Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 12 juli 2019 - söndag 14 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21 Lång

7 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amilia BjörklundSävedalens AIK1:01:507:44
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:02:33+0:437:50
3Vilma BlennowOK Linné1:04:37+2:478:05
4Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:06:24+4:348:19
5Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:06:25+4:358:19
6Julia DavidssonÄrla IF1:10:30+8:408:50
7Emma AnderssonSävedalens AIK1:18:28+16:389:49
Sarah PerssonOK Denselnej godkänd
Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubbej start
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start
Lisa AnderssonÄrla IFej start

H21 Lång

10 090 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre59:305:53
2August MollénOK Denseln1:02:13+2:436:09
3Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:03:10+3:406:15
4Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:03:46+4:166:19
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:04:15+4:456:22
6Gustav HindérOK Tisaren1:04:51+5:216:25
7Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:05:01+5:316:26
8Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:05:07+5:376:27
9Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:05:09+5:396:27
10Olle JosarpOK Tisaren1:05:30+6:006:29
11Henrik JonssonÄrla IF1:05:34+6:046:29
12Måns SandgrenOK Orion1:05:42+6:126:30
13Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:07:17+7:476:40
14Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:07:19+7:496:40
15Martin HederskogKalmar OK1:08:08+8:386:45
16Johan LevinSävedalens AIK1:08:11+8:416:45
17Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:08:32+9:026:47
18Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:09:20+9:506:52
19Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:09:27+9:576:52
20Erik MartinssonLinköpings OK1:10:35+11:056:59
21Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:11:01+11:317:02
22Mathias HallménOK Denseln1:12:41+13:117:12
23Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna1:14:35+15:057:23
24Anders HederskogIFK Göteborg Orientering1:15:45+16:157:30
25Anton SundgrenLånghundra IF1:17:35+18:057:41
26Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:20:16+20:467:57
27Petter JönssonGöteborg-Majorna OK1:20:38+21:087:59
28Per AspegrenOK Kontinent1:20:58+21:288:01
29François BornerOLV ZUG1:22:19+22:498:09
30Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:24:15+24:458:20
31Joël BornerOLV ZUG1:25:06+25:368:26
32Simon LarssonOK Hällen1:30:55+31:259:00
33Oliwer LundbergOK Bävern1:32:56+33:269:12
34Felix AxelssonMarkbygdens OK1:34:29+34:599:21
35Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:38:00+38:309:42
36Anders le DousMölndal Outdoor IF1:56:19+56:4911:31
Andreas HöyeIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Anton ForsbergStora Tuna OKej godkänd
Erik SchultzLunds OKej start
Otto StuhlhoferOK Landehofej start

D21

6 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie RunessonOK Vivill55:568:43
2Felicia StuhlhoferOK Landehof56:14+0:188:46
3Pernilla OlssonSkåneslättens OL57:46+1:509:00
4Klara PålssonSävedalens AIK58:34+2:389:08
5Pim HedbergOK Pan-Kristianstad59:19+3:239:15
6Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf1:00:21+4:259:24
7Louise BorgHalmstad OK1:00:25+4:299:25
8Mette StubPI-København1:00:29+4:339:26
9Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:01:14+5:189:33
10Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:01:40+5:449:37
11Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:02:17+6:219:42
12Klara LjunggrenLinköpings OK1:03:11+7:159:51
13Amanda LeoBredaryds SOK1:08:20+12:2410:39
14Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:10:23+14:2710:58
15Linnea GustafssonOK Gynge1:10:29+14:3310:59
Sofia LarssonHestra IFej godkänd
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Emma BacklundSäterbygdens OKej start
Hanna BrusSnättringe SKej start
Louise HaneOK Nolaskogsarnaej start

H21

8 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro57:026:38
2Johan OlsonGöteborg-Majorna OK59:36+2:346:56
3Hugo MattssonSkåneslättens OL1:00:20+3:187:01
4Loke AgmarkenHalmstad OK1:00:59+3:577:06
5Jesper NilssonUlricehamns OK1:01:34+4:327:10
6Emil BacklundGöteborg-Majorna OK1:03:24+6:227:23
7Olle WinrothOK Löftan1:03:54+6:527:26
8Mattias NilssonÄrla IF1:04:26+7:247:30
9Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:06:10+9:087:42
10Moltas ViebkeMalmö OK1:07:19+10:177:50
11Pontus ErlandssonSOK Viljan1:11:36+14:348:20
12Anton KarlssonOK Kullingshof1:11:42+14:408:21
13Jakob SegerslättSkåneslättens OL1:12:56+15:548:30
14Adam SegerslättSkåneslättens OL1:14:50+17:488:43
15Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb1:19:18+22:169:14
16Anton BacklundSäterbygdens OK1:35:16+38:1411:06
17Anton GilleOK Roslagen1:41:35+44:3311:50
18Sebastian HansenHerlufsholm OK1:45:50+48:4812:20
19Carl AlvelidKalmar OK1:58:47+1:01:4513:50
Peter LauritzenHolbæk OKej godkänd
Frederik HassOK Sorøej godkänd
Peter HansenOK Sorøej start
Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubbej start
Markus NordmarkNässjö OKej start

D21 Kort

4 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie Arnesson GallerOK Löftan39:468:17
2Sara MelinTolered-Utby Ol-klubb44:38+4:529:17
3Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering45:23+5:379:27
4Åsa SöderblomFalkenbergs OK48:05+8:1910:01
5Karolina FalkOK Roxen49:20+9:3410:16
6Linda ErikssonOK Skärmen50:25+10:3910:30
7Anna AlgotsonMotala AIF OL50:51+11:0510:35
8Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro51:13+11:2710:40
9Anna LarssonIF Hagen53:22+13:3611:07
10Kristina Axelsson LöfvenholmVästvärmlands OK1:00:03+20:1712:30
11Anna ÅlinSundsvalls OK1:01:25+21:3912:47
12Carolina EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:07:22+27:3614:02
13Johanna KarlssonUlricehamns OK1:27:23+47:3718:12
14Sofia HelmertzFrölunda OL1:44:18+1:04:3221:43

H21 Kort

6 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Wallentin TärkHalmstad OK49:307:25
2David HedmanFrölunda OL52:37+3:077:54
3Mikael BogrenOK Vivill54:17+4:478:09
4Anton HemlinIK Uven55:59+6:298:24
5Gustaf PeterssonCentrum OK59:25+9:558:55
6Kristian SvenssonRävetofta OK1:00:41+11:119:06
7Niklas HelmertzFrölunda OL1:01:18+11:489:12
8Joel BengtssonFjärås AIK1:01:19+11:499:12
9Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:02:33+13:039:23
10Sebastian SundbergOK Skogshjortarna1:10:54+21:2410:38
11Oscar WestHalmstad OK1:19:07+29:3711:52
12Simon SvenssonLaholms IF OK1:20:30+31:0012:05
13Jens UddénLjungskile FK1:23:32+34:0212:32
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringutgått
Arvid HammarFK Herkulesej start
Björn CarlsonOK Roxenej start
Lars StrömqvistOK Skogshjortarnaej start

D21 Motion

3 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EliassonKarlskrona SOK39:4710:02
2Anna EngelbrektssonHalmstad OK44:39+4:5211:16
3Linda StrömqvistOK Skogshjortarna47:35+7:4812:00
4Emilia GanslandtIFK Lidingö SOK52:31+12:4413:15
5Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK53:23+13:3613:28
6Therese FribergOK Vivill1:02:23+22:3615:45
7Anna TrofastJönköpings OK1:28:27+48:4022:20

H21 Motion

6 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian SanellBurseryds IF1:03:1010:17
2Anders FjärrnäsOK Bävern1:08:27+5:1711:08
3Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:14:02+10:5212:03
4Martin SahlinJärla Orientering1:28:14+25:0414:22

D20

5 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF38:357:32
2Klara AxelssonEksjö SOK40:22+1:477:53
3Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre40:37+2:027:55
4Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK42:09+3:348:13
5Elsa HolmgårdKils OK42:55+4:208:22
6Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad43:40+5:058:31
7Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad43:53+5:188:34
8Johanna NilssonKungälvs OK46:22+7:479:03
9Elsa LindeblomHestra IF47:01+8:269:10
10Alice HultinOK Löftan49:20+10:459:38
11Elina HansonKungälvs OK49:23+10:489:38
12Tove PerssonMölndal Outdoor IF49:40+11:059:42
13Tine DalgaardKolding OK1:00:05+21:3011:44
14Olivia LönkvistOK Vivill1:04:25+25:5012:34
15Felizia ZienkiewiczIF Rigor1:06:29+27:5412:59
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Charlotte EideGjø-Vard OLej start
Emelie KarlssonSävedalens AIKej start
Johanna RundqvistOK Löftanej start
Malin DahlbäckOK Österåkerej start

H20

6 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK46:556:44
2Gustav OlssonOK Orion48:10+1:156:55
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna48:35+1:406:58
4Elias LjungqvistSävedalens AIK49:31+2:367:06
5Olle SörqvistMarkbygdens OK49:35+2:407:07

D18

4 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oda ScheeleNydalens SK35:417:26
2Emma LingIK Hakarpspojkarna35:49+0:087:28
3Märta LjungbergSjövalla FK37:48+2:077:53
4Emma ErikssonEksjö SOK38:30+2:498:02
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK39:15+3:348:11
6Siana SennEspoon Suunta39:43+4:028:17
7Ebba LindOK Skärmen41:10+5:298:35
8Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK42:12+6:318:48
9Ellen BlennowFalköpings AIK OK43:07+7:269:00
10Amelie RajanIFK Lidingö SOK44:10+8:299:13
11Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK45:25+9:449:28
12Alma HjertbergHestra IF45:56+10:159:35
13Louise RamebäckUmeå OK48:04+12:2310:02
13Emely WeihartHestra IF48:04+12:2310:02
15Julia LindbladSävedalens AIK48:28+12:4710:07
16Vendela LönkvistOK Vivill53:21+17:4011:08
Maja PorleVäxjö OKej godkänd
Lisa OlssonTorsås OKej godkänd
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFej start
Erica BogrenIF Hagenej start
Ida SüdhoffBrattås CKej start

H18

6 530 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK40:206:10
2Felix DrejmoOK Landehof41:55+1:356:25
3Hugo StrömMullsjö SOK42:36+2:166:31
4Emil AxelssonLerums SOK42:38+2:186:31
5Carl JosefssonSävedalens AIK43:21+3:016:38
6Olof LjunggrenLinköpings OK43:59+3:396:44
7Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK44:40+4:206:50
8Lukas GustafssonIK Ymer45:18+4:586:56
9Emil BoströmOK Linné46:25+6:057:06
10Per NordholmSävedalens AIK48:06+7:467:21
11Karl PetersénOK Njudung51:50+11:307:56
12Nils GrimbeckSävedalens AIK52:37+12:178:03
13Emanuel HerberthsonLinköpings OK52:46+12:268:04
14Jakob GunnarssonLerums SOK54:09+13:498:17
15Filip BäckArboga OK57:24+17:048:47
16Nils KylbornAlmby IK58:25+18:058:56
17Arvid KronmarKarlskrona SOK1:03:15+22:559:41
18Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:07:22+27:0210:18
19David NeroNässjö OK1:18:35+38:1512:02
20Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:19:22+39:0212:09
21Gustav BohmanOK Orinto1:33:23+53:0314:18
22Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:34:22+54:0214:27
Simon FogelströmTorsås OKej start

D17-20 Kort

4 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina SundelinOK Orion1:35:1921:54

H17-20 Kort

5 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:13:4613:26
2Daniel AnderssonFjärås AIK2:14:53+1:01:0724:34

D16

4 710 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK31:586:47
2Sabina AumoKungälvs OK36:04+4:067:39
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK36:09+4:117:40
4Lisa ÅkessonMarkbygdens OK38:03+6:058:04
5Stina AnderssonAnderstorps OK39:52+7:548:27
6Thea BökmanHelsingborgs SOK43:14+11:169:10
7Moa SkoogIF Hagen43:15+11:179:10
8Alice JohanssonFinspångs SOK44:40+12:429:29
9Lea EdvardssonUmeå OK45:01+13:039:33
10Filippa KindeSävedalens AIK45:48+13:509:43
11Ebba OttossonGävle OK48:09+16:1110:13
12Kristin HerberthsonLinköpings OK49:11+17:1310:26
13Thilda SeldénIF Rigor49:32+17:3410:30
14Jonna LindbladOK Djerf49:50+17:5210:34
15Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL51:52+19:5411:00
16Lisa NilssonOK Linné52:26+20:2811:07
17Elsa HermanssonIFK Mora OK52:59+21:0111:14
18Mélanie DalibardCO Colmar55:11+23:1311:42
19Elin AxelssonMullsjö SOK56:15+24:1711:56
20Asta TörnkvistAnderstorps OK56:26+24:2811:58
21Henriette BergLøten o-lag57:17+25:1912:09
22Maja BäcklundRonneby OK59:25+27:2712:36
23Emmy WallinFalkenbergs OK1:00:21+28:2312:48
24Anna NilssonGarphyttans IF1:01:09+29:1112:58
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:03:12+31:1413:25
26Amanda SjödinOK Tisaren1:08:01+36:0314:26
27Eline EricssonFalkenbergs OK1:15:45+43:4716:04
28Emilia SandinOK Skärmen1:17:23+45:2516:25
29Emma EmanuelssonOK Tranan1:18:00+46:0216:33
Lilly ChristieSnättringe SKej start

H16

5 290 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna33:046:15
2Albin GezeliusIFK Mora OK33:27+0:236:19
3Karl KylbornAlmby IK35:52+2:486:46
4Hugo PerssonOK Denseln36:06+3:026:49
5Pelle NilssonOK Linné36:18+3:146:51
6David AlménVänersborgs SK37:45+4:417:08
7Adam SkoglundUlricehamns OK38:10+5:067:12
8Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:24+5:207:15
9Isak LundholmUmeå OK38:48+5:447:20
10Alfred BjørnerødOK Moss38:49+5:457:20
11Viktor BoströmOK Linné38:54+5:507:21
12Magnus AndersenBallerup OK39:01+5:577:22
13Willy FjällborgStenungsunds OK39:26+6:227:27
14Hugo CedervallÖrkelljunga FK39:29+6:257:27
15Isak BengtssonOK Löftan40:10+7:067:35
16Alfred ErdeliusIF Rigor40:21+7:177:37
17Viktor FröbergOK Tor40:28+7:247:38
18Jakob MobergOK Löftan40:39+7:357:41
19Simon BååthSävedalens AIK40:40+7:367:41
20Oscar HultgrenOK Njudung40:42+7:387:41
21Emil JägstedtHalmstad OK40:47+7:437:42
22Gustav AnderssonOK Löftan41:29+8:257:50
23Jens DalgaardKolding OK42:28+9:248:01
24Jonathan RundqvistOK Nackhe43:22+10:188:11
25Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK43:29+10:258:13
26Edvin HenryssonTibro OK43:53+10:498:17
27Arvid PerssonMölndal Outdoor IF44:28+11:248:24
28Isak FranssonOK Njudung45:23+12:198:34
29Fabian SundOK Hammaren45:24+12:208:34
30Alex JohanssonFK Friskus-Varberg46:18+13:148:45
31Ludvig HedströmOK Skogshjortarna46:39+13:358:49
32Axel BechtelFK Friskus-Varberg47:12+14:088:55
33Albin SamuelssonOK Vivill47:19+14:158:56
34Erik LingIK Hakarpspojkarna49:51+16:479:25
35Alexander GustafssonOK Njudung50:54+17:509:37
36Filip IngemarssonHestra IF51:36+18:329:45
37Elias PerssonFjärås AIK51:49+18:459:47
38Oscar LundborgKungälvs OK52:17+19:139:53
39Joel HolmbergUlricehamns OK52:33+19:299:56
40Linus BägebyOK Vivill55:27+22:2310:28
41Erik PerssonBrattås CK56:18+23:1410:38
42Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna57:10+24:0610:48
43Elias PeterssonIK Ymer57:16+24:1210:49
44Eric BäckArboga OK57:20+24:1610:50
45Victor EricssonHelsingborgs SOK58:11+25:0710:59
46Martin HanssonIF Rigor1:01:32+28:2811:37
47David PerssonHelsingborgs SOK1:03:07+30:0311:55
48Fabian OdénFjärås AIK1:06:07+33:0312:29
49Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:07:22+34:1812:44
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Hugo EricssonVäxjö OKej start
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Alexander PerssonHalmstad OKej start
Hugo ÅkerbergOK Löftanej start
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergej start
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Anton KastrupSävedalens AIKej start
Anton LundOK Skogshjortarnaej start

D16 Kort

3 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise AsplundLaholms IF OK1:52:1729:56

H16 Kort

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AlzénGustavsbergs OK42:2910:27
2Albin JägstedtHalmstad OK54:33+12:0413:26
3Erik WettergrenFK Herkules1:01:50+19:2115:13
4Erik SundelinOK Orion1:06:56+24:2716:29
Albin SeverinssonOK Nackheej start
Edvin TolestamIF Rigorej start

D14

4 070 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK28:437:03
2Emma ZettervallKarlskrona SOK28:57+0:147:06
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna29:00+0:177:07
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK29:09+0:267:09
5Ella PetterssonSävedalens AIK29:28+0:457:14
6Tuva ÖstangårdGamleby OK32:22+3:397:57
7Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering33:21+4:388:11
8Maja LundholmUmeå OK33:35+4:528:15
9Lisa ÖstenssonOK Tranan33:47+5:048:18
10Malva ArvidssonBrattås CK33:55+5:128:20
11Alice RökenTäby OK34:23+5:408:26
12Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK34:52+6:098:34
13Emilia ElverlindOK Tranan36:01+7:188:50
14Marie ScheeleNydalens SK36:22+7:398:56
15Lea FribergOK Vivill36:26+7:438:57
16Agnes JohanssonIF Hagen37:51+9:089:17
17Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb38:05+9:229:21
18Liv LundsgaardOK Kontinent38:40+9:579:30
19Fanny HanssonFalkenbergs OK38:59+10:169:34
20Milla ForkéusOK Tyr39:39+10:569:44
21Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg39:40+10:579:44
22Felicia GustafssonOK Njudung40:21+11:389:54
23Ida AnderssonOK Löftan40:41+11:589:59
24Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg41:21+12:3810:09
25Jenny SeverinssonFalkenbergs OK41:41+12:5810:14
26Elin SaleskogRonneby OK41:58+13:1510:18
27Tilde BlomOK Nackhe42:20+13:3710:24
28Hanna BäcklundRonneby OK43:43+15:0010:44
29Lova KronmarKarlskrona SOK44:51+16:0811:01
30Frida OdénFjärås AIK44:53+16:1011:01
31Hanna NilssonHestra IF44:54+16:1111:01
32Alice WernklevIK Ymer46:28+17:4511:25
33Maja NymanVänersborgs SK46:30+17:4711:25
34Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK46:51+18:0811:30
35Emelie ForslundKristinehamns OK48:38+19:5511:56
36Emy HjertströmFK Friskus-Varberg49:58+21:1512:16
37Margaux TissotANCO51:57+23:1412:45
38Julia BogeOK Alehof53:05+24:2213:02
39Saga PalmertzHelsingborgs SOK54:02+25:1913:16
40Moa HolstenHestra IF55:16+26:3313:34
41Felicia SandinOK Skärmen1:10:13+41:3017:15
42Amanda BäckArboga OK1:17:51+49:0819:07
Evanna JohanssonOK Njudungej godkänd
Alice OlssonMölndal Outdoor IFej start
Klara NilssonHestra IFej start

H14

4 150 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:266:07
2Simon CorneliussonOK Löftan25:47+0:216:12
3Victor HörnquistAnderstorps OK26:22+0:566:21
4Elia KämpeÖrkelljunga FK26:46+1:206:26
5Niels DalgaardKolding OK26:56+1:306:29
6Isak SkoglundUlricehamns OK27:21+1:556:35
7Hugo BraamOK Denseln27:35+2:096:38
8Tom WeihartHestra IF27:51+2:256:42
9Hannes PerssonFK Herkules27:55+2:296:43
10Noah KrikströmHjärnarps OL28:09+2:436:46
11Emil LindbladSävedalens AIK28:32+3:066:52
12Kasper VemdalMullsjö SOK28:55+3:296:58
13Arvid JonforsenSurahammars SOK28:58+3:326:58
14Måns BergqvistGarphyttans IF29:21+3:557:04
15Erik LundquistOK Ravinen29:26+4:007:05
16Adam SjööarvOK Nackhe29:41+4:157:09
17Albin PaulssonOK Löftan31:58+6:327:42
18Liam HogedalVänersborgs SK32:27+7:017:49
19Arvid HermanssonKungälvs OK32:30+7:047:49
20Rasmus DoeringGarphyttans IF33:09+7:437:59
21Nils SwartzOK Orion33:18+7:528:01
22Martin ErikssonAnnebergs GIF34:05+8:398:12
23Adam BromsFK Friskus-Varberg34:32+9:068:19
24Hjalmar FolkestadAnderstorps OK34:47+9:218:22
25Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:52+9:268:24
26Viggo HolmbergOK Tylöskog34:53+9:278:24
27Malte AlbinssonOK Österåker34:56+9:308:25
28Albin SundströmHestra IF35:59+10:338:40
29Isak HolmgårdKils OK36:41+11:158:50
30Alexander LännhultEds SK36:42+11:168:50
31Caspar PegardOK Gynge36:54+11:288:53
32Otto LarssonOK Tranan37:00+11:348:54
33Olle PetersénOK Njudung37:19+11:538:59
34Erik SüdhoffBrattås CK37:30+12:049:02
35Matti JohanssonOK Njudung37:31+12:059:02
36Samuel DahlbergIK Trenne Ullared39:16+13:509:27
37Alwin EinarssonKungälvs OK39:58+14:329:37
38Martin EkFrölunda OL40:20+14:549:43
39Edvin AlexanderssonIF Rigor41:11+15:459:55
40Isak JohanssonOK Gisle41:16+15:509:56
41Alexander FedjeFrölunda OL43:01+17:3510:21
42Sebastian LindblomGustavsbergs OK49:20+23:5411:53
43Adam NeroNässjö OK49:36+24:1011:57
44Axel NilssonGarphyttans IF50:48+25:2212:14
45Gustav LundqvistHalmstad OK51:05+25:3912:18
46Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb59:38+34:1214:22
47Walter HällåsOK Löftan1:09:57+44:3116:51
48Simon HanssonIF Rigor1:14:38+49:1217:59
49Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg1:21:32+56:0619:38
50Martin G. DybvikStokke IL1:34:12+1:08:4622:41
Olle FlorénIF Rigorej start
Emil SeldénIF Rigorej start
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Malcolm SvenssonAnderstorps OKej start
Simon TolestamIF Rigorej start
Axel KylbornAlmby IKej start
Melker SundOK Hammarenej start

D14 Kort

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes AnderssonAnderstorps OK27:428:44
2Linnea HermanssonIFK Mora OK28:21+0:398:56
3Moa KleistBoxholm-Mjölby OL28:32+0:509:00
4Nanna TorénHestra IF29:03+1:219:09
5Elin PeterssonIK Ymer30:44+3:029:41
6Hanna SchälinOK Alehof36:33+8:5111:31
7Nanna SundelinOK Orion41:32+13:5013:06

H14 Kort

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK21:306:58
2Elias PerssonHelsingborgs SOK22:34+1:047:19
3Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK23:23+1:537:35
4Edwin SundlingOK Njudung29:02+7:329:25
5Oscar MobergOK Löftan30:40+9:109:57
6Zebastian ArdforsOK Löftan32:40+11:1010:36
7Olle WidmanLesjöfors SK33:18+11:4810:48
8Melvin LundOK Skogshjortarna38:32+17:0212:30
9Melker JohanssonOK Löftan53:10+31:4017:15

D12

3 200 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK20:236:22
2Helene ScheeleNydalens SK20:45+0:226:29
3Ebba SkullmanLinköpings OK20:56+0:336:32
4Frida AhlOK Norrvirdarna21:13+0:506:37
5Andrea EnbomVänersborgs SK21:28+1:056:42
6Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL21:34+1:116:44
7Linn EnbomVänersborgs SK22:00+1:376:52
8Ida AnderssonVänersborgs SK22:20+1:576:58
9Vera FolkestadAnderstorps OK23:27+3:047:19
10Elin AnderssonOK Löftan24:19+3:567:35
11Hilma TrofastJönköpings OK24:41+4:187:42
12Elin DoeringGarphyttans IF24:45+4:227:44
13Evelina BjörkmanKungälvs OK25:01+4:387:49
14Selma PerssonFK Herkules25:18+4:557:54
15Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL25:41+5:188:01
16Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering25:53+5:308:05
17Elina KarlssonFK Herkules26:17+5:548:12
18Moa VemdalMullsjö SOK26:56+6:338:25
18Sanna KallinKFUM Örebro OK26:56+6:338:25
20Emma Aune JakobsenOK Moss26:58+6:358:25
21Olivia GustafssonTrollhättans SOK27:16+6:538:31
22Maja SjödinOK Tisaren27:29+7:068:35
23Lova JohanssonFK Friskus-Varberg27:49+7:268:41
24Julia LönnHalmstad OK27:52+7:298:42
25Wilma PalmqvistOK Tranan28:25+8:028:52
26Vera HöglundSjövalla FK28:31+8:088:54
27Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF28:52+8:299:01
28Ella AnderssonOK Löftan29:15+8:529:08
29Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb29:23+9:009:10
30Mira WallinFalkenbergs OK29:26+9:039:11
31Lia FranssonOK Njudung29:58+9:359:21
32Edit TreptowAnderstorps OK30:46+10:239:36
33Ellen SkovbjergFrölunda OL31:31+11:089:50
34Ida RökenTäby OK32:24+12:0110:07
35Agnes BogeOK Alehof32:51+12:2810:15
36Agnes PaulssonOK Löftan33:05+12:4210:20
37Ida SylvanVänersborgs SK33:26+13:0310:26
38Siri RehnGränna-Bygdens OK35:05+14:4210:57
39Elsa IngemarssonHestra IF37:09+16:4611:36
40Nikki WeihartHestra IF37:41+17:1811:46
41Elsa ArvidssonSjövalla FK38:25+18:0212:00
42Alva JunkellFK Herkules39:39+19:1612:23
43Evelina LindgrenLidköpings VSK40:01+19:3812:30
44Saga WildheimMölndal Outdoor IF41:25+21:0212:56
45Fifi PegardOK Gynge41:44+21:2113:02
46Elin JonssonSjövalla FK42:13+21:5013:11
47Elly EinarssonKungälvs OK43:52+23:2913:42
48Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg44:32+24:0913:55
49Johanne BergLøten o-lag45:20+24:5714:10
50Agnes PerssonHelsingborgs SOK45:35+25:1214:14
51Elin ZachrissonKungälvs OK47:04+26:4114:42
52Paulina AlzénGustavsbergs OK49:39+29:1615:30
53Amanda PerssonHalmstad OK50:16+29:5315:42
54Cornelia HällåsOK Löftan54:14+33:5116:56
55Agnes BestermanIK Trenne Ullared57:44+37:2118:02
Kerstin ChristieSnättringe SKej start
Alma KjellénHelsingborgs SOKej start
Moa BengtssonOK Skogshjortarnaej start
Elma FribergOK Vivillej start

H12

3 230 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan17:015:16
2Edvin ÅttingLinköpings OK18:39+1:385:46
3Olof TholénOK Skogshjortarna19:38+2:376:04
4Atle KulstadSkåneslättens OL20:12+3:116:15
5Viktor HedströmOK Skogshjortarna20:32+3:316:21
6Gustav RexOK Landehof20:56+3:556:28
7Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering21:04+4:036:31
8Herman PetterssonSävedalens AIK21:07+4:066:32
9Emil DalgaardKolding OK21:32+4:316:40
10Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering21:33+4:326:40
11Melker SundströmHestra IF21:41+4:406:42
12Joel HolmgårdKils OK22:26+5:256:56
13Fabian BergqvistGarphyttans IF22:45+5:447:02
14Jacob HolmbergUlricehamns OK22:59+5:587:06
15Emil LingIK Hakarpspojkarna23:10+6:097:10
16Hugo TolestamIF Rigor23:14+6:137:11
17Kurt SjöbergHelsingborgs SOK23:26+6:257:15
18Elliott RehnGränna-Bygdens OK23:52+6:517:23
19Arvid JosefssonOK Vivill24:12+7:117:29
20Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg24:20+7:197:32
21Anton KarlssonUlricehamns OK24:40+7:397:38
22William LännhultEds SK25:12+8:117:48
23Elias SamuelssonOK Vivill25:25+8:247:52
24Hugo CorneliussonOK Löftan25:31+8:307:53
25Johan DalgaardKolding OK25:57+8:568:02
26Lukas RandåkerSjövalla FK26:43+9:428:16
27Gabriel HogedalVänersborgs SK26:47+9:468:17
28Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg26:48+9:478:17
29Vilgot ÅhlundVänersborgs SK27:07+10:068:23
30Elias PalmertzHelsingborgs SOK27:25+10:248:29
31Philip SjödinOK Tisaren27:41+10:408:34
32Magnus SigurdssonStokke IL28:52+11:518:56
33Axel LindbladOK Djerf28:54+11:538:56
34Jens G DybvikStokke IL30:22+13:219:24
35Elias KronmarKarlskrona SOK30:33+13:329:27
36Alfred OlssonLunds OK31:06+14:059:37
37Theander HulthénMölndal Outdoor IF31:22+14:219:42
38Theo LarssonOK Tranan31:59+14:589:54
39Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK32:12+15:119:58
40Alvar AlexanderssonIF Rigor34:11+17:1010:34
41Gustav NilssonAlvesta SOK34:57+17:5610:49
42Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg38:54+21:5312:02
43Karl Hugo NilssonOK Orinto40:05+23:0412:24
44William RönnFK Friskus-Varberg40:10+23:0912:26
45Ludvig SundströmSundbybergs IK49:14+32:1315:14
46Melker MalmEds SK54:37+37:3616:54
Erik KarlénOK Gipenej start
Nils ErikssonBrattås CKej start
Edvin SonedahlOK Landehofej start

D12 Kort

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice SjööarvOK Nackhe19:268:52
2Zmilla ArdforsOK Löftan21:06+1:409:38
3Alma SvenssonAnderstorps OK21:23+1:579:45
4Hanna AronssonRyda SK21:54+2:2810:00
5Ella AnderssonAnderstorps OK22:08+2:4210:06
6Loviza KarlssonOK Bävern22:29+3:0310:15
Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Emilia HedmanKungälvs OKej start

H12 Kort

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LindqvistOK Gisle14:546:48
2Wilhelm EkFjärås AIK16:14+1:207:24
3William BjörnbeckerSjövalla FK16:56+2:027:43
4David JonforsenSurahammars SOK17:18+2:247:53
5Alvin LönkvistOK Vivill20:27+5:339:20
6Gustav FrankOK Löftan28:45+13:5113:07

D10

2 190 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK13:496:18
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering14:01+0:126:24
3Lova BraamOK Denseln14:23+0:346:34
4Tyra FlinkFjärås AIK14:50+1:016:46
5Mira VejedalSnättringe SK15:23+1:347:01
6Linnéa RexOK Landehof16:02+2:137:19
7Nora AhlströmIFK Enskede17:04+3:157:47
8Vera LindbergIFK Göteborg Orientering17:16+3:277:53
9Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb17:55+4:068:10
10Lova BeijerJönköpings OK18:44+4:558:33
10Elvira ÅhlundVänersborgs SK18:44+4:558:33
12Astrid LindgrenLidköpings VSK18:51+5:028:36
13Alma TrofastJönköpings OK19:19+5:308:49
14Ebba BogeOK Alehof19:21+5:328:50
15Viola RönnFK Friskus-Varberg19:53+6:049:04
16Ebba SundlingOK Njudung20:21+6:329:17
17Elsa AxelssonOK Norrvirdarna21:12+7:239:40
18Emma Nygaard MonradFIF Hillerød21:14+7:259:41
19Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering21:17+7:289:43
20Vera WildheimMölndal Outdoor IF21:28+7:399:48
21Emma LundsgaardOK Kontinent21:44+7:559:55
22Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb21:48+7:599:57
23Minna KvarndalUlricehamns OK23:39+9:5010:47
24Rebecca ErikssonOK Skärmen24:46+10:5711:18
25Jessica ErikssonOK Skärmen25:54+12:0511:49
26Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad26:07+12:1811:55
27Ztella ArdforsOK Löftan26:13+12:2411:58
28Alva SunnenellFalkenbergs OK26:21+12:3212:01
29Hanna SundströmSundbybergs IK27:25+13:3612:31
30Agnes MalmEds SK28:25+14:3612:58
31Signe AlbinssonOK Österåker33:54+20:0515:28
32Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg45:58+32:0920:59
Astrid TreptowAnderstorps OKej start
Elsa PalmqvistOK Trananej start

H10

2 210 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ArvidssonBrattås CK13:115:57
2Erik KylbornAlmby IK13:14+0:035:59
3Linus LindénVäxjö OK13:28+0:176:05
4Joar AnderssonVäxjö OK13:36+0:256:09
5Rasmus DalgaardKolding OK14:13+1:026:25
6Gustav KarlssonUlricehamns OK15:05+1:546:49
7Alexander G DybvikStokke IL15:06+1:556:49
8Vide FlinkFjärås AIK15:14+2:036:53
9Hugo BäcklundRonneby OK15:18+2:076:55
10Hjalmar HörnquistAnderstorps OK15:30+2:197:00
11Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg15:34+2:237:02
12Olle SaleskogRonneby OK15:41+2:307:05
13Almer HanningOK Löftan16:01+2:507:14
14Arvid JohanssonHelsingborgs SOK16:08+2:577:18
15Hugo AldénOK Roxen16:10+2:597:18
16Gustaf IngelsboOK Tranan16:21+3:107:23
17Johannes AnderssonVänersborgs SK16:26+3:157:26
18Simon AhlströmIFK Enskede16:48+3:377:36
19Nils TholénOK Skogshjortarna16:49+3:387:36
20Mikkel BergmanIK Uven17:19+4:087:50
21Sven TholénOK Skogshjortarna17:36+4:257:57
22William FedjeFrölunda OL18:06+4:558:11
23Jesper RandåkerSjövalla FK18:11+5:008:13
24Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK18:16+5:058:15
25Wilhelm BjöremarkFjärås AIK18:22+5:118:18
26Hampus KarlssonOK Bävern18:34+5:238:24
27Viktor KallinKFUM Örebro OK20:09+6:589:07
27Martin SkovbjergFrölunda OL20:09+6:589:07
29Sixten EliassonKarlskrona SOK20:20+7:099:12
30Edward ArnellOK Löftan20:33+7:229:17
31Oskar GustafssonTrollhättans SOK20:53+7:429:26
32Felix AhlströmIFK Enskede21:05+7:549:32
33Elias OhlssonBrattås CK21:22+8:119:40
34Hugo BestermanIK Trenne Ullared21:58+8:479:56
35Felix AumoKungälvs OK22:14+9:0310:03
36Ludvig LindenauOK Alehof22:21+9:1010:06
37Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF23:06+9:5510:27
38Folke FranssonFK Friskus-Varberg32:23+19:1214:39
Ralf GustavssonOK Löftanej godkänd
Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OKej godkänd

D35

6 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalKamrat och IF KIF48:137:48
2Emelie SvalinVänersborgs SK1:01:40+13:279:59
3Katarina ÖstbergBredaryds SOK1:04:37+16:2410:28
4Erika Boyenga ÖdlundRO Paris1:04:50+16:3710:30
5Hanne FoghFSK Orientering1:06:05+17:5210:42
6Desiré RexOK Landehof1:09:59+21:4611:20
7Sofia AnderssonCentrum OK1:11:41+23:2811:37
8Maria LönnHalmstad OK1:14:06+25:5312:00
9Lena MaxFrölunda OL1:17:22+29:0912:32
10Amalie Snedker MosbækHolbæk OK2:07:12+1:18:5920:36
Lena FlinkFjärås AIKej godkänd
Lina JogelandIK Ymerej start
Sara HelanderDomnarvets GOIFej start

H35

7 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus KvarndalUlricehamns OK59:567:40
2Erik WeimannKungälvs OK1:00:14+0:187:42
3Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:01:26+1:307:51
4Peter RosénIK Ymer1:05:19+5:238:21
5Erik JakobsenOK Moss1:09:40+9:448:55
6Dirk MeyerPost SV Dresden1:11:58+12:029:12
7Johannes ItenOLC Winterthur1:13:03+13:079:21
8Martin AhlströmIFK Enskede1:16:06+16:109:44
9Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:17:14+17:189:53
10Guillaume GastineauRO Paris1:20:58+21:0210:22
11Nicolas DalibardCO Colmar1:22:56+23:0010:37
12Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:38:09+38:1312:34
David GrimforsIFK Göteborg Orienteringej godkänd
David LindqvistKristinehamns OKej start

D40

4 940 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering41:288:23
2Linnéa BäckströmHestra IF43:13+1:458:44
3Agnes PetterssonSävedalens AIK44:07+2:398:55
4Jenny JohanssonOK Gisle44:19+2:518:58
5Helene NilssonOK Linné47:34+6:069:37
6Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK48:07+6:399:44
7Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK48:50+7:229:53
8Carina ThynellHärlövs IF51:15+9:4710:22
9Elin AhlströmIFK Enskede51:19+9:5110:23
10Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL52:53+11:2510:42
11Eva GustafssonVäxjö OK54:48+13:2011:05
12Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL56:15+14:4711:23
13Johanna SundströmHestra IF57:02+15:3411:32
14Gunilla OtterstenEds SK58:41+17:1311:52
15Charlotte JosefssonOK Vivill59:28+18:0012:02
16Maria HörnquistAnderstorps OK1:02:26+20:5812:38
17Anna WikströmHästveda OK1:02:42+21:1412:41
18Linda SandbladUmeå OK1:02:50+21:2212:43
19Maria HöglundSjövalla FK1:03:46+22:1812:54
20Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:09:26+27:5814:03
21Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:15:06+33:3815:12
22Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:15:27+33:5915:16
23Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:18:15+36:4715:50
24Annika LännhultEds SK1:22:26+40:5816:41
25Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering1:23:49+42:2116:58
26Emma LundholmUmeå OK1:27:15+45:4717:39
27Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:28:19+46:5117:52
28Linda RandåkerSjövalla FK1:47:34+1:06:0621:46
29Angelica LindblomGustavsbergs OK1:48:39+1:07:1121:59
Katarina EnbomVänersborgs SKej godkänd
Linda CorneliussonOK Löftanej godkänd
Åsa BraamOK Denselnej start
Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OLej start

D40 Motion

3 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad32:359:03
2Marika ElverlindOK Tranan33:27+0:529:17
3Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna37:08+4:3310:18
4Camilla DalgaardKolding OK38:58+6:2310:49
5Annika BengtssonOK Löftan39:32+6:5710:58
6Susann SkovbjergFrölunda OL39:36+7:0111:00
7Terese LarssonOK Tranan39:40+7:0511:01
8Sara LindgrenLidköpings VSK40:22+7:4711:12
9Therese GustafssonOK Virdarna40:36+8:0111:16
10Ulla EinarssonKungälvs OK42:06+9:3111:41
11Karin SundhFjärås AIK42:08+9:3311:42
12Christina LindqvistOK Gisle42:19+9:4411:45
13Frida JonforsenSurahammars SOK42:38+10:0311:50
14Line LundsgaardOK Kontinent43:19+10:4412:01
15Karin HemmingsVimmerby OK43:32+10:5712:05
16Stine Sønsterud BergLøten o-lag43:46+11:1112:09
17Maria PeterssonIK Ymer44:01+11:2612:13
18Marie-Louise StridhHestra IF45:27+12:5212:37
19Sara JägstedtHalmstad OK46:58+14:2313:02
20Katharina MyrénIK Trenne Ullared47:40+15:0513:14
21Merete BergmanIK Uven48:39+16:0413:30
22Jeanette PerssonOK Löftan51:12+18:3714:13
23Åsa HanssonIF Rigor52:00+19:2514:26
24Veronika PalmertzHelsingborgs SOK53:08+20:3314:45
25Anikken G. DybvikStokke IL54:13+21:3815:03
26Teres ZachrissonKungälvs OK57:30+24:5515:58
Lisa KjellénHelsingborgs SOKej start

H40

7 390 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonJönköpings OK47:306:25
2Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering52:20+4:507:04
3Mattias KarlssonIK Trenne Ullared52:28+4:587:05
4Martin JohnssonSnättringe SK54:45+7:157:24
5Anders KallinKFUM Örebro OK58:04+10:347:51
6Anders FröbergOK Tor58:13+10:437:52
7Max KarleOK Skogshjortarna58:16+10:467:53
8Andreas LundholmUmeå OK58:24+10:547:54
9Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering59:14+11:448:00
10Jonas BraamOK Denseln1:00:15+12:458:09
11Robert EnbomVänersborgs SK1:00:40+13:108:12
12Anders DalgaardKolding OK1:02:05+14:358:24
13Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering1:03:29+15:598:35
14Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:04:12+16:428:41
15Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:05:21+17:518:50
16Anders BestermanIK Trenne Ullared1:06:02+18:328:56
17Johan PerssonUlricehamns OK1:07:45+20:159:10
18André TissotANCO1:07:51+20:219:10
19Olof IngemarssonKarlskrona SOK1:08:17+20:479:14
20Max LarssonOK Tranan1:08:54+21:249:19
21Magnus WallinIK Trenne Ullared1:08:56+21:269:19
22Patrik CorneliussonOK Löftan1:09:03+21:339:20
23Martin AnderssonSjövalla FK1:09:31+22:019:24
24Mikael TrofastJönköpings OK1:09:51+22:219:27
25Christian EricssonEksjö Garnisons IF1:11:42+24:129:42
26Magnus LindblomGustavsbergs OK1:11:55+24:259:43
27Magnus VedinTrollhättans SOK1:12:20+24:509:47
28Patrick EricsonMullsjö SOK1:13:36+26:069:57
29Jonas NorénHelsingborgs SOK1:14:06+26:3610:01
30Mathias Axelsson LöfvenholmOK Hierne1:14:11+26:4110:02
31Gustav BäcklundRonneby OK1:18:31+31:0110:37
32Peter WernklevIK Ymer1:18:35+31:0510:38
33Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:19:52+32:2210:48
34Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF1:25:59+38:2911:38
35Linus LännhultEds SK1:26:56+39:2611:45
36Bo RasmussenSøllerød OK1:30:05+42:3512:11
37Michael ForslundKristinehamns OK1:34:11+46:4112:44
38Johan AdetorpLunds OK1:37:51+50:2113:14
39Daniel HällåsOK Löftan1:38:15+50:4513:17
40Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:40:44+53:1413:37
41Per-Martin BjöremarkFjärås AIK1:41:52+54:2213:47
42Tobias HöglundSjövalla FK1:47:19+59:4914:31
Morten NissenSøllerød OKej godkänd
Karl NilssonOK Orintoej start
Brett WeihartHestra IFej start
Magnus BertilssonOK Skogshjortarnaej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start
Mikko MäättäMS Parmaej start

H40 Motion

5 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SvenssonFK Finn46:328:48
2Mattias PalmqvistOK Tranan49:53+3:219:26
3Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK51:33+5:019:45
4Jesper IngelsboOK Tranan53:57+7:2510:13
5Torstein BergLøten o-lag54:02+7:3010:14
6Björn BergqvistGarphyttans IF56:32+10:0010:42
7Albin ÅlinSundsvalls OK56:34+10:0210:42
8Robert LindqvistOK Gisle1:00:18+13:4611:25
9Fredrik HanssonIF Rigor1:07:14+20:4212:44
10Daniel MobergOK Löftan1:09:15+22:4313:06
11Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL1:13:39+27:0713:56
12Magnus ElverlindOK Tranan1:20:04+33:3215:09
13Anders PerssonHelsingborgs SOK1:25:23+38:5116:10
14Kenneth DybvikStokke IL1:46:00+59:2820:04
Tony HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej start
Daniel KämpeÖrkelljunga FKej start

D45

4 590 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln38:508:27
2Annika IvarssonLinköpings OK38:55+0:058:28
3Åsa SundOK Hammaren40:23+1:338:47
4Karolina WildheimMölndal Outdoor IF42:54+4:049:20
5Kristina LjunggrenLinköpings OK43:58+5:089:34
6Anette CarlssonGällstadbygdens SOK48:48+9:5810:37
7Marie NordSol Tranås49:31+10:4110:47
8Maria IngemarssonHestra IF50:00+11:1010:53
9Else Kari Nordli ScheeleNydalens SK50:12+11:2210:56
10Jenny JohanssonIK Ymer50:22+11:3210:58
11Malin PerssonOK Denseln52:01+13:1111:19
12Maria DåverhögVästvärmlands OK53:05+14:1511:33
13Sofia ÖstenssonOK Tranan53:46+14:5611:42
14Christina SüdhoffBrattås CK54:32+15:4211:52
15Ann BägebyOK Vivill54:40+15:5011:54
16Maria FolkestadAnderstorps OK55:37+16:4712:07
17Karin NilssonGarphyttans IF56:12+17:2212:14
18Jenny VinbladLunds OK56:33+17:4312:19
19Maria SundbergOK Njudung56:48+17:5812:22
20Martina HeijelAnderstorps OK57:16+18:2612:28
21Linda IngemarssonKarlskrona SOK58:11+19:2112:40
22Sofia GustafssonTrollhättans SOK58:19+19:2912:42
23Åse SundinSjövalla FK58:36+19:4612:46
24Maria PeterssonHalmstad OK59:30+20:4012:57
25Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:02:48+23:5813:40
26Ulrika OdénFjärås AIK1:03:46+24:5613:53
27Karin AlthoffKungälvs OK1:09:55+31:0515:13
28Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:11:41+32:5115:37
29Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:14:18+35:2816:11
30Christine LundOK Skogshjortarna1:19:19+40:2917:16
31Catrine OlssonTorsås OK1:24:06+45:1618:19
32Anna EricsonAvesta OK1:24:57+46:0718:30
33Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:27:02+48:1218:57
Nina KastrupFK Herkulesej godkänd
Susanne AldénOK Roxenej start
Annelie HermanssonIFK Mora OKej start
Jeannette AumoKungälvs OKej start

H45

6 420 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF42:126:34
2Anders BoströmOK Linné43:23+1:116:45
3Mårten WaldenfjordJärfälla OK43:52+1:406:49
4Mattias NilssonOK Linné44:13+2:016:53
5Tommy AnderssonVänersborgs SK48:05+5:537:29
6Peter FredricsonIFK Mora OK48:49+6:377:36
7Jussi AumoKungälvs OK49:08+6:567:39
8Jens ArvidssonIF Rigor51:23+9:118:00
9Anders StorbråtenBækkelagets SK52:03+9:518:06
10Mikael LundqvistHalmstad OK52:24+10:128:09
11Jonas AxelssonLerums SOK52:30+10:188:10
12Fredrik BergIF Rigor52:35+10:238:11
13Magnus HomannOK Orinto52:42+10:308:12
14Tomas AlbinssonOK Österåker52:59+10:478:15
15Åke LjunggrenLinköpings OK55:00+12:488:34
16Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK55:05+12:538:34
17Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL55:07+12:558:35
18Per HolmbergUlricehamns OK57:13+15:018:54
18Henrik LindbladOK Djerf57:13+15:018:54
18Martin AhlqvistFrölunda OL57:13+15:018:54
21Hans FranssonOK Njudung57:33+15:218:57
22Ulf JohanssonOK Gisle57:48+15:369:00
23Anders ArfwedsonFrölunda OL58:14+16:029:04
24Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering59:30+17:189:16
25Gary LarssonOK Skogshjortarna1:00:07+17:559:21
26William RexOK Landehof1:00:20+18:089:23
27Johan ÅhlundVänersborgs SK1:00:50+18:389:28
28Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:58+18:469:29
29Anders HolmbergOK Vivill1:01:24+19:129:33
30Mats KarlfeldtSävedalens AIK1:02:07+19:559:40
31Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:03:49+21:379:56
32Magnus KronmarKarlskrona SOK1:04:21+22:0910:01
33Magnus OlssonTorsås OK1:05:34+23:2210:12
34Robert HjelmVimmerby OK1:06:17+24:0510:19
35Geir Inge FolkestadAnderstorps OK1:06:31+24:1910:21
36Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:06:34+24:2210:22
37Per CarlssonIF Hagen1:06:38+24:2610:22
38Niclas HörnquistAnderstorps OK1:07:10+24:5810:27
39Peter HermanssonIFK Mora OK1:07:52+25:4010:34
40Anders PeterssonOK Njudung1:08:34+26:2210:40
41Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:09:08+26:5610:46
42Peter WesterbergVänersborgs SK1:10:08+27:5610:55
43Johan AsplundLaholms IF OK1:10:11+27:5910:55
44Jan JohanssonFrölunda OL1:10:48+28:3611:01
45Mattias BrockmarkMölndal Outdoor IF1:12:12+30:0011:14
46Martin JohanssonHalmstad OK1:14:18+32:0611:34
47Tomas PetterssonOK Reftele1:14:30+32:1811:36
48Anders JohanssonFinspångs SOK1:14:53+32:4111:39
49Niklas PerssonHalmstad OK1:15:28+33:1611:45
50John-Patrik TreptowAnderstorps OK1:18:38+36:2612:14
51Kent LindbladKalmar OK1:19:36+37:2412:23
52Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:20:14+38:0212:29
53Johan LindeblomIK Omega1:21:05+38:5312:37
54Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering1:21:27+39:1512:41
55Johan HanssonOK Löftan1:24:06+41:5413:05
56Patrik AnderssonAnderstorps OK1:24:30+42:1813:09
57Pontus KastrupFK Herkules1:24:53+42:4113:13
58Anders SundelinOK Orion1:25:26+43:1413:18
59Johan DahmTjalve IF Norrköping1:27:09+44:5713:34
60Anders AdetorpSundsvalls OK1:28:28+46:1613:46
61Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:30:11+47:5914:02
62Mats OhlssonBrattås CK1:30:48+48:3614:08
63Robert SvenssonAnderstorps OK1:32:43+50:3114:26
64Daniel SundOK Hammaren1:34:17+52:0514:41
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej start
Christian Eriksson SternerLinköpings OKej start
Niklas FlorénIF Rigorej start
Martin JohanssonFalkenbergs OKej start
Audun BjerknesMåren OKej start
Fredrik KylbornAlmby IKej start
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Sven BogeOK Alehofej start
Christer AldénOK Roxenej start
Mattias JägstedtHalmstad OKej start
Ronnie BohmanOK Orintoej start
Henrik OlssonMölndal Outdoor IFej start
Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubbej start
Erik AderstedtKungälvs OKej start
Anders LundellGöteborg-Majorna OKej start
Gunnar ElveljungStångenäs AISej start

D50

4 190 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF35:478:32
2Jenny NymanVänersborgs SK39:10+3:239:20
3Susanne HåkanssonHalmstad OK40:09+4:229:34
4Anette BernhedSävedalens AIK40:46+4:599:43
5Judith HoferOLG Thun41:39+5:529:56
6Helena ErikssonEds SK41:52+6:059:59
7Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK44:43+8:5610:40
8Annica JanssonIFK Lidingö SOK45:03+9:1610:45
9Ulrika RibbholmOK Njudung45:28+9:4110:51
10Annika JosefssonKarlskrona SOK47:19+11:3211:17
11Berit BengtssonOK Lindéna47:56+12:0911:26
12Susanne BerghMölndal Outdoor IF48:08+12:2111:29
13Suzy LarssonOK Skogshjortarna50:05+14:1811:57
14Kristina LindOK Skärmen50:52+15:0512:08
15Anna Von KrusenstiernaOK Kåre51:18+15:3112:14
16Anki BlennowFalköpings AIK OK52:40+16:5312:34
17Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK53:30+17:4312:46
18Camilla HolmqvistOK Stigen54:38+18:5113:02
19Maria KylbornAlmby IK55:40+19:5313:17
20Carolina LandinMalmö OK56:49+21:0213:33
21Annemarie HolmAlstermo IF1:01:07+25:2014:35
22Pia ÖstangårdGamleby OK1:05:15+29:2815:34
23Sara HektorJärla Orientering1:07:38+31:5116:08
24Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:10:50+35:0316:54
25Kristina BäckArboga OK1:11:31+35:4417:04
26Chatarina KarlssonUmeå OK1:12:10+36:2317:13
27Maiken AndersenBallerup OK1:16:55+41:0818:21
28Lykke Berg MathiesenHerlufsholm OK1:19:00+43:1318:51
29Gun RosendahlIF Marin Väst1:24:15+48:2820:06
Annika EricssonVäxjö OKej godkänd
Karin JägrydSkåneslättens OLej start
Annette SeldénIF Rigorej start

D50 Motion

3 090 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ÅhlinHelsingborgs SOK32:0410:22
2Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken33:45+1:4110:55
3Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK37:53+5:4912:15
4Katarina AnderssonÄtrans IF40:01+7:5712:57
5Monika WikströmOK Tyr40:02+7:5812:57
6Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK40:09+8:0512:59
7Eva NilssonKungälvs OK40:13+8:0913:00
8Annica HenryssonTibro OK40:45+8:4113:11
9Ylva WestUddevalla OK40:48+8:4413:12
10Ulrica OlovssonLaholms IF OK43:31+11:2714:04
11Anna HagmanFjärås AIK45:27+13:2314:42
12Susan StubPI-København49:08+17:0415:54
13Susanne ModigLaholms IF OK50:27+18:2316:19
13Jenny HomannOK Orinto50:27+18:2316:19
15Iréne BengtssonOK Kompassen51:43+19:3916:44
16Carina ReichenbergIdefjordens SK54:27+22:2317:37
17Kerstin OlesundOK Landehof54:29+22:2517:37
18Lena Carlsson TellIF Hagen56:19+24:1518:13
19Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared57:12+25:0818:30
20Annika WessmarkOK Flundrehof1:04:58+32:5421:01
21Sofia PorleVäxjö OK1:20:38+48:3426:05
Ingrid AdolfssonOK Bävernej godkänd
Ellen HeymanIF Rigorej start

H50

6 060 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HildingHestra IF44:357:21
2Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering47:58+3:237:54
2Conny ForsbergLånghundra IF47:58+3:237:54
4Patrik OttossonGävle OK48:11+3:367:57
5Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK48:16+3:417:57
6Dan NorinGävle OK49:46+5:118:12
7Lennart BengtssonFalkenbergs OK50:28+5:538:19
8Anders WadstenOK Landehof51:55+7:208:34
9Pontus GilleOK Roslagen52:57+8:228:44
10Thomas PerssonOK Denseln53:01+8:268:44
11Magnus RajanIFK Lidingö SOK55:44+11:099:11
12Magnus LarsenFK Boken56:51+12:169:22
13Göran NordSol Tranås58:43+14:089:41
14Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:00:36+16:0110:00
15Per JohanssonOK Reftele1:01:08+16:3310:05
16Johan ÅttingLinköpings OK1:01:19+16:4410:07
17Morten HassOK Sorø1:01:59+17:2410:13
18Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:02:41+18:0610:20
19Matz AnderssonLesjöfors SK1:03:10+18:3510:25
20Olle SjöforsOK Älme1:03:26+18:5110:28
21Håkan GrubbMalmö OK1:07:15+22:4011:05
22Kennet HorvathHalmstad OK1:08:39+24:0411:19
23Johan WettergrenFK Herkules1:09:09+24:3411:24
24Björn LindbladSävedalens AIK1:09:20+24:4511:26
25Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:09:22+24:4711:26
26Karl TholénOK Skogshjortarna1:09:53+25:1811:31
27Hans NilssonKungälvs OK1:10:25+25:5011:37
28Johan BökmanHelsingborgs SOK1:10:45+26:1011:40
29Björn HåkanssonHalmstad OK1:10:54+26:1911:41
30Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:11:43+27:0811:50
31Martin EricssonFalkenbergs OK1:14:48+30:1312:20
32Peter BäckArboga OK1:19:10+34:3513:03
33Kjell JohanssonIF Hagen1:20:45+36:1013:19
34Per PegardOK Gynge1:20:54+36:1913:20
35Anders KnudsenHerlufsholm OK1:22:13+37:3813:34
36Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK1:26:59+42:2414:21
37Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:34:32+49:5715:35
38Anders SandbergMarkbygdens OK1:45:40+1:01:0517:26
39Henrik MathiesenHerlufsholm OK2:23:42+1:39:0723:42
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Arnt Oluf EideGjø-Vard OLej start
Rickard JonforsenSurahammars SOKej start
Erik RuotsalainenFrölunda OLej start
Johan ÅbergOK Landehofej start
Stefan L JohanssonKungälvs OKej start
James ChristieSnättringe SKej start
Jonas HultinOK Löftanej start
Henrik NordholmSävedalens AIKej start
Rune ScheeleNydalens SKej start
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orienteringej start

H50 Motion

4 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK32:378:03
2Roger NilssonLaholms IF OK39:30+6:539:45
3Peter ÖstenssonOK Tranan41:18+8:4110:11
4Tomas KarlssonOK Skogsmunken45:14+12:3711:10
5Lars ZachrissonKungälvs OK48:03+15:2611:51
6Sven TolestamIF Rigor49:57+17:2012:20
7Magnus HagmanFjärås AIK50:55+18:1812:34
8Dan EdvardssonUmeå OK1:01:18+28:4115:08
9Per-Johan PerssonFjärås AIK1:06:25+33:4816:23
Stefan ClaessonOK Stigenej godkänd

D55

4 060 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:379:15
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:25+0:489:27
3Lena ErikssonElfsborg SOK40:48+3:1110:02
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:50+4:1310:18
5Christina SöderblomÄtrans IF44:02+6:2510:50
6Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK44:43+7:0611:00
7Lena SwartzOK Orion44:50+7:1311:02
8Claudia GreinerOSC Kassel45:23+7:4611:10
9Kristina JohanssonBredaryds SOK46:35+8:5811:28
10Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb49:50+12:1312:16
11Kathrin BornerOLV ZUG50:29+12:5212:26
12Charlotte BergmannAllerød OK50:30+12:5312:26
13Camilla RosénAnnebergs GIF52:07+14:3012:50
14Karin LaurellOK Flundrehof52:20+14:4312:53
15Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK54:38+17:0113:27
16Helena JohanssonOK Gisle55:40+18:0313:42
17Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF57:31+19:5414:10
18Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared58:05+20:2814:18
19Lena ThuressonRydboholms SK59:15+21:3814:35
20Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK59:32+21:5514:39
21Kirsten TofteredIF Rigor1:11:13+33:3617:32
22Katarina SundelinOK Orion1:16:28+38:5118:50
23Eva TollsternVäxjö AIS1:21:46+44:0920:08
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Madeleine CasselIFK Lidingö SOKej start
Karin HelmertzFrölunda OLej start
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej start
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej start

H55

5 740 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK43:537:38
2Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK45:51+1:587:59
3Anders BergLinköpings OK46:11+2:188:02
4Magnus JosefssonSävedalens AIK46:13+2:208:03
5Peter CederbergVänersborgs SK46:25+2:328:05
6Kent KlassonHestra IF46:28+2:358:05
7Mikael HanssonOK Vivill47:39+3:468:18
8Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering50:44+6:518:50
9Stefan PålssonSkåneslättens OL50:54+7:018:52
10Leif MarkfjärdAvesta OK51:15+7:228:55
11Ulf WallinGöteborg-Majorna OK51:18+7:258:56
12Håkan DahlbäckOK Österåker51:21+7:288:56
13Per-Arne WahlgrenSjövalla FK51:31+7:388:58
14Hans WedbergSjövalla FK51:33+7:408:58
14Magnus BlennowFalköpings AIK OK51:33+7:408:58
16Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb52:05+8:129:04
17Niclas EkMarkbygdens OK52:54+9:019:12
18Göran StuhlhoferOK Landehof53:34+9:419:19
19Pär ClaessonSävedalens AIK53:54+10:019:23
20Mikael BacklundDalaportens OL56:30+12:379:50
21Lars GerhardssonAttunda OK56:50+12:579:54
22Magnus BacklundSäterbygdens OK57:20+13:279:59
23Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK58:15+14:2210:08
24Lars WalldoffGarphyttans IF58:29+14:3610:11
25Stefan JohanssonBredaryds SOK58:35+14:4210:12
26Kent PihlOK Roskilde58:52+14:5910:15
27Alan HoneyBOK59:02+15:0910:17
28Jan GrahnIK Uven59:23+15:3010:20
29Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared59:34+15:4110:22
30Benjamin ViebkeMalmö OK59:57+16:0410:26 Ladda ner rutt i gpx-format
31Lennart EkvallTrollhättans SOK1:00:04+16:1110:27
32Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:01:48+17:5510:45
33Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:01:56+18:0310:47
34Magnus PorleVäxjö OK1:02:07+18:1410:49
35Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:03:18+19:2511:01
36Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering1:03:45+19:5211:06
37Klaes AxelssonMullsjö SOK1:03:49+19:5611:07
38Martin GreinerOSC Kassel1:05:48+21:5511:27
39Yngve KihlbergHalmstad OK1:08:41+24:4811:57
40Jan ThiesenHolbæk OK1:09:31+25:3812:06
41Lars AnderssonOK Tyr1:10:47+26:5412:19
42Peter KarbergHerlufsholm OK1:10:54+27:0112:21
43Leif HagmanIK Uven1:11:01+27:0812:22
44Pär EricssonHelsingborgs SOK1:14:36+30:4312:59
45Magnus HektorJärla Orientering1:15:45+31:5213:11
46Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:17:25+33:3213:29
47Stig GustafssonIK Ymer1:19:22+35:2913:49
48Stephen MurdochNew Zealand1:21:38+37:4514:13
49Peter RutzO - Motion1:25:22+41:2914:52
50Henryk ZienkiewiczIF Rigor1:28:44+44:5115:27
51Per RasmussenAmager OK1:29:55+46:0215:39
52Dag SvenssonHylte OK1:35:48+51:5516:41
53Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:50:18+1:06:2519:12
Arne SääfGudhems IFej godkänd
Per FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Hans WahlströmFjärås AIKej start
Ulf HolstenHestra IFej start
Mats KarlssonOK Vilse 87ej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

3 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigbritt AndreassonIK Stern42:1311:22
2Lena FromIK Stern42:41+0:2811:30
3Kerstin BurmanKvillebyns SK43:57+1:4411:50
4Monica HenrikssonEksjö SOK44:26+2:1311:58
5Anneli Brander NilssonStenungsunds OK44:37+2:2412:01
6Lena RunessonOK Vivill45:01+2:4812:08
7Eva KarlssonUddevalla OK47:51+5:3812:53
8Marianne ThorssonIK Trenne Ullared54:27+12:1414:40
9Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK55:09+12:5614:51
10Anna LarssonÖrkelljunga FK57:25+15:1215:28
11Christina SegerslättSkåneslättens OL57:36+15:2315:31
12Ulrika GreenIK Stern57:51+15:3815:35
13Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:04:14+22:0117:18
14Monika NilssonOK Alehof1:09:37+27:2418:45
15Lisa LarssonSjövalla FK1:21:47+39:3422:02
16Lene HansenHerlufsholm OK1:22:54+40:4122:20
17Annette FæringSvendborg OK1:27:20+45:0723:32
18Anita KarlssonOskarströms OK1:44:42+1:02:2928:13
Monica WassFalkenbergs OKej godkänd
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OFej start

D60 Motion

2 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita JohanssonOK Stigen37:4313:08
2Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL38:48+1:0513:31
3Kerstin LjungbergOK Gipen41:38+3:5514:30
4Annette OlofssonOK Skogshjortarna42:21+4:3814:45
5Yvonne SvenssonOK Kullingshof45:06+7:2315:42
6Maria VamlingFrölunda OL45:12+7:2915:44
7Kerstin AnderssonFK Boken46:09+8:2616:04
8Sophie Hedlund StridhOK Gipen48:42+10:5916:58
9Eva LindahlOK Gipen50:29+12:4617:35
10Eva BergmanIK Uven51:31+13:4817:57
11Lena LarssonSävedalens AIK1:07:49+30:0623:37

H60

4 790 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK36:197:34
2Rolf WikströmOK Tyr36:41+0:227:39
3Jörgen KarlssonAttunda OK37:56+1:377:55
4Ulf BurmanGustavsbergs OK38:02+1:437:56
5Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK38:25+2:068:01
6Mikael JohanssonOK Gisle39:31+3:128:14
7Per Storm HansenSvendborg OK40:29+4:108:27
8Hans TarandiIFK Lidingö SOK40:33+4:148:27
9Bengt SchwartzOK Kolmården40:44+4:258:30
10Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF41:10+4:518:35
11Magnus AnderssonUlricehamns OK41:13+4:548:36
12Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK41:39+5:208:41
13Bruno StubPI-København43:24+7:059:03
14Stig NilssonOskarströms OK46:51+10:329:46
15Tapani MattusIFK Lidingö SOK47:13+10:549:51
16Karl SchneiderMölndal Outdoor IF47:32+11:139:55
17Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF47:47+11:289:58
18Anders AxelssonOK Skogsvargarna48:21+12:0210:05
19Stefan JohanssonTrollhättans SOK48:30+12:1110:07
20Mikael ByströmJärfälla OK49:23+13:0410:18
21Troels Bent HansenAllerød OK49:39+13:2010:21
22Örjan WängdahlOK Gipen50:27+14:0810:31
23Lars RunessonOK Vivill51:14+14:5510:41
24Sten SegerslättSkåneslättens OL51:54+15:3510:50
25Ingemar MånssonRonneby OK53:41+17:2211:12
26Stefan SundeliusJärfälla OK53:59+17:4011:16
27Göran OlesundOK Landehof57:45+21:2612:03
28Torbjörn NyströmTrollhättans SOK58:17+21:5812:10
29Jonas RutbergIK Stern59:58+23:3912:31
30Stefan AdolfssonOK Bävern1:00:04+23:4512:32 Ladda ner rutt i gpx-format
31Karl MollénOK Denseln1:04:46+28:2713:31
32Martin WestUddevalla OK1:05:57+29:3813:46
33Bengt SvenssonOK Gisle1:15:29+39:1015:45
34Thomas DagsbergMalmö OK1:16:14+39:5515:54
Per-Martin JohanssonIF Rigorej start
Henrik CarlssonIK Uvenej start

H60 Motion

3 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn FränkelHjärnarps OL32:418:57
2Mats GunnarssonSimlångsdalens IF49:44+17:0313:37
3Pelle OlofssonOK Skogshjortarna50:07+17:2613:43
4Ulf BengtssonOK Kompassen56:17+23:3615:25
5Ingolf BengtssonHalmstad OK1:00:16+27:3516:30
6Lennart SvenssonOK Kullingshof1:03:22+30:4117:21
7Håkan HåkanssonKungälvs OK1:16:51+44:1021:03
8Lars HolmOK Gipen1:30:31+57:5024:47
Olof FagrellOK Alehofej start
Jan FromIK Sternej start

D65

3 670 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK35:579:47
2Karin RabeUlriksbergs IK41:03+5:0611:11
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK44:01+8:0411:59
4Solveig HedenblomSjövalla FK45:24+9:2712:22
5Agneta NilssonEskilstuna OL45:49+9:5212:29
6Anneli LindqvistGustavsbergs OK46:02+10:0512:32
7Gunilla HogedalVänersborgs SK46:34+10:3712:41
8Ingrid JessenFrämmestads IK46:52+10:5512:46
9Mona ForsbergNyköpings OK47:31+11:3412:56
10Gudrun NilssonLunds OK49:36+13:3913:30
11Anita EklöfIK Ymer51:46+15:4914:06
12Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared56:16+20:1915:19
13Gunnel GillenäsKristinehamns OK57:13+21:1615:35
14Birgit HausnerOK SG58:53+22:5616:02
15Britt-Marie AnderssonOK Amne1:01:14+25:1716:41
16Kerstin GustafssonOK Gränsen1:02:19+26:2216:58
17Katarina BengtssonHalmstad OK1:04:25+28:2817:33
18Ann-Christin LarssonOK Frisene1:06:20+30:2318:04
19Margareta HallménAttunda OK1:08:17+32:2018:36
20Margareta SchölinTockarps IK1:24:34+48:3723:02
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej start
Karin LarssonOK Kompassenej start
Lena LindgrenOK Järnbärarnaej start
Kerstin SvenskOK Hällenej start

H65

4 590 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen40:568:55
2Kjell NeroNässjö OK44:23+3:279:40
3Lennart GustafssonJönköpings OK44:49+3:539:45
4Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK45:41+4:459:57
5Ulf SvenssonOK Njudung46:03+5:0710:01
6Björn JägerströmIK Uven47:08+6:1210:16
7Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad47:49+6:5310:25
8Kent ErikssonLerums SOK48:49+7:5310:38
9Börje SundbergOK Gipen49:52+8:5610:51
10Lars HogedalVänersborgs SK49:53+8:5710:52
11Stefan MillegårdSävedalens AIK50:11+9:1510:55
12Peter RasmussenNyköpings OK50:28+9:3210:59
13Anders HallménAttunda OK51:37+10:4111:14
14Robert JessenFrämmestads IK52:09+11:1311:21
15Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb53:24+12:2811:38
16Pelle SkullmanLinköpings OK53:40+12:4411:41
17Anders JonssonSøllerød OK56:14+15:1812:15
18Roalh KlevelandKvillebyns SK57:59+17:0312:37
19Clyde PerssonLjungskile FK58:09+17:1312:40
20Bengt JohanssonOK Skogshjortarna58:19+17:2312:42
21Mats HastadFellingsbro GOIF58:45+17:4912:47
22Christer NordströmOK Älvsjö-Örby59:48+18:5213:01
23Bo W LarssonVäxjö OK1:00:02+19:0613:04
24Lennart VamlingFrölunda OL1:00:08+19:1213:06
25Lars GustafssonOK Gränsen1:00:51+19:5513:15
26Björn PetterssonUlricehamns OK1:04:33+23:3714:03
27Lars-Inge AnderssonOK Räven1:05:13+24:1714:12
28Frede ScheyeHerlufsholm OK1:05:28+24:3214:15
29Hans TrofastTenhults SOK1:05:35+24:3914:17
30Ingvar AnderssonOK Amne1:05:57+25:0114:22
31Tomas MårtenssonOK Vivill1:06:46+25:5014:32
32Henrik KleffelSøllerød OK1:08:50+27:5414:59
33Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:09:35+28:3915:09
34Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:11:11+30:1515:30
35Kim FolanderFSK Orientering1:11:56+31:0015:40
36Arne BogrenOK Vivill1:12:32+31:3615:48
37Leif-Åke AnderssonFK Boken1:14:53+33:5716:18
38Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:15:45+34:4916:30
39Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:16:21+35:2516:38
40Stefan HägelmarkFjärås AIK1:17:55+36:5916:58
41Bert OlofssonOK Kompassen1:23:49+42:5318:15
42Gert OlssonTockarps IK1:27:18+46:2219:01
43Bo Anders NilssonLunds OK1:28:40+47:4419:19
44Jan AnderssonFjärås AIK1:49:56+1:09:0023:57
Kalle LindqvistVäxjö OKej godkänd
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OLutgått
Håkan AnderssonMarkbygdens OKej start
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej start
Göran OlssonIdefjordens SKej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Kent KardellLjungskile FKej start

D70

3 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK37:4212:09
2Margareta LarssonOK Njudung44:39+6:5714:24
3Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK44:45+7:0314:26
4Rosa JohanssonIK Uven45:54+8:1214:48
5Marianne RosénIK Ymer48:21+10:3915:35
6Linnea ClaessonRydboholms SK48:39+10:5715:41
7Ingegerd OlssonOK Alehof50:49+13:0716:23
8Ann-Mari PerssonVäxjö OK50:55+13:1316:25
9Barbro BengtssonOskarströms OK51:36+13:5416:38
10Inger JönssonIK Ymer53:39+15:5717:18
11Hjördis ErlandssonOK Lindéna53:56+16:1417:23
11Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK53:56+16:1417:23
13Birgit EkmanUlricehamns OK54:47+17:0517:40
14Ulla LingJönköpings OK54:57+17:1517:43
15Ann-Britt JohanssonIK Stern55:28+17:4617:53
16Göta SeverinssonFalkenbergs OK55:39+17:5717:57
17Britt-Marie GrönroosOK Alehof56:21+18:3918:10
18Margareta NobornSundsvalls OK56:28+18:4618:12
19Barbro AnderssonOK Skogshjortarna57:44+20:0218:37
20Kristin LindbergLunds OK1:00:42+23:0019:34
21Marianne SellgrenSigtuna OK1:01:57+24:1519:59
22Solbritt GustafssonOK Virdarna1:12:24+34:4223:21
Irene AnderssonÄtrans IFej godkänd
Ingrid TengelandIK Gandvikej godkänd
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej start

H70

4 180 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto39:589:33
2Christer NälemarkOK Djerf43:13+3:1510:20
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared43:38+3:4010:26
4Kjell ErlandssonOK Lindéna45:26+5:2810:52
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL46:13+6:1511:03
6Anders SellgrenSigtuna OK46:49+6:5111:12
7Torbjörn WikströmOK Orinto48:47+8:4911:40
8Per-Olof FernbergIS Skanne49:08+9:1011:45
9Bertil KarlssonHjobygdens OK49:12+9:1411:46
10Stefan G LarssonOK Njudung49:14+9:1611:46
11Kent JogelandIK Ymer49:53+9:5511:56
12Benny IvarssonFjärås AIK50:06+10:0811:59
13Lars LarssonOK Frisene50:21+10:2312:02
14Göran ForsbergNyköpings OK51:12+11:1412:14
15Olof KarlssonUddevalla OK52:25+12:2712:32
16Lars PerssonOK Kompassen52:31+12:3312:33
17Stig LandstorpOK Tor52:52+12:5412:38
18Kjell AnderssonOK Reftele52:57+12:5912:40
19Christer ElfsbergKristinehamns OK53:14+13:1612:44
20Roger DanielssonLinköpings OK54:42+14:4413:05
21Rune EliassonFalkenbergs OK56:01+16:0313:24
22Göran SvenssonFK Finn56:42+16:4413:33
23Bo JohanssonOK Stigen57:30+17:3213:45
24Bill SchölinTockarps IK58:45+18:4714:03
25Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:05:22+25:2415:38
26Jack GrönroosOK Alehof1:05:41+25:4315:42
27Rolf LindIK Standard1:06:01+26:0315:47
28Sture GrytheimElfsborg SOK1:06:58+27:0016:01
29Jan LarssonSävedalens AIK1:08:05+28:0716:17
30Gösta ClaessonRydboholms SK1:11:27+31:2917:05
31Jan HanssonLunds OK1:13:57+33:5917:41
32Sten OlssonOK Alehof1:15:48+35:5018:08
33Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:17:27+37:2918:31
34Fredy SchwyterOK Gynge1:18:01+38:0318:39
35Nils-Erik BondessonFrosta OK1:26:01+46:0320:34
36Niels TuliniusOK SG1:27:16+47:1820:52
37Christer GillenäsKristinehamns OK1:29:49+49:5121:29
38Mogens JørgensenSøllerød OK1:38:38+58:4023:35
39Tommy HeldFK Åsen1:41:19+1:01:2124:14
40Sten HelmertzFrölunda OL1:50:03+1:10:0526:19
41Lars AnderssonHalmstad OK1:56:12+1:16:1427:47
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Christer GalleMälarö SOKutgått
Jonas LarssonOK Kullingshofej start
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Leif RylanderOK Gläntan Vessigebroej start
Göran LarssonOK Kompassenej start
Rune DavidssonOK Rävenej start
Lennart SvenssonRävetofta OKej start

D75

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro44:5914:56
2Gun LarssonOK Lindéna45:55+0:5615:15
3Eva OlofssonOK Flundrehof51:08+6:0916:59
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:15+9:1618:01
5Carola AnderssonOK Löftan54:37+9:3818:08
6Gull SvenssonÖrkelljunga FK57:06+12:0718:58
7Lillemor LorénOK Frisene1:06:29+21:3022:05
8Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:15:20+30:2125:01
9Siv EkelöfVärend GN OL1:15:56+30:5725:13
10Berit NilssonOK Älme1:20:42+35:4326:48
11Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:31:26+46:2730:22

H75

3 610 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonAvesta OK40:1111:07
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK40:19+0:0811:10
3Dag LorénOK Frisene40:27+0:1611:12
4Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK45:33+5:2212:37
5Magne HagströmFrölunda OL46:08+5:5712:46
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna46:28+6:1712:52
7Per HaepplingVästerås SOK47:18+7:0713:06
8Bengt GardOskarströms OK48:06+7:5513:19
9Leif OlofssonOK Flundrehof48:52+8:4113:32
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF50:34+10:2314:00
11Sven Erik SjöholmMullsjö SOK50:37+10:2614:01
12Bengt BörjessonOK Alehof50:42+10:3114:02
13Kjell LindauOK Kompassen50:51+10:4014:05
14Arne JohanssonTenhults SOK51:04+10:5314:08
15Nils-Erik GunnarssonOK Gipen52:39+12:2814:35
16Tom LindbergLunds OK52:59+12:4814:40
17Gösta MalmerIF Marin Väst53:03+12:5214:41
18Lars HenrikssonOK Älme53:12+13:0114:44
19Leif CarlssonGällstadbygdens SOK54:11+14:0015:00
20Erling EkelöfVärend GN OL54:16+14:0515:01
21Bo SvenssonÖrkelljunga FK56:20+16:0915:36
22Hagbert PerssonVäxjö OK1:00:13+20:0216:40
23Sven-Erik WidinOK Österåker1:05:25+25:1418:07
24Ingvar BengtssonOskarströms OK1:05:51+25:4018:14
25Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:07:44+27:3318:45
26Bert LuvöFK Herkules1:08:06+27:5518:51
27Erland LingJönköpings OK1:08:19+28:0818:55
28Karl-Axel JohanssonIK Uven1:10:06+29:5519:25
29Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:10:12+30:0119:26
30Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:17:38+37:2721:30
31Mogens JensenHolbæk OK1:24:44+44:3323:28
Lennart LundhOK Tisarenutgått
Holger MikkelsenOdense OKutgått
Jan SöderbergIFK Lidingö SOKej start
Gerth SällströmLessebo OKej start
Lars FinbomOK Landehofej start
Gösta LindqvistOK Löftanej start

D80

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunni EkbergÄtrans IF1:25:3831:22
Ann SjöbergEnebybergs IFej start

H80

3 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK37:1912:04
2Andre AlexanderssonKungälvs OK38:37+1:1812:29
3Roland BrandshageSävedalens AIK39:18+1:5912:43
4Anders AdlerLinköpings AIK39:52+2:3312:54
5Ernie BroströmHalmstad OK39:56+2:3712:55
6Håkan SkogumMarkbygdens OK42:49+5:3013:51
7Bernt LarssonOK Lindéna50:58+13:3916:29
8Bernt PeterssonAlvesta SOK53:31+16:1217:19
9Stig JohanssonHalmstad OK53:50+16:3117:25
10Sigvard RudolfssonOK Gisle55:04+17:4517:49
11Stig BengtssonMotala AIF OL56:01+18:4218:07
12Jan-Eric NelkingFK Åsen58:18+20:5918:52
13Rune BengtssonRonneby OK59:48+22:2919:21
14John-Erik ErikssonJönköpings OK1:19:21+42:0225:40
15Nils-Eric TofteredIF Rigor1:19:56+42:3725:52

H85

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK1:01:2021:58
2Carl-Henrik HallbergIK Uven1:12:51+11:3126:06
3Ingvar LennerstedtLunds OK1:33:19+31:5933:26
Lasse OlssonIK Trenne Ullaredej start

Inskolning

1 650 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIK32:48+19:4119:52
Albin SigboHjärnarps OL33:21+20:1420:12
Robin LönnHalmstad OK21:04+7:5712:46
Liam FjärrnäsOK Bävern13:077:56
Amelia FjärrnäsOK Bävern29:42+16:3518:00
Sturla SigurdssonStokke IL15:36+2:299:27
Malte AgnvallIK Uven25:27+12:2015:25
Oskar DåverhögVästvärmlands OK22:38+9:3113:43
Isabella BraamOK Denseln24:26+11:1914:48
Elsa LiljaOK Denseln24:30+11:2314:50
Emmy AnderssonOK Denseln24:33+11:2614:52
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubb34:25+21:1820:51
Astrid NilssonBredaryds SOK18:05+4:5810:57
Ellie RosénHestra IF37:47+24:4022:53
Lova ClassonKlubblös16:13+3:069:49
Arvid BorgLerums SOK18:36+5:2911:16
Tor AbrahamssonBrattås CK19:55+6:4812:04
Wilgot BergagårdKungälvs OK33:25+20:1820:15
Isac BerggrenKlubblös31:52+18:4519:18
Ellie EverdingIK Ymer50:26+37:1930:33
Melker SkullmanHalmstad OK13:32+0:258:12
Malte SkullmanHalmstad OK25:19+12:1215:20
Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IF21:49+8:4213:13
Arvid AntonssonGöteborg-Majorna OK24:37+11:3014:55
Ester RydingKlubblös27:36+14:2916:43
Alexander Diaz AntossonKlubblös24:25+11:1814:47
Alex KarlssonOK Nackhe14:06+0:598:32
Siri JohanssonOK Nackhe22:17+9:1013:30
Ruben LundahlOK Nackhe25:44+12:3715:35
Karin NilssonOK Nackhe25:44+12:3715:35
Alva AspegrenOK Kontinent35:49+22:4221:42
Vidar HelanderLinköpings OK28:56+15:4917:32
Märta JohanssonFK Friskus-Varberg21:42+8:3513:09
Assar SjölundGöteborg-Majorna OK24:51+11:4415:03
Ture SjölundGöteborg-Majorna OK22:28+9:2113:36
Hugo AlmbergKlubblös18:35+5:2811:15
Erik OlguinKlubblös18:34+5:2711:15
Emma OlguinKlubblös22:50+9:4313:50
Maja AlmbergKlubblös22:50+9:4313:50
Moa SylvanVänersborgs SK29:45+16:3818:01
Eowyn Ödlund BoyengaRO Paris42:41+29:3425:52
Zoe GastineauRO Paris43:35+30:2826:24
Elin BergHalmstad OK26:01+12:5415:46
Julia BergHalmstad OK34:28+21:2120:53
Erik MaxFrölunda OL36:43+23:3622:15
Siri HöyeIFK Göteborg Orientering27:49+14:4216:51
Olof SvenssonKlubblös14:36+1:298:50
Matilda SvenssonKlubblös14:34+1:278:49
Alva BergquistSjövalla FK29:40+16:3317:58
Elis NilssonSimlångsdalens IF47:03+33:5628:30

U1

2 230 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK18:278:16
2Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna18:33+0:068:19
3Vigdis SigurdsdottirStokke IL18:34+0:078:19
4Hugo WadsöOK Nackhe18:46+0:198:24
5Zamuel ArdforsOK Löftan20:19+1:529:06
6Henning AndreassonOK Skogshjortarna20:45+2:189:18
7Nike VejedalSnättringe SK20:50+2:239:20
8Arvid TreptowAnderstorps OK21:17+2:509:32
9Tiago GastineauRO Paris21:41+3:149:43
10Jonathan RexOK Landehof22:28+4:0110:04
11Theo LindgrenHelsingborgs SOK22:52+4:2510:15
12Vidar WennerstrandPorsgrunn OL23:16+4:4910:26
13Alva BåthKlubblös23:41+5:1410:37
14Ida Nygaard MonradFIF Hillerød23:42+5:1510:37
15Liv PalmertzHelsingborgs SOK23:46+5:1910:39
16Matilda KarlénOK Gipen23:55+5:2810:43
17Ville AbrahamssonBrattås CK25:14+6:4711:18
18Elof TreptowAnderstorps OK25:16+6:4911:19
19Casper AnderssonOK Nackhe25:24+6:5711:23
20Vidar HanningOK Löftan25:47+7:2011:33
20Johanna HörnquistAnderstorps OK25:47+7:2011:33
22Ellen EkFjärås AIK26:19+7:5211:48
23Lilly EkFjärås AIK26:27+8:0011:51
24Alva BjöremarkFjärås AIK26:32+8:0511:53
25Svante EliassonKarlskrona SOK27:40+9:1312:24
26Svante LindbergIFK Göteborg Orientering28:15+9:4812:40
26Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK28:15+9:4812:40
28Alinda RundqvistOK Nackhe28:28+10:0112:45
29Stina AnderssonOK Löftan28:45+10:1812:53
30Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubb30:06+11:3913:29
31Vide Zetterberg ViklundOK Djerf30:24+11:5713:37
32Mio KvarndalUlricehamns OK30:48+12:2113:48
33Ester OhlssonBrattås CK31:06+12:3913:56
34Sindri GrimssonIFK Enskede31:32+13:0514:08
35Alice MarmanderFK Friskus-Varberg31:42+13:1514:12
36Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro32:01+13:3414:21
37Maja FridGöteborg-Majorna OK32:54+14:2714:45
38Emma Slättorp GustafssonKlubblös33:06+14:3914:50
39Kerstin JohanssonOK Orinto33:19+14:5214:56
40Elin BöregårdFalkenbergs OK33:20+14:5314:56
41Algot MalmEds SK33:58+15:3115:13
42Nova BrundinMarkbygdens OK34:19+15:5215:23
43Amanda SjööarvOK Nackhe34:51+16:2415:37
44Filip BengtslinLunds OK39:10+20:4317:33
45Tilda HarrieLunds OK39:12+20:4517:34
46Vidar NilssonOK Orinto39:39+21:1217:46
47Vanja Hagnestål LundeniusEj klubbansluten39:52+21:2517:52
48Sofia ForslundKristinehamns OK40:38+22:1118:13
49Noel BerthagKlubblös49:44+31:1722:18
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd
Joel BjörkmanKungälvs OKej start
Adam NorlanderOK Nackheej start

U2

2 200 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot JägstedtHalmstad OK14:176:29
2Isak KämpeÖrkelljunga FK15:42+1:257:08
3Axel PerssonFK Herkules15:44+1:277:09
4Arvid HägerstrandKungälvs OK16:46+2:297:37
5Erik KarlénOK Gipen17:54+3:378:08
6Linnea LundstedtSjövalla FK18:28+4:118:23
7Savannah KarlssonOK Skogsmunken19:02+4:458:39
8Valter GustavssonOK Löftan19:10+4:538:42
9Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg19:33+5:168:53
10Samuel WettergrenFK Herkules19:50+5:339:00
11Annie KrikströmHjärnarps OL19:58+5:419:04
12Olof KarlssonFK Herkules20:03+5:469:06
13Olle BlomqvistMarkbygdens OK20:04+5:479:07
14Harry JohanssonHelsingborgs SOK20:11+5:549:10
15Nils FridGöteborg-Majorna OK20:34+6:179:20
16Vera BergquistSjövalla FK20:37+6:209:22
17Arvid WennerstrandPorsgrunn OL20:38+6:219:22
18Cajsa LindqvistOK Gisle21:24+7:079:43
19Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK21:34+7:179:48
20Oskar AnderssonOK Nackhe21:38+7:219:50
21Emilia WängrothOK Skogshjortarna21:44+7:279:52
22Albert AxelssonOK Norrvirdarna21:54+7:379:57
23Erik AhlOK Norrvirdarna21:55+7:389:57
24Hugo LidénMarkbygdens OK22:09+7:5210:04
25Max LindgrenHelsingborgs SOK22:43+8:2610:19
26Linus LindgrenHelsingborgs SOK22:49+8:3210:22
27Oskar LindqvistOK Gisle22:53+8:3610:24
28Joel DåverhögVästvärmlands OK23:18+9:0110:35
29Petter BergqvistGarphyttans IF23:32+9:1510:41
30Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering23:55+9:3810:52
31Gustav AgnvallIK Uven24:05+9:4810:56
32Adrian BorgLerums SOK24:09+9:5210:58
33Max SylvanVänersborgs SK24:35+10:1811:10
34Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering25:05+10:4811:24
35Vera ArvidssonSjövalla FK25:43+11:2611:41
36Agnes LövhammerBottnaryds IF25:53+11:3611:45
37Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg26:04+11:4711:50
38Ida TholénOK Skogshjortarna26:17+12:0011:56
39Jonna DoeringGarphyttans IF26:32+12:1512:03
40Alfred ArnellOK Löftan26:36+12:1912:05
41Simon ÅttingLinköpings OK27:33+13:1612:31
42Adam JohanssonOK Nackhe27:51+13:3412:39
43Lukas KarlssonOK Nackhe27:53+13:3612:40
44Moa JohanssonOK Gisle28:01+13:4412:44
45Frederik HulthénMölndal Outdoor IF28:03+13:4612:44
46Simon HallbergIK Ymer29:03+14:4613:12
46Inez EverdingIK Ymer29:03+14:4613:12
48Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL29:21+15:0413:20
49Patricia ErikssonOK Skärmen29:29+15:1213:24
50Aalvin BerthagKlubblös29:39+15:2213:28
51Arvid JunkellFK Herkules29:54+15:3713:35
52Hannes BerggrenKlubblös30:33+16:1613:53
53Kerstin SvenssonOK Kullingshof37:28+23:1117:01
54Maja EliassonFK Friskus-Varberg38:08+23:5117:20
55Elmer KarleOK Skogshjortarna39:56+25:3918:09
56Isak GrönlundLunds OK41:21+27:0418:47
57Felicia SärenHestra IF41:27+27:1018:50
58Johannes DahlbergIK Trenne Ullared55:42+41:2525:19
Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Siri EdvardssonUmeå OKej godkänd
Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Tore KrigLessebo OKej start
Elisa LindbergOK Löftanej start

Öppen 1

2 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis MarmanderFK Friskus-Varberg17:027:30
2Moa LindgrenKöping-Kolsva OK19:07+2:058:25
3Madelaine JohanssonKlubblös22:24+5:229:52
4Ida HäggmarkMarkbygdens OK23:08+6:0610:11
5Caroline LinnerosOK Löftan25:08+8:0611:04
6Susanne EricsonKlubblös28:06+11:0412:22
7Hampus AlzénGustavsbergs OK31:00+13:5813:39
8Helena KarlssonHjobygdens OK33:02+16:0014:33
9Annica HolstenHestra IF33:03+16:0114:33
10Jack WadeliusKlubblös33:22+16:2014:41
11Emma NilssonKlubblös33:26+16:2414:43
12Esther WesterlindSkalvik OK36:07+19:0515:54
13Helene PerssonHalmstad OK36:37+19:3516:07
14Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro37:48+20:4616:39
15Olof FagrellOK Alehof38:14+21:1216:50
16Karin JonssonSjövalla FK42:55+25:5318:54
17Barbro SahlinKlubblös50:25+33:2322:12
18Stefan OdelbergIK Ymer1:01:09+44:0726:56
19Rune KarlssonOK Löftan1:04:52+47:5028:34
Ulla LindKlubblösej godkänd
Boris SahlinKlubblösej start

Öppen 2

3 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie AndreassonOK Skogshjortarna22:155:53
2Ellen ZettergrenGöteborg-Majorna OK50:01+27:4613:13
3Bo AnderssonOK Löftan58:29+36:1415:28
4Noah GrundbergSävedalens AIK1:00:43+38:2816:03

Öppen 3

3 260 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AnderssonAnderstorps OK20:596:26
2Malcolm SvenssonAnderstorps OK22:47+1:486:59
3Amanda IvehammarLinköpings OK24:03+3:047:22
4Eric van NunenKlubblös24:05+3:067:23
5Lovisa Loveby GustavssonKlubblös25:28+4:297:48
6Per SundlingOK Njudung25:31+4:327:49
7Anders SaleskogRonneby OK25:57+4:587:57
8Jenny AnderssonAnderstorps OK26:25+5:268:06
9Sara AnderssonVänersborgs SK27:00+6:018:16
10Ann GrimbeckSävedalens AIK27:39+6:408:28
11Lars PerssonBrattås CK27:47+6:488:31
12Charlotta TreptowAnderstorps OK29:14+8:158:58
13Peter JosefssonKlubblös29:49+8:509:08
14Elsie HäggmarkMarkbygdens OK29:59+9:009:11
15Molly LindOK Lindéna30:24+9:259:19
16Anna HögbergOK Tranan30:46+9:479:26
17Kerstin FränkelHjärnarps OL30:52+9:539:28
18Jenny PalmqvistOK Tranan31:05+10:069:32
19Erik FedjeFrölunda OL32:07+11:089:51
20David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb32:12+11:139:52
21Ann BrenanderSOK Viljan32:29+11:309:57
22Cajsa KrikströmHjärnarps OL32:30+11:319:58
23Ann AndersdotterÄtrans IF32:34+11:359:59
24Julia KarlssonKlubblös33:26+12:2710:15
25Stefan IvehammarLinköpings OK33:29+12:3010:16
26Hugo HallbergIK Ymer33:30+12:3110:16
27Pernilla IvehammarLinköpings OK33:43+12:4410:20
28Ivar LejonLaholms IF OK33:58+12:5910:25
29Albert SvenssonFK Finn34:06+13:0710:27
30Lena JohanssonHelsingborgs SOK34:28+13:2910:34
31Jennie SaleskogRonneby OK34:31+13:3210:35
32Kristina Hård af SegerstadKlubblös34:45+13:4610:39
33Eva-Lena FrickKlubblös35:01+14:0210:44
34Jesper CederholmKlubblös35:04+14:0510:45
35Kristin BogsjöHelsingborgs SOK36:14+15:1511:06
36Tomas JanssonHjobygdens OK36:19+15:2011:08
37Grimur MagnussonIFK Enskede36:21+15:2211:09
38Anders EjewallSnättringe SK36:39+15:4011:14
39Anette LundborgKungälvs OK37:13+16:1411:24
40Caroline OhlssonBrattås CK37:20+16:2111:27
41Elisabeth SavefjordKlubblös37:34+16:3511:31
42Clas-Martin LundborgKungälvs OK37:47+16:4811:35
43Kristin IvarssonSävedalens AIK37:50+16:5111:36
44Edvin WesterlindSkalvik OK38:11+17:1211:42
45Linda FrankOK Löftan38:16+17:1711:44
46Frida EmanuelssonOK Tranan38:41+17:4211:51
47Simon JörgensenTisvilde Hegn OK38:53+17:5411:55
48Freja NilssonIcebug39:08+18:0912:00
48Martina SundlingOK Njudung39:08+18:0912:00
50Hanna Jögård WassOK Nackhe40:02+19:0312:16
51Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg Orientering40:37+19:3812:27
52Annika KämpeÖrkelljunga FK41:06+20:0712:36
53Johanna TöppnerOK Landehof41:12+20:1312:38
54Bernt JohanssonOK Gisle42:31+21:3213:02
55Jonathan JögensenTisvilde Hegn OK42:50+21:5113:08
56Lars JosefssonKlubblös43:04+22:0513:12
57Cecilia CederholmKlubblös43:46+22:4713:25
58Lennart LindbergIK Vista43:49+22:5013:26
59Maritha HallbergIK Ymer45:22+24:2313:54
60Barbro NilssonAlvesta SOK45:37+24:3813:59
61Bodil AhlströmTrollhättans SOK46:37+25:3814:17
61Lukas EnglundTrollhättans SOK46:37+25:3814:17
63Emma WikströmHästveda OK46:42+25:4314:19
64Marie-Kristin MeyerPost SV Dresden47:06+26:0714:26
65Torbjörn ToresonOK Löftan47:50+26:5114:40
66Annelie WardOK Vivill48:38+27:3914:55
67Christina PetersonOK Tranan49:41+28:4215:14
68Karl NyströmKlubblös49:48+28:4915:16
69Liv LindOK Skärmen50:34+29:3515:30
70Hanna AbrahamssonBrattås CK50:54+29:5515:36
71Ulrika FranssonOK Njudung52:09+31:1015:59
72Stellan HelgessonMarkbygdens OK52:45+31:4616:10
72Karl-Eric WannbergIK Omega52:45+31:4616:10
74Rune PerssonHjobygdens OK53:04+32:0516:16
75Krister WessmarkOK Flundrehof54:06+33:0716:35
76Helena SvenssonKlubblös54:41+33:4216:46
77Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna54:52+33:5316:49
78Margareta HeldFK Åsen55:00+34:0116:52
79Marie CarlssonFrölunda OL55:22+34:2316:59
80Karolina OlofssonEj klubbansluten55:39+34:4017:04
81Marita OlofssonOK Kompassen57:17+36:1817:34
81Helle RagnarssonOK Kompassen57:17+36:1817:34
83Tova AnderssonKlubblös1:05:07+44:0819:58
84MarikaTörnqvist Anderstorps OK1:05:22+44:2320:03
85Nellie SjödahlKlubblös1:05:25+44:2620:03
86Carl-Eric CarlssonKlubblös1:08:01+47:0220:51
87Gudrun PetterssonOK Reftele1:14:47+53:4822:56
88Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:24:29+1:03:3025:54
Oskar WardOK Vivillej godkänd
Alvin LindFK Herkulesej godkänd
Marita RosénOK Vivillej godkänd
Maria EngmanEj klubbanslutenej start

Öppen 4

3 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas PetersénOK Njudung35:489:03
2Karin GreilertHaninge SOK36:29+0:419:14
3Mia HallbergIK Ymer40:30+4:4210:15
4Karin EngqvistOK Flundrehof43:58+8:1011:07
5Jennie BjurgrenJönköpings OK46:27+10:3911:45
6Michael WängrothKlubblös58:36+22:4814:50
7Ida Abrahamsson-HjelmqvistOK Vivill1:50:22+1:14:3427:56
John MikaelssonBurseryds IFutgått

Öppen 5

3 740 m, 111 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AbrahamssonBrattås CK31:368:26
2Andrea WesterlindNew York OK32:14+0:388:37
3Philip Gade KnakPI-København32:33+0:578:42
4Magnus BåthKlubblös33:21+1:458:55
5Johan VinbladLunds OK33:26+1:508:56
6Marie RobertssonIFK Göteborg Orientering33:28+1:528:56
7Daniel RobertssonIFK Göteborg Orientering33:30+1:548:57
8David LundeviOK Skogsvargarna33:44+2:089:01 Ladda ner rutt i gpx-format
9Michael GrundbergKlubblös34:02+2:269:05
10Matilda NilssonHalmstad OK35:13+3:379:24
11Erik BörjessonKlubblös36:06+4:309:39
12Lars KarlssonFK Herkules36:20+4:449:42
13Johanna RönnqvistOK Löftan36:25+4:499:44
14Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering37:15+5:399:57
15Agnes IvarssonOK Skogshjortarna37:29+5:5310:01
16Simon ThörnbladOK Flundrehof37:38+6:0210:03
17Ole PedersenLinköpings OK38:16+6:4010:13
18Erik NilssonGarphyttans IF38:32+6:5610:18
19Patricia MolinBoxholm-Mjölby OL38:47+7:1110:22
20Gian Marco HeilmannSkalvik OK38:59+7:2310:25
21Albin SvenssonFK Herkules39:19+7:4310:30
22Anton LundOK Skogshjortarna39:39+8:0310:36
23Claes ErikssonFjärås AIK39:57+8:2110:40
24Axel GrimbeckSävedalens AIK40:23+8:4710:47
25Magdalena SjödinOK Tisaren40:40+9:0410:52
26Mikael AnderssonÄtrans IF40:44+9:0810:53
27Erik AnderssonKlubblös41:05+9:2910:59
28Ola SamuelssonOK Vivill41:21+9:4511:03
29Ida KarlssonOK Gränsen41:34+9:5811:06
30Lars KarlssonOK Gränsen41:55+10:1911:12
31Kajsa AspegrenOK Kontinent42:24+10:4811:20
32Johanna FridGöteborg-Majorna OK42:33+10:5711:22
33Inger-Lise EriksenEds SK43:44+12:0811:41
34Sandra ElgFK Finn43:52+12:1611:43
35Simon TolestamIF Rigor44:04+12:2811:46
36Ylva DoeringGarphyttans IF44:39+13:0311:56
37Thomas HenryssonTibro OK45:06+13:3012:03
38Gustav KlotzMalmö OK45:13+13:3712:05
39Elin BlomqvistMarkbygdens OK45:24+13:4812:08
40Gunilla le DousMölndal Outdoor IF45:27+13:5112:09
41Ellen HeymanIF Rigor45:33+13:5712:10
42Sandra WallinFalkenbergs OK46:29+14:5312:25
43Linnéa TöppnerOK Landehof46:42+15:0612:29
44Marcus SvenssonBredaryds SOK47:01+15:2512:34
44Niklas PaulssonOK Löftan47:01+15:2512:34
44Ewa EdmanKorsnäs IF OK47:01+15:2512:34
47Christina PetterssonSjövalla FK47:06+15:3012:35
48Maria EngmanKlubblös47:33+15:5712:42
49Karin JohanssonLunds OK47:38+16:0212:44
50Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL47:59+16:2312:49
51Ingela NelsénFalkenbergs OK48:15+16:3912:54
52Per MellbergKlubblös48:44+17:0813:01
53Karin EngqvistOK Flundrehof49:16+17:4013:10
54Karin HelmiusOK Reftele49:19+17:4313:11
55Per SvenssonRyda SK49:38+18:0213:16
56Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering49:42+18:0613:17
57Anna BengtssonHalmstad OK49:53+18:1713:20
58Madeleine HellqvistOK Kontinent49:56+18:2013:21
59Kristina KarlssonFK Herkules49:57+18:2113:21
60Lars HagstrandBurseryds IF50:02+18:2613:22
61Frida SkoglundUlricehamns OK50:28+18:5213:29
62Christer SkoglundUlricehamns OK50:29+18:5313:29
63Malin MobergKlubblös50:44+19:0813:33
64Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orientering50:54+19:1813:36
65Valter DrejmoOK Landehof51:03+19:2713:38
66Kristofer DrejmoOK Landehof51:05+19:2913:39
67Birgitta ByströmJärfälla OK51:42+20:0613:49
67Carl EmmeKlubblös51:42+20:0613:49
69Alexandra WennerstrandPorsgrunn OL52:13+20:3713:57
70Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK53:14+21:3814:14
71Maria KarlssonHjobygdens OK53:17+21:4114:14
72Paulina WesterlindSkalvik OK54:08+22:3214:28
73Anna LindenauOK Alehof54:14+22:3814:30
74Johanna HulthénMölndal Outdoor IF54:42+23:0614:37
75Oscar OlssonKlubblös54:52+23:1614:40
76Joakim FridKlubblös54:59+23:2314:42
77Cecilia WängrothKlubblös55:19+23:4314:47
78Emelie JohanssonOK Vivill56:26+24:5015:05
79Kjell RosénOK Vivill56:48+25:1215:11
80Karin StattinSOK Träff57:27+25:5115:21
80Monica StrandlyckeKlubblös57:27+25:5115:21
82Christer NelsénFalkenbergs OK58:37+27:0115:40
83Rickard NilssonHalmstad OK58:50+27:1415:43
84Håkan LejonLaholms IF OK59:13+27:3715:50
85Eskil JönssonHalmstad OK59:38+28:0215:56
86Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:00:41+29:0516:13
87Rebecka SvenssonKlubblös1:01:08+29:3216:20
88Kerstin LindbladSävedalens AIK1:01:09+29:3316:21
88Elisabeth Aune JakobsenOK Moss1:01:09+29:3316:21
90Victoria BenanderIF Rigor1:02:48+31:1216:47
91Marie KarlssonVäxjö OK1:03:30+31:5416:58
92Elisabeth KarlssonKlubblös1:03:34+31:5816:59
93Marion DurandRO Paris1:03:47+32:1117:03
94Kerstin BobergOK Roxen1:04:15+32:3917:10
95Mårten SvenssonOK Gipen1:04:46+33:1017:19
96Lilly AxelssonVaggeryds SOK1:05:02+33:2617:23
97Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:05:27+33:5117:30
98Catharina WinbergStenungsunds OK1:06:28+34:5217:46
99Pär BrundinMarkbygdens OK1:07:01+35:2517:55
100Thor KofodEj klubbansluten1:07:45+36:0918:06
101Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:08:26+36:5018:17
102Jakob ArvidssonSjövalla FK1:08:42+37:0618:22
103Pernilla JohanssonBurseryds IF1:08:44+37:0818:22
104Annika HagstrandBurseryds IF1:12:45+41:0919:27
105Anders AndreassonEmmaboda Verda OK1:14:55+43:1920:01
106Ronny AndreassonKlubblös1:17:13+45:3720:38
107Kristina WettergrenFK Herkules1:28:04+56:2823:32
108Colin AxelssonVaggeryds SOK1:31:23+59:4724:26
109Jonny AxelssonVaggeryds SOK1:31:29+59:5324:27
Torben GustavssonSOK Träffej godkänd
Jonas SteinfeldKlubblösej godkänd
Kjell RehnströmOK Refteleej start

Öppen 6

5 470 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon BjörnehällOK Gränsen44:518:11
2Erik Van der MeidenBottnaryds IF45:41+0:508:21
3Marina AxelssonMarkbygdens OK46:50+1:598:33
4Oskar BergHalmstad OK47:22+2:318:39
5Bernard FiedlerKlubblös49:53+5:029:07
6Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK50:12+5:219:10
7Fredrik BöregårdFalkenbergs OK50:29+5:389:13
8Lotta EnbergHalmstad OK52:37+7:469:37
9Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro54:26+9:359:57
10Dennis GustafssonOK Njudung56:50+11:5910:23
11Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK56:59+12:0810:25
12Tomas FridénOK Gränsen58:41+13:5010:43
13Hans KulstadSkåneslättens OL1:02:09+17:1811:21
14Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:02:39+17:4811:27
15Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:03:22+18:3111:35
16Mikael JohanssonBurseryds IF1:04:50+19:5911:51
17Morgan MiledalOK Njudung1:05:09+20:1811:54
18Håkan BjörklundSjövalla FK1:05:47+20:5612:01
19Anna RosénOK Vivill1:06:36+21:4512:10
20Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb1:06:52+22:0112:13
21Fredrik EnbergHalmstad OK1:07:40+22:4912:22
22Rickard ÖlanderMarkbygdens OK1:08:36+23:4512:32
23Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:09:20+24:2912:40
24Maria JunkellFK Herkules1:10:05+25:1412:48
25Gustav StrandlyckeKlubblös1:10:36+25:4512:54
26Angelika LarssonÖrkelljunga FK1:11:40+26:4913:06
27Pär MalmEds SK1:11:46+26:5513:07
28Lucas TreldalLunds OK1:17:32+32:4114:10
28Pontus GustavssonLunds OK1:17:32+32:4114:10
30Jan FlansbjerKinnaströms SK1:18:42+33:5114:23
31Christer LundeniusMarkbygdens OK1:20:37+35:4614:44
32Lennart WiderströmIK Ymer1:26:19+41:2815:46
33Borg StefanLerums SOK1:31:57+47:0616:48
34Martin TöppnerOK Landehof1:33:31+48:4017:05
35Lukas RosénOK Vivill1:56:39+1:11:4821:19
Helena GanslandtIFK Lidingö SOKej godkänd
Ola KrikströmHjärnarps OLej godkänd

Öppen 7

3 090 m, 169 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus CarlssonIF Hagen20:506:44
2Rune Nygaard MonradFIF Hillerød22:30+1:407:16
3Mats AnderssonOK Löftan25:21+4:318:12
4Martin HjertbergHestra IF26:42+5:528:38
5Pär SvenssonVärend GN OL27:12+6:228:48
6Johannes AxelssonOK Norrvirdarna27:32+6:428:54
7Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK28:00+7:109:03
8Kristina HederskogJönköpings OK28:16+7:269:08
9Jonny JohanssonOK Njudung28:58+8:089:22
9Nils GustavssonLidköpings VSK28:58+8:089:22
11Josefin HanningOK Löftan29:43+8:539:37
12Kristin SchybergVäxjö OK29:46+8:569:37
13Martina LidénMarkbygdens OK29:47+8:579:38
14Tobias LidénMarkbygdens OK30:03+9:139:43
15Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb31:09+10:1910:04
16Benny MildGällstadbygdens SOK31:48+10:5810:17
17Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK32:01+11:1110:21
18Jan-Olof SvenssonBurseryds IF32:04+11:1410:22
19Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK32:13+11:2310:25
20Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering32:32+11:4210:31
21Carin RosénGustavsbergs OK32:50+12:0010:37
22Mats EricssonOK Skogshjortarna33:05+12:1510:42
23Magnus HerberthsonLinköpings OK33:06+12:1610:42
24Per PerssonFK Herkules33:19+12:2910:46
25Joanna MalmkvistSävedalens AIK33:31+12:4110:50
26Hanna BrusSnättringe SK33:32+12:4210:51
27Peter GrimbeckSävedalens AIK33:57+13:0710:59
28Pernilla AlexanderssonIF Rigor34:15+13:2511:05
29Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb34:17+13:2711:05
30Hans SvenssonOK Kullingshof34:36+13:4611:11 Ladda ner rutt i gpx-format
31Fabian EvertssonLessebo OK34:42+13:5211:13
32Fanny BrodinIstrums SK34:50+14:0011:16
33Göran MattssonSkåneslättens OL34:54+14:0411:17
34Elin PoschJönköpings OK34:55+14:0511:17
35Karl GustavssonOK Löftan35:04+14:1411:20
36Lovisa JohanssonKarlskrona SOK35:05+14:1511:21
37Calle Randåker BokedalSjövalla FK35:07+14:1711:21
38Jenny AnderssonÄtrans IF35:28+14:3811:28
38Ellen BörjessonKlubblös35:28+14:3811:28
40Jon ÅsanderKlubblös35:29+14:3911:28
41Johanna LiljaOK Denseln35:35+14:4511:30
42Anders AgnvallIK Uven35:40+14:5011:32
43Thomas ElofssonOK Njudung35:50+15:0011:35
44Emma BrundinMarkbygdens OK35:52+15:0211:36
45Liselotte JohanssonOK Löftan36:00+15:1011:39
46Edvin VensrydEslövs FK36:11+15:2111:42
47Stina AlbinssonBredaryds SOK36:25+15:3511:47
48Katarina GalleOK Enen36:41+15:5111:52
49Frida PerssonFK Herkules37:10+16:2012:01
50Lena OlssonKlubblös37:12+16:2212:02
50Niclas AhlanderOK Denseln37:12+16:2212:02
52Mats JohanssonIstrums SK37:22+16:3212:05
53Oskar SvarfvarSjövalla FK37:24+16:3412:06
54Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna37:35+16:4512:09
55Kristian ErikssonMarkbygdens OK37:39+16:4912:11
56Magdalena JohanssonHalmstad OK37:47+16:5712:13
57Per RogneIK Hakarpspojkarna37:56+17:0612:16
58Gunnar BejbomUddevalla OK37:57+17:0712:16
59Lars RibbholmOK Njudung38:02+17:1212:18
60Emma IsidorssonOK Vivill38:14+17:2412:22
61Agne GelotteTolered-Utby Ol-klubb38:19+17:2912:24
62Martin EnströmTrollhättans SOK38:30+17:4012:27
63Anne JohanssonKarlskrona SOK38:36+17:4612:29
64Anne NilsenÅs-NMBU Orientering38:39+17:4912:30
65Kurt JohanssonOK Gisle38:43+17:5312:31
66Caroline WestbomOK Österåker38:46+17:5612:32
67William BlomströmKlubblös38:54+18:0412:35
68Andreas PihlströmOK Landehof39:02+18:1212:37
68Simon GrahnIK Uven39:02+18:1212:37
70Lennart NybergFjärås AIK39:10+18:2012:40
71Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK39:24+18:3412:45
72Marie SigboHjärnarps OL39:30+18:4012:46
73Helena LindbergIFK Göteborg Orientering39:36+18:4612:48
74Bo MagnussonKFUM Örebro OK39:39+18:4912:49
75Maria AnderssonBredaryds SOK39:40+18:5012:50
76Jacob GrahnIK Uven39:48+18:5812:52
77Clas NorgrenGällstadbygdens SOK40:19+19:2913:02
78Hege Rytter JakobsenOK Moss40:25+19:3513:04
79Pär NorgrenGällstadbygdens SOK40:36+19:4613:08
79Sigrid VemdalMullsjö SOK40:36+19:4613:08
81Eirik TveitenOK Moss40:42+19:5213:10
82Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK40:51+20:0113:13
83Cecilia KarlssonGöteborgs SK40:52+20:0213:13
84Susanne AxelssonVaggeryds SOK41:05+20:1513:17
85Anna-Karin SärénHestra IF41:06+20:1613:18
86Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK41:31+20:4113:26
87Emelie RökenTäby OK41:33+20:4313:26
88Magnus AnderssonOK Denseln41:40+20:5013:29
89Björn EngelbrektssonHalmstad OK41:59+21:0913:35
90Jack SkrydstrupKolding OK42:21+21:3113:42
91Åsa SylvanVänersborgs SK42:45+21:5513:50
92Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK43:05+22:1513:56
93Petra JohanssonTrollhättans SOK43:09+22:1913:57
94Anders LundOK Skogshjortarna43:11+22:2113:58
95Karin ÅkermanVästerås SOK43:17+22:2714:00
96Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb43:48+22:5814:10
97Christer SamuelssonOK Löftan44:00+23:1014:14
98Karin KarlssonHalmstad OK44:11+23:2114:17
99Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb44:29+23:3914:23
100Nina BejbomUddevalla OK44:31+23:4114:24
101Thomas PalmqvistOK Tranan45:05+24:1514:35
102Reni ItenOLC Winterthur45:11+24:2114:37
103Camilla BjörklundSjövalla FK45:13+24:2314:37
104Kuno RasmussenBallerup OK45:23+24:3314:41
105Lars LorénOK Frisene45:42+24:5214:47
106Per-Erik OlssonKlubblös45:48+24:5814:49
107Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:55+25:0514:51
108Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK46:10+25:2014:56
109Thomas VinbladLunds OK46:18+25:2814:59
110Fredrik OlinderssonFK Friskus-Varberg46:22+25:3215:00
111Pertti HeedOK Orinto46:39+25:4915:05
112Josefin CedergrenAvesta OK47:02+26:1215:13
113Charlie FhermHästveda OK47:48+26:5815:28
114Anna GrahnIK Uven47:49+26:5915:28
115Ronny FhermHästveda OK47:51+27:0115:29
116Karin WahlgrenSjövalla FK48:54+28:0415:49
117Leila LjunggrenMarkbygdens OK49:12+28:2215:55
118Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb49:17+28:2715:56
119Anna ArvidssonSjövalla FK49:21+28:3115:58
120Annica MagnussonKFUM Örebro OK50:01+29:1116:11
121Anna-Karin LövgrenAvesta OK50:09+29:1916:13
122Elisabet HemlinIK Uven50:21+29:3116:17
123Christer LindOK Lindéna50:57+30:0716:29
124Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK51:05+30:1516:31
125Madeleine CasselIFK Lidingö SOK51:16+30:2616:35
126Renita PåsseIF Hagen51:56+31:0616:48
127Roland LagessonOK Löftan52:12+31:2216:53
128Jonas HultinOK Löftan52:15+31:2516:54
129Mona RosbergÖrkelljunga FK52:35+31:4517:01
130Anders SwedinLidköpings VSK52:57+32:0717:08
131Nina DjerfLerums SOK53:04+32:1417:10
132Hans AnderssonIK Gandvik53:31+32:4117:19
133Dan LundstedtSjövalla FK53:54+33:0417:26
134Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb54:32+33:4217:38
135Sofia BrockmarkMölndal Outdoor IF54:42+33:5217:42
136Lars ErikssonMarkbygdens OK55:03+34:1317:48
137Evamarie LundahlIF Hagen55:30+34:4017:57
138Christina EvertssonLessebo OK55:58+35:0818:06
139Lisbeth LindqvistOK Löftan57:29+36:3918:36
140Gunnel BörjessonBredaryds SOK58:17+37:2718:51
141Mikael WardOK Vivill58:27+37:3718:54
142Gustaf SchejaFrosta OK58:41+37:5118:59
143Lovisa NordSol Tranås59:24+38:3419:13
144Malin GustafssonOK Milan59:35+38:4519:16
145Helen NilssonSimlångsdalens IF59:47+38:5719:20
146Annika IsidorssonOK Vivill1:00:27+39:3719:33
147Anders NilssonHässleholms OK1:00:40+39:5019:37
148Lars LarssonSjövalla FK1:01:02+40:1219:45
149Adam OdénFjärås AIK1:01:05+40:1519:46
150Ann RasmussenSøllerød OK1:01:10+40:2019:47
151Åsa GrenaboHjobygdens OK1:02:21+41:3120:10
152Göran LefflerLerums SOK1:04:26+43:3620:51
153Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:04:48+43:5820:58
154Bettina Katy AndersenSøllerød OK1:05:11+44:2121:05
155Karin ThörnbladOK Flundrehof1:05:51+45:0121:18
156Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:06:03+45:1321:22
157Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:09:11+48:2122:23
158Susanne AndreassonGöteborgs SK1:09:16+48:2622:24
159Barbro JohanssonSjövalla FK1:09:34+48:4422:30
160Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:10:14+49:2422:43
161Lotta KihlbergHalmstad OK1:10:55+50:0522:57
162Niclas PetterssonOK Reftele1:11:08+50:1823:01
163Olof AnderssonIF Rigor1:12:17+51:2723:23
164Jan RosénIK Ymer1:14:50+54:0024:13
165Claus MikkelsenHerlufsholm OK1:17:58+57:0825:13
166Jörgen HallbergIK Ymer1:20:53+1:00:0326:10
Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OLej godkänd
Kristoffer LindFK Herkulesej godkänd
Anneli ChristieSnättringe SKej start

Öppen 8

4 300 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK30:277:04
2Andreas SamuelssonOK Vivill30:59+0:327:12
3Magnus JohanssonOK Löftan31:19+0:527:16
4Daniel EvaldssonVäxjö OK32:20+1:537:31
5Elias ThörnbladTrollhättans SOK32:33+2:067:34
6Filip BengtssonOK Lindéna32:45+2:187:36
7Rasmus LeoVäxjö OK32:51+2:247:38
8Stefan GraadIF Rigor32:59+2:327:40
9Kenth VenöstrandOK Nackhe33:50+3:237:52
10Lars LorénOK Frisene34:15+3:487:57
11Erik TholénOK Skogshjortarna34:30+4:038:01
12Tobias JohanssonOK Löftan34:49+4:228:05
13Anders AhlOK Norrvirdarna34:51+4:248:06
14Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK35:16+4:498:12
15Christin BorgKlubblös35:23+4:568:13
16Mats BrorssonTockarps IK36:16+5:498:26
17Jesper LindströmIF Hagen36:35+6:088:30
18Frans SvenssonFK Finn37:04+6:378:37
19Tobias AnderssonGöteborgs SK37:22+6:558:41
20Lovisa WeidenSkåneslättens OL37:26+6:598:42