Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för O-event, dag 2, Downhill Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-event, dag 2, Downhill Sprint
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: lördag 9 november 2019

D21

2 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna17:186:58
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK17:33+0:157:04
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK17:46+0:287:09
4Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering18:28+1:107:26
5Hanna LindströmOK Tranan18:58+1:407:38
6Klara AxelssonEksjö SOK19:04+1:467:41
7Veronica LindgrenOK Skogshjortarna19:27+2:097:50
8Emilie Westli AndersenLøten o-lag19:38+2:207:55
9Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering19:39+2:217:55
10Ida WillénFalköpings AIK OK20:18+3:008:11
11Sofia SjögrenOK Kullingshof21:04+3:468:29
12Klara LjunggrenLinköpings OK21:56+4:388:50
13Elin HanssonHjobygdens OK22:37+5:199:07
14Sara HägnanderLidköpings VSK23:10+5:529:20
15Julia StrömUlricehamns OK23:19+6:019:24
16Emilia SvärmOK Gisle23:51+6:339:37
17Linnea GustafssonOK Gynge24:22+7:049:49
18Maria KlamfeltSävedalens AIK26:00+8:4210:29
19Marie JinnemoHjärnarps OL31:34+14:1612:43
Alice HägnanderLidköpings VSKej godkänd
Amanda HanssonGöteborg-Majorna OKej start
Agnes LeoGöteborg-Majorna OKej start

H21

2 980 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto16:325:32
2Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering17:04+0:325:43
3Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering17:24+0:525:50
4Felix AxelssonMarkbygdens OK17:47+1:155:58
5Pontus KarlssonMarkbygdens OK17:50+1:185:59
6August MollénOK Denseln17:56+1:246:01
7Samuel PihlströmOK Landehof19:12+2:406:26
8Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna19:59+3:276:42
9Anton KarlssonOK Kullingshof20:13+3:416:47
10Tobias NobornIFK Göteborg Orientering20:27+3:556:51
11Marius ØieLøten o-lag20:44+4:126:57
12Olle SörqvistMarkbygdens OK21:04+4:327:04
13Emil AnderssonOK Kullingshof21:13+4:417:07
14Simon LarssonSävedalens AIK23:02+6:307:43
15Ludvig DanforsMullsjö SOK23:43+7:117:57
16Per ThunbergOK Vivill24:44+8:128:17
17Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna24:56+8:248:22
18Philip HjellströmGränna-Bygdens OK25:03+8:318:24
19Alfred KjellénHelsingborgs SOK26:21+9:498:50
20Rasmus SteenOK Enen26:54+10:229:01
21Erik StillemarkIF Hallby SOK27:20+10:489:10
22Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna27:43+11:119:18
23Johan NilssonHultsfreds OK28:21+11:499:30
24Andreas ClaessonOK Kullingshof28:23+11:519:31
25Rasmus BäckOK Kullingshof28:37+12:059:36
26John GabrielssonSävedalens AIK28:59+12:279:43
27Jonas GustafssonAndrarums IF30:16+13:4410:09
28Emil JohanssonOK Kullingshof30:18+13:4610:10
29Jacob SvenssonSöders-Tyresö34:59+18:2711:44
30Johannes AxelssonOK Norrvirdarna35:52+19:2012:02
31Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna39:16+22:4413:10
32Göran BladOK Kullingshof54:04+37:3218:08
Oskar ErikssonOK Älgenej godkänd
Conny ErixonOK Kullingshofej godkänd
Mats NordbrødenHalden SKej start
Simon WallmanOK Kullingshofej start
Tobias ErixonOK Kullingshofej start
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Erik HanssonBredareds IFej start

D20

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad19:138:00
2Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad19:39+0:268:11
3Rikke Blakkestad IngesenFossum IF21:15+2:028:51
4Lovisa BlomgrenEksjö SOK21:54+2:419:07
5Olivia LönkvistOK Vivill24:19+5:0610:07
6Marie Helene HansenSarpsborg OL27:30+8:1711:27
7Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK30:32+11:1912:43
8Moa ErlandssonVimmerby OK34:07+14:5414:12
9Kajsa IsidorssonOK Vivill41:07+21:5417:07
10Tove JohanssonOK Alehof41:26+22:1317:15
Linn PeterssonOK Vivillej godkänd
Johanna RundqvistOK Löftanej godkänd
Jessica SvenssonOK Kullingshofej godkänd

H20

2 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim JohanssonFK Friskus-Varberg13:295:32
2Hugo LillieströmOK Roxen13:52+0:235:42
3Johan GrahnIK Uven14:53+1:246:07
4Isac EricssonVäxjö OK14:58+1:296:09
5Erik LundStenungsunds OK19:09+5:407:52
6Johan HjelmérSjövalla FK19:11+5:427:53
7Erik ErikssonOK Älgen20:35+7:068:28
8Simon BjörnehällOK Gränsen20:43+7:148:31
9Njaal Ellegaard MelbyVang OL25:00+11:3110:17
10Oscar NilssonAlvesta SOK28:58+15:2911:55

D18

2 460 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering18:147:24
2Elsa NilssonDomnarvets GOIF20:55+2:418:30
3Elin NilssonAndrarums IF21:21+3:078:40
4Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK22:24+4:109:06
5Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK22:28+4:149:07
6Ella StenilsOK Hällen25:11+6:5710:14
7Marie Lindløv JensenOK Moss26:10+7:5610:38
8Tove RingiOK Kåre27:15+9:0111:04
9Beata PetterssonGotlands Bro OK28:52+10:3811:44
10Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK29:15+11:0111:53
11Matilda JohannessonFrölunda OL32:44+14:3013:18
12Emmy LindgrenLinköpings OK32:58+14:4413:24
13Celine YtternesKolbotn o Skimt OL34:34+16:2014:03
14Bella PalmqvistOK Njudung36:14+18:0014:43
15Moa SahlstedtSol Tranås36:46+18:3214:56
16Marion NustadLillehammer OK37:47+19:3315:21
17Emma NilssonAlvesta SOK49:29+31:1520:06
18Alma SandVästerbergslagens OL50:46+32:3220:38
Vendela LönkvistOK Vivillej godkänd
Alva RyttherVästerbergslagens OLej start
Sofia JanssonHjobygdens OKej start
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Tyra DernfalkVästerbergslagens OLej start

H18

2 390 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan13:075:29
2Mattis PerssonEksjö SOK13:31+0:245:39
3Carl JosefssonSävedalens AIK14:12+1:055:56
4Adrian SkobeKalmar OK14:32+1:256:04
5Felix BäckstädeVisborgs OK14:41+1:346:08
6Felix FinsrudAsker SK14:45+1:386:10
7Sondre YtterbøAsker SK15:13+2:066:22
8Elias ThörnbladTrollhättans SOK15:21+2:146:25
9Simon NordbergGöteborg-Majorna OK15:30+2:236:29
10Martin BirkelundAsker SK15:58+2:516:40
11Simon GiselssonRonneby OK16:17+3:106:48
12Arvid BlomsterRonneby OK16:27+3:206:52
13Edvin StrandbergKalmar OK16:38+3:316:57
14Christopher LadimOK Moss17:23+4:167:16
15Olle ElfströmOK Orinto17:30+4:237:19
16Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK17:33+4:267:20
17Tim DalheimerIK Vikings OK18:10+5:037:36
18Nils GrimbeckSävedalens AIK18:56+5:497:55
18Ludvig CarlbomUlricehamns OK18:56+5:497:55
20Eilev KvaaleAsker SK20:04+6:578:23
21Edvin BorneFrölunda OL21:31+8:249:00
22Erik JohanssonOK Alehof21:50+8:439:08
23Emil SundströmOK Orinto22:16+9:099:18
24Olaf Halsaa DolvenAsker SK23:10+10:039:41
25Ole Henrik WoxholthAsker SK23:37+10:309:52
26Marcus RagnarssonMarkbygdens OK23:56+10:4910:00
27Gustav BohmanOK Orinto25:02+11:5510:28
28Erik HanssonKarlskrona SOK28:12+15:0511:47
29Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK28:16+15:0911:49
30Wilmer HolmqvistSjövalla FK29:30+16:2312:20
31Thobias BrodinIFK Mora OK30:52+17:4512:54
32Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK32:41+19:3413:40
33Fabian AnderssonRonneby OK37:54+24:4715:51
34Gabriel HåkanssonRonneby OK40:37+27:3016:59
Adrian VartiaOK Löftanej godkänd
Mattias LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Jesper CarlssonIK Uvenej start
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubbej start

D16

2 110 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre14:146:44
2Mille JægtvikKonnerud IL15:33+1:197:22
3Thea Nordin AbajiEksjö SOK15:39+1:257:25
4Anine KjørholtPorsgrunn OL16:00+1:467:34
5Konstanse MoholthKongsberg OL16:39+2:257:53
6Elin KjellmanLinköpings OK16:52+2:387:59
7Martine SkjelsvikLillehammer OK16:56+2:428:01
8Thea NordinKorsnäs IF OK17:10+2:568:08
9Netta Bar-NathanLillomarka OL17:25+3:118:15
10Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL17:32+3:188:18
11Johanne Rognerud BøeFossum IF17:36+3:228:20
12Tuva-Cajsa SpikLeksands OK17:42+3:288:23
13Hanna RehnKolbotn o Skimt OL17:50+3:368:27
14Alva Marika NiklassonKolbotn o Skimt OL17:51+3:378:27
15Frida MouchardIF Hallby SOK18:28+4:148:45
16Ella SöderbergOK Skogsfalken18:43+4:298:52
17Emma EngehultNotodden OL19:14+5:009:06
18Frida JardingNyköpings OK19:54+5:409:25
19Filippa SöderbergKalmar OK20:14+6:009:35
20Selma HøivoldKongsberg OL20:23+6:099:39
21Thilda SeldénIF Rigor20:25+6:119:40
22Elsa KarlssonOK Landehof20:41+6:279:48
23Filippa KindeSävedalens AIK20:56+6:429:55
24Elsa GörasLeksands OK21:07+6:5310:00
25Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK21:22+7:0810:07
26Ingrid MobråthenBotne SK Orientering21:30+7:1610:11
27Emma WesterlundNyköpings OK21:35+7:2110:13
28Helene Bjørkvold JendalFossum IF21:42+7:2810:17
29Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö21:59+7:4510:25
30Alma WallmanVästerbergslagens OL22:15+8:0110:32
31Emma IsidorssonOK Vivill22:20+8:0610:35
31Elin RahmOK Norrvirdarna22:20+8:0610:35
33Emilia JohnssonOK Kåre22:33+8:1910:41
34Alva SvärdhagenLidköpings VSK22:42+8:2810:45
35Hedda SpangbergKonnerud IL23:25+9:1111:05
36Klara NordströmKils OK23:38+9:2411:12
37Elvira LjungbergOK Skogsfalken24:44+10:3011:43
38Rebecka WestlundKils OK25:18+11:0411:59
39Emma SvidénSöders-Tyresö25:35+11:2112:07
40Selma Tørudbakken JendalFossum IF26:13+11:5912:25
41Mira EnellVäxjö OK27:30+13:1613:01
42Vera CarlssonOK Hällen28:17+14:0313:24
43Linn RistoOK Linné29:05+14:5113:47
44Emilia KraftIK Uven30:30+16:1614:27
45Emma EliassonFK Friskus-Varberg31:46+17:3215:03
46Rebecka PihlströmOK Landehof32:41+18:2715:29
47Julia KarlssonOK Skogsfalken36:20+22:0617:13
48Andrea LundellIF Hallby SOK40:35+26:2119:14
49Elsa LinderOK Hällen45:57+31:4321:46
50Tilda BorgströmAvesta OK47:51+33:3722:40
Tiril KihleKonnerud ILej start
Lerke HjelsethOL Tønsberg og Omegnej start
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej start
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OKej start
Une HoltermannPorsgrunn OLej start
Maja BergqvistKorsnäs IF OKej start
Hanna WallinSvaide Roma SOKej start
Emilie JohansenSandefjord OKej start

H16

2 310 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias MathisenPorsgrunn OL15:016:30
2Hugo LarssonKarlskrona SOK15:13+0:126:35
3Sigurd Saxe SandvikHalden SK15:22+0:216:39
4Anton TörnqvistKarlskrona SOK15:24+0:236:40
5Sander Tonjer FingarsenElverum OK15:33+0:326:43
6Mats LindaasElverum OK15:34+0:336:44
7Erik GullbrandIF Hagen16:08+1:076:59
8Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK16:30+1:297:08
9Simen Aure SkogedalAsker SK16:38+1:377:12
10Axel BechtelFK Friskus-Varberg16:44+1:437:14
11Johan EgerKongsberg OL16:54+1:537:18
12Gaute BerganNydalens SK17:05+2:047:23
13Filip HåkanssonOK Orion17:12+2:117:26
14Atle Nikolai WølloKongsberg OL17:22+2:217:31
15David AlménVänersborgs SK17:35+2:347:36
15Jakob MobergOK Löftan17:35+2:347:36
17Henrik NorgrenStora Tuna OK17:48+2:477:42
18Adam SkoglundUlricehamns OK17:54+2:537:44
19Mikkel BerglundRingerike OL17:56+2:557:45
20Olav MelheimIF Sturla18:02+3:017:48
21Andreas HolmqvistNyköpings OK18:09+3:087:51
22Oscar HultgrenOK Njudung18:18+3:177:55
23Kristian Fredriksen AasAsker SK18:37+3:368:03
24Johan LundStenungsunds OK18:55+3:548:11
25Emil JägstedtHalmstad OK19:14+4:138:19
26Anders RosenvoldPorsgrunn OL19:48+4:478:34
27Albin GenbergUlricehamns OK19:59+4:588:39
28Birk Felland SaetnanFossum IF20:04+5:038:41
29Linus AhlénIF Hagen20:25+5:248:50
30Axel LindgrenNyköpings OK20:27+5:268:51
31Kasper Bakken UlsethNydalens SK20:51+5:509:01
32Erik JohanssonFK Boken20:59+5:589:05
33Lucas ChavdaSöders-Tyresö21:20+6:199:14
34Hugo UnossonKalmar OK21:28+6:279:17
35Liam JohanssonIF Hagen21:34+6:339:20
36Simen VågeAsker SK21:43+6:429:24
37Linus NorénOK Njudung21:55+6:549:29
38Elias PerssonFjärås AIK22:01+7:009:31
39Jonathan EylertsenHalden SK23:21+8:2010:06
40Erlend LangeggenKongsberg OL24:05+9:0410:25
41Lucas TreldalLunds OK24:18+9:1710:31
42Gustaf JohanssonOK Njudung24:21+9:2010:32
43Erik FredrikssonStora Tuna OK24:33+9:3210:37
44Martin AusenPorsgrunn OL26:18+11:1711:23
45Kasper LagerströmNyköpings OK26:36+11:3511:30
46Anton JosefssonOK Gisle27:04+12:0311:43
47Gaute LindaasElverum OK28:06+13:0512:09
48Lukas KlausenIF Sturla29:24+14:2312:43
49Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö29:29+14:2812:45
50Linus BenjaminssonLidköpings VSK29:44+14:4312:52
51Sven SjöqvistOK Måsen30:34+15:3313:13
52Jacob GrahnIK Uven31:37+16:3613:41
53Jacob JohanssonLidköpings VSK31:49+16:4813:46
54Isak HenningssonOK Gisle32:07+17:0613:54
55Hugo AuseliusBredaryds SOK32:09+17:0813:55
56Daniel NystuenIF Sturla32:59+17:5814:16
57Edvin SahlinOK Löftan36:12+21:1115:40
58Hallgeir BrevikStokke IL37:16+22:1516:07
59Henry NicholsonFrölunda OL58:35+43:3425:21
Jørgen GlorvigenElverum OKej godkänd
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Peder HaugaardHalden SKej godkänd
Anton KastrupSävedalens AIKej godkänd
Conny BerggrenKarlskrona SOKej start
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Anton UllerKils OKej start
Gustav Andresen SkotteFossum IFej start

D15

1 990 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma SvennerudKarlskrona SOK12:346:18
2Ida BengtssonOK Alehof12:55+0:216:29
3Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering13:02+0:286:32
4Mathea GløersenOL Tønsberg og Omegn13:19+0:456:41
5Emma EmilssonOK Skogsfalken13:58+1:247:01
6Hanna ÖbergGamleby OK14:02+1:287:03
7Lovisa MasesStora Tuna OK14:14+1:407:09
8Stina AnderssonAnderstorps OK14:40+2:067:22
9Ebba ThernOK Skogshjortarna14:52+2:187:28
10Maja GraadIF Rigor14:58+2:247:31
10Meja AleniusNyköpings OK14:58+2:247:31
12June Rogstad BekkevoldLøten o-lag14:59+2:257:31
13Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF15:03+2:297:33
14Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF15:44+3:107:54
15Marie KvarmeIF Sturla16:03+3:298:03
16Mina Akiko JohnsenIF Sturla16:08+3:348:06
17Matilda AspIFK Göteborg Orientering16:11+3:378:07
18Maja KarmstigFK Friskus-Varberg16:20+3:468:12
19Klara ErssonOK Kåre16:25+3:518:14
20Julia WesthMullsjö SOK16:36+4:028:20
21Emma DåsnesVang OL16:42+4:088:23
22Elsa WibergHelsingborgs SOK16:46+4:128:25
23Wilma PetterssonOK Kullingshof17:01+4:278:33
24Emma NorinSöders-Tyresö17:04+4:308:34
24Lisa SwartzOK Orion17:04+4:308:34
26Olga RindeskogVästerbergslagens OL17:06+4:328:35
27Ellen TollOK Njudung17:09+4:358:37
28Linn AnderssonOK Tyr17:11+4:378:38
29Agnes KamforsOK Kullingshof17:30+4:568:47
30Ida SvahnSöders-Tyresö18:02+5:289:03
31Tilda HagelbergEksjö SOK18:03+5:299:04
32Agnes WallinKorsnäs IF OK18:08+5:349:06
32Martina NiklassonVäxjö OK18:08+5:349:06
32Kathinka Zahl HagenFossum IF18:08+5:349:06
35Ingvild GustafssonKongsberg OL18:13+5:399:09
36Marta TörnströmFK Friskus-Varberg18:15+5:419:10
37Maja LindénVäxjö OK18:19+5:459:12
38Ellen FunkeLeksands OK18:45+6:119:25
39Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK18:48+6:149:26
40Asta TörnkvistAnderstorps OK18:57+6:239:31
41Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK19:21+6:479:43
42Klara BäckstädeVisborgs OK19:26+6:529:45
42Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK19:26+6:529:45
44Alicia BergkvistVästerbergslagens OL19:38+7:049:51
45Maja InghammarHestra IF19:42+7:089:53
46Henriette BergLøten o-lag19:45+7:119:55
47Maria GrovanOL Tønsberg og Omegn19:48+7:149:56
48Anne FrøislandVang OL19:53+7:199:59
49Ragnhild Blom-HagenFossum IF20:16+7:4210:11
50Katja GustafssonNyköpings OK20:17+7:4310:11
51Natalie GardelinGotlands Bro OK20:27+7:5310:16
52Anja NilssonDomnarvets GOIF21:01+8:2710:33
53Emelie ForslundKristinehamns OK21:21+8:4710:43
54Julie WoldOK Moss21:26+8:5210:46
55Maja BäcklundRonneby OK22:04+9:3011:05
55Linnea AxelssonÅmåls OK22:04+9:3011:05
57Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna22:43+10:0911:24
58Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK23:37+11:0311:52
59Gina BrevikØstmarka OK23:44+11:1011:55
60Marte Sofie SkroveRingerike OL23:47+11:1311:57
61Linn JohnssonMatteus SI25:21+12:4712:44
62Sunniva Alm-KristiansenVang OL26:38+14:0413:23
63Saga MattssonDalaportens OL27:13+14:3913:40
64Frida DahlbergIK Uven27:19+14:4513:43
65Lovisa AnderssonHjobygdens OK27:50+15:1613:59
66Linnea HöökFjärås AIK28:01+15:2714:04
67Amanda AxelsonEiker OL33:08+20:3416:38
68Sigrid MøretrøKolbotn o Skimt OL38:57+26:2319:34
69Solveig Pehrsen-LundeSarpsborg OL53:56+41:2227:06
Emilie P. VoldLillomarka OLej godkänd
Ingunn FossgardLillomarka OLej start
Elina ReinholdssonOK Alehofej start
Elin BryggarKorsnäs IF OKej start
Selma HansenLillomarka OLej start

H15

2 130 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip RomørenFossum IF13:246:17
2Elias ThunbergOK Vivill13:45+0:216:27
3William RönnborgIK Uven13:50+0:266:29
4Alfred HallqvistUlricehamns OK13:59+0:356:33
5Linus VernströmRonneby OK14:00+0:366:34
5Ludvig HedströmOK Skogshjortarna14:00+0:366:34
7Tobias JohanssonOK Löftan14:06+0:426:37
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK14:07+0:436:37
9Joel GolsäterKorsnäs IF OK14:14+0:506:40
10Alfred BjørnerødOK Moss14:15+0:516:41
11Filip BrolingBredaryds SOK14:37+1:136:51
12Melker LarssonOK Orion14:43+1:196:54
13Jakob RastadAsker SK14:52+1:286:58
14Simon BååthSävedalens AIK15:03+1:397:03
15Sindre Vie StrislandFossum IF15:12+1:487:08
16Martin Nøkleby MellingRingerike OL15:27+2:037:15
17Sondre LadimOK Moss15:29+2:057:16
18Hannes EssungerSjövalla FK16:06+2:427:33
19Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL16:10+2:467:35
20Filip IngemarssonHestra IF16:13+2:497:36
21Arne BerganKongsberg OL16:32+3:087:45
22Anders SkoglundSol Tranås16:43+3:197:50
23Isak ThörnbladOK Flundrehof16:46+3:227:52
24Olle ThimbergSöders-Tyresö17:10+3:468:03
25Halvor LøkenKongsberg OL17:22+3:588:09
26Isak DalinLeksands OK17:56+4:328:25
27Ebbe HolmqvistSjövalla FK18:17+4:538:35
28Joel HolmbergUlricehamns OK18:39+5:158:45
29Emil Ruud FossheimAsker SK18:54+5:308:52
30Lucas BoströmOK Alehof18:55+5:318:52
31Leo AlvolinOK Kåre18:57+5:338:53
31Benjamin GjoneSandefjord OK18:57+5:338:53
33Albin SjöblomOK Kåre19:08+5:448:58
33Alfons EnellSol Tranås19:08+5:448:58
33Martin HanssonIF Rigor19:08+5:448:58
36Martin Johannessen LinneboAsker SK19:33+6:099:10
37Albin SamuelssonOK Vivill20:02+6:389:24
38Jonatan WickströmOK Tor20:04+6:409:25
39Jakob CarlssonStora Tuna OK20:12+6:489:29
40Jonathan FlodmanGotlands Bro OK20:15+6:519:30
41Alvin OllanderOK Landehof20:19+6:559:32
42Melker ÅkessonOK Landehof20:23+6:599:34
43John KinnanderMatteus SI20:29+7:059:36
44Eric JohanssonOK Kåre20:50+7:269:46
45Edvard PetterssonGotlands Bro OK21:19+7:5510:00
46Alfred JohanssonOK Alehof21:28+8:0410:04
47Eirik Vie StrislandFossum IF21:50+8:2610:15
48Ville LundgrenKalmar OK21:51+8:2710:15
49Emanuel ZitkaUlricehamns OK22:08+8:4410:23
50Oskar EricssonRonneby OK22:37+9:1310:37
51Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL22:40+9:1610:38
52Axel BjörkmanSjövalla FK23:22+9:5810:58
53Simon LjungkvistOK Alehof23:37+10:1311:05
54Jakob IngelströmOK Gynge23:48+10:2411:10
55Gustav AnderssonOK Löftan24:09+10:4511:20
56Tarje EspelinAsker SK24:40+11:1611:34
57Martin KaiserIF Sturla24:45+11:2111:37
58Herman Lien BackstrømHalden SK25:04+11:4011:46
59Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK25:30+12:0611:58
60Peder BryggenHalden SK25:39+12:1512:02
61Daniel LindDalaportens OL26:05+12:4112:14
62Victor BeischerIK Uven26:19+12:5512:21
63Mattias HedinSöders-Tyresö26:37+13:1312:29
64Mikael BirkelundAsker SK27:37+14:1312:57
65Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg27:58+14:3413:07
66Eric LuthmanDegerfors OK28:03+14:3913:10
67Simon SahlinSjövalla FK28:08+14:4413:12
68Rasmus LindblomGustavsbergs OK30:38+17:1414:22
69Børge Nilsen BergFossum IF32:02+18:3815:02
70Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb33:20+19:5615:38
71Vilmer NybergAsker SK33:44+20:2015:50
72Hannes SvenssonRonneby OK34:32+21:0816:12
73Jakob AspIFK Göteborg Orientering35:03+21:3916:27
74Måns EliassonIK Hakarpspojkarna38:05+24:4117:52
75Edvin TolestamIF Rigor39:24+26:0018:29
76David PerssonHelsingborgs SOK44:15+30:5120:46
Isak AnderssonLunds OKej godkänd
Sebastian Blomfeldt UnnerudOK Mossej godkänd
Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OLej godkänd
Johan ÅrbrinkLinköpings OKej godkänd
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start
Joel RingströmOK Landehofej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start
Mathias NyhaugAsker SKej start

D14

1 870 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa BrandtDomnarvets GOIF11:055:55
2Moa BirkebækStora Tuna OK12:01+0:566:25
3Julia ForsgrenOK Tyr12:06+1:016:28
4Elsa HedinOK Linné12:35+1:306:43
5Emma OlinIK Hakarpspojkarna12:50+1:456:51
6Alva ErssonIFK Mora OK12:53+1:486:53
7Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb13:08+2:037:01
8Sigrid ForsmanLinköpings OK13:18+2:137:06
9Signe HoloFossum IF13:24+2:197:09
10Audrey HanssonFrölunda OL13:48+2:437:22
11Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK14:02+2:577:30
12Elsa SödervallIK Gandvik14:19+3:147:39
13Linda SahlinNässjö OK14:21+3:167:40
14Irma BergDomnarvets GOIF14:24+3:197:42
15Maren Aure SkogedalAsker SK14:30+3:257:45
16Moa BergqvistKorsnäs IF OK14:33+3:287:46
17Sara OhlinOK Tranan14:43+3:387:52
18Emelie SvärdIF Thor14:45+3:407:53
19Julia Hagelberg NordahlOK Kåre14:47+3:427:54
20Martine Gjermstad PettersenKonnerud IL14:49+3:447:55
21Nora Christine HansenAsker SK14:52+3:477:57
22Lea FribergOK Vivill14:56+3:517:59
23Hanna NilssonHestra IF15:14+4:098:08
24Felicia EliassonDalaportens OL15:16+4:118:09
25Elsa KaipeOK Kåre15:32+4:278:18
26Klara NilssonHestra IF15:36+4:318:20
27Julia NordvallDomnarvets GOIF15:55+4:508:30
28Ida AnderssonOK Löftan16:06+5:018:36
29Tova DuellHestra IF16:18+5:138:42
30Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK16:19+5:148:43
31Alva OláRånäs OK16:38+5:338:53
32Tuva HøyerFossum IF16:51+5:469:00
33Milla ForkéusOK Tyr17:04+5:599:07
34Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK17:07+6:029:09
35Sara MartiniAsker SK17:17+6:129:14
36Stina DernfalkVästerbergslagens OL17:28+6:239:20
37Martha WisløffAsker SK17:32+6:279:22
38Ragnhild Øfsthus GravirAsker SK17:38+6:339:25
39Maja TorseinFrölunda OL17:53+6:489:33
40Maren HenriksenVang OL17:56+6:519:35
41Mira NordinKorsnäs IF OK18:00+6:559:37
42Matilda PetterssonDomnarvets GOIF18:01+6:569:38
43Signe LundqvistSjövalla FK18:05+7:009:40
44Sigrid LjunggrenLinköpings OK18:10+7:059:42
45Stina Lyckemalm DahlénIK Uven18:11+7:069:43
46Lovisa DjerfVästerbergslagens OL18:16+7:119:46
47Sigrid HaugeSarpsborg OL18:23+7:189:49
48Gunde TumelionisFossum IF18:27+7:229:51
49Matilda FolkessonIK Uven18:41+7:369:59
50Alma PetterssonGotlands Bro OK18:54+7:4910:06
51Sanna HörnellDomnarvets GOIF19:00+7:5510:09
52Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK19:03+7:5810:11
52Frida MelinOK Rodhen19:03+7:5810:11
54Enni LundbergOK Kåre19:33+8:2810:27
55Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg19:36+8:3110:28
56Vega EnellVäxjö OK20:05+9:0010:44
57Lovisa LundinAlfta-Ösa OK20:07+9:0210:45
58Ingeborg EikåsSandefjord OK20:08+9:0310:45
59Hedvig Nyberg-HansenFossum IF20:15+9:1010:49
60Emmy NilssonHalmstad OK20:18+9:1310:51
61Sofie Solheim UndebergetOppsal Orientering20:33+9:2810:59
62Hedda BorgströmAvesta OK20:47+9:4211:06
63Stina NalbinMullsjö SOK21:03+9:5811:15
64Hilda PetterssonVäxjö OK21:35+10:3011:32
65Karin Halsaa DolvenAsker SK21:37+10:3211:33
66Ane Kristine EidKongsberg OL22:01+10:5611:46
67Anja MickelsonAvesta OK22:25+11:2011:59
68Tindra MolinFalköpings AIK OK22:42+11:3712:08
69Anja BergerDomnarvets GOIF22:46+11:4112:10
70Emilie Agathe RehnKolbotn o Skimt OL22:50+11:4512:12
71Ida KarlssonOK Gränsen23:14+12:0912:25
72Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK24:34+13:2913:08
73Vilma JohanssonOK Hällen24:53+13:4813:18
74Nelly MårtenssonGarphyttans IF25:45+14:4013:46
75Meja LundinSvaide Roma SOK41:08+30:0321:59
Linnea EkstrandHaninge SOKej godkänd
Moa HolstenHestra IFej start

H14

1 990 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Anders NiklassonKolbotn o Skimt OL9:434:52
2Simon CorneliussonOK Löftan10:32+0:495:17
3Isak SkoglundUlricehamns OK10:44+1:015:23
4Victor HörnquistAnderstorps OK10:45+1:025:24
5Hannes PerssonFK Herkules10:46+1:035:24
6Emil LindbladSävedalens AIK11:04+1:215:33
7Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:06+1:235:34
8Wille SöderqvistOK Kåre11:12+1:295:37
9Casper KarlssonOK Tor11:18+1:355:40
10Olle DalinOK Kåre11:36+1:535:49
11Tom WeihartHestra IF11:49+2:065:56
12Malte ThelanderHaninge SOK11:53+2:105:58
13Gabriel GjoneSandefjord OK11:55+2:125:59
14Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OL12:07+2:246:05
15Fredrik WestlundKils OK12:33+2:506:18
16Noel BengtssonOK Skogshjortarna12:41+2:586:22
17Albin PaulssonOK Löftan12:44+3:016:23
18Jonathan WoodhouseLillomarka OL12:47+3:046:25
19Edvin ÅttingLinköpings OK12:50+3:076:26
20Ludvig EronnLinköpings OK12:59+3:166:31
21Elias HällstenStora Tuna OK13:04+3:216:33
22Otto LarssonOK Tranan13:12+3:296:37
23Torbjørn LundebyLillomarka OL13:19+3:366:41
24Rasmus EastwoodLillomarka OL13:33+3:506:48
25Oskar BlomOK Löftan13:36+3:536:50
26Malcolm SvenssonAnderstorps OK14:00+4:177:02
27Rasmus HedarOK Tor14:13+4:307:08
28Emil SeldénIF Rigor14:23+4:407:13
29Olle MalmströmLinköpings OK14:24+4:417:14
30Isak JohanssonOK Gisle14:25+4:427:14
31Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK14:30+4:477:17
32Martin EkFrölunda OL14:37+4:547:20
33Simon WesthMullsjö SOK14:48+5:057:26
34Wilhelm TengrothOK Måsen14:52+5:097:28
35Alfred AronsenLillomarka OL14:53+5:107:28
36Sindre MathisenOL Tønsberg og Omegn15:04+5:217:34
37Rasmus BerglundRingerike OL15:09+5:267:36
38Caspar PegardOK Gynge15:10+5:277:37
39Vebjørn BlindheimLillomarka OL15:11+5:287:37
40Albin KarlsmoIK Uven15:16+5:337:40
41Hugo AtterbrandOK Kåre15:20+5:377:42
42Carl-Johan StåhlSävedalens AIK15:28+5:457:46
43Anton KarlssonFK Finn16:04+6:218:04
44Arvid RothLinköpings OK16:17+6:348:10
45Hugo MartinssonFK Finn16:21+6:388:12
46Eskil BrændenLillomarka OL16:24+6:418:14
47Kasper VemdalMullsjö SOK16:46+7:038:25
48Sebastian Bøhn- BryntesenHalden SK17:00+7:178:32
49Martin G. DybvikStokke IL17:42+7:598:53
50Peter LindvallHaninge SOK17:55+8:129:00
51Olle GahnshagOK Kåre18:07+8:249:06
52Karl ForsgrenVästerbergslagens OL18:18+8:359:11
53Adam GranhageSjövalla FK18:35+8:529:20
54Wilhelm VictorzonMullsjö SOK18:56+9:139:30
55Elias MosebekkHalden SK19:03+9:209:34
56Olof OlssonOK Kåre19:14+9:319:39
57Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL19:35+9:529:50
58Alvin EdbäckOK Kåre19:58+10:1510:02
59Albin BoellIFK Göteborg Orientering20:18+10:3510:12
60Rasmus WidelundOK Kåre20:19+10:3610:12
61Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK20:35+10:5210:20
62Hampus AbrahamssonKarlskrona SOK21:04+11:2110:35
63Hjalmar HögsellKristinehamns OK21:05+11:2210:35
64Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK23:06+13:2311:36
65Felix OhrgrenAnderstorps OK26:24+16:4113:15
66Albin Lundvik-BarkeliusDalaportens OL27:32+17:4913:50
67Noah SvenssonOK Vilse 8729:26+19:4314:47
68Alexander AnderssonTidaholm SOK Sisu30:27+20:4415:18
69Kristoffer Børke SætabergetVang OL31:53+22:1016:01
70Brage EikåsSandefjord OK32:10+22:2716:09
71Noah MulariOK Vilse 8747:21+37:3823:47
72Erik ZagarLarvik OK51:48+42:0526:01
73Sverre Norheim-MartinsenIF Sturla58:32+48:4929:24
Henrik Repstad StoremyrPorsgrunn OLej godkänd
Leon Jørve IngjerdLillomarka OLej godkänd
Axel ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Elias ThoresenHalden SKej start
August GörasLeksands OKej start
Elias AndenæsAsker SKej start

D13

1 850 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:005:56
2Lina UllerKils OK11:42+0:426:19
3Cajsa AleniusNyköpings OK11:47+0:476:22
4Klara EberlénOK Skogshjortarna12:12+1:126:35
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:30+1:306:45
6Saga KällstrandÅmåls OK12:32+1:326:46
7Stina ThernOK Skogshjortarna12:39+1:396:50
7Irma WesthMullsjö SOK12:39+1:396:50
9Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering12:48+1:486:55
10Sigrid Schmitt GranHalden SK12:49+1:496:55
11Wilma ReinholdssonOK Alehof13:13+2:137:08
12Wilma KroksmyrVäxjö OK13:26+2:267:15
13Alice JohanssonFK Boken13:29+2:297:17
14Malin HållHJS-Vansbro OK13:36+2:367:21
15Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK13:40+2:407:23
16Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL13:53+2:537:30
17Lovisa KroksmyrVäxjö OK14:04+3:047:36
18Ella LaineDegerfors OK14:22+3:227:45
19Hanna SpangbergKonnerud IL14:53+3:538:02
20Julia AbajiEksjö SOK15:00+4:008:06
21Celia DaviesAsker SK15:05+4:058:09
22Astrid Juli YtterbøAsker SK15:06+4:068:09
23Tilda SundkvistOK Gränsen15:08+4:088:10
24Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad15:10+4:108:11
25Elsa Sofie Lysheden-VogtKonnerud IL15:19+4:198:16
26Lova KronmarKarlskrona SOK15:21+4:218:17
27Ida WestfältGotlands Bro OK15:26+4:268:20
28Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering15:32+4:328:23
29Iselin HøivoldBuskerud o-krets15:38+4:388:27
30Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg15:43+4:438:29
31Clara LövgärdOK Alehof15:55+4:558:36
31Elin BlomqvistMarkbygdens OK15:55+4:558:36
33Saga PalmertzHelsingborgs SOK15:59+4:598:38
34Ragne KlavenesSandefjord OK16:12+5:128:45
35Elsie HäggmarkMarkbygdens OK16:13+5:138:45
36Åse KjerkreitHalden SK16:27+5:278:53
37Hanna BäcklundRonneby OK16:38+5:388:59
38Sara BengtssonOK Alehof16:43+5:439:02
39Linnea JunevikLeksands OK16:53+5:539:07
40Ester SimonenStora Tuna OK16:54+5:549:08
40Pernille ZagarLarvik OK16:54+5:549:08
42Stina SöderqvistLinköpings OK16:58+5:589:10
43Evanna JohanssonOK Njudung16:59+5:599:10
44Lina WidelundOK Kåre17:05+6:059:14
45Ingrid LestebergKongsberg OL17:06+6:069:14
46Miranda WallströmSävedalens AIK17:07+6:079:15
47Signe KullanderSävedalens AIK17:21+6:219:22
48Silje Ruud FossheimAsker SK17:29+6:299:27
49Una NastadAsker SK17:30+6:309:27
50Frida OdénFjärås AIK17:31+6:319:28
51Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK17:56+6:569:41
52Moa GlanshedHaninge SOK18:25+7:259:57
53Elin SaleskogRonneby OK18:29+7:299:59
54Maren Sofie FremstadLarvik OK18:43+7:4310:07
54Helena ErikssonUlricehamns OK18:43+7:4310:07
56Lina AhlstedtÅmåls OK19:09+8:0910:21
57Sara Storm-AnderssonOK Tyr19:14+8:1410:23
58Lova ElvingFK Finn19:17+8:1710:25
59Anna BenattiSkåneslättens OL19:37+8:3710:36
60Mina HobbelstadEiker OL20:15+9:1510:56
61Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK20:31+9:3111:05
62Annika van RaaijHedrum OL21:11+10:1111:27
62Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK21:11+10:1111:27
64Johanne StorhaugKonnerud IL21:28+10:2811:36
65Ulrika PerssonGotlands Bro OK23:20+12:2012:36
66Elli MickelåkerSvaide Roma SOK23:57+12:5712:56
67Klara BerglundKarlsbyhedens OK24:19+13:1913:08
68Thea LewisOK Vilse 8724:31+13:3113:15
69Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK24:43+13:4313:21
70Nellie EliassonDalaportens OL24:59+13:5913:30
71Nelly RindeskogVästerbergslagens OL25:58+14:5814:02
72Marika MäkeläHaninge SOK26:14+15:1414:10
73Maria TomicicOK Pan-Kristianstad26:35+15:3514:22
74Emilia LindDalaportens OL27:00+16:0014:35
75Alva HagelbergEksjö SOK27:07+16:0714:39
76Greta BladlundKarlsbyhedens OK30:16+19:1616:21
77Maja EliassonDomnarvets GOIF31:32+20:3217:02
78Jorunn Robsarve MalmrosGotlands Bro OK35:59+24:5919:27
79Emy HjertströmFK Friskus-Varberg39:33+28:3321:22
80Agnes AnderssonAnderstorps OK52:46+41:4628:31
Havanna FilanderGotlands Bro OKej godkänd
Tuva EspelinAsker SKej godkänd
Nanna TorénHestra IFej start
Siri KleinOK Vilse 87ej start
Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Alma BerzeliusOK Skogshjortarnaej start
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej start

H13

1 920 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK9:515:07
2Anton JonssonOK Tyr9:53+0:025:08
3Marcus LammFrölunda OL10:46+0:555:36
4Hugo EkströmOK Tyr11:02+1:115:44
5Max ÖsterbergGustavsbergs OK11:14+1:235:51
6Erik NorinSöders-Tyresö11:26+1:355:57
7Viggo WulffOK Gränsen11:36+1:456:02
8Hjalmar FolkestadAnderstorps OK11:38+1:476:03
9Albin SkottÅmåls OK11:39+1:486:04
9Arvid HermanssonKungälvs OK11:39+1:486:04
11Olle WallmanVästerbergslagens OL11:51+2:006:10
12Isak ÖhgrenSävedalens AIK11:59+2:086:14
13Linus NileviHaninge SOK12:03+2:126:16
14Filip GummessonNybro OK12:12+2:216:21
15Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK12:13+2:226:21
16Martin BryggenHalden SK12:24+2:336:27
17Wilhelm KarmetunOK Njudung12:32+2:416:31
18Ola LeireGöteborg-Majorna OK12:33+2:426:32
19Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna12:37+2:466:34
20Simon GrahnIK Uven12:38+2:476:34
21Rasmus ÖbergOK Hällen12:41+2:506:36
22Malte SöderlundKarlsbyhedens OK13:05+3:146:48
23Henrik KaiserIF Sturla13:10+3:196:51
24Ludvig HedinNyköpings OK13:16+3:256:54
24Pontus HedbergKarlsbyhedens OK13:16+3:256:54
26Mathias BirkelundAsker SK13:22+3:316:57
27Matti JohanssonOK Njudung13:31+3:407:02
28Axel Björnberg FärdigNyköpings OK13:51+4:007:12
29Valter RoothVäxjö OK13:53+4:027:13
30Nov Bar-NathanLillomarka OL14:02+4:117:18
30Hugo TofténSOK Träff14:02+4:117:18
32Carl ÖbergGamleby OK14:06+4:157:20
33Petter GranathOK Kåre14:10+4:197:22
34Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:11+4:207:23
35Mikkel RastadAsker SK14:26+4:357:31
36Isak TörnströmFK Friskus-Varberg14:27+4:367:31
37Johan OlarsLeksands OK14:33+4:427:34
38Arild ErikmatsSävedalens AIK14:52+5:017:44
39Niclas GunnerødStokke IL14:56+5:057:46
40Adam SamuelssonFalköpings AIK OK15:06+5:157:51
41William OksvoldOK Kåre15:21+5:307:59
42Albin SvenssonFK Herkules15:28+5:378:03
43Simon ThörnbladOK Flundrehof15:47+5:568:13
44Felix JohanssonOK Alehof15:51+6:008:15
45Sverre Karenus SandvikHalden SK16:07+6:168:23
46Oscar KjellmanLinköpings OK16:09+6:188:24
47Ludvig ErikssonLinköpings OK16:10+6:198:25
48Nils OdlindOK Kåre16:20+6:298:30
49Erik WihlborgOK Gynge16:21+6:308:30
50Birk BreimoOK Moss16:38+6:478:39
51Theo ÅrbrinkLinköpings OK16:57+7:068:49
52Isac ElingforsVäxjö OK17:05+7:148:53
53Walter HällåsOK Löftan17:30+7:399:06
54August GrahnBredaryds SOK18:03+8:129:24
55Edwin SundlingOK Njudung18:12+8:219:28
56Ossian ÖstergrenAlvesta SOK18:15+8:249:30
57Oskar HopeModum O-lag18:22+8:319:33
58Sebastian RøkebergEiker OL18:34+8:439:40
59Anton HedströmSöders-Tyresö18:39+8:489:42
60Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg18:52+9:019:49
61Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb18:57+9:069:52
62Hampus GlanshedHaninge SOK19:29+9:3810:08
63Oscar AnderssonOK Tyr20:33+10:4210:42
64Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb21:08+11:1711:00
65Alexander LännhultEds SK21:48+11:5711:21
66Jens WoldIF Sturla22:34+12:4311:45
67Simon BerglundKarlsbyhedens OK24:50+14:5912:56
68Martin Hendry HalvorsenStokke IL24:51+15:0012:56
69Oskar WardOK Vivill25:12+15:2113:07
70Lukas BlissingOK Vilse 8725:52+16:0113:28
71Edvin JohanssonOK Kåre26:10+16:1913:37
72Simon HanssonIF Rigor33:21+23:3017:22
Fredrik Fet AndersenKonnerud ILej godkänd
Eskil SöderlundUlricehamns OKej start
Ted JohnssonMatteus SIej start
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

D12

1 870 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma KjellénHelsingborgs SOK11:406:14
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna11:42+0:026:15
3Ebba SkullmanLinköpings OK11:43+0:036:15
4Minna WingstedtHalden SK11:50+0:106:19
5Märta SvennerudKarlskrona SOK11:51+0:116:20
6Julia LönnHalmstad OK11:52+0:126:20
7Elin NobornIFK Göteborg Orientering12:11+0:316:30
8Andrea EnbomVänersborgs SK12:17+0:376:34
9Hilda LindénVäxjö OK12:21+0:416:36
10Maja ThimbergSöders-Tyresö12:29+0:496:40
11Moa VemdalMullsjö SOK12:33+0:536:42
12Edith HolmstrandOK Landehof12:48+1:086:50
13Josefine HorndahlIF Rigor12:56+1:166:54
14Ida AnderssonVänersborgs SK12:59+1:196:56
15Maja MasesStora Tuna OK13:06+1:267:00
16Emma PerssonHalmstad OK13:25+1:457:10
17Tilde SvederDomnarvets GOIF13:29+1:497:12
18Daniella GjoneSandefjord OK13:35+1:557:15
19Matilda SöderbergOK Skogsfalken13:39+1:597:17
20Elsa GolsäterKorsnäs IF OK13:48+2:087:22
21Miranda NiklassonVäxjö OK13:49+2:097:23
22Alice HultLidköpings VSK13:52+2:127:24
23Amanda GustavssonVäxjö OK14:04+2:247:31
24Alma JöhnemarkStora Tuna OK14:06+2:267:32
25Elvina BergdahlOK Orinto14:10+2:307:34
26Anna JohannessonFrölunda OL14:12+2:327:35
27Emma Aune JakobsenOK Moss14:16+2:367:37
28Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:30+2:507:45
29Cathrine SognNotodden OL14:33+2:537:46
30Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering14:40+3:007:50
31Lova JohanssonFK Friskus-Varberg14:43+3:037:52
32Nellie NilssonHalmstad OK15:01+3:218:01
33Linnea StéenHelsingborgs SOK15:28+3:488:16
34Elin TheanderHaninge SOK15:29+3:498:16
35Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering15:56+4:168:31
36Elma FribergOK Vivill15:58+4:188:32
37Signe NygårdOK Skogshjortarna16:12+4:328:39
38Stina ElghIK Hakarpspojkarna16:24+4:448:46
39Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb16:27+4:478:47
40Frida SkoglundUlricehamns OK16:34+4:548:51
41Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF16:43+5:038:56
42Emelina HolmqvistSjövalla FK16:44+5:048:56
43Selma Aure SkogedalAsker SK17:05+5:259:08
43Felice GardelinGotlands Bro OK17:05+5:259:08
45Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna17:13+5:339:12
46Wilma PalmqvistOK Tranan17:18+5:389:15
47Edit TreptowAnderstorps OK17:42+6:029:27
48Ida Kristine BueOL Tønsberg og Omegn17:43+6:039:28
49Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg17:45+6:059:29
50Arek MilevaTidaholm SOK Sisu17:51+6:119:32
51Emilia MellegårdLidköpings VSK17:58+6:189:36
52Sofie Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL18:12+6:329:43
53Linn EnbomVänersborgs SK18:19+6:399:47
54Emma WisslerFK Herkules18:25+6:459:50
55Hedda RoosIFK Göteborg Orientering19:37+7:5710:29
56Tilde FalkStora Tuna OK19:49+8:0910:35
57Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF20:03+8:2310:43
58Elin AnderssonOK Löftan20:06+8:2610:44
59Miriam GustafssonNyköpings OK21:00+9:2011:13
60Agnes ErlandssonVimmerby OK21:09+9:2911:18
61Alice ReintzGotlands Bro OK21:18+9:3811:23
62Hanna HolmerFrölunda OL21:21+9:4111:25
63Linnea NuudiFK Herkules21:48+10:0811:39
64Alma SvenssonAnderstorps OK23:54+12:1412:46
65Sagali HassiusHaninge SOK24:45+13:0513:14
66Julia VildinFK Herkules27:13+15:3314:33
67Ella AnderssonAnderstorps OK30:35+18:5516:21
68Lily WinsnesFK Herkules32:55+21:1517:36
69Elsa IvarssonVästerbergslagens OL39:31+27:5121:07
Vilma LöfgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Ella PetterssonOK Kullingshofej godkänd
Julia HallqvistIF Rigorej godkänd
Marta MagnussonOK Skogshjortarnaej start
Felicia BerggrenHalmstad OKej start
Ida HäggqvistKils OKej start
Sofia JonssonLidköpings VSKej start
Erle Elise WoldOK Mossej start

H12

1 870 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:055:23
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK11:00+0:555:52
3Emil SkeppSävedalens AIK11:06+1:015:56
4Viktor HedströmOK Skogshjortarna11:10+1:055:58
5Walter SöderqvistOK Kåre12:08+2:036:29
6Magnus SigurdssonStokke IL12:13+2:086:31
7Elias JosefssonVästvärmlands OK12:14+2:096:32
8Andy GranforsIF Rigor12:33+2:286:42
9Simen Dalen EriksenAsker SK12:35+2:306:43
10Emil WalleniusFrölunda OL12:52+2:476:52
11Samuel JakobssonOK Skogshjortarna13:19+3:147:07
12Calle WärnOK Skogshjortarna13:20+3:157:07
13Måns SandahlIK Hakarpspojkarna13:42+3:377:19
14Rasmus EngehultNotodden OL13:44+3:397:20
15Truls VoelkerlingIK Uven13:49+3:447:23
16Linus KarlsmoIK Uven13:55+3:507:26
17Gustav StåhlSävedalens AIK13:56+3:517:27
18Eric ÅhlÅmåls OK14:06+4:017:32
19Alvar NivertFK Herkules14:11+4:067:35
20Elias HedHultsfreds OK14:24+4:197:42
21Rasmus SternerOK Gränsen14:28+4:237:44
22Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering14:30+4:257:45
23Arvid EricssonRonneby OK14:35+4:307:47
24Malte LjungkvistOK Alehof14:55+4:507:58
25Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL15:17+5:128:10
26Gustav AspIFK Göteborg Orientering15:18+5:138:10
27Alvin RosénOK Skogshjortarna15:34+5:298:19
28Arvid JosefssonOK Vivill15:50+5:458:28
29Jacob HolmbergUlricehamns OK15:59+5:548:32
30Ask Felland SætnanFossum IF16:02+5:578:34
31Carl DavidssonSävedalens AIK16:07+6:028:37
32Theo RistoOK Linné16:13+6:088:40
33Albert SvenssonFK Finn16:14+6:098:40
33Olof LevinSvaide Roma SOK16:14+6:098:40
35Neo CederqvistVisborgs OK16:25+6:208:46
36Eskil Pehrsen-LundeSarpsborg OL16:26+6:218:47
37Joar BlomqvistBredareds IF16:27+6:228:47
37Alfons JohansenOK Vilse 8716:27+6:228:47
39Sebastian AlinIFK Mora OK16:50+6:459:00
40Brage Fuglseth OlsenAsker SK17:01+6:569:05
41Max VetterSävedalens AIK17:17+7:129:14
42William KraftIK Uven17:24+7:199:18
43Elliott RehnGränna-Bygdens OK17:58+7:539:36
44Lukas GudmundssonOK Landehof18:36+8:319:56
45Linus HanssonAlfta-Ösa OK18:58+8:5310:08
46Nils KylbergSävedalens AIK19:10+9:0510:14
47Vide FlinkFjärås AIK19:14+9:0910:17
48Joakim GustafssonGotlands Bro OK19:22+9:1710:21
49Gustav NilssonAlvesta SOK19:27+9:2210:24
50Albert KylmäHelsingborgs SOK19:49+9:4410:35
51Jens G DybvikStokke IL19:59+9:5410:41
52Alvar AlexanderssonIF Rigor21:02+10:5711:14
53Joel GrenholmOK Kåre21:05+11:0011:16
54Alfred TherstolSävedalens AIK21:54+11:4911:42
55Alvin LönkvistOK Vivill22:10+12:0511:51
56Elias SamuelssonOK Vivill22:49+12:4412:12
56Gustav HilmanssonKalmar OK22:49+12:4412:12
58Jacob RuderfeltIF Rigor24:03+13:5812:51
59Elliot JägstedtHalmstad OK24:48+14:4313:15
60Charlie EmterbyOK Vivill25:57+15:5213:52
61Selmer MånssonKalmar OK26:46+16:4114:18
62Erik JohanssonIK Uven28:08+18:0315:02
63Fredrik Texmo GrønnSarpsborg OL28:31+18:2615:14
64Oliver EdvardssonHjobygdens OK29:27+19:2215:44
65Olle BrandinOK Kåre30:15+20:1016:10
66Eskil SoelbergAndrarums IF35:16+25:1118:51
67Frans SummersonOK Norrvirdarna36:24+26:1919:27
68Ole Magnus StoremyrPorsgrunn OL36:42+26:3719:37
69William JosefssonOK Kullingshof38:47+28:4220:44
70Silas Mestad HansenLillomarka OL58:18+48:1331:10
71Marcus WindvikSandefjord OK59:44+49:3931:56
Adam AderlindOK Norrvirdarnaej godkänd
Aston GustafssonSvaide Roma SOKej godkänd
Sofus Mestad HansenLillomarka OLej godkänd
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Felix EngerOK Landehofej start

D11

1 730 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg11:206:33
2Wilma JonssonOK Tyr11:42+0:226:45
3Wilma RosénGöteborg-Majorna OK12:03+0:436:57
4Frida AhlOK Norrvirdarna12:45+1:257:22
5Elin NilssonKarlskrona SOK13:00+1:407:30
6Cornelia HällåsOK Löftan13:28+2:087:47
7Vera FolkestadAnderstorps OK13:30+2:107:48
8Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering13:35+2:157:51
8Ebba LövgärdOK Alehof13:35+2:157:51
10Elsa ArvidssonSjövalla FK13:36+2:167:51
11Ebba EberlénOK Skogshjortarna13:38+2:187:52
12Alice BohlinIFK Göteborg Orientering13:42+2:227:55
13Tea BremerMariestads FK14:01+2:418:06
14Ella AnderssonOK Löftan14:09+2:498:10
15Felicia PerssonHelsingborgs SOK14:24+3:048:19
16Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK14:30+3:108:22
17Elina KarlssonFK Herkules14:35+3:158:25
18Selma PerssonFK Herkules14:50+3:308:34
19Agnes PaulssonOK Löftan14:59+3:398:39
20Evelina LindgrenLidköpings VSK15:04+3:448:42
21Ida IvarssonOK Skogshjortarna15:35+4:159:00
22Vera HöglundSjövalla FK15:46+4:269:06
23Elin AlmgrenSöders-Tyresö16:39+5:199:37
24Lisa JohnssonFK Finn16:43+5:239:39
25Frida SöderqvistLinköpings OK17:05+5:459:52
26Evelina GomérIK Hakarpspojkarna17:21+6:0110:01
27Alva JunkellFK Herkules17:27+6:0710:05
28Emmy EllbringFK Finn17:30+6:1010:06
29Nikki WeihartHestra IF18:02+6:4210:25
30Wilma SandeliusFK Herkules18:34+7:1410:43
31Tuva MolinFalköpings AIK OK18:38+7:1810:46
32Elsa BremerMariestads FK19:05+7:4511:01
33Siri RehnGränna-Bygdens OK19:32+8:1211:17
34Alice KällstrandÅmåls OK19:43+8:2311:23
35Elin KarlssonOK Landehof19:45+8:2511:24
36Agnes PerssonHelsingborgs SOK19:59+8:3911:33
37Caroline Sundby JakobsenOK Moss20:11+8:5111:40
38Fifi PegardOK Gynge20:13+8:5311:41
39Elvira JacobssonOK Gynge20:30+9:1011:50
40Elin JonssonSjövalla FK20:48+9:2812:01
41Elsa IngemarssonHestra IF21:00+9:4012:08
42Olivia SvenssonFK Åsen21:09+9:4912:13
43Matilda BjörneldKalmar OK21:51+10:3112:37
44Emma WikströmHästveda OK22:15+10:5512:51
45Isabell KnutssonOK Kullingshof22:26+11:0612:58
46Idun Haag LundinSjövalla FK22:36+11:1613:03
47Tyra ÖforsSvaide Roma SOK25:08+13:4814:31
48Linnea UnborgAlfta-Ösa OK28:17+16:5716:20
49Idrunn Van AgthovenMariestads FK28:33+17:1316:30
50Alivia EngströmKristinehamns OK29:31+18:1117:03
51Anna EngströmSjövalla FK30:40+19:2017:43
52Alva InelindKils OK31:01+19:4117:55
53Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg47:40+36:2027:33
Alva Lindh SporreVisborgs OKej godkänd
Cornelia BerglundLidköpings VSKej godkänd

H11

1 930 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan9:495:05
2Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg10:56+1:075:39
3Jarvis HanssonFrölunda OL11:02+1:135:43
4Vilgot ÅhlundVänersborgs SK11:12+1:235:48
5Melker SundströmHestra IF11:24+1:355:54
6Herman PetterssonSävedalens AIK11:44+1:556:04
7Linus WeihardSävedalens AIK11:52+2:036:08
7Gustav RexOK Landehof11:52+2:036:08
9Elias LindströmRonneby OK12:08+2:196:17
10Selmer LøkenOK Moss12:20+2:316:23
11Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu12:31+2:426:29
11Albin SchröderOK Skogshjortarna12:31+2:426:29
13Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering12:32+2:436:29
14Olof TholénOK Skogshjortarna12:44+2:556:35
15Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna13:10+3:216:49
16Teo PalmérUlricehamns OK13:40+3:517:04
17Albin EmilssonOK Skogsfalken13:43+3:547:06
18Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg14:06+4:177:18
19Eric EkströmIK Uven14:11+4:227:20
20William LännhultEds SK14:12+4:237:21
21Mikael BergOK Enen14:33+4:447:32
22Jonas LeireGöteborg-Majorna OK14:46+4:577:39
23Erlend ØpstadAsker SK15:06+5:177:49
24Gabriel HogedalVänersborgs SK15:15+5:267:54
25Hugo CorneliussonOK Löftan15:41+5:528:07
26Anton KarlssonUlricehamns OK16:11+6:228:23
27Elias KronmarKarlskrona SOK16:14+6:258:24
28Elias PalmertzHelsingborgs SOK16:35+6:468:35
29Albin PerssonKarlskrona SOK16:37+6:488:36
30Otto BondesonIK Uven16:49+7:008:42
31Elias BengtssonOK Tranan16:57+7:088:46
32Karl KullbergBjörkfors GOIF17:06+7:178:51
33Linus ClaessonUlricehamns OK17:15+7:268:56
34Henrik MathisenOL Tønsberg og Omegn17:19+7:308:58
35Arvid ErikssonÅmåls OK17:39+7:509:08
36Casper AronsenLillomarka OL18:24+8:359:32
37Joel NilssonSjövalla FK18:50+9:019:45
38Nils JohnssonMatteus SI19:08+9:199:54
39Melker MalmEds SK19:23+9:3410:02
40Gustav LindqvistOK Gisle20:09+10:2010:26
41Aksel Johan SandvikHalden SK20:12+10:2310:27
42Wilhelm EkFjärås AIK20:14+10:2510:29
43Noah OlssonStigsökarna20:30+10:4110:37
44Albin ThunbergOK Vivill20:43+10:5410:44
45Axel LindqvistIK Uven21:27+11:3811:06
46Sebastian LundgrenFK Friskus-Varberg21:48+11:5911:17
47Fredrik SignebøenHalden SK22:06+12:1711:27
48Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orientering22:07+12:1811:27
49Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna22:37+12:4811:43
50Lukas NyströmGotlands Bro OK23:34+13:4512:12
51Malte AnderssonMatteus SI25:34+15:4513:14
52Gustav HellminVisborgs OK27:31+17:4214:15
53Hugo TolestamIF Rigor28:14+18:2514:37
54Christoffer SvenssonOK Vivill29:00+19:1115:01
55Sture HögsellKristinehamns OK29:04+19:1515:03
56Jonatan LennemyrKils OK29:39+19:5015:21
57Sebastian JonssonLidköpings VSK30:07+20:1815:36
Bruno FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Karl Hugo NilssonOK Orintoej start

D10

1 770 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:576:11
2Sara LönnHalmstad OK11:40+0:436:35
3Jonna ÅhlÅmåls OK12:05+1:086:49
4Hanna LiljaOK Älgen12:33+1:367:05
5Linnea LundstedtSjövalla FK12:37+1:407:07
6Tuva LundsrudOK Moss12:44+1:477:11
7Molly GraadIF Rigor13:21+2:247:32
8Alice LagerströmRonneby OK13:35+2:387:40
9Alma EreltOK Norrvirdarna13:55+2:587:51
10Signe RanbroHelsingborgs SOK13:58+3:017:53
11Meja PetterssonOK Kullingshof14:29+3:328:10
12Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering14:31+3:348:12
13Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering14:48+3:518:21
14Vera WesthMullsjö SOK14:50+3:538:22
15Tyra FlinkFjärås AIK14:58+4:018:27
15Astrid LindgrenLidköpings VSK14:58+4:018:27
17Elsa AxelssonOK Norrvirdarna15:26+4:298:43
18Elsa PetterssonVäxjö OK15:28+4:318:44
18Ellen KarlssonOK Skogshjortarna15:28+4:318:44
20Maja KylmäHelsingborgs SOK15:58+5:019:01
21Ellen AlexanderssonKristinehamns OK16:49+5:529:30
22Astrid TreptowAnderstorps OK16:53+5:569:32
23Moa WallströmSävedalens AIK16:55+5:589:33
24Nelly CarlssonStigmännen Karlshamns OK16:56+5:599:34
25Ebba ÅbergHestra IF17:06+6:099:39
26Karolin GraffnerOK Löftan17:14+6:179:44
27Felicia Ahlstedt NeumannKils OK17:21+6:249:48
27Ebba SahlstedtSöders-Tyresö17:21+6:249:48
29Ellen HederströmLerums SOK17:57+7:0010:08
30Ida KopkaIFK Göteborg Orientering17:58+7:0110:09
31Ellen NordlundOK Vivill18:02+7:0510:11
32Cornelia WestlundEmmaboda Verda OK18:13+7:1610:17
33Signe JohanssonOK Gynge18:26+7:2910:24
34Lovisa StavenrotOK Vivill18:27+7:3010:25
35Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg18:33+7:3610:28
36Ellen HedHultsfreds OK18:51+7:5410:38
37Ebba SundlingOK Njudung18:53+7:5610:40
38Hilma KnopfHalmstad OK19:13+8:1610:51
39Tuva HejdströmVisborgs OK19:20+8:2310:55
40Tilda AlmqvistLidköpings VSK19:42+8:4511:07
41Tilde BrickarpSol Tranås20:00+9:0311:17
42Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK20:03+9:0611:19
43Gry EmterbyOK Vivill20:04+9:0711:20
44Moa JohanssonOK Gisle20:06+9:0911:21
45Meja HåkanssonRonneby OK20:12+9:1511:24
46Vera IngulfSävedalens AIK20:17+9:2011:27
47Lisa InghammarHestra IF20:48+9:5111:45
48Cornelia MellbergOK Kullingshof21:08+10:1111:56
49Klara JeppssonOK Kullingshof21:10+10:1311:57
50Maja EliassonFK Friskus-Varberg21:24+10:2712:05
51Vera BergquistSjövalla FK21:31+10:3412:09
52Cajsa LindqvistOK Gisle21:39+10:4212:13
53Nadia FlorczykHaninge SOK22:29+11:3212:42
54Elsa HolstHjobygdens OK23:52+12:5513:29
55Celia HöglundFK Herkules24:34+13:3713:52
56Agnes MalmEds SK24:56+13:5914:05
57Anja HartleyHaninge SOK26:46+15:4915:07
58Angelika LjungmanSävedalens AIK27:45+16:4815:40
59Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK29:38+18:4116:44
60Hilda NivertFK Herkules31:33+20:3617:49
Alice HejdströmVisborgs OKej godkänd
Ella RuderfeltIF Rigorej start
Lovisa LexellFK Finnej start
Elise HaugeSarpsborg OLej start

H10

1 800 m, 95 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinIK Hakarpspojkarna9:535:29
2Ville WingstedtHalden SK10:08+0:155:37
3Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:13+0:205:40
4Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering10:22+0:295:45
5Gabriel LaineDegerfors OK10:50+0:576:01
6Erik ZettervallKarlskrona SOK11:19+1:266:17
7Henry NordströmKils OK11:44+1:516:31
8Olle SaleskogRonneby OK12:08+2:156:44
9Ted NömmIFK Göteborg Orientering12:31+2:386:57
10Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:34+2:416:58
11Hugo BäcklundRonneby OK12:39+2:467:01
12Nils TholénOK Skogshjortarna12:43+2:507:03
13Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg12:57+3:047:11
14Simon SkottÅmåls OK13:14+3:217:21
15Jakob FjellnerMatteus SI13:17+3:247:22
16Emil SternerOK Gränsen13:31+3:387:30
17Gustav KarlssonUlricehamns OK13:39+3:467:35
18Filip StåhlSävedalens AIK13:43+3:507:37
19Herman EngIFK Göteborg Orientering13:57+4:047:45
20Robin SommanssonIK Uven13:59+4:067:46
21August HärwellAndrarums IF14:00+4:077:46
22Mikkel BergmanIK Uven14:23+4:307:59
22Lowe EkströmOK Tyr14:23+4:307:59
24Erik AhlOK Norrvirdarna14:34+4:418:05
25Olle BlomqvistMarkbygdens OK14:44+4:518:11
26Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK14:45+4:528:11
27Olle RoosIFK Göteborg Orientering15:03+5:108:21
28Albert AxelssonOK Norrvirdarna15:04+5:118:22
29Linus LindénVäxjö OK15:12+5:198:26
30Oscar WärnOK Skogshjortarna15:21+5:288:31
30Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK15:21+5:288:31
32Gustav WikströmVisborgs OK15:33+5:408:38
33Sven TholénOK Skogshjortarna15:34+5:418:38
34Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SK15:35+5:428:39
35Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK16:10+6:178:58
36Jonatan LundgrenFK Friskus-Varberg16:17+6:249:02
37Oskar HellstrandIF Rigor16:22+6:299:05
38Alexander JohanssonOK Gipen16:24+6:319:06
39Oscar AhlstedtÅmåls OK16:41+6:489:16
40Joar AnderssonVäxjö OK16:47+6:549:19
41Vilmer HagelbergEksjö SOK16:50+6:579:21
42Oskar SöderbergOK Skogsfalken16:51+6:589:21
43Emil BjörksvedGotlands Bro OK16:53+7:009:22
44Arvid GustavssonVäxjö OK17:37+7:449:47
45Arvid RosanderSOK Aneby17:40+7:479:48
46Felix WeihardSävedalens AIK17:51+7:589:55
47Ralf GustavssonOK Löftan18:14+8:2110:07
48Viktor HorndahlIF Rigor18:23+8:3010:12
49Almer HanningOK Löftan18:42+8:4910:23
50Leon CarlssonFK Friskus-Varberg18:46+8:5310:25
51Anton KroksmyrVäxjö OK18:58+9:0510:32
52Emil ÖbergOK Hällen19:03+9:1010:35
53Elis MarmanderFK Friskus-Varberg19:13+9:2010:40
54Marcus UnborgAlfta-Ösa OK19:23+9:3010:46
55Thure SundbäckSävedalens AIK20:31+10:3811:23
56Eirik LestebergKongsberg OL20:32+10:3911:24
57Anders Rostveit ElmiOK Moss20:33+10:4011:25
58Olle SchybergOK Skogsfalken20:41+10:4811:29
59Mathias Bredland EidKongsberg OL20:50+10:5711:34
60Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering20:58+11:0511:38
61Folke FranssonFK Friskus-Varberg21:06+11:1311:43
62Axel LydmarkSjövalla FK21:12+11:1911:46
63Malte BergHaninge SOK21:18+11:2511:50
64Jakob Bredland EidKongsberg OL21:30+11:3711:56
65Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK21:36+11:4312:00
66Trym BreimoOK Moss21:42+11:4912:03
67Aksel FingarsenElverum OK21:49+11:5612:07
68Johannes HolmbergUlricehamns OK22:05+12:1212:16
69Gustaf IngelsboOK Tranan22:10+12:1712:18
70Sixten ThunbergOK Vivill22:17+12:2412:22
71Sindre Van AgthovenMariestads FK22:23+12:3012:26
72Ivar ViklundMatteus SI22:39+12:4612:35
73Arvid KleinOK Vilse 8722:59+13:0612:46
74Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering23:18+13:2512:56
75Adam UllbergSvaide Roma SOK23:33+13:4013:05
76Hjalmar JohanssonOK Alehof23:59+14:0613:19
77Emil LibérthHaninge SOK24:46+14:5313:45
78Wilmer NordgrenSävedalens AIK25:18+15:2514:03
79Ville AnderssonMatteus SI25:30+15:3714:10
80Nils NilvérFK Herkules25:36+15:4314:13
81Algot NordlundOK Vivill27:02+17:0915:01
82Algot SjöstrandSnättringe SK28:05+18:1215:36
83Anton SoelbergAndrarums IF29:09+19:1616:11
84Jakob AnderssonOK Löftan29:36+19:4316:26
85Linus Mestad HansenLillomarka OL31:30+21:3717:30
86Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK32:10+22:1717:52
87Eskil Rosengren LundqvistSjövalla FK40:55+31:0222:43
88Svante GustafssonGotlands Bro OK41:12+31:1922:53
Ossian OláRånäs OKej godkänd
Theodor BjörklundVisborgs OKej godkänd
Noah GrundbergSävedalens AIKej godkänd
Daniel SöderbergHaninge SOKej godkänd
Anton JacobssonOK Gyngeej godkänd
Jakob GudmundssonOK Landehofej godkänd
Svante WiklundIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Mio KlassonUlricehamns OKej start
Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orienteringej start
Theo LundinAlfta-Ösa OKej start

D35

2 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof23:069:57
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK23:35+0:2910:09
3Jenny GreenHalmstad OK24:53+1:4710:43
4Maria LönnHalmstad OK25:02+1:5610:47
5Ida SchybergOK Skogsfalken36:06+13:0015:33
6Linda JinnemoHjärnarps OL55:57+32:5124:06
7Maria CarlssonStigmännen Karlshamns OK56:11+33:0524:13

H35

2 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof17:066:09
2Henric BrohedeOK Tyr18:08+1:026:31
3Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL21:26+4:207:42
4Stefan RoosIFK Göteborg Orientering21:28+4:227:43
5Erik JakobsenOK Moss22:58+5:528:15
6Daniel SundqvistOK Orinto26:04+8:589:22
7Audun FingarsenElverum OK26:49+9:439:38
8Martin HedHultsfreds OK26:56+9:509:41
9Carl LundinAlfta-Ösa OK27:29+10:239:53 Ladda ner rutt i gpx-format
10Kristian ErikssonMarkbygdens OK29:26+12:2010:35
11Per SternerOK Gränsen30:08+13:0210:50
12Erik MarmanderFK Friskus-Varberg31:31+14:2511:20
13Johan NordlundOK Vivill44:38+27:3216:03
14Henrik AnderssonOK Gynge47:52+30:4617:13
15Henrik RothHjärnarps OL1:10:34+53:2825:23

D40

2 240 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja WingstedtHalden SK18:248:12
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK18:59+0:358:28
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK19:20+0:568:37
4Malin JonssonOK Tyr19:26+1:028:40
5Therese DahlströmOK Alehof19:28+1:048:41
5Ingrid BronebakkHalden SK19:28+1:048:41
7Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof20:01+1:378:56
8Maria MickelåkerAndrarums IF20:41+2:179:14
9Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering20:49+2:259:17
10Susanne BiörsOK Tranan21:03+2:399:23
11Katarina EnbomVänersborgs SK21:39+3:159:39
12Jenny JohanssonOK Gisle21:54+3:309:46
13Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK22:17+3:539:56
14Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK23:30+5:0610:29
15Elisabeth HagelbergEksjö SOK23:40+5:1610:33
16Jennie GustavssonVäxjö OK23:45+5:2110:36
17Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering23:55+5:3110:40
18Elin SvenssonSnättringe SK23:56+5:3210:41
19Linda CorneliussonOK Löftan27:05+8:4112:05
20Marion BüchliOLG Suhr28:58+10:3412:55
21Jessica HolstHjobygdens OK29:31+11:0713:10
22Sara WulffOK Gränsen33:08+14:4414:47
23Line Bar NathanLillomarka OL33:20+14:5614:52
24Sara LindgrenLidköpings VSK34:19+15:5515:19
25Cecilia KarmetunOK Njudung34:20+15:5615:19
26Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK37:22+18:5816:40
27Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna37:24+19:0016:41
28Åsa HedströmOK Skogshjortarna37:26+19:0216:42
29Susanna CaleklintKarlskrona SOK37:56+19:3216:56
30Jeanette PerssonOK Löftan39:31+21:0717:38
31Jenny JohnssonLidköpings VSK39:42+21:1817:43
32Emma HultLidköpings VSK41:07+22:4318:21
33Sara JägstedtHalmstad OK44:39+26:1519:55
Line-Susanne SkavhellenBotne SK Orienteringej godkänd
Eva GustafssonVäxjö OKej start

H40

2 420 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof14:576:10
2Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering15:39+0:426:28
3Marcus AnderssonMatteus SI16:21+1:246:45
4Bertil EronnLinköpings OK16:50+1:536:57
5Robert EnbomVänersborgs SK17:22+2:257:10
6Mikael MellegårdLidköpings VSK17:49+2:527:21
7Henrik KroksmyrVäxjö OK17:50+2:537:22
8Magnus BertilssonOK Skogshjortarna17:56+2:597:24
9Jakob EngIFK Göteborg Orientering18:19+3:227:34
10Magnus HärwellAndrarums IF18:20+3:237:34
11Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL18:27+3:307:37
12Albin AnderssonVäxjö OK18:33+3:367:39
13Mikael GummessonNybro OK18:34+3:377:40
14Mattias RehnGränna-Bygdens OK18:49+3:527:46
15Viktor ThorssonRyda SK19:22+4:258:00
16Frans SvenssonFK Finn19:33+4:368:04
17Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK19:35+4:388:05
18Magnus UnborgAlfta-Ösa OK19:47+4:508:10
19Marcus JosefssonOK Vivill20:17+5:208:22
20Magnus LindblomGustavsbergs OK20:27+5:308:27
21Magnus FärdigNyköpings OK20:36+5:398:30
22David HellerströmFK Friskus-Varberg20:49+5:528:36
23Jonas ViklundMatteus SI20:53+5:568:37
24Urban RingströmRydboholms SK21:15+6:188:46
25Max LarssonOK Tranan21:39+6:428:56
26Henrik SöderqvistLinköpings OK21:44+6:478:58
27Andréas PalmertzHelsingborgs SOK21:47+6:509:00
28Patrik CorneliussonOK Löftan22:12+7:159:10
29Björn CarlssonOK Hällen23:07+8:109:33
30Per ÖbergOK Hällen23:16+8:199:36
31Øyvind LøkenOK Moss23:47+8:509:49
32Per RoothVäxjö OK23:50+8:539:50
33Mattias BerglundLidköpings VSK24:18+9:2110:02
34Erik JohanssonOK Skogshjortarna24:23+9:2610:04
35Peter JohanssonVäxjö OK24:46+9:4910:14
36Mattias HolmströmÅmåls OK25:10+10:1310:23
37Johan SchröderOK Skogshjortarna25:22+10:2510:28
38Daniel MobergOK Löftan25:45+10:4810:38
39Patrik CarlbomUlricehamns OK25:52+10:5510:41
40Stefan CaleklintKarlskrona SOK26:07+11:1010:47
41Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg27:01+12:0411:09
42Anders LundeVarteig OL27:58+13:0111:33
43Henrik OlssonOK Skogshjortarna28:36+13:3911:49
44Christian JohnssonFK Finn29:07+14:1012:01
45Fredrik ElingforsVäxjö OK29:42+14:4512:16
46Patrick EricsonMullsjö SOK30:48+15:5112:43
47Linus LännhultEds SK31:23+16:2612:58
48Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL31:30+16:3313:00
49Anders SöderstenOK Enen32:24+17:2713:23
50Tobias GustavssonVäxjö OK39:20+24:2316:15
51Godfried Van AgthovenMariestads FK45:43+30:4618:53
52Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK47:46+32:4919:44
53Ola LestebergKongsberg OL1:09:14+54:1728:36
Karl NilssonOK Orintoej start
Gustav JonssonOK Skogshjortarnaej start
Magnus HolmskauTrøsken ILej start
Daniel GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

D45

2 180 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL17:378:04
2Kristina LjunggrenLinköpings OK18:29+0:528:28
3Mia EronnLinköpings OK18:43+1:068:35
4Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad18:45+1:088:36
5Karin Rahm BjörneldKalmar OK19:59+2:229:10
6Pia JohanssonOK Landehof20:55+3:189:35
7Katrin SkeppSävedalens AIK21:37+4:009:54
8Lotta RosénGöteborg-Majorna OK21:43+4:069:57
9Anna UllerKils OK21:45+4:089:58
10Malin SvenssonOK Orion21:51+4:1410:01
11Ellen Aure SkogedalAsker SK22:42+5:0510:24
12Johanna HallqvistUlricehamns OK23:06+5:2910:35
13Marina AxelssonMarkbygdens OK26:34+8:5712:11
14Josefina BerglundFK Boken27:07+9:3012:26
15Anna KullbergBjörkfors GOIF28:00+10:2312:50
16Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK28:04+10:2712:52
17Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK28:51+11:1413:14
18Ann-Karin LestebergKongsberg OL29:37+12:0013:35
19Elisabet Lindblom LarssonOK Enen30:00+12:2313:45
20Ann-Sophie OhlinOK Tranan30:38+13:0114:03
21Annika BechtelFK Friskus-Varberg31:03+13:2614:14
22Suzanne QvistAndrarums IF31:35+13:5814:29
23Mari KraftIK Uven31:57+14:2014:39
24Karin AlthoffKungälvs OK32:40+15:0314:59
25Petra RosénVäxjö OK32:53+15:1615:05
26May Ingela HopeModum O-lag33:17+15:4015:16
27Angelica BrandqvistTibro OK33:20+15:4315:17
28Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna34:18+16:4115:44
29Malin JohanssonFK Friskus-Varberg35:04+17:2716:05
30Ulrika OdénFjärås AIK38:42+21:0517:45
31Karin ThörnbladOK Flundrehof40:52+23:1518:44
32Karin RundqvistOK Nackhe45:21+27:4420:48
33Siv WiersdalenPorsgrunn OL53:12+35:3524:24
34Maria AuseliusBredaryds SOK58:35+40:5826:52
35Anne SkoglundSol Tranås1:01:20+43:4328:08
Tina LindgrenLinköpings OKej godkänd
Sofia KarlssonOK Landehofej godkänd
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Pia HjertströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Liselott RothLinköpings OKej godkänd
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orienteringej start
Hanne WoldOK Mossej start

H45

2 350 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonIFK Göteborg Orientering14:386:13
2Tore SandvikHalden SK15:19+0:416:31
3Torgny LindströmRonneby OK15:30+0:526:35
4Christian HåkanssonRonneby OK15:32+0:546:36
5Martin BobergIF Rigor15:50+1:126:44
6Marcus HanssonFrölunda OL17:09+2:317:17
7Magnus GörasLeksands OK17:11+2:337:18
8Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK17:21+2:437:22
9Anders LövgärdOK Alehof17:32+2:547:27
10Åke LjunggrenLinköpings OK17:35+2:577:28
11Stefan GraadIF Rigor17:38+3:007:30
12Tommy AnderssonVänersborgs SK17:55+3:177:37
13Jens ThorildIFK Göteborg Orientering18:01+3:237:40
14Jörgen ÅhlÅmåls OK18:07+3:297:42
15Kenth VenöstrandOK Nackhe18:14+3:367:45
16Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK18:19+3:417:47
17Pontus JohnssonMatteus SI18:24+3:467:49
18Martin JarelandLinköpings OK18:26+3:487:50
19Stefan KinellIFK Göteborg Orientering18:27+3:497:51
20Ingemar EricssonRonneby OK18:41+4:037:57
21Magnus HomannOK Orinto18:49+4:118:00
22Ola SöderbergOK Skogsfalken19:28+4:508:17
23Per HolmbergUlricehamns OK19:34+4:568:19
24Håkon WoldIF Sturla19:37+4:598:20
25Fredrik SturessonOK Alehof19:53+5:158:27
26Lars BerglundRingerike OL19:58+5:208:29
27Herman RosénGöteborg-Majorna OK19:59+5:218:30
27Magnus WihlborgOK Gynge19:59+5:218:30
29Joakim KarmetunOK Njudung20:09+5:318:34
30Anders IvarssonFK Friskus-Varberg20:16+5:388:37
31Heide PerssonAndrarums IF20:33+5:558:44
32Mattias JägstedtHalmstad OK20:41+6:038:48
33Mats GustafssonNyköpings OK20:51+6:138:52
34Steinar EastwoodLillomarka OL21:04+6:268:57
35Knut Jostein SaetnanFossum IF21:05+6:278:58
36Daniel GudmundssonOK Landehof21:11+6:339:00
37Ulf JohanssonOK Gisle21:23+6:459:05
38Jonas LarssonKristinehamns OK21:44+7:069:14
39Olle BjörneldKalmar OK21:45+7:079:15
40Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering22:08+7:309:25
41Peter AspIFK Göteborg Orientering22:14+7:369:27
42Johan ÅhlundVänersborgs SK22:17+7:399:28
43Per ErlandssonVimmerby OK22:18+7:409:29
44Jan SamuelssonFalköpings AIK OK22:22+7:449:31
45Markus OlinIK Hakarpspojkarna22:31+7:539:34
46William RexOK Landehof22:54+8:169:44
47Håkan RundqvistOK Nackhe23:02+8:249:48
48Christer ÖbergGamleby OK23:05+8:279:49
49Andreas NiemiEmmaboda Verda OK23:12+8:349:52
50Leif LindgrenLinköpings OK23:27+8:499:58
51Pål Martin EidKongsberg OL23:31+8:5310:00
52Martin JohanssonOK Orinto23:36+8:5810:02
53Niclas KinnanderMatteus SI23:45+9:0710:06
54Gabriel ThörnbladOK Flundrehof23:54+9:1610:10
55Jonas K JohanssonOK Skogsfalken24:26+9:4810:23
56Ulf NyqvistOK Landehof25:03+10:2510:39
57Olof StåhlSävedalens AIK25:17+10:3910:45
58Henrik AnderssonOK Löftan25:39+11:0110:54
59Mikael SvenssonFK Herkules25:58+11:2011:02
60Erik SkoglundSol Tranås26:00+11:2211:03
61Ulf JonareLinköpings OK26:01+11:2311:04
62Jerker AnderssonOK Tyr26:10+11:3211:08
63Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb26:14+11:3611:09
64Patrik IngelströmOK Gynge26:40+12:0211:20
65Morten BreimoOK Moss26:56+12:1811:27
66Sverre WisløffAsker SK26:57+12:1911:28
67Per Olav AndersenVang OL27:00+12:2211:29
68Mats RanbroHelsingborgs SOK27:10+12:3211:33
69Greger AhlénIF Hagen27:37+12:5911:45
70Robert SvenssonAnderstorps OK28:05+13:2711:57
71Mats JohanssonOK Hällen28:43+14:0512:13
72Ronnie BohmanOK Orinto29:02+14:2412:21
73Håkan HöglindFK Herkules29:30+14:5212:33
74Darren SummersonOK Norrvirdarna30:15+15:3712:52
75Fredrik HanssonIF Rigor30:30+15:5212:58
76Johan NiklassonVäxjö OK30:33+15:5513:00
77Peter OláRånäs OK30:57+16:1913:10
78Mats GruvefeldtIFK Göteborg Orientering31:34+16:5613:25
79Eelco van RaaijHedrum OL32:10+17:3213:41
79Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK32:10+17:3213:41
81Andreas PihlströmOK Landehof32:56+18:1814:00
82Anders Anno PerssonHelsingborgs SOK33:26+18:4814:13
83Mats EliassonFK Friskus-Varberg34:13+19:3514:33
84Jimmy BondesonIK Uven37:16+22:3815:51
85Patrik GustavssonLinköpings OK42:20+27:4218:00
Kenneth DybvikStokke ILej godkänd
Mikael AleniusNyköpings OKej godkänd
Joel GöranssonLidköpings VSKej start
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Johan HanssonOK Löftanej start
Anders GenbergUlricehamns OKej start
Jesper WaldfeltFinspångs SOKej start
Marcus PherssonOK Linnéej start
Knut Ivar JohansenSandefjord OKej start
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OKej start

D50

2 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna17:157:52
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK18:25+1:108:24
3Jeanette SigenstamMarkbygdens OK19:24+2:098:51
4Marie HedarOK Tor20:16+3:019:15
5Carina GustafssonOK Gynge20:44+3:299:28
6Maria SibilevaKarlskrona SOK21:02+3:479:36
7Ulrika RibbholmOK Njudung21:51+4:369:58
8Malin LammFrölunda OL22:36+5:2110:19
9Ulrika GustafssonIK Vista23:25+6:1010:41
10Annika JosefssonKarlskrona SOK25:06+7:5111:27
11Ingela ThoressonAndrarums IF25:27+8:1211:37
12Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK25:58+8:4311:51
13Pamela ÅstenKolbotn o Skimt OL26:23+9:0812:02
14Maria StrömbergAvesta OK28:23+11:0812:57
15Maria LillieströmOK Roxen28:31+11:1613:01
16Heléne SvenssonKristinehamns OK30:08+12:5313:45
17Karin FreylandSOK Aneby31:46+14:3114:30
18Suzy LarssonOK Skogshjortarna32:09+14:5414:40
19Erica HållHJS-Vansbro OK32:17+15:0214:44
20Monika HjellströmGränna-Bygdens OK33:24+16:0915:15
21Anneli KarlsmoIK Uven34:11+16:5615:36
22Sarah StutzOLG Suhr35:04+17:4916:00
23Wenche LindløvSarpsborg OL38:57+21:4217:47
24Anna-Karin LövgrenAvesta OK48:52+31:3722:18
25Annika JohanssonOK Alehof1:06:37+49:2230:25
Maria KjellmanLinköpings OKej godkänd
Anneli KarlssonFK Finnej start
Agnetha Le ClaireFK Herkulesej start

H50

2 370 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering15:216:28
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna16:18+0:576:52
3Magnus NordströmKils OK16:26+1:056:56
4Patrik NilssonLinköpings OK16:58+1:377:09
5Mattias BååthSävedalens AIK17:18+1:577:17
6Roger CarlssonOK Tranan17:39+2:187:26
7Johan ÅttingLinköpings OK18:14+2:537:41
8Nils GustavssonLidköpings VSK19:07+3:468:03
9David GabrielssonSävedalens AIK19:16+3:558:07
10Håkan KarlssonFK Finn19:36+4:158:16
10Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb19:36+4:158:16
12Rune EngehultNotodden OL20:08+4:478:29
13Johan AnderssonHultsfreds OK20:19+4:588:34
14Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL20:26+5:058:37
15Jonas OlssonOK Roxen20:29+5:088:38
16Patrik SteenOK Enen20:33+5:128:40
17Espen SvaeSarpsborg OL20:38+5:178:42
18Håvard EspelinAsker SK20:42+5:218:44
19Thomas KullanderSävedalens AIK20:52+5:318:48
20Lars HagelbergEksjö SOK20:57+5:368:50
21Peter SahlinNässjö OK21:02+5:418:52
22Manne FreylandSOK Aneby21:12+5:518:56
23Per Olav GulbrandsenLarvik OK21:24+6:039:01
24Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL21:25+6:049:02
25Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg21:39+6:189:08
26Dan JohanssonFK Boken21:48+6:279:11
27Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK21:54+6:339:14
28Fredrik MouchardIF Hallby SOK22:18+6:579:24
29Anders LillieströmOK Roxen22:33+7:129:30
30Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK22:36+7:159:32
31Anders WestlundKils OK22:38+7:179:32
32Mikael GustafssonOK Gynge22:40+7:199:33
33Mikael ÖrnOK Bävern22:46+7:259:36
33Fredrik AskMarkbygdens OK22:46+7:259:36
35Mats LiljaOK Älgen23:42+8:2110:00
36Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu23:43+8:2210:00
37Christer LindellLinköpings OK23:57+8:3610:06
38Gunnar HedinSöders-Tyresö23:59+8:3810:07
39Mikael NilssonFK Friskus-Varberg24:04+8:4310:09
40Roar MathisenOL Tønsberg og Omegn24:41+9:2010:24
41Pär JohanssonOK Alehof25:27+10:0610:44
42Dan-Olof JohanssonOK Alehof25:34+10:1310:47
43Hans-Olof PerssonOK Alehof25:50+10:2910:54
44Johan BlomgrenSOK Aneby25:54+10:3310:55
45Tony GullqvistVästvärmlands OK26:26+11:0511:09
46Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering27:46+12:2511:42
47Terje BlindheimLillomarka OL28:54+13:3312:11
48Ola NilssonAlvesta SOK30:56+15:3513:03
49Jan GradinAndrarums IF31:18+15:5713:12
50Jörgen DalénSala OK33:18+17:5714:03
51Richard TorseinFrölunda OL34:37+19:1614:36
52Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF35:57+20:3615:10
53Trond MøretrøKolbotn o Skimt OL41:05+25:4417:20
54Knut GjoneSandefjord OK41:45+26:2417:36
55Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering48:52+33:3120:37
Pär JohannessonFrölunda OLej godkänd
Jonas KylmäHelsingborgs SOKej godkänd
Lars-Ola LarssonOK Orionej start
Anders KristofferssonAnderstorps OKej start

D55

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HägnanderLidköpings VSK18:108:51
2Lena SwartzOK Orion18:26+0:168:59
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK18:51+0:419:11
4Lena ErikssonElfsborg SOK19:47+1:379:39
5Lena PeterssonOK Alehof20:26+2:169:58
6Camilla AdlertegOK Enen21:56+3:4610:41
7Anita BodinGällstadbygdens SOK21:57+3:4710:42
8Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering22:02+3:5210:44
9Annika SvenssonSolna OK22:05+3:5510:46
10Gunnel SvenssonOK Tranan23:49+5:3911:37
Laila B HöglundFK Herkulesej start

H55

2 290 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NiklassonKolbotn o Skimt OL16:547:22
2Øystein HoloFossum IF17:30+0:367:38
3Jan Richard EriksenAsker SK17:38+0:447:42
4Magnus KarlssonOK Landehof18:33+1:398:06
5Magnus JoelssonSOK 6818:54+2:008:15
6Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK19:25+2:318:28
7Mikael HanssonOK Vivill19:55+3:018:41
7Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna19:55+3:018:41
9Jens LindströmTibro OK20:00+3:068:44
10Arne FossheimAsker SK20:22+3:288:53
11Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering20:42+3:489:02
12Øystein JensenSarpsborg OL20:43+3:499:02
13Mats JönssonKorsnäs IF OK20:52+3:589:06
14Stefan UnossonKalmar OK21:04+4:109:11
15Kjell RistoOK Linné21:54+5:009:33
16Øyvind Johannessen LinneboAsker SK22:39+5:459:53
17Stefan GustafssonOK Skogshjortarna24:31+7:3710:42
18Roy JohanssonOK Skogsvargarna25:26+8:3211:06
19Kjell EinarssonOK Skogshjortarna25:38+8:4411:11
20Bjørn BendiktsenKonnerud IL25:39+8:4511:12
21Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL25:52+8:5811:17
22Conny SimonssonGränna-Bygdens OK26:17+9:2311:28
23Martin WidmerOLG Suhr32:01+15:0713:58
24Leif JohanssonSol Tranås32:57+16:0314:23
Sven TolestamIF Rigorej godkänd
Hans LindgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Mats SöderbergKalmar OKej start

D60

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK21:0010:36
2Ann SvärmOK Gisle25:50+4:5013:02
3Elisabeth BybergerSolna OK26:49+5:4913:32
4Kerstin Haugen LundStenungsunds OK27:16+6:1613:46
5Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK31:46+10:4616:02
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna31:58+10:5816:08

H60

2 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK13:346:31
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK14:42+1:087:04
3Hans GarmerGöteborg-Majorna OK15:33+1:597:28
4Mikael BodénMarkbygdens OK16:22+2:487:52
5Owe TörnrothHjobygdens OK18:05+4:318:41
6Ulf PalmérUlricehamns OK18:37+5:038:57
7Magnus AnderssonUlricehamns OK18:40+5:068:58
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK18:48+5:149:02
9Torbjörn ErikssonSnättringe SK19:49+6:159:31
10Håkan SjunnestrandSolna OK20:10+6:369:41
11Tommy RoosFalköpings AIK OK20:22+6:489:47
12Clas BörjessonIK Uven21:01+7:2710:06
13Karl MollénOK Denseln21:31+7:5710:20
14Arne LundStenungsunds OK28:04+14:3013:29
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lasse JohanssonEds SKej start

D65

1 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken20:2110:16
2Anne KaillIK Omega20:45+0:2410:28
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK23:07+2:4611:40
4Britt-Marie AnderssonOK Amne24:26+4:0512:20
5Åsa StåhlHjärnarps OL25:23+5:0212:49
6Britt-Marie LarssonSOK 6826:42+6:2113:29
7Gunilla HogedalVänersborgs SK27:27+7:0613:51
8Eva PetterssonVäxjö OK30:09+9:4815:13
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna32:44+12:2316:31
10Monica AbrahamssonGudhems IF33:28+13:0716:54
11Marita LarssonMarkbygdens OK48:50+28:2924:39

H65

2 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK16:568:08
2Bent GalborgenIndre Østfold OK17:17+0:218:18
3Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK17:48+0:528:33
4Håkan AnderssonMarkbygdens OK18:26+1:308:51
5Kjell KaminskyIF Hagen18:44+1:489:00
5Lars HogedalVänersborgs SK18:44+1:489:00
7Göran LarssonSala OK19:41+2:459:27
8Lennart HålsjöOK Skogshjortarna19:49+2:539:31
9Arvid GalborgenEds SK20:17+3:219:45
10Pelle SkullmanLinköpings OK20:52+3:5610:01
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb21:26+4:3010:18
12Ingvar AnderssonOK Amne23:19+6:2311:12
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna23:33+6:3711:19
14Björn PetterssonUlricehamns OK23:36+6:4011:20
15Jan-Åke EmilssonGudhems IF24:23+7:2711:43
16Lennart GustafssonJönköpings OK26:12+9:1612:35
17Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK26:40+9:4412:49
Stefan GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

D70

1 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna24:1612:42
2Margareta BrynhildsenStokke IL26:26+2:1013:50
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK27:12+2:5614:14
4Kajsa TofténHjobygdens OK30:19+6:0315:52
5Kristina JohanssonMullsjö SOK35:45+11:2918:43
6Ulla LindheIK Stern36:32+12:1619:07
7Ingrid TengelandIK Gandvik51:45+27:2927:05

H70

1 950 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn WikströmOK Orinto18:029:14
2Ulf KjellinOK Hedströmmen18:09+0:079:18
3Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering19:45+1:4310:07
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK19:54+1:5210:12
5Stig JohanssonHelsingborgs SOK19:56+1:5410:13
6Roland BomanUlricehamns OK20:10+2:0810:20
7Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK21:16+3:1410:54
8Ronny RagnarssonMarkbygdens OK22:29+4:2711:31
9Bengt StåhlHjärnarps OL22:49+4:4711:42
10Sture GrytheimElfsborg SOK23:32+5:3012:04
11Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK23:41+5:3912:08
12Sven Erik JönssonOK Tyringe24:37+6:3512:37
13Johnny GustafssonGamleby OK24:42+6:4012:40
14Jan BojlingSolna OK26:46+8:4413:43
15Kent OlaussonOK Orinto27:47+9:4514:14
16Kurt BodinGällstadbygdens SOK31:50+13:4816:19
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Göran RundgrenLessebo OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Hans CarlstedtSävedalens AIKej start
Kjell JeppsonIF Rigorej start

H75

1 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna19:4410:07
2Dag LorénOK Frisene19:54+0:1010:12
3Henrik HvoslefIK Stern20:14+0:3010:22
4Lars FranssonBottnaryds IF24:03+4:1912:20
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna26:34+6:5013:37
6Kurt FredrixonOK Skogshjortarna32:51+13:0716:50
7Herluf JensenSvendborg OK39:34+19:5020:17
Ingemar LindblomOK Orintoej godkänd
Bert LuvöFK Herkulesej start
Torbjörn TirénHellas Orienteringej start

Inskolning

1 790 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Sundby JakobsenOK Moss13:077:19
2Oliver Martin AndersenSandefjord OK21:38+8:3112:05
3William Douglas HillgaarSandefjord OK21:46+8:3912:09
4Gustav ThorssonRyda SK21:49+8:4212:11
5Robin GullqvistVästvärmlands OK24:57+11:5013:56
6Mira LundsrudOK Moss27:22+14:1515:17
7Ludvig PetterssonHjobygdens OK28:14+15:0715:46
8Astrid LundgrenFK Friskus-Varberg28:39+15:3216:00
9Eivind KjernsmoAsker SK30:27+17:2017:00
10Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IF31:14+18:0717:26
11Fritiof HärwellAndrarums IF36:59+23:5220:39
12Ella EdlundElfsborg SOK48:37+35:3027:09
13Agnes LejonLaholms IF OK53:30+40:2329:53

U1

1 770 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LestebergKongsberg OL15:178:38
2Samuel BäckmanIFK Göteborg Orientering16:09+0:529:07
3Gunnar HäggmarkMarkbygdens OK17:37+2:209:57
4Joel Bronebakk JohanssonHalden SK18:39+3:2210:32
5Ida KjellmanLinköpings OK19:05+3:4810:46
6Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK20:46+5:2911:43
7Tage EkbergGöteborg-Majorna OK20:54+5:3711:48
8Tim AhlströmEmmaboda Verda OK21:49+6:3212:19
9Amanda JonssonLidköpings VSK22:18+7:0112:35
10Melinda BergOK Enen22:39+7:2212:47
11Veronica Holtedahl SimonsenSandefjord OK22:53+7:3612:55
12Emil OlinIK Hakarpspojkarna25:09+9:5214:12
13Solan LøkenOK Moss25:39+10:2214:29
14Melina BerggrenHalmstad OK26:00+10:4314:41
15Endre GjerdalenAsker SK27:28+12:1115:31
16Othilie Kvilhaug SkavhellenBotne SK Orientering27:33+12:1615:33
17Sofia ForslundKristinehamns OK27:44+12:2715:40
18Robin LönnHalmstad OK27:47+12:3015:41
19Viktor BerggrenIFK Sävsjö28:04+12:4715:51
20Alice CarlssonStigmännen Karlshamns OK28:09+12:5215:54
21Titti SjöstrandSnättringe SK28:13+12:5615:56
22Oliver SvenssonOK Vilse 8728:18+13:0115:59
23Hedda SjöstrandSnättringe SK28:21+13:0416:01
24Linus SvenssonOK Vilse 8728:27+13:1016:04
25Sixten SvedahlBorås GIF29:07+13:5016:27
26Ellie AnderssonHjobygdens OK32:03+16:4618:06
27Alvar SirénHjobygdens OK32:06+16:4918:08
28Hedda AnderssonHjobygdens OK32:42+17:2518:28
29Aron Rostveit ElmiOK Moss33:13+17:5618:45
30Stella SjöholmOK Norrvirdarna33:19+18:0218:49
31Aisha Rostveit ElmiOK Moss33:23+18:0618:51
32Oskar BerggrenIFK Sävsjö33:55+18:3819:09
33Alma AderlindOK Norrvirdarna34:39+19:2219:34
34Bertil SörmanHjobygdens OK34:40+19:2319:35
35Elliot BlissingOK Vilse 8735:02+19:4519:47
36Robin AhlmAndrarums IF35:59+20:4220:19
37Sigrid HallbergBredareds IF36:37+21:2020:41
38Gustav LemjanOK Moss38:26+23:0921:42
39Olle HolstHjobygdens OK38:47+23:3021:54
40Nova SiliFK Friskus-Varberg42:58+27:4124:16
41Emma LagerströmRonneby OK45:14+29:5725:33
42Märta SörmanHjobygdens OK46:01+30:4425:59
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Harry KnopfHalmstad OKej start
Egon NordgrenSävedalens AIKej start

U2

1 940 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eirik NastadAsker SK13:336:59
2Olof KarlssonFK Herkules13:53+0:207:09
3Oskar RanbroHelsingborgs SOK15:49+2:168:09
4Oskar LindqvistOK Gisle16:17+2:448:23
5Didrik Rønning BøeSandefjord OK16:51+3:188:41
6Oliver LagerSandefjord OK16:54+3:218:42
7Nils HallbergBredareds IF17:07+3:348:49
8Oskar AnderssonOK Nackhe17:16+3:438:54
9Axel GustafssonNyköpings OK17:23+3:508:57
10Oscar BromanVisborgs OK17:41+4:089:06
11Hugo WadsöOK Nackhe18:08+4:359:20
12Kalle SundkvistOK Gränsen18:27+4:549:30
12Robin NileviHaninge SOK18:27+4:549:30
14Martin LindvallHaninge SOK18:45+5:129:39
15Tess AnderssonFK Herkules18:54+5:219:44
16Ingrid AnderssonFK Herkules19:02+5:299:48
17Siri ElingforsVäxjö OK19:04+5:319:49
18Anton HedlundHestra IF19:05+5:329:50
19Selma SamuelssonOK Vivill19:27+5:5410:01
19Mingus LindstrandOK Vivill19:27+5:5410:01
21Helene ØpstadAsker SK19:35+6:0210:05
22Lily RoothVäxjö OK20:00+6:2710:18
23Mattis LindströmRonneby OK20:01+6:2810:19
24Theo AleniusNyköpings OK20:02+6:2910:19
25David Rondahl ÅströmVisborgs OK20:55+7:2210:46
26Liv PalmertzHelsingborgs SOK21:08+7:3510:53
27Alva MellegårdLidköpings VSK21:17+7:4410:58
28Victor KarlssonOK Gränsen21:22+7:4911:00
29Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering21:27+7:5411:03
30Alva SvenssonFK Finn21:43+8:1011:11
31Linus MagnussonLidköpings VSK21:50+8:1711:15
32Emelie MagnussonLidköpings VSK21:54+8:2111:17
33Leon SjöholmOK Norrvirdarna22:19+8:4611:30
34Manfred HolmgrenHaninge SOK22:22+8:4911:31
35Gaute Fuglseth OlsenAsker SK22:26+8:5311:33
36Aleksander AndenæsAsker SK22:30+8:5711:35
37Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK22:41+9:0811:41
38Saga PetterssonHjobygdens OK22:49+9:1611:45
39Ida IngemarssonHestra IF22:59+9:2611:50
40Fanny ApellHestra IF23:02+9:2911:52
41Josef NygrenVisborgs OK23:31+9:5812:07
42Kasper FlorczykHaninge SOK23:57+10:2412:20
43Stina AnderssonOK Löftan24:19+10:4612:32
44Nea Marttinen LientolaHaninge SOK24:36+11:0312:40
45Lea WasbergHaninge SOK24:50+11:1712:48
46Emma KinnanderMatteus SI25:03+11:3012:54
47Jonathan RingströmRydboholms SK25:35+12:0213:11
48Vera HolmbergHaninge SOK25:36+12:0313:11
49Casper AnderssonOK Nackhe25:43+12:1013:15
50Simon JohanssonOK Gynge25:54+12:2113:21
51Tyra HäggqvistKils OK26:05+12:3213:26
52Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna26:10+12:3713:29
53Albin KonradssonGöteborg-Majorna OK26:17+12:4413:32
54Svante FlorénIF Rigor26:49+13:1613:49
55Melvin SönnerSol Tranås26:59+13:2613:54
56Max EidertEmmaboda Verda OK27:06+13:3313:58
57Emil EreltOK Norrvirdarna27:54+14:2114:22
58Sally PilbladIFK Göteborg Orientering28:18+14:4514:35
59Felicia SvenssonHaninge SOK28:23+14:5014:37
60Herman SchybergOK Skogsfalken28:29+14:5614:40
61Wille RådströmOK Enen28:32+14:5914:42
62Max Marttinen LientolaHaninge SOK28:45+15:1214:49
63Maya EidertEmmaboda Verda OK28:49+15:1614:51
64Valdemar EhnSjövalla FK29:01+15:2814:57
65Mio EidertEmmaboda Verda OK29:02+15:2914:57
66Artur IngulfSävedalens AIK29:03+15:3014:58
67Ella WasbergHaninge SOK30:19+16:4615:37
68Samuel BacklundHaninge SOK30:39+17:0615:47
69Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK30:41+17:0815:48
70Ellen NybomSvaide Roma SOK30:44+17:1115:50
71Algot MalmEds SK33:20+19:4717:10
72Viktoria JohanssonOK Gipen34:49+21:1617:56
73Frida AnderssonVisborgs OK36:56+23:2319:02
73Siri EngströmVisborgs OK36:56+23:2319:02
75Amalie BirkelundAsker SK38:22+24:4919:46
76Axel HolmgrenHaninge SOK38:40+25:0719:55
77Saga EnglundOK Gisle39:49+26:1620:31
78Bojan WallentunLerums SOK41:17+27:4421:16
79Solveig WallentinLerums SOK41:19+27:4621:17
Linn Hermann StrømSandefjord OKej godkänd
Fredrik Hovinbøle HagenAsker SKej start
Thea NilssonOK Vivillej start
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej start
Jonathan ThorssonRyda SKej start
Elsa WisslerFK Herkulesej start

Öppen 1

1 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan PihlSOK 6815:558:09
2Malin PetterssonHjobygdens OK17:26+1:318:56
3Sabina HedHultsfreds OK17:48+1:539:07
4Ulrika StrömbergFjärås AIK22:59+7:0411:47
5Renate SundbyOK Moss24:15+8:2012:26
6Sune SoelbergAndrarums IF25:00+9:0512:49
7Eric FridénOK Gränsen26:00+10:0513:20
8Linus FridénOK Gränsen26:17+10:2213:28
9Mats FridénOK Gränsen27:18+11:2314:00
10André BogsjöKlubblös28:03+12:0814:23
11Elisabet BreimoOK Moss29:19+13:2415:02
12Vanja JinnemoHjärnarps OL31:59+16:0416:24
13Ulrika RosénKlubblös34:13+18:1817:32
14Elvy BohsjöHelsingborgs SOK37:04+21:0919:00

Öppen 3

1 850 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar LejonLaholms IF OK14:207:44
2Hanna WahlqvistVästerbergslagens OL14:27+0:077:48
3Johanna HelgarKlubblös16:02+1:428:40
4Sara AnderssonVänersborgs SK16:10+1:508:44
5Åsa GraffnerOK Löftan16:12+1:528:45
6Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK16:28+2:088:54
7Helen JosefssonOK Kullingshof16:37+2:178:58
8Johanna LindénVäxjö OK16:46+2:269:03
9Rasmus GunnarssonVisborgs OK17:11+2:519:17
10Mårten BremerMariestads FK17:14+2:549:18
11Måns PerssonVisborgs OK17:15+2:559:19
11Agnes NilssonDomnarvets GOIF17:15+2:559:19
13Elias LindholmHaninge SOK17:26+3:069:25
14Madeleine WadsöOK Nackhe17:35+3:159:30
15Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu17:36+3:169:30
16Maria KroksmyrVäxjö OK18:08+3:489:48
17Jennie SaleskogRonneby OK18:20+4:009:54
18Jenny HorndahlIF Rigor18:32+4:1210:01
19Annie HogedalOK Alehof18:35+4:1510:02
20Alvin HogedalOK Alehof18:36+4:1610:03
20Love JonestrandFK Finn18:36+4:1610:03
22Per-Erik SvenssonEmmaboda Verda OK18:39+4:1910:04
23Robert MellbergOK Kullingshof19:03+4:4310:17
24Hamed AhmadiHultsfreds OK19:17+4:5710:25
24Hugo KonradssonIK Omega19:17+4:5710:25
26Agnes AlexanderssonKristinehamns OK19:30+5:1010:32
27Lena JohanssonOK Njudung20:10+5:5010:54
28Ulf PalmqvistOK Njudung20:37+6:1711:08
29Tobias ErikssonÅmåls OK20:54+6:3411:17
30Anders SaleskogRonneby OK20:58+6:3811:20
31Hanna BremerMariestads FK21:43+7:2311:44
32Albert NorbergIF Marin Väst21:49+7:2911:47
33Helena NorbergIF Marin Väst21:51+7:3111:48
34Aina NilvérFK Herkules22:29+8:0912:09
34Martina BengtssonFK Friskus-Varberg22:29+8:0912:09
36Monica JohanssonOK Gipen22:34+8:1412:11
37Maria UnborgAlfta-Ösa OK22:51+8:3112:21
38Annette SeldénIF Rigor23:25+9:0512:39
39Ulrika LjungmanSävedalens AIK24:01+9:4112:58
40Arild NorbergIF Marin Väst24:40+10:2013:20
41Karin LarssonOK Enen24:59+10:3913:30
42Josefin EylertsenHalden SK25:13+10:5313:37
43Jacob EylertsenHalden SK25:19+10:5913:41
44Åsa AhlOK Norrvirdarna25:28+11:0813:45
45Lars EkmarkHjobygdens OK26:02+11:4214:04
46Ingrid JohanssonIK Uven26:06+11:4614:06
47Linnea EkmarkHjobygdens OK26:10+11:5014:08
48Susanna LindellLinköpings OK27:14+12:5414:43
49Maria DelinFK Åsen29:00+14:4015:40
50Veronica DahlbomHelsingborgs SOK30:53+16:3316:41
51Inger LindblomOK Orinto33:53+19:3318:18
52Lina StillemarkIF Hallby SOK38:46+24:2620:57
Mikael RuderfeltIF Rigorej godkänd
Tilda KjellnerFalköpings AIK OKej godkänd
Johan LindeblomJönköpings OKej godkänd
Sören AnderssonOK Tyrej start
Gunilla HolstBottnaryds IFej start

Öppen 5

1 810 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen Kathrine SvendsbyHalden SK11:206:15
2Martin JohanssonRonneby OK11:21+0:016:16
3Pär SundkvistOK Gränsen11:30+0:106:21
4Agnes PetterssonSävedalens AIK12:11+0:516:43
5Urban BillingHultsfreds OK13:21+2:017:22
6Marie JohanssonOK Gynge13:27+2:077:25
7Lars KarlssonFK Herkules13:35+2:157:30
7Stefan LindvallHaninge SOK13:35+2:157:30
9Karolina AnderssonDalaportens OL13:59+2:397:43
10Robert BillingHultsfreds OK14:04+2:447:46
11Håkan AuseliusBredaryds SOK14:05+2:457:46
12Ulf ClaessonUlricehamns OK14:07+2:477:47
13Jonas HallqvistIF Rigor14:35+3:158:03
14Ulf CarlssonVäxjö OK14:37+3:178:04
15Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb14:39+3:198:05
16Peter EnglundOK Gisle14:40+3:208:06
17Johanna SahlstedtSöders-Tyresö14:52+3:328:12
18Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL15:08+3:488:21
19Sofia Rolén EkströmOK Tyr15:12+3:528:23
20Lisa KjellénHelsingborgs SOK15:22+4:028:29
21Lene SandvikHalden SK15:25+4:058:31
22Emma RingströmOK Landehof15:37+4:178:37
23Agnes BerlinKarlskrona SOK15:50+4:308:44
24Hugo NobornIFK Göteborg Orientering15:51+4:318:45
25Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL15:55+4:358:47
26Stefan PerssonKarlskrona SOK15:59+4:398:49
27Karin NobornIFK Göteborg Orientering16:01+4:418:50
28Sina SeipelElfsborg SOK16:06+4:468:53
29Lisa CagnerOK Skogshjortarna16:07+4:478:54
30Bjørn Sverre GulheimKolbotn o Skimt OL16:20+5:009:01
31Anna Roehring FlorczykHaninge SOK16:35+5:159:09
32Michael FolkessonIK Uven16:36+5:169:10
33Elinor DelinFK Åsen16:47+5:279:16
34Eva SchönquistOK Linné16:56+5:369:21
35Anneli WihlborgOK Gynge16:57+5:379:21
36Ulf EngströmKristinehamns OK17:04+5:449:25
37Marianne LøkenOK Moss17:08+5:489:27
38Annika FjellnerMatteus SI17:09+5:499:28
39Emil JohanssonOK Skogshjortarna17:17+5:579:32
40Patrik FranssonEmmaboda Verda OK17:25+6:059:37
41Kristin BogsjöHelsingborgs SOK17:30+6:109:40
42Alvin JohanssonOK Njudung17:32+6:129:41
43Anne TuressonBredaryds SOK17:38+6:189:44
44Liza JohanssonSol Tranås17:41+6:219:46
45Magnus JohanssonOK Njudung17:57+6:379:55
46Stanley TaivulaSkene Sim o IS18:21+7:0110:08
47Peter KleinOK Vilse 8718:46+7:2610:22
48Carola BillingHultsfreds OK18:48+7:2810:23
49Pär MalmEds SK18:59+7:3910:29
50Åsa EllbringFK Finn19:13+7:5310:37
51Joakim JacobssonOK Gynge19:32+8:1210:47
52Emma JacobssonOK Gynge19:34+8:1410:48
53Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb19:42+8:2210:53
54Kristina KarlssonFK Herkules19:44+8:2410:54
55Pelle OlofssonOK Skogshjortarna19:46+8:2610:55
56Merete BergmanIK Uven19:50+8:3010:57
56Monica DahlbergIK Uven19:50+8:3010:57
58Fredric SahlstedtSol Tranås20:04+8:4411:05
59Cecilia SahlstedtSol Tranås20:06+8:4611:06
60Joakim MånssonKalmar OK20:10+8:5011:08
61Håkan LejonLaholms IF OK20:12+8:5211:09
62Inez NilssonLinköpings OK20:27+9:0711:17
63Lars HanningOK Löftan20:34+9:1411:21
64Helen AhlstrandOK Vivill20:39+9:1911:24
65Anders SwedinLidköpings VSK21:04+9:4411:38
66Miguel ValeroHalden SK21:09+9:4911:41
67Beata FranssonEmmaboda Verda OK21:10+9:5011:41
68Carin CarlssonFK Friskus-Varberg21:18+9:5811:46
69Anna GöranssonIFK Sävsjö21:25+10:0511:49
70Veronica Svärd NilssonLinköpings OK21:36+10:1611:56
71Christina LindqvistOK Gisle21:41+10:2111:58
72Anneli BlomgrenSOK Aneby21:51+10:3112:04
73Anna GustafssonNyköpings OK22:33+11:1312:27
74Annette OlofssonOK Skogshjortarna22:44+11:2412:33
75Ivan ErnvidUlricehamns OK22:48+11:2812:35
76Ylva KinnanderMatteus SI22:53+11:3312:38
77Anna HögbergOK Tranan22:54+11:3412:39
78Lina LundbergKlubblös23:21+12:0112:54
79Ingela ÅrbrinkLinköpings OK23:38+12:1813:03
80Börje BjörnstamOK Skogshjortarna24:05+12:4513:18
81Åsa HanssonIF Rigor24:26+13:0613:29
82Malin ThelanderHaninge SOK24:48+13:2813:42
83Annelie WardOK Vivill25:22+14:0214:00
84Veronica SahlinNässjö OK26:03+14:4314:23
85Åsa ForsmanLinköpings OK26:37+15:1714:42
86Isac AnderssonOK Norrvirdarna27:03+15:4314:56
87Victoria LindénGränna-Bygdens OK27:22+16:0215:07
88Amanda RådströmOK Enen28:51+17:3115:56
89Mattias AnderssonHjobygdens OK29:02+17:4216:02
90Anna ErikssonOK Älgen29:04+17:4416:03
91Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisu29:23+18:0316:14
92Camilla AleniusNyköpings OK29:24+18:0416:14
93Claes HorndahlIF Rigor37:38+26:1820:47
94Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK45:48+34:2825:18
95Helena DalénSala OK50:20+39:0027:48
Kjell AnderssonHjobygdens OKej godkänd
Mone NastadNotodden OLej godkänd
Christel BergOK Enenej start
Oliwer GöranssonLidköpings VSKej start
Anne Sofie HellstrandIF Rigorej start
Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubbej start
Max Moritzej start
David PerlanderFrölunda OLej start

Öppen 7

2 410 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK15:086:16
2Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF17:25+2:177:13
3Fredrik StåhlHjärnarps OL18:27+3:197:39
4Andreas SamuelssonOK Vivill19:29+4:218:05
5Axel JosefssonOK Alehof19:47+4:398:12
6Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK19:51+4:438:14
7Annika WesthMullsjö SOK21:27+6:198:54
8Johan MarsMarkbygdens OK21:33+6:258:56
8Gustaf BergquistSjövalla FK21:33+6:258:56
10Anders AhlOK Norrvirdarna21:41+6:338:59
11Egon LundsrudOK Moss22:22+7:149:16
12Hanna SkoglundSol Tranås22:50+7:429:28
13Johan MickelåkerAndrarums IF22:51+7:439:28
14Stefan SvenssonBredaryds SOK22:52+7:449:29
15Thomas OlsenAsker SK22:57+7:499:31
16Lena MasesStora Tuna OK23:00+7:529:32
17Björn ZettervallKarlskrona SOK23:06+7:589:35
18Tomas CarlssonÅmåls OK23:22+8:149:41
19Lina PalmérUlricehamns OK23:34+8:269:46
19Stefan OlofssonOK Gisle23:34+8:269:46
21Adam OdénFjärås AIK23:37+8:299:47
22Fredrik EkströmOK Tyr23:47+8:399:52
23Niklas FlorénIF Rigor24:22+9:1410:06
24Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb24:32+9:2410:10
25Stefan EkströmIK Uven24:37+9:2910:12
26Jörgen AdrianssonBorås GIF25:01+9:5310:22
27Albin EronnLinköpings OK25:02+9:5410:23
28Charlotte NordgrenSävedalens AIK25:03+9:5510:23
29Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK25:10+10:0210:26
30Anders ØpstadAsker SK25:11+10:0310:26
31Albert BrickarpSol Tranås25:12+10:0410:27
32Mathias PerssonHelsingborgs SOK25:14+10:0610:28
33Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb25:17+10:0910:29
34Patrik WisslerFK Herkules25:20+10:1210:30
35Gustaf HederströmLerums SOK25:29+10:2110:34
36Tommy StenkvistRyda SK25:30+10:2210:34
37Elin DahlinDomnarvets GOIF25:44+10:3610:40
38Jonny JohanssonOK Njudung25:59+10:5110:46
39Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK26:07+10:5910:50
40Joel AnderssonIK Gandvik26:37+11:2911:02
41Jonas BergdahlOK Orinto26:45+11:3711:05
42Karl GustavssonOK Löftan26:53+11:4511:09
43Daniel ÅkerbergHestra IF26:54+11:4611:09
44Magnus BåthSOK 6827:00+11:5211:12
45Andreas DernfalkVästerbergslagens OL27:14+12:0611:18
46Arne SvärmOK Gisle27:28+12:2011:23
47Anton WåhlinBorås GIF27:29+12:2111:24
48Lars RibbholmOK Njudung27:31+12:2311:25
48Daniel HällåsOK Löftan27:31+12:2311:25
50Björn Ketil HansenSarpsborg OL27:36+12:2811:27
51Per PegardOK Gynge27:42+12:3411:29
52Lisa BorssénKlubblös28:04+12:5611:38
53Stephan ÖstergrenAlvesta SOK28:07+12:5911:40
54Helena BlomqvistMarkbygdens OK28:23+13:1511:46
55Maria FolkestadAnderstorps OK28:40+13:3211:53
56Magnus EmilssonOK Skogsfalken28:56+13:4812:00
57Fredrik HåkanssonRonneby OK30:30+15:2212:39
57Sara SöderqvistLinköpings OK30:30+15:2212:39
59Fredrik HöökFjärås AIK30:51+15:4312:48
60Mats BernerssonOK Enen30:57+15:4912:50
61Joakim ÅkessonOK Landehof31:15+16:0712:58
62Johanna RönnqvistOK Löftan31:24+16:1613:01
63Kristina BerlinKarlskrona SOK32:21+17:1313:25
64Kristin FranssonFK Friskus-Varberg32:44+17:3613:34
65Marina JohanssonOK Njudung32:57+17:4913:40
66Tilda GolsäterKorsnäs IF OK33:16+18:0813:48
67Anna WikströmHästveda OK33:22+18:1413:50
68Pontus SjöholmOK Norrvirdarna33:44+18:3613:59
69Daniel MagnussonEmmaboda Verda OK33:46+18:3814:00
70Stefan BergOK Enen34:03+18:5514:07
71Ingrid JanssonEds SK34:36+19:2814:21
72Bengt KlassonOK Orinto35:01+19:5314:31
73Lasse BjörfjällBredareds IF35:06+19:5814:33
74Mattias PalmqvistOK Tranan35:44+20:3614:49
75Jenny OlssonStigsökarna35:54+20:4614:53
76Klas BogsjöHelsingborgs SOK36:24+21:1615:06
77Jörgen LarssonSOK Knallen36:28+21:2015:07
78Ebba AndrénTibro OK36:56+21:4815:19
79Veronika PalmertzHelsingborgs SOK37:55+22:4715:43
80Marie WibergHelsingborgs SOK38:02+22:5415:46
81Nina KastrupFK Herkules38:37+23:2916:01
82Marie SvenssonFK Åsen38:53+23:4516:08
83Mathias LindgrenNyköpings OK40:01+24:5316:36
84Therese FribergOK Vivill40:14+25:0616:41
84Tobias Petersson JohanssonEmmaboda Verda OK40:14+25:0616:41
86Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK40:25+25:1716:46
87Aase MestadLillomarka OL40:53+25:4516:57
88Mikael WardOK Vivill41:08+26:0017:04
89Maria NordströmKils OK41:47+26:3917:20
90Steinar HansenLillomarka OL41:48+26:4017:20
91Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK41:58+26:5017:24
92Alfred ÖstergrenAlvesta SOK42:34+27:2617:39
93Bert ThorssonRyda SK42:46+27:3817:44
94Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL42:54+27:4617:48
95Amanda SoppiÅmåls OK43:31+28:2318:03
96Malin LjunggrenMarkbygdens OK44:15+29:0718:21
97Anna BeischerIK Uven44:16+29:0818:22
98Erik BernerssonOK Enen44:35+29:2718:29
99Klara IngelströmOK Gynge44:36+29:2818:30
100Anna BäckstädeVisborgs OK44:52+29:4418:37
101Samuel HåkanssonRonneby OK47:35+32:2719:44
102Matilda PerssonOK Enen48:05+32:5719:57
103Patrik LanderOK Enen48:09+33:0119:58
104Hans AnderssonIK Gandvik48:13+33:0520:00
105Emma AuseliusBredaryds SOK48:41+33:3320:12
106Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb49:03+33:5520:21
107Frida WallentinLerums SOK52:39+37:3121:50
108Peter NorbergIF Marin Väst52:41+37:3321:51
109Maxim JohanssonSol Tranås55:01+39:5322:49
110Elisabeth Aune JakobsenOK Moss56:07+40:5923:17
111Johan HofvanderOK Gynge56:40+41:3223:30
112Oliver HammarFalköpings AIK OK1:01:18+46:1025:26
113Jonny LagerströmRonneby OK1:05:47+50:3927:17
114Anna GrahnIK Uven1:13:27+58:1930:28
Simon FreylandEksjö SOKej godkänd
Stefan PihlSOK 68ej godkänd
Dennis TollOK Njudungej godkänd
Per StinessenDalaportens OLej godkänd
Oskar EkbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Clas NilssonKarlskrona SOKej godkänd
Johanna HärwellAndrarums IFej godkänd
Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubbej start
Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubbej start
Arild NyhaugAsker SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser