Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 2018-08-14

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 2018-08-14
Arrangörsorganisation: Ljusdals OK
Datum: tisdag 14 augusti 2018

ÖM3

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ThorstenssonLjusdals OK14:5110:36
2Martti JokiForsa OK14:53+0:0210:37
3Charlotte ThorstenssonLjusdals OK16:43+1:5211:56
4Tobías Edlund BarberoLjusdals OK35:05+20:1425:03
5Aron Winder SchönningLjusdals OK35:09+20:1825:06

ÖM5

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva SkyttnerLjusdals OK18:4311:41
2Ulla MohlinLjusdals OK31:44+13:0119:50
3Lars-Åke SvenssonForsa OK39:37+20:5424:45
Annica SjöblomForsa OKutgått

ÖM7

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt Agnér CykelLjusdals OK18:429:50
2Christina WestmanHudiksvalls OK25:21+6:3913:20
3Jan-Gunnar SwärdForsa OK25:33+6:5113:26
4Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK25:37+6:5513:28
5Christina BlomHudiksvalls OK26:43+8:0114:03
6Leif PerssonLjusdals OK27:17+8:3514:21
7Börje StrömLjusdals OK31:56+13:1416:48
8Rolf KrohnHudiksvalls OK35:55+17:1318:54
9Evert BergströmHudiksvalls OK36:04+17:2218:58

ÖM8

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NymanForsa OK17:157:30
2Fredrik JuhlinDelsbo17:30+0:157:36
3Erik BrunoOK Dellen18:24+1:098:00
4Noa HelgarsTäby OK20:39+3:248:58
5Bengt Agnér CykelLjusdals OK22:28+5:139:46
6Ivan SöderqvistLjusdals OK22:47+5:329:54
7Ove SchönningLjusdals OK25:22+8:0711:01
8Karin GustavssonForsa OK26:14+8:5911:24
9Kajsa WinderLjusdals OK26:58+9:4311:43
10Anki Teike AnderssonForsa OK27:00+9:4511:44
11Rune JonssonLjusdals OK27:25+10:1011:55

ÖM9

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten StålLjusdals OK18:486:28
2Fredrik NormanLjusdals OK19:08+0:206:35
3Fredrik JuhlinForsa OK20:49+2:017:10
4Benny GäfvertLjusdals OK22:02+3:147:35
5Erik BrunoOK Dellen22:45+3:577:50
6Hanna GäfvertLjusdals OK23:03+4:157:56
7Magnus EngbergLjusdals OK24:06+5:188:18
8Per-Åke BladhForsa OK25:26+6:388:46
9Bengt Agnér CykelLjusdals OK25:30+6:428:47
10Tord JonssonDelsbo27:06+8:189:20
11Amy RankkaForsa OK32:24+13:3611:10
Johan NymanForsa OKej godkänd
Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser