Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO-träning Snöfritt Slätthult

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO-träning Snöfritt Slätthult
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 10 april 2018

Långa blå

6 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK43:556:41
2Simon AnderssonOK Kullingshof45:11+1:166:53
3Eskil TryggöTrollhättans SOK49:31+5:367:32
4Martin SchagerlindTrollhättans SOK52:11+8:167:57
5Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOK54:32+10:378:18
6Joar TryggöTrollhättans SOK54:37+10:428:19
7Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK54:46+10:518:20
8Eric BerlinTrollhättans SOK57:17+13:228:43
9Tobias MattssonTrollhättans SOK59:33+15:389:04
10David AlménTrollhättans SOK1:09:36+25:4110:36
11Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK1:13:54+29:5911:15
Arvid BjörkTrollhättans SOKutgått

Mellan blå

5 080 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper StenströmVänersborgs SK37:447:25
2Jenny NymanVänersborgs SK38:02+0:187:29
3Magnus VedinTrollhättans SOK40:51+3:078:02
4Janne MattssonTrollhättans SOK41:32+3:488:10
5Olle MelénTrollhättans SOK42:42+4:588:24
6Emelie SvalinVänersborgs SK43:08+5:248:29
7Nils-Olof LarssonVänersborgs SK43:55+6:118:38
8Anders AxelssonOK Skogsvargarna44:06+6:228:40
8Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK44:06+6:228:40
10Arne NåboTrollhättans SOK44:20+6:368:43
11Johan ErikssonOK Skogsvargarna44:36+6:528:46
12Jörgen HallénTrollhättans SOK44:38+6:548:47
13Moa ErikssonTrollhättans SOK46:11+8:279:05
14Hans KööhlerTrollhättans SOK46:41+8:579:11
15Amanda HallénTrollhättans SOK47:32+9:489:21
16Leif LöfTrollhättans SOK47:33+9:499:21
17Håkan LarssonLjungskile FK47:43+9:599:23
18Peter LarssonTrollhättans SOK50:19+12:359:54
19Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK50:43+12:599:59
20Ronja AnderssonTrollhättans SOK52:12+14:2810:16
21Katarina EnbomVänersborgs SK53:31+15:4710:32
22Kristina ÅhlundVänersborgs SK53:54+16:1010:36
23Gunilla EdgrenTrollhättans SOK55:44+18:0010:58
24Karin LaurellOK Flundrehof56:41+18:5711:09
25Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:01:17+23:3312:03
26Björn Hallqvist PalmestålOK Skogsvargarna1:04:02+26:1812:36
27Lena AnderssonTrollhättans SOK1:10:01+32:1713:46
Peter StrömdahlOK Skogsvargarnaej start

Kort Orange

3 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo AnderssonTrollhättans SOK30:479:35
2Edvin OckbornTrollhättans SOK32:18+1:3110:03
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK37:38+6:5111:43
4Valter DecorteTrollhättans SOK43:07+12:2013:25
5Linn EnbomVänersborgs SK47:24+16:3714:45
6Okänd PersonEj klubbansluten49:31+18:4415:25
7Eva BäcklundTrollhättans SOK52:07+21:2016:14
8Berkley StaggOK Skogsvargarna53:11+22:2416:34
9Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna53:58+23:1116:48

Kort Gul

2 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK25:369:18
2Johannes AnderssonVänersborgs SK29:19+3:4310:39
3Ida AnderssonVänersborgs SK30:17+4:4111:00
4Gabriel HogedalVänersborgs SK31:49+6:1311:34
5Malte AnderssonTrollhättans SOK42:08+16:3215:19
6Axel TenggrenOK Skogsvargarna57:35+31:5920:56
7Kasper PalmestålOK Skogsvargarna1:02:32+36:5622:44
8Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarna1:40:32+1:14:5636:33
Sara AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Oskar GustafssonTrollhättans SOKej godkänd
Olivia GustafssonTrollhättans SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser