Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: lördag 19 maj 2018

Falkenbergs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan GusedÖppen motion 338:03+1:2813:53
3Anders GusedÖppen motion 338:20+1:4513:59
Gustaf GusedH12ej godkänd

Fjärås AIK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wilhelm EkH12 Kort31:1015:21
1Frida OdénD1224:329:41
4Elias PerssonH1642:10+10:4210:47
4Ulrika OdénÖppen motion 537:44+7:3012:10
5Fabian OdénH1652:15+20:4713:21
5Lena FlinkÖppen motion 541:27+11:1313:22
7Vide FlinkH1055:13+39:5026:25
9Maria HalvarssonÖppen motion 349:32+12:5718:04
11Torbjörn HalvarssonÖppen motion 844:40+18:4611:41
13Adam OdenÖppen motion 859:43+33:4915:37
Veronica AnderssonInskolningfullföljt
Tyra FlinkD10ej godkänd

FK Friskus-Varberg

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sebastian LundgrenU118:239:14
1Anna LundqvistD14 Kort37:4315:05
1Tim JohanssonÖppen motion 825:546:46
1Vilmer AntonssonH1015:237:21
1Hjalmar AntonssonU220:169:59
1Elvira KarmstigD1018:178:47
2Marta TörnströmD1429:27+3:509:45
2Alexander WestlingH16 Kort1:18:57+24:5624:44
2Isak TörnströmH1225:20+0:5410:17
2Lova JohanssonD1225:37+1:0510:07
2Helena AnderssonÖppen motion 830:35+4:418:00
3Evelina JohanssonU222:56+2:4011:17
3William RönnH1020:32+5:099:49
3Maja KarmstigD1430:32+4:5510:06
4Noa TorstensvikH1227:17+2:5111:05
5Kasper HellerströmH1023:30+8:0711:14
5Signe JohanssonD1233:42+9:1013:19
5David HellerströmÖppen motion 834:26+8:329:00
6Miriam JohanssonU124:05+5:4212:06
6David JohanssonH161:22:03+50:3520:59
6Arvid JohanssonH1026:34+11:1112:42
6Lovisa EliassonD1240:42+16:1016:05
7Sixsten TörnströmÖppen motion 347:10+10:3517:12
7Junia TorstensvikU124:10+5:4712:08
7Anders IvarssonÖppen motion 542:36+12:2213:44
7Bengt JohanssonÖppen motion 835:36+9:429:19
7Alice CarlqvistD1247:07+22:3518:37
8Elis MarmanderU124:51+6:2812:29
9Astrid HellerströmU234:59+14:4317:13
9Felicia AhlstrandD1458:09+32:3219:15
9Ulf TörnströmÖppen motion 838:46+12:5210:08
10Viola RönnU125:12+6:4912:39
11Oskar AnderssonU127:39+9:1613:53
12Hilma AgrellU127:42+9:1913:55
12Filip CarlqvistH141:24:24+1:01:2326:07
12Frans JohanssonÖppen motion 853:16+27:2213:56
13Liv BoströmU130:35+12:1215:22
16Pernilla AntonssonÖppen motion 51:03:54+33:4020:36
Elsa AnderssonInskolningfullföljt
Ellen BoströmInskolningfullföljt
Matilda HellerströmInskolningfullföljt
Märta JohanssonInskolningfullföljt
Axel BechtelH16ej start
Mikael NilssonÖppen motion 5ej start

IF Rigor

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thilda SeldénD1636:3511:03
1Alfred ErdeliusH1631:288:02
1Maja GraadD1425:378:28
2Unni GranforsD1641:13+4:3812:27
3Simon HanssonH1227:07+2:4111:01
3Molly GraadD1026:09+7:5212:34
4Hugo TolestamH1021:27+6:0410:15
4Ellen HeymanÖppen motion 338:22+1:4714:00
4Niklas FlorenÖppen motion 833:08+7:148:40
5Åsa HanssonÖppen motion 339:02+2:2714:14
5Elsa BobergD1440:42+15:0513:28
5Emil SeldénH1432:20+9:1910:00
6Sven TolestamÖppen motion 541:53+11:3913:30
6Andy GranforsH1232:23+7:5713:09
6Anna SvenssonD1442:01+16:2413:54
6Martin SvenssonÖppen motion 835:05+9:119:11
7Oskar HellstrandU230:07+9:5114:50
8Olle FlorénH1435:03+12:0210:51
8Emil ErdeliusÖppen motion 836:08+10:149:27
8Lina ErdeliusÖppen motion 545:17+15:0314:36
10Martin HanssonH1447:17+24:1614:38
10pernilla AlexanderssonÖppen motion 841:05+15:1110:45
11Edvin TolestamH141:12:13+49:1222:21
14Ella RuderfeltU240:08+19:5219:46
14Anne-Sofie HellstrandÖppen motion 555:03+24:4917:45
14Matilda EdströmU131:24+13:0115:46
17Elin RönnqvistU250:52+30:3625:03
18Erik AxelssonU21:11:27+51:1135:11
Fabian AllnströmInskolningfullföljt
Hannes AndreenInskolningfullföljt
Frida AxelssonInskolningfullföljt
Svante FlorénInskolningfullföljt
Kevin KarlsjöInskolningfullföljt
Edvin AlexanderssonH14ej godkänd
Emelie RengmyrD16ej start
Alvar AlexanderssonH12ej start
Kewin KarlsjöInskolningutgått

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus WallinÖppen motion 832:03+6:098:23
Johannes DahlbergU2ej start
Samuel DahlbergH12ej start

OK Löftan

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alva SahlinD12 Kort39:0519:15
1Simon CorneliussonH1423:017:07
1Filip HanssonH1224:269:55
1Edvin SahlinH16 Kort54:0116:55
2Lukas MobergU119:22+0:599:43
2Hugo CorneliussonH1018:44+3:218:57
2Tobias JohanssonH1632:16+0:488:15
2Agnes PaulssonD1021:16+2:5910:13
2Almer HanningU220:49+0:3310:15
3Jakob MobergH1638:22+6:549:48
3Alice BrandtD1229:33+5:0111:40
3Daniel MobergÖppen motion 536:43+6:2911:50
4Albin PaulssonH1429:21+6:209:05
4Elin AnderssonD1231:16+6:4412:21
4Ida AnderssonD1437:26+11:4912:23
4Edward ArnellU225:17+5:0112:27
5Jakob AnderssonU123:05+4:4211:35
6Villhelm FrankÖppen motion 341:21+4:4615:05
6Andreas HandinH1434:15+11:1410:36
6Mathias GraffnerU227:15+6:5913:25
7Zebastian ArdforsH1238:30+14:0415:39
7Oskar BlomH1434:58+11:5710:49
8Ralf GustavssonU234:15+13:5916:52
8Annie ErikssonD1442:54+17:1714:12
8Walter HällåsH1242:51+18:2517:25
9Ulrika JohanssonÖppen motion 547:30+17:1615:19
9Oscar MobergH1246:51+22:2519:02
9Hugo ÅkerbergH1444:43+21:4213:50
10Zmilla ArdforsU236:53+16:3718:10
11Markus FrankÖppen motion 549:04+18:5015:49
11Ztella ArdforsU236:54+16:3818:10
12Jeanette BlomÖppen motion 550:55+20:4116:25
15Mia JohemanU132:35+14:1216:22
15Carola AnderssonÖppen motion 51:01:57+31:4319:59
17Alfred ArnellU135:57+17:3418:03
18Peter SundstenU144:14+25:5122:13
19Gustav FrankU146:19+27:5623:16
Zamuel ArdforsInskolningfullföljt
Ruben ArnessonInskolningfullföljt
Vidar HanningInskolningfullföljt
Erik JohemanInskolningfullföljt
Bo AnderssonÖppen motion 3ej godkänd
Daniel HällåsÖppen motion 5ej godkänd
Elisa LindbergU2ej start
Cornelia HällåsD10ej start
Karolin GraffnerU2ej start

OK Nackhe

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emelie GeorgssonÖppen motion 336:3513:21
1Vilhelm SkärbäckH14 Kort26:4410:41
2Therese BlomÖppen motion 536:08+5:5411:39
2Jonathan RundqvistH1427:00+3:598:21
3Pelle RunevadU120:26+2:0310:16
3Adam SjööarvH1427:14+4:138:25
3Alvina AxelssonD1659:18+22:4317:54
4Sebastian FrickU122:16+3:5311:11
5Olle RunevadH1230:12+5:4612:16
5Albin SeverinssonU226:15+5:5912:55
7Tilde BlomD1442:15+16:3813:59
8Anders BaeckÖppen motion 347:50+11:1517:27
12Melker WramlingU239:59+19:4319:41
13Matilda SkärbäckU240:06+19:5019:45
14Elisabet möllerÖppen motion 81:04:43+38:4916:56
15Adam JohanssonU241:55+21:3920:38
16Viktor LarssonU132:36+14:1316:22
16Jonathan LarssonU241:59+21:4320:40
Majvi BaeckInskolningfullföljt
Joel JohanssonInskolningfullföljt
Simon JohanssonInskolningfullföljt
Estelle NordlindInskolningfullföljt
Adam NorlanderInskolningfullföljt
Amanda SjööarvInskolningfullföljt
Frank BaeckÖppen motion 3ej godkänd
Alice SjööarvU2ej start

Växjö OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maja HavtorpD1026:25+8:0812:42
9Saga HavtorpU125:06+6:4312:36
13Linda HavtorpÖppen motion 552:20+22:0616:52
Lukas HavtorpInskolningfullföljt

Ätrans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jenny AnderssonÖppen motion 530:149:45
10Katarina AnderssonÖppen motion 548:13+17:5915:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser