Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 2
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

D14

2 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK23:037:55
2Hanna StalebrantGamleby OK26:29+3:269:06
3Tuva ÖstangårdGamleby OK29:08+6:0510:00
4Meja BergerAnkarsrums OK33:12+10:0911:24
5Anja SvenssonGamleby OK37:19+14:1612:49
Hanna ÖbergGamleby OKej godkänd

H14

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sylvester RydénGamleby OK42:5621:21
Ruben LlanitaGamleby OKej start

D12

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra StalebrantGamleby OK21:448:27
2Alice DegermanGamleby OK22:44+1:008:50
3Agnes OlovssonGamleby OK36:39+14:5514:15
4Märta HolmgrenGamleby OK45:18+23:3417:37

H12

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK17:276:47
2Emil NilssonGamleby OK19:14+1:477:29
3Eric LiljedahlVästerviks OK22:39+5:128:48
4Emil JohanssonGamleby OK26:33+9:0610:19
5Vidar PihlGamleby OK27:41+10:1410:46

D10

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja GlingeAnkarsrums OK22:5410:07
2Sigrid HolmgrenGamleby OK27:00+4:0611:56

H10

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HertzogGamleby OK15:386:55
2Oscar ÖstervallVästerviks OK18:56+3:188:22
3Casper BjörklundGamleby OK19:17+3:398:31
4Arvid StarkVästerviks OK22:13+6:359:49
5David MatanovicVästerviks OK23:06+7:2810:13

Inskolning

2 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Alvin BjörklundGamleby OKfullföljt
Alvar HertzogGamleby OKfullföljt
Alice MatanovicVästerviks OKfullföljt
Emil NordqvistVästerviks OKfullföljt
Liam PetterssonGamleby OKfullföljt
Signe PihlGamleby OKfullföljt
Erin StolthVästerviks OKfullföljt
Molly ValleriusGamleby OKfullföljt
Theo ZaninottiGamleby OKfullföljt

Korta

2 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SvenssonGamleby OK21:188:41
2Christophe ZaninottiGamleby OK26:10+4:5210:40
3Christer PihlGamleby OK26:46+5:2810:55
4Cathrine BergerAnkarsrums OK33:34+12:1613:42
5Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK35:03+13:4514:18
6Karin HolmgrenGamleby OK35:16+13:5814:23
7Eva DegermanGamleby OK36:41+15:2314:58
8Lars HolmgrenGamleby OK37:09+15:5115:09
9Ann SamuelssonAnkarsrums OK37:42+16:2415:23
10Annika SöderholmAnkarsrums OK37:47+16:2915:25
11Hans StodellGamleby OK38:40+17:2215:46
12Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK52:35+31:1721:27
13Britt JohanssonAnkarsrums OK52:40+31:2221:29

Mellan

4 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth GranqvistVästerviks OK36:549:09
2Mathias NilssonGamleby OK40:42+3:4810:05
3Jonathan KarlssonVästerviks OK42:13+5:1910:28
4Karl-Johan RydbergGamleby OK47:17+10:2311:43
5Johan StarkVästerviks OK48:36+11:4212:03
6Malin BrinkemoHJS-Vansbro OK49:05+12:1112:10
7Emil StrömbäckAnkarsrums OK49:09+12:1512:11
8Ingrid JohanssonGamleby OK49:48+12:5412:21
9Susanne GranGamleby OK50:24+13:3012:30
10Lena PerssonGamleby OK50:42+13:4812:34
11Kjell JohanssonAnkarsrums OK50:59+14:0512:39
12Andreas BjörklundGamleby OK52:03+15:0912:54
13Pia ÖstangårdGamleby OK53:18+16:2413:13
14Jan JohanssonGamleby OK56:39+19:4514:03
15Conny KarlssonVästerviks OK57:39+20:4514:18
16Yvonne JohanssonGamleby OK1:08:30+31:3616:59
17Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:19:49+42:5519:48
Linus RydbergGamleby OKej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Kenth CarlssonVästerviks OKutgått

Långa

5 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin JakobssonGamleby OK40:147:40
2Petter ValleriusGamleby OK43:49+3:358:21
3Anna JohanssonAnkarsrums OK49:35+9:219:27
4Andreas JohanssonAnkarsrums OK51:13+10:599:46
5Richard OlovssonGamleby OK52:58+12:4410:06
6Christer ÖbergGamleby OK59:56+19:4211:26
7Hans SöderbergGamleby OK1:03:07+22:5312:02
8Ingemar PerssonGamleby OK1:16:05+35:5114:31
Nicklas EnlundGamleby OKej godkänd

Nybörjare

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora StarkVästerviks OK18:448:17
2Carolina LiljedahlVästerviks OK25:57+7:1311:28
3Majken HamstedtAnkarsrums OK26:58+8:1411:55
4Anette JohanssonAnkarsrums OK36:25+17:4116:06

HD 16

3 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron ÖstangårdGamleby OK27:147:01
2Fabian ValleriusGamleby OK27:57+0:437:12
3Isak LiljeholmGamleby OK35:13+7:599:04
4Hannes DegermanGamleby OK45:58+18:4411:50
5Ellen OlovssonGamleby OK59:29+32:1515:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser