Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Målilla OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Målilla OK
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: söndag 25 augusti 2019

D21

7 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor TjernlundOK Tisaren1:06:038:55
2Louise LundgrenVäxjö OK1:09:09+3:069:20
3Cecilia BerganderEksjö SOK1:23:11+17:0811:14
4Moa SvenssonNässjö OK1:27:32+21:2911:49
5Anna JohanssonAnkarsrums OK1:34:16+28:1312:44
Gabriella S BerganderEksjö SOKej godkänd
Camilla MatanovicVästerviks OKutgått

H21

9 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonOK Orion1:01:006:29
2Martin HederskogKalmar OK1:12:48+11:487:44
3Lukas LundgrenVäxjö OK1:13:38+12:387:50
4Måns SandgrenOK Orion1:14:30+13:307:55
5Pontus PeterssonOK Orion1:17:53+16:538:17
6Mattias KarlssonVäxjö OK1:19:39+18:398:28
7Viktor AntonssonEksjö SOK1:24:33+23:338:59
8Simon NilssonEksjö SOK1:28:08+27:089:22
9Anders YngveIK Hakarpspojkarna1:43:48+42:4811:02
Henrik EklundVäxjö OKej godkänd
Viktor TovessonOK Orionutgått
Erik LennartssonSOK Viljanutgått

D21 Kort

4 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma OlssonTorsås OK1:31:5218:44

H21 Kort

7 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern1:23:3910:43
2Johan NilssonHultsfreds OK1:35:25+11:4612:13
3Oskar HektorLinköpings OK1:52:15+28:3614:23

D20

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:03:2110:33
2Lovisa BlomgrenEksjö SOK1:08:16+4:5511:22

H20

7 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav OlssonOK Orion59:248:01
2Simon FogelströmTorsås OK1:07:39+8:159:08
3Isak OlssonOK Orion1:13:42+14:189:57

D18

5 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenVäxjö OK51:459:45
2Emma ErikssonEksjö SOK57:26+5:4110:50
3Lisa OlssonTorsås OK1:05:08+13:2312:17
4Maja PorleVäxjö OK1:05:50+14:0512:25
5Elin RindstigSOK Viljan1:06:29+14:4412:32
6Wilma BerganderEksjö SOK1:09:33+17:4813:07
Tuva LövdahlSOK Viljanej start

H18

7 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LundbergOK Bävern59:438:31
2Mattis PerssonEksjö SOK59:49+0:068:32
3Anton GunnarssonBredaryds SOK1:01:34+1:518:47
4Albin TollOK Njudung1:05:42+5:599:23
5Aron ÖstangårdGamleby OK1:05:46+6:039:23
6Hugo JakobssonEksjö SOK1:09:30+9:479:55
David NeroNässjö OKej godkänd
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKej start

D16

5 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna41:318:18
2Hanna ÖbergGamleby OK49:23+7:529:52
3Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna52:40+11:0910:32
4Thea BökmanHelsingborgs SOK54:46+13:1510:57
5Tove ValleriusGamleby OK55:35+14:0411:07
6Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna57:37+16:0611:31
7Martina NiklassonVäxjö OK1:00:08+18:3712:01
8Tilda HagelbergEksjö SOK1:01:19+19:4812:15
9Stella RangertIK Hakarpspojkarna1:04:25+22:5412:53
10Maja LindénVäxjö OK1:06:20+24:4913:16
11Ella PerssonEksjö SOK1:06:30+24:5913:18
12Emma RindstigSOK Viljan1:14:17+32:4614:51
13Filippa SöderbergKalmar OK1:17:23+35:5215:28
14Vendela SturekSOK Viljan1:18:34+37:0315:42
15Mira EnellVäxjö OK1:28:17+46:4617:39
16Ellen OlovssonGamleby OK1:31:15+49:4418:15
Thea Nordin AbajiEksjö SOKej godkänd
Stina LindSOK Viljanej godkänd
Linnea SkobeKalmar OKej godkänd
Meja BergerAnkarsrums OKutgått
Enni LindskogOK Älmeej start

H16

5 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna36:076:56
2Noel BraunVäxjö OK36:23+0:166:59
3Hugo UnossonKalmar OK38:51+2:447:28
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:11+4:047:43
5Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna43:38+7:318:23
6Theo LövdahlSOK Viljan43:41+7:348:24
7Axel EvebornSOK Viljan43:53+7:468:26
8Filip BrolingBredaryds SOK47:00+10:539:02
9Oscar HultgrenOK Njudung47:58+11:519:13
10Erik LingIK Hakarpspojkarna52:26+16:1910:05
11Markus LjungqvistKexholms SK58:40+22:3311:16
12Alexander GustafssonOK Njudung59:45+23:3811:29
13Ville LundgrenKalmar OK1:02:47+26:4012:04
14Gustav EvebornSOK Viljan1:03:13+27:0612:09
15Niklas HillströmVimmerby OK1:04:33+28:2612:24
16Olle ErlandssonSOK Viljan1:10:53+34:4613:37
17Gustaf JohanssonOK Njudung1:17:38+41:3114:55
18Johan HanssonSOK Viljan1:29:34+53:2717:13
Lukas HagbergKalmar OKej godkänd
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Hugo EricssonVäxjö OKej start

D14

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK30:007:53
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna33:04+3:048:42
3Alva HagelbergEksjö SOK34:55+4:559:11
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna36:52+6:529:42
5Felicia GustafssonOK Njudung38:51+8:5110:13
6Anja SvenssonGamleby OK39:53+9:5310:29
7Hilda PeterssonVäxjö OK39:58+9:5810:31
8Filippa BraunVäxjö OK41:17+11:1710:51
9Tilda SundkvistOK Gränsen41:51+11:5111:00
10Lovisa KroksmyrVäxjö OK43:42+13:4211:30
11Frida LindénEksjö SOK44:29+14:2911:42
12Wilma KroksmyrVäxjö OK45:08+15:0811:52
13Elvira SkobeKalmar OK46:54+16:5412:20
14Linn BjörneldKalmar OK51:07+21:0713:27
15Linda SahlinNässjö OK53:37+23:3714:06
16Tyra StalebrantGamleby OK54:04+24:0414:13
17Julia AbajiEksjö SOK55:25+25:2514:35
18Alice HallOK Bävern57:53+27:5315:13
19Vega EnellVäxjö OK1:04:20+34:2016:55
Evanna JohanssonOK Njudungej start
Klara HultbergSOK Viljanej start
Ebba UlvagårdenVäxjö OKej start

H14

3 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK27:106:57
2Filip GummessonNybro OK30:48+3:387:53
3Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna32:17+5:078:16
4Carl ÖbergGamleby OK32:32+5:228:20
5Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna35:53+8:439:12
6Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK35:59+8:499:13
7Emil KreutnerSOK Viljan36:54+9:449:27
8Isac ElingforsVäxjö OK38:56+11:469:58
9Viktor ArgusKalmar OK41:16+14:0610:34
10Alfred TyrbergSOK Viljan41:34+14:2410:39
11Wilhelm KarmetunOK Njudung42:42+15:3210:56
12Walter LöfqvistSOK Viljan48:47+21:3712:30
13Valter RoothVäxjö OK52:33+25:2313:28
14Viggo WulffOK Gränsen59:56+32:4615:22
15Ruben QwickEksjö SOK1:19:48+52:3820:27
16Simon WaxegårdTorsås OK1:21:11+54:0120:48
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Olof GlatzKalmar OKutgått
Linus HanssonSOK Viljanej start
Matti JohanssonOK Njudungej start

D12

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna22:037:06
2Frida AhlOK Norrvirdarna22:29+0:267:15
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK24:42+2:397:58
4Amanda GustavssonVäxjö OK25:56+3:538:21
5Miranda NiklassonVäxjö OK26:38+4:358:35
6Hilda LindénVäxjö OK28:15+6:129:06
7Elsa HallOK Bävern28:28+6:259:10
8Emilia JakobssonNybro OK28:32+6:299:12
9Ida AxelssonSOK Viljan30:48+8:459:56
10Agnes ErlandssonVimmerby OK34:29+12:2611:07
11Agnes OlovssonGamleby OK34:35+12:3211:09
12Emma LindénEksjö SOK34:37+12:3411:10
13Siri RehnGränna-Bygdens OK35:22+13:1911:24
14Stina SvenssonVimmerby OK36:06+14:0311:38
15Alva JohanssonMålilla OK39:41+17:3812:48
16Matilda BjörneldKalmar OK42:46+20:4313:47
17Tindra DavidssonOK Bävern44:48+22:4514:27

H12

3 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna19:255:42
2Alvin LundgrenVäxjö OK21:13+1:486:14
3Rasmus SternerOK Gränsen22:58+3:336:45
4Måns SandahlIK Hakarpspojkarna24:24+4:597:10
5Vilgot TyrbergSOK Viljan25:03+5:387:22
6Elliott RehnGränna-Bygdens OK25:20+5:557:27
7Arvid StarkVästerviks OK26:34+7:097:48
8Vidar PihlGamleby OK28:18+8:538:19
9Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna28:19+8:548:19
10Johan GlatzKalmar OK28:46+9:218:27
11Elias HedHultsfreds OK29:54+10:298:47
12Felix SvenssonJönköpings OK30:34+11:098:59
13Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna31:34+12:099:17
14Gustaf KarlssonOK Njudung33:02+13:379:42
15Axel ErikssonKexholms SK33:03+13:389:43
16Pelle JakobssonEksjö SOK33:27+14:029:50
17Noa SnickarsVimmerby OK33:44+14:199:55
18Casper BjörklundGamleby OK34:33+15:0810:09
19Gustav JohnssonTorsås OK1:12:22+52:5721:17
Anton FaxénVäxjö OKej start
Ville LindskogOK Älmeej start

D12 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hanna AxelssonMålilla OKutgått

D10

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma TräffMålilla OK28:359:51
2Elsa PeterssonVäxjö OK28:53+0:189:57
3Ester LöfqvistSOK Viljan29:04+0:2910:01
4Signe PihlGamleby OK32:28+3:5311:11
5Emmy ArgusKalmar OK32:37+4:0211:14
6Molly ValleriusGamleby OK38:40+10:0513:20
7Felicia SvenssonJönköpings OK39:04+10:2913:28
8Ellen HedHultsfreds OK39:33+10:5813:38
9Ida HanssonSOK Viljan39:49+11:1413:43
10Maja GlingeAnkarsrums OK47:24+18:4916:20

H10

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KarlssonOK Njudung19:426:34
2Linus LindénVäxjö OK19:51+0:096:37
3Joar AnderssonVäxjö OK20:28+0:466:49
4Arvid GustavssonVäxjö OK22:34+2:527:31
5Erik AhlOK Norrvirdarna23:43+4:017:54
6Theo ZaninottiGamleby OK23:44+4:027:54
7Vilmer HagelbergEksjö SOK24:13+4:318:04
8Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna25:40+5:588:33
9David MatanovicVästerviks OK33:31+13:4911:10

D40

5 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna49:499:23
2Lena JakobssonNybro OK1:00:00+10:1111:19
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK1:00:09+10:2011:20
4Eva GustafssonVäxjö OK1:06:29+16:4012:32
5Linda NordinEksjö SOK1:08:26+18:3712:54
6Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:09:03+19:1413:01
7Jennie GustavssonVäxjö OK1:19:03+29:1414:54
8Maria BraunVäxjö OK1:19:55+30:0615:04
Cecilia KarmetunOK Njudungutgått

H40

7 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik RosénJönköpings OK58:517:57
2Albin AnderssonVäxjö OK1:09:16+10:259:21
3Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:13:24+14:339:55
4Mikael GummessonNybro OK1:13:55+15:049:59
5Henrik KroksmyrVäxjö OK1:16:11+17:2010:17
6Magnus NilssonEksjö SOK1:21:45+22:5411:02
7Magnus ArgusKalmar OK1:29:43+30:5212:07
8Jonas HåkanssonEksjö SOK1:31:29+32:3812:21
9Per RoothVäxjö OK1:38:24+39:3313:17
10Johan StarkVästerviks OK1:43:32+44:4113:59
Johan TibbelinVimmerby OKej godkänd
Måns FaxénVäxjö OKej start

D45

4 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna53:0610:50
2Maria Rosén ThelinJönköpings OK56:52+3:4611:36
3Marina JohanssonOK Njudung59:43+6:3712:11
4Magdalena JonssonNybro OK1:00:15+7:0912:17
5Anna SvenssonSOK Viljan1:00:57+7:5112:26
6Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:02:26+9:2012:44
7Maria SundbergOK Njudung1:04:55+11:4913:14
8Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:16:17+23:1115:34
9Anna KullbergBjörkfors GOIF1:21:31+28:2516:38
10Catrine OlssonTorsås OK1:24:15+31:0917:11
Anneli ArvidssonVimmerby OKej godkänd

H45

7 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna56:438:06
2Peter TudénIK Hakarpspojkarna59:18+2:358:28
3Yuri OmelchenkoOK Orion1:02:00+5:178:51
4Fredrik SvenssonJönköpings OK1:03:49+7:069:07
5Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:05:50+9:079:24
6Tony LövdahlSOK Viljan1:08:19+11:369:45
7Anders AhlOK Norrvirdarna1:08:21+11:389:45
8Anders PeterssonOK Njudung1:08:45+12:029:49
9Per ErlandssonVimmerby OK1:11:04+14:2110:09
10Peter BraunVäxjö OK1:13:14+16:3110:27
11Olle BjörneldKalmar OK1:13:48+17:0510:32
12Viktor SkobeKalmar OK1:14:10+17:2710:35
13Andreas UlvagårdenVäxjö OK1:14:29+17:4610:38
14Kjell SvenssonStjärnorps SK1:14:46+18:0310:40
15Tobias BorgerKalmar OK1:17:59+21:1611:08
16Magnus OlssonTorsås OK1:19:14+22:3111:19
17Joakim KarmetunOK Njudung1:22:25+25:4211:46
18Magnus EricssonVäxjö OK1:25:40+28:5712:14
19Christer ÖbergGamleby OK1:26:09+29:2612:18
20Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:26:15+29:3212:19
21Niclas HörnquistAnderstorps OK1:29:27+32:4412:46
22Anders MårtenssonKalmar OK1:31:53+35:1013:07
23Richard OlovssonGamleby OK1:32:32+35:4913:13
24Patrik ArvidssonVimmerby OK1:36:01+39:1813:43
25Mikael M KarlssonOK Bävern1:43:17+46:3414:45
26Fredrik AugustssonOK Bävern1:45:42+48:5915:06
27Henrik PeterssonNybro OK1:55:43+59:0016:31
Michael AdamssonNybro OKej start
Magnus ClaessonJönköpings OKej start
Jon LindskogOK Älmeej start

D50

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna39:209:35
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna43:35+4:1510:37
3Anna EkbringKexholms SK46:36+7:1611:21
4Annika EricssonVäxjö OK48:39+9:1911:51
5Lotta SundbladEksjö SOK52:12+12:5212:43
6Karin ÖhlinSOK Aneby57:55+18:3514:07
7Anna RosénOK Njudung1:00:02+20:4214:38
8Anna NyqvistKalmar OK1:00:36+21:1614:46 Ladda ner rutt i gpx-format
9Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:11:44+32:2417:29
10Caroline LiljebjörnNybro OK1:15:29+36:0918:24
11Sara HektorJärla Orientering1:21:41+42:2119:55

H50

6 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna52:248:11
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna54:04+1:408:26
3Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna54:50+2:268:34
4Tomas KarlssonKexholms SK1:03:15+10:519:52
5Mats LjungqvistKexholms SK1:04:30+12:0610:04
6Daniel OlmIF Thor1:06:58+14:3410:27
7Jonas PerssonTorsås OK1:07:46+15:2210:35
8Anders NilssonVimmerby OK1:09:17+16:5310:49
9Johan HanssonJönköpings OK1:09:19+16:5510:49
10Patrik RosénVäxjö OK1:11:17+18:5311:08
11Per FranssonOK Njudung1:11:46+19:2211:12
12Dennis TollOK Njudung1:12:12+19:4811:16
13Björn KarlssonKexholms SK1:27:27+35:0313:39
14Johan EvebornSOK Viljan1:32:50+40:2614:30
15Jimmy NicklassonKexholms SK1:43:16+50:5216:08
16Åke WijkmarkIF Hagen1:43:51+51:2716:13
17Magnus NilssonTorsås OK2:12:00+1:19:3620:37
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mikael WahlbomOK Orionutgått
Lars NordgrenEksjö SOKej start

D55

4 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:03:1414:42
2Mariann JohanssonKexholms SK1:07:25+4:1115:40
3Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:10:14+7:0016:20
4Eva EklundVäxjö OK1:15:10+11:5617:28
5Kristina JohanssonKalmar OK1:15:39+12:2517:35
6Pia LundbergOK Bävern1:19:30+16:1618:29
7Eva TollsternVäxjö AIS1:34:27+31:1321:57

H55

6 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Glen HåkanssonVäxjö OK55:039:10
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb55:28+0:259:14
3Mats SöderbergKalmar OK56:31+1:289:25
4Ove LernåKalmar OK59:06+4:039:51
5Bengt AnderssonTenhults SOK59:15+4:129:52
6Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:10:24+15:2111:44
7Magnus PorleVäxjö OK1:11:19+16:1611:53
8Stefan UnossonKalmar OK1:18:24+23:2113:04
9Stefan NormanKalmar OK1:45:53+50:5017:38
Magnus HektorJärla Orienteringej godkänd
Anders GranqvistVärend GN OLej start

D60

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta OlivestamVimmerby OK48:2113:04
2Monica HenrikssonEksjö SOK53:17+4:5614:24
3Marianne RosgrenOK Njudung1:05:01+16:4017:34
Berit RuneforsVäxjö OKej godkänd
Bente KällVäxjö OKutgått

H60

5 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF1:00:0911:20
2Evert JohanssonOK Bävern1:00:26+0:1711:24
3Stefan OlhedenSOK Viljan1:03:37+3:2812:00
4Harald MagnussonOK Bävern1:05:22+5:1312:20
5Ingemar MånssonRonneby OK1:09:18+9:0913:04
6Jan KarlssonVäxjö OK1:09:21+9:1213:05
7Torbjörn FalkVimmerby OK1:12:52+12:4313:44
8Bo SalomonsonKalmar OK1:19:43+19:3415:02
9Torbjörn SandebäckÅlems OK1:32:23+32:1417:25
10Lars EklundVäxjö OK1:44:47+44:3819:46
Bo PeterssonLessebo OKej godkänd

D65

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK50:2313:37
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK58:11+7:4815:43
3Gunilla PetterssonVästerviks OK1:07:17+16:5418:11
Ann-Helen LinnersjöOK Orionutgått

H65

4 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK45:069:12
2Lennart KalénSOK Viljan49:23+4:1710:04
3Kjell NeroNässjö OK52:10+7:0410:38
3Göran SvensonSOK Viljan52:10+7:0410:38
5Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK54:47+9:4111:10
6Ulric SvenssonVimmerby OK57:26+12:2011:43
7Kalle LindqvistVäxjö OK1:05:14+20:0813:18
8Jan DanielssonKalmar OK1:07:55+22:4913:51
9Stellan HäggbrinkBerga SOK1:08:37+23:3114:00
10Bertil KalénSOK Viljan1:10:51+25:4514:27
11Ingemar PerssonGamleby OK1:19:35+34:2916:14
Ulf SvenssonOK Njudungej godkänd
Anders JohanssonSol Tranåsej start

D70

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung40:0416:01
2Ann-Mari PerssonVäxjö OK46:13+6:0918:29
3Britt-Mari KarlssonVäxjö OK46:20+6:1618:32
4Britt-Marie BjörklundVästerviks OK48:50+8:4619:32
5Marie-Louise KarlssonNybro OK49:03+8:5919:37
6Ros-Mari KarlssonNybro OK53:28+13:2421:23
7Solbritt GustafssonOK Virdarna1:02:31+22:2725:00
8Gunilla SävenstrandHultsfreds OK1:04:05+24:0125:38
9Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:04:16+24:1225:42
10Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:06:35+26:3126:38
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej godkänd

H70

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen39:419:55
2Hans SvensonSOK Viljan46:26+6:4511:36
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK51:37+11:5612:54
4Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan54:43+15:0213:40
5Stefan G LarssonOK Njudung56:02+16:2114:00
6Lars-Åke ÅbergKalmar OK57:46+18:0514:26
7Lennart BohmanKarlskrona SOK59:20+19:3914:50
8Roland NilssonSOK Viljan1:02:06+22:2515:31
9Lennart AnderssonOK Orion1:03:36+23:5515:54
10Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL1:06:04+26:2316:31
11Karl-Erik PetterssonSOK Viljan1:07:26+27:4516:51
12Åke BorgerAnkarsrums OK1:15:38+35:5718:54
Kenneth LindblomVäxjö OKej godkänd
Lars LångVimmerby OKutgått

D75

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin GunnarssonNässjö OK41:3716:38
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK44:52+3:1517:56
3Barbro NilssonAlvesta SOK46:49+5:1218:43
4GunBritt SvenssonVästerviks OK53:54+12:1721:33
5Berit ByströmOK Virdarna56:44+15:0722:41
6Ulla NilssonSOK Viljan1:05:26+23:4926:10
7Eva BergstrandVärend GN OL1:12:58+31:2129:11
Harriet KarlssonTorsås OKutgått

H75

3 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LinnersjöOK Orion47:3612:51
2Anders BuhréNybro OK50:29+2:5313:38
3Arne SvenssonOK Njudung51:02+3:2613:47
4Ingemar AnderssonOK Orion52:35+4:5914:12
5Lennart PetterssonBjörkfors GOIF52:54+5:1814:17
6Lennart SturessonVästerviks OK58:31+10:5515:48
7Leif LindströmNybro OK58:47+11:1115:53
7Allan OlovssonOK Njudung58:47+11:1115:53
9Arne LarsenVästerviks OK59:10+11:3415:59
10Hans-Åke ChristianssonGamleby OK1:06:08+18:3217:52
11Erling EkelöfVärend GN OL1:08:50+21:1418:36
12Torgny JonssonVäxjö AIS1:16:20+28:4420:37
13Åke BjörklundVästerviks OK1:20:52+33:1621:51
14Stig KarlssonLessebo OK1:22:21+34:4522:15
15Rune GunnarssonNässjö OK1:29:33+41:5724:12
16Stig JonssonBjörkfors GOIF1:32:32+44:5625:00
17John-Erik BergstrandVärend GN OL1:39:52+52:1626:59
Gerth SällströmLessebo OKej godkänd
Stig KarlssonTorsås OKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKutgått
Åke EckerbomIFK Sävsjöej start
Lars JohanssonÅlems OKej start

D80

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila MalmqvistVäxjö OK1:26:4533:21
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergutgått

H80

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt BergstrandLessebo OK40:4916:19
2Bernt KarlssonOK Bävern47:20+6:3118:56
3Rolf JonssonNybro OK50:18+9:2920:07
4Werner TörnblomVäxjö OK50:58+10:0920:23
5Gillis AlmVäxjö OK1:02:50+22:0125:08
6Göran KarlssonOK Bävern1:04:36+23:4725:50
7Heino OtsKalmar OK1:32:00+51:1136:48
Bertil StåhlKalmar OKej start
Johan JanssonVäxjö OKej start
Sivert AxelssonKalmar OKej start

H85

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HåkanssonSOK Viljan50:0119:14
2Lars-erik MalmqvistVäxjö OK1:11:13+21:1227:23
3Henry GustafssonÅlems OK1:24:52+34:5132:38

Inskolning

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sigge BerganderEksjö SOKfullföljt
Anton HagströmMålilla OKfullföljt
Vilma JosefsonEksjö SOKfullföljt
Maximilian KarlssonMålilla OKfullföljt
Isak LövgrenSOK Viljanfullföljt
Erik SigvardssonMålilla OKfullföljt
Axel TräffMålilla OKfullföljt
Alice MatanovicVästerviks OKej start

U1

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns PerssonEksjö SOK18:006:55
2Joel KarlssonOK Njudung22:39+4:398:42
3Thure Qwick NilssonEksjö SOK23:26+5:269:00
4Love GöthEksjö SOK25:09+7:099:40
5Simon HultbergEksjö SOK29:21+11:2111:17
6Inez LöfqvistSOK Viljan30:27+12:2711:42
7Sanna SigvardssonMålilla OK32:56+14:5612:40
8Nellie LarssonMålilla OK32:59+14:5912:41
9Thea TudénIK Hakarpspojkarna33:24+15:2412:50
10Frida JohanssonMålilla OK36:25+18:2514:00
11Olivia JohanssonMålilla OK37:05+19:0514:15
12Elias ThunbergMålilla OK37:17+19:1714:20
13Nethan LarssonMålilla OK46:21+28:2117:49
Felix SanddahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Alma FaxénVäxjö OKej start
Elias SkillermarkEksjö SOKej start

U2

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HanssonOK Njudung25:008:20
2Julius GummessonNybro OK29:04+4:049:41
3Lily RoothVäxjö OK29:42+4:429:54
4Nora StarkVästerviks OK29:46+4:469:55
5Siri ElingforsVäxjö OK32:16+7:1610:45
6Assar Rosén ThelinJönköpings OK37:00+12:0012:20
7Agnes ErikssonKexholms SK40:43+15:4313:34
8Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna47:47+22:4715:55

Öppen 1

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina OppenheimerVästerviks OK27:319:10
2Viggo LöfbergKexholms SK31:12+3:4110:24
3Vera DjupforsNybro OK34:58+7:2711:39
4Tove JakobssonEksjö SOK43:29+15:5814:29

Öppen 2

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann HenriksenSOK Viljan46:2014:02

Öppen 3

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung21:437:14
2Johanna LindénVäxjö OK26:29+4:468:49
3Marika HallOK Bävern28:51+7:089:37
4Åsa AhlOK Norrvirdarna30:14+8:3110:04
5Oskar LöfbergKexholms SK31:09+9:2610:23
6Elisabet MikkelsenSOK Viljan31:32+9:4910:30
7Ulrika LjungqvistKexholms SK32:46+11:0310:55
8Kaisa RehnGränna-Bygdens OK32:53+11:1010:57
9Malin SvenssonTorsås OK34:27+12:4411:29
10Susanne BerganderEksjö SOK34:38+12:5511:32
11Lena JohanssonOK Njudung35:59+14:1611:59
12Ulf PalmqvistOK Njudung36:30+14:4712:10
13Ulla OlssonTorsås OK38:06+16:2312:42
14Pär-Olof NilssonAnkarsrums OK39:41+17:5813:13
15Christina EvebornSOK Viljan40:15+18:3213:25
16Sandra DavidssonOK Bävern41:21+19:3813:47
17Margareta WikströmVäxjö AIS43:13+21:3014:24
18Martina ErikssonKexholms SK55:39+33:5618:33
19Milton LöfgrenSOK Viljan57:29+35:4619:09

Öppen 4

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErikssonKexholms SK34:198:34
2Per EnellVäxjö OK39:05+4:469:46
3Anna GustavssonKalmar OK43:32+9:1310:53
4Olle FrikfeldtIK Hakarpspojkarna43:41+9:2210:55
5Tommy OlssonTorsås OK47:56+13:3711:59
6Andrea WestlundKexholms SK1:02:58+28:3915:44

Öppen 5

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ElingforsVäxjö OK39:0710:01
2Björn DavidssonOK Bävern42:35+3:2810:55
3Martin HedHultsfreds OK45:20+6:1311:37
4William ErfstrandSOK Viljan46:22+7:1511:53
5Peter EdgrenHultsfreds OK46:41+7:3411:58
6Stefan PeterssonSOK Viljan47:57+8:5012:17
7Pär SundqvistOK Gränsen49:21+10:1412:39
8Beatrice EdgrenKalmar OK50:19+11:1212:54
9Kent RobertssonVaggeryds SOK52:27+13:2013:26
10Linda Kraft UnossonKalmar OK52:30+13:2313:27
11Petra RosénVäxjö OK52:44+13:3713:31
12Jenny JakobssonEksjö SOK53:20+14:1313:40
13Sofia EnellVäxjö OK53:22+14:1513:41
14Kenneth AntonssonVimmerby OK54:10+15:0313:53
15Emmelie TyrbergSOK Viljan54:16+15:0913:54
16Petra LundgrenKalmar OK56:02+16:5514:22
17Veronica SahlinNässjö OK56:51+17:4414:34
18Åsa PerssonEksjö SOK58:12+19:0514:55
19Åsa Flink-SvenssonNässjö OK58:37+19:3015:01
20Gunnitha RobertssonVaggeryds SOK1:03:55+24:4816:23
21Anneli BlomgrenSOK Aneby1:05:04+25:5716:41
22Ulf CarlssonVäxjö OK1:08:37+29:3017:35
23Linda PeterssonNybro OK1:14:33+35:2619:06
24Martin SnickarsVimmerby OK1:31:34+52:2723:28
Anna HagbergKalmar OKutgått

Öppen 6

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindströmSOK Viljan43:378:23
2Våge RindstigSOK Viljan44:16+0:398:30
3Magnus TyrbergSOK Viljan1:04:20+20:4312:22
4Frida DanielssonVimmerby OK1:08:38+25:0113:11
5Arne ErlandssonSOK Viljan1:19:19+35:4215:15
6Anna SkobeKalmar OK1:19:21+35:4415:15
Tomas PeterssonSOK Viljanutgått

Öppen 7

3 200 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EdvardssonEksjö SOK34:2410:45
2Ulf LundbergKalmar OK35:52+1:2811:12
3Lena RegnellVäxjö OK38:44+4:2012:06
4Peter SahlinNässjö OK41:35+7:1112:59
5Magnus JohanssonOK Njudung41:45+7:2113:02
6Maria HåkanssonVäxjö OK42:13+7:4913:11
7Helena LindénVäxjö OK43:56+9:3213:43
8Bo HultgrenOK Njudung46:29+12:0514:31
9Johan NiklassonVäxjö OK48:13+13:4915:04
10Dennis GustafssonOK Njudung49:16+14:5215:23
11Leif JohanssonKexholms SK49:44+15:2015:32
12Mario MatanovicVästerviks OK51:45+17:2116:10
13Torbjörn SvenssonVimmerby OK52:06+17:4216:16
14Torbjörn LöfbergKexholms SK52:17+17:5316:20
15Emma RosénOK Njudung54:53+20:2917:09
16Christer AnderssonSOK Aneby55:13+20:4917:15
17Ellen TollOK Njudung55:18+20:5417:16
18Jerry SvenssonSOK Viljan55:47+21:2317:25
19Urban AnderssonKexholms SK56:20+21:5617:36
20Carin AnderssonKexholms SK56:21+21:5717:36
21Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK56:55+22:3117:47
22Ann-Sofie OlovssonGamleby OK59:52+25:2818:42
23Rune TuressonOK Bävern59:58+25:3418:44
24Tobias GustavssonVäxjö OK1:04:06+29:4220:01
25Åke PerssonOK Bävern1:05:45+31:2120:32
26Anders SvenssonAnkarsrums OK1:06:15+31:5120:42
27Bella PalmqvistOK Njudung1:07:40+33:1621:08
28Allan KarlssonÅlems OK1:14:05+39:4123:09
29Ingemar LennartssonSOK Viljan1:18:09+43:4524:25
30Roland JanssonVäxjö OK1:20:52+46:2825:16
31Hans PansellEksjö SOK1:27:29+53:0527:20
Jessica ElmerssonOK Bävernej godkänd

Öppen 8

4 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern43:408:54
2Stefan LöfqvistSOK Viljan45:10+1:309:13
3Oskar PetterssonOK Njudung46:57+3:179:34
4Ola LöfgrenSOK Viljan47:15+3:359:38
5Magnus ErikssonKexholms SK47:25+3:459:40
6Fredrik SturekSOK Viljan53:26+9:4610:54
7Fredrik KarlssonNybro OK53:31+9:5110:55
8Anderas BjörklundGamleby OK55:42+12:0211:22
9Göran HenrikssonTorsås OK56:38+12:5811:33
10Pär SvenssonVärend GN OL57:18+13:3811:41
11Daniel GlatzKalmar OK57:37+13:5711:45
12Peter JohanssonVäxjö OK58:00+14:2011:50
13Andreas NiemiEmmaboda Verda OK1:00:18+16:3812:18
14Johan BökmanHelsingborgs SOK1:02:51+19:1112:49
15Daniel SahlinNässjö OK1:03:00+19:2012:51
16Rebecca SvenssonVärend GN OL1:05:43+22:0313:24
17Stefanie AnderssonVimmerby OK1:09:51+26:1114:15
18Lars KreutnerSOK Viljan1:15:03+31:2315:18
19Anna HenrikssonTorsås OK1:15:15+31:3515:21
20Pia ÖstangårdGamleby OK1:21:22+37:4216:36

Öppen 9

7 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas KarlssonVäxjö OK1:11:519:42
2Rasmus SvenssonVärend GN OL1:22:29+10:3811:08
3Johan SandlundOK Njudung1:26:54+15:0311:44
4Nicklas EnlundGamleby OK1:39:39+27:4813:27
5Elisabet LarssonVästerviks OK2:05:23+53:3216:56
Petter ValleriusGamleby OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser