Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Helg utan älg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan älg
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: lördag 19 oktober 2019 - söndag 20 oktober 2019

Dag 1, långDag 2, medelDag 2, medel (totalt)

D21

4 320 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helena BergmanOK Ravinen1:21:51
2Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:31:04+9:13
3Tilda JohanssonOK Orion1:31:57+10:06
4Sara SjökvistJärla Orientering1:32:44+10:53
5Ellinor TjernlundOK Tisaren1:38:28+16:37
6Annie ForsbergOK Ravinen1:39:02+17:11
7Frida ForsbergOK Ravinen1:39:53+18:02
8Emma HagrotTäby OK1:40:10+18:19
9Lovisa LingforsOK Linné1:43:28+21:37
10Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:45:19+23:28
11Terese HerlinAttunda OK1:45:46+23:55
12Kristin OlovssonOK Linné1:45:48+23:57
13Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK1:45:52+24:01
14Emeli PetterssonTullinge SK1:46:19+24:28
15Kate MorrisonOK Linné1:54:23+32:32
16Siri JeppsonKatrineholms OK2:04:02+42:11
17Carita ThorénGotlands Bro OK2:04:15+42:24
18Julia OhlssonOK Linné2:09:52+48:01
19Frida AnsinSvaide Roma SOK2:32:38+1:10:47
Malin CarlssonSöders-Tyresöej godkänd
Julia DavidssonÄrla IFej godkänd
Hilda ForsgrenOK Linnéej godkänd
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Emma LindgrenVisborgs OKej start

H21

5 240 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen1:18:19
2Oskar SjöbergOK Linné1:21:47+3:28
3Rassmus AnderssonOK Linné1:23:58+5:39
4Anton JohanssonOK Orion1:26:01+7:42
5Axel WrådheAttunda OK1:28:35+10:16
6David LingforsOK Linné1:30:39+12:20
7Love BerzellOK Ravinen1:31:56+13:37
8Markus MartinelleSöders-Tyresö1:34:46+16:27
9Brent KeyGotlands Bro OK1:36:40+18:21
10Jakob JanssonJärla Orientering1:39:50+21:31
11Olle CarlssonSöders-Tyresö1:42:15+23:56
12Dan WesterJärla Orientering1:45:19+27:00
13Johan HallgrenBjursås OK1:45:29+27:10
14Göran ThimbergSöders-Tyresö1:45:58+27:39
15Sverre Turter SandvoldNydalens SK1:46:10+27:51
16Mattias HovmöllerSöders-Tyresö1:46:46+28:27
17Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:48:21+30:02
18Emil KaleredOK Denseln1:48:50+30:31
19Adrian SkobeKalmar OK1:49:31+31:12
20Jacob LindstamOK Ravinen1:49:44+31:25
21David GrossmannKalmar OK1:51:58+33:39
22Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:53:09+34:50
23Niklas WraneSöders-Tyresö1:53:18+34:59
24Felix BäckstädeVisborgs OK1:55:42+37:23
25Edvin StrandbergKalmar OK1:59:07+40:48
26Stefan WahlgrenVisborgs OK2:02:57+44:38
27Mattias ÖsterdahlVisborgs OK2:07:30+49:11
28Olof ErikssonOK Linné2:10:21+52:02
29Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL2:12:41+54:22
30Gustav FrænellSundsvalls OK2:13:06+54:47
31Joel BerringCentrum OK2:14:51+56:32
32John HartleySöders-Tyresö2:15:49+57:30
33Erik RankinVisborgs OK2:18:21+1:00:02
34Kalle BergmanOK Ravinen2:23:21+1:05:02
35Jacob SvenssonSöders-Tyresö2:31:25+1:13:06
36Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby2:33:55+1:15:36
37Johan CelanderKöping-Kolsva OK2:38:27+1:20:08
38Johan HydénKamrat och IF KIF2:38:29+1:20:10
39Andreas LiljegrenGotlands Bro OK2:44:59+1:26:40
Anton AlverbäckCentrum OKej godkänd
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej start
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Leon HanssonVisborgs OKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Albin LindgrenVisborgs OKej start
Oskar LundbergDalaportens OLej start

D21 Kort

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laura D'AngeloAttunda OK1:18:24
2Anna ArvidssonKalmar OK1:19:18+0:54
3Maria ArvidssonKalmar OK1:22:19+3:55
4Linnea BörjarsCentrum OK1:26:38+8:14
5Hedvig MarkgrenCentrum OK1:26:50+8:26
6Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:32:10+13:46
7Kristina AspvallCentrum OK1:33:56+15:32
8Ylva PaavoOK Klemmingen1:36:30+18:06
9Rebecka HöögHagaby GoIF Örebro1:37:23+18:59
10Caroline JohanssonSundsvalls OK1:47:33+29:09
11Matilda HektorAttunda OK1:52:28+34:04
12Elin ThyrCentrum OK1:53:51+35:27
13Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården1:53:54+35:30
14Maria ÅkerblomStora Tuna OK2:07:50+49:26

H21 Kort

4 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn JohanssonSundsvalls OK2:10:06
2Daniel JönssonAttunda OK2:21:21+11:15

D20

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carolina JonsellOK Linné1:50:01

D18

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:23:01
2Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:29:34+6:33
3Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK1:40:41+17:40
4Maja SandvikAttunda OK1:51:47+28:46
5Tove FrænellSundsvalls OK1:53:23+30:22

H18

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Petter BergstedtMarkbygdens OK1:14:08
2Erik IngemarssonHestra IF1:23:16+9:08
3Sixten EkbladhSol Tranås1:23:17+9:09
4Erik NilssonGotlands Bro OK1:38:00+23:52
5Edvin NilssonGotlands Bro OK1:39:44+25:36
6Johan BergiusVisborgs OK1:45:41+31:33
7Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby2:01:32+47:24
8Ola EklundKatrineholms OK2:39:38+1:25:30
Erik BovalliusJärfälla OKej start

D16

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa SwartzOK Orion1:14:15
2Klara BäckstädeVisborgs OK1:14:19+0:04
3Cecilia HectorSnättringe SK1:25:04+10:49
4Emma NorinSöders-Tyresö1:25:23+11:08
5Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:35:33+21:18
6Ida SvahnSöders-Tyresö1:55:00+40:45
7Elin WolgastSnättringe SK2:00:34+46:19
8Linnea SkobeKalmar OK2:10:04+55:49
Natalie GardelinGotlands Bro OKej start

H16

3 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo UnossonKalmar OK1:03:13
2Olle ThimbergSöders-Tyresö1:11:26+8:13
3Folke SvangrenGotlands Bro OK1:13:13+10:00
4Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:14:59+11:46
5Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:16:40+13:27
6Ville LundgrenKalmar OK1:18:35+15:22
7Peder PerssonGotlands Bro OK1:31:20+28:07
8Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:33:14+30:01
9Carl-Johan KrookSöders-Tyresö1:41:15+38:02
10Jonathan FlodmanGotlands Bro OK1:45:36+42:23
Lucas ChavdaSöders-Tyresöej godkänd
Tim BergbomSöders-Tyresöej start
Lukas HagbergKalmar OKej start
Mattias HedinSöders-Tyresöej start

D16 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma SvidénSöders-Tyresö1:39:36
Vilda PerssonSöders-Tyresöej start

H16 Kort

3 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örbyej start

D14

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alma PetterssonGotlands Bro OK1:32:30
2Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö1:39:50+7:20
3Ida WestfältGotlands Bro OK1:44:58+12:28
4Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK1:51:48+19:18
5Elvira SkobeKalmar OK2:00:27+27:57
6Ulrika PerssonGotlands Bro OK2:05:16+32:46

H14

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin Lindh SporreVisborgs OK57:02
2Elmin HovmöllerSöders-Tyresö1:01:56+4:54
3Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:11:32+14:30
4Nils SwartzOK Orion1:13:30+16:28
5Alexander RydbergSöders-Tyresö1:23:04+26:02
6Erik NorinSöders-Tyresö1:28:30+31:28
7Felix BergbomSöders-Tyresö1:58:33+1:01:31
8Oskar RoslundÅkers IF2:46:54+1:49:52
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Neo CederqvistVisborgs OKej start
Samuel DambergGotlands Bro OKej start
Oscar KoertgeVisborgs OKej start

D14 Kort

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Meja LundinSvaide Roma SOK1:18:20
2Havanna FilanderGotlands Bro OK1:27:54+9:34
3Jorunn Robsarve MalmrosGotlands Bro OK1:33:24+15:04

H14 Kort

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton HedströmSöders-Tyresö55:47
2Viggo PerssonSöders-Tyresö57:45+1:58
3Erik MölsäOK Älvsjö-Örby1:00:03+4:16

D12

2 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Felice GardelinGotlands Bro OK49:22
2Maja ThimbergSöders-Tyresö49:29+0:07
3Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK54:58+5:36
4Elin AlmgrenSöders-Tyresö55:08+5:46
5Alice Slars PaulssonSundbybergs IK59:28+10:06
6Alice ReintzGotlands Bro OK1:07:31+18:09
7Alva SchylanderOK Älvsjö-Örby1:20:57+31:35
8Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby1:32:46+43:24
9Moa ÖbergBjörkfors GOIF1:47:28+58:06
10Tyra ÖforsSvaide Roma SOK1:47:45+58:23
11Elina OlssonSidensjö IK2:00:02+1:10:40
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start
Joline PetriOK Djerfej start

H12

2 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan GlatzKalmar OK41:39
2Ivar MessingOK Älvsjö-Örby52:32+10:53
3Fredrik RydbergSöders-Tyresö57:11+15:32
4Anton AkterinOK Älvsjö-Örby58:24+16:45
5Gustav HellminVisborgs OK1:03:12+21:33
6Enar LöfstedtGotlands Bro OK1:04:06+22:27
7Truls AppelgrenVisborgs OK1:05:45+24:06
8Alvin NordinOK Älvsjö-Örby1:07:39+26:00
9Joakim GustafssonGotlands Bro OK1:07:49+26:10
10Nils GidlöfOK Älvsjö-Örby1:08:59+27:20
11Edvin RejnusSöders-Tyresö1:23:34+41:55
12Aston GustafssonSvaide Roma SOK1:29:27+47:48
13Selmer MånssonKalmar OK1:30:07+48:28
Edvin DambergGotlands Bro OKej start

D12 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Harriet Loré SundbladSvaide Roma SOK55:48

H12 Kort

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby48:40
2Lukas NyströmGotlands Bro OK50:26+1:46

D10

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ebba SahlstedtSöders-Tyresö34:09
2Greta SandvikAttunda OK40:15+6:06
3Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK48:29+14:20
4Olga Bertilsson SkogOK Linné56:52+22:43
5Liv LöfstedtGotlands Bro OK1:01:58+27:49
Nellie LeveauGotlands Bro OKej start
Mira LundhSvaide Roma SOKej start
Alva NilssonGotlands Bro OKej start

H10

2 180 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malte HallmanAttunda OK30:08
2Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby36:37+6:29
3Emil BjörksvedGotlands Bro OK42:11+12:03
4Adam UllbergSvaide Roma SOK43:39+13:31
5Samuel EklundGotlands Bro OK44:07+13:59
6Love AkterinOK Älvsjö-Örby44:57+14:49
7Albin TjernbyGotlands Bro OK46:17+16:09
8Hjalmar ÖbergBjörkfors GOIF50:36+20:28
9Emil ThimbergSöders-Tyresö52:42+22:34
10Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK54:02+23:54
11Jacob TynnvallGotlands Bro OK55:30+25:22
12Svante GustafssonGotlands Bro OK59:38+29:30
13Simon OlssonSidensjö IK1:20:50+50:42
Harry MickelåkerSvaide Roma SOKej start

D35

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida Pihl SkogOK Linné1:35:30
2Karin GreenKalmar OK1:55:48+20:18
3Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK2:00:34+25:04
4Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg2:12:06+36:36

H35

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby2:09:30
2Robert SundströmFK Friskus-Varberg2:27:19+17:49
3Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby2:45:04+35:34
4Andreas JakobssonGarda OK2:56:09+46:39

D40

3 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Katrin SöderbergTäby OK1:22:40
2Daniela RennerOK Södertörn1:24:04+1:24
3Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö1:27:01+4:21
4Elisabeth SchylanderOK Älvsjö-Örby1:32:43+10:03
5Emma LundberghKamrat och IF KIF1:35:19+12:39
6Sara RosengrenOK Gränsen1:40:37+17:57
7Linda RuthströmJärla Orientering1:45:57+23:17
8Mette BrolinsonCentrum OK1:49:24+26:44
9Matilda AhlquistJärla Orientering1:50:26+27:46
10Anna RosnäsIK Stern1:51:34+28:54
11Susanna CaleklintKarlskrona SOK2:14:54+52:14
12Eva HagwallJärla Orientering2:20:18+57:38
13Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby2:50:33+1:27:53
Karin AlmgrenSöders-Tyresöej godkänd

H40

4 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK1:26:31
2Per HolmIFK Mora OK1:26:48+0:17
3Ove OksvoldCentrum OK1:30:31+4:00
4Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:35:02+8:31
5Per OksvoldCentrum OK1:37:42+11:11
6Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:47:01+20:30
7Mattias WhiteGarda OK1:58:04+31:33
8Jonny KarlssonOK Denseln1:58:22+31:51
9Jerker DrottenmyrVisborgs OK2:00:37+34:06
10Anders HellminVisborgs OK2:01:33+35:02
11Stefan CaleklintKarlskrona SOK2:23:53+57:22
12Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby3:01:02+1:34:31

D45

3 540 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika IvarssonLinköpings OK1:06:45
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:11:28+4:43
3Nina BjersanderSvaide Roma SOK1:15:57+9:12
4Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:26:26+19:41
5Åsa BörjessonJärla Orientering1:27:36+20:51
6Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:29:04+22:19
7Pernilla SvedinLånghundra IF1:32:04+25:19
8Susanne KarlssonOK Denseln1:34:31+27:46
9Anna TimnerKatrineholms OK1:37:00+30:15
10Camilla GöstasSöders-Tyresö1:47:47+41:02
11Gith TellsénOK Roxen1:49:49+43:04
12Helene LindelavOK Roslagen1:51:02+44:17
13Maria PerssonVisborgs OK1:53:20+46:35
14Kerstin FrænellSundsvalls OK1:53:43+46:58
15Pille HedströmSöders-Tyresö1:57:20+50:35
16Carina KaleredOK Denseln1:57:48+51:03
17Anna BäckstädeVisborgs OK2:00:55+54:10
18Paula JakobssonGarda OK2:04:42+57:57
19Åsa GunnarssonVisborgs OK2:08:08+1:01:23
20Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK2:12:38+1:05:53
21Anna ForsbergJärla Orientering2:14:56+1:08:11
22Anna WolgastSnättringe SK2:16:58+1:10:13
23Lill NallgårdVästerås SOK2:25:56+1:19:11
24Sofie HöglundJärla Orientering2:35:51+1:29:06
25Jenny KoertgeVisborgs OK2:36:50+1:30:05
26Sara MelchersonIFK Lidingö SOK2:44:04+1:37:19
27Anna ChavdaSöders-Tyresö2:45:30+1:38:45
Annica CrispinOK Denselnej godkänd
Marina DickforsDalaportens OLej godkänd
Annika JakobssonGarda OKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd
Petra NicanderJärla Orienteringej start

H45

4 350 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn KarlssonOK Denseln1:08:05
2Tomas BomanLinköpings OK1:13:49+5:44
3Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:18:00+9:55
4John SolbreckLånghundra IF1:23:22+15:17
5Peter AnderssonSöders-Tyresö1:24:25+16:20
6Viktor SkobeKalmar OK1:25:39+17:34
7Olle BjörneldKalmar OK1:27:07+19:02
8Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:30:36+22:31
9Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:30:47+22:42
10Mattias HolmbergCentrum OK1:33:42+25:37
11Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:41:33+33:28
12Anders EklundSvaide Roma SOK1:41:42+33:37
13Andreas FredrikssonAttunda OK1:44:06+36:01
14Tomas L KarlssonLindebygdens OK1:45:50+37:45
15Johan SwartzOK Orion1:45:58+37:53
16Fredrik MorastHaninge SOK1:47:08+39:03
17Henrik MorastHaninge SOK1:51:57+43:52
18Tobias AppelgrenVisborgs OK2:03:30+55:25
19Stefan NorinSöders-Tyresö2:12:05+1:04:00
20Janne HedströmSöders-Tyresö3:10:48+2:02:43
Anders KnutssonLinköpings OKej start
Magnus LindstrandKalmar OKej start
Johan PetriOK Djerfej start
Robert SöderbergTäby OKej start

D50

3 120 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josefine NordströmOK Triangeln1:01:59
2Monica HatlenSnättringe SK1:03:17+1:18
3Lina BerggrenTullinge SK1:04:39+2:40
4Helena LindmanOK Gränsen1:10:53+8:54
5Sussie TistadIFK Lidingö SOK1:11:44+9:45
6Mia LiljaIFK Lidingö SOK1:15:25+13:26
7Lena SundqvistTullinge SK1:16:34+14:35
8Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:17:57+15:58
9Susanne CurmanIFK Lidingö SOK1:18:25+16:26
10Anna LarssonSöders-Tyresö1:20:26+18:27
11Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:21:23+19:24
12Catrin JohanssonSundsvalls OK1:27:08+25:09
13Carina AnderssonFK Friskus-Varberg1:28:16+26:17
14Sofie Von FrenckellIFK Lidingö SOK1:28:56+26:57
15Anna ForsgrenTäby OK1:29:10+27:11
16Cina BroquistIFK Lidingö SOK1:31:53+29:54
17Maria LillieströmOK Roxen1:32:26+30:27
18Sofie HagbergNyköpings OK1:33:53+31:54
19Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:35:22+33:23
20Annelie RosénBoxholm-Mjölby OL1:37:52+35:53
21Anne LindellKalmar OK1:38:18+36:19
22Kristina ForsOK Grip1:38:42+36:43
23Saga ÖforsSvaide Roma SOK1:41:20+39:21
24Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:45:14+43:15
25Caroline LiljebjörnNybro OK1:47:45+45:46
26Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:50:20+48:21
27Anna EngquistHaninge SOK1:51:19+49:20
28Lena PetterssonNyköpings OK1:52:31+50:32
29Sara HektorJärla Orientering1:53:59+52:00
30Monica CarlssonNyköpings OK1:54:46+52:47
31Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:55:13+53:14
32Ylva RudanderJärla Orientering1:56:46+54:47
33Susanne BovalliusJärfälla OK1:57:40+55:41
34Anna TedhamreSnättringe SK2:07:43+1:05:44
35Anna-Lena CostermansJärla Orientering2:21:36+1:19:37
36Mia HillerhagIFK Lidingö SOK2:22:42+1:20:43
37Jenny SöderbergJärla Orientering2:27:28+1:25:29
38Helena BerglindOK Södertörn2:35:20+1:33:21
39Maria FredrikssonNyköpings OK2:36:45+1:34:46
Kerstin DahlHärlövs IFej godkänd
Agnes ModinBromma-Vällingby SOKej godkänd
Camilla CarlssonHärlövs IFej start
Carin KihlströmTäby OKej start
Anna PramborgIFK Lidingö SOKej start

H50

3 770 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK1:08:03
2Lars Håkan SandvikAttunda OK1:11:31+3:28
3Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:11:56+3:53
4Ulf JanssonOK Triangeln1:14:16+6:13
5Fredrik SteneboAttunda OK1:20:10+12:07
6Johan JakobssonLånghundra IF1:20:20+12:17
7Anders LillieströmOK Roxen1:20:22+12:19
8Per NilssonJärfälla OK1:23:12+15:09
9Jonas OlssonOK Roxen1:23:14+15:11
10Erik BerggrenTullinge SK1:23:17+15:14
11Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:25:47+17:44
12Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:25:58+17:55
13Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:27:09+19:06
14Ola BovalliusJärfälla OK1:28:31+20:28
15Peter JuthbergSöders-Tyresö1:30:03+22:00
16Magnus TenghagenHärlövs IF1:31:09+23:06
17Johan JacobssonOK Orion1:33:26+25:23
18Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:33:27+25:24
19Roger LarssonKatrineholms OK1:36:01+27:58
20Lars KlassonOK Ravinen1:38:00+29:57
21Rolf JohanssonSundsvalls OK1:39:53+31:50
22Jan CarlssonSöders-Tyresö1:40:52+32:49
23Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:44:05+36:02
24Peter ForsOK Grip1:44:21+36:18
25Johan ScherlinNyköpings OK1:45:20+37:17
26Niklas OlssonFagersta OK1:46:55+38:52
27Fredrik UrbergHammarkinds OK1:51:07+43:04
28Anders LarssonHammarby IF OF1:52:36+44:33
29Gunnar HedinSöders-Tyresö1:59:27+51:24
30Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK2:00:33+52:30
31Örjan SahlOK Klemmingen2:00:40+52:37
32Anders GustafssonFK Friskus-Varberg2:03:18+55:15
33Nigel ColeVäsby OK2:09:03+1:01:00
34Svante JonsellVallentuna-Össeby OL2:10:47+1:02:44
35Roger CarlssonVästerås SOK2:31:18+1:23:15
36Jörgen EklundKatrineholms OK2:41:43+1:33:40
37Johan MalmerSvaide Roma SOK3:16:06+2:08:03
Fredrik MolinAttunda OKej godkänd
Kjell ObergerIFK Lidingö SOKej godkänd
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburgej start
Ola HultinOK Roslagenej start

D55

3 120 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva ElisdotterSvaide Roma SOK1:05:06
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK1:05:43+0:37
3Inger BergLinköpings OK1:06:19+1:13
4Birgitta OlssonTäby OK1:12:37+7:31
5Anne Cecilie LövaldTäby OK1:13:07+8:01
6Annika BrodinLindebygdens OK1:14:14+9:08
7Johanna SundströmJärla Orientering1:14:17+9:11
8Ulla MolinAttunda OK1:14:24+9:18
9Lena SwartzOK Orion1:14:34+9:28
10Marie MalmborgSöders-Tyresö1:14:59+9:53
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:15:59+10:53
12Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:16:28+11:22
13Sussie BjörkmanDalaportens OL1:18:34+13:28
14Kerstin TjernlundOK Vilse 871:21:02+15:56
15Lena NordSkogspojkarnas OK1:21:08+16:02
16Annika ArdellOK Rodhen1:23:10+18:04
17Pia VångellLinköpings OK1:23:38+18:32
18Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK1:24:16+19:10
19Karin GreilertHaninge SOK1:28:06+23:00
20Åsa BergströmTäby OK1:29:42+24:36
21Ann-sofie SvanbergOK Södertörn1:29:43+24:37
22Annika SvenssonSolna OK1:29:50+24:44
23Eva SvanbergJärfälla OK1:30:41+25:35
24Karin JanssonOK Rodhen1:33:01+27:55
25Monica FröjdSnättringe SK1:33:16+28:10
26Annika LundströmVäsby OK1:33:25+28:19
27Kristina RunemalmKalmar OK1:33:36+28:30
28Ann-Britt LevinGarda OK1:34:01+28:55
29Barbro KarlssonKatrineholms OK1:36:27+31:21
30Annika SundvallJärla Orientering1:38:17+33:11
31Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:44:12+39:06
32Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:45:14+40:08
33Karin JohanssonOK Orion1:46:46+41:40
34Anki HallströmSvaide Roma SOK1:48:02+42:56
35Christina GranathOK Södertörn1:49:34+44:28
36Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:54:13+49:07
37Kerstin OhlssonHaninge SOK1:59:25+54:19
38Lena TörnqvistVästerås SOK2:01:21+56:15
39Elisabeth HectorSnättringe SK2:20:51+1:15:45
Marita AxelssonOK Ravinenej start
Monika JonssonSvaide Roma SOKej start

H55

3 630 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per BacklundOK Södertörn1:06:45
2Stefan ThellsénOK Roxen1:07:43+0:58
3Mats SöderbergKalmar OK1:08:28+1:43
4Martin JohanssonOK Orion1:09:42+2:57
5Hans SundqvistTullinge SK1:11:20+4:35
6Jörgen AxelssonTullinge SK1:13:54+7:09
6Anders DalhammerOK Roxen1:13:54+7:09
8Ove LernåKalmar OK1:14:56+8:11
9Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:21:00+14:15
10Ronny NordgrenSundbybergs IK1:21:12+14:27
11Patrik AhlgrenTäby OK1:25:41+18:56
12Per CarlssonNyköpings OK1:26:09+19:24
13Björn AlbinssonIFK Mora OK1:26:48+20:03
14Lars GreilertHaninge SOK1:28:38+21:53
15Dan NilssonNyköpings OK1:28:45+22:00
16Kent BerggrenTullinge SK1:29:18+22:33
17Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:30:06+23:21
19Anders GranqvistVärend GN OL1:32:08+25:23
20Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:32:53+26:08
21Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:32:58+26:13
22Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:33:01+26:16
23Michael BergkvistHällefors OK1:33:26+26:41
24Anders StrömbäckAnkarsrums OK1:34:53+28:08
25Niklas GustafssonGarda OK1:37:25+30:40
26Bengt NilssonSolna OK1:38:04+31:19
27Stefan UnossonKalmar OK1:39:10+32:25
28Håkan LundbergSvaide Roma SOK2:03:00+56:15
29Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF2:05:13+58:28
30Ulf K. RaskIFK Mora OK2:05:28+58:43
31Mats EnglundSvaide Roma SOK2:22:09+1:15:24
32Göran ModinBromma-Vällingby SOK2:37:49+1:31:04
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Jan KaleredOK Denselnej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKutom tävlan
Torsten FlemmingVisby IF Gute SOKej start

D60

2 580 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena LarssonSala OK57:30
2Barbro LönnkvistTullinge SK1:01:31+4:01
3Gunilla KreissJärla Orientering1:02:33+5:03
4Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro1:04:04+6:34
5Anne-Christine SchunnessonAttunda OK1:06:07+8:37
6Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:07:04+9:34
7Inga-Britt PetterssonSala OK1:07:33+10:03
8Lotta ValentinGustavsbergs OK1:08:05+10:35
9Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:08:40+11:10
10My RönnolsTäby OK1:10:09+12:39
11Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF1:17:22+19:52
12Susanne PerssonÄrla IF1:17:55+20:25
13Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:18:11+20:41
14Elisabeth BybergerSolna OK1:22:14+24:44
15Eva-Karin JönssonOK Kolmården1:24:24+26:54
16EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:24:33+27:03
17Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:25:00+27:30
18Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:32:20+34:50
19Monica OhlinRånäs OK1:32:57+35:27
20Karin BengtssonVisborgs OK1:34:23+36:53
21Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:35:21+37:51
22Annika DavidssonOK Klemmingen1:36:41+39:11
23Katarina JakobssonGarda OK1:39:08+41:38
24Ingrid LarsenTäby OK1:40:27+42:57
25Lena FornanderSkogspojkarnas OK1:47:28+49:58
26Gittel KarlssonAttunda OK1:49:01+51:31
27Eva WareniusAvesta OK1:58:16+1:00:46
28Monika LarssonSkarpnäcks OL2:28:17+1:30:47
Lena FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Anita KarlssonOK Södertörnej godkänd
Christina OhlinRånäs OKej godkänd
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OKej godkänd
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H60

3 450 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LundbergDalaportens OL1:03:37
2Göran NilssonSnättringe SK1:07:10+3:33
3Olof FrænellSundsvalls OK1:09:29+5:52
4Björn RosendahlÄrla IF1:11:02+7:25
5Jan GottfridssonNorbergs OK1:13:08+9:31
6Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:16:07+12:30
7Lars OhlinRånäs OK1:17:44+14:07
8Gunnar SvanbergJärfälla OK1:17:51+14:14
9Klas ThybeckLindebygdens OK1:18:36+14:59
10Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF1:19:19+15:42
11Stefan OlhedenSOK Viljan1:22:08+18:31
12Lars LönnkvistTullinge SK1:23:03+19:26
13Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:24:33+20:56
14Thomas SvenssonMotala AIF OL1:24:44+21:07
15Bo DavidssonSolna OK1:26:05+22:28
16Carl-Erik BerglövFagersta OK1:26:48+23:11
17Ingvar BlombergNyköpings OK1:27:29+23:52
18Bo SalomonsonKalmar OK1:30:23+26:46
19Börje ÅbergOK Roslagen1:30:40+27:03
20Tore TjernlundOK Vilse 871:31:13+27:36
21Håkan ForsmanRonneby OK1:31:15+27:38
22Mats BirkestålKöping-Kolsva OK1:33:48+30:11
23Lars RönnolsTäby OK1:33:57+30:20
24Göran WelénKöping-Kolsva OK1:34:33+30:56
25Gunnar HallströmVisborgs OK1:36:15+32:38
26Christer HördellSöders-Tyresö1:38:25+34:48
27Kenneth PetterssonJärfälla OK1:40:32+36:55
28Thomas AlmqvistVästerviks OK1:40:45+37:08
29Tomas LefflerJärfälla OK1:41:11+37:34
30Torgny JeppssonKatrineholms OK1:42:58+39:21
31Håkan SjunnestrandSolna OK1:46:17+42:40
32Eddie IsraelssonLindebygdens OK1:51:32+47:55
33Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:53:19+49:42
34Hans WesterOK Järnbärarna2:02:00+58:23
Bo KarlssonKatrineholms OKej godkänd
Bo PetterssonKFUM Örebro OKej godkänd
Tomas VångellLinköpings OKej godkänd
Werner KöhlerTullinge SKej start

D65

2 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OnsbringEskilstuna OL59:50
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen1:12:35+12:45
3Lena JansonArboga OK1:14:04+14:14
4Ing-Marie BackEksjö SOK1:18:28+18:38
5Marianne EinarssonFagersta OK1:19:51+20:01
6Lena NyströmVisborgs OK1:20:08+20:18
7Monica SvärdOK Klemmingen1:23:13+23:23
8Annika GillgrenGävle OK1:24:57+25:07
9Ingrid E StrömRonneby OK1:25:16+25:26
10Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:27:24+27:34
11Ulla GummesonVäsby OK1:28:58+29:08
12Britt FredrikssonKroppa IF1:29:37+29:47
13Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:31:44+31:54
14Inger SchwartzOK Södertörn1:32:54+33:04
15Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:35:35+35:45
16Marie SvernestamLinköpings OK1:35:37+35:47
17Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK1:36:44+36:54
18Catherine DawsonGafanhori1:38:58+39:08
19Helena HemströmGävle OK1:47:56+48:06
20Brita AugustssonVisborgs OK1:58:57+59:07
21Lena LindgrenOK Järnbärarna2:18:16+1:18:26
22Anita LindbohmSkarpnäcks OL2:25:46+1:25:56
23Margaretha NylundOK Södertörn2:34:11+1:34:21
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OKej start
Ingrid LundströmVästerås SOKej start
Kerstin SvenskOK Hällenej start

H65

3 320 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arne BackEksjö SOK1:07:11
2Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro1:07:45+0:34
3Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:13+9:02
4Göran BlombergTjalve IF Norrköping1:19:18+12:07
5Anders ÖbergIFK Mora OK1:19:21+12:10
6Roland WareniusAvesta OK1:21:49+14:38
7Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:22:34+15:23
8Karl-Erik JohanssonOK Södertörn1:24:17+17:06
9Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL1:26:34+19:23
10Knut-Åke HallebroOK Klemmingen1:28:11+21:00
11Mats SandewallUmeå OK1:29:49+22:38
12Hans OhlinRånäs OK1:29:54+22:43
13Göran HanssonTäby OK1:31:26+24:15
14Arne HolmerIFK Mora OK1:32:44+25:33
15Mats HemströmGävle OK1:33:24+26:13
16Matz LarssonGustavsbergs OK1:34:13+27:02
17Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:34:24+27:13
18Anders SohlbergOK Södertörn1:34:42+27:31
19Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:36:46+29:35
20Göran LarssonSala OK1:36:57+29:46
21Leo JohanssonVandrarringen1:37:15+30:04
22Kjell HolmbergOK Södertörn1:37:54+30:43
23Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:39:20+32:09
24Claes-Erik KarlssonTurebergs IF SOK1:39:52+32:41
25Tommy LjungkvistÄrla IF1:42:01+34:50
26Anders RunanderTrosabygdens OK1:42:16+35:05
27Anders ClaessonIFK Mora OK1:42:50+35:39
28Anders KarlssonTullinge SK1:45:25+38:14
29Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL1:46:05+38:54
30Olivier BenevelloValbonne SAO1:47:34+40:23
31Kjell JanssonLånghundra IF1:47:38+40:27
32Leif JonssonGustavsbergs OK1:48:00+40:49
33Tommy HöglundLånghundra IF1:48:18+41:07
34Paul NorénOK Södertörn1:51:41+44:30
35Bo MagnussonVisborgs OK1:51:52+44:41
36Lennart SvernestamLinköpings OK1:57:36+50:25
37Anders KjellLinköpings OK2:02:13+55:02
38Kjell JohanssonAnkarsrums OK2:02:30+55:19
39Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF2:09:20+1:02:09
40Conny NilssonNyköpings OK2:15:45+1:08:34
41Matts BjörkeSöders-Tyresö2:21:44+1:14:33
42Bengt AspvallRonneby OK2:26:40+1:19:29
43Sten SvangrenIFK Mora OK2:30:08+1:22:57
Leif AnderssonOK Kolmårdenej godkänd
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IFej godkänd
Göran DavidssonOK Klemmingenej godkänd
Robert GustafssonVisborgs OKej godkänd
Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lars SegerqvistSkarpnäcks OLej godkänd
Thomas WesterGustavsbergs OKej godkänd
Mats  V. ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OLej start
Knut NordSkogspojkarnas OKej start

D70

2 370 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt ErikssonSala OK1:06:30
2Anna BlomgrenTullinge SK1:13:01+6:31
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:15:20+8:50
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:17:24+10:54
5Britta EklundTrosabygdens OK1:17:32+11:02
6Gullevi SvenssonRonneby OK1:19:33+13:03
7Margareta LöfqvistVästerås SOK1:20:41+14:11
8Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:21:02+14:32
9Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK1:21:18+14:48
10Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:22:17+15:47
11Anne LundmarkJärfälla OK1:22:23+15:53
12Lena HedmanHallstahammars OK1:23:19+16:49
13Ulla LindellOK Hällen1:26:10+19:40
14Ingrid EnekvistVisborgs OK1:29:00+22:30
15Ewa NordlundLänna IF1:32:30+26:00
16Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:32:39+26:09
17Eva LindgrenLinköpings OK1:34:54+28:24
18Ingalill TimgrenOK Österåker1:35:19+28:49
19Gittan JonssonKjula IF1:35:35+29:05
20Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:36:00+29:30
21Marie-Louise KarlssonNybro OK1:36:13+29:43
22Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:41:40+35:10
23Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:41:42+35:12
24Majvie AnnegårdSOK Viljan1:42:59+36:29
25Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:48:57+42:27
26Ingrid DanielssonVisborgs OK1:51:04+44:34
27Gunnel FranssonVisborgs OK2:03:09+56:39
28Elisabeth CarlinSöders-Tyresö2:10:36+1:04:06
Margareta SvenssonAnkarsrums OKej godkänd

H70

2 940 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf KjellinOK Hedströmmen1:10:31
2Tommie OlssonVisborgs OK1:11:27+0:56
3Leif NordlundLänna IF1:14:25+3:54
4Runar AldénOK Kolmården1:16:48+6:17
5Bo SegerEskilstuna OL1:16:52+6:21
6Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:17:27+6:56
7Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg1:18:43+8:12
8Stig LandstorpOK Tor1:19:59+9:28
9Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:21:19+10:48
10Göran EklundTrosabygdens OK1:25:03+14:32
11Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:27:46+17:15
12Peter JakobssonLinköpings OK1:31:23+20:52
13Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg1:32:02+21:31
14Börje SanderLeksands OK1:32:10+21:39
15Olle GardellVisborgs OK1:32:45+22:14
16Roy DawsonGafanhori1:33:47+23:16
17Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:36:13+25:42
18Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:36:43+26:12
19Leif WallenbroVäsby OK1:38:10+27:39
20Per-Erik CarleniusKatrineholms OK1:40:28+29:57
21Måns ÖhmanVisborgs OK1:42:28+31:57
22Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:42:45+32:14
23Lars WestinVallentuna-Össeby OL1:43:43+33:12
24Bengt-Göran StjernaLänna IF1:44:08+33:37
25Folke BoströmOK Linné1:44:19+33:48
26Per-Erik WåhlbergOK Linné1:46:31+36:00
27Gunnar WallquistSvaide Roma SOK1:46:48+36:17
28Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:47:06+36:35
29Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg1:47:57+37:26
30Göran SvärdOK Klemmingen1:50:13+39:42
31Gunnar EnbergMålilla OK1:50:14+39:43
32Jan BojlingSolna OK1:51:39+41:08
33Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:52:31+42:00
34Sven PihlEnköpings AIF1:58:57+48:26
35Åke LewanderSkarpnäcks OL2:08:16+57:45
36Bo WinanderJärfälla OK2:14:47+1:04:16
37Kjell NilssonOK Klemmingen2:14:53+1:04:22
38Leif AnderssonVisborgs OK2:15:40+1:05:09
39Klas LangelsSkarpnäcks OL2:25:33+1:15:02
Lars-Olof LundströmVästerås SOKej godkänd
Åke WansölinSöders-Tyresöej godkänd
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Åke BorgerAnkarsrums OKej start

D75

2 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK1:32:57
2Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:36:24+3:27
3Ulla HellmanSundsvalls OK1:44:34+11:37
4Inger PahlénSöders-Tyresö1:45:08+12:11
5Britt NybergNybro OK1:51:18+18:21
6Monica BäckmanFagersta OK1:52:33+19:36
7Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:53:09+20:12
8Britt AxelssonNybro OK2:12:34+39:37
9Gun LarssonHammarby IF OF2:16:14+43:17
10Gunnel BalckIFK Lidingö SOK2:17:09+44:12
11Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF2:22:31+49:34
12Irma BjärudVästerbergslagens OL2:27:54+54:57
13Pia VikströmTäby OK2:35:38+1:02:41
Edith BergvallVisby IF Gute SOKej godkänd
Lotta GranholmLinköpings OKej godkänd
Siv JohanssonVisborgs OKej godkänd
Lena TimnerUmeå OKej godkänd

H75

2 940 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roland AlsénOK Roxen1:09:14
2Björn LinnersjöOK Orion1:17:42+8:28
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:17:57+8:43
4Olle AnderssonIFK Mora OK1:21:25+12:11
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:24:15+15:01
6Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:24:50+15:36
7Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:31:52+22:38
8Kurt AnderssonEnebybergs IF1:36:28+27:14
9Pär GustafssonSvaide Roma SOK1:36:56+27:42
10Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:37:33+28:19
11Anders BuhréNybro OK1:38:52+29:38
12Rolf MalmrosVisborgs OK1:39:07+29:53
13Torbjörn TirénHellas Orientering1:42:08+32:54
14Leo LövdahlVisby IF Gute SOK1:43:22+34:08
15Roland NordLindebygdens OK1:43:29+34:15
16Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:46:27+37:13
17Anders SvenssonAnkarsrums OK1:46:44+37:30
18Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:49:23+40:09
19Rolf BjärudVästerbergslagens OL1:51:25+42:11
20Gunnar HellmanSundsvalls OK2:20:28+1:11:14
21Roland JohanssonVisborgs OK2:53:34+1:44:20
Bo HedlundIFK Enskedeej godkänd

D80

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Asta SjöbergLindebygdens OK1:32:51
2Gunvor GranathNynäshamns OK1:47:03+14:12
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:56:42+23:51
4Birgitta BergGarda OK2:05:56+33:05
Gunnel JunegardOK Södertörnej godkänd
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej start

H80

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sivert AxelssonKalmar OK1:21:08
2Sune LindellOK Hällen1:30:36+9:28
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:32:00+10:52
4Leif LundquistEnebybergs IF1:37:01+15:53
5Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:40:42+19:34
6Evert BergströmHudiksvalls OK1:54:09+33:01
7Lars-Erik LindellVäsby OK2:00:18+39:10
8Nils HallgrenVisborgs OK2:03:51+42:43
9Åke SundbergFagersta OK2:26:14+1:05:06
10Bille WidellVisby IF Gute SOK2:31:26+1:10:18
John VallinOK Hedströmmenej godkänd
Folke LindgrenVisborgs OKej start

H85

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:19:53
2Alf LundkvistOK Tor1:20:25+0:32
3Rolf AnderssonRimbo SOK1:21:26+1:33
4Alf PerssonOK Österåker2:03:49+43:56
5Gunnar TimnerUmeå OK2:22:46+1:02:53

Inskolning

1 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Matilda AlfströmSvaide Roma SOKfullföljt
Carl Edner SvedlundOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Malte GreenKalmar OKfullföljt
Hugo HartleySöders-Tyresöfullföljt
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Cordelia AnderssonVisborgs OKutom tävlan
Francisca AnderssonVisborgs OKutom tävlan
Carla BayerKamrat och IF KIFutom tävlan
William BerggrenKlubblösutom tävlan
Tilde BjörklundVisborgs OKutom tävlan
Lukas EdgrenGotlands Bro OKutom tävlan
Kasper GerndtKlubblösutom tävlan
Viggo GerndtKlubblösutom tävlan
Daniel GunnarssonKlubblösutom tävlan
Viktor GyllenswärdOK Linnéutom tävlan
Vilma GyllenswärdOK Linnéutom tävlan
Leo OhlssonGotlands Bro OKutom tävlan
Doris JohanssonSvaide Roma SOKej start
Willhelm PetterssonSvaide Roma SOKej start

U1

1 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tove NordströmOK Älvsjö-Örby31:27
2Elsa Edner SvedlundOK Älvsjö-Örby40:01+8:34
3Irma SahlstedtSöders-Tyresö46:29+15:02
4Axel KrookSöders-Tyresö46:43+15:16
5Sara AlmgrenSöders-Tyresö56:22+24:55
6Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK58:57+27:30
Elmer FalkGotlands Bro OKutom tävlan
Mille FalkGotlands Bro OKutom tävlan
Vida FalkGotlands Bro OKutom tävlan
Melker HallmanAttunda OKutom tävlan

U2

2 230 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Signe MartinelleSöders-Tyresö46:39
2Stina MartinelleSöders-Tyresö46:47+0:08
3Vide MessingOK Älvsjö-Örby49:51+3:12
4Alvin ChavdaSöders-Tyresö54:20+7:41
5Molly ÖbergBjörkfors GOIF57:19+10:40
6Signe LindelavOK Roslagen1:06:12+19:33
7Hedda HedströmSöders-Tyresö1:11:17+24:38
8Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK1:12:18+25:39
9Ellen NybomSvaide Roma SOK1:12:20+25:41
10Miranda HallbergSvaide Roma SOK1:17:37+30:58
11Eric Song-Young Strålenstam PakKalmar OK1:18:28+31:49
12Ingrid GidlöfOK Älvsjö-Örby1:57:03+1:10:24
Theodor BjörklundVisborgs OKutom tävlan
Ellen EklundGotlands Bro OKutom tävlan
Hanna EklundGotlands Bro OKutom tävlan
Tilda NygårdhsBjörkfors GOIFutom tävlan
Emil SöderbergTäby OKutom tävlan
Kasper SöderbergTäby OKutom tävlan

Öppen motion 1

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK48:00
2Matilda BjörneldKalmar OK1:06:20+18:20
3Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:12:23+24:23
4Yvonne NilssonSolna OK1:15:11+27:11
Magnus EngblomOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Andreas PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Lotti UhrnellSkarpnäcks OLej godkänd
Brigitte AlsénOK Roxenutom tävlan
Kenneth BjörklundVisborgs OKutom tävlan
Betty GunnarssonKlubblösutom tävlan
Kerstin HenrysdotterKalmar OKutom tävlan
Kenneth KarlssonNybro OKutom tävlan
Anders PerssonKFUM Örebro OKutom tävlan

Öppen motion 2

2 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Pyttan AsplundOK Södertörnutom tävlan
Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Cecilia CarlssonVästerås SOKutom tävlan
Anna EinarssonKlubblösutom tävlan
Eeva EuropeOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Annica HillgrenOK Södertörnutom tävlan
Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OKutom tävlan
Eva-Lotta KrookSöders-Tyresöutom tävlan
Doris NilssonOK Klemmingenutom tävlan
Petra NorbergNyköpings OKutom tävlan
Ethel NordLindebygdens OKutom tävlan
Linda WageniusVisborgs OKutom tävlan
Viktor WesterlundGotlands Bro OKutom tävlan
Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örbyutom tävlan

Öppen motion 3

3 220 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristin OlssonSidensjö IK1:38:17
2Erik AkterinOK Älvsjö-Örby1:53:21+15:04
3Anna GustavssonKalmar OK1:54:11+15:54
4Eva SvedlundOK Älvsjö-Örby2:20:26+42:09
5Ida GustafssonOK Älvsjö-Örby2:48:06+1:09:49
6Louise BergmanSöders-Tyresö3:00:14+1:21:57
7Marianne JernbergSöders-Tyresö3:00:31+1:22:14
8Ingegerd Maurer BergqvistOK Älvsjö-Örby3:10:19+1:32:02
Eva HagrotTäby OKej godkänd
Annica AhlgrenTäby OKutom tävlan
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenutom tävlan
Erik AnderssonOK Roslagenutom tävlan
Hans AnderssonRånäs OKutom tävlan
Kerstin AnderssonOK Hällenutom tävlan
Christopher AppelbroKlubblösutom tävlan
Lars BorgmanKlubblösutom tävlan
Lena BorgmanKlubblösutom tävlan
Per-Olof EinarssonFagersta OKutom tävlan
Britt-Marie EricssonGävle OKutom tävlan
Anna FredrikssonKroppa IFutom tävlan
Kerstin FåhraeusKlubblösutom tävlan
Anders HargebyBjörkfors GOIFutom tävlan
Thomas HoffRimbo SOKutom tävlan
Lars-Åke HolmLinköpings OKutom tävlan
Sebastian HolmkvistOK Klemmingenutom tävlan
Solveig HöglundLånghundra IFutom tävlan
Cecilia JanssonLånghundra IFutom tävlan
Sara JernbergKlubblösutom tävlan
Ylva LagerbergOK Södertörnutom tävlan
Anders PerssonSvaide Roma SOKutom tävlan
Vilda PerssonSöders-Tyresöutom tävlan
Bo RockJärfälla OKutom tävlan
Ulf RosbergOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Claes RundströmOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Erica StrömbäckAnkarsrums OKutom tävlan

Öppen motion 4

3 370 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agneta KarlssonSOK Viljan2:03:26
Sarah StrålenstamKalmar OKej godkänd
Kjell AnderssonKatrineholms OKutom tävlan
Ylva AnderssonSnättringe SKutom tävlan
Ola BlomdinVallentuna-Össeby OLutom tävlan
Susana FribergKlubblösutom tävlan
Erik GreenKalmar OKutom tävlan
Christina GustavssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKutom tävlan
Håkan KarlssonMälarö SOKutom tävlan
Ulla KjellLinköpings OKutom tävlan
Lena LarssonKlubblösutom tävlan
Amanda LinderborgKlubblösutom tävlan
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OKutom tävlan
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKutom tävlan
Anna PramborgIFK Lidingö SOKutom tävlan
Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OKutom tävlan
Garnet SchindlerSnättringe SKutom tävlan
Karin SetterqvistOK Södertörnutom tävlan
Annika SolbreckLånghundra IFutom tävlan
Linda StenbergKlubblösutom tävlan
Helena SwartzIFK Lidingö SOKutom tävlan
Terese AhlströmOK Älvsjö-Örbyej start

Öppen motion 5

3 760 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per StålhammarTullinge SK1:29:11
2Linda Kraft UnossonKalmar OK1:53:53+24:42
3Kristina ThimbergSöders-Tyresö1:57:53+28:42
4Anna ReforsJärla Orientering2:11:40+42:29
5Helene Östling-MattssonJärla Orientering2:19:35+50:24
6Susanne SvidénSöders-Tyresö2:20:24+51:13
7Anna AhlbergJärla Orientering2:23:18+54:07
8Petra LundgrenKalmar OK2:23:32+54:21
9Annika GranqvistVärend GN OL2:24:59+55:48
10Elisabeth StålhammarTullinge SK2:27:29+58:18
11Linda NimrodssonOK Älvsjö-Örby2:43:33+1:14:22
12Caroline LiwångIFK Lidingö SOK2:50:49+1:21:38
13Katarina BerggrenTullinge SK2:56:43+1:27:32
14Malin SandbergOK Älvsjö-Örby3:00:20+1:31:09
15Anna Maria SandénOK Södertörn3:07:08+1:37:57
16Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby3:17:14+1:48:03
17Kristina NorinSöders-Tyresö3:19:36+1:50:25
18Katarina Wangler BjörkJärla Orientering4:18:40+2:49:29
Cecilia EnbäckSöders-Tyresöej godkänd
Christoffer LindelavOK Roslagenej godkänd
Ing-Marie NilssonOK Södertörnej godkänd
Johanna SahlstedtSöders-Tyresöej godkänd
Charlotta AlvaeusSvaide Roma SOKutom tävlan
Tim BergbomSöders-Tyresöutom tävlan
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöutom tävlan
Susanne DahlbergTjalve IF Norrköpingutom tävlan
Louise DalhammerOK Roxenutom tävlan
Katja EneqvistGarda OKutom tävlan
Amanda FribergKlubblösutom tävlan
Lisa FåhraeusKlubblösutom tävlan
Marie HalvorsenOK Södertörnutom tävlan
Mattias HedinSöders-Tyresöutom tävlan
Veronica KolmodinSvaide Roma SOKutom tävlan
Erik LinderVäsby OKutom tävlan
Joakim MånssonKalmar OKutom tävlan
Gunilla SahlOK Klemmingenutom tävlan
Victoria Schön MånssonKalmar OKutom tävlan
Simon StålhammarTullinge SKutom tävlan
Julia LindVisborgs OKej start

Öppen motion 6

3 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf HedbergSöders-Tyresö2:09:22
2Mikael PihlbladSöders-Tyresö2:19:04+9:42
3Marcus NäslundOK Älvsjö-Örby2:21:26+12:04
4Eva BuskasSvaide Roma SOK2:46:05+36:43
5Petra CarlenarsonJärla Orientering2:53:50+44:28
Per EdnerOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Maria Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Katja EneqvistGarda OKutom tävlan
Ulf ErikssonGävle OKutom tävlan
Helena GanslandtIFK Lidingö SOKutom tävlan
Linnéa JonssonSOK Viljanutom tävlan
Bob KolmodinSvaide Roma SOKutom tävlan
Jonathan KonradssonKalmar OKutom tävlan
Johanna LöfveniusCentrum OKutom tävlan
Hasse MatthingVisborgs OKutom tävlan
Gunilla SchönningJärfälla OKutom tävlan
Anna SkobeKalmar OKutom tävlan
Daniel ÅkerlundOK Roslagenutom tävlan

Öppen motion 7

3 570 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf LundbergKalmar OK1:01:34
2Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:33:52+32:18
3Karin IsraelssonSöders-Tyresö1:40:00+38:26
4Karin Rådenman GidlöfOK Älvsjö-Örby1:45:42+44:08
5Catharina DahlmarkVästerås SOK1:50:18+48:44
6Carl CarlinSöders-Tyresö1:59:02+57:28
7Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:59:07+57:33
8Allan OlofssonSvaide Roma SOK2:00:32+58:58
9Monika HögbergOK Södertörn2:02:04+1:00:30
10Gittan GeliusSnättringe SK2:02:42+1:01:08
11Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby2:43:59+1:42:25
12Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby2:46:52+1:45:18
13Linda NordströmOK Älvsjö-Örby2:48:45+1:47:11
Jenny HallmanAttunda OKej godkänd
Inger VikströmOK Linnéej godkänd
Anette ÖnerudOK Ravinenej godkänd
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Lars G AnderssonOK Hällenutom tävlan
Helena BachmanTäby OKutom tävlan
Sanna BatzSkarpnäcks OLutom tävlan
Ingemar BerggrenKlubblösutom tävlan
Therese BergstedtCentrum OKutom tävlan
Ida BjessmoVisborgs OKutom tävlan
Ulf CarnbyTäby OKutom tävlan
Kerstin ErikssonSnättringe SKutom tävlan
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Yvonne GrehnOK Rodhenutom tävlan
Anders GunnarssonKlubblösutom tävlan
Bo-Göran GunnarssonRydboholms SKutom tävlan
Christina GustavssonSvaide Roma SOKutom tävlan
Mattias GyllenswärdOK Linnéutom tävlan
Sofia GyllenswärdOK Linnéutom tävlan
Magnus HerberthsonLinköpings OKutom tävlan
Moa HjortOK Roxenutom tävlan
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Rolf JohnssonBjörkfors GOIFutom tävlan
Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Maximilian KernKlubblösutom tävlan
Ann-Marie LarssonVisborgs OKutom tävlan
Ulf LarssonVästerås SOKutom tävlan
Martin LöfblomSvaide Roma SOKutom tävlan
Emma MartinelleSöders-Tyresöutom tävlan
Kerstin MorastHaninge SOKutom tävlan
Anton NilssonGotlands Bro OKutom tävlan
Stefan OhlssonKlubblösutom tävlan
Måns PerssonVisborgs OKutom tävlan
Bengt PetterssonNyköpings OKutom tävlan
Göran ReinholdssonJärfälla OKutom tävlan
Mats RunanderKlubblösutom tävlan
Kerstin SjökvistOK Österåkerutom tävlan
Lars Åke SvenskOK Hällenutom tävlan
Tommy UllbergSvaide Roma SOKutom tävlan
Lars WesterlundGotlands Bro OKutom tävlan
Göran WiklundKlubblösutom tävlan
Rolf Vikström LookKlubblösutom tävlan
Anders YttergårdVallentuna-Össeby OLutom tävlan
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Per ÖbergBjörkfors GOIFutom tävlan
Aina ÖsterdahlVisborgs OKutom tävlan

Öppen motion 8

4 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan LarssonVäsby OK2:07:24
2Mattias OlssonSidensjö IK2:11:10+3:46
3Lars DahlHärlövs IF2:17:27+10:03
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Rolf AnderssonSvaide Roma SOKutom tävlan
Erik BergGarda OKutom tävlan
Elin DahlVisborgs OKutom tävlan
Daniel GlatzKalmar OKutom tävlan
Oskar HermanssonCentrum OKutom tävlan
Niklas KarlssonMälarö SOKutom tävlan
Joel LenellKlubblösutom tävlan
Jerker LoréSvaide Roma SOKutom tävlan
Calle NilssonJärfälla OKutom tävlan
Konrad NilssonVisborgs OKutom tävlan
Claes-Göran SkoghTäby OKutom tävlan

Öppen motion 9

5 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Malin AnnegårdCentrum OKutom tävlan
Erik EinarssonLerums SOKutom tävlan
Monika JonssonSvaide Roma SOKutom tävlan
Moa KjellstrandCentrum OKutom tävlan
Per MagnussonLinköpings OKutom tävlan
Lars PerssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Jens WicksénCentrum OKutom tävlan
Anna SameliusVisborgs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser