Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 28 juni

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 28 juni
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 28 juni 2018

Öppen motion 1

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ted LindmarkRobertsfors IK15:37
2Oscar HemmyrUmeå OK18:46+3:09
3Oskar JonssonRobertsfors IK19:15+3:38
4Hugo RydbergUmeå OK19:58+4:21
5Alvar OlofssonUmeå OK23:32+7:55
6Max NordenUmeå OK23:59+8:22
7Ture ElvingUmeå OK34:29+18:52
8Freja ElvingUmeå OK34:51+19:14

Öppen motion 3

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Philip HemmyrUmeå OK24:01
2Felix NordenUmeå OK33:21+9:20
3Isak JohanssonUmeå OK34:32+10:31
4Marita LindqvistUmeå OK34:39+10:38
5Alfred GidlundUmeå OK36:18+12:17
6David GidlundUmeå OK36:20+12:19
7Ella LindmarkRobertsfors IK37:11+13:10
8Helena NydalKlubblös49:53+25:52

Öppen motion 5

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Markus LagerbrantUmeå OK34:03
2Jessica LindmarkRobertsfors IK39:04+5:01
3Saga RydbergUmeå OK46:45+12:42
4Björn ElfvingUmeå OK47:06+13:03
5Arvid JonssonRobertsfors IK48:06+14:03
6HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK55:56+21:53
7Annika VikströmUmeå OK1:08:24+34:21

Öppen motion 7

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus HägglundUmeå OK35:13
2Per RogneIK Hakarpspojkarna41:03+5:50
3Erland JonssonVännäs OK42:59+7:46
4Erik JohanssonUmeå OK45:14+10:01
5Annica NylundUmeå OK45:45+10:32
6Håkan ErikssonUmeå OK54:15+19:02
7Chatarina KarlssonUmeå OK59:47+24:34
8Elina Lingbro DömstedtUmeå OK1:00:05+24:52
9Lars-Johan DömstedtUmeå OK1:00:19+25:06
10Gunnar TigerUmeå OK1:03:50+28:37
11Ulla WidmarkUmedalens IF1:12:20+37:07
12Hardy PaulssonUmeå OK1:18:17+43:04

Öppen motion 8

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans PerssonIFK Umeå29:46
2Mattias LindmarkRobertsfors IK35:58+6:12
3Niklas FriesUmeå OK40:36+10:50
4Annika CarlbergSundsvalls OK45:04+15:18
5Fredrik RagnarssonUmeå OK46:23+16:37
6Mats SandewallUmeå OK49:40+19:54
7Elise RognsvågUmeå OK50:21+20:35
8Louise RamebäckUmeå OK53:32+23:46
9Jesper RamebäckUmeå OK54:25+24:39
10Julia AnderssonIFK Umeå1:00:10+30:24
11Jonas NilssonUmeå OK1:01:01+31:15

Öppen motion 10

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders JohanssonUmeå OK35:32
2Kennie WidmarkUmedalens IF50:48+15:16
3Kerstin ÖstbergUmeå OK56:53+21:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser