Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 8 april

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 8 april
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 8 april 2018

Öppen motion 1

2 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnglundKlubblös26:4912:35
1KRISTIN GunnarssonIFK Umeå26:4912:35
3Hilja BerggrundUmeå OK27:45+0:5613:01
4Lukas ErikssonUmeå OK27:57+1:0813:07
5Vigon BerggrundUmeå OK27:58+1:0913:07
6Erik Lingbro DömstedtUmeå OK28:09+1:2013:12
7Mia LindgrenKlubblös31:44+4:5514:53
8Gunnar TimnerUmeå OK36:58+10:0917:21
9David GidlundUmeå OK47:22+20:3322:14
10Emma BrodinUmeå OK56:17+29:2826:25
11William BrodinUmeå OK57:38+30:4927:03
12Mio Larsson AbelUmeå OK1:05:51+39:0230:54
Holger EklundUmeå OKej godkänd
Sixten EklundUmeå OKej godkänd
Alve GyllenbergUmeå OKej godkänd
Håkan ErikssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 3

4 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AnderssonIFK Umeå31:157:46
2Alice LarssonUmeå OK36:54+5:399:10
3Gunnar TigerUmeå OK37:37+6:229:21
4Staffan StenUmeå OK37:54+6:399:25
5Cecilia EngdahlIKSU Multisport40:42+9:2710:07
6Markus CarlborgIKSU Multisport42:01+10:4610:27
7Katrin StenUmeå OK42:29+11:1410:34
8Matilda KarlssonUmeå OK47:49+16:3411:53
9Anna AhlströmUmeå OK49:23+18:0812:17
10Louise AlménUmeå OK49:58+18:4312:25
11Emil LundmarkUmeå OK56:28+25:1314:02
12Thomas LundmarkKlubblös57:12+25:5714:13
13Elina Lingbro DömstedtUmeå OK1:00:49+29:3415:07
14Hardy PaulssonUmeå OK1:17:03+45:4819:10
15Måns HallgrenUmeå OK1:25:09+53:5421:10
16Mikaela  KinnunenKlubblös1:30:26+59:1122:29

Öppen motion 6

6 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GyllenbergUmeå OK42:016:38
2Mattias BerggrundUmeå OK46:33+4:327:21
3Magnus HägglundUmeå OK48:43+6:427:41
4Erik SpringerIKSU Multisport51:44+9:438:10
5Karin LarssonUmeå OK53:38+11:378:28
6Elin FältmanLeksands OK53:53+11:528:30
7Oskar ÅdahlUmeå OK55:45+13:448:48
8Mats SandewallUmeå OK56:17+14:168:53
9Per RogneIK Hakarpspojkarna59:14+17:139:21
10Linus HallgrenUmeå OK1:00:25+18:249:32
11Mikael YngvessonRobertsfors IK1:02:13+20:129:49
12Noemi SkorzinskiIKSU Multisport1:02:28+20:279:52
13Chatarina KarlssonUmeå OK1:18:19+36:1812:22

Öppen motion 9

8 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas UllerKils OK42:515:20
2Daniel ElfversonIKSU Multisport49:12+6:216:07
3Simon ErikssonUmeå OK54:48+11:576:49
4Henrik PerssonUmeå OK55:19+12:286:53
5Freja VredinIFK Umeå1:03:44+20:537:56
6Rasmus ErikssonUmeå OK1:04:52+22:018:04
7Jonna ForsVästerås SOK1:07:18+24:278:22
8Mattias KarlssonUmeå OK1:12:27+29:369:01
9Jesper RamebäckUmeå OK1:15:08+32:179:21
10Louise RamebäckUmeå OK2:00:25+1:17:3414:59
Per HALLGRENUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser