Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 5 juli

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 5 juli
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 5 juli 2018

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sofia Kris-SjöströmInskolning (2)fullföljt

Haparanda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Elis FranzénÖppen motion 8 (18)54:18+14:2610:32

IFK Umeå

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan SvedeliusÖppen motion 7 (26)32:549:45
1Hans PerssonÖppen motion 8 (18)39:527:44
2Albin BjörnuddÖppen motion 8 (18)41:42+1:508:05
5Per StenbergÖppen motion 8 (18)53:41+13:4910:25
9Anita  LundmarkÖppen motion 7 (26)54:04+21:1016:02
14Julia AnderssonÖppen motion 8 (18)1:07:15+27:2313:03
17Per-Olav FängmarkÖppen motion 7 (26)1:03:41+30:4718:53
Fredrik ÅhmanÖppen motion 7 (26)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Per RogneÖppen motion 7 (26)1:02:14+29:2018:28

Kamenice

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
matij krizInskolning (2)fullföljt

Krl

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lenka KrizÖppen motion 5 (10)1:25:25+29:3820:20

Krl

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Dusan KrizÖppen motion 5 (10)1:39:29+43:4223:41

Robertsfors IK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar JonssonÖppen motion 1 (5)41:5118:26
1Ella LindmarkÖppen motion 3 (7)45:5419:31
2Ted LindmarkÖppen motion 1 (5)43:07+1:1618:59
2Stina LindmarkÖppen motion 3 (7)52:22+6:2822:17
3Lena LindmarkÖppen motion 3 (7)52:32+6:3822:21
5Arvid JonssonÖppen motion 5 (10)1:28:27+32:4021:03
6Mattias LindmarkÖppen motion 8 (18)54:11+14:1910:31
13Karl-Henrik LindmarkÖppen motion 7 (26)1:00:53+27:5918:03
15Malin LindmarkÖppen motion 7 (26)1:01:30+28:3618:14
Frida LindmarkÖppen motion 5 (10)ej godkänd

Stöcksjö IS

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Torbjörn YttergrenÖppen motion 7 (26)49:35+16:4114:42
8Kjell HemmyrÖppen motion 7 (26)52:53+19:5915:41
18Tommy NilbrinkÖppen motion 8 (18)1:26:20+46:2816:45
Olle RosénÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Gunilla RosénÖppen motion 7 (26)ej godkänd

Sundbybergs IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jan LindhÖppen motion 7 (26)58:07+25:1317:14
13Matilda LindhÖppen motion 8 (18)1:05:22+25:3012:41
Åsa LindhÖppen motion 7 (26)ej godkänd

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Annika CarlbergÖppen motion 8 (18)1:02:20+22:2812:06

Umedalens IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kennie WidmarkÖppen motion 10 (2)1:26:2413:58
18Ulla WidmarkÖppen motion 7 (26)1:15:12+42:1822:18

Umeå OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marcus LagerbrantÖppen motion 10 (2)1:30:04+3:4014:34
2Janis BrokersÖppen motion 7 (26)37:08+4:1411:01
2Saga RydbergÖppen motion 5 (10)1:09:54+14:0716:38
3Ove PerssonÖppen motion 5 (10)1:19:56+24:0919:01
3Per EngmanÖppen motion 7 (26)39:43+6:4911:47
3Hugo RydbergÖppen motion 1 (5)50:58+9:0722:27
3Henrik PerssonÖppen motion 8 (18)50:10+10:189:44
4David GidlundÖppen motion 1 (5)53:56+12:0523:45
4Alfred GidlundÖppen motion 3 (7)53:53+7:5922:55
4Anders JohanssonÖppen motion 7 (26)42:24+9:3012:34
4Fredrik RAgnarssonÖppen motion 8 (18)52:25+12:3310:10
5Isak BengtssonÖppen motion 1 (5)1:10:03+28:1230:51
5Erika BengtssonÖppen motion 3 (7)1:05:43+19:4927:57
5Tjelvar OtterbjörkÖppen motion 7 (26)46:25+13:3113:46
6Josy Ter BeekÖppen motion 3 (7)1:10:33+24:3930:01
6Linda BrynolfssonÖppen motion 5 (10)1:31:31+35:4421:47
7HENRIK RAMEBÄCKÖppen motion 5 (10)1:37:29+41:4223:12
7Gunnar TigerÖppen motion 7 (26)51:43+18:4915:20
8Viktor HolmgrenÖppen motion 8 (18)54:22+14:3010:33
9Simon NilssonÖppen motion 8 (18)56:38+16:4610:59
10Mattias BerggrundÖppen motion 8 (18)58:08+18:1611:17
11Hilja BerggrundÖppen motion 7 (26)56:34+23:4016:47
12Ann-Sofie JohanssonÖppen motion 8 (18)1:04:18+24:2612:29
14Erik JohanssonÖppen motion 7 (26)1:01:10+28:1618:09
15Monika LövsundÖppen motion 8 (18)1:08:38+28:4613:19
16Erik AbelÖppen motion 8 (18)1:10:25+30:3313:40
17Niklas TimbyÖppen motion 8 (18)1:11:03+31:1113:47
19Anita LjungbergÖppen motion 7 (26)1:16:20+43:2622:39
20Björn SandströmÖppen motion 7 (26)1:20:50+47:5623:59
Mattias KarlssonÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Vesa SärkiojaÖppen motion 5 (10)ej godkänd
Annica NylundÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Yngve ÖstbergÖppen motion 3 (7)ej godkänd

Vännäs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas BjörnuddÖppen motion 5 (10)55:4713:16
10Erland JonssonÖppen motion 7 (26)54:38+21:4416:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser