Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 12 juli 2019 - söndag 14 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21 Lång

8 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowOK Linné1:10:288:40
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:11:09+0:418:45
3Amilia BjörklundSävedalens AIK1:12:11+1:438:52
4Julia DavidssonÄrla IF1:18:07+7:399:36
5Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:23:08+12:4010:13
6Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:25:05+14:3710:27
7Emma AnderssonSävedalens AIK1:31:08+20:4011:12
8Sarah PerssonOK Denseln1:43:03+32:3512:40
9Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:44:57+34:2912:54
Lisa AnderssonÄrla IFutgått
Anna WallinGöteborg-Majorna OKutgått

H21 Lång

10 390 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:08:586:38
2Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:13:01+4:037:01
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:14:58+6:007:12
4Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:16:13+7:157:20
5Måns SandgrenOK Orion1:17:22+8:247:26
6August MollénOK Denseln1:18:08+9:107:31
7Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:19:48+10:507:40
8Gustav HindérOK Tisaren1:19:56+10:587:41
9Henrik JonssonÄrla IF1:19:59+11:017:41
10Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:20:14+11:167:43
11Olle JosarpOK Tisaren1:20:31+11:337:44
12Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:21:02+12:047:47
13Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:21:23+12:257:49
14Johan LevinSävedalens AIK1:23:10+14:128:00
15Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:24:21+15:238:07
16Martin HederskogKalmar OK1:25:59+17:018:16
17Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:26:16+17:188:18
18Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:28:31+19:338:31
19Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:34+19:368:31
20Andreas HöyeIFK Göteborg Orientering1:29:06+20:088:34
21François BornerOLV ZUG1:29:12+20:148:35
22Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:30:01+21:038:39
23Petter JönssonGöteborg-Majorna OK1:31:23+22:258:47
24Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:32:29+23:318:54
25Erik MartinssonLinköpings OK1:35:43+26:459:12
26Joël BornerOLV ZUG1:36:50+27:529:19
27Per AspegrenOK Kontinent1:36:58+28:009:19
28Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna1:37:42+28:449:24
29Mathias HallménOK Denseln1:38:52+29:549:30
30Simon LarssonOK Hällen1:39:44+30:469:35
31Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:44:41+35:4310:04
32Anton SundgrenLånghundra IF1:45:07+36:0910:07
33Erik SchultzLunds OK1:52:12+43:1410:47
34Gustav le DousMölndal Outdoor IF2:00:56+51:5811:38
35Anders le DousMölndal Outdoor IF2:09:08+1:00:1012:25
Felix AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Anton ForsbergStora Tuna OKej godkänd
Oliwer LundbergOK Bävernej godkänd
Anders HederskogIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Otto StuhlhoferOK Landehofutgått

D21

6 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie RunessonOK Vivill1:00:499:50
2Klara PålssonSävedalens AIK1:02:24+1:3510:05
3Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:03:31+2:4210:16
4Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:04:49+4:0010:29
5Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:05:13+4:2410:33
6Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:05:29+4:4010:35
7Felicia StuhlhoferOK Landehof1:05:30+4:4110:35
7Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf1:05:30+4:4110:35
9Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:07:14+6:2510:52
10Louise BorgHalmstad OK1:07:48+6:5910:58
11Mette StubPI-København1:09:32+8:4311:15
12Klara LjunggrenLinköpings OK1:11:56+11:0711:38
13Filippa SpånérSävedalens AIK1:12:40+11:5111:45
14Amanda LeoBredaryds SOK1:16:32+15:4312:23
15Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:17:46+16:5712:35
16Linnea GustafssonOK Gynge1:21:42+20:5313:13
17Sofia LarssonHestra IF1:24:10+23:2113:37
Emma BacklundSäterbygdens OKej start
Hanna BrusSnättringe SKej start
Louise HaneOK Nolaskogsarnaej start

H21

8 410 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OlsonGöteborg-Majorna OK1:04:567:43
2Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:05:58+1:027:50
3Hugo MattssonSkåneslättens OL1:07:33+2:378:01
4Emil BacklundGöteborg-Majorna OK1:10:46+5:508:24
5Loke AgmarkenHalmstad OK1:11:36+6:408:30
6Jesper NilssonUlricehamns OK1:12:25+7:298:36
7Olle WinrothOK Löftan1:13:44+8:488:46
8Jakob SegerslättSkåneslättens OL1:17:28+12:329:12
9Anton KarlssonOK Kullingshof1:17:44+12:489:14
10Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:23:34+18:389:56
11Moltas ViebkeMalmö OK1:24:09+19:1310:00
12Mattias NilssonÄrla IF1:25:30+20:3410:09
13Pontus ErlandssonSOK Viljan1:26:18+21:2210:15
14Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb1:26:40+21:4410:18
15Anton GilleOK Roslagen1:27:58+23:0210:27
16Peter HansenOK Sorø1:31:03+26:0710:49
17Adam SegerslättSkåneslättens OL1:36:24+31:2811:27
18Anton BacklundSäterbygdens OK1:41:10+36:1412:01
19Sebastian HansenHerlufsholm OK1:51:05+46:0913:12
20Peter LauritzenHolbæk OK2:03:40+58:4414:42
21Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb2:11:46+1:06:5015:40
22Carl AlvelidKalmar OK2:27:50+1:22:5417:34
Frederik HassOK Sorøutgått
Markus NordmarkNässjö OKej start

D21 Kort

4 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SöderblomFalkenbergs OK51:3210:40
2Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering53:24+1:5211:03
3Marie Arnesson GallerOK Löftan55:25+3:5311:28
4Sara MelinTolered-Utby Ol-klubb59:10+7:3812:14
5Linda ErikssonOK Skärmen59:20+7:4812:17
6Anna LarssonIF Hagen59:57+8:2512:24
7Karolina FalkOK Roxen1:00:29+8:5712:31
8Anna AlgotsonMotala AIF OL1:01:12+9:4012:40
9Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro1:04:19+12:4713:18
10Johanna KarlssonUlricehamns OK1:07:19+15:4713:56
11Kristina Axelsson LöfvenholmVästvärmlands OK1:11:51+20:1914:52
12Anna ÅlinSundsvalls OK1:13:05+21:3315:07
13Carolina EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:44:07+52:3521:33
Sofia HelmertzFrölunda OLej godkänd

H21 Kort

6 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HedmanFrölunda OL53:398:39
2Nils Wallentin TärkHalmstad OK55:43+2:048:59
3Kristian SvenssonRävetofta OK59:59+6:209:40
4Mikael BogrenOK Vivill1:00:25+6:469:44
5Anton HemlinIK Uven1:03:37+9:5810:15
6Joel BengtssonFjärås AIK1:07:08+13:2910:49
7Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:10:17+16:3811:20
8Gustaf PeterssonCentrum OK1:19:46+26:0712:51
9Sebastian SundbergOK Skogshjortarna1:22:43+29:0413:20
10Simon SvenssonLaholms IF OK1:23:45+30:0613:30
11Oscar WestHalmstad OK1:26:55+33:1614:01
12Jens UddénLjungskile FK1:34:14+40:3515:11
Arvid HammarFK Herkulesej godkänd
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLutgått
Björn CarlsonOK Roxenej start
Lars StrömqvistOK Skogshjortarnaej start

D21 Motion

3 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EliassonKarlskrona SOK46:5312:14
2Anna EngelbrektssonHalmstad OK56:29+9:3614:44
3Emilia GanslandtIFK Lidingö SOK1:01:09+14:1615:57
4Linda StrömqvistOK Skogshjortarna1:20:17+33:2420:57
5Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK1:22:45+35:5221:36
6Therese FribergOK Vivill1:26:27+39:3422:34
7Anna TrofastJönköpings OK1:41:01+54:0826:22

H21 Motion

5 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian SanellBurseryds IF1:07:3712:14
2Anders FjärrnäsOK Bävern1:10:43+3:0612:48
3Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:11:36+3:5912:58
4Martin SahlinJärla Orientering1:22:43+15:0614:59

D20

5 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF51:199:18
2Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK57:10+5:5110:22
3Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad59:34+8:1510:48
4Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:00:09+8:5010:54
5Elsa HolmgårdKils OK1:00:14+8:5510:55
6Klara AxelssonEksjö SOK1:01:04+9:4511:04
7Felizia ZienkiewiczIF Rigor1:03:18+11:5911:29
8Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:03:31+12:1211:31
9Elsa LindeblomHestra IF1:03:51+12:3211:35
10Johanna NilssonKungälvs OK1:05:07+13:4811:49
11Tine DalgaardKolding OK1:08:06+16:4712:21
12Alice HultinOK Löftan1:10:11+18:5212:44
13Elina HansonKungälvs OK1:11:42+20:2313:00
14Lisa BörnstedtKungälvs OK1:16:38+25:1913:54
15Olivia LönkvistOK Vivill1:33:26+42:0716:57
16Charlotte EideGjø-Vard OL1:38:25+47:0617:51
Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Emelie KarlssonSävedalens AIKej godkänd
Johanna RundqvistOK Löftanej godkänd
Malin DahlbäckOK Österåkerej godkänd

H20

7 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK53:527:37
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna59:55+6:038:28
3Gustav OlssonOK Orion1:01:09+7:178:38
4Olle SörqvistMarkbygdens OK1:02:23+8:318:49
5Elias LjungqvistSävedalens AIK1:03:33+9:418:59

D18

4 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna44:148:58
2Oda ScheeleNydalens SK45:25+1:119:12
3Siana SennEspoon Suunta48:33+4:199:50
4Märta LjungbergSjövalla FK51:27+7:1310:26
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK51:56+7:4210:32
6Ebba LindOK Skärmen52:29+8:1510:38
7Amelie RajanIFK Lidingö SOK53:30+9:1610:51
8Ellen BlennowFalköpings AIK OK53:44+9:3010:53
9Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK54:49+10:3511:07
10Alma HjertbergHestra IF55:32+11:1811:15
11Maja PorleVäxjö OK55:56+11:4211:20
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:00:59+16:4512:22
13Lisa OlssonTorsås OK1:01:12+16:5812:24
14Julia LindbladSävedalens AIK1:02:35+18:2112:41
15Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:03:08+18:5412:48
16Louise RamebäckUmeå OK1:03:25+19:1112:51
17Vendela LönkvistOK Vivill1:07:38+23:2413:43
18Emely WeihartHestra IF1:14:52+30:3815:11
Emma ErikssonEksjö SOKej godkänd
Erica BogrenIF Hagenej godkänd
Ida SüdhoffBrattås CKej start

H18

6 290 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK41:236:34
2Olof LjunggrenLinköpings OK46:42+5:197:25
3Carl JosefssonSävedalens AIK48:38+7:157:43
4Emil AxelssonLerums SOK51:00+9:378:06
5Felix DrejmoOK Landehof51:16+9:538:09
6Lukas GustafssonIK Ymer53:51+12:288:33
7Per NordholmSävedalens AIK57:50+16:279:11
8Emil BoströmOK Linné1:00:28+19:059:36
9Nils KylbornAlmby IK1:01:28+20:059:46
10Nils GrimbeckSävedalens AIK1:03:28+22:0510:05
11Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK1:03:48+22:2510:08
12Karl PetersénOK Njudung1:04:19+22:5610:13
13Jakob GunnarssonLerums SOK1:05:41+24:1810:26
14Arvid KronmarKarlskrona SOK1:21:43+40:2012:59
15Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:23:12+41:4913:13
16Filip BäckArboga OK1:24:00+42:3713:21
17Gustav BohmanOK Orinto1:49:24+1:08:0117:23
18Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:50:30+1:09:0717:34
19David NeroNässjö OK2:01:27+1:20:0419:18
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Hugo StrömMullsjö SOKutgått
Simon FogelströmTorsås OKej start
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej start

D17-20 Kort

4 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina SundelinOK Orion2:27:2835:01

H17-20 Kort

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:15:3714:49
2Daniel AnderssonFjärås AIK2:13:29+57:5226:10

D16

4 620 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK41:018:52
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK42:04+1:039:06
3Sabina AumoKungälvs OK46:47+5:4610:07
4Stina AnderssonAnderstorps OK51:30+10:2911:08
5Erika ÅkessonMarkbygdens OK51:43+10:4211:11
6Alice JohanssonFinspångs SOK52:34+11:3311:22
7Ebba OttossonGävle OK54:01+13:0011:41
8Lea EdvardssonUmeå OK56:59+15:5812:20
9Jonna LindbladOK Djerf57:45+16:4412:30
10Kristin HerberthsonLinköpings OK58:30+17:2912:39
11Thilda SeldénIF Rigor58:40+17:3912:41
12Moa SkoogIF Hagen1:01:39+20:3813:20
13Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:05:19+24:1814:08
14Maja BäcklundRonneby OK1:05:32+24:3114:11
15Amanda SjödinOK Tisaren1:06:19+25:1814:21
16Elsa HermanssonIFK Mora OK1:08:27+27:2614:48
17Thea BökmanHelsingborgs SOK1:08:37+27:3614:51
18Lisa NilssonOK Linné1:09:05+28:0414:57
19Asta TörnkvistAnderstorps OK1:09:46+28:4515:06
20Elin AxelssonMullsjö SOK1:12:20+31:1915:39
21Mélanie DalibardCO Colmar1:14:52+33:5116:12
22Emmy WallinFalkenbergs OK1:15:33+34:3216:21
23Filippa KindeSävedalens AIK1:15:45+34:4416:23
24Henriette BergLøten o-lag1:17:12+36:1116:42
25Eline EricssonFalkenbergs OK1:21:30+40:2917:38
26Anna NilssonGarphyttans IF1:21:49+40:4817:42
27Lilly ChristieSnättringe SK1:38:06+57:0521:14
28Emilia SandinOK Skärmen1:43:02+1:02:0122:18
29Emma EmanuelssonOK Tranan1:44:59+1:03:5822:43
Emma EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd

H16

5 290 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EricssonVäxjö OK39:567:32
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna40:11+0:157:35
3Albin GezeliusIFK Mora OK40:40+0:447:41
4David AlménVänersborgs SK42:20+2:248:00
5Willy FjällborgStenungsunds OK46:12+6:168:44
6Jens DalgaardKolding OK46:29+6:338:47
7Karl KylbornAlmby IK46:36+6:408:48
8Pelle NilssonOK Linné47:44+7:489:01
9Oscar HultgrenOK Njudung48:05+8:099:05
10Viktor BoströmOK Linné48:10+8:149:06
11Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK48:12+8:169:06
12Isak FranssonOK Njudung49:26+9:309:20
13Alfred BjørnerødOK Moss49:32+9:369:21
14Hugo PerssonOK Denseln51:01+11:059:38
15Arvid PerssonMölndal Outdoor IF51:21+11:259:42
16Alfred ErdeliusIF Rigor51:34+11:389:44
17Jakob MobergOK Löftan51:37+11:419:45
18Edvin HenryssonTibro OK52:34+12:389:56
19Hugo CedervallÖrkelljunga FK52:46+12:509:58
20Axel BechtelFK Friskus-Varberg52:57+13:0110:00
21Isak LundholmUmeå OK53:33+13:3710:07
22Simon BååthSävedalens AIK53:53+13:5710:11
23Joel HolmbergUlricehamns OK53:57+14:0110:11
24Isak BengtssonOK Löftan54:11+14:1510:14
25Jonathan RundqvistOK Nackhe54:40+14:4410:20
26Viktor FröbergOK Tor55:11+15:1510:25
27Alex JohanssonFK Friskus-Varberg56:14+16:1810:37
28Magnus AndersenBallerup OK56:18+16:2210:38
29Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK56:19+16:2310:38
30Liam JohanssonIF Hagen57:22+17:2610:50
31Ludvig HedströmOK Skogshjortarna59:14+19:1811:11
32Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna1:00:22+20:2611:24
33Emil JägstedtHalmstad OK1:00:36+20:4011:27
34Oscar LundborgKungälvs OK1:01:55+21:5911:42
35Filip IngemarssonHestra IF1:02:09+22:1311:44
36Adam SkoglundUlricehamns OK1:03:54+23:5812:04
37Martin HanssonIF Rigor1:06:47+26:5112:37
38Albin SamuelssonOK Vivill1:10:05+30:0913:14
39Alexander GustafssonOK Njudung1:10:08+30:1213:15
40Erik LingIK Hakarpspojkarna1:10:20+30:2413:17
41Victor EricssonHelsingborgs SOK1:11:38+31:4213:32
42Elias PerssonFjärås AIK1:12:44+32:4813:44
43Gustav AnderssonOK Löftan1:12:53+32:5713:46
44Elias PeterssonIK Ymer1:14:44+34:4814:07
45Erik PerssonBrattås CK1:19:56+40:0015:06
46Fabian OdénFjärås AIK1:25:38+45:4216:11
47Eric BäckArboga OK1:27:46+47:5016:35
48Linus BägebyOK Vivill1:28:56+49:0016:48
49David PerssonHelsingborgs SOK1:32:14+52:1817:26
50Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:33:57+54:0117:45
51Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:16+54:2017:49
52Alexander PerssonHalmstad OK1:35:23+55:2718:01
53Hugo ÅkerbergOK Löftan1:43:44+1:03:4819:36
Axel GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Fabian SundOK Hammarenej godkänd
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergej godkänd
Anton LundOK Skogshjortarnaej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Anton KastrupSävedalens AIKej start
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

D16 Kort

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louise AsplundLaholms IF OKej godkänd

H16 Kort

3 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AlzénGustavsbergs OK44:5412:10
2Erik WettergrenFK Herkules1:09:03+24:0918:42
3Albin JägstedtHalmstad OK1:21:12+36:1822:00
4Erik SundelinOK Orion1:36:17+51:2326:05
Albin SeverinssonOK Nackheej start
Edvin TolestamIF Rigorej start

D14

3 790 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK32:138:30
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK32:34+0:218:35
3Maja AxelssonLerums SOK33:01+0:488:42
4Emma ZettervallKarlskrona SOK33:28+1:158:49
5Sandra LingIK Hakarpspojkarna33:42+1:298:53
6Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering34:01+1:488:58
7Lisa ÖstenssonOK Tranan34:52+2:399:11
8Marie ScheeleNydalens SK35:33+3:209:22
9Ella PetterssonSävedalens AIK36:56+4:439:44
10Alice RökenTäby OK39:47+7:3410:29
11Maja LundholmUmeå OK40:07+7:5410:35
12Fanny HanssonFalkenbergs OK42:58+10:4511:20
13Maja NymanVänersborgs SK43:06+10:5311:22
14Agnes JohanssonIF Hagen43:14+11:0111:24
15Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb43:59+11:4611:36
16Felicia GustafssonOK Njudung44:00+11:4711:36
17Malva ArvidssonBrattås CK46:03+13:5012:09
18Margaux TissotANCO47:41+15:2812:34
19Hanna NilssonHestra IF47:55+15:4212:38
20Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg49:26+17:1313:02
21Lova KronmarKarlskrona SOK49:32+17:1913:04
22Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:43+17:3013:07
23Evanna JohanssonOK Njudung50:06+17:5313:13
24Frida OdénFjärås AIK50:14+18:0113:15
25Ida AnderssonOK Löftan51:20+19:0713:32
26Milla ForkéusOK Tyr52:23+20:1013:49
27Emelie ForslundKristinehamns OK53:07+20:5414:00
28Emilia ElverlindOK Tranan53:56+21:4314:13
28Elin SaleskogRonneby OK53:56+21:4314:13
30Liv LundsgaardOK Kontinent54:09+21:5614:17
31Jenny SeverinssonFalkenbergs OK57:06+24:5315:03
32Lea FribergOK Vivill58:20+26:0715:23
33Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg59:27+27:1415:41
34Moa HolstenHestra IF1:01:43+29:3016:17
35Hanna BäcklundRonneby OK1:02:29+30:1616:29
36Alice OlssonMölndal Outdoor IF1:03:21+31:0816:42
37Tilde BlomOK Nackhe1:03:25+31:1216:43
38Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:05:14+33:0117:12
39Julia BogeOK Alehof1:09:01+36:4818:12
40Amanda BäckArboga OK1:09:23+37:1018:18
41Felicia SandinOK Skärmen1:11:43+39:3018:55
42Saga PalmertzHelsingborgs SOK1:12:07+39:5419:01
43Alice WernklevIK Ymer1:15:48+43:3520:00
44Emy HjertströmFK Friskus-Varberg1:29:07+56:5423:30
Klara NilssonHestra IFej start

H14

3 940 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln29:147:25
2Victor HörnquistAnderstorps OK29:30+0:167:29
3Hannes PerssonFK Herkules31:01+1:477:52
4Adam SjööarvOK Nackhe31:42+2:288:02
5Niels DalgaardKolding OK32:03+2:498:08
6Måns BergqvistGarphyttans IF32:05+2:518:08
7Elia KämpeÖrkelljunga FK32:47+3:338:19
8Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:38+4:248:32
9Tom WeihartHestra IF33:43+4:298:33
10Kasper VemdalMullsjö SOK33:59+4:458:37
11Isak SkoglundUlricehamns OK34:37+5:238:47
12Liam HogedalVänersborgs SK35:18+6:048:57
13Simon CorneliussonOK Löftan35:26+6:128:59
14Albin PaulssonOK Löftan35:42+6:289:03
15Noah KrikströmHjärnarps OL36:35+7:219:17
16Arvid JonforsenSurahammars SOK36:51+7:379:21
17Emil LindbladSävedalens AIK36:59+7:459:23
18Olle FlorénIF Rigor37:08+7:549:25
19Arvid HermanssonKungälvs OK37:48+8:349:35
20Viggo HolmbergOK Tylöskog38:43+9:299:49
21Erik LundquistOK Ravinen39:11+9:579:56
22Isak JohanssonOK Gisle39:18+10:049:58
23Otto LarssonOK Tranan39:33+10:1910:02
24Hjalmar FolkestadAnderstorps OK39:42+10:2810:04
25Albin SundströmHestra IF39:55+10:4110:07
26Olle PetersénOK Njudung40:09+10:5510:11
27Emil SeldénIF Rigor40:15+11:0110:12
28Adam BromsFK Friskus-Varberg40:31+11:1710:17
29Nils SwartzOK Orion42:22+13:0810:45
30Martin ErikssonAnnebergs GIF42:48+13:3410:51
31Rasmus DoeringGarphyttans IF43:09+13:5510:57
32Martin EkFrölunda OL43:26+14:1211:01
33Isak HolmgårdKils OK43:56+14:4211:09
34Noel BengtssonOK Skogshjortarna44:00+14:4611:10
35Malte AlbinssonOK Österåker44:13+14:5911:13
36Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb46:09+16:5511:42
37Alexander LännhultEds SK49:53+20:3912:39
38Caspar PegardOK Gynge50:35+21:2112:50
39Edvin AlexanderssonIF Rigor51:44+22:3013:07
40Erik SüdhoffBrattås CK52:31+23:1713:19
41Gustav LundqvistHalmstad OK53:14+24:0013:30
42Matti JohanssonOK Njudung54:44+25:3013:53
43Alwin EinarssonKungälvs OK58:01+28:4714:43
44Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg1:03:24+34:1016:05
45Alexander FedjeFrölunda OL1:03:37+34:2316:08
46Simon HanssonIF Rigor1:09:13+39:5917:34
47Samuel DahlbergIK Trenne Ullared1:12:10+42:5618:18
48Axel NilssonGarphyttans IF1:12:27+43:1318:23
49Adam NeroNässjö OK1:15:14+46:0019:05
50Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:50:51+1:21:3728:08
Malcolm SvenssonAnderstorps OKej godkänd
Martin G. DybvikStokke ILej godkänd
Walter HällåsOK Löftanej godkänd
Simon TolestamIF Rigorej godkänd
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Axel KylbornAlmby IKej start
Melker SundOK Hammarenej start

D14 Kort

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nanna TorénHestra IF40:5612:42
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL41:34+0:3812:54
3Hanna SchälinOK Alehof45:33+4:3714:08
4Linnea HermanssonIFK Mora OK52:35+11:3916:19
5Elin PeterssonIK Ymer53:12+12:1616:31
6Agnes AnderssonAnderstorps OK1:05:55+24:5920:28
7Nanna SundelinOK Orion1:14:43+33:4723:12

H14 Kort

3 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK29:159:05
2Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK31:58+2:439:55
3Elias PerssonHelsingborgs SOK34:28+5:1310:42
4Edwin SundlingOK Njudung35:46+6:3111:06
5Olle WidmanLesjöfors SK41:18+12:0312:49
6Melker JohanssonOK Löftan44:22+15:0713:46
7Oscar MobergOK Löftan49:08+19:5315:15
8Zebastian ArdforsOK Löftan59:13+29:5818:23
9Melvin LundOK Skogshjortarna59:48+30:3318:34

D12

2 930 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene ScheeleNydalens SK25:098:35
2Linn EnbomVänersborgs SK27:14+2:059:17
3Felicia PerssonHelsingborgs SOK28:31+3:229:43
4Andrea EnbomVänersborgs SK28:33+3:249:44
5Ebba SkullmanLinköpings OK28:34+3:259:44
6Selma PerssonFK Herkules29:09+4:009:56
7Frida AhlOK Norrvirdarna30:17+5:0810:20
8Ida AnderssonVänersborgs SK30:29+5:2010:24
9Julia LönnHalmstad OK31:18+6:0910:40
10Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL32:02+6:5310:55
11Ida RökenTäby OK33:29+8:2011:25
12Vera FolkestadAnderstorps OK34:16+9:0711:41
13Vera HöglundSjövalla FK36:48+11:3912:33
14Wilma PalmqvistOK Tranan36:50+11:4112:34
15Edit TreptowAnderstorps OK37:18+12:0912:43
16Elin AnderssonOK Löftan37:20+12:1112:44
17Ella AnderssonOK Löftan38:01+12:5212:58
18Hilma TrofastJönköpings OK38:34+13:2513:09
19Moa VemdalMullsjö SOK38:44+13:3513:13
20Ellen SkovbjergFrölunda OL39:16+14:0713:24
21Lova JohanssonFK Friskus-Varberg39:35+14:2613:30
22Elin DoeringGarphyttans IF40:05+14:5613:40
23Maja SjödinOK Tisaren40:39+15:3013:52
24Elina KarlssonFK Herkules40:47+15:3813:55
25Elsa ArvidssonSjövalla FK41:24+16:1514:07
26Siri RehnGränna-Bygdens OK42:38+17:2914:33
27Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb43:15+18:0614:45
28Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL43:43+18:3414:55
29Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering44:06+18:5715:03
30Elsa IngemarssonHestra IF44:26+19:1715:09
31Agnes BogeOK Alehof44:59+19:5015:21
32Saga WildheimMölndal Outdoor IF46:26+21:1715:50
33Kerstin ChristieSnättringe SK46:50+21:4115:59
34Cornelia HällåsOK Löftan46:58+21:4916:01
35Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF47:04+21:5516:03
36Agnes PaulssonOK Löftan47:07+21:5816:04
37Ida SylvanVänersborgs SK47:50+22:4116:19
38Lia FranssonOK Njudung48:35+23:2616:34
39Emma Aune JakobsenOK Moss49:08+23:5916:46
40Alva JunkellFK Herkules49:14+24:0516:48
41Nikki WeihartHestra IF49:43+24:3416:58
42Mira WallinFalkenbergs OK50:04+24:5517:05
42Olivia GustafssonTrollhättans SOK50:04+24:5517:05
44Elin JonssonSjövalla FK51:41+26:3217:38
45Evelina BjörkmanKungälvs OK52:25+27:1617:53
46Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg54:09+29:0018:28
47Johanne BergLøten o-lag55:23+30:1418:54
48Agnes PerssonHelsingborgs SOK57:44+32:3519:42
49Fifi PegardOK Gynge58:40+33:3120:01
50Elly EinarssonKungälvs OK1:01:06+35:5720:51
51Elin ZachrissonKungälvs OK1:09:09+44:0023:36
52Amanda PerssonHalmstad OK1:11:16+46:0724:19
53Evelina LindgrenLidköpings VSK1:11:45+46:3624:29
54Agnes BestermanIK Trenne Ullared1:13:29+48:2025:04
55Sanna KallinKFUM Örebro OK1:16:33+51:2426:07
56Paulina AlzénGustavsbergs OK1:22:40+57:3128:12
Elma FribergOK Vivillej godkänd
Moa BengtssonOK Skogshjortarnaej start
Alma KjellénHelsingborgs SOKej start

H12

2 960 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF23:057:47
1Hjalmar IngelsboOK Tranan23:057:47
3Emil LingIK Hakarpspojkarna23:43+0:388:00
4Emil DalgaardKolding OK25:55+2:508:45
5Atle KulstadSkåneslättens OL26:40+3:359:00
6Edvin SonedahlOK Landehof26:45+3:409:02
7Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering26:50+3:459:03
8Herman PetterssonSävedalens AIK26:56+3:519:05
9Vilgot ÅhlundVänersborgs SK26:57+3:529:06
9Magnus SigurdssonStokke IL26:57+3:529:06
11Philip SjödinOK Tisaren27:22+4:179:14
12Edvin ÅttingLinköpings OK27:35+4:309:19
13Olof TholénOK Skogshjortarna28:04+4:599:28
14Alvar AlexanderssonIF Rigor28:54+5:499:45
15Gustav RexOK Landehof29:24+6:199:55
16Joel HolmgårdKils OK30:23+7:1810:15
17Kurt SjöbergHelsingborgs SOK30:38+7:3310:20
18Elliott RehnGränna-Bygdens OK31:56+8:5110:47
19Anton KarlssonUlricehamns OK32:21+9:1610:55
20Fabian BergqvistGarphyttans IF33:22+10:1711:16
21Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg34:13+11:0811:33
22Gabriel HogedalVänersborgs SK34:39+11:3411:42
23Elias SamuelssonOK Vivill34:56+11:5111:48
24Hugo TolestamIF Rigor34:59+11:5411:49
25Arvid JosefssonOK Vivill36:26+13:2112:18
26Lukas RandåkerSjövalla FK36:44+13:3912:24
27Johan DalgaardKolding OK37:07+14:0212:32
28Axel LindbladOK Djerf37:50+14:4512:46
29Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK38:01+14:5612:50
30Elias KronmarKarlskrona SOK39:25+16:2013:18
31Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering39:33+16:2813:21
32William LännhultEds SK40:38+17:3313:43
33Theander HulthénMölndal Outdoor IF41:31+18:2614:01
34Jens G DybvikStokke IL41:33+18:2814:02
35Hugo CorneliussonOK Löftan42:27+19:2214:20
36William RönnFK Friskus-Varberg44:33+21:2815:03
37Jacob HolmbergUlricehamns OK44:49+21:4415:08
38Elias PalmertzHelsingborgs SOK45:17+22:1215:17
39Alfred OlssonLunds OK45:51+22:4615:29
40Theo LarssonOK Tranan47:35+24:3016:04
41Karl Hugo NilssonOK Orinto47:48+24:4316:08
42Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg48:21+25:1616:20
43Gustav NilssonAlvesta SOK55:54+32:4918:53
44Melker MalmEds SK56:05+33:0018:56
45Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg58:22+35:1719:43
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej godkänd
Nils ErikssonBrattås CKej start
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start
Erik KarlénOK Gipenej start

D12 Kort

2 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice SjööarvOK Nackhe20:187:53
2Zmilla ArdforsOK Löftan22:05+1:478:35
3Alma SvenssonAnderstorps OK24:40+4:229:35
4Ella AnderssonAnderstorps OK24:57+4:399:42
5Loviza KarlssonOK Bävern25:35+5:179:57
6Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb34:19+14:0113:21
7Emilia HedmanKungälvs OK34:48+14:3013:32
Hanna AronssonRyda SKej godkänd

H12 Kort

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LindqvistOK Gisle17:056:38
2Wilhelm EkFjärås AIK19:37+2:327:37
3David JonforsenSurahammars SOK19:43+2:387:40
4William BjörnbeckerSjövalla FK19:52+2:477:43
5Alvin LönkvistOK Vivill28:14+11:0910:59
6Gustav FrankOK Löftan52:49+35:4420:33

D10

2 540 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:375:21
2Lova BraamOK Denseln14:48+1:115:49
3Sara LönnHalmstad OK15:20+1:436:02
4Tyra FlinkFjärås AIK15:27+1:506:04
5Mira VejedalSnättringe SK16:48+3:116:36
6Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb17:03+3:266:42
7Nora AhlströmIFK Enskede18:01+4:247:05
8Linnéa RexOK Landehof18:03+4:267:06
9Lova BeijerJönköpings OK18:16+4:397:11
10Ebba BogeOK Alehof18:39+5:027:20
11Elvira ÅhlundVänersborgs SK19:10+5:337:32
12Minna KvarndalUlricehamns OK20:01+6:247:52
13Ebba SundlingOK Njudung20:26+6:498:02
14Astrid LindgrenLidköpings VSK20:33+6:568:05
15Vera LindbergIFK Göteborg Orientering20:43+7:068:09
16Viola RönnFK Friskus-Varberg21:40+8:038:31
17Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering21:42+8:058:32
18Emma LundsgaardOK Kontinent22:16+8:398:45
19Alma TrofastJönköpings OK23:18+9:419:10
20Elsa AxelssonOK Norrvirdarna23:28+9:519:14
21Rebecca ErikssonOK Skärmen23:49+10:129:22
22Vera WildheimMölndal Outdoor IF23:59+10:229:26
23Signe AlbinssonOK Österåker25:56+12:1910:12
24Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg26:13+12:3610:19
25Emma Nygaard MonradFIF Hillerød27:09+13:3210:41
26Jessica ErikssonOK Skärmen27:12+13:3510:42
27Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad27:15+13:3810:43
28Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb28:37+15:0011:15
29Ztella ArdforsOK Löftan30:00+16:2311:48
30Alva SunnenellFalkenbergs OK31:29+17:5212:23
31Agnes MalmEds SK36:52+23:1514:30
32Astrid TreptowAnderstorps OK39:09+25:3215:24
Elsa PalmqvistOK Trananej start
Hanna SundströmSundbybergs IKej start

H10

2 540 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KylbornAlmby IK13:145:12
2Linus LindénVäxjö OK13:40+0:265:22
3Anton ArvidssonBrattås CK14:41+1:275:46
4Rasmus DalgaardKolding OK14:47+1:335:49
5Hugo BäcklundRonneby OK15:27+2:136:04
6Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg16:51+3:376:38
7Hugo AldénOK Roxen16:56+3:426:40
8Johannes AnderssonVänersborgs SK17:03+3:496:42
9Gustaf IngelsboOK Tranan17:13+3:596:46
10Olle SaleskogRonneby OK17:14+4:006:47
11Almer HanningOK Löftan17:25+4:116:51
12Hjalmar HörnquistAnderstorps OK17:50+4:367:01
13Gustav KarlssonUlricehamns OK18:08+4:547:08
14Mikkel BergmanIK Uven18:39+5:257:20
15Hampus KarlssonOK Bävern19:05+5:517:30
16Vide FlinkFjärås AIK19:09+5:557:32
17Edward ArnellOK Löftan19:19+6:057:36
18Nils TholénOK Skogshjortarna19:53+6:397:49
19William FedjeFrölunda OL19:59+6:457:52
20Simon AhlströmIFK Enskede20:15+7:017:58
21Viktor KallinKFUM Örebro OK20:29+7:158:03
22Alexander G DybvikStokke IL20:56+7:428:14
23Jesper RandåkerSjövalla FK21:46+8:328:34
24Joar AnderssonVäxjö OK21:49+8:358:35
25Oskar GustafssonTrollhättans SOK22:07+8:538:42
26Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK22:26+9:128:49
27Sven TholénOK Skogshjortarna22:32+9:188:52
28Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF22:46+9:328:57
29Elias OhlssonBrattås CK23:03+9:499:04
30Wilhelm BjöremarkFjärås AIK23:18+10:049:10
31Felix AhlströmIFK Enskede24:14+11:009:32
32Sixten EliassonKarlskrona SOK24:22+11:089:35
33Martin SkovbjergFrölunda OL24:50+11:369:46
34Ralf GustavssonOK Löftan25:45+12:3110:08
35Ludvig LindenauOK Alehof27:22+14:0810:46
36Felix AumoKungälvs OK28:43+15:2911:18
37Folke FranssonFK Friskus-Varberg31:41+18:2712:28
38Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK34:58+21:4413:45
39Hugo BestermanIK Trenne Ullared35:51+22:3714:06
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd

D35

5 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalKamrat och IF KIF48:118:35
2Emelie SvalinVänersborgs SK1:01:33+13:2210:58
3Lena FlinkFjärås AIK1:04:33+16:2211:30
4Erika Boyenga ÖdlundRO Paris1:05:45+17:3411:43
5Hanne FoghFSK Orientering1:06:16+18:0511:48
6Lina JogelandIK Ymer1:06:26+18:1511:50
7Desiré RexOK Landehof1:06:34+18:2311:51
8Lena MaxFrölunda OL1:09:04+20:5312:18
9Katarina ÖstbergBredaryds SOK1:09:33+21:2212:23
10Sofia AnderssonCentrum OK1:11:26+23:1512:43
11Maria LönnHalmstad OK1:16:40+28:2913:39
12Amalie Snedker MosbækHolbæk OK1:50:27+1:02:1619:41
Sara HelanderDomnarvets GOIFutgått

H35

7 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus KvarndalUlricehamns OK1:14:569:51
2Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:19:28+4:3210:27
3Peter RosénIK Ymer1:22:22+7:2610:50
4Erik WeimannKungälvs OK1:24:22+9:2611:06
5Erik JakobsenOK Moss1:27:39+12:4311:31
6Johannes ItenOLC Winterthur1:31:52+16:5612:05
7Martin AhlströmIFK Enskede1:33:13+18:1712:15
8Dirk MeyerPost SV Dresden1:38:56+24:0013:01
9Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:39:49+24:5313:08
10Nicolas DalibardCO Colmar1:40:55+25:5913:16
11Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:42:55+27:5913:32
12Guillaume GastineauRO Paris1:52:10+37:1414:45
13David GrimforsIFK Göteborg Orientering2:25:32+1:10:3619:08
David LindqvistKristinehamns OKej godkänd

D40

4 910 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering50:0010:10
2Johanna SundströmHestra IF50:32+0:3210:17
3Agnes PetterssonSävedalens AIK52:39+2:3910:43
4Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK54:39+4:3911:07
5Linnéa BäckströmHestra IF55:58+5:5811:23
6Helene NilssonOK Linné56:27+6:2711:29
7Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL1:01:45+11:4512:34
8Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:02:39+12:3912:45
9Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL1:03:50+13:5013:00
10Jenny JohanssonOK Gisle1:03:59+13:5913:01
11Elin AhlströmIFK Enskede1:06:48+16:4813:36
12Katarina EnbomVänersborgs SK1:08:24+18:2413:55
13Carina ThynellHärlövs IF1:09:29+19:2914:09
14Charlotte JosefssonOK Vivill1:10:32+20:3214:21
15Eva GustafssonVäxjö OK1:12:18+22:1814:43
16Linda SandbladUmeå OK1:12:20+22:2014:43
17Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:13:26+23:2614:57
18Linda CorneliussonOK Löftan1:15:29+25:2915:22
19Gunilla OtterstenEds SK1:16:24+26:2415:33
20Annika LännhultEds SK1:16:30+26:3015:34
21Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:21:32+31:3216:36
22Maria HörnquistAnderstorps OK1:26:32+36:3217:37
23Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering1:28:40+38:4018:03
24Åsa BraamOK Denseln1:28:44+38:4418:04
25Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:29:15+39:1518:10
26Anna WikströmHästveda OK1:30:06+40:0618:21
27Maria HöglundSjövalla FK1:30:37+40:3718:27
28Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:33:26+43:2619:01
29Emma LundholmUmeå OK1:35:40+45:4019:29
30Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:40:20+50:2020:26
31Angelica LindblomGustavsbergs OK1:46:46+56:4621:44
32Linda RandåkerSjövalla FK1:56:35+1:06:3523:44
Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OLej start

D40 Motion

3 370 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie-Louise StridhHestra IF43:5513:01
2Marika ElverlindOK Tranan45:05+1:1013:22
3Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna48:19+4:2414:20
4Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad49:22+5:2714:38
5Frida JonforsenSurahammars SOK52:50+8:5515:40
6Line LundsgaardOK Kontinent53:02+9:0715:44
7Ulla EinarssonKungälvs OK53:10+9:1515:46
8Christina LindqvistOK Gisle54:49+10:5416:15
9Terese LarssonOK Tranan54:54+10:5916:17
10Veronika PalmertzHelsingborgs SOK55:22+11:2716:25
11Susann SkovbjergFrölunda OL55:23+11:2816:26
12Therese GustafssonOK Virdarna1:00:18+16:2317:53
13Sara JägstedtHalmstad OK1:00:26+16:3117:55
14Stine Sønsterud BergLøten o-lag1:00:41+16:4618:00
15Sara LindgrenLidköpings VSK1:01:59+18:0418:23
16Anikken G. DybvikStokke IL1:02:30+18:3518:32
17Camilla DalgaardKolding OK1:03:47+19:5218:55
18Annika BengtssonOK Löftan1:03:53+19:5818:57
19Karin SundhFjärås AIK1:04:26+20:3119:07
20Teres ZachrissonKungälvs OK1:05:12+21:1719:20
21Maria PeterssonIK Ymer1:05:27+21:3219:25 Ladda ner rutt i gpx-format
22Merete BergmanIK Uven1:11:37+27:4221:15
23Katharina MyrénIK Trenne Ullared1:15:36+31:4122:25
24Karin HemmingsVimmerby OK1:16:37+32:4222:44
25Jeanette PerssonOK Löftan1:18:37+34:4223:19
26Åsa HanssonIF Rigor1:28:25+44:3026:14
Lisa KjellénHelsingborgs SOKej start

H40

6 970 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonJönköpings OK58:038:19 Ladda ner rutt i gpx-format
2Martin JohnssonSnättringe SK58:53+0:508:26
3Mattias KarlssonIK Trenne Ullared1:02:44+4:419:00
4Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering1:02:50+4:479:00
5Jonas BraamOK Denseln1:07:04+9:019:37
6Robert EnbomVänersborgs SK1:12:06+14:0310:20
7Andreas LundholmUmeå OK1:12:47+14:4410:26
8Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:12:59+14:5610:28
9Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering1:13:18+15:1510:30
10Johan PerssonUlricehamns OK1:13:45+15:4210:34
11Anders FröbergOK Tor1:14:18+16:1510:39
12Max LarssonOK Tranan1:15:30+17:2710:49
13Anders DalgaardKolding OK1:15:49+17:4610:52
14Anders BestermanIK Trenne Ullared1:16:59+18:5611:02
15Anders KallinKFUM Örebro OK1:17:32+19:2911:07
16Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:21:02+22:5911:37
17Max KarleOK Skogshjortarna1:21:23+23:2011:40
18Patrik CorneliussonOK Löftan1:21:54+23:5111:45
19Patrick EricsonMullsjö SOK1:22:41+24:3811:51
20Mikael TrofastJönköpings OK1:22:47+24:4411:52
21Olof IngemarssonKarlskrona SOK1:24:00+25:5712:03
22Magnus WallinIK Trenne Ullared1:26:49+28:4612:27
23Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:28:52+30:4912:44
24Magnus LindblomGustavsbergs OK1:30:02+31:5912:55
25Gustav BäcklundRonneby OK1:34:27+36:2413:33
26André TissotANCO1:35:52+37:4913:45
27Mathias Axelsson LöfvenholmOK Hierne1:36:54+38:5113:54
28Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:38:05+40:0214:04
29Magnus VedinTrollhättans SOK1:38:19+40:1614:06
30Jonas NorénHelsingborgs SOK1:41:35+43:3214:34
31Bo RasmussenSøllerød OK1:41:46+43:4314:36
32Tobias HöglundSjövalla FK1:42:59+44:5614:46
33Peter WernklevIK Ymer1:46:15+48:1215:14
34Martin AnderssonSjövalla FK1:49:29+51:2615:42
35Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF1:50:21+52:1815:49
36Christian EricssonEksjö Garnisons IF1:50:28+52:2515:50
37Karl NilssonOK Orinto1:50:50+52:4715:54
38Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:51:27+53:2415:59
39Johan AdetorpLunds OK1:53:00+54:5716:12
40Michael ForslundKristinehamns OK1:57:29+59:2616:51
41Linus LännhultEds SK1:58:07+1:00:0416:56
42Daniel HällåsOK Löftan2:08:31+1:10:2818:26
43Per-Martin BjöremarkFjärås AIK2:09:46+1:11:4318:37
Morten NissenSøllerød OKej godkänd
Brett WeihartHestra IFej godkänd
Magnus BertilssonOK Skogshjortarnaej start
Mikko MäättäMS Parmaej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start

H40 Motion

4 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias PalmqvistOK Tranan51:3810:40
2Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK52:51+1:1310:55
3Tobias SvenssonFK Finn52:59+1:2110:56
4Björn BergqvistGarphyttans IF1:04:16+12:3813:16
5Fredrik HanssonIF Rigor1:04:30+12:5213:19
6Albin ÅlinSundsvalls OK1:04:53+13:1513:24
7Jesper IngelsboOK Tranan1:07:36+15:5813:58
8Magnus ElverlindOK Tranan1:07:39+16:0113:58
9Daniel KämpeÖrkelljunga FK1:08:36+16:5814:10
10Daniel MobergOK Löftan1:10:41+19:0314:36
11Torstein BergLøten o-lag1:12:29+20:5114:58
12Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL1:14:50+23:1215:27
13Robert LindqvistOK Gisle1:25:46+34:0817:43
14Kenneth DybvikStokke IL1:44:36+52:5821:36
Tony HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Anders PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej start

D45

4 440 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen40:149:03
2Nina AhlanderOK Denseln40:18+0:049:04
3Annika IvarssonLinköpings OK42:21+2:079:32
4Åsa SundOK Hammaren45:56+5:4210:20
5Anette CarlssonGällstadbygdens SOK47:45+7:3110:45
6Karolina WildheimMölndal Outdoor IF50:26+10:1211:21
7Linda IngemarssonKarlskrona SOK52:16+12:0211:46
8Åse SundinSjövalla FK53:15+13:0111:59
9Kristina LjunggrenLinköpings OK53:53+13:3912:08
10Jenny JohanssonIK Ymer56:05+15:5112:37
11Ann BägebyOK Vivill58:43+18:2913:13
12Maria SundbergOK Njudung59:35+19:2113:25
13Marie NordSol Tranås1:00:06+19:5213:32
14Maria FolkestadAnderstorps OK1:00:52+20:3813:42
15Sofia ÖstenssonOK Tranan1:02:55+22:4114:10
16Martina HeijelAnderstorps OK1:03:06+22:5214:12
17Christina SüdhoffBrattås CK1:03:26+23:1214:17
18Ulrika OdénFjärås AIK1:04:52+24:3814:36
19Jenny VinbladLunds OK1:05:01+24:4714:38
20Karin NilssonGarphyttans IF1:05:25+25:1114:44
21Malin PerssonOK Denseln1:06:41+26:2715:01
22Else Kari Nordli ScheeleNydalens SK1:06:57+26:4315:04
23Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:07:48+27:3415:16
24Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:09:00+28:4615:32
25Maria IngemarssonHestra IF1:09:40+29:2615:41
26Maria PeterssonHalmstad OK1:10:13+29:5915:48
27Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:10:21+30:0715:50
28Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:11:48+31:3416:10
29Catrine OlssonTorsås OK1:12:39+32:2516:21
30Karin AlthoffKungälvs OK1:23:39+43:2518:50
31Anna EricsonAvesta OK1:24:50+44:3619:06
32Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:27:24+47:1019:41
33Christine LundOK Skogshjortarna1:30:10+49:5620:18
34Nina KastrupFK Herkules2:01:30+1:21:1627:21
Maria DåverhögVästvärmlands OKej godkänd
Annelie HermanssonIFK Mora OKej start
Jeannette AumoKungälvs OKej start

H45

6 290 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK50:037:57
2Johan IngemarssonHestra IF50:46+0:438:04
3Peter FredricsonIFK Mora OK51:39+1:368:12
4Anders BoströmOK Linné52:21+2:188:19
5Tommy AnderssonVänersborgs SK52:25+2:228:20
6Mattias NilssonOK Linné53:17+3:148:28
7Magnus HedmanKungälvs OK54:53+4:508:43
8Anders StorbråtenBækkelagets SK55:40+5:378:51
9Tomas AlbinssonOK Österåker56:40+6:379:00
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL57:37+7:349:09
11Mikael LundqvistHalmstad OK57:41+7:389:10
12Jonas AxelssonLerums SOK59:57+9:549:31
13Jens ArvidssonIF Rigor1:00:00+9:579:32
14Åke LjunggrenLinköpings OK1:00:46+10:439:39
15Hans FranssonOK Njudung1:01:42+11:399:48
16Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna1:01:46+11:439:49
17Anders ArfwedsonFrölunda OL1:02:04+12:019:52
18Magnus HomannOK Orinto1:02:06+12:039:52
18Jussi AumoKungälvs OK1:02:06+12:039:52
20Fredrik BergIF Rigor1:02:27+12:249:55
21Christian Eriksson SternerLinköpings OK1:03:44+13:4110:07
22Ulf JohanssonOK Gisle1:05:24+15:2110:23
23Per HolmbergUlricehamns OK1:05:32+15:2910:25
24Martin AhlqvistFrölunda OL1:06:20+16:1710:32
25Niklas FlorénIF Rigor1:06:26+16:2310:33
26Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:06:58+16:5510:38
27Henrik LindbladOK Djerf1:07:31+17:2810:44
28Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:08:53+18:5010:57
29Mats KarlfeldtSävedalens AIK1:08:54+18:5110:57
30Robert HjelmVimmerby OK1:09:31+19:2811:03
31Anders PeterssonOK Njudung1:09:53+19:5011:06
32Johan ÅhlundVänersborgs SK1:11:41+21:3811:23
33Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:00+21:5711:26
33Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:12:00+21:5711:26
35Geir Inge FolkestadAnderstorps OK1:12:10+22:0711:28
36Jan JohanssonFrölunda OL1:13:26+23:2311:40
37Martin JohanssonFalkenbergs OK1:13:37+23:3411:42
38William RexOK Landehof1:14:21+24:1811:49
39Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:28+24:2511:50
40Fredrik KylbornAlmby IK1:14:51+24:4811:53
41Gary LarssonOK Skogshjortarna1:15:11+25:0811:57
42Audun BjerknesMåren OK1:15:39+25:3612:01
43Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:17:44+27:4112:21
44Peter HermanssonIFK Mora OK1:20:13+30:1012:45
45Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:23:31+33:2813:16
46Pontus KastrupFK Herkules1:23:46+33:4313:19
47Magnus OlssonTorsås OK1:24:15+34:1213:23
48Christer AldénOK Roxen1:24:42+34:3913:27
49Martin JohanssonHalmstad OK1:25:00+34:5713:30
50Per CarlssonIF Hagen1:25:11+35:0813:32
51Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering1:25:26+35:2313:34
52Tomas PetterssonOK Reftele1:26:49+36:4613:48
53Peter WesterbergVänersborgs SK1:27:25+37:2213:53
54Sven BogeOK Alehof1:27:54+37:5113:58
55Johan LindeblomIK Omega1:28:01+37:5813:59
56Anders AdetorpSundsvalls OK1:30:11+40:0814:20
57Niklas PerssonHalmstad OK1:30:48+40:4514:26
58Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:31:11+41:0814:29
59Anders JohanssonFinspångs SOK1:32:07+42:0414:38
60Niclas HörnquistAnderstorps OK1:33:05+43:0214:47
61Robert SvenssonAnderstorps OK1:35:43+45:4015:13
62Magnus KronmarKarlskrona SOK1:37:22+47:1915:28
63Mattias JägstedtHalmstad OK1:37:26+47:2315:29
64Johan HanssonOK Löftan1:40:10+50:0715:55
65Anders SundelinOK Orion1:43:15+53:1216:24
66Patrik AnderssonAnderstorps OK1:43:54+53:5116:31
67John-Patrik TreptowAnderstorps OK1:44:43+54:4016:38
68Mattias BrockmarkMölndal Outdoor IF1:45:37+55:3416:47
69Anders HolmbergOK Vivill1:54:31+1:04:2818:12
70Daniel SundOK Hammaren1:56:59+1:06:5618:35
71Johan AsplundLaholms IF OK1:58:46+1:08:4318:52
72Ronnie BohmanOK Orinto2:00:15+1:10:1219:07
73Kent LindbladKalmar OK2:02:21+1:12:1819:27
74Henrik OlssonMölndal Outdoor IF2:05:16+1:15:1319:54
75Mats OhlssonBrattås CK2:05:43+1:15:4019:59
76Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubb2:28:35+1:38:3223:37
Johan DahmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
Gunnar ElveljungStångenäs AISej start
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OKej start
Anders LundellGöteborg-Majorna OKej start

D50

3 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF35:409:20
2Annika EricssonVäxjö OK38:26+2:4610:03
3Jenny NymanVänersborgs SK39:45+4:0510:24
4Helena ErikssonEds SK45:24+9:4411:53
5Anette BernhedSävedalens AIK46:35+10:5512:11
6Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK47:25+11:4512:24
7Ulrika RibbholmOK Njudung47:31+11:5112:26
8Annica JanssonIFK Lidingö SOK47:58+12:1812:33
9Susanne HåkanssonHalmstad OK50:16+14:3613:09
10Kristina LindOK Skärmen52:16+16:3613:40
11Judith HoferOLG Thun52:28+16:4813:44
12Camilla HolmqvistOK Stigen52:37+16:5713:46
13Berit BengtssonOK Lindéna52:46+17:0613:48
14Anna Von KrusenstiernaOK Kåre52:59+17:1913:52
15Annika JosefssonKarlskrona SOK54:47+19:0714:20
16Susanne BerghMölndal Outdoor IF56:13+20:3314:42
17Anki BlennowFalköpings AIK OK57:07+21:2714:57
18Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK58:46+23:0615:23
19Suzy LarssonOK Skogshjortarna59:40+24:0015:37
20Pia ÖstangårdGamleby OK1:03:33+27:5316:38
21Annemarie HolmAlstermo IF1:08:06+32:2617:49
22Sara HektorJärla Orientering1:10:10+34:3018:22
23Maria KylbornAlmby IK1:10:45+35:0518:31
24Carolina LandinMalmö OK1:11:42+36:0218:46
25Gun RosendahlIF Marin Väst1:18:19+42:3920:30
26Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:22:10+46:3021:30
27Lykke Berg MathiesenHerlufsholm OK1:24:21+48:4122:04
28Karin JägrydSkåneslättens OL1:26:25+50:4522:37
29Chatarina KarlssonUmeå OK1:29:17+53:3723:22
30Maiken AndersenBallerup OK1:33:41+58:0124:31
31Kristina BäckArboga OK1:34:14+58:3424:40
32Annette SeldénIF Rigor1:38:55+1:03:1525:53

D50 Motion

2 980 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ÅhlinHelsingborgs SOK36:3512:16
2Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken38:00+1:2512:45
3Ylva WestUddevalla OK44:45+8:1015:01
4Katarina AnderssonÄtrans IF47:04+10:2915:47
5Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK47:05+10:3015:47
5Eva NilssonKungälvs OK47:05+10:3015:47
7Anna HagmanFjärås AIK48:52+12:1716:23
8Ulrica OlovssonLaholms IF OK50:22+13:4716:54
9Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK50:43+14:0817:01
10Susan StubPI-København52:37+16:0217:39
11Monika WikströmOK Tyr52:45+16:1017:42
12Annica HenryssonTibro OK54:32+17:5718:17
13Jenny HomannOK Orinto56:17+19:4218:53
14Kerstin OlesundOK Landehof1:01:04+24:2920:29
15Carina ReichenbergIdefjordens SK1:04:47+28:1221:44
16Ingrid AdolfssonOK Bävern1:07:16+30:4122:34
17Ellen HeymanIF Rigor1:08:22+31:4722:56
18Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared1:14:55+38:2025:08
19Lena Carlsson TellIF Hagen1:17:03+40:2825:51
20Iréne BengtssonOK Kompassen1:26:36+50:0129:03
21Annika WessmarkOK Flundrehof1:27:01+50:2629:12
22Sofia PorleVäxjö OK1:35:08+58:3331:55
23Susanne ModigLaholms IF OK1:44:28+1:07:5335:03

H50

5 830 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HildingHestra IF45:357:49
2Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering52:36+7:019:01
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK52:49+7:149:03
4Thomas PerssonOK Denseln53:17+7:429:08
5Patrik OttossonGävle OK54:03+8:289:16
6Dan NorinGävle OK54:50+9:159:24
7Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK54:52+9:179:24
8Pontus GilleOK Roslagen55:08+9:339:27
9Anders WadstenOK Landehof56:23+10:489:40
10Conny ForsbergLånghundra IF58:25+12:5010:01
11Anders JägrydSkåneslättens OL58:28+12:5310:01
12Magnus RajanIFK Lidingö SOK58:35+13:0010:02
13Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK59:36+14:0110:13
14Johan ÅttingLinköpings OK1:01:29+15:5410:32
15Göran NordSol Tranås1:01:59+16:2410:37
16Kennet HorvathHalmstad OK1:04:46+19:1111:06
17Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:05:06+19:3111:09
18Per JohanssonOK Reftele1:06:00+20:2511:19
19Matz AnderssonLesjöfors SK1:06:18+20:4311:22
20Arnt Oluf EideGjø-Vard OL1:06:54+21:1911:28
21Rickard JonforsenSurahammars SOK1:07:15+21:4011:32
22Morten HassOK Sorø1:07:27+21:5211:34
23Håkan GrubbMalmö OK1:08:35+23:0011:45
24Hans NilssonKungälvs OK1:09:43+24:0811:57
25Magnus LarsenFK Boken1:10:39+25:0412:07
26Erik RuotsalainenFrölunda OL1:11:23+25:4812:14
27Björn LindbladSävedalens AIK1:12:30+26:5512:26
28Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:15:23+29:4812:55
29Anders KnudsenHerlufsholm OK1:16:11+30:3613:04
30Peter BäckArboga OK1:16:17+30:4213:05
31Karl TholénOK Skogshjortarna1:16:30+30:5513:07
32Kjell JohanssonIF Hagen1:17:56+32:2113:22
33Johan BökmanHelsingborgs SOK1:18:45+33:1013:30
34Stefan L JohanssonKungälvs OK1:19:15+33:4013:35
35Johan ÅbergOK Landehof1:19:21+33:4613:36
36Johan WettergrenFK Herkules1:20:14+34:3913:45
37Björn HåkanssonHalmstad OK1:20:15+34:4013:45
38Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:21:13+35:3813:55
39Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:21:33+35:5813:59
40Per PegardOK Gynge1:26:34+40:5914:50
41James ChristieSnättringe SK1:30:21+44:4615:29
42Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK1:31:24+45:4915:40
43Martin EricssonFalkenbergs OK1:37:12+51:3716:40
44Henrik MathiesenHerlufsholm OK1:38:54+53:1916:57
45Jonas HultinOK Löftan1:42:15+56:4017:32
46Anders SandbergMarkbygdens OK2:04:07+1:18:3221:17
Olle SjöforsOK Älmeej godkänd
Rune ScheeleNydalens SKej godkänd
Henrik NordholmSävedalens AIKej godkänd
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orienteringej start

H50 Motion

3 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK41:2110:58
2Tomas KarlssonOK Skogsmunken42:41+1:2011:19
3Roger NilssonLaholms IF OK45:34+4:1312:05
4Peter ÖstenssonOK Tranan47:53+6:3212:42
5Lars ZachrissonKungälvs OK54:44+13:2314:31
6Magnus HagmanFjärås AIK1:02:21+21:0016:32
7Stefan ClaessonOK Stigen1:05:01+23:4017:14
8Sven TolestamIF Rigor1:06:24+25:0317:36
9Per-Johan PerssonFjärås AIK1:20:01+38:4021:13
10Dan EdvardssonUmeå OK1:24:43+43:2222:28

D55

3 760 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:3810:00
2Lena SwartzOK Orion45:35+7:5712:07
3Lena ErikssonElfsborg SOK46:26+8:4812:20
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK47:09+9:3112:32
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK49:59+12:2113:17
6Kristina JohanssonBredaryds SOK50:12+12:3413:21
7Christina SöderblomÄtrans IF50:20+12:4213:23
8Camilla RosénAnnebergs GIF51:15+13:3713:37
9Ingrid JohanssonLaholms IF OK51:23+13:4513:39
10Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb51:36+13:5813:43
11Claudia GreinerOSC Kassel53:50+16:1214:19
12Lena ThuressonRydboholms SK56:23+18:4514:59
13Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK56:50+19:1215:06
14Karin LaurellOK Flundrehof57:19+19:4115:14
15Charlotte BergmannAllerød OK58:12+20:3415:28
16Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK59:18+21:4015:46
17Kathrin BornerOLV ZUG1:01:51+24:1316:26
18Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:02:56+25:1816:44
19Helena JohanssonOK Gisle1:10:02+32:2418:37
20Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:10:27+32:4918:44
21Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:11:27+33:4919:00
22Kirsten TofteredIF Rigor1:13:05+35:2719:26
23Eva TollsternVäxjö AIS1:16:39+39:0120:23
24Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:27:46+50:0823:20
Katarina SundelinOK Orionej godkänd
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej start
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej start

H55

5 360 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK49:009:08
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK49:50+0:509:17
3Kent KlassonHestra IF51:25+2:259:35
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb51:41+2:419:38
5Magnus JosefssonSävedalens AIK52:42+3:429:49
6Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK54:02+5:0210:04
7Peter CederbergVänersborgs SK56:16+7:1610:29
8Stefan PålssonSkåneslättens OL56:36+7:3610:33
9Per-Arne WahlgrenSjövalla FK57:16+8:1610:41
10Mikael HanssonOK Vivill57:17+8:1710:41
11Magnus BlennowFalköpings AIK OK57:43+8:4310:46
12Niclas EkMarkbygdens OK57:50+8:5010:47
13Mikael BacklundDalaportens OL59:00+10:0011:00
14Hans WedbergSjövalla FK59:40+10:4011:07
15Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering1:00:57+11:5711:22
16Leif MarkfjärdAvesta OK1:01:13+12:1311:25
17Håkan DahlbäckOK Österåker1:01:35+12:3511:29
18Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK1:01:55+12:5511:33
19Ulf WallinGöteborg-Majorna OK1:01:59+12:5911:33
20Pär ClaessonSävedalens AIK1:02:33+13:3311:40
21Magnus BacklundSäterbygdens OK1:04:16+15:1611:59
22Göran StuhlhoferOK Landehof1:04:52+15:5212:06
23Arne SääfGudhems IF1:06:18+17:1812:22
24Jan GrahnIK Uven1:07:35+18:3512:36
25Lars GerhardssonAttunda OK1:08:59+19:5912:52
26Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:09:54+20:5413:02
27Magnus PorleVäxjö OK1:11:19+22:1913:18
28Alan HoneyBOK1:11:29+22:2913:20
29Kent PihlOK Roskilde1:11:34+22:3413:21
30Yngve KihlbergHalmstad OK1:11:36+22:3613:21
31Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering1:11:51+22:5113:24
32Pär EricssonHelsingborgs SOK1:12:51+23:5113:35
33Martin GreinerOSC Kassel1:13:10+24:1013:39
34Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:13:30+24:3013:42
35Lars WalldoffGarphyttans IF1:13:38+24:3813:44
36Benjamin ViebkeMalmö OK1:13:42+24:4213:44 Ladda ner rutt i gpx-format
37Klaes AxelssonMullsjö SOK1:13:58+24:5813:47
38Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:14:27+25:2713:53
39Lennart EkvallTrollhättans SOK1:14:33+25:3313:54
40Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:14:58+25:5813:59
41Hans WahlströmFjärås AIK1:19:11+30:1114:46
42Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:22:35+33:3515:24
43Leif HagmanIK Uven1:22:43+33:4315:25
44Lars AnderssonOK Tyr1:22:50+33:5015:27
45Jan ThiesenHolbæk OK1:23:00+34:0015:29
46Magnus HektorJärla Orientering1:23:53+34:5315:38
47Ulf HolstenHestra IF1:24:09+35:0915:41
48Stephen MurdochNew Zealand1:24:53+35:5315:50
49Peter KarbergHerlufsholm OK1:27:33+38:3316:20
50Mats KarlssonOK Vilse 871:33:44+44:4417:29
51Per RasmussenAmager OK1:38:54+49:5418:27
52Stig GustafssonIK Ymer1:40:56+51:5618:49
53Dag SvenssonHylte OK1:41:14+52:1418:53
54Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:52:03+1:03:0320:54
Stefan JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Per FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Henryk ZienkiewiczIF Rigorej godkänd
Peter RutzO - Motionej godkänd
Thomas AttforsSävedalens AIKutgått
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

3 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern41:4411:45
2Sigbritt AndreassonIK Stern44:47+3:0312:36
3Monica HenrikssonEksjö SOK46:25+4:4113:04
4Ulrika GreenIK Stern47:06+5:2213:16
5Kerstin BurmanKvillebyns SK47:25+5:4113:21
6Christina SegerslättSkåneslättens OL48:10+6:2613:34
7Lena RunessonOK Vivill48:31+6:4713:40
8Anneli Brander NilssonStenungsunds OK48:40+6:5613:42
9Marianne ThorssonIK Trenne Ullared50:20+8:3614:10
10Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK53:53+12:0915:10
11Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK59:08+17:2416:39
12Monika NilssonOK Alehof1:00:53+19:0917:09
13Anna LarssonÖrkelljunga FK1:02:11+20:2717:30
14Monica WassFalkenbergs OK1:02:19+20:3517:33
15Eva KarlssonUddevalla OK1:06:50+25:0618:49
16Lene HansenHerlufsholm OK1:21:55+40:1123:04
17Annette FæringSvendborg OK1:50:17+1:08:3331:03
18Anita KarlssonOskarströms OK2:01:33+1:19:4934:14
Lisa LarssonSjövalla FKej godkänd
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OFej start

D60 Motion

2 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL41:4214:44
2Marita JohanssonOK Stigen48:07+6:2517:00
3Lena LarssonSävedalens AIK49:05+7:2317:20
4Maria VamlingFrölunda OL49:44+8:0217:34
5Annette OlofssonOK Skogshjortarna52:27+10:4518:32
6Kerstin LjungbergOK Gipen53:45+12:0318:59
7Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:03:11+21:2922:19
8Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:06:42+25:0023:34
9Kerstin AnderssonFK Boken1:08:02+26:2024:02
10Eva BergmanIK Uven1:32:30+50:4832:41
Eva LindahlOK Gipenej godkänd

H60

4 840 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf WikströmOK Tyr47:169:45
2Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK49:03+1:4710:08
3Jörgen KarlssonAttunda OK49:06+1:5010:08
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK50:55+3:3910:31
5Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK51:55+4:3910:43
6Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF52:45+5:2910:53
7Ulf BurmanGustavsbergs OK52:46+5:3010:54
8Mikael JohanssonOK Gisle56:53+9:3711:45
9Magnus AnderssonUlricehamns OK57:01+9:4511:46
10Troels Bent HansenAllerød OK57:33+10:1711:53
11Anders AxelssonOK Skogsvargarna58:04+10:4811:59
12Stefan JohanssonTrollhättans SOK58:35+11:1912:06
13Tapani MattusIFK Lidingö SOK59:50+12:3412:21
14Ingemar MånssonRonneby OK1:00:30+13:1412:30
15Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:01:08+13:5212:37
16Lars RunessonOK Vivill1:02:20+15:0412:52
17Bruno StubPI-København1:03:06+15:5013:02
18Örjan WängdahlOK Gipen1:05:57+18:4113:37
19Mikael ByströmJärfälla OK1:06:58+19:4213:50
20Sten SegerslättSkåneslättens OL1:07:47+20:3114:00
21Bengt SchwartzOK Kolmården1:08:52+21:3614:13
22Stig NilssonOskarströms OK1:10:28+23:1214:33
23Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:11:28+24:1214:45
24Henrik CarlssonIK Uven1:12:00+24:4414:52
25Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:13:15+25:5915:08
26Göran OlesundOK Landehof1:13:21+26:0515:09
27Per-Martin JohanssonIF Rigor1:14:04+26:4815:18
28Jonas RutbergIK Stern1:15:43+28:2715:38
29Martin WestUddevalla OK1:16:25+29:0915:47
30Torbjörn NyströmTrollhättans SOK1:16:26+29:1015:47
31Stefan AdolfssonOK Bävern1:17:28+30:1216:00 Ladda ner rutt i gpx-format
32Stefan SundeliusJärfälla OK1:19:34+32:1816:26
33Karl MollénOK Denseln1:28:49+41:3318:21
34Bengt SvenssonOK Gisle1:37:12+49:5620:04
Thomas DagsbergMalmö OKej godkänd
Per Storm HansenSvendborg OKutgått

H60 Motion

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn FränkelHjärnarps OL33:3510:39
2Jan FromIK Stern35:06+1:3111:08
3Ulf BengtssonOK Kompassen41:56+8:2113:18
4Mats GunnarssonSimlångsdalens IF47:25+13:5015:03
5Lennart SvenssonOK Kullingshof47:45+14:1015:09
6Ingolf BengtssonHalmstad OK55:49+22:1417:43
7Pelle OlofssonOK Skogshjortarna58:22+24:4718:31
8Håkan HåkanssonKungälvs OK1:08:54+35:1921:52
9Lars HolmOK Gipen1:30:15+56:4028:39
Olof FagrellOK Alehofej start

D65

3 380 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK39:2811:40
2Karin RabeUlriksbergs IK42:24+2:5612:32
3Agneta NilssonEskilstuna OL44:42+5:1413:13
4Solveig HedenblomSjövalla FK44:51+5:2313:16
5Ann-Britt GöranssonAlmby IK46:34+7:0613:46
6Anita EklöfIK Ymer52:52+13:2415:38 Ladda ner rutt i gpx-format
7Ingrid JessenFrämmestads IK53:23+13:5515:47
8Anneli LindqvistGustavsbergs OK54:11+14:4316:01
9Gudrun NilssonLunds OK54:25+14:5716:05
10Kerstin SvenskOK Hällen54:54+15:2616:14
11Gunilla HogedalVänersborgs SK56:54+17:2616:50
12Mona ForsbergNyköpings OK58:24+18:5617:16
13Birgit HausnerOK SG1:01:20+21:5218:08
14Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:03:50+24:2218:53
15Ann-Christin LarssonOK Frisene1:13:12+33:4421:39
16Margareta SchölinTockarps IK1:16:02+36:3422:29
17Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:16:13+36:4522:32
18Britt-Marie AnderssonOK Amne1:19:49+40:2123:36
19Margareta HallménAttunda OK1:21:20+41:5224:03
20Katarina BengtssonHalmstad OK1:22:36+43:0824:26
21Kerstin GustafssonOK Gränsen1:23:30+44:0224:42
22Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:23:55+44:2724:49
23Karin LarssonOK Kompassen1:31:52+52:2427:10
24Lena LindgrenOK Järnbärarna2:03:16+1:23:4836:28

H65

4 450 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen44:4310:02
2Kjell NeroNässjö OK47:23+2:4010:38
3Peter RasmussenNyköpings OK51:14+6:3111:30
4Ulf SvenssonOK Njudung53:08+8:2511:56
5Stefan MillegårdSävedalens AIK53:21+8:3811:59
6Björn JägerströmIK Uven54:00+9:1712:08
7Kent ErikssonLerums SOK54:41+9:5812:17
8Lennart GustafssonJönköpings OK54:47+10:0412:18
9Robert JessenFrämmestads IK55:25+10:4212:27
9Lars HogedalVänersborgs SK55:25+10:4212:27
11Börje SundbergOK Gipen55:59+11:1612:34
12Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad56:39+11:5612:43
13Kent KardellLjungskile FK56:48+12:0512:45
14Anders JonssonSøllerød OK57:29+12:4612:55
15Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK59:45+15:0213:25
16Pelle SkullmanLinköpings OK1:01:52+17:0913:54
16Anders HallménAttunda OK1:01:52+17:0913:54
18Mats HastadFellingsbro GOIF1:02:25+17:4214:01
19Arne BogrenOK Vivill1:03:18+18:3514:13
20Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:04:18+19:3514:26
21Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:04:47+20:0414:33
22Roalh KlevelandKvillebyns SK1:05:26+20:4314:42
23Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:07:03+22:2015:04
24Hans TrofastTenhults SOK1:07:40+22:5715:12
25Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:08:05+23:2215:17
26Henrik KleffelSøllerød OK1:08:15+23:3215:20
27Kalle LindqvistVäxjö OK1:08:36+23:5315:24
28Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:08:45+24:0215:26
29Lars GustafssonOK Gränsen1:09:07+24:2415:31
30Lennart VamlingFrölunda OL1:11:00+26:1715:57
31Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:11:13+26:3016:00
32Clyde PerssonLjungskile FK1:11:51+27:0816:08
33Bo W LarssonVäxjö OK1:12:27+27:4416:16
34Björn PetterssonUlricehamns OK1:12:48+28:0516:21
35Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:14:50+30:0716:48
36Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:15:18+30:3516:55
37Frede ScheyeHerlufsholm OK1:18:14+33:3117:34
38Tomas MårtenssonOK Vivill1:23:08+38:2518:40
39Leif-Åke AnderssonFK Boken1:24:35+39:5219:00
40Bo Anders NilssonLunds OK1:28:03+43:2019:47
41Gert OlssonTockarps IK1:28:39+43:5619:55
42Lars-Inge AnderssonOK Räven1:30:20+45:3720:17
43Stefan HägelmarkFjärås AIK1:30:48+46:0520:24
44Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:31:15+46:3220:30
45Kim FolanderFSK Orientering1:31:16+46:3320:30
46Jan AnderssonFjärås AIK2:06:44+1:22:0128:28
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Ingvar AnderssonOK Amneej godkänd
Bert OlofssonOK Kompassenej godkänd
Göran OlssonIdefjordens SKej godkänd
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OLej start

D70

3 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK50:4016:33
2Irene AnderssonÄtrans IF53:34+2:5417:30
3Inger JönssonIK Ymer56:27+5:4718:26
4Linnea ClaessonRydboholms SK58:45+8:0519:11
5Margareta NobornSundsvalls OK1:02:10+11:3020:18
6Marianne RosénIK Ymer1:03:10+12:3020:38
7Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:03:59+13:1920:54
8Ulla LingJönköpings OK1:07:02+16:2221:54
9Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK1:09:28+18:4822:42
10Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:10:15+19:3522:57
11Ann-Britt JohanssonIK Stern1:12:38+21:5823:44
12Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK1:13:02+22:2223:52
13Britt-Marie GrönroosOK Alehof1:14:17+23:3724:16
14Rosa JohanssonIK Uven1:14:27+23:4724:19
15Göta SeverinssonFalkenbergs OK1:15:57+25:1724:49
16Margareta LarssonOK Njudung1:16:13+25:3324:54
17Birgit EkmanUlricehamns OK1:16:14+25:3424:54
18Hjördis ErlandssonOK Lindéna1:16:40+26:0025:03
19Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:17:46+27:0625:24
20Ingegerd OlssonOK Alehof1:20:04+29:2426:09
21Kristin LindbergLunds OK1:22:13+31:3326:52
22Ingrid TengelandIK Gandvik1:22:26+31:4626:56
23Barbro BengtssonOskarströms OK1:26:03+35:2328:07
24Marianne SellgrenSigtuna OK1:36:01+45:2131:22
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej godkänd

H70

3 900 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:5310:44
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared45:43+3:5011:43
3Stig LandstorpOK Tor48:53+7:0012:32
4Christer NälemarkOK Djerf50:18+8:2512:53
5Kjell ErlandssonOK Lindéna50:29+8:3612:56
6Anders SellgrenSigtuna OK52:26+10:3313:26
7Olof KarlssonUddevalla OK53:49+11:5613:47
8Jonas LarssonOK Kullingshof54:40+12:4714:01
9Sture GrytheimElfsborg SOK55:17+13:2414:10
10Torbjörn WikströmOK Orinto55:54+14:0114:20
11Stefan G LarssonOK Njudung56:23+14:3014:27
12Kent JogelandIK Ymer56:33+14:4014:30
13Christer ElfsbergKristinehamns OK57:03+15:1014:37
14Lars LarssonOK Frisene57:05+15:1214:38
15Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb57:12+15:1914:40
16Bertil KarlssonHjobygdens OK57:47+15:5414:48
17Jack GrönroosOK Alehof58:36+16:4315:01
18Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL58:48+16:5515:04
19Per-Olof FernbergIS Skanne58:53+17:0015:05
20Rune EliassonFalkenbergs OK59:18+17:2515:12
21Bill SchölinTockarps IK1:00:35+18:4215:32
22Benny IvarssonFjärås AIK1:00:38+18:4515:32
23Göran SvenssonFK Finn1:01:26+19:3315:45
24Göran ForsbergNyköpings OK1:01:52+19:5915:51
25Bo JohanssonOK Stigen1:03:01+21:0816:09
26Roger DanielssonLinköpings OK1:04:10+22:1716:27
27Jan HanssonLunds OK1:05:09+23:1616:42
28Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro1:08:22+26:2917:31
29Rolf LindIK Standard1:12:26+30:3318:34
30Jan LarssonSävedalens AIK1:13:29+31:3618:50
31Sten OlssonOK Alehof1:14:18+32:2519:03
32Göran LarssonOK Kompassen1:17:09+35:1619:46
33Rune DavidssonOK Räven1:17:25+35:3219:51
34Kjell AnderssonOK Reftele1:19:16+37:2320:19
35Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:22:11+40:1821:04
36Johnny KarlssonUddevalla OK1:22:39+40:4621:11
37Fredy SchwyterOK Gynge1:23:29+41:3621:24
38Christer GalleMälarö SOK1:25:32+43:3921:55
39Tommy HeldFK Åsen1:25:39+43:4621:57
40Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:25:44+43:5121:58
41Gösta ClaessonRydboholms SK1:27:58+46:0522:33
42Christer GillenäsKristinehamns OK1:32:17+50:2423:39
43Dan JohanssonFjärås AIK1:42:52+1:00:5926:22
44Lennart SvenssonRävetofta OK1:44:53+1:03:0026:53
45Lars AnderssonHalmstad OK1:48:41+1:06:4827:52
46Mogens JørgensenSøllerød OK1:52:23+1:10:3028:48
47Niels TuliniusOK SG1:52:28+1:10:3528:50
48Sten HelmertzFrölunda OL2:30:55+1:49:0238:41
Nils-Erik BondessonFrosta OKej godkänd
Lars PerssonOK Kompassenutgått

D75

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun LarssonOK Lindéna53:0618:26
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK1:00:39+7:3321:03
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:04:36+11:3022:25
4Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro1:06:09+13:0322:58
5Eva OlofssonOK Flundrehof1:09:12+16:0624:01
6Lillemor LorénOK Frisene1:11:40+18:3424:53
7Carola AnderssonOK Löftan1:12:52+19:4625:18
8Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:28:47+35:4130:49
9Siv EkelöfVärend GN OL1:36:44+43:3833:35
10Berit NilssonOK Älme1:45:17+52:1136:33
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFutgått

H75

3 440 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonAvesta OK41:1511:59
2Lennart LundhOK Tisaren41:40+0:2512:06
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK43:25+2:1012:37
4Dag LorénOK Frisene46:21+5:0613:28
5Jan SöderbergIFK Lidingö SOK47:19+6:0413:45
6Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK48:38+7:2314:08
7Magne HagströmFrölunda OL50:01+8:4614:32
8Per HaepplingVästerås SOK50:27+9:1214:39
9Erland LingJönköpings OK50:33+9:1814:41
10Lars FinbomOK Landehof50:55+9:4014:48
11Ronny AnderssonOK Skogshjortarna51:09+9:5414:52
12Bengt GardOskarströms OK51:54+10:3915:05
13Leif OlofssonOK Flundrehof52:27+11:1215:14
14Stellan FehrnströmEnebybergs IF53:57+12:4215:40
15Erling EkelöfVärend GN OL54:26+13:1115:49
16Gerth SällströmLessebo OK54:59+13:4415:59
17Sven Erik SjöholmMullsjö SOK55:48+14:3316:13
18Hagbert PerssonVäxjö OK56:06+14:5116:18
19Kjell LindauOK Kompassen57:57+16:4216:50
20Bo SvenssonÖrkelljunga FK58:06+16:5116:53
21Gösta MalmerIF Marin Väst58:59+17:4417:08
22Bengt BörjessonOK Alehof1:00:20+19:0517:32
23Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:01:57+20:4218:00
24Lars HenrikssonOK Älme1:02:49+21:3418:15
25Tom LindbergLunds OK1:03:10+21:5518:21
26Ingvar BengtssonOskarströms OK1:09:21+28:0620:09
27Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:11:48+30:3320:52
28Karl-Axel JohanssonIK Uven1:14:51+33:3621:45
29Bert LuvöFK Herkules1:24:48+43:3324:39
30Arne JohanssonTenhults SOK1:25:38+44:2324:53
31Sven-Erik WidinOK Österåker1:27:12+45:5725:20
32Mogens JensenHolbæk OK1:30:42+49:2726:21
33Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:42:31+1:01:1629:48
34Holger MikkelsenOdense OK2:15:16+1:34:0139:19
Leif CarlssonGällstadbygdens SOKutgått
Gösta LindqvistOK Löftanej start
Ingmar ErikssonFalkenbergs OKej start

D80

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunni EkbergÄtrans IF1:44:1342:21
Ann SjöbergEnebybergs IFej start

H80

2 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK42:5614:33
2Roland BrandshageSävedalens AIK44:41+1:4515:08
3Andre AlexanderssonKungälvs OK45:39+2:4315:28
4Göran OlofssonFjärås AIK46:31+3:3515:46
5Ernie BroströmHalmstad OK53:30+10:3418:08
6Anders AdlerLinköpings AIK56:05+13:0919:00
7Bernt LarssonOK Lindéna57:05+14:0919:21
8Bernt PeterssonAlvesta SOK1:04:46+21:5021:57
9Stig BengtssonMotala AIF OL1:06:16+23:2022:27
10Stig JohanssonHalmstad OK1:09:06+26:1023:25
11Sigvard RudolfssonOK Gisle1:18:53+35:5726:44
12Rune BengtssonRonneby OK1:22:21+39:2527:54
13John-Erik ErikssonJönköpings OK1:26:34+43:3829:20
14Jan-Eric NelkingFK Åsen1:33:57+51:0131:50
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd

H85

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK46:3019:57
2Carl-Henrik HallbergIK Uven50:38+4:0821:43
3Ingvar LennerstedtLunds OK1:10:49+24:1930:23
Lasse OlssonIK Trenne Ullaredutgått

Inskolning

1 960 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIK35:49+18:2118:16
Albin SigboHjärnarps OL35:58+18:3018:21
Liam FjärrnäsOK Bävern24:36+7:0812:33
Tor AbrahamssonBrattås CK31:39+14:1116:08
Oscar SörlingKlubblös35:10+17:4217:56
Moa SylvanVänersborgs SK33:41+16:1317:11
Viktor SunessonOK Alehof27:47+10:1914:10
Elsa LiljaOK Denseln33:30+16:0217:05
Isabella BraamOK Denseln33:30+16:0217:05
Emmy AnderssonOK Denseln34:36+17:0817:39
Albin LagessonFK Finn32:13+14:4516:26
Svea NilssonIK Ymer26:36+9:0813:34
Erik Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK36:48+19:2018:46
Lovisa Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK39:17+21:4920:02
Sturla SigurdssonStokke IL17:288:54
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubb44:04+26:3622:28
Valter DavidssonKlubblös45:54+28:2623:25
Elsa PerssonUlricehamns OK30:49+13:2115:43
Ebba FranssonFK Friskus-Varberg35:25+17:5718:04
Märta JohanssonFK Friskus-Varberg35:33+18:0518:08
Tuva DahlgrenIK Ymer35:07+17:3917:55
My Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK53:18+35:5027:11
Arvid BorgLerums SOK23:53+6:2512:11
Erik MaxFrölunda OL54:32+37:0427:49
Molly GrundbergKlubblös57:17+39:4929:13
Ture SjölundGöteborg-Majorna OK37:12+19:4418:58
Assar SjölundGöteborg-Majorna OK37:24+19:5619:04
Bastian WildiérFK Friskus-Varberg35:40+18:1218:11
Wilton AspegrenOK Kontinent49:30+32:0225:15
Alva AspegrenOK Kontinent49:31+32:0325:15
Agnes LejonLaholms IF OK49:25+31:5725:12
Amanda LjunggrenAnderstorps OK27:04+9:3613:48
Milton FribergOK Vivill52:52+35:2426:58
Ellie RosénHestra IF27:39+10:1114:06
Melker SkullmanHalmstad OK19:59+2:3110:11
Malte SkullmanHalmstad OK23:49+6:2112:09
Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IF21:40+4:1211:03
Robin SemeniucFK Finn33:13+15:4516:56
Alva BergquistSjövalla FK59:55+42:2730:34
Willum DanfillKlubblösej godkänd
Lilly EkFjärås AIKej start

U1

1 970 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas MobergOK Löftan15:087:40
2Vigdis SigurdsdottirStokke IL15:12+0:047:42
3Erik WennbergSjövalla FK15:29+0:217:51
4Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna17:25+2:178:50
5Melker JanssonFrämmestads IK17:36+2:288:56
6Vera BergquistSjövalla FK17:47+2:399:01
7Erik HägerstrandKungälvs OK18:13+3:059:14
8Erik KarlénOK Gipen18:15+3:079:15
9Tiago GastineauRO Paris18:58+3:509:37
10Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK19:18+4:109:47
11Hugo WadsöOK Nackhe19:21+4:139:49
12Svante LindbergIFK Göteborg Orientering19:23+4:159:50
13Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL19:49+4:4110:03
14Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK19:55+4:4710:06
15Vide Zetterberg ViklundOK Djerf20:06+4:5810:12
16Zamuel ArdforsOK Löftan20:07+4:5910:12
17Hugo LidénMarkbygdens OK20:37+5:2910:27
18Theo LindgrenHelsingborgs SOK20:38+5:3010:28
19Joel DåverhögVästvärmlands OK21:44+6:3611:01
20Joel BjörkmanKungälvs OK22:02+6:5411:11
21Matilda KarlénOK Gipen22:12+7:0411:16
22Alinda RundqvistOK Nackhe22:19+7:1111:19
23Stina AnderssonOK Löftan22:43+7:3511:31
24Vidar WennerstrandPorsgrunn OL22:47+7:3911:33
25Sindri GrimssonIFK Enskede22:48+7:4011:34
26Casper AnderssonOK Nackhe22:52+7:4411:36
27Alva BjöremarkFjärås AIK23:31+8:2311:56
28Nike VejedalSnättringe SK24:07+8:5912:14
29Jonathan RexOK Landehof24:20+9:1212:21
30Arne BornefalkFK Friskus-Varberg24:57+9:4912:39
31Liv LorénOK Frisene25:14+10:0612:48
32Axel GustafssonDegerfors OK25:35+10:2712:59
33Harry JohanssonHelsingborgs SOK26:03+10:5513:13
34Oskar DåverhögVästvärmlands OK27:11+12:0313:47
35Ida Nygaard MonradFIF Hillerød27:25+12:1713:55
36Vidar HanningOK Löftan27:28+12:2013:56
37Olle GustafssonHjobygdens OK27:46+12:3814:05
38Elias BåthKlubblös28:01+12:5314:13
39Filip BengtslinLunds OK28:09+13:0114:17
40Tilda HarrieLunds OK28:11+13:0314:18
41Elin WennbergTolered-Utby Ol-klubb28:16+13:0814:20
42Maja FridGöteborg-Majorna OK29:12+14:0414:49
43Nora EngqvistOK Flundrehof29:44+14:3615:05
44Ellen EkFjärås AIK29:58+14:5015:12
45Mio KvarndalUlricehamns OK30:01+14:5315:14
46Nova BrundinMarkbygdens OK31:15+16:0715:51
47Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubb31:27+16:1915:57
48Axel HultJönköpings OK31:28+16:2015:58
49Carl HultJönköpings OK31:30+16:2215:59
50Noé KarlssonHjobygdens OK33:06+17:5816:48
51Oliver GullFK Friskus-Varberg33:32+18:2417:01
52Amanda SjööarvOK Nackhe33:57+18:4917:14
53Ester OhlssonBrattås CK34:07+18:5917:19
54Sofia ForslundKristinehamns OK34:50+19:4217:40
55Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro37:43+22:3519:08
56Vidar NilssonOK Orinto38:47+23:3919:41
57Kerstin JohanssonOK Orinto39:05+23:5719:50
58Arvid TreptowHalmstad OK39:07+23:5919:51
59Algot MalmEds SK44:50+29:4222:45
Ville AbrahamssonBrattås CKej godkänd
Vanja Hagnestål LundeniusMarkbygdens OKej godkänd
Svante EliassonKarlskrona SOKej start
Adam NorlanderOK Nackheej start
Liv PalmertzHelsingborgs SOKej start
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej start

U2

2 540 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonFK Herkules15:516:14
2Arvid HägerstrandKungälvs OK17:15+1:246:47
3Olof KarlssonFK Herkules19:05+3:147:30
4Oskar LindqvistOK Gisle19:18+3:277:35
5Albert AxelssonOK Norrvirdarna20:02+4:117:53
6Erik AhlOK Norrvirdarna20:03+4:127:53
7Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL20:10+4:197:56
8Savannah KarlssonOK Skogsmunken21:00+5:098:16
9Oskar AnderssonOK Nackhe21:22+5:318:24
10Ida TholénOK Skogshjortarna21:58+6:078:38
11Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg22:23+6:328:48
12Vidar SunessonOK Alehof22:32+6:418:52
13Jakob AnderssonOK Löftan22:33+6:428:52
14Nils ErikssonBrattås CK22:42+6:518:56
15Elisa LindbergOK Löftan22:44+6:538:57
16Elmer KarleOK Skogshjortarna22:52+7:019:00
17Nils FridGöteborg-Majorna OK23:25+7:349:13
18Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK23:38+7:479:18
19Elliot FrostKFUM Örebro OK23:46+7:559:21
20Knut ErikssonBrattås CK23:47+7:569:21
21Valter GustavssonOK Löftan23:56+8:059:25
22Samuel WettergrenFK Herkules24:07+8:169:29
23Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK24:23+8:329:35
24Siri EdvardssonUmeå OK25:07+9:169:53
25Alfred ArnellOK Löftan25:43+9:5210:07
26Petter BergqvistGarphyttans IF25:46+9:5510:08
27Arvid JunkellFK Herkules26:17+10:2610:20
28Max LindgrenHelsingborgs SOK26:19+10:2810:21
29Agnes LövhammerBottnaryds IF26:21+10:3010:22
30Linus LindgrenHelsingborgs SOK26:22+10:3110:22
31Gustav AgnvallIK Uven26:43+10:5210:31
32Cajsa LindqvistOK Gisle27:39+11:4810:53
33Kerstin SvenssonOK Kullingshof27:42+11:5110:54
34Fanny MikaelssonBurseryds IF27:53+12:0210:58
35Frederik HulthénMölndal Outdoor IF27:55+12:0410:59
36Max SylvanVänersborgs SK28:53+13:0211:22
37Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro29:15+13:2411:30
38Maja EliassonFK Friskus-Varberg29:43+13:5211:41
39Vera ArvidssonSjövalla FK31:14+15:2312:17
40Jonna DoeringGarphyttans IF31:20+15:2912:20
41Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering31:49+15:5812:31
42Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering32:30+16:3912:47
43Simon ÅttingLinköpings OK32:35+16:4412:49
44Adrian BorgLerums SOK33:23+17:3213:08
45Moa JohanssonOK Gisle33:25+17:3413:09
46Selma MikaelssonBurseryds IF35:35+19:4414:00
47Karl SvenssonVingåkers OK36:25+20:3414:20
48Patricia ErikssonOK Skärmen36:48+20:5714:29
49Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL39:34+23:4315:34
50Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg40:36+24:4515:59
51Isak GrönlundLunds OK45:07+29:1617:45
52Arvid WennerstrandPorsgrunn OL47:26+31:3518:40
53Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb50:28+34:3719:52
54Johannes DahlbergIK Trenne Ullared54:37+38:4621:30
55Ester NyströmKlubblös54:53+39:0221:36
Jacob CarlssonOK Refteleej godkänd
Noah GrundbergSävedalens AIKej godkänd
Erik GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd

Öppen 1

2 560 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla AndertoftVästerås SOK17:136:43
2Amanda WennbergSjövalla FK18:36+1:237:15
3Fia PerssonHelsingborgs SOK20:40+3:278:04
4André BogsjöKlubblös22:38+5:258:50
4Madeleine LindbergOK Löftan22:38+5:258:50
6Anna RylanderKlubblös25:59+8:4610:08
7Jesper AndersonKlubblös26:11+8:5810:13
8Kaisa RehnGränna-Bygdens OK26:34+9:2110:22
9Malin HäggströmKlubblös26:53+9:4010:30
10Anna-Lena BorgingKlubblös27:36+10:2310:46
11Eva FranckeKlubblös28:09+10:5610:59
12Jan BogsjöHelsingborgs SOK28:32+11:1911:08
13Ida HäggmarkKlubblös28:46+11:3311:14
14Anki BrunskogFjärås AIK30:16+13:0311:49
15Kajsa BäcklundRonneby OK31:22+14:0912:15
16Paulina JanssonFrämmestads IK33:07+15:5412:56
17Tilda GustavssonKlubblös33:15+16:0212:59
18Esther WesterlindKlubblös34:50+17:3713:36
19Bo AnderssonOK Löftan35:00+17:4713:40
20Helene PerssonHalmstad OK36:27+19:1414:14
21Berit SvenssonMarkbygdens OK37:16+20:0314:33
22Felix AndertoftMarkaryds FK38:30+21:1715:02
23Karin JonssonSjövalla FK40:33+23:2015:50
24Helena PerssonFjärås AIK40:41+23:2815:53
24Monica ErikssonFjärås AIK40:41+23:2815:53
26Annica HolstenHestra IF41:31+24:1816:13
27Vilmer FrostKlubblös41:37+24:2416:15
28Jesper CederholmKlubblös41:39+24:2616:16
29Felix CederholmKlubblös41:44+24:3116:18
30Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK42:12+24:5916:29
31Hampus AlzénGustavsbergs OK43:35+26:2217:01
32Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro45:45+28:3217:52
33Carola BestermanIK Trenne Ullared51:07+33:5419:58
34Tania HoneyBOK52:03+34:5020:19
35Eva BremerBoxholm-Mjölby OL52:18+35:0520:25
36Gunnar DareliusKlubblös1:00:22+43:0923:34

Öppen 2

3 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SteinfeldKlubblös33:308:34
2Magnus SteinfeldKlubblös33:35+0:058:35
3Åsa DryseliusMarkbygdens OK34:11+0:418:44
4Eugen EnqvistKlubblös35:21+1:519:02
5Paulina EnqvistKlubblös35:25+1:559:03
6Emanuel JambrénKlubblös42:42+9:1210:55
7Cecilia CederholmKlubblös43:52+10:2211:13
8Molly LindOK Lindéna45:49+12:1911:43
9Tove LindOK Lindéna45:52+12:2211:43
10Niklas NilssonKlubblös46:18+12:4811:50
11Ylva SvantessonHylte OK57:45+24:1514:46

Öppen 3

2 880 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JosefssonKlubblös30:5810:45
2Amanda IvehammarLinköpings OK31:08+0:1010:48
2Eric van NunenKlubblös31:08+0:1010:48
4Anders SaleskogRonneby OK31:09+0:1110:48
5Johanna BrockmarKlubblös31:25+0:2710:54
6Jenny AnderssonAnderstorps OK31:42+0:4411:00
7Lars PerssonBrattås CK34:02+3:0411:49
8Charlotta TreptowAnderstorps OK34:03+3:0511:49
9John MikaelssonBurseryds IF34:33+3:3511:59
10Kerstin FränkelHjärnarps OL34:42+3:4412:02
11Per SundlingOK Njudung36:13+5:1512:34
12Peter AnderssonAnderstorps OK37:08+6:1012:53
13Annika RabeFK Friskus-Varberg37:59+7:0113:11
14Olle RabeFK Friskus-Varberg38:04+7:0613:13
15Rebecka PihlströmOK Landehof38:34+7:3613:23
16Johanna TöppnerOK Landehof39:13+8:1513:37
17Stefan IvehammarLinköpings OK39:33+8:3513:43
17Pernilla IvehammarLinköpings OK39:33+8:3513:43
19Lovisa Loveby GustavssonKlubblös39:57+8:5913:52
20Cecilia KrookKlubblös40:39+9:4114:06
21Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK40:42+9:4414:07
22Cecilia ElofssonOK Njudung41:30+10:3214:24
23Stefan FrostKlubblös41:32+10:3414:25
24Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb42:20+11:2214:41
25Cim HolmqvistOK Österåker43:55+12:5715:14
26Sara AnderssonVänersborgs SK44:04+13:0615:18
27David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb44:34+13:3615:28
28Maja CarlssonKungälvs OK44:58+14:0015:36
29Anders HenrikssonMarkbygdens OK45:27+14:2915:46
30Alice HenrikssonMarkbygdens OK45:28+14:3015:47
30Kristin BogsjöHelsingborgs SOK45:28+14:3015:47
32Caroline OhlssonBrattås CK45:56+14:5815:56
33Ida HolstenHestra IF46:02+15:0415:59
34Johanna PihlströmOK Landehof46:08+15:1016:01
35Ebbe TörnkvistAnderstorps OK46:28+15:3016:08
36Marika TörnqvistAnderstorps OK46:36+15:3816:10
37Camilla ThuressonHalmstad Garnisons IF47:06+16:0816:21
38Per-Erik OlssonKlubblös47:45+16:4716:34
39Ann GrimbeckSävedalens AIK48:16+17:1816:45
40Carina StenbergOK Skogshjortarna48:17+17:1916:45
41Madeleine WadsöOK Nackhe49:07+18:0917:03
42Emil MårtenssonÖrkelljunga FK49:16+18:1817:06
43Susanne EricsonKlubblös50:14+19:1617:26
44Olle NordinUlricehamns OK50:22+19:2417:29
45Frida EmanuelssonOK Tranan50:41+19:4317:35
46Roger PerssonKlubblös50:52+19:5417:39
47Erik BorgIF Rigor51:12+20:1417:46
48Anders EjewallSnättringe SK51:15+20:1717:47
49Lena JohanssonHelsingborgs SOK51:29+20:3117:52
50Jennie SaleskogRonneby OK51:30+20:3217:52
51Madelaine JohanssonKlubblös52:19+21:2118:09
52Barbro NilssonAlvesta SOK53:19+22:2118:30
53Hanna AbrahamssonBrattås CK53:38+22:4018:37
54Anna HögbergOK Tranan54:19+23:2118:51
55Ivar LejonLaholms IF OK54:28+23:3018:54
56Jenny PalmqvistOK Tranan54:29+23:3118:55
57Linda FrankOK Löftan56:17+25:1919:32
58Caroline EideGjø-Vard OL56:22+25:2419:34
59Lennart LindbergIK Vista57:27+26:2919:56
60Anna PihlströmOK Landehof57:45+26:4720:03
61Torbjörn ToresonOK Löftan59:07+28:0920:31
62Liv LindOK Skärmen59:27+28:2920:38
63Gunnel LitzellOK Kullingshof1:00:28+29:3020:59
64Johan GusedFalkenbergs OK1:03:53+32:5522:10
65Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:04:18+33:2022:19
66Tomas JanssonHjobygdens OK1:05:45+34:4722:49
67Pia AnderssonFalkenbergs OK1:06:29+35:3123:05
68Cecilia SchneiderMölndal Outdoor IF1:07:38+36:4023:29
69Maja-Lisa HanssonOK Lindéna1:08:26+37:2823:45
70Karolina OlofssonEj klubbansluten1:08:30+37:3223:47
71Jan WiderströmIK Ymer1:09:51+38:5324:15
72Ann-christin KristenssonMarkaryds FK1:14:50+43:5225:59
73Alice KristenssonMarkaryds FK1:15:13+44:1526:07
74Emelie JohanssonKlubblös1:17:39+46:4126:57
75Linda KarlssonOK Tyr1:19:24+48:2627:34
76Lukas EnglundTrollhättans SOK1:19:51+48:5327:43
77Bodil AhlströmTrollhättans SOK1:19:58+49:0027:45
78Emma WikströmHästveda OK1:20:00+49:0227:46
79Margareta HeldFK Åsen1:20:56+49:5828:06
80Martina SundlingOK Njudung1:26:34+55:3630:03
81Helle RagnarssonOK Kompassen1:30:22+59:2431:22
82Marita OlofssonOK Kompassen1:30:26+59:2831:24
83Linda ArnessonIK Dran1:32:09+1:01:1131:59
84Lars JosefssonKlubblös1:32:29+1:01:3132:06
85Helena KarlssonHjobygdens OK1:33:45+1:02:4732:33
86Birgitta MelinFjärås AIK1:39:24+1:08:2634:30
87Tova AnderssonKlubblös1:43:21+1:12:2335:53
88Gudrun PetterssonOK Reftele2:02:09+1:31:1142:24
Ella NilssonHalmstad OKej godkänd
Albin TholénOK Skogshjortarnaej godkänd
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Noah AndertoftVästerås SOKej godkänd
Maria EngmanEj klubbanslutenej start

Öppen 4

4 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GreilertHaninge SOK57:4213:10
2Kristina Hård af SegerstadKlubblös1:07:34+9:5215:25
3Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK1:09:51+12:0915:56 Ladda ner rutt i gpx-format
4Eva-Lena FrickKlubblös1:20:37+22:5518:24
5Wahlgren ThereseSimlångsdalens IF1:29:26+31:4420:25
6Axel BromsFK Friskus-Varberg1:33:22+35:4021:18
7Anton ÖstmanKlubblös1:33:52+36:1021:25
8Elisabeth ÖstmanKlubblös1:34:16+36:3421:31
9Maria PetterssonOK Njudung1:44:59+47:1723:58
10Johan TyrénKlubblös1:45:23+47:4124:03
11Tomas PetersénOK Njudung1:47:39+49:5724:34
12Gabriel SvantessonKlubblös2:06:48+1:09:0628:56
Erik FedjeFrölunda OLej godkänd
Bo MelinFjärås AIKej godkänd
Jennie BjurgrenJönköpings OKej godkänd

Öppen 5

3 530 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL34:419:49
2Anders RylanderGöteborgs SK39:41+5:0011:14
3Olof NilssonKlubblös39:43+5:0211:15
4Einar SörqvistMarkbygdens OK39:59+5:1811:19
5Philip Gade KnakPI-København40:26+5:4511:27
6Claes ErikssonFjärås AIK41:42+7:0111:48
7Agnes IvarssonOK Skogshjortarna41:53+7:1211:51
8Inger-Lise EriksenEds SK41:58+7:1711:53
9Erik GustafssonDegerfors OK42:01+7:2011:54
10Johanna RönnqvistOK Löftan43:13+8:3212:14
11Stefan AbrahamssonBrattås CK43:55+9:1412:26
12Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro45:43+11:0212:57
13Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering45:48+11:0712:58
14Ida ÖnstenIK Vista47:42+13:0113:30
15Gustaf GusedFalkenbergs OK48:06+13:2513:37
16Anders GusedFalkenbergs OK48:08+13:2713:38
17Anna DareliusKlubblös48:55+14:1413:51
18Magnus BåthKlubblös49:19+14:3813:58
19Maria SvenssonMarkbygdens OK49:30+14:4914:01
20David JohanssonFK Friskus-Varberg50:00+15:1914:09
21Maja NordinUlricehamns OK53:10+18:2915:03
22Matilda NilssonHalmstad OK53:43+19:0215:13
23Erik NilssonGarphyttans IF54:22+19:4115:24
24Malin MobergKlubblös54:52+20:1115:32
25Ola SamuelssonOK Vivill54:54+20:1315:33
26Ylva DoeringGarphyttans IF54:57+20:1615:33
27Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering55:09+20:2815:37
28Albin SvenssonFK Herkules56:15+21:3415:56
29Maja OttossonMölndal Outdoor IF56:25+21:4415:58
30Ewa EdmanKorsnäs IF OK56:51+22:1016:06
31Kajsa AspegrenOK Kontinent57:04+22:2316:09
32Johan GustafssonKlubblös57:10+22:2916:11
33Torben GustavssonSOK Träff58:33+23:5216:35
34Elin JohanssonOK Reftele59:14+24:3316:46
35Märta AhlquistJärla Orientering59:40+24:5916:54
36Sonja AhlquistJärla Orientering59:42+25:0116:54
37Charlotta MalmMarkbygdens OK59:46+25:0516:55
38David LundeviOK Skogsvargarna59:57+25:1616:58
39Rebecka SvenssonKlubblös1:00:11+25:3017:02
40Camilla MalmborgBurseryds IF1:00:47+26:0617:13
41Lisa GunnarssonLerums SOK1:00:58+26:1717:16
42Elin JambrénKlubblös1:01:25+26:4417:23
43Elsie HäggmarkMarkbygdens OK1:01:27+26:4617:24
44Linnéa TöppnerOK Landehof1:01:45+27:0417:29
45Lisa Hafstad WallanderBrattås CK1:01:54+27:1317:32
46Odd WallanderBrattås CK1:01:56+27:1517:32
47Pär BrundinMarkbygdens OK1:02:05+27:2417:35
48Helen AndertoftMarkaryds FK1:02:08+27:2717:36
49Simon ThörnbladOK Flundrehof1:02:11+27:3017:36
50Olliver PerssonOK Bävern1:02:53+28:1217:48
51Gunilla le DousMölndal Outdoor IF1:03:39+28:5818:01
52Erik BörjessonKlubblös1:03:40+28:5918:02
53Oscar OlssonKlubblös1:04:15+29:3418:12
54Håkan LejonLaholms IF OK1:04:19+29:3818:13
55Karin HelmiusOK Reftele1:04:38+29:5718:18
56Magdalena SjödinOK Tisaren1:05:10+30:2918:27
57Emelie JohanssonOK Vivill1:05:18+30:3718:29
58Sandra WallinFalkenbergs OK1:05:19+30:3818:30
59Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orientering1:05:35+30:5418:34
60Ingela HåkanssonIK Uven1:05:36+30:5518:35
61Camilla BjörklundSjövalla FK1:05:45+31:0418:37
62Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL1:06:15+31:3418:46
63Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:06:20+31:3918:47
64Lena FritzellIF Rigor1:06:29+31:4818:50
65Kristina KarlssonFK Herkules1:06:54+32:1318:57
66Nisse NilssonIK Ymer1:07:18+32:3719:03
67Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:07:35+32:5419:08
68Mikael AnderssonÄtrans IF1:07:49+33:0819:12
69Thomas HenryssonTibro OK1:08:00+33:1919:15
70Per SvenssonRyda SK1:08:17+33:3619:20
71Anna BengtssonHalmstad OK1:09:03+34:2219:33
72Christina PetterssonSjövalla FK1:09:30+34:4919:41
73Lars HagstrandBurseryds IF1:09:44+35:0319:45
74Gertie OdelbergIK Ymer1:09:54+35:1319:48
75Ingrid AnderssonIF Rigor1:10:31+35:5019:58
76Alexandra WennerstrandPorsgrunn OL1:10:45+36:0420:02
77Madeleine HellqvistOK Kontinent1:10:47+36:0620:03
78Jonathan LindOK Lindéna1:11:52+37:1120:21
79Mårten SvenssonOK Gipen1:11:56+37:1520:22
80Karin StattinSOK Träff1:12:09+37:2820:26
81Mikael JohanssonBurseryds IF1:12:28+37:4720:31
82Pernilla JohanssonBurseryds IF1:12:42+38:0120:35
83Karin JohanssonLunds OK1:12:56+38:1520:39
84Rickard NilssonHalmstad OK1:13:23+38:4220:47
85Niklas PaulssonOK Löftan1:14:40+39:5921:09
86Eskil JönssonHalmstad OK1:14:53+40:1221:12
87Jenny RönnqvistOK Löftan1:15:29+40:4821:23
88Sandra ElgFK Finn1:15:50+41:0921:28
89Thor KofodEj klubbansluten1:16:00+41:1921:31 Ladda ner rutt i gpx-format
90Kerstin BobergOK Roxen1:17:17+42:3621:53
91Christina VestergrenIK Uven1:17:28+42:4721:56
92Anna LindenauOK Alehof1:17:34+42:5321:58
93Frida RönnqvistOK Löftan1:19:53+45:1222:37
94Jonas LarssonKlubblös1:19:55+45:1422:38
95Lars KarlssonFK Herkules1:22:11+47:3023:16
96Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:22:26+47:4523:21
97Marie KarlssonVäxjö OK1:22:30+47:4923:22
98Elisabeth KarlssonKlubblös1:22:31+47:5023:22
99Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:22:41+48:0023:25
100Joakim FridKlubblös1:24:08+49:2723:50
101Victoria BenanderIF Rigor1:24:24+49:4323:54
102Magnus NyrellAlvesta SOK1:24:48+50:0724:01
103Carolina ÖnstenIK Vista1:25:00+50:1924:04
104Susanne NyrellAlvesta SOK1:25:43+51:0224:16
105Patricia MolinBoxholm-Mjölby OL1:26:01+51:2024:22
106Robert DaremoKlubblös1:26:02+51:2124:22
107Albin AlgotsonMotala AIF OL1:26:07+51:2624:23
108Monika StrandlyckeKlubblös1:27:26+52:4524:46
109Gert NilssonOK Löftan1:27:32+52:5124:47
110Elisabeth Aune JakobsenOK Moss1:27:53+53:1224:53
111Marion DurandRO Paris1:30:13+55:3225:33
112Helen InfeldtKlubblös1:30:34+55:5325:39
113Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:31:37+56:5625:57
114Catharina WinbergStenungsunds OK1:33:58+59:1726:37
115Birgitta ByströmJärfälla OK1:35:56+1:01:1527:10
116Ronny AndreassonKlubblös1:36:00+1:01:1927:11
117Susanne AndreassonGöteborgs SK1:36:05+1:01:2427:13
118Carl EmmeKlubblös1:36:46+1:02:0527:24
119Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:42:45+1:08:0429:06
120Annika HagstrandBurseryds IF1:44:12+1:09:3129:31
121Matilda GunnarssonRydboholms SK1:48:39+1:13:5830:46
122Kerstin LindbladSävedalens AIK1:50:16+1:15:3531:14
123Anki GunnarssonRydboholms SK1:51:32+1:16:5131:35
124Kristina WettergrenFK Herkules2:08:32+1:33:5136:24
125Grimur MagnussonIFK Enskede3:17:33+2:42:5255:57
Maria ÅbergOK Landehofej godkänd
Johanna FridGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria EngmanKlubblösej godkänd
Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Samuel HöögIF Rigorutgått
Jakob ArvidssonSjövalla FKej start
Kjell RehnströmOK Refteleej start

Öppen 6

5 890 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK56:099:31
2Linus HolmqvistOK Österåker59:06+2:5710:02
3Bernard FiedlerKlubblös1:00:28+4:1910:15
4Marina AxelssonMarkbygdens OK1:01:33+5:2410:26
5Fredrik BöregårdFalkenbergs OK1:01:45+5:3610:29
6Pär WesterlindKlubblös1:02:45+6:3610:39
7Hans KulstadSkåneslättens OL1:04:18+8:0910:55
8Edvin WesterlindKlubblös1:07:08+10:5911:23
9Jonas HöijerSävedalens AIK1:07:45+11:3611:30
10Lotta EnbergHalmstad OK1:08:35+12:2611:38
11Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:08:49+12:4011:41
12Morgan MiledalOK Njudung1:09:38+13:2911:49
13Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:09:54+13:4511:52
14Andrea WesterlindKlubblös1:10:46+14:3712:00
15Gian Marco HeilmannKlubblös1:10:49+14:4012:01
16Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:11:17+15:0812:06
17Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:11:23+15:1412:07
18Rickard ÖlanderMarkbygdens OK1:11:26+15:1712:07
19Dennis GustafssonOK Njudung1:13:58+17:4912:33
20Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:15:49+19:4012:52
21Ola KrikströmHjärnarps OL1:18:07+21:5813:15
22Petter FranssonKlubblös1:18:33+22:2413:20
23Tobias KarlssonOK Landehof1:18:50+22:4113:23
24Michael GrundbergKlubblös1:19:48+23:3913:32
25Patrik NilssonVänersborgs SK1:20:33+24:2413:40
26Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb1:20:38+24:2913:41
27Markus WennbergSjövalla FK1:20:42+24:3313:42
28Peter JohanssonKlubblös1:22:09+26:0013:56
29Martin TöppnerOK Landehof1:25:07+28:5814:27
30Camilla VargmanHåby IF1:25:58+29:4914:35
31Ole PedersenLinköpings OK1:27:31+31:2214:51
32Pär MalmEds SK1:34:15+38:0616:00
33Per MellbergKlubblös1:39:59+43:5016:58
34Maria JunkellFK Herkules1:40:21+44:1217:02
35Gustav StrandlyckeKlubblös1:42:39+46:3017:25
36Lennart WiderströmIK Ymer1:44:47+48:3817:47
37Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:59:30+1:03:2120:17
38Robin NilselidGöteborg-Majorna OK2:04:37+1:08:2821:09
39Jonny SvenssonHärlövs IF2:07:15+1:11:0621:36
40Lars WesterlindGöteborg-Majorna OK2:43:06+1:46:5727:41

Öppen 7

2 900 m, 192 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune Nygaard MonradFIF Hillerød24:018:16
2Karl JanssonFrämmestads IK29:10+5:0910:03
3Jonas BrånaltFrölunda OL30:48+6:4710:37
4Pär SvenssonVärend GN OL31:12+7:1110:45
5Benny MildGällstadbygdens SOK32:00+7:5911:02
6Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK32:23+8:2211:10
7Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK33:08+9:0711:25
8Martina LidénMarkbygdens OK33:33+9:3211:34
9Ylva SunessonOK Alehof34:14+10:1311:48
10Jonny JohanssonOK Njudung34:44+10:4311:58
11Johannes AxelssonOK Norrvirdarna35:05+11:0412:05
12Lena MolinBoxholm-Mjölby OL35:09+11:0812:07
13Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering36:05+12:0412:26
14Hanna BrusSnättringe SK36:15+12:1412:30
15Adam OdénFjärås AIK36:38+12:3712:37
16Josefin HanningOK Löftan37:24+13:2312:53
17Clas BörjessonIK Uven37:39+13:3812:58
18Sophia Lauritz GalleKlubblös38:23+14:2213:14
19Fanny BrodinIstrums SK38:40+14:3913:20
20Ola WillstrandKlubblös38:45+14:4413:21
21Kristian GustafssonOK Skogshjortarna38:46+14:4513:22
22Anna LebarGöteborg-Majorna OK38:47+14:4613:22
23Elin PoschJönköpings OK38:55+14:5413:25
24Nils GustavssonLidköpings VSK39:03+15:0213:27
25Carin RosénGustavsbergs OK39:26+15:2513:35
26Marie HögstrandMarkbygdens OK39:46+15:4513:42
27Helena LindbergIFK Göteborg Orientering39:49+15:4813:43
28Johanna WillstrandBurseryds IF39:57+15:5613:46
29Anne NilsenÅs-NMBU Orientering39:59+15:5813:47
30Linn AldénOK Roxen40:25+16:2413:56
31Maria LarssonDegerfors OK41:18+17:1714:14
32Calle Randåker BokedalSjövalla FK41:20+17:1914:15
33Anna-Karin SärénHestra IF41:59+17:5814:28
34Marie SigboHjärnarps OL42:37+18:3614:41
35Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL42:38+18:3714:42
36Magdalena JohanssonHalmstad OK42:50+18:4914:46
37Bo MagnussonKFUM Örebro OK43:05+19:0414:51
38Elin CarlssonIK Trenne Ullared43:10+19:0914:53
39Lena OlssonSkåneslättens OL43:17+19:1614:55
40Clas NorgrenGällstadbygdens SOK43:33+19:3215:01
41Pär NorgrenGällstadbygdens SOK44:02+20:0115:11
42Sigrid VemdalMullsjö SOK44:05+20:0415:12
43Hege Rytter JakobsenOK Moss44:28+20:2715:20
44Niclas AhlanderOK Denseln44:36+20:3515:22
44Willie OlssonRävetofta OK44:36+20:3515:22
46Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK44:50+20:4915:27
47Andreas PihlströmOK Landehof44:55+20:5415:29
48Caroline LagessonFK Finn45:17+21:1615:36
49Emma IsidorssonOK Vivill45:25+21:2415:39
50Caroline WestbomOK Österåker45:45+21:4415:46
51Jan-Olof SvenssonBurseryds IF46:08+22:0715:54
52Sandra AnderssonFalkenbergs OK46:18+22:1715:57
53Hans SvenssonOK Kullingshof46:37+22:3616:04 Ladda ner rutt i gpx-format
53Sofia SörqvistMarkbygdens OK46:37+22:3616:04
55Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK47:18+23:1716:18
56Lennart NybergFjärås AIK47:25+23:2416:21
57Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb47:32+23:3116:23
58Monica KnutssonSävedalens AIK47:40+23:3916:26
59Anders NilssonHässleholms OK47:59+23:5816:32 Ladda ner rutt i gpx-format
60Åsa SylvanVänersborgs SK48:22+24:2116:40
61Karl GustavssonOK Löftan48:24+24:2316:41
62Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb48:31+24:3016:43
63Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb48:35+24:3416:45
64Stefan RosénKlubblös48:56+24:5516:52
65Mikael FjällborgStenungsunds OK48:57+24:5616:52
66Carina BoströmOK Linné49:22+25:2117:01
67Axel GräfningsGrycksbo IF OK49:24+25:2317:02
68Martin EnströmTrollhättans SOK49:56+25:5517:13
69Jenny AnderssonÄtrans IF50:07+26:0617:16
70Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK50:09+26:0817:17
71Olle ArmanNyköpings OK50:23+26:2217:22
72Steffen HäggströmIF Rigor51:24+27:2317:43
73Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:25+27:2417:43
74Emelie RökenTäby OK52:34+28:3318:07
75Kristian ErikssonMarkbygdens OK52:51+28:5018:13
76Simon BengtssonFK Friskus-Varberg53:44+29:4318:31
77Per RogneIK Hakarpspojkarna53:54+29:5318:35
78Klara WallinderGöteborg-Majorna OK53:56+29:5518:35
79Jack SkrydstrupKolding OK54:01+30:0018:37
80Johanna MobergOK Löftan54:17+30:1618:43
80Karin ThörnbladOK Flundrehof54:17+30:1618:43
82Petra JohanssonTrollhättans SOK55:01+31:0018:58
83Lars LorénOK Frisene56:08+32:0719:21
84Bertil IngemarssonHestra IF56:30+32:2919:28
85Mona OlssonBrattås CK56:38+32:3719:31
86Anita BodinGällstadbygdens SOK56:40+32:3919:32
87Bo HultgrenOK Njudung56:47+32:4619:34
88Björn BältsjöSävedalens AIK57:03+33:0219:40
89Frida PerssonFK Herkules57:07+33:0619:41
90Charlie JohanssonKlubblös57:30+33:2919:49
91Katarina GalleOK Enen57:37+33:3619:52
92Sara AnderssonOK Denseln57:38+33:3719:52
93Lars RibbholmOK Njudung57:55+33:5419:58
94Thomas ElofssonOK Njudung58:07+34:0620:02
95Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK58:16+34:1520:05
96Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK58:53+34:5220:18
97Lars ErikssonMarkbygdens OK58:59+34:5820:20
98William BlomströmKlubblös59:02+35:0120:21
99Magnus NilselidGöteborg-Majorna OK59:03+35:0220:21
100Anders SjöbergOK Reftele59:05+35:0420:22
101Anneli ChristieSnättringe SK59:07+35:0620:23
102Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK59:22+35:2120:28
103Leila LjunggrenMarkbygdens OK59:24+35:2320:28
104Simon GrahnIK Uven59:26+35:2520:29
105Helena HjertbergHestra IF59:27+35:2620:30
106Oskar SvarfvarSjövalla FK59:56+35:5520:40
107Ann BrenanderSOK Viljan1:00:10+36:0920:44
108Helena WallMarkbygdens OK1:00:15+36:1420:46
109Josefin CedergrenAvesta OK1:00:21+36:2020:48
110Thomas BrenanderSOK Viljan1:00:44+36:4320:56
111Thomas PalmqvistOK Tranan1:01:00+36:5921:02
112Thomas VinbladLunds OK1:01:05+37:0421:03
112Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:01:05+37:0421:03
114Björn EngelbrektssonHalmstad OK1:01:16+37:1521:07
115Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:01:44+37:4321:17
116Claes PetterssonIF Rigor1:01:45+37:4421:17
117Oskar Andrén SkoglundOK Vivill1:01:56+37:5521:21
118Cecilia TofteredIF Rigor1:01:57+37:5621:21
118Jan SkoglundOK Vivill1:01:57+37:5621:21
120Johanna LiljaOK Denseln1:02:00+37:5921:22
121Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:03:00+38:5921:43
122Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:03:04+39:0321:44
123Göran LitzellOK Kullingshof1:03:08+39:0721:46
124Karin BergquistSjövalla FK1:04:11+40:1022:07
125Annika IsidorssonOK Vivill1:04:14+40:1322:08
126Bertil FritzellIF Rigor1:04:26+40:2522:13
127Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb1:04:35+40:3422:16
127Audun TengsFK Herkules1:04:35+40:3422:16
129Anders LundOK Skogshjortarna1:04:39+40:3822:17
130Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:04:53+40:5222:22
131Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:05:41+41:4022:38
132Lena OlssonKlubblös1:05:42+41:4122:39
133Kuno RasmussenBallerup OK1:05:47+41:4622:41
134Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:06:43+42:4223:00
135Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele1:07:02+43:0123:06
136Sofia Hanson