4911:02
13Oskar WallinFalkenbergs OK27:19+14:4214:04
14Folke FranssonFK Friskus-Varberg27:36+14:5914:13
15Elis MarmanderFK Friskus-Varberg28:52+16:1514:52
Hugo AldénOK Roxenej godkänd

D35

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof35:539:51
2Maria LönnHalmstad OK44:23+8:3012:11
3Karin KarlssonHalmstad OK1:01:59+26:0617:01
4Johanna KarlssonUlricehamns OK1:06:45+30:5218:20
5Therese EkströmHalmstad OK1:07:18+31:2518:29

H35

4 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmérUlricehamns OK38:289:06
2Jonas FagerholmHalmstad OK42:59+4:3110:11
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK51:20+12:5212:09
Erik HulthénMölndal Outdoor IFej godkänd
Anders FogelbergVästvärmlands OKej start

D40

3 330 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK30:109:03
2Agnes PetterssonSävedalens AIK32:10+2:009:39
3Ingela AlvmyrenHalmstad OK32:29+2:199:45
4Helene NilssonOK Linné34:51+4:4110:27
5Eva GustafssonVäxjö OK36:26+6:1610:56
6Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb36:27+6:1710:56
7Åsa HagnestålMarkbygdens OK37:58+7:4811:24
8Sandra HanssonFrölunda OL38:50+8:4011:39
9Linda HedenblomSjövalla FK43:13+13:0312:58
10Therese BlomOK Nackhe44:26+14:1613:20
11Linda CorneliussonOK Löftan48:40+18:3014:36
12Johanna MobergOK Löftan48:44+18:3414:38
13Ingrid AlinderSjövalla FK51:28+21:1815:27
14Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb51:40+21:3015:30
15Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb55:56+25:4616:47
16Sara JägstedtHalmstad OK1:00:16+30:0618:05
Therese DahlströmOK Alehofej start
Camilla StengrenFalkenbergs OKej start
Camilla WeihartOK Orintoej start

H40

4 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering29:267:16
2Fredrik PerssonHalmstad OK29:38+0:127:19
3Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering31:16+1:507:43
4Stefan RingOK Löftan31:38+2:127:48
5Mattias KarlssonIK Trenne Ullared32:49+3:238:06
6Henrik BengtssonFalkenbergs OK33:32+4:068:16
7Sven GranforsOK Landehof33:38+4:128:18
8Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb35:01+5:358:38
9Anders BestermanIK Trenne Ullared35:50+6:248:50
10Albin AnderssonVäxjö OK37:13+7:479:11
11Staffan LjungqvistSävedalens AIK37:16+7:509:12
12Joakim GustafssonHalmstad OK37:38+8:129:17
13Mikael TrofastJönköpings OK37:53+8:279:21
14Fredrik EkenborgNyköpings OK39:59+10:339:52
15Claes AnderssonFalkenbergs OK40:26+11:009:59
16Brett WeihartHestra IF41:43+12:1710:18
17Magnus WallinIK Trenne Ullared41:53+12:2710:20
18Patrik CorneliussonOK Löftan43:24+13:5810:42
19Anders SjööarvOK Nackhe45:46+16:2011:18
20Magnus AlinderSjövalla FK46:03+16:3711:22
21Fredrik EkströmHalmstad OK55:21+25:5513:40
Fredrik MagnussonLaholms IF OKej godkänd
Andreas SamuelssonOK Vivillej godkänd

D45

3 220 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen27:038:24
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna27:24+0:218:30
3Katrin SkeppSävedalens AIK32:13+5:1010:00
4Karin NobornIFK Göteborg Orientering34:10+7:0710:36
5Charlotte FlansbjerOK Djerf34:13+7:1010:37
6Ulrika GranforsIF Rigor34:14+7:1110:37
7Johanna AspIFK Göteborg Orientering35:14+8:1110:56
8Karolina WildheimMölndal Outdoor IF36:03+9:0011:11
9Anna OlinIK Hakarpspojkarna36:47+9:4411:25
10Camilla EngelOK Ravinen41:06+14:0312:45
11Lotta RosénGöteborg-Majorna OK41:22+14:1912:50
12Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared44:42+17:3913:52
13Anna RönnborgIK Uven46:08+19:0514:19
14Malin BrorsonOK Nackhe46:49+19:4614:32
15Lotta EkbergÖrkelljunga FK48:21+21:1815:00
16Ann BägebyOK Vivill48:34+21:3115:04
17Ulrika OdénFjärås AIK49:03+22:0015:13
18Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared52:13+25:1016:12
19Jeanette BlomOK Löftan52:26+25:2316:17
20Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering53:06+26:0316:29
21Sofia SörqvistMarkbygdens OK59:22+32:1918:26
22Kajsa NordinUlricehamns OK1:00:30+33:2718:47
23Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:01:23+34:2019:03
24Lotta EnbergHalmstad OK1:09:58+42:5521:43
25Anna HagströmFalkenbergs OK1:19:23+52:2024:39
26Gunilla GlimténOK Löftan1:36:42+1:09:3930:01

H45

3 920 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan AnderssonHalmstad OK27:317:01
2Martin PetterssonSävedalens AIK28:29+0:587:15
3Fredrik SvenssonJönköpings OK28:40+1:097:18
4Ola SkeppSävedalens AIK28:44+1:137:19
5Markus OlinIK Hakarpspojkarna29:22+1:517:29
6Martin BobergIF Rigor30:30+2:597:46
7Jonny EngelOK Ravinen30:36+3:057:48
8Marcus HanssonFrölunda OL30:48+3:177:51
9Stefan GraadIF Rigor31:12+3:417:57
10Mikael LundqvistHalmstad OK31:24+3:538:00
11Niklas FlorénIF Rigor32:02+4:318:10
12Jens ArvidssonIF Rigor32:14+4:438:13
13William RexOK Landehof33:15+5:448:28
14Mattias NilssonOK Linné33:21+5:508:30
15Anders LundellGöteborg-Majorna OK33:37+6:068:34
16Magnus ClaessonJönköpings OK33:43+6:128:36
17Stefan NordinUlricehamns OK34:03+6:328:41
18Thomas GeorgssonOK Nackhe34:04+6:338:41
19Herman RosénGöteborg-Majorna OK34:13+6:428:43
20Anders JägrydSkåneslättens OL35:50+8:199:08
21Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK35:52+8:219:08
22Jan LagerHalmstad OK36:20+8:499:16
23Benny WallinFalkenbergs OK37:09+9:389:28
24Martin WildheimMölndal Outdoor IF39:12+11:4110:00
25Mattias JägstedtHalmstad OK40:03+12:3210:13
26Anders LeireGöteborg-Majorna OK41:08+13:3710:29
27Ulf NyqvistOK Landehof42:33+15:0210:51
28Hans JensenFalkenbergs OK43:27+15:5611:05
29Anders BlomqvistJönköpings OK44:10+16:3911:16
30Fredrik BergströmFrölunda OL45:58+18:2711:43
31Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb47:28+19:5712:06
32Pontus KastrupFK Herkules51:25+23:5413:06
33Håkan RundqvistOK Nackhe56:58+29:2714:31
34Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:03:37+36:0616:13
Martin SvenssonIF Rigorej godkänd
Martin JohanssonHalmstad OKej start
Tomas RönnqvistIF Rigorej start
Fredrik EnbergHalmstad OKej start

D50

2 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK27:469:36
2Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK30:20+2:3410:29
3Anna ErikssonOK Landehof30:54+3:0810:41
4Ina SkalbergBredaryds SOK31:14+3:2810:48
5Catarina BengtssonOK Nackhe32:02+4:1611:05
6Mia JodalGöteborg-Majorna OK32:07+4:2111:06
7Berit BengtssonOK Lindéna35:56+8:1012:26
8Anne SvantessonHjärnarps OL36:35+8:4912:39
9Lena TuressonBurseryds IF37:09+9:2312:51
10Ulrika BacklundDalaportens OL37:10+9:2412:51
11Karin TorstenssonFalköpings AIK OK38:01+10:1513:09
12Eva Lamm-BergströmFrölunda OL38:47+11:0113:25
13Katarina AlmehedFrölunda OL40:00+12:1413:50
14Erika AspMölndal Outdoor IF41:57+14:1114:30
15Helena ÅhlinHelsingborgs SOK44:37+16:5115:26
16Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK44:49+17:0315:30
17Helena StensötaFrölunda OL46:29+18:4316:05
18Karin JägrydSkåneslättens OL48:40+20:5416:50
19Helena AnderssonMarkbygdens OK50:19+22:3317:24
20Annette SeldénIF Rigor58:26+30:4020:13
Katarina BorneFrölunda OLej start

H50

3 650 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering25:397:01
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering26:10+0:317:10
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK26:48+1:097:20
4Magnus JohanssonOK Löftan28:23+2:447:46
5Anders AspMölndal Outdoor IF28:35+2:567:49
6Per KällvikÅmåls OK28:52+3:137:54
7Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK29:01+3:227:56
8Kristian PalmIK Hakarpspojkarna29:25+3:468:03
9Magnus AbrahamssonHalmstad OK30:28+4:498:20
10Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb30:46+5:078:25
11Mårten WikströmHalmstad OK31:07+5:288:31
12Fredrik JönssonMotala AIF OL32:36+6:578:55
13Jan TuressonBurseryds IF33:07+7:289:04
14Richard BlomFrölunda OL33:11+7:329:05
15Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL33:15+7:369:06
16Stefan SpetzUlricehamns OK34:46+9:079:31
17Rickard JonforsenSurahammars SOK35:41+10:029:46
18Magnus TrofastBredaryds SOK35:51+10:129:49
19Håkan HanssonFalkenbergs OK35:56+10:179:50
20Peter BadenfeltFalkenbergs OK37:35+11:5610:17
21Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK37:51+12:1210:22
22Sven BolmbladOK Södertörn38:09+12:3010:27
23Per JohanssonOK Reftele38:48+13:0910:37
24David GabrielssonSävedalens AIK39:38+13:5910:51
25Kennet HorvathHalmstad OK39:55+14:1610:56
26Ulf PerssonBottnaryds IF40:56+15:1711:12
27Thomas BorneFrölunda OL40:57+15:1811:13
28Håkan BerndtssonFrölunda OL41:21+15:4211:19
29Jonas JohanssonOK Nackhe41:33+15:5411:23
30Joakim ÅkessonOK Landehof41:53+16:1411:28
31Otto PileKFUK-KFUM Göteborg41:56+16:1711:29
32Per KristianssonHalmstad OK41:59+16:2011:30
33Torbjörn LönkvistOK Vivill42:13+16:3411:33
34Graham KempGöteborg-Majorna OK46:36+20:5712:46
35Henrik Billman PetterssonFalköpings AIK OK48:18+22:3913:13
36Mats RönnborgIK Uven53:10+27:3114:33
37Jonas HultinOK Löftan53:46+28:0714:43
38Martin EricssonFalkenbergs OK53:52+28:1314:45

D55

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HögstrandMarkbygdens OK32:5911:39
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK34:17+1:1812:06
3Gunnel SvenssonOK Tranan36:24+3:2512:51
4Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared42:28+9:2915:00
5Kirsten TofteredIF Rigor48:13+15:1417:02
6Ingvor JohanssonFalkenbergs OK49:15+16:1617:24
7Annika AndreassonFrölunda OL1:01:32+28:3321:44
Christina SöderblomÄtrans IFej start

H55

3 330 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK24:057:13
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK26:35+2:307:58
3Lars SvantessonHjärnarps OL27:44+3:398:19
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK28:02+3:578:25
5Niclas AnderssonMarkbygdens OK28:03+3:588:25
6Kjell ObergerIFK Lidingö SOK28:04+3:598:25
7Magnus KarlssonOK Landehof29:41+5:368:54
8Thomas AttforsSävedalens AIK31:16+7:119:23
9Pär ClaessonSävedalens AIK32:09+8:049:39
10Mikael BacklundDalaportens OL32:17+8:129:41
11Ulf AlmehedFrölunda OL33:00+8:559:54
12Magnus WideFrölunda OL34:22+10:1710:19
13Bengt SvenssonSundbybergs IK36:11+12:0610:51
14Christer BorgGöteborg-Majorna OK36:12+12:0710:52
15Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK36:16+12:1110:53
16Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK37:15+13:1011:11
17Mikael JungbjerGöteborgs SK38:18+14:1311:30
18Jan GrahnIK Uven39:46+15:4111:56
19Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared43:44+19:3913:07
20Hans LindgrenOK Skogshjortarna46:01+21:5613:49
21Tomas AndréassonFrölunda OL50:53+26:4815:16
22Sven TolestamIF Rigor52:15+28:1015:41
23Per-Gunnar JohanssonOK Reftele53:52+29:4716:10
24Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb56:32+32:2716:58
25Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK58:11+34:0617:28
Hans EricssonHalmstad OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D60

2 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita AntonssonOK Löftan31:5511:57
2Lena RunessonOK Vivill33:44+1:4912:38
3Anne-Marie RöllikeOK Lindéna36:00+4:0513:28
4Leila LjunggrenMarkbygdens OK46:53+14:5817:33
5Monika NilssonOK Alehof50:21+18:2618:51
6Ingrid AnderssonIF Rigor52:23+20:2819:37
7Ewa ArnessonIK Dran1:03:05+31:1023:37
Lena KarlssonHalmstad OKej start

H60

3 220 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BacktemanLerums SOK28:138:45
2Lars MattssonOK Kåre28:46+0:338:56
3Hans GarmerGöteborg-Majorna OK32:15+4:0210:00 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK33:01+4:4810:15
5Tommy JohnssonOK Nackhe34:03+5:5010:34
6Sven-Åke AnderssonIF Rigor37:44+9:3111:43
7Mikael ByströmJärfälla OK37:52+9:3911:45
8Jan-Olof BäckOK Djerf38:11+9:5811:51
9Björn KarlssonHalmstad OK40:37+12:2412:36 Ladda ner rutt i gpx-format
10Per-Martin JohanssonIF Rigor41:00+12:4712:43
11Jan SveideFrölunda OL46:00+17:4714:17
12Göran OlesundOK Landehof46:16+18:0314:22
13Björn BorgGöteborg-Majorna OK46:57+18:4414:34
14Bernt AnderssonIF Rigor50:15+22:0215:36
15Henrik CarlssonIK Uven51:21+23:0815:56
16Jonas RutbergIK Stern1:04:53+36:4020:09
Mikael BodénMarkbygdens OKej godkänd
Morgan ErikssonHylte OKej start
Dag SvenssonHylte OKej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D65

2 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK32:1412:04
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK32:34+0:2012:11
3Maria NordwallOK Kolmården34:16+2:0212:50
4Anne KaillIK Omega34:44+2:3013:00
5Maria NorellFrölunda OL35:41+3:2713:21
6Karin AxelssonIK Uven36:27+4:1313:39
7Margareta JohanssonHalmstad OK36:44+4:3013:45
8Ingela NelsénFalkenbergs OK38:03+5:4914:15
9Eva BlomströmIK Stern42:05+9:5115:45
10Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:52+15:3817:55
11Katarina BengtssonHalmstad OK51:41+19:2719:21
12Gertie OdelbergIK Ymer53:04+20:5019:52
13Marita LarssonMarkbygdens OK55:29+23:1520:46
Kerstin GustafssonOK Gränsenej godkänd

H65

2 890 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK27:139:25
2Thomas AlbinssonBredaryds SOK27:24+0:119:28
3Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe29:48+2:3510:18
4Kent KardellLjungskile FK29:55+2:4210:21
5Anders BengtssonFalkenbergs OK32:30+5:1711:14
6Björn NilssonOK Nackhe35:58+8:4512:26
7Lars GustafssonOK Gränsen36:49+9:3612:44
8Bengt ArnessonIK Dran37:00+9:4712:48
9Hans TrofastTenhults SOK38:02+10:4913:09
10Sten BlomströmIK Stern40:13+13:0013:54
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb40:23+13:1013:58
12Håkan AnderssonMarkbygdens OK43:18+16:0514:58
13Arne BogrenOK Vivill45:42+18:2915:48
14Lennart VamlingFrölunda OL47:04+19:5116:17
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start

D70

2 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung30:3812:55
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK32:12+1:3413:35
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof33:20+2:4214:03
4Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK34:32+3:5414:34
5Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL34:56+4:1814:44
6Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK35:51+5:1315:07
7Inga-Lill PetterssonLinköpings OK40:30+9:5217:05
8Ylva HäggströmIF Rigor44:29+13:5118:46
9Inga GustavssonIK Uven44:38+14:0018:49
10Birgitta JohanssonOK Tranan45:18+14:4019:06
11Maja-Lisa HanssonOK Lindéna45:57+15:1919:23
12Barbro BengtssonOskarströms OK52:16+21:3822:03
13Ann-Britt JohanssonIK Stern52:58+22:2022:20
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd
Göta SeverinssonFalkenbergs OKutgått
Irene AnderssonÄtrans IFej start
Margareta NobornSundsvalls OKej start

H70

2 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benny IvarssonFjärås AIK31:4111:11
2Per-Olof FernbergIS Skanne31:52+0:1111:15
3Stefan G LarssonOK Njudung32:11+0:3011:22
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:12+0:3111:22
5Rune EliassonFalkenbergs OK34:04+2:2312:02
6Kjell ErlandssonOK Lindéna34:26+2:4512:10
7Ingemar ArnessonIK Dran36:37+4:5612:56
8Yngve PetterssonLinköpings OK37:26+5:4513:13
9Lennart GustavssonIK Uven38:15+6:3413:30
10Kjell JeppsonIF Rigor38:43+7:0213:40
11Bill SchölinTockarps IK39:57+8:1614:06
12Kurt JohanssonSvenljunga OK40:22+8:4114:15
13Rolf GjølbergLarvik OK41:21+9:4014:36
14Åke BrodénHalmstad OK41:26+9:4514:38
15Gösta ClaessonRydboholms SK42:23+10:4214:58
16Kjell AnderssonOK Reftele43:01+11:2015:12
17Jan LarssonSävedalens AIK43:48+12:0715:28
18Ulf KristenssonHalmstad OK43:49+12:0815:28
19Bo SenjeHalmstad OK47:17+15:3616:42
20Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:52+16:1116:54
21Sune AnderssonHalmstad OK48:59+17:1817:18
22Jan FlansbjerKinnaströms SK49:19+17:3817:25
23Lars-Olof RönnqvistOK Löftan53:11+21:3018:47
24Christer GalleMälarö SOK58:38+26:5720:43
25Jörgen HallbergIK Ymer1:07:38+35:5723:53
Dan JohanssonFjärås AIKej start
Hans CarlssonIFK Göteborg Orienteringej start
Inge JovikenIF Rigorej start

D75

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer30:4913:00
2Gun LarssonOK Lindéna35:58+5:0915:10
3Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro35:59+5:1015:10
4Gull SvenssonÖrkelljunga FK36:43+5:5415:29
5Barbro JohanssonSjövalla FK46:38+15:4919:40
6Ingrid ÅhlundSvenljunga OK48:34+17:4520:29
7Anna-Stina ArnessonIK Dran52:57+22:0822:20
8Berit BobergIF Rigor1:01:09+30:2025:48
Ulla LindheIK Sternej start

H75

2 670 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran29:1210:56
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK33:46+4:3412:38
3Gösta LindqvistOK Löftan34:37+5:2512:57
4Jan SöderbergIFK Lidingö SOK35:30+6:1813:17
5Steffen HäggströmIF Rigor38:01+8:4914:14
6Magne HagströmFrölunda OL39:54+10:4214:56
7Henrik BergmanOK Linné40:05+10:5315:00
8Ingemar LindblomOK Orinto40:25+11:1315:08
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer41:51+12:3915:40
10Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb43:53+14:4116:26
11Bengt GardOskarströms OK44:18+15:0616:35
12Karl-Axel JohanssonIK Uven44:21+15:0916:36
13Bo SvenssonÖrkelljunga FK45:21+16:0916:59
14Gunnar JohanssonOK Nackhe45:53+16:4117:11
15Bert LuvöFK Herkules51:35+22:2319:19
16Carl-Eric AnderssonFjärås AIK53:02+23:5019:51
17Ingmar ErikssonFalkenbergs OK59:25+30:1322:15
18Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL59:50+30:3822:24
19Ingvar BengtssonOskarströms OK1:01:03+31:5122:51
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd

D80

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK39:0617:00
2Anne-Catrine PerssonMariestads FK52:42+13:3622:54
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK56:23+17:1724:30
4Marianne GrahnGöteborgs SK1:04:14+25:0827:55
5Gunni EkbergÄtrans IF1:21:01+41:5535:13

H80

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK29:4212:31
2Ernie BroströmHalmstad OK30:02+0:2012:40
3Bernt LarssonOK Lindéna35:49+6:0715:06
4Kjell PerssonMariestads FK39:26+9:4416:38
5Gunnar BylundRydboholms SK1:03:07+33:2526:37
Stig JohanssonHalmstad OKej start

H85

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven44:5419:31
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared54:44+9:5023:47

Inskolning

1 800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Arvid AntonssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Gunnar DareliusKlubblösfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Lisa EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Stina EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Elsa EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Ellie EverdingIK Ymerfullföljt
Kaja FagerholmHalmstad OKfullföljt
Emma FlorenKlubblösfullföljt
Svante FlorénIF Rigorfullföljt
Ebba FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Alice GerhardssonHestra IFfullföljt
Sigrid HallbergBredareds IFfullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Alicia HernmanFalkenbergs OKfullföljt
Niklas IsakssonFjärås AIKfullföljt
Märta JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Ebba JönssonIK Uvenfullföljt
Vilhelm JönssonIK Uvenfullföljt
Emma KarleskansOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Alice MarmanderFK Friskus-Varbergfullföljt
Lukas MobergOK Löftanfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Elton PeterssonSävedalens AIKfullföljt
Ellie RosenHestra IFfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Ester RydingKlubblösfullföljt
Märta SamuelsonKlubblösfullföljt
John SamuelssonKlubblösfullföljt

U1

1 730 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter GustavssonOK Löftan13:558:02
2Jonathan RexOK Landehof14:41+0:468:29
3Axel PerssonFK Herkules15:50+1:559:09
4Ella RosénGöteborg-Majorna OK17:48+3:5310:17
5Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK19:09+5:1411:04
6Irma PalmerUlricehamns OK19:52+5:5711:29
7Vera WildheimMölndal Outdoor IF20:46+6:5112:00
8Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb20:53+6:5812:04
9Filip BengtssonOK Tranan20:55+7:0012:05
10Karl SvenssonVingåkers OK21:07+7:1212:12
11Anton GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb21:27+7:3212:23
12Stina AnderssonOK Löftan21:35+7:4012:28
13Emil OlinIK Hakarpspojkarna21:38+7:4312:30
14Elof TreptowAnderstorps OK22:02+8:0712:44
15Ines EverdingIK Ymer25:37+11:4214:48
16Svante LindbergIFK Göteborg Orientering25:44+11:4914:52
17Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro27:35+13:4015:56
18Clara JahnFalkenbergs OK28:32+14:3716:29
19Nora BlomqvistJönköpings OK29:27+15:3217:01
20Willhelm HallenfurOK Löftan29:29+15:3417:02
20Felicia SvenssonJönköpings OK29:29+15:3417:02
22Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb33:05+19:1019:07
Matilda JonforsenFrölunda OLej start

U2

2 140 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns PerssonEksjö SOK17:148:03
2Olle BlomqvistMarkbygdens OK18:04+0:508:26
3Alfred MartinssonMarkbygdens OK18:05+0:518:27
4Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb21:09+3:559:52
5Simon HallbergIK Ymer23:31+6:1710:59
6Jonatan LundgrenFK Friskus-Varberg24:06+6:5211:15
7Amanda SvenssonFalkenbergs OK24:56+7:4211:39
8Oscar MobergOK Löftan25:27+8:1311:53
9Loke JagetegFalkenbergs OK25:45+8:3112:01
10Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg26:41+9:2712:28
11Stina GustafssonHalmstad OK27:36+10:2212:53
12Sonja FagerholmHalmstad OK28:41+11:2713:24
13Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro29:16+12:0213:40
13Vera LindbergIFK Göteborg Orientering29:16+12:0213:40
15Elias GranängKungälvs OK29:58+12:4414:00
16Einar AamotFrölunda OL30:13+12:5914:07
16Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg30:13+12:5914:07
18Axel StamfjordFalkenbergs OK31:02+13:4814:30
18Elin BöregårdFalkenbergs OK31:02+13:4814:30
20Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb31:10+13:5614:33
21Carl-Philip JahnFalkenbergs OK32:48+15:3415:19
22Astrid TreptowAnderstorps OK33:30+16:1615:39
23Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK33:39+16:2515:43
24Frederik HulthénMölndal Outdoor IF34:33+17:1916:08
25Maja EliassonFK Friskus-Varberg35:51+18:3716:45
26Sixten FagerlindMarkbygdens OK36:13+18:5916:55
27Julius JonssonOK Lindéna39:09+21:5518:17
28Linus NordlundFalkenbergs OK41:51+24:3719:33
29Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering43:31+26:1720:20
30Alfred NielsenOK Skogshjortarna45:10+27:5621:06
31Elin RönnqvistIF Rigor45:38+28:2421:19
32Elsa NielsenOK Skogshjortarna46:06+28:5221:32
33Leo HellstenKlubblös47:29+30:1522:11
34Astrid FagerlindMarkbygdens OK49:54+32:4023:19
35Gustav FrankOK Löftan51:15+34:0123:56
36Emelie MalilaKlubblös51:59+34:4524:17
Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen 1

2 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GottfridssonHalmstad OK18:008:24
2Lova ClassonKlubblös24:00+6:0011:12
3Jan BogsjöHelsingborgs SOK28:06+10:0613:07
4Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb32:23+14:2315:07
5Helena PerssonFjärås AIK34:04+16:0415:55
6Melker SöderströmIF Rigor38:16+20:1617:52
7Rasmus SöderströmIF Rigor38:27+20:2717:58
8Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg42:38+24:3819:55
9Stefan OdelbergIK Ymer1:00:32+42:3228:17

Öppen 3

2 740 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar GreilertHaninge SOK20:357:30
2Lars GreilertHaninge SOK27:24+6:4910:00
3Erik BromsFK Friskus-Varberg29:27+8:5210:44
4Anna GreilertHaninge SOK32:50+12:1511:58
5Rasmus BåverudHaninge SOK32:56+12:2112:01
6Ebba BengtssonOK Lindéna33:44+13:0912:18
7Mikael OskarssonOK Nackhe34:50+14:1512:42
8Lisa KjellénHelsingborgs SOK34:55+14:2012:44
9Johanna SvenssonOK Löftan35:53+15:1813:05
10Karin GreilertHaninge SOK37:12+16:3713:34
11Albin StormwintherKlubblös37:19+16:4413:37
12Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg37:55+17:2013:50
13Ted KarlbomKlubblös37:59+17:2413:51
13Tuva KarlbomKlubblös37:59+17:2413:51
15Göran GustavssonOK Nackhe41:24+20:4915:06
16Maria GusedFalkenbergs OK42:27+21:5215:29
17Martin NordlundFalkenbergs OK43:43+23:0815:57
18Christer NelsenFalkenbergs OK43:54+23:1916:01
19Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb44:30+23:5516:14
20Åsa DryseliusMarkbygdens OK44:42+24:0716:18
21Dennis JönssonHalmstad OK44:52+24:1716:22
22Emelie GeorgssonOK Nackhe45:12+24:3716:29
23Nina KastrupFK Herkules46:17+25:4216:53
24Linda ArnessonIK Dran46:45+26:1017:03
25Åsa HanssonIF Rigor47:46+27:1117:25
26Jan SundquistKlubblös48:00+27:2517:31
27Nils HallbergBredareds IF55:24+34:4920:13
28Linda HallbergBredareds IF55:26+34:5120:13
29Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro58:12+37:3721:14
30Irmeli JanssonOK Landehof59:06+38:3121:34
31Stina KjellenKlubblös59:22+38:4721:39
32Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:00:25+39:5022:02
33Olle NordinUlricehamns OK1:00:42+40:0722:09
34Ingolf BengtssonHalmstad OK1:02:13+41:3822:42
35David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:04:32+43:5723:33
36Marita HultanderIF Rigor1:05:19+44:4423:50 Ladda ner rutt i gpx-format
37Monica NilssonÄtrans IF1:05:50+45:1524:01
38Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:06:49+46:1424:23
39Reijo MukkaraHalmstad OK1:07:16+46:4124:32
40Anna BlomqvistJönköpings OK1:10:36+50:0125:45
41Lisa OttossonOK Landehof1:11:46+51:1126:11
42Marika WirungFrölunda OL1:14:51+54:1627:19
43Edvin NilssonOskarströms OK1:17:17+56:4228:12
44Lars JohanssonHalmstad OK1:19:01+58:2628:50
45Rune JungbjerGöteborgs SK1:20:38+1:00:0329:25
46Inger LindblomOK Orinto1:25:21+1:04:4631:08
Linnéa VidebertKlubblösej godkänd
Caroline AadalNTNUIej godkänd

Öppen 5

3 490 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin DareliusKlubblös28:428:13
2Hanna LindströmOK Tranan34:01+5:199:44
3Ola GustafssonGöteborg-Majorna OK35:36+6:5410:12
4Jan-Olof SvenssonBurseryds IF35:40+6:5810:13
5Julia TuressonBurseryds IF38:02+9:2010:53
6Petter FranssonKlubblös40:34+11:5211:37
7Anders AxelssonOK Gläntan Vessigebro41:16+12:3411:49
8Emelie SamuelsonKlubblös42:11+13:2912:05
9Annika RabeKlubblös42:46+14:0412:15
10Olle RabeFK Friskus-Varberg42:47+14:0512:15
10Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK42:47+14:0512:15
12Mia HallbergIK Ymer43:43+15:0112:31
13Rickard ÖlanderMarkbygdens OK43:44+15:0212:31
14Marika ElverlindOK Tranan43:49+15:0712:33
15Elisabeth SöderströmIF Rigor44:46+16:0412:49
16Anna GranforsOK Landehof45:29+16:4713:01
17Kristian ErikssonMarkbygdens OK46:49+18:0713:24
18Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb46:58+18:1613:27
19Elin JönssonKlubblös47:40+18:5813:39
20Mikael AnderssonÄtrans IF47:47+19:0513:41
21Mia OlssonKlubblös48:13+19:3113:48
22Andreas MartinssonMarkbygdens OK48:17+19:3513:50
23Marcus RagnarssonMarkbygdens OK48:25+19:4313:52
24Rakel MartinssonMarkbygdens OK48:34+19:5213:54
25Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering48:45+20:0313:58
26David SamuelsonKlubblös48:47+20:0513:58
27Daniel MobergOK Löftan49:37+20:5514:13
28Gustaf GusedFalkenbergs OK50:23+21:4114:26
29Anders GusedFalkenbergs OK50:24+21:4214:26
30Rolf AnderssonIK Dran51:38+22:5614:47
31Niklas GripFalkenbergs OK52:11+23:2914:57
32Stig NilssonOskarströms OK52:35+23:5315:04
32Sandra WallinFalkenbergs OK52:35+23:5315:04
34Roger FlorenKlubblös52:51+24:0915:08
35Anna DareliusKlubblös52:57+24:1515:10
36David JohanssonFK Friskus-Varberg53:23+24:4115:17
37Therese WahlgrenSimlångsdalens IF53:25+24:4315:18
38Per-Erik OlssonKlubblös53:54+25:1215:26
39Henryk ZienkiewiczIF Rigor53:57+25:1515:27
40Kristina PerssonHalmstad OK53:59+25:1715:28
41Maria LarssonBurseryds IF54:11+25:2915:31
42Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb55:10+26:2815:48
43Matilda ÅkessonOK Landehof55:30+26:4815:54
44Karin ÅkessonOK Landehof55:36+26:5415:55
45Gary Smith JonforsenFrölunda OL55:51+27:0916:00
46Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb56:17+27:3516:07
47Frida JonforsenSurahammars SOK56:30+27:4816:11
48Hugo KastrupFK Herkules56:51+28:0916:17
49Cecilia KarlssonGöteborgs SK57:02+28:2016:20
50Mariann JönssonBredaryds SOK57:04+28:2216:21
51Birgitta ByströmJärfälla OK58:02+29:2016:37
52Stanley TaivulaKlubblös58:45+30:0316:50
53Philip MullinsSjövalla FK58:53+30:1116:52
54Lars HagstrandBurseryds IF59:42+31:0017:06
55Albin LindkvistMarkbygdens OK1:00:29+31:4717:19
56Helene JohanssonOK Nackhe1:00:34+31:5217:21
57Johan LindkvistMarkbygdens OK1:00:36+31:5417:21
58Ellen HeymanIF Rigor1:02:32+33:5017:55
59Lars HultanderIF Rigor1:02:52+34:1018:00 Ladda ner rutt i gpx-format
60Martin WiklundFalkenbergs OK1:03:25+34:4318:10
61Anders ElvlandHalmstad OK1:04:52+36:1018:35
62Maria VamlingFrölunda OL1:06:31+37:4919:03
63Sune JohanssonLaholms IF OK1:06:40+37:5819:06
64Kerstin OlesundOK Landehof1:07:36+38:5419:22
65Karin VidarssonOK Nackhe1:09:20+40:3819:51
66Camilla JohanssonLaholms IF OK1:09:33+40:5119:55
67Annika HagstrandBurseryds IF1:13:23+44:4121:01
68Roland NilssonOK Lindéna1:13:39+44:5721:06
69Emma Thoren HellstenKlubblös1:13:44+45:0221:07
70Sofi NielsenOK Skogshjortarna1:13:45+45:0321:07
71Eskil JönssonHalmstad OK1:17:44+49:0222:16
72Klara HagstrandBurseryds IF1:18:23+49:4122:27
73Anna BengtssonHalmstad OK1:22:39+53:5723:40
74Mikael WardOK Vivill1:24:48+56:0624:17
75Oskar WardOK Vivill1:24:51+56:0924:18
76Freja NilssonGöteborg-Majorna OK1:32:52+1:04:1026:36
77Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:33:18+1:04:3626:44
Annika BengtssonOK Löftanej godkänd
Elin AnderssonIF Rigorej godkänd

Öppen 7

2 920 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RosénIK Ymer25:438:48
2Emma ClaessonStora Tuna OK25:54+0:118:52
3Per PerssonFK Herkules26:21+0:389:01
4David HallbergIK Ymer27:33+1:509:26
5Veronica LindgrenOK Skogshjortarna32:02+6:1910:58
6Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro32:06+6:2310:59
7Lars RunessonOK Vivill32:34+6:5111:09
8Julia OlesundKlubblös32:35+6:5211:09
9Kristoffer JagetegFalkenbergs OK32:40+6:5711:11
10Linn AldénOK Roxen33:30+7:4711:28
11Klas BogsjöHelsingborgs SOK34:16+8:3311:44
12Anton HolmOK Djerf34:33+8:5011:49
13Annika LeufvenÅmåls OK34:52+9:0911:56
14Mattias BengtssonOK Tranan34:59+9:1611:58
15Robert BengtssonFjärås AIK35:05+9:2212:00
16Helena BlomqvistMarkbygdens OK35:47+10:0412:15
17Emma AlmehedFrölunda OL36:01+10:1812:20
18Mikael FjällbornStenungsunds OK36:58+11:1512:39
19Sten-Åke NilssonOK Alehof36:59+11:1612:39
20Frida PerssonFK Herkules37:21+11:3812:47
21Lars-Göran MolinMarkbygdens OK39:03+13:2013:22
21Håkan EggertIF Hagen39:03+13:2013:22
23Kristin HanssonMarkbygdens OK39:22+13:3913:28
24Anders AnderssonOK Löftan39:24+13:4113:29
25Katja BohlinIFK Göteborg Orientering39:25+13:4213:29
26James ChristieSnättringe SK39:27+13:4413:30
27Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro39:33+13:5013:32
28Anders LarssonOK Nackhe39:37+13:5413:34
29Rasmus PerssonSkåneslättens OL40:12+14:2913:46
30Gunnar GustavssonOK Reftele40:45+15:0213:57
31Jon ÅsanderKlubblös40:51+15:0813:59
32Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK41:23+15:4014:10
33Helena LindbergIFK Göteborg Orientering42:15+16:3214:28
34Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro42:25+16:4214:31
35Håkan SkogumMarkbygdens OK43:11+17:2814:47
36Lars T LorénOK Frisene43:26+17:4314:52
37Johanna RönnqvistOK Löftan43:37+17:5414:56
38Susann BerntssonOK Reftele43:59+18:1615:03
39Lars EdbergOK Nackhe44:06+18:2315:06
40Markus FrankOK Löftan44:43+19:0015:18
41Sven-Harry SvenssonMarkbygdens OK45:01+19:1815:25
42Christer AldénOK Roxen45:12+19:2915:28
43Lars-Johan VågLerums SOK46:47+21:0416:01
44Bo JohanssonOK Stigen47:11+21:2816:09
45Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK47:17+21:3416:11
46Katarina AnderssonÄtrans IF47:46+22:0316:21
47Anna Lennerstedt TörmänenMölndal Outdoor IF48:06+22:2316:28
48Matilda HolmOK Djerf48:32+22:4916:37
49Charlotta MalmMarkbygdens OK49:11+23:2816:50
50Sofia LuvöFK Herkules49:22+23:3916:54
51Katarina Ryden MarkinhuhtaGöteborgs SK49:36+23:5316:59
52Mikael NömmIFK Göteborg Orientering50:18+24:3517:13
53Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK50:56+25:1317:26
54Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK51:31+25:4817:38
55Elin CarlssonIK Trenne Ullared51:48+26:0517:44
56Åke StoltKlubblös52:04+26:2117:49
57Kerstin EngstrandRehns BK53:10+27:2718:12
58Karl-Göran CarlssonHylte OK55:08+29:2518:52
59Per-Johan PerssonFjärås AIK56:10+30:2719:14
60Anna BeischerIK Uven59:47+34:0420:28
61Anneli ChristieSnättringe SK1:02:26+36:4321:22
62Cecilia TofteredIF Rigor1:05:56+40:1322:34
63Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK1:09:51+44:0823:55
64Monica IsakssonFjärås AIK1:41:11+1:15:2834:39
65Anders IsakssonFjärås AIK1:41:31+1:15:4834:45
Roland LagessonOK Löftanej godkänd
Christer GustafssonMarkbygdens OKej godkänd
Alva BohlinIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Jan AnderssonFjärås AIKej godkänd

Öppen 8

4 520 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders IngemarssonHestra IF37:498:21
2Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK39:07+1:188:39
3Peder HallbergIK Ymer39:55+2:068:49
4Victor AxbomOK Landehof40:00+2:118:50
5Laust SörensenGöteborg-Majorna OK41:46+3:579:14
6Ulf NorellFrölunda OL42:20+4:319:21
7Vidar FaxenSävedalens AIK45:17+7:2810:01
8Anne HanssonMarkbygdens OK46:41+8:5210:19
9Johan WinteråsVästerbergslagens OL47:24+9:3510:29
10Ola WillstrandKlubblös47:25+9:3610:29
11Jimmy PeterssonIFK Göteborg Orientering48:36+10:4710:45
12Lars LorenOK Frisene48:56+11:0710:49
13Fredrik StamfjordFalkenbergs OK49:17+11:2810:54
14Filip SvenssonOK Löftan50:17+12:2811:07
15Johan DavidssonSimlångsdalens IF51:12+13:2311:19
16Andreas KaverenAnderstorps OK51:30+13:4111:23
17Sara LorenOK Landehof52:00+14:1111:30
18Fredrik LorenOK Frisene52:43+14:5411:39
19Henrik SvenssonOK Löftan53:29+15:4011:49
20Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro53:46+15:5711:53
21Henning GustavssonFalkenbergs OK55:05+17:1612:11
22Weronica ZederinOK Nackhe55:49+18:0012:20
23Mikael HelinHalmstad OK56:11+18:2212:25
24Stefan OlofssonOK Gisle56:14+18:2512:26
25Erik HagmanKlubblös56:45+18:5612:33
26Sara EverdingIK Ymer58:05+20:1612:51
27Emelie LorenOK Landehof58:16+20:2712:53
28Per GerdleHalmstad OK59:24+21:3513:08
29Björn IsraelssonBurseryds IF1:00:58+23:0913:29
30Kristoffer DrejmoOK Landehof1:01:23+23:3413:34
31Liselott JohanssonOK Löftan1:01:59+24:1013:42
32Emmy TuressonBurseryds IF1:02:14+24:2513:46
33Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:05:01+27:1214:23
34Oskar NilssonOK Stigen1:05:27+27:3814:28
35Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:05:43+27:5414:32
36Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK1:07:32+29:4314:56
37Charlotte DrejmoOK Landehof1:09:18+31:2915:19
38Anders AgnvallIK Uven1:09:30+31:4115:22
39Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:10:49+33:0015:40
40MARK UBBINKSävedalens AIK1:12:08+34:1915:57
41Lasse BjörfjällBredareds IF1:12:29+34:4016:02
42Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:12:45+34:5616:05
43Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:14:33+36:4416:29
44Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:18:01+40:1217:15
45Daniel HällåsOK Löftan1:24:31+46:4218:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser