Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 2018-06-12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 2018-06-12
Arrangörsorganisation: Ljusdals OK
Datum: tisdag 12 juni 2018

Öppen motion 1

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte TorstenssonLjusdals OK30:0314:43

Öppen motion 3

2 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JonssonOK Dellen49:4316:54
2Martti JokiForsa OK1:00:15+10:3220:29
Karin AnderssonLjusdals OKej godkänd
Leandro NolterForsa OKej godkänd

Öppen motion 5

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HolmstenForsa OK1:04:3718:34
2Christina BlomHudiksvalls OK1:19:41+15:0422:53
Eva SkyttnerLjusdals OKej godkänd

Öppen motion 7

2 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustavssonForsa OK34:5013:49
2Jan-Gunnar SwärdForsa OK34:55+0:0513:51
3Christina WestmanHudiksvalls OK36:38+1:4814:32
4Lennart WinbergHudiksvalls OK37:28+2:3814:52
5Börje StrömLjusdals OK39:40+4:5015:44
6Leif PerssonLjusdals OK40:11+5:2115:56
7Karin DelinAlfta-Ösa OK40:38+5:4816:07
8Kajsa WinderLjusdals OK41:40+6:5016:32
9Hjalmar WennbergHudiksvalls OK41:56+7:0616:38
10Wilmer WennbergHudiksvalls OK42:08+7:1816:43
11Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK46:40+11:5018:31
12Maria FernmalmLjusdals OK53:00+18:1021:01
13Ulla MohlinLjusdals OK1:07:59+33:0926:58

Öppen motion 8

3 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GunnarssonHudiksvalls OK45:2212:17
2Jan ZetterbergHudiksvalls OK45:48+0:2612:24
3Åsa ErikssonForsa OK48:57+3:3513:15
4Jonas BjörsLjusdals OK51:49+6:2714:02
5Tord JonssonOK Dellen51:58+6:3614:04
6Mikaela BlomForsa OK52:06+6:4414:07
7Tommy ÖstLjusdals OK52:46+7:2414:17
8Catherine WennbergHudiksvalls OK55:15+9:5314:58
9Ingvar SöderqvistSöderhamns OK58:13+12:5115:46
10Ylva KarlssonForsa OK1:05:39+20:1717:47
11Rune JonssonLjusdals OK1:14:47+29:2520:15

Öppen motion 9

4 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik NormanMekanotjänst44:5310:10
2Hedwig HaasSundsvalls OK48:59+4:0611:06
3Erik AnderssonVallsta SK55:21+10:2812:33
4Anders ThorstenssonLjusdals OK57:26+12:3313:01
5Magnus EngbergLjusdals OK57:54+13:0113:07
6Anders OvegrenLjusdals OK1:02:57+18:0414:16
7Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK1:03:24+18:3114:22
8Benny GäfvertLjusdals OK1:11:00+26:0716:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser